Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dreamcinema bemutatóház

Moderátor: Hiccusz

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Hogy áll a nagymozi projekt? Logan-ek még megvannak? Mi marad? Na és mi lesz?
Egyelőre változatlan minden.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Hogy áll a nagymozi projekt? Logan-ek még megvannak? Mi marad? Na és mi lesz?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Nicsak-nicsak mit találtam   egyébként velük még partneri kapcsolatba vagytok?
 
Természetesen.

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: paler »


Nicsak-nicsak mit találtam   egyébként velük még partneri kapcsolatba vagytok? 
 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


 Azóta is boldogan hallgatom és nem érzem, hogy nem illene a hangképbe.
 
Ezt aláírom. Ez volt az egyik dolog, amit jól megfüleltem Cutler moziszobájában. Tényleg rendben van az ML66i. ...s most joggal jöhetne a kérdés, hogy akkor eltérő gyártó terméke miért nem jó atmosként. Sztem egyszerűen csak meg kell húzni a határt, mert ha sok kis változót viszünk a történetbe, szétesik az egész. 
 
A másik tanulságos dolog pedig az volt, ha nincs meg a 230-240cm-es atmos magasság, akkor sem kell megijedni. Attól még létrejöhet a burok hatás. 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Pont ezért voltam kíváncsi a véleményedre. Tavaly pár alkalommal én is megfüleletem a rendszert, azokra a kérdésekre kerestem aválaszt, amiket te is kérdeztél Hiccusztól. Mivel Atmos rendszer kiépítése előtt álltam én is bizonytalan voltam, hogy milyet is vegyek felsőknek. Nálam Logan FX2-esek vannak surrondnak és kézenfekvő lett volna, az ElectroMotion sorozat valamelyik beépíthetőjét választani, főleg az IW-vel szemeztem, amelyben szintén 16.5-es mély és hajtogatott magas van. Viszont ezek árai nem éppen olcsók, így a DC-bent történt hallgatózás után úgy döntöttem, felesleges ezen az azonos hangszórókészleten rugózni, igy én is az ML-66i mellett döntöttem, ami lényegesen olcsóbb. Azóta is boldogan hallgatom és nem érzem, hogy nem illene a hangképbe.
 
Őszintén szólva kíváncsi lennék ez az ML 66i mit tudhat LCR-ként. Lehet sokakat meglepne gyakorlatilag bagóért

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Dehogy hallottam ki. Ha ettől botfülű vagyok, akkor így jártam Csupán kíváncsi voltam Iván véleményére is. Ugye itt a fórumon egyre általánosabb vélemény,hogy az azonos hangszórókészlet se elég, még az egyes hangfalaknak a térfogata, működési elve (reflex, zárt stb) és még az egyes hangszórók váltási pontjai is legyenek azonosak (magyarán lcr hangfal és semmi más). Szerintem ez már kissé az átestünk a ló túloldalára tipikus esete, bár ez talán már off topic itt.
 
Pont ezért voltam kíváncsi a véleményedre. Tavaly pár alkalommal én is megfüleletem a rendszert, azokra a kérdésekre kerestem aválaszt, amiket te is kérdeztél Hiccusztól. Mivel Atmos rendszer kiépítése előtt álltam én is bizonytalan voltam, hogy milyet is vegyek felsőknek. Nálam Logan FX2-esek vannak surrondnak és kézenfekvő lett volna, az ElectroMotion sorozat valamelyik beépíthetőjét választani, főleg az IW-vel szemeztem, amelyben szintén 16.5-es mély és hajtogatott magas van. Viszont ezek árai nem éppen olcsók, így a DC-bent történt hallgatózás után úgy döntöttem, felesleges ezen az azonos hangszórókészleten rugózni, igy én is az ML-66i mellett döntöttem, ami lényegesen olcsóbb. Azóta is boldogan hallgatom és nem érzem, hogy nem illene a hangképbe.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Egy kérdés. Ugye te ottmaradtál szombaton este a nagyszobai demón? Kihallottad, hogy az atmos felsőkben dóm magas van, nem a Folded Motion, ami a többiben található?
 
Dehogy hallottam ki. Ha ettől botfülű vagyok, akkor így jártam Csupán kíváncsi voltam Iván véleményére is. Ugye itt a fórumon egyre általánosabb vélemény,hogy az azonos hangszórókészlet se elég, még az egyes hangfalaknak a térfogata, működési elve (reflex, zárt stb) és még az egyes hangszórók váltási pontjai is legyenek azonosak (magyarán lcr hangfal és semmi más). Szerintem ez már kissé az átestünk a ló túloldalára tipikus esete, bár ez talán már off topic itt. 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Az atmos miért pont ML 66i lett? Nem túl nagy a kontraszt egy 2600 illetve egy 300 eurós hangfal között. Ahogy nézem rengeteg mennyezetbe, falba építhető Logan típus van ami szintén a folded motion magassal készült, ami az Edge hangfalakban is használatos.
 
Egy kérdés. Ugye te ottmaradtál szombaton este a nagyszobai demón? Kihallottad, hogy az atmos felsőkben dóm magas van, nem a Folded Motion, ami a többiben található?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A 7 darab Edge hogy van elrendezve? Mindkét sor két szélén egy-egy darab vagy oldalt kettő hátul kettő? Az atmos miért pont ML 66i lett? Nem túl nagy a kontraszt egy 2600 illetve egy 300 eurós hangfal között. Ahogy nézem rengeteg mennyezetbe, falba építhető Logan típus van ami szintén a folded motion magassal készült, ami az Edge hangfalakban is használatos. 
Oldalt kettő, hátul kettő. A pillanatnyi helyzet így hozta.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: -KP- »


7
 
A 7 darab Edge hogy van elrendezve? Mindkét sor két szélén egy-egy darab vagy oldalt kettő hátul kettő? Az atmos miért pont ML 66i lett? Nem túl nagy a kontraszt egy 2600 illetve egy 300 eurós hangfal között. Ahogy nézem rengeteg mennyezetbe, falba építhető Logan típus van ami szintén a folded motion magassal készült, ami az Edge hangfalakban is használatos. 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Volt róla szó, de már nem emlékszem, a nagy moziszobában pontosan hány darab Martin Logan Edge van használatban?
7

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Volt róla szó, de már nem emlékszem, a nagy moziszobában pontosan hány darab Martin Logan Edge van használatban?

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Kösz a beszámolót. ...
 

 
Ha nem gond, az antz által felvetett kérdésekre a saját mozis topic-omban válaszolok, mivel ez inkább az én marhaságomról szól, mint a DC bemutatóházról.
 
Hiccusz, köszi az infót a projektorok nevéről, megjegyzem ... 
 
GyP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Kösz a beszámolót.
Segítenél melyik az a típus amit láttál és melyik amelyiket kistesónak hívsz?

A Barco Optix CinemaScope-ot látta, amely dupla izzós (2x300W) és natív 2.37:1-es képarányú (2560x1080) DMD-vel van ellátva. A kisöcsit Barco Orion CinemaScope-nak hívják, amelyben szintén ugyanez a chip van, de csak 1 lámpás (350W).

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: antz »


De a "sima" 2560 pixeles "Barco kistesó" (1 lámpával) teljesen simán beférne egy átlagos (vagy picit átlag feletti) költségvetésű házimozi eszköztárába, ha a hang oldalán az átlagos tulaj hajlandó lenne kompromisszumot kötni. De tipikusan NEM hajlandó. Na, ez az amit én nem értek.
Kösz a beszámolót.
Segítenél melyik az a típus amit láttál és melyik amelyiket kistesónak hívsz? Mintha rendre keveredne a függőleges felbontás a vízszintessel az írásodban.
 
... jó azt hiszem harmadik olvasásra (talán) megértettem.
Szóval 1080p = 1920*1080 felbontást jelent (16:9). A boltban kapható BluRay filmek felbontása is ez lenne, ha jellemzően nem cinemascope (21:9) arányúak lennének. Így kb. 1920*820 a látható pixelszám.
A Barco cinemascope projektora 2560*1080 pixelt vetít vagyis arányosan tudja az 1920*820-at felskálázni és vetítetni. Az így kapott, felskálázott kép tapasztalatod alapján jobb mint otthon a Titan 1280*540 duplázva és az M-Vision 1920*820. Ez nagyjából azért talán elvárható is. Mi a helyzet az M-Vision duplázással?
 

 
 
Számomra a fentiek azt mondják, hogy igazából NEM is az 1080p felbontású képpel van gondunk nekünk, az bizony igen kiváló képminőséget jelent a valóságban, hanem az 1080p tartalom KORREKT MEGJELENÍTÉSÉVEL van az igazi probléma. És valami azt súgja, hogy ezzel szinte mindenkinek problémája van. Csak a legtöbben ezt (még) nem tudják.

Érdekes megállapítás, hogy a 1080p korrekt megjelenítését a felskálázásban látod. Ha a pixelszám és a pixelsűrűség a perdöntő akkor miért írod le a 4K-t, amikor az natívan adja mindkettőt? Vagy tényleg pont az a +33% pixelsűrűség hiányzik csak a boldogsághoz? Azt az M-Vision projektorod duplázásával megkapod és nem szükséges a Barcora kuporgatni.
Vagy mégsem értettem meg teljesen.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


A minap "véletlenül" ismét meglátogattam a DreamCinema bemutatóházát. A dolog tényleg véletlen volt, hamarosan részletezem, de először is köszönet mondok Hiccusz-nak a kedvességéért és a demo-ért.
 
A rövid leírásokat kedvelők számára a látogatás tapasztalatainak a lényegét most leírom EGYETLEN MONDATBAN megfogalmazva (a "nagymozi"-val kapcsolatban). Íme:
 
A (15 éves, fiú) gyermek első mondata ez volt a kocsiba beülve: "ILYET ÉPÍTSÜNK OTTHONRA IS ÉS SEGÍTEK MINDENBEN!".
 
Hát ennyi. Aki ennél lényegretörőbben le tudja írni a DreamCinema bemutatóházában tapasztaltakat, az nálam ügyesebb és okosabb. Nekem itt van a képességeim határa. 
 
Ez a gyermek persze már látott pár mozit (szegény gyakran elkísért az elmúlt pár évben mind házi- mind kereskedelmi mozikat nézegetni) tehát nem teljesen gyakorlatlan sem "fülre" sem "szemre" vonatkozóan, de ilyet még soha nem mondott egyetlen látogatás után sem. Az pedig, hogy felajánlotta a segítségét, különösen figyelemreméltó, mivel ebben a korban ez NEM igazán tekinthető a fiúgyermekek esetében általános életkori sajátosságának. Komoly trauma kell ahhoz, hogy egy ennyire életkor-idegen kijelentést tegyen egy 15 éves emberke, persze a "trauma" ebben az esetben egy "pozitív" trauma volt. 
 
No, akkor kicsit részletesebben, a "haladó" olvasók számára:
 
A "véletlen" látogatás úgy "alakult ki", hogy Hiccusz felhívott telefonon pont akkor, amikor a gyerekkel az oldalamon (akinek egyébként már évek óta ígérgettem ezt a látogatást) szóval a gyerekkel pont az M0-ról kanyarodtunk le a 6-os útra a XI. (és XXII.) kerület irányában, amikor csöngött a telefon és Hiccusz volt a vonal végén (egy teljesen másik ügyből kifolyólag). Említettem, hogy pont most fogunk elmenni a bemutatóháztól párszáz méterre ... és így logikusabbnak tűnt személyesen megbeszélni a dolgokat ahelyett, hogy továbbra is az agyunkat "sugároztuk volna befelé" mikrohullámokkal (a mobilt használva).
 
Mivel a gyermeknek a nagyszoba látogatását ígérgettem évek óta, ezért ott foglaltuk el a "harcálláspontunkat". 
 
Két (három) dologra voltam kíváncsi:
 
1. Mit látok/hallok az otthoni rendszerhez képest (most, hogy már van otthon 1080p projektor és be is kapcsoltam párszor).
2. Mit lát/hall a gyermek az otthoni rendszerhez képest.
3. Mennyire egyezik a gyermek véleménye az enyémmel (placebo hatás kíszűrésére tett kísérlet)
 
Amit én láttam:
 
- a nagy Barco képe élesebb mint az otthoni kép amit a Titan vetít (magyarul 2560 VALÓS, FIZIKAI pixel jobb mint 1280 pixel duplázva). Ezt eddig is tudtam, de most újra meg lett erősítve a hitem.
 
- a Barco által vetített színek kicsit eltérnek a Titan színeitól. Mivel a Barco kalibrálva van, nyilván a Titan színeivel van a probléma.
 
- a hangban a magastartomány erősebb, mint otthon (az első látogatás során pont nálam volt több a magas, ezért módosítottam a hangváltókat otthon, úgy tűnik a végső, "jó" állapot a kettő között lesz)
 
- a középmély tartomány nálam hangosabb valamivel (sajnos)
 
- a mélyátvitel viszont "mélyebbre megy le" a DC-ben, mint otthon
 
- a hangkép kiegyensúlyozottabb a DC-ben (nekem semmilyen paraméterbe nem igazán sikerült belekötni ... de mondjuk az árat figyelembe véve ez el is várható)
 
- viszont az egészen mély frekvenciákon (mondjuk 35Hz alatt) a DreamCinema nagyszobájában (nekem) hosszabbnak tűnik az utózengési idő, mint otthon. Ez azért vicces, mert ebben a tartományban már NEM méri az utózengési időt az átlagos szoba-bemérő szoftver, így ez a különbség a diagramokon nem is jelenik meg. Viszont hallom, mivel a fülem az otthoni, puha felületek" (padló, hátfal, plafon, oldalfalak) által határolt (és a dobogó alatti basszus-csapdával megfejelt) valószínűleg rövid utózengési időt szokta meg (ezeken a nagyon mély frekvenciákon legalábbis). Hallom, hogy a nagyon mély frekvenciákon jóval nagyobb a hangnyomás a DC-ben és hogy a mély sokkal mélyebbre megy le ... és ez nagyon is tetszik. Ettől a mély tartomány olyan plusz "erőt" kap, ami nálam otthon nincs meg. És persze lehet, hogy ezt a 20Hz alatti hangok okozzák, amelyek megszólaltatására az én olcsó sub-jaim alkalmatlanok (hiszen a 20Hz-re hangolt reflex doboz 24dB/oktávval vág ezen freki alatt). Mivel ez a szoba hosszabb, mint az otthoni, a hosszanti allóhullámok alaphangja is mélyebben van, tehát a rezgési módus által okozott kiemelés is lejjebb "csúszott". Nálam ez 30Hz, itt mondjuk 25Hz körül. Ez már nagyon is hallható különbség, a 25Hz sokkal "öblösebben szól". Egy szó mint száz, szerintem igen figyelemre méltó az, amit a DC nagyszobájában hallani lehet, a mélytartományt pedig különösen érdemes meghallgatni.
 
- nyilván a környezet sokkal szebb a DC bemutatóházában ... bár a nagymozit minden látogatás alkalmával kicsit kisebbnek érzékelem. Első körben hatalmasnak tűnt, ma már csak kicsit tűnik nagynak. Viszont minden látogatás során egyre jobban értékelem azt a mintaszerű szépséget, ahogy a belső tér meg van alkotva. Ilyen környezetben már akkor élvezzük a filmet, amikor a vetítő még be sincs kapcsolva, elég beülni egy fotelbe és körülnézni. Gratula!
 
A gyerek kb. ugyanezeket hallotta/látta és előbb mondtattam el vele a véleményét, tehát NEM befolyásoltam előre a sajátommal.
 
Ami számomra az egyetlen igazi meglepetés volt, az az, hogy mennyivel jobban nézett ki ugyanaz az 1080p film (Oblivion) a 2560 pixeles projektoron vetítve, mint otthon az 1080p-s M-Vision-ön (nem régen van otthon ilyen kategóriás 1080p gép, eddig nem tudtam összehasonlítani ezeket). A kép ránézésre ugyanolyan éles és részletgazdag volt, de a pixekek közben MÉGSEM látszottak. A "sima" 1080p gépek esetén (ha jó az optika azaz éles a kép) akkor az embernek kedve van közelebb menni a vászonhoz, hogy még több részletet lásson a szeme (és persze könnyebben, azaz erőlködés nélkül lássa őket). A gond csak az (és szerintem ez az a paraméter amiben az analóg film szénné veri az összes digitális projektort) szóval amikorra a szem már a kép összes részletét képes erőlködés nélkül meglátni, na, ebből a távolságból már megjelennek a pixelek is ... és azonnal oda az illúzió. Ha tehát valaki azt akarja hinni, hogy a vásznon emberek vannak (és nem egy szúnyogháló mögött játszódik a cselekmény :-),akkor elég távol kell mennie ahhoz, hogy a csirkeháló már ne látszódjon ... de ez a távolság meg már NAGYOBB mint az a távolság, ahonnan (még) kényelmesen látnánk a kép összes apró részletét. Ez ellentmondás. QED.
 
Számomra a fentiek azt mondják, hogy igazából NEM is az 1080p felbontású képpel van gondunk nekünk, az bizony igen kiváló képminőséget jelent a valóságban, hanem az 1080p tartalom KORREKT MEGJELENÍTÉSÉVEL van az igazi probléma. És valami azt súgja, hogy ezzel szinte mindenkinek problémája van. Csak a legtöbben ezt (még) nem tudják.
 
A 2560 pixeles Barco ezt a fenti ellentmondást oldja fel azzal, hogy 33%-kal kisebb (de élesen definiált!) pixeleket használ, így ennyivel közelebb mehetünk a vászonhoz anélkül, hogy a pixeleket meglátnánk. CSAK 33% távolságot nyerünk ugyan ... de ez pont AZ a 33%, ami ahhoz kell, hogy a fenti ellentmondás (gyakorlatilag) megoldódjon. És bizony ez így már HATALMAS különbség! Ez azt jelenti, hogy a szemeink tobzódhatnak a kép részleteinek az áradatában, de mégsem költöznek szúnyogháló mögé a film szereplői, tehát az illúzió is megmarad. És persze ezt nem azzal éri el, hogy gyenge optikai rendszer segítségével összemossa a vásznon a pixeleket (mint egyes LCD gépek) hanem azzal, hogy (a borotva élesen definiált) pixelek fizikai méretét, ezzel pedig azok látószögét csökkenti le. Hihetetlen csoda ... és akkor még nem is túloztam!
 
Összefoglalva: a Barco által vetített ("csupán" 1080p forrásból származó) kép élességét látva úgy gondolom, hogy a 4K felbontás ... hát ... fogalmazzunk úgy, hogy "nem élet és halál kérdése". Ahhoz, hogy az ember borotva éles és élvezetes (de közben mégis "analógos") képet lásson a vásznon, egy jó projektor (vetítési rendszer) kell leginkább, meg jó minőségű (valós 1080p felbontású) filmanyag. Ez már elég a gyakorlatban. A 4K is nagyon szép dolog ... de csak egy kis plusz hab a tortán. A lényeg pedig a torta, nem a kicsike habcsók a tetején... szerintem.
 
Nyilván (valós) 4K forrásból még picit élesebb és részletgazdagabb lenne a kép, de ez már csak árnyalatnyi különbség lenne. Az igazi áttörést (szerintem) a több (és élesen definiált) pixelt használó vetítési rendszer hozza. Mégis úgy tűnik, kis hazánkban ez az, amire talán a legkevesebb pénzt hajlandóak elkölteni a házimozisok. Ha mondjuk fele-fele arányban lenne elosztva a pénz a kép- és a hangrendszer között, akkor bizony sokkal több hazai házimoziban működhetne hasonló minőségű projektor (mondjuk ennek az 1 lámpás változata, ami jóval olcsóbb és a gyakorlatban az is elég fényt ad, ha csak nem valóban óriási a vászon). Nem hiszem, hogy "komoly" projektorok vásárlásával bármit is veszítenének a tulajdonosok, sőt, szerintem igen drasztikusan javulna ezekkel a gépekkel az összhatás (annak ellenére, hogy valamivel kevesebb pénz jutna a hangrendszer fejlesztésére)  ... bár ez nyilván magánvélemény.
 
Nyilván mindenki maga dönti el, hogy mire költi a pénzét, de én előbb vagy utóbb tuti veszek egy ilyen 2560 pixeles Barco-t (illetve az 1 lámpás "kistesóját") mert szerintem a mozi legfontosabb része a vetített kép és ebben a pillanatban nincs ötletem, hogy ennél jobb képet hogyan lehetne vetíteni (kivéve persze, ha végtelen pénz állna rendelkezésre ... mert akkor azért nagyon is lenne pár ötletem! :-) 
 
Fura vagy nem fura, de kb. ez az a pont, ahol a 3 chip-es DLP-k is kiesnek a versenyből, mivel azokból nincs (ezen az árszinten legalábbis) 1080p feletti felbontást kínáló modell, de még az 1080p is kb. dupla árat jelent (és akkor még elég óvatos voltam). Ha valaki extrém érzékeny a szivárványra, de mégis ÉLES és részletgazdag képet akar vetíteni (most esett ki az összes LCD a játékból :-), és pénze sincs végtelen, akkor sajnos nem nagyon van más választása mint egy 1080p felbontású 3 chip-es gépet szerezni "valahogyan" (ez nem szivárványozik) és elé valami házi-tuning rendszer a felbontás javítására és a pixelstruktúra elfedésére. Így egy mezei 1080p gép is vetíthet kb. olyan felbontású képet mint egy 2560 pixeles Barco "natúrban" ... de azért valljuk be, ez elég macerás. A szerencsésebbek választhatnak gyári megoldást, mint pl. a Barco új gépeit, modern fényforrással, amelyekben ráadásul a felbontást javító (rezgő) prizma gyárilag be van építve. De sajnos ezek nem olcsó játékok, boldogok azok, akik ilyen gép vásárlásán egyáltalán gondolkozhatnak. De a "sima" 2560 pixeles "Barco kistesó" (1 lámpával) teljesen simán beférne egy átlagos (vagy picit átlag feletti) költségvetésű házimozi eszköztárába, ha a hang oldalán az átlagos tulaj hajlandó lenne kompromisszumot kötni. De tipikusan NEM hajlandó. Na, ez az amit én nem értek.
 
Ezennek mozgalmat hirdetek "vetítsünk rendes projektorral rendes képet" címen ... és rögtön meg is választom magam e mozgalom élharcosának és szellemi vezetőjének. A DreamCinema csapata meg lehetne a mozgalom "anyagellátója" ... azaz a "rendes" projektorok szállítója ... vagy valami ilyesmi .... bocsi ... azt hiszem kicsit elkalandoztam ... már megint. :-)
 
A lényeg: mégegyszer köszönöm Hiccusz-nak a lehetőséget és mindenkit arra bíztatok, hogy legalább egyszer nézze meg, hogy milyen képet vetít egy ilyen komoly projektor! És persze ezután gondolja át, hogy nem lenne-e mégis értelme rendes projektorra is költeni valamennyi pénzt ... legalább azután, hogy a hang már nagyon, de tényleg NAGYON jól szól ... :-)

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Sajtómegjelenések

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Köszönjük és viszont kívánjuk.
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Boldogat mindenkinek!


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



 
Vasárnap este 10 után jöttem el, előtte órákig tanulmányoztam a két emeleti moziszoba képét és hangját, bár engem elsősorban a kép érdekel. Nagy élmény volt.
 
A vendéglátás is kifejezetten baráti volt. Rengeteg új dolgot megtudtam, ha legközelebb moziba megyek, már azt is más szemmel fogom nézni, az alapján, amit Hiccus a magyarországi mozikról mesélt.
 
Ha valakit érdekel a házimozi, szerintem mindenképpen érdemes ellátogatnia.
 
Köszönöm!
Mi köszönjük.

Avatar
arta
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.11.15., kedd 11:57
Értékelés: 1

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: arta »


Vasárnap este 10 után jöttem el, előtte órákig tanulmányoztam a két emeleti moziszoba képét és hangját, bár engem elsősorban a kép érdekel. Nagy élmény volt.

 

A vendéglátás is kifejezetten baráti volt. Rengeteg új dolgot megtudtam, ha legközelebb moziba megyek, már azt is más szemmel fogom nézni, az alapján, amit Hiccus a magyarországi mozikról mesélt.

 

Ha valakit érdekel a házimozi, szerintem mindenképpen érdemes ellátogatnia.

 

Köszönöm!


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Kedves Iván!
 
Ezek szerint volt bátorságod nem visszaadni a 9300-as Epsont! 
 
Fogadjunk egy sajtos pizzában, hogy nem erőltetted az általam annyira kedvelt és minden másnál őszintébb, ütősebb "kitakar-betakar" tesztet.   
Szeretettel ölellek, gyeniko
 
ps: ha jössz hozzám legközelebb, ne felejtsd el a sajtos pizzámat!!!

  

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



A mai napon ellátogattam családommal a Dreamcinema bemutatóházába!
Már az utcáról látszott, igényes helyre jöttünk, de a fogadtatás is mindent felülmúlt,
nagy köszönet érte! Őszintén szólva azt gondoltam, elviszem végre a feleségemet is,
(mivel mindig húzza a száját, ha újabb súlyos pénzeket ölök a házimozira), itt az
alkalom, megfertőzöm őt is, lássa, van még mire költeni!
Hát jobb helyre nem is jöhettünk volna, én úgy gondoltam 10-20 perc alatt megnézzük
a bemutatótermet, és megyünk haza még a gyerek is bicajozhat délután.
Hát nem így lett!
Már az előszobában leesett az állunk, ott elakadtunk,a sok filmes relikvia megkívánta,időzzünk el itt is! Láttam jó helyre hoztam őket,
ha itt nem, akkor sehol nem tudom velük megértetni a házimozi szenvedélyemet!
A földszinti nappali-mozi, tehát nem dedikált moziszobával kezdtünk, melyben egy " átlagos" otthoni körülményekhez kialakított demót láthattunk egy Epson 9300W, és egy Sony HW65 projektor képében!
Aztán az emeleten a kisebb,de már kifejezetten mozira kialakított szobában megismerkedhettünk a Sony 4K vetítővel is! Erre nagyon kíváncsi voltam! Aztán átmentünk a legnagyobb mozihelyiségbe, ahol a vetítés mellett megtapasztalhattuk az Atmos hangzás előnyeit is! A látogatásunk így több, mint 3 órásra nyúlt, de a gyerek sem hiányolta a bicajozást!
Összességében egy kiemelkedő csapatot ismertünk meg,a fogadtatás minden várakozásomat felülmúlt!
 
Ezúton szeretném megköszönni nektek ezt a nem mindennapi élményt, és jelzem a nejem is megfertőződött !
 
Köszönettel: Fekete Csaba

 
Hát igen! Alapvetően a családi kassza elleni merénylet elvinni az asszonyt és gyerekeket. Nálunk is így volt néhány éve, azóta sok-sok pénz transzformálódott át mindenféle kép- és hangképző szerkezetté. 
 
A Dreamcinema rendkívül okosan van kialakítva, Hiccusz pedig hozzáértően kalauzolja a vendégeket, nagyon kidolgozott koreográfia szerint tartja a bemutatókat. Szeretünk ide járni...
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”