Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Moderátor: Hiccusz

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Köszi , jó olvasmány volt...!


Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Köszi , jó olvasmány volt...!
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Köszi a beszámolót!
 
Jól sejtem, hogy ez egy dac-os Vten/Chameleon keveréke? (Sarkítva és egyszerűsítve kérdezem...)

Mondhatni.

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Köszi a beszámolót!
 
Jól sejtem, hogy ez egy dac-os Vten/Chameleon keveréke? (Sarkítva és egyszerűsítve kérdezem...)

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Köszi a remek leírást a popcorn lejátszóról igen tanulságos volt....-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Tesztelésre járt nálunk egy PopCorn Hour A 500 Pro multimédia lejátszó és jukebox.
 
Bevezető
 
Meg kell, hogy mondjam, némi ellenérzéssel viseltetve vettem kézbe, mivel sokszor volt már szerencsém popihoz, de egyetlen egyszer sem nyűgözött le. Folyton az volt az érzésem a teszt után, hogy ok, megelőzve a gonosz Dune-t, gratula, ti jöttetek ki elsőnek a vassal, de valahogy mégsem sikerült jót alkotni. Döcögött, lefagyott, nem reagált, megállt, stb.
 
Kinézet, csatlakozások, tulajdonságok
 
Kinézetre egy darab négyzet alakú, fekete, kijelző mentes alumínium tégla az egész, aminek az elején figyel egy fejhallgató kimenet, a hátulján pedig az összes többi ki- és bemenet (LAN port, HDMI 2.0, USB 3.0, USB 2.0, optikai és koax, komponens videó, analóg RCA és szimmetrikus XLR). Felszúrtam rá egy mobil vinyót, begyömködtem egy 3,5” HDD-t a testébe és felcsatlakoztattam őt a hálózatunkra is. A HDD-ért nem kellett atomjaira bontani, mivel, hál’ istennek visszakapta a hot-swap fícsőrt a régmúltból. Mindegyiket azonnal felismerte, nem volt gond a hálózat kereséssel, találással, felismerésekkel, csatlakozásokkal. A kapcsolat stabil, nincs leszakadozás.
Sigma SMP8758 chip, 1.2 GHz ARM Cortex-A9, 2-magos VXP-vel tuningolt proci, 32-bites 127dB-s DAC, HEVC.
 
Táv
 
A távja a megszokott ezüstös darab, de legalább világít, nem úgy, mint a Dune-é. A menü kezelőfelületén semmit sem változtattak, úgyhogy akinek volt már ilyenje, az behunyt szemmel is elnavigál benne. Nekem néha okozott némi fejtörést, mit hogy kell elővarázsolni, de végül mindent megtaláltam.
 
Működés közben
 
Minden hókuszpókusz szart mindkét versenyzőn kikapcsoltam, s a képpel indítottam. Mivel egy HDI Dune 4K Solo is be volt kötve az Anthem MRX 520 egy másik HDMI bemenetén, így ugyanazt a képkockát kellett csak kimerevítenem itt is, ott is, s bemenetet váltogatni. A különbség így azonnal látszik. Ami nem volt.   Elmondható, hogy képben egyik sem ér a másik cucc fölé. Mozgás ábrázolásban, színekben, kontrasztban, élek, stb. sem találtam (látható) különbséget. 2D és 3D ugyanúgy mutatott rajtuk. Ghosting, utánhúzás, áthallás (látás) egyiken sem volt. 4K lejátszásban viszont igen, mivel a Popi nem akart hangot kitolni magából. A Dune-vel simán ment, úgyhogy azt gondolom, ez csak valami beállítási gixer lehetett, de időhiány miatt erre már nem tudtam visszatérni. Minden esetre zökkenőmentesen tette a dolgát mindkettő.
Ezt követően nyomtam egy kövért pléjt, amúgy lájtosan, (a popi nem tud ugyanis menüt, mivel nincs BD licensze), s kb. 20x egymás után meghallgattam ugyanazt a jelenetet (2 kaliber, kocsi pukkanás a végén), hogy összevethető legyen. A popi picit részletesebbnek mutatkozott, a lövések, robbanások, csattanások, a repeszek plasztikusabban szólaltak meg némiképp. A szub rövidebb ideig, pontosabban, de hatásosabban ütött, míg a Dune-n volt némi „lecsengése” az LFE-nek. Ettől kicsit árnyaltabbá, elnyúlóbbá vált. Olyan érzésem volt, mintha zárt vs reflexes szub között is váltottunk volna. Előre-hátra léptetés, „tekerés” sem fogott a popin ki, még 4K-n vagy 3D-n sem. Más kérdés, hogy a Dune ebben jobb, egészen pontosan gyorsabb. Megnyomva a Dune gombját, a funkció azonnal indul, nincs filózgatás. A Popi előbb gondolkodik, s némi homokóra utána hajtja végre a gyakorlatot. Ezt a kb. 3-4 mp-es, muszájbóli késlekedést is biztos meg lehet szokni.
Zenével mentem tovább, először csak HDMI-n (bitstream). A helyzet ugyanaz, semmi különbség. 2.0 vagy multicsatorna hasonlóképp szólt mindkettőn.
Hónom alá csaptam a cuccost, s átnyergeltem vele a Limar Audio-ba, hisz nekik van XLR bemenetű erősítőjük. A teszthez egy Anthem sztereó integrált 225-ös szolgált, Paradigm Prestige 15B hangsugárzókkal. Ana Caram és jó pár audiofil előadót hallgattunk meg a balanszírozott XLR-eken keresztül, s egyöntetűen az volt a benyomás, bizony le a kalappal! Nagyon is tisztességesen el lehet ezzel a kütyüvel zenélni. Hoztunk is gyorsan melléje egy Lindemann Musicbook 25-öt, hogy lássuk, mennyire, s bár kikapott tőle, szégyenkeznie semmiképp sem kell, hisz a Popi ára pont az 1/7-e a riválisnak! Egy vakteszten helyenként biztos megbuktam volna, épp melyik Ray Charles szól.
Kipróbáltam a JukeBox funkciót is, ami szintén faintosul ment, hamar talált borítókat a tartalmakhoz. A megjelenés már kicsit egyszerű volt, de mivel alapból a Dune-n ilyesmi nincs, ennyivel is előrébb mutat versenytársánál. Az iOS applikáció sem okozott csalódást, a zeneszámokat akár okoskütyüről is indítani lehet (ezért sem hiányzik a kijelző róla).
Még egy apróság/nak tűnő/. A popi passzív hűtésű, nincs benne duruzsoló venti. A Dune-ben van.
 
Hova pozícionálható?
 
A sima 500 110 rugóért HDMI-n ugyanazt nyújtja, mint a Pro, úgyhogy ha valakinek nincs kedve 230e-t kiadni az audiofil audio szekció (XLR) és velejáró többlet tulajdonságokért (32-bites DAC), az ugyanannyiból jön ki, mint, ha egy Dune 4K solo-t venne (110e Ft). Csak épp meglehet, jobban jár. Kap ugyanis egy JukeBox-ot, betehető (SATA-s) HDD lehetőséget, leheletnyivel jobb hangot HDMI-n, 4K lejátszást 24 fps felett is, de tény, sajnos le kell mondani a menüs lejátszásról. A Dune 4K Solo-ban visszajött (letojják a Cinavia-t). A dönci menüvel együtt teker be, úgyhogy ha valakinek ez számít, akkor nincs dilemma. Ha viszont valaki mozira és minőségi (analóg) zenére egyaránt keres multimédia lejátszót, az A500 Pro mindenképp esélyes versenyzőként száll harcba! Egy Oppo 105D ugyan lemezt is képes pörgetni, viszont a dupláját kell kicsengetni a kasszánál, miközben hálózati lejátszási képességei szerényebbek, user interface-e dettó, feliratkezelés szintén zenész).
 
Összegzés
 
Azt tudom mondani, végre egy olyan Popcorn járt nálunk, amely stabil, megbízható, nem hagy cserben, nincs csuklás, nincs gixer. Tudja azt, amit mondanak róla. Nincs b+-olás, megy rajta minden, nem kell a fw frissítéseket messiásként várni. Először fordul elő, hogy stabilabbnak mondható a konkurenciánál, hiszen a 4K Solo hangja a legfrissebb fw-rel is akadozik egyelőre, amint menü kerül a képernyőre. Arról nem is beszélve, hogy a Dune nagyon nem csípi, ha Pause alatt vált az ember hangsávot vagy feliratot, s utána akarja azt play-jel elindítani.
 
A készülék jövő hónapban kerül forgalomba, így nálunk is ekkor válik foghatóvá. A példányért köszönet a Neon Multimediának, a Limar Audionak pedig a segítségért!
 
https://www.youtube.com/watch?v=Xwuau0TirWE



Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


azé az a 21 milka.. lehet jó ár, de nekem inkább egy jó ház vagy lakás esetén jó ár ennyi sok forint
 
Lacy !
 
Nyugodj meg azért ennyi zsetonért nem kapkodnak utána sztem....-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: lacy »


Muszáj birizgálni a vásárlásért felelős szürkeállományomat ezekkel a jó árakkal?
azé az a 21 milka.. lehet jó ár, de nekem inkább egy jó ház vagy lakás esetén jó ár ennyi sok forint

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Muszáj birizgálni a vásárlásért felelős szürkeállományomat ezekkel a jó árakkal?
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


2016. augusztus 31-ig leadott minden Sony házimozi projektor rendelésre most 20% kedvezményt biztosítunk a listaárakból!
Érdeklődni: +36305906564, info@dreamcinema.huwww.dreamcinema.hu
 
Listaárak: 
 
VPL-HW45ES – 840.100,- HUFVPL-HW65ES – 996.200,- HUFVPL-VW320ES – 2.436.300,- HUFVPL-VW520ES – 3.300.400,- HUFVPL-VW1100ES – 7.320.900,- HUFVPL-VW5000ES – 21.683,000,- HUF
*315 HUF/EUR


Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Egy, már meglévő moziszoba kapott jókora ráncfelvarrást Törökbálinton.
 
További előtte-utána képek az oldalunkon
Volt szerencsém egy demo erejéig bebocsátást nyernem ebbe a moziszobába.Eszméletlenül szép élőben, izig-vérig mozis hangulata van. Azoknak a képeknek, a szőnyegnek, a csillagos mennyezetnek brutál jó feelingje van. Az ágyról és fotelekről ne is beszéljünk.
A kép és hang is példaértékű.
Gratulálok hozzá, profi munka.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Nem találok előtte képeket (meglévő moziszoba), csak már a bontott állapotot.Tessék, itt van pár:http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ek-eladók/

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: antz »



Egy, már meglévő moziszoba kapott jókora ráncfelvarrást Törökbálinton.
 
További előtte-utána képek az oldalunkon

Nem találok előtte képeket (meglévő moziszoba), csak már a bontott állapotot.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Egy, már meglévő moziszoba kapott jókora ráncfelvarrást Törökbálinton.
 
További előtte-utána képek az oldalunkon
 
 



Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »


jó lett tetszik! Szerintem is!Remélem hamarosan látogatást is tehetek és fül és szemügyre vehetem ezt a klassz kis szobát.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Fish »

jó lett tetszik!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ezt a moderált költségvetésű moziszobát pedig Zala megyében adtuk át.
 
http://dreamcinema.hu/ref_zala2.php
https://www.facebook.com/dreamcinema1/p ... 0667188785



Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Azért jó látni, hogy kis hazánkban van aki gondol a fejlesztésre is nem is
akármilyen módon adja meg a módját. Tetszik...

Mindenki megy az újdonságok után, s fejleszt a maga módján, ahogy mi látjuk, ettől függetlenül köszönjük.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Azért jó látni, hogy kis hazánkban van aki gondol a fejlesztésre is nem is
akármilyen módon adja meg a módját. Tetszik...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Nemrégiben adtunk át Balatonfüreden, egy Boutique Hotel megbízásából épült mozit. További információ és "előtte-utána" fotók találhatók az építésről honlapunkon és FB oldalunkon.
 
http://www.dreamcinema.hu/ref_balatonfured.php
https://www.facebook.com/dreamcinema1/p ... 2747353577










Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


2 fontos hírünk van.
 
1) A Japánban volt földrengés miatt akadozik a Sony ellátás jelenleg, emiatt hosszabb szállítási időre számítson mindenki. Jelenleg október...
 
2) Aki ausztriai kereskedőtől kap vagy kapott jóárasított ajánlatot Sony házimozi projektorra az tudjon róla, hogy ezekre a termékekre Európában a garancia NEM él!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

A múlt héten nagy megtiszteltetésben volt részem. 2x fél napot tölthettem el Nagy Árpáddal, a www.projektor.hu főszerkesztőjével. Azok kedvéért, akik nem ismerik őt: Állítom, nincs még egy ember kis hazánkban, aki ennyire értene a projektorokhoz, a képhez, mint ő. Vetítő tesztjei alaposak, szakmailag a legprofibbak, látszik és lerí róla, hogy nem ma kezdte az ipart. Mivel épp akkor vendégeskedett nálunk a Sony nagyágyúja, együtt vettük górcső alá, s kalibráltuk be, mértük meg a vasat. Hamarosan készít is róla egy beszámolót, amolyan review-t, amelyet majd ide is kiteszek. Hatalmas élmény volt vele értekezni, mivel egy csomó olyan dologra mutatott rá, amelyet már régóta meg akartam kérdezni valaki igazán hozzáértőtől. Úgy fogtam fel szeánszunkat, mint egy személyre szabott ISF továbbképzést. Hagytuk a sallangot, a kalibrálás alapjait, s minden olyan témát átbeszéltünk, amellyel kapcsolatban volt bennem némi bizonytalanság vagy kétely. Magamban gyakorta mosolyogtam, hisz azt láttam, gyakorlatilag mindent ugyanúgy csinál a mester is, mint én. Ennél már csak az volt élvezetesebb, hogy mindezt úgy tette, hogy megmagyarázta a miérteket és a problémák kezeléseit. Ezáltal pont azokra a kérdéseirme kaptam választ, amelyek mindig is foglalkoztattak, s amelyek kedvéért sosem lett volna kedvem (és pénzem) végigülni egy Joel Silver tanfolyamot egy valag pénzért. De még az is lehet, hogy egy ilyen tanfolyamon sem érintik a delikvensek a témát ennyire mélyen. A Sony menürendszerében még egy olyan fícsört is felfedeztünk, amelynek működése mindkettőnk számára újdonságként hatott, s amelyről jószerivel egyikőnk sem tudta, mire való. Vigyorogtunk is, mikor rájöttünk. Egy rendkívül kedves és közvetlen embert ismertem meg tehát a személyében, akinek szó szerint, minden szavát ittam. Csoda, hogy perceknek tűntek az órák, s mire feleszméltünk, már be is esteledett. Sebaj. Másnap visszajött, s ott folytattuk, ahol abbahagytuk. Ezúton is köszönöm. 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A kis mozinkban lévő Sony VPL-VW320ES


Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”