Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Moderátor: Hiccusz

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Egy kis kirándulás a PA és kereskedelmi mozis világba. Egyik legfrissebb munkánk: Dolby Laboratories Stúdió, Filmlabor.
 
A stúdióban nagyjátékfilmek végleges keverése, utó- és zörejszinkron készítése lehetséges akár vászonra és TV képernyőre. Alkalmas még a helyiség továbbá kisebb együttesek zenefelvételére is. Jelenleg mozi reklámok, játékfilmek, és mesefilmek, illetve SZFE vizsgafilmek készülnek itt 5 illetve 7.1-ben. 24 faderes C24 controller segíti a keverést.
 
7.1 hangrendszer (3 frontsugárzó, 2x7 db oldalsó surround, 2x3 db hátsó surround, 1 db mélynyomó)
Atmos rendszer kiépítés alatt... (2x7 db mennyezeti sugárzóval és további 2 db surround mélynyomóval!)
 
Vetítő (beépített Alchemy szerverrel): Barco DP2K-8S
Bal, center és frontsugárzó: JBL Pro 4722
Surround sugárzó: JBL Pro 9300
Mélynyomó: JBL Pro 4642a
Végfok: Crown Audio Dsi1000 (7 db)
Crown Audio Dsi2000 (4 db)
Processzor: Dolby CP850
Screen Research 2.35:1 képarányú, 5400 x 2298 mm, ClearPix 2 szőtt, akusztikai áteresztő installációs vászon
 
További előtte-utánya fényképek a referenciák között!



Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Laci! Biztos vagyok benne, hogy nem voltál jelen egyetlen mérésen sem. Fogalmad sincs hogy zajlik ez. Sőt, nagy valószínűséggel még arról sem tudsz, hogy a fórumon is van jelen olyan ember, akinél nem ajánlottak semmilyen beavatkozást, mert olyan szerencsés szobakialakítása van.
 
Jelen!Nálam faló nem javasolt semilyen akusztikai elemet. Ha érdekel valakit, felőlem fapaci közzé teheti a topikjában a mérésről szóló e-mail-t.
Talán f.laci is megnyugszik, ha lát olyat, ahol nem kellett az akusztikára sok-sok pénzt beleölni. Persze ettől függetlenül, már nálam se az akkori AVR van, hanem egy proci és végfokok

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ha csillapítod a szobát az több energiát kíván, ha szabadban hangosítasz, az nagy teljesítmény igényel. Ahol tanácsodra csillapítanak, ott hang hiány lép fel. Szerintem ezt dB-ben is tudnád igazolni, mint ahogy azt is, hogy ezt hány Wattal lehet pótolni. Ennek következménye, hogy az illető plusz kiadásba sodródik (lentebb írtam a kiadásokat). Semmi több, ezek tények, mint ahogyan a megnövekedett súlyú autónak romlanak a menet tulajdonságai, fogyasztása, fékútja stb-stb.  
Helyes, amit írsz, csak az arányokkal nem vagy tisztában. Ha egy átlagos lakószobai 0.6 másodperces értékről egy jónak mondható 0.4 másodpercre csökkentjük az utózengést a szobában, az csúcsértékben minimális, a lefutási hangnyomásban átlagosan 1-2 dB különbséget eredményez, ennyivel nő a dinamika tartomány. Csupán emiatt még senki nem fog erősítőt cserélni, feltételezve, hogy nem volt csúcsra járatva a készülék, ami elég ritka, jellemzően a teljes beépített teljesítmény felét sem használjuk. Hogy miért váltanak mégis, annak okait korábban már leírtam, de nyilván nem kérdeztem meg mindenkit.
 
Nincs azzal baj, ha számodra az akusztika ingoványos terület. Én még nem találkoztam olyan ügyféllel, aki megbánta volna a szoba felülvizsgálatát és számomra ez az elsődleges érv. Hogy egy jó akusztikájú szobába komolyabb berendezéseket tesznek, az számomra teljesen logikus, hiszen ott van értelme. Egy rossz helyiségbe pakolhatsz bármit, nem lesz jó a hangzás soha.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Ha nem hatnak rád az észérvek, teljesen felesleges beszélgetnünk. A Te logikád szerint szabadtéren lehetetlen lenne egy rendezvényt hangosítani, hiszen ott nincs számottevő visszaverődés.
Ha csillapítod a szobát az több energiát kíván, ha szabadban hangosítasz, az nagy teljesítmény igényel. Ahol tanácsodra csillapítanak, ott hang hiány lép fel. Szerintem ezt dB-ben is tudnád igazolni, mint ahogy azt is, hogy ezt hány Wattal lehet pótolni. Ennek következménye, hogy az illető plusz kiadásba sodródik (lentebb írtam a kiadásokat). Semmi több, ezek tények, mint ahogyan a megnövekedett súlyú autónak romlanak a menet tulajdonságai, fogyasztása, fékútja stb-stb.  

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A csillapítás jelentős energiát emészt fel...
Ha nem hatnak rád az észérvek, teljesen felesleges beszélgetnünk. A Te logikád szerint szabadtéren lehetetlen lenne egy rendezvényt hangosítani, hiszen ott nincs számottevő visszaverődés.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Nem a legjobb példa, de legyen egy autós hasonlat. Ahhoz, hogy ne rázzon annyira a kocsi, plusz súlyt teszünk bele, ahhoz, hogy ne legyen zajos, csillapító anyagot teszünk bele, ahhoz, hogy biztonságosabb legyen, bukócsövet és plusz merevítést építünk be(ezek is növelik a súlyt). Ekkor rájövünk, hogy a motor és a futómű már kevés. Futóművet, gumit, féket, motort, váltót is cserélünk a megnövekedett terhelés miatt. Ilyen ez ...
 
S mikor ezt elértük, elmondhatjuk, hogy autónk van. Előtte, csak egy rázós, zajos, balesetveszélyes szekerünk volt, szamárral bekötve, amit előszeretettel hívtunk autónak, s kiabáltunk le a közlekedő forgatagba, hogy hülyék vagytok, minek szórjátok a pénzt.  

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Durva eset lenne, ha az akusztika javítása után a korábban megfelelő erősítő kifeküdne ugyanattól az igénybevételtől.
Ha az erőgépnek nem tekinthető Samsung cucc egy 8 m belmagasságú helyiségben is megállta a helyét, akkor talán annyira mégsem drámai az általad vázolt probléma. Ha szeretnéd, mutatok Neked akusztikai beavatkozás előtt és után készített mérési eredményeket, azokból láthatod, mennyit változott az effektív hangnyomás mértéke (jellemzően 1-2 dB). Nem az átlagos hangnyomás lesz nagyon más egy jó akusztikájú szobában, hanem a zavaró akusztikai hibák eltűnésével megváltozik a komfortos hangerőszint. Jobban odatekernek a cuccnak, mert még nagyobb hangerőn sem bántó, míg egy rossz szobában alacsony hangerőn is élvezhetetlen a produkció. Ilyen esetben előfordulhat, hogy nagyobbra cserélik az erősítőket, de ez csak azt jelzi, hogy a korábbi volt túl gyenge oda.

A csillapítás jelentős energiát emészt fel. Erre jó példa egy üres szoba, majd a bebútorozott állapota. Ha ezt megfejeljük plusz csillapítással az erősebb erősítőt kíván. A másik jó példa az üres csarnok. Amikor 300-350 (a gyerek főműsornál 450) ember bent van, az erősítők szenvednek, hogy megfelelő hangerőt produkáljanak, üres állapotnál meg túl soknak érződnek.
 
A Hülyeazénemvagyok boltban is nagyot szólnak ezek a kis cuccok, lakószobában már biztos, hogy nem ennyire jó a helyzet. A nagy méretű garázs nem vészesen visszhangzott, de ha elkezdtük volna akusztikailag kezelni, a kis házimozi megfulladt volna.
Nem a legjobb példa, de legyen egy autós hasonlat. Ahhoz, hogy ne rázzon annyira a kocsi, plusz súlyt teszünk bele, ahhoz, hogy ne legyen zajos, csillapító anyagot(vastag bitumen lemezeket) teszünk bele, ahhoz, hogy biztonságosabb legyen, bukócsövet és plusz merevítést építünk be(ezek is növelik a súlyt). Ekkor rájövünk, hogy a motor és a futómű már kevés. Futóművet, gumit, féket, motort, váltót is cserélünk a megnövekedett terhelés miatt. Ilyen ez ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Azért mert a fórum erősen befolyásol. Biztosan láttad a hajdani AVFórumon is, ha valaki kitalált valamit (pl. kövek a hangfalak alá), akkor páran kényszert éreztek a követésre. Aztán rájöttek, hogy az esztétikán kívül nem sok értelme van. A jelenkor leghasznosabb őrülete az akusztika, mert tényleg nem mindegy, hogy autópályán vagy szántóföldön közlekedünk. Csak mint lejjebb is írtam, aki bele kezd, ne csodálkozzon, ha hozadékként a rendszer elemeket is cserélni fogja, hiszen a csillapítás energiát emészt fel. Ha energia hiány lép fel akkor azt egy erősebb erősítővel kell pótolni, mert az mégis hogy néz már ki, hogy eddig negyed feletti hangerő is tök jó volt, most meg  2/3-ad hangerőnél sem üt úgy. 
2006-ban a fiam Samsung HT-DS 700-as házimoziját, felvittem egy nagy méretű garázsba, aminek kb. 8 méter belmagasság volt (régebben 5 db PSZH lakott benne, ma 2db ...). Megdöbbentően jól szólt a kis cucc! Itthon már kevésbé. Az XT-i hangfalaim a Satsistemben, vagy a suli egyik nagyobb méretű termében megdöbbentően nagyot szóltak, itthon már nem annyira brillíroznak. Elfogadtam, hogy a szoba olyan amilyen, igyexem ellenállni az akusztika démonának!

Démonunk van bőven. Ilyen például a házimozi, ami az emberek többsége szemében totális pénzkidobás.
 
Durva eset lenne, ha az akusztika javítása után a korábban megfelelő erősítő kifeküdne ugyanattól az igénybevételtől. Ha az erőgépnek nem tekinthető Samsung cucc egy 8 m belmagasságú helyiségben is megállta a helyét, akkor talán annyira mégsem drámai az általad vázolt probléma. Ha szeretnéd, mutatok Neked akusztikai beavatkozás előtt és után készített mérési eredményeket, azokból láthatod, mennyit változott az effektív hangnyomás mértéke (jellemzően 1-2 dB). Nem az átlagos hangnyomás lesz nagyon más egy jó akusztikájú szobában, hanem a zavaró akusztikai hibák eltűnésével megváltozik a komfortos hangerőszint. Jobban odatekernek a cuccnak, mert még nagyobb hangerőn sem bántó, míg egy rossz szobában alacsony hangerőn is élvezhetetlen a produkció. Ilyen esetben előfordulhat, hogy nagyobbra cserélik az erősítőket, de ez csak azt jelzi, hogy a korábbi volt túl gyenge oda.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Jó befektetés ez az akusztikázás mizéria. Az ember ül az alap szobában és meg van elégedve a hanggal, amit egy nagyjából közép teljesítményű avr szolgáltat. Aztán (pénzért) jön az akusztika varázslója és közli, hogy itt bizony akusztikázni kell! Tele hordatja a szobát csillapító anyaggal (nem kevés pénzért), majd a szoba tulajdonosa szembesül azzal, hogy ide most már nem elég a közép teljesítmény! A középerős avr-nek (nagy veszteséggel) mennie kell, helyette jön egy processzor, mögé pedig (sok pénzért) halmozódnak a végfokok. Rövid konklúzió: javíts az akusztikán, de készülj fel, hogy ez költséges mutatvány lesz ...
 
Egy szoba akusztikai kezelésre MINDIG szükség van.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Ha az ember elégedett, miért hívna bárkit is?
Életem egyik legjobb hangzását egy 100e (mai áron 300e) forintos rendszer produkálta egy japán típusú faházban, mindenféle beavatkozás nélkül is nagyszerű akusztikai körülmények között. Az egyik legnagyobb csalódást pedig egy 20 milliós rendszer produkálta egy ház alagsorában berendezett, de akusztikailag erősen elfuserált zeneszobában. Mi következik ebből?

Azért mert a fórum erősen befolyásol. Biztosan láttad a hajdani AVFórumon is, ha valaki kitalált valamit (pl. kövek a hangfalak alá), akkor páran kényszert éreztek a követésre. Aztán rájöttek, hogy az esztétikán kívül nem sok értelme van. A jelenkor leghasznosabb őrülete az akusztika, mert tényleg nem mindegy, hogy autópályán vagy szántóföldön közlekedünk. Csak mint lejjebb is írtam, aki bele kezd, ne csodálkozzon, ha hozadékként a rendszer elemeket is cserélni fogja, hiszen a csillapítás energiát emészt fel. Ha energia hiány lép fel akkor azt egy erősebb erősítővel kell pótolni, mert az mégis hogy néz már ki, hogy eddig negyed feletti hangerő is tök jó volt, most meg  2/3-ad hangerőnél sem üt úgy. 
2006-ban a fiam Samsung HT-DS 700-as házimoziját, felvittem egy nagy méretű garázsba, aminek kb. 8 méter belmagasság volt (régebben 5 db PSZH lakott benne, ma 2db ...). Megdöbbentően jól szólt a kis cucc! Itthon már kevésbé. Az XT-i hangfalaim a Satsistemben, vagy a suli egyik nagyobb méretű termében megdöbbentően nagyot szóltak, itthon már nem annyira brillíroznak. Elfogadtam, hogy a szoba olyan amilyen, igyexem ellenállni az akusztika démonának!  

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Legalább a '80-as évek óta tudom..
Ezek szerint ismered az előnyeit egy ilyen beavatkozásnak. Csak javaslod a nagyérdeműnek, hogy ne akarjanak jobbat, ne akarjanak többet költeni. Ha ezen gondolatmeneten megyünk tovább, visszamehetünk egészen az olvasásig. Minden nagy filmet kiadnak könyvben is. Minek mozirendszer. 
Sztem mindenki megtudja húzni a határát, nem kell rájuk erőltetni a sajátunkat. 

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


A legnagyobb meglepetés akkor érne, ha elköltöztetnéd a rendszered egy másik kialakítású, szerkezetű helyiségbe.   
Legalább a '80-as évek óta tudom, ahány helyiség annyi féle akusztika. Min kellene meglepődnöm, ha átvinném egy másik helyiségbe a cuccot? Hogy rá sem ismernék a saját hangfalaim hangjára? Másokkal ellentétben, én hurcoltam pár helyre a hangfalakat, erősítőt. Felnőttem annyira, hogy elfogadtam azt ami van. Nem akarok belecsavarodni ebbe a témába sem. Akinek érdeke az úgy is napi szinten tartja a témát, aki pedig kívánja a "varázsport", azzal úgy sem lehet mit kezdeni(lásd hdmi kábel).  

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Jó befektetés ez az akusztikázás mizéria. Az ember ül az alap szobában és meg van elégedve a hanggal, amit egy nagyjából közép teljesítményű avr szolgáltat. Aztán (pénzért) jön az akusztika varázslója és közli, hogy itt bizony akusztikázni kell! Tele hordatja a szobát csillapító anyaggal (nem kevés pénzért), majd a szoba tulajdonosa szembesül azzal, hogy ide most már nem elég a közép teljesítmény! A középerős avr-nek (nagy veszteséggel) mennie kell, helyette jön egy processzor, mögé pedig (sok pénzért) halmozódnak a végfokok. Rövid konklúzió: javíts az akusztikán, de készülj fel, hogy ez költséges mutatvány lesz ...   
Ha az ember elégedett, miért hívna bárkit is? Életem egyik legjobb hangzását egy 100e (mai áron 300e) forintos rendszer produkálta egy japán típusú faházban, mindenféle beavatkozás nélkül is nagyszerű akusztikai körülmények között. Az egyik legnagyobb csalódást pedig egy 20 milliós rendszer produkálta egy ház alagsorában berendezett, de akusztikailag erősen elfuserált zeneszobában. Mi következik ebből?

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Jó befektetés ez az akusztikázás mizéria. Az ember ül az alap szobában és..
 
Laci! Biztos vagyok benne, hogy nem voltál jelen egyetlen mérésen sem. Fogalmad sincs hogy zajlik ez. Sőt, nagy valószínűséggel még arról sem tudsz, hogy a fórumon is van jelen olyan ember, akinél nem ajánlottak semmilyen beavatkozást, mert olyan szerencsés szobakialakítása van.
Nem értem, ha elfogadod az elektronikus korrekciót, mely pont az akusztikus hibákat hivatott korrigálni a maga módján, akkor ezt miért nem??
 
A legnagyobb meglepetés akkor érne, ha elköltöztetnéd a rendszered egy másik kialakítású, szerkezetű helyiségbe.   

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szerintem ez nem lenne szerencsés már mint hogy nullához közelítene a lecsengési idő. Ráadásul jártam már úgy a méréseim során, hogy amikor javult a lecsengési idő, rosszabb lett a frekvencia görbe és fordítva. Az hogy melyik fontosabb, vagy hogy melyik "hallatszik jobban" a fene se tudja.
Minél hosszabb a lecsengési idő és minél távolabb van a mérőeszköz a hangforrástól, annál inkább a szoba hatását látod a hangnyomás görbén. Ahogy csökken az utózengés (vagy a mérési távolság), úgy a lejátszó rendszer, leginkább a hangsugárzó tulajdonságai kerülnek előtérbe. Az utózengést teljesen megszüntetni nem célszerű, egyszerű eszközökkel nem is lehetséges, ráadásul komoly diszkomfort érzést okozna.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Szerintem ez nem lenne szerencsés már mint hogy nullához közelítene a lecsengési idő. Ráadásul jártam már úgy a méréseim során, hogy amikor javult a lecsengési idő, rosszabb lett a frekvencia görbe és fordítva. Az hogy melyik fontosabb, vagy hogy melyik "hallatszik jobban" a fene se tudja.
Jó befektetés ez az akusztikázás mizéria. Az ember ül az alap szobában és meg van elégedve a hanggal, amit egy nagyjából közép teljesítményű avr szolgáltat. Aztán (pénzért) jön az akusztika varázslója és közli, hogy itt bizony akusztikázni kell! Tele hordatja a szobát csillapító anyaggal (nem kevés pénzért), majd a szoba tulajdonosa szembesül azzal, hogy ide most már nem elég a közép teljesítmény! A középerős avr-nek (nagy veszteséggel) mennie kell, helyette jön egy processzor, mögé pedig (sok pénzért) halmozódnak a végfokok. Rövid konklúzió: javíts az akusztikán, de készülj fel, hogy ez költséges mutatvány lesz ...   

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Szerintem ez nem lenne szerencsés már mint hogy nullához közelítene a lecsengési idő. Ráadásul jártam már úgy a méréseim során, hogy amikor javult a lecsengési idő, rosszabb lett a frekvencia görbe és fordítva. Az hogy melyik fontosabb, vagy hogy melyik "hallatszik jobban" a fene se tudja.
 
Persze, hogy nem lenne szerencsés. Csupán a működési elv miatt írtam.

Avatar
zsozsó1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.05.10., szer. 10:51
Értékelés: 21

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: zsozsó1 »


 Ha a lecsengési idő minden frekvencián közelít nullához, akkor a kiemelések és kioltások esélye is csökken. S minél alacsonyabb frekvenciát vizsgálunk, annál jobban kéne közelíteni a nullához.  
 
Szerintem ez nem lenne szerencsés már mint hogy nullához közelítene a lecsengési idő. Ráadásul jártam már úgy a méréseim során, hogy amikor javult a lecsengési idő, rosszabb lett a frekvencia görbe és fordítva. Az hogy melyik fontosabb, vagy hogy melyik "hallatszik jobban" a fene se tudja.
Epson TW-9300, Screenline Othello 110" motoros vászon, LG Oled65C9, IsoTek Aquarius, Anthem P5, Emotiva XMC-1, Lindemann Musicbook 25 dsd, Elac FS249 BE, Elac CC400, Elac BS403, Elac 2090, HTPC, Synology 1618

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Jól gondolom, hogy a lecsengési idő ugyanolyan fontos és törődést igénylő fogalom, mint a hallgatói pozicióban mért hangnyomás? Elvégre előbbi hatással van az utóbbira. Ha a lecsengési idő minden frekvencián közelít nullához, akkor a kiemelések és kioltások esélye is csökken. S minél alacsonyabb frekvenciát vizsgálunk, annál jobban kéne közelíteni a nullához. 
 
Ezt tovább gondolva, a szoba méret lényegesen befolyásolja a diagramon jelölt "átmeneti" pontot? Mondjuk 20, vagy 30 nm esetén?
 
Ha nagy badarság, elnézést. Ebben az esetben, ha megoldható egy tankönyv beollózása nélkül a helyreigazítás, akkor szívesen fogadom. Ellenkező esetben, elég az "egyes, üjl le fiam" kijelentés.  

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Igaz, a diagram nem erről szól, csak az első mondatod kiragadva jutott ezembe.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Egy bizonyos frekvencia tartomány alatt a szoba "szól", felette pedig már a hangsugárzók dominálnak egy moziban. 
 
A görbék helyett először beszéljünk a címről.
A te megfogalmazásod jónak tartom, de a kép feletti szöveggel nem értek egyet. 
Véleményem szerint az "akusztikusan kezelt" szoba, azaz egy mozi (vagy moziszoba) esetén helyes a kijelentés. De egy átlagos nappaliban, a magasabb tartományban is lehet a hangsugárzókkal szemben domináns egy szoba.
 
kieg: elsősorban utócsengésre gondolok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egy bizonyos frekvencia tartomány alatt a szoba "szól", felette pedig már a hangsugárzók dominálnak egy moziban. A különböző színek, más és más mérési (nézési) pozíciót jelölnek. Jöhetnek a vélemények, ki, mit gondol!
Ez nem ilyen egyszerű. A tartományokat nem lehet külön kezelni, hatnak egymásra. Pl. ha a basszus tartomány problémás, a felső oktávokat sem fogjuk tisztának hallani, vagy ha a közép tartomány túlforszírozott, azt hajlamosak vagyunk basszushiányként megélni.
 
A felvetésben annyi igazság van, hogy lakószobák akusztikai problémáinak zöme az alsó oktávokban jelentkezik.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Gondolat indító...  
 
Egy bizonyos frekvencia tartomány alatt a szoba "szól", felette pedig már a hangsugárzók dominálnak egy moziban. A különböző színek, más és más mérési (nézési) pozíciót jelölnek. Jöhetnek a vélemények, ki, mit gondol!


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Biztosan készítik a terepet a hw70/75-nek.
Nem lesz idén utódja a hw65-nek.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ez jó hír! Vajon a képe is élesebb lett? 
Ja. 150 EUR-val. :-)))

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”