Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Moderátor: Hiccusz

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Margóra...








Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Hogy mit, s hogy csináltak meg, csak a Barco tudja. Mi nem.
 
Dehogynem, a vetített képből simán meg lehet mondani a megoldás működésének a LÉNYEGÉT, azaz pl. azt, hogy milyen feldolgozás történik a képen, hány logikai pixel keletkezik egy fizikai pixelből, stb. Csak pár jól megszerkesztett tesztábra kell ehhez.
 
A Panasonic-nak van olyan 3 chip-es nagygépe ami ugyanezzel a (2560 pixeles) DMD-vel 4db logikai pixelt tesz a képre minden fizikai pixel segítségével, 120Hz-en. Magyarul az 4x-ezi a pixelek számát. Lehet, hogy onnan vette(?) a technológiát a Barco (vagy talán ez mégis egy gyári, Texas Instruments megoldás). Ha így van, azaz ha 4x-eződik a pixelek száma, akkor ez egyértelműen megállapítható a vetített kép alapján. És akkor ez valós 5K felbontásnak tekindendő. Pont. Ha meg csak 2db pixel keletkezik minden fizikai pixelből a vásznon, akkor ez valós 4K. Megint csak pont.
 
És az sem kérdés, hogy a 2560 pixeles felbontású DLP chip pixelei kétszer nagyobbak, mint amekkorák egy valós 5120 pixeles chip mikrotükrei lennének. Amikor én mondtam, hogy a pixelek tologatása okos dolog, és hogy a "túlméretes" pixelek a valóságban alig változtatnak a képen akkor senki nem hitte el, akkor valamiért mindenkinek a pixelek méretével volt baja. Most, hogy a 20 milliós csúcsgép is így működik, ez hirtelen megszűnt problémának lenni, most már senkit nem zavarnak a "túlméretes" pixelek. :-).
 
Én NEM azt mondom, hogy mindenki rohanjon Loki-t venni, de azt nagyon is mondom, hogy ideje lenne VALÓBAN ELHINNI A TÉNYT, hogy a pixel-tologatás nagyon is okos dolog! Különösen pedig azt, hogy hiába tényszerűen nagyobbak a Loki pixelei a Sony "natív 4K méretű" pixeleihez képest (azonos képméret esetén) a rezgetéssel ÉS a kiváló, kicsi fényszórású, borotva éles optikával ÉS az egymástól valóban függetlenül vezérelhető pixelekkel a Loki képének az élessége teljesen más szint, mint amit a Sony tud (mondjuk az is igaz, hogy a Sony töredék pénzbe kerül).
 
Mindkét bemutatott gép kiváló "masina" de a fizika korlátai mindkettőre ugyanúgy vonatkoznak. És ez független attól, hogy egy gépet ki épített, hol építették ... és persze ez attól is független, hogy a gép mennyibe kerül. Ez még ma is sokan hajlamosak elfelejteni.
 
Én csak annyit kérek mindenkitől, hogy a "misztikum" helyett végre kezdjünk el hinni a matematikában (és a fizikában) mivel ezek a dolgok VALÓBAN MŰKÖDNEK! És persze nem csak a projektorok/optika esetén, hanem más területeken (pl. az akusztikában) is... :-)

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ha a gép 2db logikai pixelt vetít egy fizikai pixellel (ez még bizonyítandó) ...
Hogy mit, s hogy csináltak meg, csak a Barco tudja. Mi nem.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Azért egy érdekes ellentmondást megemlítenék! Pusztán elméleti vonalon.
 
Hiccusz leírta a minap: hogy "Barco Loki CinemaScope vetítő,  dupla (!) lézer fényforrás, UHD-t is meghaladó (majd 5k!) natív, 2.37:1 arányú chip (5120x2160 pixel), széles képarányú vetítés anamorf optika nélkül (!)..."
 
Tudjuk, hogy ez a gép egy 2560 pixeles DLP chip képét "tologatja" a vásznon, azaz a 2560 pixel felbontást "duplázza". Ha a gép 2db logikai pixelt vetít egy fizikai pixellel (ez még bizonyítandó) akkor ennek eredménye PONTOSAN UGYANANNYIRA lesz "5120 pixel" a vásznon, mint amennyire a 720p Titán ("rezgőtükrös") képe 1440p lesz, vagy pl. amennyire a rezgőtükörrel duplázott 1080p tekinthető "4K"-nak.
 
Valamilyen (átlalam ismeretlen :-) okból amikor én leírtam, hogy 2x720p az gyakorlatialg 1440p, akkor mindenki hülyének nézett, akkor mindenki azt gondolta, hogy ha a pixelek nem lesznek kisebbek, akkor a szemmel érzékelt felbontás sem lehet nagyobb.
 
Amikor viszont a Barco egy 20 milliós gépre ráírja, hogy a "tologatott" 2560 pixel az végül 5120 pixel lesz a vásznon, akkor "hirtelen" mindenki fenntartás nélkül elfogadja ezt az állítást. Valamiért most SENKINEK nem probléma az, hogy a 2560 pixeles DMD pixelei másfélszer akkorák, mint amekkora pixelek a valódi 4K-hoz kellenének ... és persze most "hirtelen" már az sem gond, hogy a pixelek DUPLA akkorák, mint amekkora pixelméret az valódi 5120 pixeles képhez kellene.
 
Úgy tűnik, hogy minél többet foglalkozom egy témával, annál kevésbé értem ... :-)

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »

Köszönöm a lehetőséget, hogy megtapasztalhattam milyen a valóságban sokunk álommozija/moziálma!

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Ezt sajnálom, hogy erről lemaradtam  ha ennyien írjátok, akkor biztos fantasztikusan cool lehetett 
 
Hans Zimmer - Live in Prague
 
A mester Budapesten is látható koncertjének felvétele, kapható DVD-n, Blu-ray-en, CD-n és vinyl-en. Érdemes beszerezni, fantasztikus zenék, fantasztikus hangulat, mindez referencia Dolby Atmos hanggal.
 
 


Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


A  Sony képe alapvetően tetszett, a fényerő ugyan ha jól értettem 17 footlambert, a HDR történet viszont eltolja a képet kissé számomra fényhiányos állapotra. Így kicsit laposnak éreztem a képet. Valóban lejött, tényleg igazi fényágyú kell a HDR használatához. 
 
Egészen pontosan 27 footlambert (92 nit) volt a Sony fénysűrűsége a 265 cm-es vásznon. A HDR filmek gamma görbéje más, mint a hagyományos SDR filmeknek, ezért nem érződött az alsó tartományon ez az igen magas fénysűrűség. Megtehettük volna, hogy a beállítás során kvázi félrekalibráljuk egy picit, így viszont a nagy fehérek nem érződtek volna világosnak. De így legalább jó feketék voltak és érződött a Sony nagy on/off kontrasztja. Ízlés kérdése, sok tapasztalat kell még a HDR-hez, hogy kitaláljuk általánosságban mi a legjobb. A kisebb szobában most látható Sony 550-es másképp van kalibrálva, így a kisebb fényerő ellenére világosabb, de kevésbé HDR-es képet vetít.

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: paler »


 A Hans Zimmer befejezés b@szós volt, ahogy manapság mondani szokás. 

nemtomm:
Nálam a pálmát Hans Zimmer Prágai koncertje vitte el, nagyon tetszett


Quetz:
A nagyterem csúcspontja számomra meglepetés volt, a Sully vízre szállásos jelenete és a Hans Zimmer koncert fejezetei.

Ezt sajnálom, hogy erről lemaradtam  ha ennyien írjátok, akkor biztos fantasztikusan cool lehetett 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Tegnap délután én is beneveztem egy kis lézerezésre. A bemutatók nagyon rendben voltak, a szakmai felkészültség maximális. A magyarázatok laikus embernek is érthetően voltak tálalva. A kis szobában található Pro cucc igazi érdekesség volt. Sosem találkoztam még otthoni körülmények közt ezekkel a behemótokkal. A hangzás nagybetűs mozis, h ezt ki hová teszi magában az egyén, és beállítás függő. Számomra nem etalon a mozik hangja, így nem vagyok a kedvelője ennek a hangnak. Ettől függetlenül megértem aki igen. Nekem kissé részlettelen, nyers. Elmondás szerint a koncertek igazi csemegék rajtuk, amit el is hiszek, hisz hasonló karrakterű dobozokból kapjuk az áldást. A végtelenségig terhelhető, sztem borzalmas energiákat tud mozgósítani, potom pénzért. Nekem hiányzik a finomság belőlük. A  Sony képe alapvetően tetszett, a fényerő ugyan ha jól értettem 17 footlambert, a HDR történet viszont eltolja a képet kissé számomra fényhiányos állapotra. Így kicsit laposnak éreztem a képet. Valóban lejött, tényleg igazi fényágyú kell a HDR használatához. Még jó, h egy ajtóval odébb található egy ilyen projektor. A másik szobában a Barco irgalmatlan méretekkel rendelkezik, komoly döbbenet, tekintélyt parancsoló paraméterek. Na itt már nem éreztem fényhiányt, a Lucy fehér jelenetétől kissé tátva maradt a szám. A képtisztaság, a színek, az élesség valóban komoly mérnöki munkáról tanúskodnak. Szivárvány van, de ez csak egy tulajdonság, próbáltam eltekinteni tőle, és a valós képi produktumra koncentrálni. Kőkemény cucc nem vitás, élmény nézni. Natív kontrasztra kíváncsi lennék, talán ez a HDR  nagy fényerő történet nem igazán kedvez a DLP fekete tudásának. Annál inkább az ansi kontrasztnak, mert az bivaly volt ahogy elnéztem. A Hans Zimmer befejezés b@szós volt, ahogy manapság mondani szokás. Sajnos gyorsan kellett távoznunk, mert vártak rám máshol. Köszönet a szervezésért, lehetőségért azt mondanám igazán különleges, és egyedi volt a Pro, és a lézerek bemutatása a közönségnek.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: paler »



És ígértem egy animációt is, ha jól emlékszem. Nos, a lézer megvilágítás pontos technológiáját általában titkolják a gyártók, de nagy általánosságban az itt megtalálható megoldásokat használják. A play animation gombra kattintva igen szemléletesen látható az 1 chipes DLP-k működése:
 
https://www.nec-display-solutions.com/p ... gies.xhtml

Akkor te voltál BoRRoNeo, következőleg már tudni fogom hogy ki is vagy    Igen, ígértél egy animációt is, amit most meg is kaptam tőled. Köszi   Hát igen, furmányos egy kivitelezés, nem is csodálom hogy ennyire jelen van a szivárványjelenség. Az 1db színkerék is tud problémás lenni, nem hogy kettő a fény és optika útjában. Nagyon pontosan össze kell szinkronizálni a két kerék forgását, hogy a megfelelő ütembe kövesék egymást a szegmensek.  Biztos hogy ezen még fognak Barco-ék dolgozni, de ettől függetlenül látszik hogy még van tartalék a technológiában. Egyébként nem tudom hogy feltűnt-e azoknak akik ott voltak a DC-ben hogy valójában 4K képet néztek 5K-ra felkonvertálva.
Amúgy a Sony képe is bőven jó volt, még a Barco-hoz viszonyítva is. Ahogy Íván is mondta a konkurencia vakarhatja feje búbját, hogy ennyi pénzért jelenleg milyen minőséget is ad a Sony. Jelenleg úgy látom hogy a HW55 után a következő vetítőm is Sony lesz.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


 Íván azzal heccelt, hogy miattam hozatott nagyobb szubocskát  bár gondolom nem teljesen így van  )hogy a szett kapott egy komolyabb brummogót 
Szerintem sem, de tudjuk, hogy annak a jégtörőnek ami elől halad, nehéz a sorsa ...

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


De a kisteremben demot tartó sráccal (talán BoRRo? bocsi személyesen még nem találkoztam vele) is beszéltük később lent hogy nagyon-nagyon szivárványozik a Barco. Ő elmondta hogy tulajdonképpen 2 kerék (egy foszfor és egy színkerék) dolgozik benne, és úgy rakja össze a képet, de szerintem ezen még a Barconak finomítania kell egy kicsit, hogy legalább valamennyit csökkentsen ezen a jelenségen. 
 
És ígértem egy animációt is, ha jól emlékszem. Nos, a lézer megvilágítás pontos technológiáját általában titkolják a gyártók, de nagy általánosságban az itt megtalálható megoldásokat használják. A play animation gombra kattintva igen szemléletesen látható az 1 chipes DLP-k működése:
 
https://www.nec-display-solutions.com/p ... gies.xhtml

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: paler »


Fantasztikus hétvégét zártunk, elsősorban miattatok. Kb. 100 főt láttunk vendégül a röpke 20 óra alatt, amelynek majd 70% még sosem járt a DREAMCINEMA-ban korábban! Szép számmal képviseltette magát a gyengébbik nem, s rekord számot döntött a családos látogatók száma is idén. Bízunk benne, jól éreztétek magatokat, sikerült minden kérdésetekre válaszolni, mindent meg tudtatok nézni, hallgatni. Idén is az volt a cél, valami “mást”, valami különlegeset hozzunk. Ezúton szeretném megköszönni a segítséget BoRRo-nak, Norbinak, a rendezvény lebonyolításában, gyulaipal-nak az installban való segédkezéséért, Csacsumicsanak pedig, hogy rendelkezésünkre bocsátotta a Velodyne-t, s az Oppot. Nem utolsósorban Paler kedvesének a sütiért!
Mi is jól éreztük magunkat   akikkel voltam, ők még teljesen szüzek voltak a DC világában, de ők is nagyon jól (a legjobban) érezték magukat nálatok. Sok mindent nem tudok már hozzátenni az előttem szólók véleményéhez, de be kell valljam hogy most egy kicsit jól esik a begyemnek az amit a JBL-Crown párosról írtak azok, akik most hallották őket először. Annyira csak nem rossz a hangja a nagymozis "dobozocskáknak" és fránya "D" osztályú erősítőcskéknek. Az külön öröm számomra (még annak ellenére is hogy Íván azzal heccelt, hogy miattam hozatott nagyobb szubocskát  bár gondolom nem teljesen így van  )hogy a szett kapott egy komolyabb brummogót magmellé, így volt kellő  támogatás erőben a frontszekciónak pl. a Moby Dick jeleneteihez. Számomra mindkét vetítő képe szuper volt, és tény hogy a Barco azért majdnem mindenbe túltett a Sony képén, de azon csodálkozom hogy az eddigi beszámolókba senki nem említette viszont az extra szivárvány jelenséget. Nem hiszem el hogy erre csak csak én lennék extra érzékeny, mivel aznap volt szerencsém máshol is 2 DLP-s vetítő képet nézni, de ott a képen nem láttam abszolút szivárványt. Sőt a DC másik Barco vetítőjénél sem volt ennyire látható a rainbow mint ennek a Barconak a képén. Akikkel voltam azok az sem tudták hogy mi az a rainbow, csak miután Ívánnak megemlítettem, akkor említették meg ők is, hogy láttak valami ilyesmit csak nem tudták hogy igazából mi is az. De a kisteremben demot tartó sráccal (talán BoRRo? bocsi személyesen még nem találkoztam vele) is beszéltük később lent hogy nagyon-nagyon szivárványozik a Barco. Ő elmondta hogy tulajdonképpen 2 kerék (egy foszfor és egy színkerék) dolgozik benne, és úgy rakja össze a képet, de szerintem ezen még a Barconak finomítania kell egy kicsit, hogy legalább valamennyit csökkentsen ezen a jelenségen. A Sony a fekete szín megjelenítésben és a szivárvány mentességben volt jobb a Barconal. Számomra az első tulajdonság elhanyagolható, de a rainbow az számomra nagyon zavaró jelenség. De egy 3 chipes Barco Istenkirály vetítő lehet, bár szerintem abba is beletudnék azért kötni, ha másba nem is de az árába biztosan 
Ettől függetlenül köszönöm a magam és társaim nevében is a szíves vendéglátást, és a színvonalas demot. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Fantasztikus hétvégét zártunk, elsősorban miattatok. Kb. 100 főt láttunk vendégül a röpke 20 óra alatt, amelynek majd 70% még sosem járt a DREAMCINEMA-ban korábban! Szép számmal képviseltette magát a gyengébbik nem, s rekord számot döntött a családos látogatók száma is idén. Bízunk benne, jól éreztétek magatokat, sikerült minden kérdésetekre válaszolni, mindent meg tudtatok nézni, hallgatni. Idén is az volt a cél, valami “mást”, valami különlegeset hozzunk. Ezúton szeretném megköszönni a segítséget BoRRo-nak, Norbinak, a rendezvény lebonyolításában, gyulaipal-nak az installban való segédkezéséért, Csacsumicsanak pedig, hogy rendelkezésünkre bocsátotta a Velodyne-t, s az Oppot. Nem utolsósorban Paler kedvesének a sütiért!

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: bodnart »


Ma ellátogattam a DreamCinema bemutatótermébe.
 
Ilyen felkészült és profi csapattal eddig nem találkoztam. A bemutatóház pazar, széles választékát kínálva a installációknak és ami a legnagyobb szó, hogy nem prospektuson, hanem a valóságban is megtapasztalható formában.
 
Köszönöm a szíves vendéglátást és a fantasztikus élményt!
 
 
 

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Fish »

Köszönöm a vendéglátást, és a szuper demókat..   Sony jófajta de hdr-be még is, nekem kevés  a fényerő, a barco fasza ,nem véletlenül kerül ennyibe!     köszönöm még1x,, legközelebb is megyek ha tehetem!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
zubi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.03.06., csüt. 23:05
Értékelés: 10

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: zubi »

Ma délelőtt én is részt vettem a Dreamcinema nyilt napon,le a kalappal a szervezők előtt,az a hozzáállás a részükről azt tanitani lehetne.mégegyszer köszönet az ott töltött időért és a lelkiismeretes segitőkészségükért.az ott hallottak és látottak,arra jelzőt sem tudok mondani,fenomenális.kössz laci

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Ma délelőtt sikerült eljutnom a Dreamcinemába.
Csatlakozom az elöttem szólókhoz a kép és a hang nagyon ott van a szeren. Nagy meglepetés volt számomra a középső szinten jbl/crown páros nagyon jó teljesítményt nyújtottak sztem, érdemes alternatíva.
Köszönöm a szíves vendéglátást és a hozzáértö szakmai tudást amit kaptam.
Nálam a pálmát Hans Zimmer Prágai koncertje vitte el, nagyon tetszett... köszönöm a demót. - -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Quetz »


Viszonylag későn sikerült eljutnom tegnap munka után a Dreamcinemába, és le a kalappal a szervezők elött, hogy ennek ellenére velem is végigvették a demó anyagot. Ma délelőtt pedig kis családomat is vendégül látták. Példamutató, ahogyan az ügyfelekkel bánnak.
 
A benyomásaim a látogatás után, hogy a JBL/Crown párosítás ronda de finom. Ha valakinek van lehetősége 321cm-nyi hangfalat egy vászon mögött elhelyezni, akkor mindenképp érdemes elgondolkozni ezen a kombináción. Ráláttam az erősítőre, -15-ös hangerőn futott a filmek többsége és meglepő módón nem éreztem túlzónak, mehettünk volna feljebb is akár.
 
A nagyterem csúcspontja számomra meglepetés volt, a Sully vízre szállásos jelenete és a Hans Zimmer koncert fejezetei. Hatalmas élmény volt, mégegyszer köszönet, hogy ott lehettem.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Tegnap nekem is sikerült eljutnom és egyetértek az előttem írottakkal. A kép mindkét teremben fantasztikus, nagy fényerő, tű éles, gyönyörű színekkel,nagy kontraszttal, röccenésmentes mozgásokkal. A szakmai felkészültség pedig 10/10.
 
A közepes szobában bemutatott Crown JBL rendszer pedig a nap meglepetése. Hifis témákban, sokszor szokták mondani, ha valami relatív olcsón nyújt jó teljesítményt, hogy zene bagóért. Ez itt most a mozi bagóért esete. Egy akármilyen audiofil / hifi termékeket gyártó cég alsó közép kategóriás áráért meg lehet venni egy ilyen JBL C2211 hangfalat. Ha jól nézem 700 dollár/euró per darab az ára, ami ebben a hobbiban tényleg nem számít soknak. Hangjába pedig nem tudok belekötni. 
 

 

 
 
A moziszínházban mikor megláttam a Barco vetítőt, azt hittem elsőre, valaki leszerelte Űrdongó jobbkezéről a rakétavetőt  Brutális

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Egy tucat filmből válogattunk jeleneteket, amelyek (jellemzően) valóban 4K-ban mastereltek, miután abban is forgattak, hogy a formátum legjavát láthassa mindenki.
Jelen pillanatban az egyetlen hely vagyunk közel, s távol, ahol UHD felbontást, HDR10-zel és HFR-rel látni lehet vetítőből. Ehhez az objektum alapú hangzás minden klippnél már csak hab a tortán. Bónuszként kérhető Hans Zimmer legújabb (prágai) Blu-ray koncertje, természetesen Dolby Atmos hanggal. Garantált a libabőr...
10:00-kor nyitunk ma is.
Aki teheti ne hagyja ki. Minden házimozisnak nagy élmény, ezt garantálom.Profi körülmények, barátságos hangulat, komoly szakmai hozzáértés és láthatóan lelkiismeretes naprakész felkészültség, mind a technikát, mind a demo jelenetek kiválasztását illetően.
Pénteken sikerült egy "rövidebb" demo erejéig ott járnom. Később írni fogok egy hosszabbat róla. Addig is mindenkit csak biztatni tudok, hogy ejtse útba a kiállításra jövet-menet, vagy akár külön programként is

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Egy tucat filmből válogattunk jeleneteket, amelyek (jellemzően) valóban 4K-ban mastereltek, miután abban is forgattak, hogy a formátum legjavát láthassa mindenki.
Jelen pillanatban az egyetlen hely vagyunk közel, s távol, ahol UHD felbontást, HDR10-zel és HFR-rel látni lehet vetítőből. Ehhez az objektum alapú hangzás minden klippnél már csak hab a tortán. Bónuszként kérhető Hans Zimmer legújabb (prágai) Blu-ray koncertje, természetesen Dolby Atmos hanggal. Garantált a libabőr...
 
10:00-kor nyitunk ma is.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ma volt szerencsém harmadmagammal ellátogatni a Dreamcinema-ba. Egyszóval jellemezve a látottakat BRUTÁLIS!!!! A Barco által vetített kép a fehér jeleneteknél olyan fehér hogy szinte a vászon világít! Azért a Sony sem szégyenkezhet. Örömmel tudnám otthon! A 60 fps egy kicsit fura, de nekem szerintem tetszeni fog. Tű éles színgazdag képek! "Sajnos" engemet is magával ragadott a film, elvíve a fókuszt a tesztelésről. Köszönjük a lehetőséget! Sanyi

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ma volt szerencsém másodmagammal ellátogatni a Dreamcinema-ba. Egyszóval jellemezve a látottakat BRUTÁLIS!!!! A Barco által vetített kép a fehér jeleneteknél olyan fehér hogy szinte a vászon világít! Azért a Sony sem szégyenkezhet. Örömmel tudnám otthon! A 60 fps egy kicsit fura, de nekem szerintem tetszeni fog. Tű éles színgazdag képek! "Sajnos" engemet is magával ragadott a film, elvíve a fókuszt a tesztelésről. Köszönjük a lehetőséget! Sanyi

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Lézer hét a DREAMCINEMA-ban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Közérdekű...
 
Mindenkit szeretettel látunk holnap kezdődő Nyílt hétvégénken, szombaton, 14:00 - 21:00 óráig, vasárnap pedig 10:00 - 21:00 óráig a DREAMCINEMA-ban (aki netán fél 9-kor esik be, azt sem fogjuk 9-kor kirúgni!)
Nincs regisztráció, sőt, előre sem kell jelezni, ha valaki el szeretne jönni. Mi ott leszünk, úgyhogy az ajtónk mindenki előtt nyitva áll.
 
Amit látni és hallani lehet:
 
Nappali mozi: 
Sony VPL-HW45ES és Epson EH-TW7300 vetítők. FULL HD felbontás, 4K felskálázás (Epson), Definitive Technology 5.2 hangrendszer, Anthem MRX 310 AVR, Dolby TrueHD és DTS-HD MA hangformátum, HDI Dune HD Solo 4K lejátszó, Screen Research motorsan mozgatható és motorosan maszkolható, valamint Screen Innovation Black Diamond fix vásznak (255 x 143 cm).
 
Kis mozi: 
Sony VPL-VW760ES vetítő. Lézer fényforrás, UHD felbontás, magas dinamika tartomány (HDR10, 60p!), magas képkocka sebesség (HFR). JBL C211 frontok és center + Artcoustic surroundok + Velodyne DD18 mélynyomós 5.1 hangrendszer, Anthem MRX 520 AVR + Crown XLS 1502 erősítők, Dolby TrueHD és DTS-HD MA hangformátum, Oppo UDP-203 UHD BD lejátszó, Screen Research fix, keretes 1.0 matt fehér vászon (265x149 cm).
 
Nagy filmszínház:
Barco Loki CinemaScope vetítő,  dupla (!) lézer fényforrás, UHD-t is meghaladó (majd 5k!) natív, 2.37:1 arányú chip (5120x2160 pixel), széles képarányú vetítés anamorf optika nélkül (!), magas dinamika tartomány (HDR10), magas képkocka sebesség (HFR, 60p!). Martin Logan Stealth Edge frontok center és surroundok + Paradigm Sub15 mélynyomók + Martin Logan ML-66i mennyezeti sugárzók + Anthem AVM60 processzor + Anthem P5 és P2, valamint PVA4 végfokokkal felálló 7.2.4 hangrendszer, Dolby Atmos és DTS-X hangformátum, Oppo UDP-205 Audiocom Signature UHD BD lejátszó, Screen Research 4-oldalról motorosan maszkolható, ClearPix 4K szőtt felülettel ellátott 1.0 matt fehér vászon (355 x 151 cm).
 
Minden anyag UHD felbontású, tömörítetlen képpel és hanggal!
 
Cím: 1222 Budapest, Huszár u. 26.
 
Masszív köszönet Csacsumicsa-nak a segítségért!

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”