Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fókuszban a kép c. előadás

Moderátor: Hiccusz

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Arról nem is beszélve, hogy a gyári ajánlás is a Crown ezekhez a dobozokhoz, gondolom együtt is fejlesztik, vagy valami hasonló.
Valami ilyesmi, de ML ESL-el is jó

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Nem kétlem,hogy ezt hallottad,de egy D osztálú végfok hozza azt a minőségi szintet,azt azért kétlem.Zenén biztosan nem.Nem nagyon zenélek, ezért is adtam el az Oppo-mat.Mozin, a filmek betétdalainál, nem éreztem semmi visszalépést. Persze ez az én fülem, nem kell ténykent kezelni

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Az Anthem jó AVR, ez nem vitás. Viszont a Crown nem csak hangosabb, hanem minőségben is jó. Bármilyen hihetetlen, de különálló Anthem végfok szintjén van. Ez nem tipp, hanem 1,5 hónap fülelés tapasztalata
Arról nem is beszélve, hogy a gyári ajánlás is a Crown ezekhez a dobozokhoz, gondolom együtt is fejlesztik, vagy valami hasonló.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Az Anthem jó AVR, ez nem vitás. Viszont a Crown nem csak hangosabb, hanem minőségben is jó. Bármilyen hihetetlen, de különálló Anthem végfok szintjén van. Ez nem tipp, hanem 1,5 hónap fülelés tapasztalata Nem kétlem,hogy ezt hallottad,de egy D osztálú végfok hozza azt a minőségi szintet,azt azért kétlem.Zenén biztosan nem.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Az Anthem jó AVR, ez nem vitás. Viszont a Crown nem csak hangosabb, hanem minőségben is jó. Bármilyen hihetetlen, de különálló Anthem végfok szintjén van. Ez nem tipp, hanem 1,5 hónap fülelés tapasztalata
Akkor Crown-ra fel! :-)

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Fogadni nem is mernék rá, hiszen csak tippeltem. Tudtommal az az Anthem egy igen jó AVR ...
 
Az Anthem jó AVR, ez nem vitás. Viszont a Crown nem csak hangosabb, hanem minőségben is jó. Bármilyen hihetetlen, de különálló Anthem végfok szintjén van. Ez nem tipp, hanem 1,5 hónap fülelés tapasztalata

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Erre azért nagy összegben ne fogadj
 
Fogadni nem is mernék rá, hiszen csak tippeltem. Tudtommal az az Anthem egy igen jó AVR ... 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Nem vagyok biztos benne, hogy a JBL-ek szebben fognak szólni azokkal, szerintem inkább csak hangosabban.
Erre azért nagy összegben ne fogadj

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Egyetértek. Mindazonáltal kérdezem, ugye azért az megvan, ahhoz, hogy egy 100 dB érzékenységű hangsugárzó 3 méteren 105 dB hangnyomás szintet produkáljon, mindössze 28W-ra van szükség? 
 
Ezt mondom én is. Az Anthem sosem ment 30% terhelés felett a demo során (tényleg figyeltem a kijelzőjére kiírt számokat!!!), a hangfalak meg 10%-ot sem kaptak. Én bizony ezt a "bőven van tartalék" esetének érzem. Ekkora terhelésnél szerintem az Anthem simán tekinthető "tökéletes" erősítőnek, pont e tartomány környékén a legkisebb a torzítása (ha B osztályú végfokok vannak benne, mivel ekkor a nullpont-átmeneti hiba MÁR nagyon kicsi torzítást ad a jelhez, de a túlterhelés jelei is MÉG nagyon messze vannak a "másik irányban" a "látóhatáron").
 
Azok a proif végfokok szerintem D osztályúak, ha nem így lenne, elolvadnának a hőterheléstől, amilyen kicsik. Nem vagyok biztos benne, hogy a JBL-ek szebben fognak szólni azokkal, szerintem inkább csak hangosabban. De a hangerő (100dB érzékenység mellett) az Anthem-mel is jó szerintem.
 
Viszont a sub az tényleg gáz, azt kellene kicserélni szerintem, nem a végfokot. Abban 2db 25 centis membrán van és az a "sub" a 3db 38 centis mélyközéphez ... én kikapcsolnám a fenébe és full range-ben hajtanám a JBL-eket, olyan kicsi szobában szerintem max. a szoba-korrekció rátenne 1-2dB-t 30Hz körül és perfekt lenne. Lehet, hogy 30Hz alatt nem lenne semmi, de szerintem nem is hiányozna ... persze Hiccusz ebben nem ért egyet velem (és úgy tűnik mások sem) de hát pont attól szép az élet, hogy vannak köztünk véleménykülönbségek. Ha nem lennének, milyen unalmas lenne az élet... meg a fórum is ... :-)

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Jó-jó volt így is, de még is hiányzott az a kis plusz erő amivel azt mondtam volna, hogy igen, ezaz.
Egyetértek. Mindazonáltal kérdezem, ugye azért az megvan, ahhoz, hogy egy 100 dB érzékenységű hangsugárzó 3 méteren 105 dB hangnyomás szintet produkáljon, mindössze 28W-ra van szükség? Ha netán még 3 dB tartalékot hozzáveszünk, akkor is csak 56W-ra. Annyi szerintem az Anthem MRX 520-ból is kijön. Abban nincs vita, egy 300W/csatornás végfok másképp hajtaná meg. Ha minden jól megy, kipróbálom hamarosan.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



A gesztussal semmi gond nem volt.
 
Hozhatnék egy JBL szubot, de akár kettőt is. Sőt, inkább négyet.
surroundnak is a C211-et tehetnék be.  

Azzal soha nem, sőt! 
 
Bizonyos filmeknél nem árt, ha van annyi! A fénynél az optikában biztosan helytállóak a számok, a hangnál soxor nem. 
A homogenitás miatt nem ártana (tudod, hangnak lelke is van, ezért egy olyan fórumon, ahol nanométer szinten megy a diskurzus, számít, hogy mi szól hátul, oldalt, felül).     

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: paler »


A gusztus, akarom mondani, a gesztus a lényeg. Az ember a kis ujját nyújtja, s a karja sem elég már. Hozhatnék egy JBL szubot, de akár kettőt is. Sőt, inkább négyet. Az alezredes úr szerint surroundnak is a C211-et tehetnék be.     
A gesztussal semmi gond nem volt. Szerintem sokan hálásak voltunk a lehetőségért. Csak azt írtuk le, hogy lehetne kicsit még jobb  véleményem szerint egy sub bőven elég lenne, de ha még nem is a JBL saját szubja, hanem valami más márkáé, csak jobban terhelhető legyen, hogy bírja a tempót a C211-el. Természetesen nem 80-100%-os terhelésre értettem, mert akkor tényleg valami batár szubra lenne szükség. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Egyébként én is,   de annyiban egyetértek a Lacival, hogy a hangsugárzók nagy érzékenység ellenére, szerintem is elkelt volna egy normális végfok támogatás. Jó-jó volt így is, de még is hiányzott az a kis plusz erő amivel azt mondtam volna, hogy igen, ezaz.  És nem azért hogy 100%-os hangerőn 300W/csatornával etessük a JBL-et, de érezni lehetett  hogy a szegény Anthem nem tudja igazán beindítani a bugit. Pont az a kis plusz hiányzott az előadásukból, ami érezhetően ott volt mint lehetőség hogy kiteljesüljenek, de pont ott fogyott el szegény kis Anthem.
 
Amúgy én is köszönöm az újabb lehetőséget hogy az enyéim között lehettem. Jól éreztem magamat, és néha nagyon jókat is kuncogtam egy-két momentumon az előadásokon. Hol az előadókon, hol pedig egy-egy fórumtárson   A JBL-ek meg hatalmas meglepik voltak, szeretném meghallgatni őket még 1x, de most már egy végfokkal és egy JBL subbal megtámogatva. Úgy lenne igazán igaz a dolog, és talán akkor megjönne végre az a várva várt X, amit hiányoltam. 

A gusztus, akarom mondani, a gesztus a lényeg. Az ember a kis ujját nyújtja, s a karja sem elég már. Hozhatnék egy JBL szubot, de akár kettőt is. Sőt, inkább négyet. Az alezredes úr szerint surroundnak is a C211-et tehetnék be.     

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: paler »


Én azért kíváncsi lennék a extended edition-re is 
Egyébként én is,   de annyiban egyetértek a Lacival, hogy a hangsugárzók nagy érzékenység ellenére, szerintem is elkelt volna egy normális végfok támogatás. Jó-jó volt így is, de még is hiányzott az a kis plusz erő amivel azt mondtam volna, hogy igen, ezaz.  És nem azért hogy 100%-os hangerőn 300W/csatornával etessük a JBL-et, de érezni lehetett  hogy a szegény Anthem nem tudja igazán beindítani a bugit. Pont az a kis plusz hiányzott az előadásukból, ami érezhetően ott volt mint lehetőség hogy kiteljesüljenek, de pont ott fogyott el szegény kis Anthem.
 
Amúgy én is köszönöm az újabb lehetőséget hogy az enyéim között lehettem. Jól éreztem magamat, és néha nagyon jókat is kuncogtam egy-két momentumon az előadásokon. Hol az előadókon, hol pedig egy-egy fórumtárson   A JBL-ek meg hatalmas meglepik voltak, szeretném meghallgatni őket még 1x, de most már egy végfokkal és egy JBL subbal megtámogatva. Úgy lenne igazán igaz a dolog, és talán akkor megjönne végre az a várva várt X, amit hiányoltam. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Rövidített verzió:
Nem a számok bűvöletében élek, nekem mások a tapasztalataim, ezért most nem értek veled egyet. 

Én azért kíváncsi lennék a extended edition-re is 

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Ezeknek a dobozoknak meglepően szépen kiegyenlített az átvitele, a magasakat emelik ugyan, de ezt szerintem nem veszik bele a 100dB-es érzékenységbe, mert úgyis levágja majd a hangáteresztő vászon. Ezekben nyomókamrás, tölcséres magassugárzók vannak ezeknek a hatásfoka szerintem még sokkal jobb mint a mélyközépnek, szerintem még így is vissza van véve a magassugárzó ága a hangváltóban.
Valóban kellene eléjük egy izmos végfok, ha arra használnánk őket amire valók, azaz ha egy 200-300 fős moziban lennének a vászon mögött. 16m2-en azonban egészen más a helyzet! Itt nem kell nekik sok áram, én végig figyeltem amit az erősítő kiiírt és visszaszámoltam a dB értékekből azt, hogy maximum hány Watt mehet ki az erősítőből (minden "rendes" AVR esetén a "0dB" állásnál a maximumra vezérelt digitális bemeneti jel pont maximumra vezérli a végfokokat, tehát pl. -3dB esetén fél teljesítmény mehet ki, -6dB esetén negyed ... stb.). -10db jelenti a tized teljesítményt, -20dB tehát ennek négyzete, azaz század teljesítmény. Ez tehát kb. 1W volt esetünkben, csatornánként. Mivel 2 csatornás zene ment, tehát 2x1W-ot kaptak a JBL-ek. Hát ... már az sem volt halk. SÖT! Ekkora helyiségben szerintem maradandó halláskárosodás lenne az eredménye ha névleges teljesítményt kapna 3 ilyen dög egyszerre. Én biztosan NEM akarok a szobában lenni amikor ezt valaki kipróbálja. :-)
 
> Anthem 520 nem ilyen a dobozokhoz van készítve, méretezve.
 
Persze, hogy nem! Az otthoni dobozok (általában) 90dB alatt szoktak lenni érzékenységben, ezért kell csatornánként 80-100W. Ha ilyen dobozok lennének otthon, elég lenne 10W-os erősítő csatornánként. DE hát nem ilyenek vannak, ezért kell az izmos végfok otthonra.
 
Azt remélem senki nem hiszi, hogy a hangfal fizikai méretének bármi köze is van a szükséges erősítő paramétereihez! Ezek 8 Ohm-os hangfalak, bármelyik erősítő jó hozzájuk ... de persz egy 300 fős nagymoziban már valóban kellene eléjük egy rendes erősítő...

Rövidített verzió:
Nem a számok bűvöletében élek, nekem mások a tapasztalataim, ezért most nem értek veled egyet. 

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: cisco »


A Mester, a Dzsedájnájt és a kupak tanács... :-)
 
PAL Skywalker...sajnos NTSC Skywalker nem tudott eljönni

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Szerintem ez csak 1 Khz-re igaz. A három utas hangsugárzóknál is elvileg csak a középsugárzó szól, ezért az érzékenységi mutató, hang és minőség szempontjából igazából egy semmit mondó adat. 1.8 KHz nél van a váltás, tehát a C211-es magas sugárzója 1 KHz-nél még nem szól. Az viszont pozitív, hogy a két hangszóró között nem tűnik fel az átmenet.     
 
Mint minden PA dobozhoz, ezek elé is kell egy végfok. ...
 

 
Ezeknek a dobozoknak meglepően szépen kiegyenlített az átvitele, a magasakat emelik ugyan, de ezt szerintem nem veszik bele a 100dB-es érzékenységbe, mert úgyis levágja majd a hangáteresztő vászon. Ezekben nyomókamrás, tölcséres magassugárzók vannak ezeknek a hatásfoka szerintem még sokkal jobb mint a mélyközépnek, szerintem még így is vissza van véve a magassugárzó ága a hangváltóban.
Valóban kellene eléjük egy izmos végfok, ha arra használnánk őket amire valók, azaz ha egy 200-300 fős moziban lennének a vászon mögött. 16m2-en azonban egészen más a helyzet! Itt nem kell nekik sok áram, én végig figyeltem amit az erősítő kiiírt és visszaszámoltam a dB értékekből azt, hogy maximum hány Watt mehet ki az erősítőből (minden "rendes" AVR esetén a "0dB" állásnál a maximumra vezérelt digitális bemeneti jel pont maximumra vezérli a végfokokat, tehát pl. -3dB esetén fél teljesítmény mehet ki, -6dB esetén negyed ... stb.). -10db jelenti a tized teljesítményt, -20dB tehát ennek négyzete, azaz század teljesítmény. Ez tehát kb. 1W volt esetünkben, csatornánként. Mivel 2 csatornás zene ment, tehát 2x1W-ot kaptak a JBL-ek. Hát ... már az sem volt halk. SÖT! Ekkora helyiségben szerintem maradandó halláskárosodás lenne az eredménye ha névleges teljesítményt kapna 3 ilyen dög egyszerre. Én biztosan NEM akarok a szobában lenni amikor ezt valaki kipróbálja. :-)
 
> Anthem 520 nem ilyen a dobozokhoz van készítve, méretezve.
 
Persze, hogy nem! Az otthoni dobozok (általában) 90dB alatt szoktak lenni érzékenységben, ezért kell csatornánként 80-100W. Ha ilyen dobozok lennének otthon, elég lenne 10W-os erősítő csatornánként. DE hát nem ilyenek vannak, ezért kell az izmos végfok otthonra.
 
Azt remélem senki nem hiszi, hogy a hangfal fizikai méretének bármi köze is van a szükséges erősítő paramétereihez! Ezek 8 Ohm-os hangfalak, bármelyik erősítő jó hozzájuk ... de persz egy 300 fős nagymoziban már valóban kellene eléjük egy rendes erősítő...

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



100 dB/1 m/1 Watt érzékenység.
Egy fuvallat is elég, hogy a sztenderdet produkálja 2,9 méteren. :-) Kaptam hozzá 2 db Crown végfokot, amelyek 300W-tal hajtanák meg őket,
de nem tudtam őket még bekötni idő hiányában. Hogy meddig maradnak, holnap kiderül.

Szerintem ez csak 1 Khz-re igaz. A három utas hangsugárzóknál is elvileg csak a középsugárzó szól, ezért az érzékenységi mutató, hang és minőség szempontjából igazából egy semmit mondó adat. 1.8 KHz nél van a váltás, tehát a C211-es magas sugárzója 1 KHz-nél még nem szól. Az viszont pozitív, hogy a két hangszóró között nem tűnik fel az átmenet.     
 
Mint minden PA dobozhoz, ezek elé is kell egy végfok. Nagyon kellene eléjük a Crown 300 wattja, mert az Anthem 520 nem ilyen a dobozokhoz van készítve, méretezve. A C211-esek mellé kell erős, lehetőleg első reflexes szub(ok), hogy a jelentős mennyiségű középtartománnyal lépést tudjon tartani a mély szekció is, mert ezek a dobozok mélyben nem fogják az embert a földbe döngölni. Középtartományban - magasban az árukhoz képest nagyon is tisztességesen szólnak.   Mozis szobában ár/érték arányuk szerintem nagyon jó!    Méreteik miatt, átlagos moziszobákban, ezekből a dobozokból  lehetetlen 7.2.4-es atmosdtsxauró rendszert kiépíteni. Mertugye a homogenitás miatt nagyon nem ártana, ha minden hangsugárzó ugyan olyan volna. Egy ilyen fórumon, ahol már mikro-nano méterekről megy a(z egymást) szédítő diskurzus, a homogenitás elvárható volna a hangsugárzóknál. Hát nem? Hát de.     
 
Hasonló hangszóró, feltehetőleg hasonló karakterisztikával, ezért sem ez, sem a C211 nem létezhet komoly, hangteljesítményben lépést tartani képes mély sugárzó nélkül.
http://www.usspeaker.com/jbl%202020H-1.htm 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Meddig lesz nálatok?
Most kaptuk a hírt, miszerint a Lézer hét/vége) után távoznak csak a JBL-ek (és a Crown erősítők), úgyhogy itt a lehetőség! 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Ez nem éppen a klasszik LCR kategória, jó "kis" meglepi, ezt nehéz eldugni karácsony előtt, illetve a szállítása is minimum IFA-t igényel  . 16 m2-re ezeket berakni  és még én vagyok az ügyeletes megalomán. Igen azt láttam, hogy fejjel lefelé vannak, gondoltam, hogy ez az oka. A súlyáról nem találtam adatokat a JBL honlapján sem, de nem egyemberes hangfalnak tűnik. Ezeken is az egyszerű "csavaros" terminálok vannak, amiket még takar is valami, így gondolom egy élmény lehetett bekötni. Tényleg előtétfalba valók, nem hiszem, hogy ezeket a bútordarabokat bármelyik asszony tolerálná egy nappaliban, nálam viszont pont beférne a vászon mögé a három darab .
Az érzékenysége alapján a bazi nagy mérete ellenére nem kell hozzá erőmű, mivel hajtottátok? A surr.ok is JBL Pro-k voltak?
 
Néhányan tényleg kifejthetnék részletesen a döbbenetüket .
 
Meddig lesz nálatok?
Csak a front oldal volt, a többi nem. 34 kg/db. 100 dB/1 m/1 Watt érzékenység. Egy fuvallat is elég, hogy a sztenderdet produkálja 2,9 méteren. :-) Kaptam hozzá 2 db Crown végfokot, amelyek 300W-tal hajtanák meg őket, de nem tudtam őket még bekötni idő hiányában. Hogy meddig maradnak, holnap kiderül.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Mivel annyiszor beszéd téma volt itt az LCR, talán általad is, gondoltam, mutatok egyet meglepiként. A szoba 16 m2. Ezeket nyilván előtétfalba kell tenni, de ettől sajnos most el kellett tekinteni. Sőt, ahhoz, hogy úgy-ahogy fülmagasság közelébe kerüljön az akusztikai tengelye, fejre állítottuk őket, s így a földre lettek leállítva. Igaz, a bekötésük is alulra került ez által, de megoldottuk. Belelóg picit 16:9-nél a,kép aljába, de ezt megbocsájtottuk neki ez alkalommal. Köszönet illeti öveges Pali bácsit, aki nélkül tuti leszázalékoltak volna.
Ez nem éppen a klasszik LCR kategória, jó "kis" meglepi, ezt nehéz eldugni karácsony előtt, illetve a szállítása is minimum IFA-t igényel  . 16 m2-re ezeket berakni  és még én vagyok az ügyeletes megalomán. Igen azt láttam, hogy fejjel lefelé vannak, gondoltam, hogy ez az oka. A súlyáról nem találtam adatokat a JBL honlapján sem, de nem egyemberes hangfalnak tűnik. Ezeken is az egyszerű "csavaros" terminálok vannak, amiket még takar is valami, így gondolom egy élmény lehetett bekötni. Tényleg előtétfalba valók, nem hiszem, hogy ezeket a bútordarabokat bármelyik asszony tolerálná egy nappaliban, nálam viszont pont beférne a vászon mögé a három darab .
Az érzékenysége alapján a bazi nagy mérete ellenére nem kell hozzá erőmű, mivel hajtottátok? A surr.ok is JBL Pro-k voltak?
 
Néhányan tényleg kifejthetnék részletesen a döbbenetüket .
 
Meddig lesz nálatok?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: viragok »


Én is köszönöm,hogy ott lehettem. A két előadás is érdekes volt.
Sajnos a JBL-es demót nem vártam meg
Mégegyszer elnézést a szék miatt Hiccusz.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



JBL Pro házimoziban, végre! Ezekről írhatnátok egy kicsit bővebben. Beszéltem a forgalmazóval kíváncsiságból, a kedvező hazai árazásán nem kicsit döbbentem meg, gyakorlatilag egy közepes minőségű monitor sugárzó áráért lehet hazavinni. A nagyobb változatból, a C221-ből az idén kis hazánknak már nem is jut, mert nem győzik gyártani világszerte annyi megrendelés van.
 
Gondolom a hangján is megdöbbentek sokan, nem csak a méretén, bár azon is meg lehet .
 
Mekkora szobában próbáltátok?
Mivel annyiszor beszéd téma volt itt az LCR, talán általad is, gondoltam, mutatok egyet meglepiként. A szoba 16 m2. Ezeket nyilván előtétfalba kell tenni, de ettől sajnos most el kellett tekinteni. Sőt, ahhoz, hogy úgy-ahogy fülmagasság közelébe kerüljön az akusztikai tengelye, fejre állítottuk őket, s így a földre lettek leállítva. Igaz, a bekötésük is alulra került ez által, de megoldottuk. Belelóg picit 16:9-nél a,kép aljába, de ezt megbocsájtottuk neki ez alkalommal. Köszönet illeti öveges Pali bácsit, aki nélkül tuti leszázalékoltak volna.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Fókuszban a kép c. előadás

Hozzászólás Szerző: thxfan »


JBL C211
JBL Pro házimoziban, végre! Ezekről írhatnátok egy kicsit bővebben. Beszéltem a forgalmazóval kíváncsiságból, a kedvező hazai árazásán nem kicsit döbbentem meg, gyakorlatilag egy közepes minőségű monitor sugárzó áráért lehet hazavinni. A nagyobb változatból, a C221-ből az idén kis hazánknak már nem is jut, mert nem győzik gyártani világszerte annyi megrendelés van.
 
Gondolom a hangján is megdöbbentek sokan, nem csak a méretén, bár azon is meg lehet .
 
Mekkora szobában próbáltátok?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”