Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Vendég

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bár én nem vagyok annyira ráálva a kávéra, de nekem a Cyber Cafe-s tetszik a legjobban.Fehér csészével és arany felirattal meg gőzzel sztem jó lehetne.
Ja de ezek létező cégek logói ám. Nem kéne nyúlni sztem. V egyedit.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Bár én nem vagyok annyira ráálva a kávéra, de nekem a Cyber Cafe-s tetszik a legjobban.Fehér csészével és arany felirattal meg gőzzel sztem jó lehetne.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Pár logó, amiből ki lehetne indulni:
 
Mivel fekete lenne a zacsi, így érdemes arany, vagy ezüst színekben is gondolkodni.













Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szami felajánlotta, hogy megtervezi az AVX Café logóját.
Akinek van ötlete, ide bemásolhatja.
Agyalok még a kávék elnevezésén is.
A logónál nem tudom érdemes e valamilyen formában összekötni a hifivel.
 
Azon viszont elgondolkodtam, hogy a Stradivari kávéra ráírjuk, hogy High End kategória.
Lehet, hogy a későbbiekben is a kávék nevét valamilyen zenével kapcsolatos dologhoz lehetne kötni.
 
Ha van ötletetek, ne tartsátok magatokban.
Az AVX Café sikere elsősorban tőletek függ.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Itt lehet olvasni a Sandalj cégről.
http://www.sandalj.com/sandalj-blends-1
Európa legnagyobb nyerskávé forgalmazói.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Igazából az is célom, hogy meglássam mennyi potenciális vevőt lehetne átterelni a frissen pörkölt kávékhoz.
 
Elkezdünk kávéval foglalkozni, hogy valamennyi nyereséget generáljunk az AVX-nek, hogy ne kelljen bezárni.
 
Októberben indul a kávé forgalmazás.
Várhatóan ezek az árak lesznek:
 
 
Sandalj Scarletti 2590 Ft /500 gramm 
Sandalj Cappucino 2990 Ft/500 gramm
Sandalj Stradivari 3990 Ft/500 gramm
Sandalj Super Bar Blend 2990 Ft/500 gramm -Koffeinmentes
 
A Stradivari Blend 100% Arabica, melyben a híres Blue Mountain is megtalálható valamennyi %-ban.
 
Scarlatti Blend (85% Arabica + 15% Robusta)
Rich and tenacious body. The light acidity stems out into tasty flavours that range from almond cake to cocoa and marzipan especially in the virtuous cappuccino.
Superb in filter coffee.
espresso ●●●●   cappuccino ●●●●   moka ●●●●   filter ●●●●●   capsule ●●   pod ●●●
 
Cappuccino Blend (90% Arabica + 10% Robusta)
Excels in cappuccino where it reveals a consistent body enriched by a scent of sultanas, cranberries and blackberries.
The aftertaste is reminiscent of coffee and biscuit ice cream. Excellent for filter coffee.
espresso ●●●●   cappuccino ●●●●●   moka ●●●●   filter ●●●●   capsule ●●   pod ●●●
 
Stradivari Blend (100% Arabica Gourmet)
A triumph of aromas made up of the most exclusive coffees in the world. Mountain flowers liqueur, dark chocolate covered pears, and much more for those who only accept the finest in blends both in espresso and cappuccino.
espresso ●●●●●   cappuccino ●●●●●   moka ●●●●●   filter ●●●●   capsule ●●●●   pod ●●●●
 
Super Bar Blend (100% arabica)
espresso ●●●●  cappuccino ●●●●●  moka ●●●●  filter ●●●●  capsule ●●●  pod ●●●
 
Ezek a létező legjobb minőségű keverékek, amiket európában forgalmaznak.
 
 
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Ha elfogy pár hét múlva, akkor már inkább majd avx-es kávét veszek, ha ezzel is támogatni tudom a fórum létét. :-)
 
Na most már befejezem, nem offolom tovább a szavazós topikot.

Köszi.
Ez nem OFF.
Ez itt úgyis egy csevegős rész.
Nekem is ilyen gépem volt.
Jó kávét lehet vele készíteni.

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bazzs »



5000 Ft-ért most is vehetsz az AVX-en friss isteni kávét.
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... C3%A1lata/
Kávékalmár nagy tételes árak.
 
 
Colombia Supremo 4 600-
 
Mexico Chiapas, Tracebility Project, Finca Nueva Linda 5500-
 
Ethiopian Sidamo 4 600-
 
Guatemala Antigua Pastores 5 500-
 
Nepal mount Everest Supreme 8 000-
 
Santo Domingo Barahona 4 500-
 
Old Brown Java 4 300-
 
Costa Rica Tarrazu 4 500-
 
Koffeinmentes Arabika Blend 4 500-
 
A Kapuczinertől szintén.
Ezek legalább frissek és finomak.
http://www.kapucziner.hu/

Köszönöm a tippet!
Ezt a kilós Pera-t 3000Ft-ért vettem egy közeli kávégép-bérbeadós üzletből azzal a céllal, hogy "olcsóbb" kávéval gyakorlom majd a daráló beállítást, tamperelést, főzést a nemrég vett Iberial+GC szetten. Feleslegesnek éreztem a szűz kezemhez többet kiadni érte. (Előtte vettem egy negyedkilós akciós Dalmayer-t gyakorolni, de az pocsék volt.)
Ha elfogy pár hét múlva, akkor már inkább majd avx-es kávét veszek, ha ezzel is támogatni tudom a fórum létét. :-)
 
Na most már befejezem, nem offolom tovább a szavazós topikot.
Finesse !

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Btw most ilyet iszok, és ezen gyakorlom a kávédarálás és főzés rejtelmeit, amíg nem tudok rendelni rendes kávét az avx-ről.    
 
http://www.caffepera.it/en/prodotti/hor ... extra.html

5000 Ft-ért most is vehetsz az AVX-en friss isteni kávét.
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... C3%A1lata/
Kávékalmár nagy tételes árak.
 
 
Colombia Supremo 4 600-
 
Mexico Chiapas, Tracebility Project, Finca Nueva Linda 5500-
 
Ethiopian Sidamo 4 600-
 
Guatemala Antigua Pastores 5 500-
 
Nepal mount Everest Supreme 8 000-
 
Santo Domingo Barahona 4 500-
 
Old Brown Java 4 300-
 
Costa Rica Tarrazu 4 500-
 
Koffeinmentes Arabika Blend 4 500-
 
A Kapuczinertől szintén.
Ezek legalább frissek és finomak.
http://www.kapucziner.hu/

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bazzs »



Milyen gombot kell nyomni, ha 5000 Ft/kg-ot is adok a kávéért, és nem számít a márkanév?
(Pörkölőm meg nincs és nem is pörköltetek. Vagy más szóval: erre eddig nem figyeltem különösebben.)

Btw most ilyet iszok, és ezen gyakorlom a kávédarálás és főzés rejtelmeit, amíg nem tudok rendelni rendes kávét az avx-ről.    
 
http://www.caffepera.it/en/prodotti/hor ... extra.html
Finesse !

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Milyen gombot kell nyomni, ha 5000 Ft/kg-ot is adok a kávéért, és nem számít a márkanév?
(Pörkölőm meg nincs és nem is pörköltetek. Vagy más szóval: erre eddig nem figyeltem különösebben.)

Akár erre:
Kávékeveréket veszek.Minimum 50% Arabica tartalmút.Max 5000 Ft-ot költök 1 kg kávéra
Téged könnyű lesz átterelni a frissen pörkölt kávékra.
Nem te pörkölöd a kávét, hanem mi.
Sokkal finomabb a kávé, ha frissen van pörkölve.

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bazzs »


Milyen gombot kell nyomni, ha 5000 Ft/kg-ot is adok a kávéért, és nem számít a márkanév?
(Pörkölőm meg nincs és nem is pörköltetek. Vagy más szóval: erre eddig nem figyeltem különösebben.)
Finesse !

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kíváncsi vagyok ki hol,milyet és  mennyiért vesz kávét
 
A szavazók között ki fogok sorsolni AVX-Sandalj kávékat.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ezt ma sikerült megcsípnem: TurMix TX 30 Futura karos kávéfőzőhttp://haztartasigep.vatera.hu/haztartasi_kisgep/kavefozo_teafozo/turmix_tx_30_futura_karos_kavefozo_1797229010.html
 






Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Ma a bolhán találtam LaCimbali espressos csészéket alátéttel.  Nem mertem elhozni többet, csak egy párat, mert nagyon mocskosak voltak.  Megmosva gyönyörű fehérek lettek és az arany csík és a felirat is csak egy kicsit van megkopva.  Volt még 3 meg egy 6-os szett cappuccinos, talán jövő héten ott lesz a fazon, akkor elhozok még párat.
Eszméletlen mi mindent dobnak ki az emberek...bár lehet, hogy egy kávézóból került ki.  A múltkori ristrettos csészékkel együtt már gyarapszik a készlet.  Szép súlyuk is van ezeknek a csészéknek a dupla-tripla falvastagság miatt.  Mondjuk a ristrettonál kell is, mert pillanatok alatt kihűlne egy vékony csészében.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem akarom a karos históriát tovább bonyolítani, csak kikívánkozik, hogy szerintem hogy van ez. A Pavoni egyértelmű, ott direkt a kapcsolat a kar és a dugattyú között, tehát a nyomás azzal arányos, amekkora erővel nyomom lefele a kart, tehát 0-tól a kar elgörbüléséig vagy eltöréséig bármekkora.
A rugós karos gépeken az elején felhúzom a rugót, és csapolásnál a visszatáguló rugó dolgozik a karom helyett. A karral visszatartani ezt a rugóerőt minden rugós karos gépen lehet, és ha a pogácsa kifejt valamekkora ellenállást, akkor a karunkkal már sokkal kisebb erővel is visszatarthatjuk, hiszen a pogácsa fojtása már felveszi az erő jelentős részét. Tehát a nagyon erős rugójú kart, amit üresen nehéz felhúzni, és ennek megfelelően visszatartani is, (pontosan ugyanakkora az erő mindkét irányban), csapolás közben, ha csak kicsit folyik bővebben a kávé az optimálisnál, le lehet lassítani pár kg-os ellentartással.
A rásegítés, ha nagyon fojt a pogácsa (vagyis lassan folyik a lé), már nehezebb ügy, mert ehhez olyan mechanizmus kell, ami ezt tudja. Vagyis ez gépfüggő, és csak ott lehetséges, ahol ezt a trükkös lehetőséget a gyártó a gép mechanikájának megfircangolásával biztosítja. A karos Elektrámon ezt nem lehet megtenni, Béla gépén nem tudom, de azt gondolom, hogy ott sem, de történetesen nekem is mesélte Pázsit Laci, hogy az ő gépén erre lehetőség van.

Olyankor szoktam mégegyszer lehúzni, ha szinte semmi sem jön ki.Így meg lehet oldani, de nem az igazi.Utána érdemes a darálón állítani.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: hifis »


Nem akarom a karos históriát tovább bonyolítani, csak kikívánkozik, hogy szerintem hogy van ez. A Pavoni egyértelmű, ott direkt a kapcsolat a kar és a dugattyú között, tehát a nyomás azzal arányos, amekkora erővel nyomom lefele a kart, tehát 0-tól a kar elgörbüléséig vagy eltöréséig bármekkora.
A rugós karos gépeken az elején felhúzom a rugót, és csapolásnál a visszatáguló rugó dolgozik a karom helyett. A karral visszatartani ezt a rugóerőt minden rugós karos gépen lehet, és ha a pogácsa kifejt valamekkora ellenállást, akkor a karunkkal már sokkal kisebb erővel is visszatarthatjuk, hiszen a pogácsa fojtása már felveszi az erő jelentős részét. Tehát a nagyon erős rugójú kart, amit üresen nehéz felhúzni, és ennek megfelelően visszatartani is, (pontosan ugyanakkora az erő mindkét irányban), csapolás közben, ha csak kicsit folyik bővebben a kávé az optimálisnál, le lehet lassítani pár kg-os ellentartással.
A rásegítés, ha nagyon fojt a pogácsa (vagyis lassan folyik a lé), már nehezebb ügy, mert ehhez olyan mechanizmus kell, ami ezt tudja. Vagyis ez gépfüggő, és csak ott lehetséges, ahol ezt a trükkös lehetőséget a gyártó a gép mechanikájának megfircangolásával biztosítja. A karos Elektrámon ezt nem lehet megtenni, Béla gépén nem tudom, de azt gondolom, hogy ott sem, de történetesen nekem is mesélte Pázsit Laci, hogy az ő gépén erre lehetőség van.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Nem hiszem, hogy még egy a dolgát jól tevő barista a kávézóban a bejáratott kávéjánál az őrlés finomságát állítaná az eszpresszó és a ristretto között.  Meg is kérdezem legközelebb a kedvenc helyemen, hogy ők mivel játszanak, mert a doserban levő darált kávé az állandó, mégis más kávét hoznak ízre és mennyiségre is, ha ristrettot vagy espressot kérek, ugyanabból a kávéfajtából.
   

A darálón nem állítanak.
Picit többet tömött a szűrőbe és erősebben tamperolt.
Semmit sem mérnek.
Lehet érdemes lenne egy picit jobb dárólót venned, ami könnyebben állítható.
Ha most kb kijön az 1,6-os arány és még ízlik is, akkor ne tovább.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Én a helyedben csak a darálóhoz nyúlnék.
Addig állítanám a darálón a szemcsenagyságot, hogy 25 mp alatt 16 gramm kávéból kb 25 gramm kávé follyon ki.
A ristretto lényegesen sűrűbb, mint az espresso.
Az espressonál kb 2-es a szorzó.A ristrettonál meg kb 1,5-1,6.
Ennyi.
Próbálgasd és sikerülni fog.
Ha az íze megfelelő, akkor ne nyúlj a nyomáshoz.Ha nem ízlik, akkor azzal is lehet játszani, de ekkor megint mindent előlről kell kezdeni.
Minimum 4-5 beállítás után fog sikerülni tökéletesre.
250 grammos csomagnál ilyenkor már a fele el is ment.
 
Biztonság kedvéért a darálót először állítsd a durvább állásba.

Az a gond, hogy a darálóm nagyon finom és fokozatmentes állításra nem képes.  A másik pedig, hogy egy állítás után, ha alig akar átjönni a kávé (ristretto fele folyik le), akkor 1-2 löket után mégiscsak ez lesz a jó beállítás, mert a mennyiség mindig megnő, ha párat húzok az új beállítással, aztán ez beáll állandóra.  Lehet, hogy a darálómmal van gond, de ilyen.  
Nem hiszem, hogy még egy a dolgát jól tevő barista a kávézóban a bejáratott kávéjánál az őrlés finomságát állítaná az eszpresszó és a ristretto között.  Meg is kérdezem legközelebb a kedvenc helyemen, hogy ők mivel játszanak, mert a doserban levő darált kávé az állandó, mégis más kávét hoznak ízre és mennyiségre is, ha ristrettot vagy espressot kérek, ugyanabból a kávéfajtából.
   

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok,
Mivel én eléggé zöldfülű vagyok a kávézásban, kéne tanács a tapasztalt rókáktól, hogy mi a ristretto vagy espresso helyes technikája. Az oké, hogy 22 és 30ml, de a normál espresso beállításhoz képest mivel kell variálni a ristrettohoz és fordítva.  Idő, kávé mennyiség, tömörítés?
 
A mostanában főzött kávém az ristretto mennyiség, és nagyon finom Danesi Doppio, ezt 16-18 g kávé a tripla szűrőben, 25mp alatt két személyre.  Ha ehhez képest eszpressot akarok, mit változtassak?  
 
A cappuccinóhoz mi az ideális, az espresso vagy a ristretto?
 
Szerintem nem csak nálam van homály, világosítsatok fel légyszi!  Linkeket inkább ne, mert sokat olvasgattam és homlokegyenest ellentétes irományokkal találkoztam.  Esetleg egy topik a kávékészítés technikájáról? 
Köszi előre is!
NL

Én a helyedben csak a darálóhoz nyúlnék.
Addig állítanám a darálón a szemcsenagyságot, hogy 25 mp alatt 16 gramm kávéból kb 25 gramm kávé follyon ki.
A ristretto lényegesen sűrűbb, mint az espresso.
Az espressonál kb 2-es a szorzó.A ristrettonál meg kb 1,5-1,6.
Ennyi.
Próbálgasd és sikerülni fog.
Ha az íze megfelelő, akkor ne nyúlj a nyomáshoz.Ha nem ízlik, akkor azzal is lehet játszani, de ekkor megint mindent előlről kell kezdeni.
Minimum 4-5 beállítás után fog sikerülni tökéletesre.
250 grammos csomagnál ilyenkor már a fele el is ment.
 
Biztonság kedvéért a darálót először állítsd a durvább állásba.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Sziasztok,
Mivel én eléggé zöldfülű vagyok a kávézásban, kéne tanács a tapasztalt rókáktól, hogy mi a ristretto vagy espresso helyes technikája. Az oké, hogy 22 és 30ml, de a normál espresso beállításhoz képest mivel kell variálni a ristrettohoz és fordítva.  Idő, kávé mennyiség, tömörítés?
 
A mostanában főzött kávém az ristretto mennyiség, és nagyon finom Danesi Doppio, ezt 16-18 g kávé a tripla szűrőben, 25mp alatt két személyre.  Ha ehhez képest eszpressot akarok, mit változtassak?  
 
A cappuccinóhoz mi az ideális, az espresso vagy a ristretto?
 
Szerintem nem csak nálam van homály, világosítsatok fel légyszi!  Linkeket inkább ne, mert sokat olvasgattam és homlokegyenest ellentétes irományokkal találkoztam.  Esetleg egy topik a kávékészítés technikájáról? 
Köszi előre is!
NL

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Most újrakóstolom a Kapucziner Kenya Nyeri-t.
Ezt még a legelején kóstoltuk a feleségemmel.Azóta elég sokat tesztelgettünk.Kíváncsi vagyok, hogy 25-30 féle kávé után hogy fog ízleni.
Akkor ez nagyon ízlett:Picit a Kalmár féle Nepáli alá sorolnám, de ez is nagyon finom volt.

Újra megkóstoltam.
Picit még állítok a nyomáson.
Az esti lesz az igazi, de már így is egész finom lett.
Ezt elsők között teszteltem.
A Stradivari ettől jobban ízlett egy hete, de megvárom az esti adagot.
 
 
 
Ha most kellene vásárolnom, akkor az alábbiak biztosan lennének:
Kávékalmár:Nepáli
Blue Mountain
Sandalj Stradivari.
 
A többit még ízlelgetem kicsit.
A Kona-t a jövőhéten kipróbálom minden beállításban.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



A Blue Mountain-hez nem tudok hozzaszolni, nem ittam még olyat, pontosan egyszer vettem tiz dkg-ot belole, nem mondom meg kitol, de olyan fos semmilyen volt, hogy kidobtam. 
 
 

Én is így jártam pár éve.Egy bedöglött vackot vettem.
A mostani egy frissebb szállítmány.A német cégtől vettem.
Isteni finom.Ilyen krémes istení ízt nem tapasztaltam a többinél.Valahogy más, mint a többi.
Kíváncsi vagyok  kopi Luwakra is nagyon.
 
Ilyet kóstoltál már?
NDONESIEN - Fässchen Kaffee mit Sulawesi Tongkonan Toraja Gunun

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Meg az Apricot Illusionra lettem volna kivancsi, hogy izlett-e, de szerintem amiket eddig megtartottal, azok mar halvany arnyekuk csak mondjuk 1-2 hetes onmaguknak.
 
quote name="atc" post="1508878" timestamp="1377946517"]
 
.

Az még megvan.
Jövő héten megkóstolom.Tudom, hogy az is gyümölcsös, savas ízű.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Persze hogy nem az a rugo, az egy masik karos gep. Ezzel tisztaban vagyok, mint sok minden massal is e teren.
 

Láttam, hogy gép vásárlás előtt állsz.
Szerintem egy ilyen próbát ne hagyj ki.Utána vegyél mást.

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”