Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Új Ortofon pick-up-ok

Moderátor: hangfaltunning

Avatar
Kvaterka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 20:16
Értékelés: 8

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: Kvaterka »


Egy ilyen kábelből  készítette a cimbora az RCA vezetékét.:http://elimex.hu/termekek/2548/klotz_-_ ... ?catid=598
 
Ez elég sok kisérletezés után maradt így neki.Volt egy Van den hul is amit meghallgattunk ,de sehol nem volt ehhez képest.Ez komolyan hallható volt!
A Marantz PM 66 SE  az az erősítő,amit lehet szeretni és lehet utálni ,de senkit nem hagy hidegen.Engem főleg nem .Ez kb.20 évvel ezelőtt 87 ezer forint volt.Szóval nem éppen "belépő" kategória volt az akkoriban/én kb.14-15 ezret kerestem ,ha emlékezetem nem csal/Most leltem rá egyre,de nagyon ki volt kímélve és nagyon bejön a hangja.Az egy másik kérdés,hogy hogyan fog ez szólni egy épített állványos" angolos "hangfallal.
"Sokszor már nem is a zenére figyelnek az emberek,hanem,hogy milyenek a hangok egyenként..Pedig az összhang a lényeg és,hogy mit okoz Neked!"

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Köszi a tanácsokat!Jelenleg -egy szintén hifi guru tanácsára-RCA kábelek cseréje van folyamatban/KLOTZ irányított/.Meghallgattuk az Ő kábeleivel és tényleg "színesebb" lett az egész hangkép.Nagyon tetszik.A Marantz az marad.A hangfal kábel 2,5-s oximentes ,átlátszó,nagy tisztaságú réz.Valami névtelen.A lemezjátszó kap egy RCA bemenetet/aranyozott/,mert még a régi,szürke vezetékeken vannak az aranyozott RCA dugók+árnyék.Az Ortofon MC-1 turbo  hangszedő lesz a következő játékos,ami szintén javíthat az összképen.A hangfalak valószínűleg "repülnek" és valami "Patent Angol" lesz majd a befutó.Megmaradt bennem még a régi ,jó öreg Heybrook-ok,Tannoy-ok zeneisége.A Tűű Karcsival egyébként felveszem a kapcsot.
Várom még az építő hozzászólásokat! 

 
Mást így nem tudok mondani, én nem Klotz-ra cseréltem volna a kábeleket, de akkor ez már mindegy.
Az RCA-dugó csere az  is javítani fog.
A Marantz az mi, ami marad?
 
1. opció: erősítőcsere egy kicsit komolyabb sztereóra 40e környékén, de akár egy régebbi nagyvasra (Crown pl.), az kb 80e körül van,
2. opció
- IEC csere a készülékeken (kb 10e)
ELVILEG: - kábel-frissítésre is költenék 20-30 ezret (nem tudom, most mid van: IC-, hangfalkábel)
- hangfaltuning (ez doboztól és váltótól, alkatrészeitől függ - Károly megmondja, ha látja)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Kvaterka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 20:16
Értékelés: 8

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: Kvaterka »


Köszi a tanácsokat!Jelenleg -egy szintén hifi guru tanácsára-RCA kábelek cseréje van folyamatban/KLOTZ irányított/.Meghallgattuk az Ő kábeleivel és tényleg "színesebb" lett az egész hangkép.Nagyon tetszik.A Marantz az marad.A hangfal kábel 2,5-s oximentes ,átlátszó,nagy tisztaságú réz.Valami névtelen.A lemezjátszó kap egy RCA bemenetet/aranyozott/,mert még a régi,szürke vezetékeken vannak az aranyozott RCA dugók+árnyék.Az Ortofon MC-1 turbo  hangszedő lesz a következő játékos,ami szintén javíthat az összképen.A hangfalak valószínűleg "repülnek" és valami "Patent Angol" lesz majd a befutó.Megmaradt bennem még a régi ,jó öreg Heybrook-ok,Tannoy-ok zeneisége.A Tűű Karcsival egyébként felveszem a kapcsot.
Várom még az építő hozzászólásokat! 
"Sokszor már nem is a zenére figyelnek az emberek,hanem,hogy milyenek a hangok egyenként..Pedig az összhang a lényeg és,hogy mit okoz Neked!"

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Szia!Köszi a reflexiót és egyben a "mire" kérdésre,hogy jobban szóljon az a kb.300 vynil(bakelit) lemez ,amit kb.1979 óta gyűjtögetek,szépen ,folyamatosan,úgy módjával és rendszeresen hallgatok...időnként napi 4-5 órában(főleg télen).A hangfal modifikációról csak annyit,hogy biztosan vannak csúcsabb falak/ma hallgattam egy Magnat MSP70-t kb.28 évest),de sokszor érzelmileg is kötődik már az ember egy hanghoz...típushoz.Pl. furcsa volt a Sony után a Marantz PM66 SE-n hallgatni Csajkovszkij-t/B-moll zongoraverseny Decca nyomás/.Nehéz kérdés ez,de kb. 60-70 ezret tudnék "áldozni" erre a gyors  átváltozásra.Szerinted?
 
Üdv:Kvaterka

 
Sztem:
1. opció: erősítőcsere egy kicsit komolyabb sztereóra 40e környékén, de akár egy régebbi nagyvasra (Crown pl.), az kb 80e körül van,
 
2. opció
- IEC csere a készülékeken (kb 10e)
- kábel-frissítésre is költenék 20-30 ezret (nem tudom, most mid van: IC-, hangfalkábel)
- hangfaltuning (ez doboztól és váltótól, alkatrészeitől függ - Károly megmondja, ha látja)
 
Sztem
csörögj rá,
vidd el hozzá, amit tudsz, és
hallgasd meg, amit lehet. Abból baj nem lehet 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Kvaterka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 20:16
Értékelés: 8

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: Kvaterka »



Szia, 
nekem nem derül ki (ha ebbe a topikba írtad), hogy
- ezeket a rendszerelemeket akarnád megtartani és ésszerűség határain belül tuningolni, vagy
- vennél új pick up-ot esetleg, vagy
- nyitott vagy másra is (de mire? pontosan mit is szeretnél?)
 
És ami fontos és ezt meghatározza: mi a végcélod és mennyit szánnál rá?
Nem kötődni akarod, félre ne érts.
 
Javaslom, értekezz Károllyal telefonon a szándékodról és lehetőségekről, alapból elég ritkán van netközelben.
(Annyit mondok kibicként, hogy én alapból minden készülékre a gyári tyúkbél helyett IEC aljzatot tetetnék, az a minimum, ill. egy kis hangfalmodifikáció.)

Szia!Köszi a reflexiót és egyben a "mire" kérdésre,hogy jobban szóljon az a kb.300 vynil(bakelit) lemez ,amit kb.1979 óta gyűjtögetek,szépen ,folyamatosan,úgy módjával és rendszeresen hallgatok...időnként napi 4-5 órában(főleg télen).A hangfal modifikációról csak annyit,hogy biztosan vannak csúcsabb falak/ma hallgattam egy Magnat MSP70-t kb.28 évest),de sokszor érzelmileg is kötődik már az ember egy hanghoz...típushoz.Pl. furcsa volt a Sony után a Marantz PM66 SE-n hallgatni Csajkovszkij-t/B-moll zongoraverseny Decca nyomás/.Nehéz kérdés ez,de kb. 60-70 ezret tudnék "áldozni" erre a gyors  átváltozásra.Szerinted?
 
Üdv:Kvaterka
"Sokszor már nem is a zenére figyelnek az emberek,hanem,hogy milyenek a hangok egyenként..Pedig az összhang a lényeg és,hogy mit okoz Neked!"

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Szia!
Egy "őskövület"NAD5120-s lemezjátszó tulajdonosa vagyok már igen régóta.A pickup az egy Ortofon VMS3E/keveset használt/Az erősítőm sem egy mai gyerek /Sony STR-D265 receiver/.Hangfalak: Heco Visonik da capo 90.Mit lehetne ebből kihozni ez itt a nagy kérdés?

 
Szia, 
nekem nem derül ki (ha ebbe a topikba írtad), hogy
- ezeket a rendszerelemeket akarnád megtartani és ésszerűség határain belül tuningolni, vagy
- vennél új pick up-ot esetleg, vagy
- nyitott vagy másra is (de mire? pontosan mit is szeretnél?)
 
És ami fontos és ezt meghatározza: mi a végcélod és mennyit szánnál rá?
Nem kötődni akarod, félre ne érts.
 
Javaslom, értekezz Károllyal telefonon a szándékodról és lehetőségekről, alapból elég ritkán van netközelben.
(Annyit mondok kibicként, hogy én alapból minden készülékre a gyári tyúkbél helyett IEC aljzatot tetetnék, az a minimum, ill. egy kis hangfalmodifikáció.)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Kvaterka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 20:16
Értékelés: 8

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: Kvaterka »


Szia!
Egy "őskövület"NAD5120-s lemezjátszó tulajdonosa vagyok már igen régóta.A pickup az egy Ortofon VMS3E/keveset használt/Az erősítőm sem egy mai gyerek /Sony STR-D265 receiver/.Hangfalak: Heco Visonik da capo 90.Mit lehetne ebből kihozni ez itt a nagy kérdés?
"Sokszor már nem is a zenére figyelnek az emberek,hanem,hogy milyenek a hangok egyenként..Pedig az összhang a lényeg és,hogy mit okoz Neked!"

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »


Tisztelt Érdeklődők, kedves Fórumtársak!
 
Meg is volt az első telefonos érdeklődőm mielőtt ideértem volna  
 
Az Ortofon pick-up-ok teljes választéka elérhető nálam, részletesebb információt telefonon tudok adni.
Érdemes akár hangfaljavítással vagy tuninggal egybekötni a beszerzést, de mint látszik, többeknek segítek a teljes sztereó rendszer jobbá tételében és fejlesztésében is.
Telefon: +36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Új Ortofon pick-up-ok

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Válasz küldése

Vissza: “Tüű Károly - Carlos' Sound”