Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tüű Károly - hangsugárzók

Moderátor: hangfaltunning

Online
Avatar
Dzsonikes
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2011.04.08., pén. 17:35
Értékelés: 43

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dzsonikes »



Én egy kicsit széjelebb húznám és jobban el a faltól!
 
   
 
Gratulálok, gyönyörű! A hangja is biztosan hasonlóan nagyszabású!
 
"Tüű Mester" és "Fakopáncs Mester" a lehető legjobb párosítás!
 


Köszönöm Olly Szakkoléga Úr a méltatást.Fakopáncs Mester,Tüű Mester és a Scanspeak triumvirátus ,mint bebizonyosodott nagy dolgokra képes!!!
 
Szerintem ebben a "hallgató pozicióban" is hozná kvalitásait...
 
Fantasztikusan zenei doboz kerekedett belőle,mintha egy vonósugarat is beépítettek volna,ami mindig ott tart ha megszólal.. .

Avatar
Olly
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 21:42
Értékelés: 26

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Olly »


Én egy kicsit széjelebb húznám és jobban el a faltól!
 
   
 
Gratulálok, gyönyörű! A hangja is biztosan hasonlóan nagyszabású!
 
"Tüű Mester" és "Fakopáncs Mester" a lehető legjobb párosítás!
 


Online
Avatar
Dzsonikes
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2011.04.08., pén. 17:35
Értékelés: 43

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dzsonikes »


Hosszas vívódás ,hogy kivel csináltassak hangváltót Scanspeak drivereimhez,amit szakértő körökben kétséges vállalkozásnak minősítettek... Tüű Mesternél történt hallgatózás után,tudatosodott bennem,igen ezt hangot kerestem,nem volt kétséges a feladattal megbízott Mester személye
Tüű Mester nagyon kitett magáért röpke 1 hét alatt elérte,hogy a munkásságát elismerők táborához tartozzak.Maradandót alkotott,számomra mindenféleképpen!!!
 
Nehéz leírni azt a varázslatot ami ott tart a szobában ,miközben hömpölyög a zene,ezt hallani kell!! Minden egyes eddig hallott zeneszámot,ill.ez idáig nem hallgatott (mivel nem kötött le) újra hallgatok és nem tudok betelni a hallottaktól.
 
Egy szóval,hangfal kérdésben révbe értem Tüű Károlynak köszönhetően.
 
Még egyszer KÖSZÖNÖM !





Avatar
frankoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 21:36
Értékelés: 147

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: frankoo »


Picit megkésve, de itt is szeretném megköszönni Tüű Károlynak a MESTERNEK, hogy egy teljesen reménytelen helyzetet megoldva, első pillantásra borzasztó konstrukciójú de számomra kedves és gyönyörű vintage hangsugárzóból kihozta a lehetetlent és most életükben először ZENÉLNEK a dobozok!!!
Nem volt egyszerű dolga Károlynak, de maximálisan elégedett vagyok a munkájával az időfaktorral, a hozzáállásával!
Mindenkinek csak ajánlani tudom! 
 

www.nanoenergizer.hu
Mozi: Zidoo - Optoma 4K - ARCAM AV40 - Sunfire Grand Cinema X2 - Klipsch THX Ultra2 7.2.4
Audio 1: Roksan Blak - XTZ 100.49 Divine - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV
Audio 2: Carver CT7 - Forté Audio - Sonofer SF6 - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV





 

Avatar
Hombolom
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.24., csüt. 23:06
Értékelés: 12

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hombolom »

Köszönöm Tüű Mesternek ismét a gyors, végletekig precíz munkát, amellyel szép, új peremeket kapott a megroggyant Vifák.

Piega sugárzók ismét kirobbanó formában, lehet mindent újra hallgatni

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »


Kérem a tisztelt érdeklődőket hogy telefonon hívjatok, ne üzenetet írjatok, ritkán vagyon online.
Ez igaz akár javításra, modifikációra, meghallgatásos bejelentkezésre is.
Köszi.
 
+36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »


Zenekari, ill. koncert-cuccok (hangfal, erősítő, gitár erősítő) javítását, tuningját is vállalom, ha valaki nem tudná.
Kérem, telefonon érdeklődjetek.
 

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Online
Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 4you »



Szeretnék csatlakozni azokhoz a szerencsésekhez, akik otthonukban élvezhetik Károly hozzáértő, szenvedélyes és tulajdonképpen leginkább önzetlen szakértelmének eredményét - a zenéből fakadó boldogságot.
A fórumon vettem az alant látható monitort, amiből Károly varázsolt csodadobozt.
Mindenkinek javaslom - csak a fülének higgyen, az összes marketing, teszt, stb. nem pótolja a tapasztalatot. Sok kifizetett pénz pedig még kevésbé.
Olvastam én is a személye körüli adok-kapok véleményeket - de az mind csak vízgereblyézés. A zene nem írott műfaj, tessék elmenni, szemet behunyni és aztán beszélni.
Magam részéről köszönöm és jó szívvel ajánlom!
 


Szép ez a doboz nagyon, és biztos vagyok, hogy nagyon jól szól, gratula!
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
mediterra
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012.11.30., pén. 08:17
Értékelés: 10

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mediterra »


Szeretnék csatlakozni azokhoz a szerencsésekhez, akik otthonukban élvezhetik Károly hozzáértő, szenvedélyes és tulajdonképpen leginkább önzetlen szakértelmének eredményét - a zenéből fakadó boldogságot.
A fórumon vettem az alant látható monitort, amiből Károly varázsolt csodadobozt.
Mindenkinek javaslom - csak a fülének higgyen, az összes marketing, teszt, stb. nem pótolja a tapasztalatot. Sok kifizetett pénz pedig még kevésbé.
Olvastam én is a személye körüli adok-kapok véleményeket - de az mind csak vízgereblyézés. A zene nem írott műfaj, tessék elmenni, szemet behunyni és aztán beszélni.
Magam részéről köszönöm és jó szívvel ajánlom!
 

1: DBX BX-3 végfok, DBX CX-3 előfok, DBX DX5 CD játszó, Richard Allan Monitor 80 - mind Tüű tuning
2. Pointe Sima, Sonab OA12 omni, Rotel Rcd 930AX,
3. Thule Sprirt Balance One, Philips Cd 614, Genesis Genre III (Tüű tuning)
 
 
 

Avatar
susuka999
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 10:03
Értékelés: -5

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: susuka999 »


.
Valoban Károly mindig felül mulja önmagát

Vendég

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ahojtye!
Ígértem, írom:
Megvettem a "vitatott dupla csiripes Alisca Orange" dobozokat. Bejáratva sem voltak, álltak is: ez hallatszott elsőre, mint ahogy az is, hogy van benne dinamika, erő, finomság, csak valahogy meg kell teremteni benne a harmóniát, meg előhozni az összes lehetőségét. Mindjárt másnap kidobáltam egy-egy negyed birkát a dobozokból, aztán sokat hallgattam őket, ezektől már erősen javult a kép.
Aztán jöt a "nagy magyar varázslat" :-) No persze, Károly tevékenységére gondolok.
Nem tudtam azonnal meghallgatni, ahogy visszakaptam őket, de amint lehetett, beállítottam, és indult a szokásos koreográfia: why worry, ride across the river, private investigation, nights from alhambra, aztán komolyak, kemények, blues-ok, és az egyik etalon: different shades of blue.
Nem tudományoskodok vagy misztifikálok: minden szám után valami ilyesmi hangzott el: "Pfühh, ez k**va szép/jó/ütős b**meg!"
No, akkor most van az, hogy nem keresgélek hangdobozt, hanem kiváló zenéket, felvételeket, és hallgatom a zenét!  ...és ez így van jól.
Végül: az elbeszélő módról a féltudományos-misztikus módra áttérve: kiteljesedett a frekvencia-tartomány, kiegyensúlyozottabb lett, szellősebb, finomabb, részletezőbb, emellett dinamikusabb - jóval.
Jó szívvel és fülle ajánlom a Mestert, ha ugyan még van ilyenre szükség!
Uff, vagy mi... :-) Jó zenehallgatást, békés éjszakát mindenkinek!

...valamint elnézést kérek a helyesírási hibákért, a billentyűzetem kissé hektikus, amióta belefolyt egy pohár sűrű cseh sör... (jött, füllel stb.)
A tartalom helyes :-)

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Bocsi, ez félrement.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Vendég

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ahojtye!
Ígértem, írom:
Megvettem a "vitatott dupla csiripes Alisca Orange" dobozokat. Bejáratva sem voltak, álltak is: ez hallatszott elsőre, mint ahogy az is, hogy van benne dinamika, erő, finomság, csak valahogy meg kell teremteni benne a harmóniát, meg előhozni az összes lehetőségét. Mindjárt másnap kidobáltam egy-egy negyed birkát a dobozokból, aztán sokat hallgattam őket, ezektől már erősen javult a kép.
Aztán jöt a "nagy magyar varázslat" :-) No persze, Károly tevékenységére gondolok.
Nem tudtam azonnal meghallgatni, ahogy visszakaptam őket, de amint lehetett, beállítottam, és indult a szokásos koreográfia: why worry, ride across the river, private investigation, nights from alhambra, aztán komolyak, kemények, blues-ok, és az egyik etalon: different shades of blue.
Nem tudományoskodok vagy misztifikálok: minden szám után valami ilyesmi hangzott el: "Pfühh, ez k**va szép/jó/ütős b**meg!"
No, akkor most van az, hogy nem keresgélek hangdobozt, hanem kiváló zenéket, felvételeket, és hallgatom a zenét!  ...és ez így van jól.
Végül: az elbeszélő módról a féltudományos-misztikus módra áttérve: kiteljesedett a frekvencia-tartomány, kiegyensúlyozottabb lett, szellősebb, finomabb, részletezőbb, emellett dinamikusabb - jóval.
Jó szívvel és fülle ajánlom a Mestert, ha ugyan még van ilyenre szükség!
Uff, vagy mi... :-) Jó zenehallgatást, békés éjszakát mindenkinek!

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »


És az eredmény: Karcsi valld be, majdnem leszólta a kis referencia dobozokat az Ecouton! Na ha ez így nem is igaz, lehengerlő lett, úgyhogy köszi!
 
Majdnem    Várom a megtisztelő és érdeklődő hívásokat telefonon.

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Minden hónapban a körlevélbe 5 cég akciós termékét beleraknánk.

Speciális, csak a fórumosok számára kitalált akció legyen. 28000 tagnak küldenénk el.


Avatar
ARETWO
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.02.23., kedd 10:11
Értékelés: 2

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ARETWO »


Féltem attól, hogy ezeket az öreg szeretett darabokat, nehogy kókler kezébe adjam, így innen a fórumról lestem le a Karcsi számát, a komik alapján őt választottam. Előttem már mindenki leírta a metódust, ami a hangfal javítás előtt történik, így azt nem írom. A lebetegedett LQL 155- ös hangfalakat meghallgattuk műtét előtt, majd mikor kész volt. Kapott peremezést, magas javítást, hangváltó cserét és kábel modifikálást, rezgésnyelő betétezést.
És az eredmény: Karcsi valld be, majdnem leszólta a kis referencia dobozokat az Ecouton! Na ha ez így nem is igaz, lehengerlő lett, úgyhogy köszi!
 
A hangfalmester mögött az ember is érdekes, ami vissza is kacsint mindig a hangzásban. Egyszer elmegyek hangfal nélkül, csak beszélgetni! Jó egészséget és még sok munkát és új fejlesztéseket és saját álló nagy dobozokat is!!!!
 
 

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »



Már rendszerbe kötve vártak a dobozok, így leültünk hallgatózni...
Teljes Döbbenet. Nem akartam elhinni, hogy ezek szólnak és nem a mögöttük lévő 3x akkora (talán Mitsubishi) hangfalak.
Károly sorba prezentálta a kedvenc zenéit  - nekem ott volt végem...
...
De ez már az erősítőm szűk keresztmetszete.  Arra mindenképp jó volt az összehasonlítás, hogy halljam amit anno a Polk mérnökei sem biztos, hogy gondoltak ezeknek a dobozoknak a tervezésekor:  Károly munkája után egy olcsó mozis sugárzóból valódi - vérbő audiophile produktum lett. Ami már nagyon komoly elektronikáknak is méltó partnere tud lenni.
Szerintem ezzel mindent elmondtam.
 
...

 
Én csak megköszönni tudom az élvezetes beszámolót.
Egyrészt örülök, ha otthon is tetszik az új produkció, másrészt más érdeklődőket is hasonló cselekedetre buzdítok. De legalább egy meg- vagy összehallgatásra. 
Abból még nagy baj nem volt 

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Avatar
leonel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2012.05.21., hétf. 11:43
Értékelés: 73

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: leonel »


Üdv Mindenkinek,
 
Nemrég aprópénzért hozzájutottam egy Polk R50 hangfal párhoz - mivel az egyik magas sugárzó hibás volt.
A kapcsolatfelvétel után onnan indultunk, hogy keltsük újra életre.
Elvittem Károlyhoz -majd szemrevételezés után elmormoltunk pár voodoo átkot arra aki korábban hozzányúlt 
Háááát volt gányolás rendesen.
 
Végül abban maradtunk, hogy kap két magas sugárzót (neodímiumot mert kicsi a hely) -ahhoz úgyis hozzá kell nyúlni a hangváltóhoz - és ha már így van akkor esetleg a belső kábelezést is érdemes kicserélni.
 
Szóval ott hagytam, annyival, hogy próbáljon kicsikarni a lehetőségekhez képest valami normális hangot a dobozokból.
Ugye nem egy high end termékről beszélünk.  
(Átmenetileg a stereo rendszert is ezen "kell megoldanom" hosszútávon majd inkább a mozis szekciót bíznám a Polkok-ra.)
 
Károly 1 hét múlva hívott, hogy elkészült. Elmentem, beszélgettünk - és már akkor éreztem, hogy Ő nem az a típus aki a lehetőségeihez képest csak félmunkát végezne...
Szóval a végeredmény: 2 új magas, TELJESEN átépített váltó és új kábelezés...
 
Már rendszerbe kötve vártak a dobozok, így leültünk hallgatózni...
Teljes Döbbenet. Nem akartam elhinni, hogy ezek szólnak és nem a mögöttük lévő 3x akkora (talán Mitsubishi) hangfalak.
Károly sorba prezentálta a kedvenc zenéit  - nekem ott volt végem...
Aztán bekötöttük az általam vitt kis átmeneti low budget erősítőt (Fatman 2x13W) és meghallgattuk azzal is.
Konklúzió:
+ = Bőven elég a 13w, az erősítő kinézetéhez képest, Károlyt is meglepte (idézem: "többször ennyibe kerülő erősítőtől is volt már, hogy rosszabbat hallottam."
- = Persze csökkent a színpad szélessége és a levegő is a hangszerek közül valamint a legmélyebb tartomány is ritkább lett,  de könyörgöm...előtte egy DBX-ről szólt 
 
De ez már az erősítőm szűk keresztmetszete.  Arra mindenképp jó volt az összehasonlítás, hogy halljam amit anno a Polk mérnökei sem biztos, hogy gondoltak ezeknek a dobozoknak a tervezésekor:  Károly munkája után egy olcsó mozis sugárzóból valódi - vérbő audiophile produktum lett. Ami már nagyon komoly elektronikáknak is méltó partnere tud lenni.
Szerintem ezzel mindent elmondtam.
 
Haza hoztam - Kb. fél napom elment a tologatással és a szobával - ilyen szempontból nagyon kényes lett - de ez is inkább dicséretként értékelhető - azóta csak zenét hallgatok - vigyorgok és persze már azon töröm a fejem, hogy esetleg milyen olcsóbb/régibb elektronikát kellene kipróbálnom amivel többet tudnék előcsalogatni a most szunnyadó tartalékokból.
 
Köszönöm ezúton is Károly munkáját - gondoltam mást is érdekelhet.
(Károlyt most ismertem meg - semmilyen egyéb kapcsolatban nem vagyunk: nem "fizetett" hirdetés)

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »


A nyár közeledtével javaslom azoknak, akik jobb hangot szeretnének otthonra és nyitottak munkásságomra, látogassanak el szerény bemutatószobámba. Akár saját meglévő dobozukat is hozhatják egy összehallgatásra.
 
Ajánlom azt a lehetőséget is figyelmedbe, hogy amíg jól megérdemelten nyaralsz, a dobozod átnézem, átfésülöm (hangszórót, váltót, kábelezést). Részletek telefonon, de inkább személyesen Érden. 20 percre a fővárostól 
 
Aki specifikációk / mérések / dB-k alapján keres dobozt és hangot, szerencsére nagyon sok "sorozatgyártásos késztermék" közül tud válogatni. 
 
 
 

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

szerintem nagyon ráférne már a témára, egy összefoglaló fényképekkel, specifikicáiókkal, hogy pontosan mit is lehet kapni nála. ez hogy néha jön egy egy beírás, meg 1-1 kép, néha jön egy kép ahol az egy képen van 8 féle doboz eléggé semmit mondó. szvsz.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Kiváncsivá tettél!
 
A hosszú hétvégét követően Tüű Úr elkészült a dobozom tuningjával, a váltót is hozzá igazította a változásokhoz.
Eddig is nagyon jó volt, de most már ... 
 
Tartottunk egy kis rögtönzött összehallgatást, Carlos' Sound Bendegúz vs. Carlos' Sound Charismatic.
Érdekes, szép és tanulságos volt a történet. Hihetetlen élő előadás és hangszergangok, újabb részletek, tér, dinamika - nincs elfedés és "lyuk" a hangban.
Akit érdekel, meghallgatja.
 

2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Hombolom
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.24., csüt. 23:06
Értékelés: 12

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hombolom »


Köszönöm az eddigi segítséget Károlynak, mindenkinek ajánlott legalább egyszer elmenni hallgatózni!
köszi! 


Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: irishcream »



Pénteken meglátogattam Tüű Urat, mondta, dobozzal menjek, hallgassuk össze a Bendegúzt és a Charismatic-ot, mivel volt egy kis hangszóró-fejlesztése az utóbbi időben.
Ezt korábban is megtettük már, sokszor. Kicsit kételkedtem az x. fejlesztésben, eddig is tökéletesen elégedett voltam az otthoni hanggal. Ott azonban 3 track után szomorú lettem... ;-)
 
Dinamika, tér, részletek, színpad...
Csak én mentem haza, Bendegúz maradt.
 
Eddig is ajánlottam legalább a meghallgatást, a kétkedőknek is. Hát, aki eddig nem ment, az most vegye fel a to-do listára. Ajánlom.

Kiváncsivá tettél!

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Pénteken meglátogattam Tüű Urat, mondta, dobozzal menjek, hallgassuk össze a Bendegúzt és a Charismatic-ot, mivel volt egy kis hangszóró-fejlesztése az utóbbi időben.
Ezt korábban is megtettük már, sokszor. Kicsit kételkedtem az x. fejlesztésben, eddig is tökéletesen elégedett voltam az otthoni hanggal. Ott azonban 3 track után szomorú lettem... ;-)
 
Dinamika, tér, részletek, színpad...
Csak én mentem haza, Bendegúz maradt.
 
Eddig is ajánlottam legalább a meghallgatást, a kétkedőknek is. Hát, aki eddig nem ment, az most vegye fel a to-do listára. Ajánlom.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »


Kérem az érdeklődőket telefonon hívjanak (peremezés, kábel, de javítás és modifikáció témában IS), mivel ritkán vagyok netközelben.
Ez azt jelenti, hogy a privát üzenetek sokkal lassabban kerülnek megválaszolásra.
 
Szóval telefonon hívjatok, ezt nem tudom másképp mondani: +36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Válasz küldése

Vissza: “Tüű Károly - Carlos' Sound”