Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tüű Károly - hangsugárzók

Moderátor: hangfaltunning

Avatar
MMateV
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.08.09., kedd 15:22
Értékelés: 3

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MMateV »

Tisztelt Hölgyek, Urak!
Szárazabban: aki olvassa (és elolvassa).

FONTOS: Laikus vagyok, DE: elégedett vevő! ...és ez egy szubjektív vélemény... de ettől még vélemény...

Amikor a jó hang keresésének vágya felkelt(-ődött) bennem, két út körvonalazódott: gyorsan, sokba kerül, és valaki fikázza / apró lépésekkel, rengeteg munkával, utánjárással, még így is sokba kerül, és valaki fikázza.

A továbbiak lényege, ha valaki nem szeretne olvasni:
Számomra Tüű Károly 1-2 (ha nem 4-5) évet spórolt, pontosabban Én spóroltam avval, hogy Nála tettem le a voksomat. Miért? Mert pikk-pakk megtaláltam a számomra mindent is kielégítő hangzást keresgélés, felesleges útvesztők utánjárások megtétele nélkül.

Mondanom sem kell, hangfal vásárlással kezdtem, majd ilyen-olyan sugallatra vásároltam erősítőt, és ez valahogy még mindig hiányérzetet hagyott maga után (a kábelekről, lejátszóról, konvertálásról stb... nem is beszélve). Plusz: valamiért volt valami furcsa hang bizonyos zenék, bizonyos részeinél, minek okán hangfal javításért kezdtem immár a fórumon kutakodni.
A fórumról kapott, egy kézen is megszámolható javaslatból (hangfal javítás volt a célzat a probléma leírásom szerint) és telefonos kapcsolatfelvételek alapján, Tüű Károlyra esett a választásom.
A folytatás a Károly által leírtaknak megfelelően történt.
Megj.: mint kiderült, nem a hangfalnak volt baja, viszont azt az összehallgatás után tuningoltattam, ÉS az otthoni rendszerbe történő bekötéskor? No' mi derült ki? Kiszabadult a szellem (hang) a palackból (hangfal). ...és a Károlynál hallottakhoz képest az 5%-át (persze túlzás) sem tudom kipréselni a hangfalból...

Hogy mit kaptam Károlytól összességében (lentebb a hányaveti "rendszer" ismertetés):
- Ami a legfontosabb: számomra megfelelő hangzás - sosem merül fel bennem hiányérzet.
- Zenei körökben járatos barátok megjegyzése: ... akusztikusan hallom a hangszereket...
- Fájdalom mentes hangerő növelés... (remélem ez helytálló... de szar minőség esetén tapasztalataim szerint hamar kiüti az ember inger (dobhártya) küszöbét a hangerő)
- Rendszer, ami jól szól!
- ...

Másképpen fordítva:
- ha őrült hangerőn akarom kiegyensúlyozottan hallgatni a zenét, ezen a rendszeren megtehetem.
(majd elfelejtettem: Mi származik Károlytól: dac, kábel, Károly által modifikált hangfal és erősítő.)
- ha mozi érzésre vágyom sztereo rendszeren, megtehetem (nem, nem alacsony igényszint kérdése, és nem is féktelen beleélésé)
- ...

Van ennél jobb?
- bizton állíthatom, határ a csillagos ég, no' pláne irány az akusztikus koncertek...
- sőt, hangzás VR szemüveggel...
- ...egyébként minél nincs?

Amit tudok: Nekem bevált, ajánlom!

Üdv:
MMateV
+36302795170
(fórum üzenetekre, nem biztos, hogy reagálok).

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »

Üdvözletem Minden Jóakaratú és Jószándékú Embernek.

Továbbra is Nekik.

Úgy tudom, a fórum nem a személyeskedések és hazug vádak színtere, inkább jellemző a fórumtagokra a hasznos tanácsok nyújtása és egymás segítése.
Ebből kiindulva leírok 1-2 protokollt, hogyan működik ez az én esetemben.

A telefonon történő egyeztetés (1.) után az ügymenet a következő szokott lenni:

Beszélgetés (2.) alapvető értékekről, mivel véleményem szerint csak az tudja igazán értékelni a kapott eredményt, aki pozitív hozzáállású, és érti és egyetértő a szellem és lélek mindenben meghatározó fontosságában, egyetemességében.
A jó zene hordozza ezen tulajdonságokat, üzeneteket.

A jó hangrendszernek tudnia kell mindezeket közvetítenie is.

Meghallgatás (3.): a hozott hangfal tesztelése, összehallgatása.
A bemutató doboz meghallgatása ugyanazon rendszeren és zenén: milyen irányt mutat a hang hangzása térbeli kiterjedés, zeneiség és részletgazdagság tekintetében.
A hallottak alapján eldöntődik a hozott doboz további sorsa (4.).
Ha az a továbblépésre alkalmas, akkor a megbeszélésben feltárom, hogy mi minden készül és az mennyibe kerül.

A már átépített doboz egyeztetés utáni újbóli meghallgatása (5.).

A kuncsaft örül a jólhangzó hangfalának, de az öröme még nem lehet teljes, mivel minden mindennel összefügg.

Minden jó, ha a vége jó, ez esetben a hangfal már megvan, de csak a tejes rendszer jósága tud semleges információt - "zenét" átadni.
Ezért ajánlom pl. a saját készítésű kábeleim és egyebeket.


Tehát az alapfeltételek a következők - a jó hangfalon kívül:
a. jó kábelek
b .jó erősítő - erősítők
c. jó forrás vagy források
d. nem utolsó sorban a jó akusztikus környezet.
e. Mert az utolsó sorban, ami az első is egyben: jó zenei felvétel – mivel, ha jól sejtem, mindaz amiért egy jó hifire törekszünk, az a jó, minőségi zenehallgatás.

Mindenkit erre bíztatok, aki jóra való - aki meg rossz, gonosz, hátsószándékú, az dolgozzon magán.

Továbbra is ajánlom hangfalaimat és több évtizedes fejlesztői tapasztalatom és tudásom.
Várom a telefonos érdeklődőseket - a jóravalóság reményében: +36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 522
Tartózkodási hely: Érd

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: andarson »

orline71 írta:
2022.02.02., szer. 14:11

Azért kíváncsi lennék , milyen kritérium kell ahhoz, hogy valaki kereskedő és gyártó legyen ?
A fórum szabályzat bárki által hozzáférhető, felső menüsor szabályzat menüpont alatt.

De bemásolom a véleményem szerint ide vonatkozó részt:

4.7. A Kereskedő státuszról a Fórum tulajdonosával kell közvetlenül egyeztetni.
16.9. Kereskedő: a Fórum tulajdonosával szerződéses üzleti kapcsolatban álló gazdasági társaság.


Véleményem szerint az elmúlt időszakban itt született bejegyzések okán, illetve annak áthelyezése miatt sokunkban alakulhat ki az a benyomás a szerződéses felek, azaz kereskedők alfórumaival kapcsolatban, hogy fenntartásokkal kell kezelni az ott megjelent információkat... de nem akarom sem ebbe az irányba elvinni a beszélgetést sem azt, hogy így ítéljünk meg bármely kereskedői alfórumot.

Azzal, hogy a moderátori áthelyezésnek ténye megjelent az alfórumban, nyomonkövethető a vita, tehát része ennek az alfórumnak is... ha link is lenne ami az áthelyezett hozzászólások új helyére mutatna ugyanitt, még inkább objektív tájékoztatásról tenne tanúságot... de ez csak egy magánvélemény.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

trane írta:
2022.02.02., szer. 15:04
avl2 írta:
2022.02.02., szer. 09:43
...szerintem a lentiek ezen elvegezett moderatori munka kritizalasai...
szvsz pedig figyelemfelhívás ill. javaslatok leborulok.gif
Most speciel én sem éreztem a moderátori munka kritizálásának :smile53: .

(Annak ellenére, hogy a "tény" szót egy-két esetben másként értelmezzük. Az én szemszügemből néhány általad ténynek mondott dolog inkább állítás. Lehet igaz vagy hamis, de egy biztos: önmagából attól hogy valaki állítja, még nem lesz tény. Ha egészen korrektek és semlegesek akarunk maradni.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

orline71
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 14:38
Értékelés: 13

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orline71 »

Ezért félrevezetőek a topicok , a negatív , kritikai kommenteket szó nélkül lehet máshova átpasszolni .
Így , hogy átkerült, a TÜÜ topic újra patyolat tiszta !

Azért kíváncsi lennék , milyen kritérium kell ahhoz, hogy valaki kereskedő és gyártó legyen ?

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Odaát sem néz ki jobban
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

"11.7. A Moderátor munkájának a kritizálása tilos.
11.8. A Moderátorok döntése sérthetetlen, azzal szemben vitának helye nincs."

szerintem a lentiek ezen elvegezett moderatori munka kritizalasai.
....de csatlakozom hozzájuk, az elmozdítottak ide tartoznak :smile29:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Szalon írta:
2022.02.02., szer. 07:10
Aszpirin írta:
2022.02.02., szer. 06:49
Az elmúlt időszakban kialakult vitát az alfórum gazdája nem ide valónak ítélte. Ezért áthelyeztem a DIY fórum "Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás" c. topikjába..
Véleményem szerint minimum a vitát elindító hozzászólás áthelyezése igencsak egyoldalúvá teszi a véleményezést! A mester elismerte, hogy kezei közül származott az eredmény, ezáltal semmi keresnivalója egy DIY topikban! Szerintem mindenképpen hasznos, tapasztalatokon keresztüli információk jelentek meg a topikgazda munkájával kapcsolatban! Képekkel szemléltetve a “munka” minőségét, igencsak idevaló lenne, hogy az esetleges idetévedők tisztában legyenek, milyen minőségre is számíthatnak, ha a “mesterhez” fordulnak.
Szerintem igenis fontos tudni az esetleges érdeklődőknek azt is, hogy a fórumtárs semmiféle mérési jegyzőkönyvet, előtte-utána képeket, dokumentációt nem kapott a tuninggal kapcsolatban, továbbá a számlaadás hiánya is egy valós problémaforrás lehet az későbbi érdeklődök számára egy esetleges vitás ügy kialakulásánál… ami szintén egy valós problémára hívná fel a figyelmet!
Kérlek gondoljátok át minimum a “mester” által elismerten tuningolt hangsugárzóról tapasztaltak visszahelyezését, mert véleményem szerint annak pontosan itt lenne a helye, itt nyújtana igazán segítséget, itt fogja az megtalálni, aki informálódni szeretne.
Kedves Szalon!

Nem vitatva az érveidet (egy kivételével, miszerint nincs keresnivalója egy DIY topikban, ami kifejezetten hangfaltuning-gal (is) foglalkozik - de talán jól érzékelem, nogy a véleményedben nem azon van a hangsúly, hogy hobá helyeztem át a vitát, hanem hogy nem maradt itt), figyelmedbe ajánlanám, hogy a fórumszabályzat kifejezetten megengedi, hogy a kereskedői alfórumok “gazdái” az alfórumaik tartalma felett a saját érdekeik mentén rendelkezzenek:
4.3. A Kereskedő számára biztosított moderálási lehetőség nem ró rájuk kötelezettséget, az csak arra biztosít lehetőséget, hogy a Fórum szabályzatának ugyan megfelelő, de érdekeiket, elképzeléseiket esetlegesen sértő hozzászólásokat törölhessék.
A “törlés” viszont - pont azért mert a kereskedők ezen lehetősége nem teremt számukra egyéb kötelezettséget - jelenleg számukra nem direkt, hanem meg kell kérniük a globális moderátorokat.
“hangfaltunning” kifejezetten kérte a vitaindító hozzászólás ÉS az azt követő összes hozzászólás eltávolítását az alfórumából.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Aszpirin írta:
2022.02.02., szer. 06:49
Az elmúlt időszakban kialakult vitát az alfórum gazdája nem ide valónak ítélte. Ezért áthelyeztem a DIY fórum hangfaltuning topikjába..
Véleményem szerint minimum a vitát elindító hozzászólás áthelyezése igencsak egyoldalúvá teszi a véleményezést! A mester elismerte, hogy kezei közül származott az eredmény, ezáltal semmi keresnivalója egy DIY topikban! Szerintem mindenképpen hasznos, tapasztalatokon keresztüli információk jelentek meg a topikgazda munkájával kapcsolatban! Képekkel szemléltetve a “munka” minőségét, igencsak idevaló lenne, hogy az esetleges idetévedők tisztában legyenek, milyen minőségre is számíthatnak, ha a “mesterhez” fordulnak.
Szerintem igenis fontos tudni az esetleges érdeklődőknek azt is, hogy a fórumtárs semmiféle mérési jegyzőkönyvet, előtte-utána képeket, dokumentációt nem kapott a tuninggal kapcsolatban, továbbá a számlaadás hiánya is egy valós problémaforrás lehet az későbbi érdeklődök számára egy esetleges vitás ügy kialakulásánál… ami szintén egy valós problémára hívná fel a figyelmet!
Kérlek gondoljátok át minimum a “mester” által elismerten tuningolt hangsugárzóról tapasztaltak visszahelyezését, mert véleményem szerint annak pontosan itt lenne a helye, itt nyújtana igazán segítséget, itt fogja az megtalálni, aki informálódni szeretne.
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Az elmúlt időszakban kialakult vitát az alfórum gazdája nem ide valónak ítélte. Ezért áthelyeztem a DIY fórum hangfaltuning topikjába..
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

bencce
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.05.07., csüt. 09:37
Értékelés: 3

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bencce »

Milyen erositot probaltal ki?

Avatar
darmah
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.03.13., kedd 19:33
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darmah »

Úgy gondolom dicsérő szavakkal kell folytatnom a két évvel korábbi véleményemet ,mert a "történet" folytatódott.
Nos akkoriban Karcsi amikor megtudta ,hogy csöves erősítővel fogom hallgatni a hangfalait,nagyon tiltakozott és többször elmondta nekem ,hogy NEM örül ennek.Én azonban kitartottam a csöves mellett.Azonban kérésemre egy közeli barátom-azért nem hagyott nyugodni a kiváncsiság-elhozott egy kiváló minőségű integráltat és megtörtént az, amit csak sejtettem,bombasztikus lett a hatás ,akkora különbséget hallottam.Valóban nem illeszkedtek egymáshoz az erősítővel,de integrálttal szárnyakat kapott szó szerint.Pedig megvoltam gyözödve ,hogy én már a csövesek táborába fogok tartozni örökre,de a számvetés után ,hogy ezt a hangot hangfalban nagyon sokért tudnám csak pótolni,ellenben egy megfelelö integrálthoz könnyebben hozzá tudok jutni.Ez megtörtént és iszonyatosan élvezem a zenehallgatást.Karcsi hangfala könnyedén demonstrálta az újabb hatalmas ugrást,és a napokban is megmutatta azt is ,hogy a hozzám került audió streamert nagyobb felbontásnál hallgatva még egy lapáttal rátett minden szegmensben. Roppant testes és levegős és dinamikus.Nem tudom milyen tartalék van még benne de lehet nem is fogom megtudni ,mert ennél drágább lejátszó formátumokra nem tudok szert tenni horribilis pénzekért családapaként.Csak egyféleképpen ...átviszem a szomszédba régi barátomhoz a Bartimex audió tulajához és meghajtuk...már megbeszéltem vele és ezután majd egy újabb levéllel jelentkezem.Tibor

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Károly Úr ellenőrizte és megjavította, modifikálta az új házimozi szobámba kerülő frontjaim.
A kép a múlt hétvégi hangpróbán készült, a dobozok már új alkatrészekkel, új váltóval és terminállal készen is vannak.
Jók lesznek... :-)
11.jpg
11.jpg (735.12 KiB) Megtekintve 23133 alkalommal
És Károlynál sem lett kevesebb doboz... néhány kisebb változást a szemfülesek észrevehetnek.
Sztem érdemes Érdre kilátogatni, ha másra nem, csak egy fülelésre...
12.jpg
12.jpg (746.7 KiB) Megtekintve 23133 alkalommal
13.jpg
13.jpg (700.71 KiB) Megtekintve 23133 alkalommal
14.jpg
14.jpg (697.86 KiB) Megtekintve 23133 alkalommal
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »

Köszönöm a beszámolókat és érdeklődéseket.
Akit érdekel az elérhető és megszerezhető jobb hang, keressen bátran.

Továbbra is a telefonos érdeklődés preferált: +36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Károly Úrnál jártam a közelmúltban, kis féléves kihagyást követően.
Az az igazság, a vírushelyzet őt is erősen megviselte...
Még többet volt otthon, és még több hangfalat tuningolt és modifikált.
Megint győzött a jobb hang...

Érdeklődésre és meg- / összehallgatásra érdemes és javallott!
Csatolmányok
t10.jpg
t10.jpg (59.49 KiB) Megtekintve 23459 alkalommal
t8.jpg
t8.jpg (53.85 KiB) Megtekintve 23459 alkalommal
t2.jpg
t2.jpg (51.94 KiB) Megtekintve 23459 alkalommal
IMG_1615.JPG
IMG_1615.JPG (969.13 KiB) Megtekintve 23459 alkalommal
IMG_1613.JPG
IMG_1613.JPG (1005.14 KiB) Megtekintve 23459 alkalommal
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1748
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

DeGe írta:
2020.06.05., pén. 19:32
Kedves Hölgyek, Urak!

Íme a Karcsi egy régebbi, nagyon jól sikerült példánya újragondolt design-nal. :D

Tuu Karcsi hangfal 2.jpg
A színt ő találta ki, vagy a kijelzőhöz lett igazítva?

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

DeGe írta:
2020.06.05., pén. 19:32
Íme a Karcsi egy régebbi, nagyon jól sikerült példánya újragondolt design-nal. :D
Mit lehet róla tudni?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
DeGe
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.08.24., hétf. 14:38
Értékelés: 11

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DeGe »

Kedves Hölgyek, Urak!

Íme a Karcsi egy régebbi, nagyon jól sikerült példánya újragondolt design-nal. :D
Tuu Karcsi hangfal 2.jpg
Tuu Karcsi hangfal 2.jpg (90.64 KiB) Megtekintve 25674 alkalommal

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Toto77 írta:
2020.05.21., csüt. 12:42
tanczi írta:
2020.05.21., csüt. 12:36
Toto77 írta:
2020.05.19., kedd 17:10


Az utolsó előtti képen, az a fekete állványos hangfal milyen típus? Pont az ízlésemnek megfelelő küllemre. :D
A full fekete (jobb oldalon fent) az gyári B&W dobozba egyedileg tervezett kétutas monitor, Bendegúz névre hallgat.
(Nekem is olyanom van, csak korábbi verzió, másik magassal. Határozottan ajánlom, a hangja miatt főként.)
Nem arra gondoltam. Hanem a kis Royd mögöttire a kép előterében. De az B&W sem lehet rossz! :tutiok:
Az Károly állványos referencia monitor-doboza. Az eleje fekete, oldala barna lakk, az állványa is hozzá gyártva.
A Bendegúznál még jobb hangú, full egyedi tervezés és gyártás, aminek anyagi vonzata is van.
Meghallgatni mindenképp érdemes mindegyik dobozát, utána a többi a látogató fülére és pénztárcájára van bízva :smile53:
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Toto77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2017.03.21., kedd 19:37
Értékelés: 3

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto77 »

tanczi írta:
2020.05.21., csüt. 12:36
Toto77 írta:
2020.05.19., kedd 17:10
tanczi írta:
2020.05.19., kedd 10:59

IMG_1611.JPG
Az utolsó előtti képen, az a fekete állványos hangfal milyen típus? Pont az ízlésemnek megfelelő küllemre. :D
A full fekete (jobb oldalon fent) az gyári B&W dobozba egyedileg tervezett kétutas monitor, Bendegúz névre hallgat.
(Nekem is olyanom van, csak korábbi verzió, másik magassal. Határozottan ajánlom, a hangja miatt főként.)
Nem arra gondoltam. Hanem a kis Royd mögöttire a kép előterében. De az B&W sem lehet rossz! :tutiok:

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Toto77 írta:
2020.05.19., kedd 17:10
tanczi írta:
2020.05.19., kedd 10:59

IMG_1611.JPG
Az utolsó előtti képen, az a fekete állványos hangfal milyen típus? Pont az ízlésemnek megfelelő küllemre. :D
A full fekete (jobb oldalon fent) az gyári B&W dobozba egyedileg tervezett kétutas monitor, Bendegúz névre hallgat.
(Nekem is olyanom van, csak korábbi verzió, másik magassal. Határozottan ajánlom, a hangja miatt főként.)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Toto77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2017.03.21., kedd 19:37
Értékelés: 3

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toto77 »

tanczi írta:
2020.05.19., kedd 10:59
Károly Úrnál jártam pár hete.
Az az igazság, hogy az utóbbi időszakban sem tétlenkedett: átépített, tuningolt, tervezett, egyedit épített.
1-2 fotó ízelítőül.
Érdemes hozzá kilátogatni Érdre."Továbbra is a telefonos érdeklődés preferált: +36702813249"

(Ja, és ha valakit érdekel esetleg: a hangjuk is nagyon jó... Érdemes vinni a korrektség miatt saját dobozt összehallgatni.)

IMG_1598.JPG
IMG_1603.JPG
IMG_1604.JPG
IMG_1611.JPG
IMG_1614.JPG
Az utolsó előtti képen, az a fekete állványos hangfal milyen típus? Pont az ízlésemnek megfelelő küllemre. :D

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Károly Úrnál jártam pár hete.
Az az igazság, hogy az utóbbi időszakban sem tétlenkedett: átépített, tuningolt, tervezett, egyedit épített.
1-2 fotó ízelítőül.
Érdemes hozzá kilátogatni Érdre."Továbbra is a telefonos érdeklődés preferált: +36702813249"

(Ja, és ha valakit érdekel esetleg: a hangjuk is nagyon jó... Érdemes vinni a korrektség miatt saját dobozt összehallgatni.)
IMG_1598.JPG
IMG_1598.JPG (1.14 MiB) Megtekintve 21892 alkalommal
IMG_1603.JPG
IMG_1603.JPG (1019.89 KiB) Megtekintve 21892 alkalommal
IMG_1604.JPG
IMG_1604.JPG (1.02 MiB) Megtekintve 21892 alkalommal
IMG_1611.JPG
IMG_1611.JPG (1008.57 KiB) Megtekintve 21892 alkalommal
IMG_1614.JPG
IMG_1614.JPG (983.06 KiB) Megtekintve 21892 alkalommal
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Juditka53
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2018.12.06., csüt. 09:48
Értékelés: 16

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Juditka53 »

darmah írta:
2019.05.25., szomb. 08:52
A tapasztalataimról szeretnék beszámolni.Nos kb 35 éve foglalkozom a hangzásvilággal ami a kamaszkorommal kezdödött.Sok kisérletezéssel kezdödött és folytatódik ma is.Orion hangfalakkal és Pioneer lemezjátszóval kezdödött a Pl 200 -assal és Unitra erösítövel.Aztán lassan Nad 3020 as erősítövel és Nad tojáshéj lemezjátszóval.Valahogy mindig elégedetlen voltam az évek folyamán ,hiába vettem Dynavector carat Ruby mc hangszedöt bele és hiába vettem az akkori díjnyertes alsó középkategóriás Gale Gs 302 .es hangfalakat hozzá ,valahogy a csalódottság mindvégig kísértett.Késöbb amikor több pénzem volt vettem egy Denon akkori csucs gépét a Cd 3000 készüléket ...amire vágytam nagyobb áttörés soha sem sikerült...csak abba a hibába estem ,hogy azt hittem a készülékek cseréjével talán eljutok oda ,amire igazán vágyom. Birkozó válogatott tagja voltam és beutaztam a világot és ilyenkor mindig studiókba mentem és füleltem a szabadidömben.Sportársaim egyenesen megszállottként tartottak nyilván mint amikor pl. megtudták mennyi pénzt fizettem az mc hangszedöért.Mindennel kisérleteztem amit akkoriban a HI Fi magazin leírt és tanácsolt..de mind hiába...néha néha volt beteljesülésem de csak röpke percekre.Késöbb gondoltam átépítetem a dobozokat és a nevére már nem emlékszem de egy zeneszeretö barát a hangszoró készletet átépítette egy nagyobb -kérésemre nagyon vastag falu mdf házba megerösítve és sokkal nagyobb méretübe.Persze mindez mérnöki munka nélkül ,mert azért tudtam a HI-Fi magazin rovatából ,hogy "Hogyan építsünk rossz hangsugárzot" nagyon nehéz munka ez.Valamivel nagyobb lett a hangzásvilága de tudtam az eredeti mérnöki munkák amire ezt tervezték már messze kerültem.Egy barátom aki amatör elektromüszerész volt ,az eredeti passzív mélynyomot egy Lengyel gyártmányúra cseréltük és ad-hoc alapon csak ugy párhuzamba kötöttük...nem értek hozzá de csak sejtem a keresztváltó funkciója teljesen oka fogyottá vált ezzel...tehát volt ugye a magassugárzó és kettö mély-közép.Dögösen megszólalt de éreztem ez nem az!Messze nem az!Idöközben családot alapítottam és eladogattam a az orajeles Denont és mást is. A Dénes Péter erösítö maradt .Aztán kb eltelt tíz év.A láng bennem újra felgyulladt...tudtam ,hogy ebben a dobozban azért sokkal több van ..így teljesen kezdöként ujra nyomozni kezdtem és Tüü Károlyra bukkantam akihez elmentem decemberben...az életfilotofiánkban elégedetten konstalláltam ,hogy nagyon hasonlo világképünk van.Azonban mégis kétkedve fogadtam pl azt a kijelentését ,hogy a dobozokba ö nem specifikáciot tesz elsösorban hanem lelket.Én lelki életet élek de mégis kételkedtem ,főleg amikor arra a kissé félve feltett kérdésemre ,hogy "Karcsi ...a modifikáció után ,hogyan fog szólni a doboz ...? ugy mint egy többszázezres doboz?"Azt válaszolta teljes természetességgel ,hogy nem ! Úgy mint egy több milliós.Nos erre a kétségek természetesen elkaptak és teljességgel hihetetlenül hangzottak.Ott nála a saját dobozai valami félelmetes tisztasággal szóltak és arra gondoltam ...soha sem lesz ilyen hangom!Döbbenet amit hallottam nála.Ez az amire vágyom.Amikor átkapcsolta a rendszert az én kb. 120 cm -es dobozaimra a szó szerinti kínt éreztem...atyaúristen????hogyan tudtam idáig én ezzel élni? És zenét hallgatni?Valami borzalmas katyvasz volt az amit hallottam.Kb egy hét mulva érte mentem ...és a csoda megtörtént amire 35 éve vágytam amikor meghallottam a dobozomat...hazahoztam ...persze nem azt halottam amit a Karcsinál ...hiszen pl.egy egyszerü LG dvd lejátszóról ment a forrás ...de azóta a részek finomításával haladok feljebb és az a végtelen teresség és súly és dinamika egyre inkább kezd domborulni...levegösség és teltség és megindulás és finomság mind egyben,mondom hatalmas tágassággal...azóta volt szerencsém egy Sonus Fabert és más 1-3 milliós hangfalat hallgatni...és a kijelentés igazzá vált ...tudom és hallottam Karcsi valóban milliós hangzást tette a dobozaimba....és még mindig nem hasznátam ki minden lehetőségemet ,de a doboz bírja és üzeni nekem van még böven benne kihasználatlan perspektíva....Az emlúlt évtizedek hasztalan vesszőfutása most néhány hónap alatt gyümölcsöző gyönyörré vált.
Bocs a 702813249 Tű K. száma?
Mennyibe került az átalakitás?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mgus »

csika74 írta:
2019.12.01., vas. 23:08
szia ,,szeretném el kérni a telefon számod ,,,
"Továbbra is a telefonos érdeklődés preferált: +36702813249"
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Tüű Károly - Carlos' Sound”