Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Töki »

tanczi írta:
2022.01.29., szomb. 14:01
orline71 írta:
2022.01.28., pén. 17:53
"Nem tudom, emlékszel-e rá, volt itt valami elégedetlenség pár napja, ami mint kiderült, egy nagy rakás hamu és kamu volt. "

Azért álljunk meg egy pillanatra .
...
Ikszedszer korrigált és módosított hozzászólásod alapján még mindig az a legnagyobb probléma, hogy össze-vissza beszélsz, és nem derül ki, hogy mi is igazából a problémád.
1. Kezdted azzal, hogy ezt az egész topikot full kamunak minősítetted.
2. Majd folytattad azzal, hogy a pénzedért 3 ellenállás beforrasztásán kívül nem kaptál semmit, teljesen át voltál verve.
3. Megfejelted azzal, hogy teljesen gyári váltó van a dobozodban, azzal bizony senki nem foglalkozott.
4. Utána azt nyomattad, hogy a tuning során a dobozod nem lett átkábelezve.
5. Majd azt hozod fel 1 évvel a munka után, hogy nem kaptál papírt, számlát, mérést.
Kérdezem: értelmes ember az ilyen igényeit nem a munka elvégzése előtt jelzi és kéri? Vagy minimum az átvételkor ad ennek hangot?
Vagy szerinted bármikor bárki kitalálhat utólag bármit, és visszamegy 1 év múlva a ruhaboltba, autókereskedésbe stb.
Mindenhol kiröhögnek és futóbolondnak néznek.
6. Szellemi képességeid újabb bizonyítéka, hogy a hangszórómodifikációra annyit tudsz mondani, hogy a hangszórók előtte is jó állapotban voltak.
Javaslom, gondolkodj el a javítás és modifikáció / tuning szavak jelentésén és különbségén – vagy ha nem jössz rá, kérj segítséget.
7. Legfrissebb gyógyszerelgurulásod, hogy a váltó miért van bandázsolva, beöntve. Ez is így, bő 1 év elteltével bukik ki belőled.
Miért, te mit feltételezel, miért vannak úgy eldolgozva?

A legnagyobb probléma, hogy fogalmad sincs, milyen dobozt vittél tuningra, milyen a gyári doboz, és azt sem tudod, jelenleg mit birtokolsz.
De az elvégzett munka (amiről fogalmad sincs) és a végeredmény árát MOST sokallod, mert most, 1 év elteltével úgy gondolod.
Milyen lett a dobozod hangja, arról nem miért nem írsz semmit?

Én nemcsak másokkal, magammal is szigorú vagyok.
Ha én ennyire ostoba és dilettáns + hazudozó lennék egy hobbimhoz, gyorsan leszaladnék egy újságoshoz, vennék egy szabás-varrás és egy főzős magazint.
Magyarul új hobbit keresnék, ha ennyire nevetségessé, ostobává és rosszindulatúvá válnék.
Jó tanács, hogy ha már szénné égetted magad és a hitelességed, ráadásul 85-ösnek is hívhatunk szellemi és logikai képességed alapján (from Alien3), akkor maradj csöndben és húzd meg magad.

Hiába próbálod itt bizonygatnia a 7% igazságot, ha közben 93%-ban saját magadról bizonyítottad, hogy
• nincs igazad,
• azt sem tudod, mi a bajod,
• ráadásul össze-vissza beszélsz,
• és olyan dolgokat kérsz számon 1 év elteltével, amiket minden normális hifista előre tisztázott volna …
RÁADÁSUL mindezt úgy gondolod komolyan, hogy a bármilyen problémád és fenntartásod pont annak nem jelzed, aki ezt a legkorrektebb módon orvosolta volna (ld. előző és többi hozzászólás).
Egyszerűen ez így szánalmas és józan ésszel érthetetlen.

Hozzászólásaidból – melyeket össze-vissza váltogatsz és a tuning elvégzése után bő 1 évvel tolsz ki magadból, – süt a hozzá nem értés, következetlenség, ostobaság és rosszindulat.
Talán az utóbbi a legkellemetlenebb.
Ha nem túl nagy kérés, gondolkozz el fenti sorok tartalmán.
Tyű apám, megy az alázás keményen csak, hogy párat kiemeljek;

"Azért ennyire ne menj le szerintem."
„össze-vissza beszélsz”
„Szellemi képességeid újabb bizonyítéka”
„Legfrissebb gyógyszerelgurulásod”
„Ha én ennyire ostoba és dilettáns + hazudozó lennék egy hobbimhoz”
„új hobbit keresnék, ha ennyire nevetségessé, ostobává és rosszindulatúvá válnék.”
„már szénné égetted magad és a hitelességed, ráadásul 85-ösnek is hívhatunk szellemi és logikai képességed alapján (from Alien3), akkor maradj csöndben és húzd meg magad."

Szerintem is legyél "szigorú magaddal".
Lehet az 1 év alatt bele se nézett a dobozba, csak most vmi folytán..
Én azt gondolom, hogy a fórumok pont azért jók, mert nem csak fizetett nyáladzós reklámokat lehet olvasni, hanem többnyire felhasználók személyes tapasztalatait, mely számomra nagyobb értékkel bír az előbbinél.
Nem azt mondom, hogy a panaszos kolléga beírása nem hagy kívánnivalót, de a tiéd így eléggé tré lett.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A személyeskedő vitát itt kéretik abbahagyni. Köszönöm.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

tanczi írta:
2022.01.29., szomb. 14:01
orline71 írta:
2022.01.28., pén. 17:53
"Nem tudom, emlékszel-e rá, volt itt valami elégedetlenség pár napja, ami mint kiderült, egy nagy rakás hamu és kamu volt. "

Azért álljunk meg egy pillanatra .
...
Ikszedszer korrigált és módosított hozzászólásod alapján még mindig az a legnagyobb probléma, hogy össze-vissza beszélsz, és nem derül ki, hogy mi is igazából a problémád.
1. Kezdted azzal, hogy ezt az egész topikot full kamunak minősítetted.
2. Majd folytattad azzal, hogy a pénzedért 3 ellenállás beforrasztásán kívül nem kaptál semmit, teljesen át voltál verve.
3. Megfejelted azzal, hogy teljesen gyári váltó van a dobozodban, azzal bizony senki nem foglalkozott.
4. Utána azt nyomattad, hogy a tuning során a dobozod nem lett átkábelezve.
5. Majd azt hozod fel 1 évvel a munka után, hogy nem kaptál papírt, számlát, mérést.
Kérdezem: értelmes ember az ilyen igényeit nem a munka elvégzése előtt jelzi és kéri? Vagy minimum az átvételkor ad ennek hangot?
Vagy szerinted bármikor bárki kitalálhat utólag bármit, és visszamegy 1 év múlva a ruhaboltba, autókereskedésbe stb.
Mindenhol kiröhögnek és futóbolondnak néznek.
6. Szellemi képességeid újabb bizonyítéka, hogy a hangszórómodifikációra annyit tudsz mondani, hogy a hangszórók előtte is jó állapotban voltak.
Javaslom, gondolkodj el a javítás és modifikáció / tuning szavak jelentésén és különbségén – vagy ha nem jössz rá, kérj segítséget.
7. Legfrissebb gyógyszerelgurulásod, hogy a váltó miért van bandázsolva, beöntve. Ez is így, bő 1 év elteltével bukik ki belőled.
Miért, te mit feltételezel, miért vannak úgy eldolgozva?

A legnagyobb probléma, hogy fogalmad sincs, milyen dobozt vittél tuningra, milyen a gyári doboz, és azt sem tudod, jelenleg mit birtokolsz.
De az elvégzett munka (amiről fogalmad sincs) és a végeredmény árát MOST sokallod, mert most, 1 év elteltével úgy gondolod.
Milyen lett a dobozod hangja, arról nem miért nem írsz semmit?

Én nemcsak másokkal, magammal is szigorú vagyok.
Ha én ennyire ostoba és dilettáns + hazudozó lennék egy hobbimhoz, gyorsan leszaladnék egy újságoshoz, vennék egy szabás-varrás és egy főzős magazint.
Magyarul új hobbit keresnék, ha ennyire nevetségessé, ostobává és rosszindulatúvá válnék.
Jó tanács, hogy ha már szénné égetted magad és a hitelességed, ráadásul 85-ösnek is hívhatunk szellemi és logikai képességed alapján (from Alien3), akkor maradj csöndben és húzd meg magad.

Hiába próbálod itt bizonygatnia a 7% igazságot, ha közben 93%-ban saját magadról bizonyítottad, hogy
• nincs igazad,
• azt sem tudod, mi a bajod,
• ráadásul össze-vissza beszélsz,
• és olyan dolgokat kérsz számon 1 év elteltével, amiket minden normális hifista előre tisztázott volna …
RÁADÁSUL mindezt úgy gondolod komolyan, hogy a bármilyen problémád és fenntartásod pont annak nem jelzed, aki ezt a legkorrektebb módon orvosolta volna (ld. előző és többi hozzászólás).
Egyszerűen ez így szánalmas és józan ésszel érthetetlen.

Hozzászólásaidból – melyeket össze-vissza váltogatsz és a tuning elvégzése után bő 1 évvel tolsz ki magadból, – süt a hozzá nem értés, következetlenség, ostobaság és rosszindulat.
Talán az utóbbi a legkellemetlenebb.
Ha nem túl nagy kérés, gondolkozz el fenti sorok tartalmán.
Te valami elszamolo, felszamolo lehetsz a beirasaid alapjan. :D Egy biztos jobban nem szolhat csak mashogy, mert nekem ne mondja meg senki mi a jobb ;)
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

orline71 írta:
2022.01.28., pén. 17:53
"Nem tudom, emlékszel-e rá, volt itt valami elégedetlenség pár napja, ami mint kiderült, egy nagy rakás hamu és kamu volt. "

Azért álljunk meg egy pillanatra .
...
Ikszedszer korrigált és módosított hozzászólásod alapján még mindig az a legnagyobb probléma, hogy össze-vissza beszélsz, és nem derül ki, hogy mi is igazából a problémád.
1. Kezdted azzal, hogy ezt az egész topikot full kamunak minősítetted.
2. Majd folytattad azzal, hogy a pénzedért 3 ellenállás beforrasztásán kívül nem kaptál semmit, teljesen át voltál verve.
3. Megfejelted azzal, hogy teljesen gyári váltó van a dobozodban, azzal bizony senki nem foglalkozott.
4. Utána azt nyomattad, hogy a tuning során a dobozod nem lett átkábelezve.
5. Majd azt hozod fel 1 évvel a munka után, hogy nem kaptál papírt, számlát, mérést.
Kérdezem: értelmes ember az ilyen igényeit nem a munka elvégzése előtt jelzi és kéri? Vagy minimum az átvételkor ad ennek hangot?
Vagy szerinted bármikor bárki kitalálhat utólag bármit, és visszamegy 1 év múlva a ruhaboltba, autókereskedésbe stb.
Mindenhol kiröhögnek és futóbolondnak néznek.
6. Szellemi képességeid újabb bizonyítéka, hogy a hangszórómodifikációra annyit tudsz mondani, hogy a hangszórók előtte is jó állapotban voltak.
Javaslom, gondolkodj el a javítás és modifikáció / tuning szavak jelentésén és különbségén – vagy ha nem jössz rá, kérj segítséget.
7. Legfrissebb gyógyszerelgurulásod, hogy a váltó miért van bandázsolva, beöntve. Ez is így, bő 1 év elteltével bukik ki belőled.
Miért, te mit feltételezel, miért vannak úgy eldolgozva?

A legnagyobb probléma, hogy fogalmad sincs, milyen dobozt vittél tuningra, milyen a gyári doboz, és azt sem tudod, jelenleg mit birtokolsz.
De az elvégzett munka (amiről fogalmad sincs) és a végeredmény árát MOST sokallod, mert most, 1 év elteltével úgy gondolod.
Milyen lett a dobozod hangja, arról nem miért nem írsz semmit?

Én nemcsak másokkal, magammal is szigorú vagyok.
Ha én ennyire ostoba és dilettáns + hazudozó lennék egy hobbimhoz, gyorsan leszaladnék egy újságoshoz, vennék egy szabás-varrás és egy főzős magazint.
Magyarul új hobbit keresnék, ha ennyire nevetségessé, ostobává és rosszindulatúvá válnék.
Jó tanács, hogy ha már szénné égetted magad és a hitelességed, ráadásul 85-ösnek is hívhatunk szellemi és logikai képességed alapján (from Alien3), akkor maradj csöndben és húzd meg magad.

Hiába próbálod itt bizonygatnia a 7% igazságot, ha közben 93%-ban saját magadról bizonyítottad, hogy
• nincs igazad,
• azt sem tudod, mi a bajod,
• ráadásul össze-vissza beszélsz,
• és olyan dolgokat kérsz számon 1 év elteltével, amiket minden normális hifista előre tisztázott volna …
RÁADÁSUL mindezt úgy gondolod komolyan, hogy a bármilyen problémád és fenntartásod pont annak nem jelzed, aki ezt a legkorrektebb módon orvosolta volna (ld. előző és többi hozzászólás).
Egyszerűen ez így szánalmas és józan ésszel érthetetlen.

Hozzászólásaidból – melyeket össze-vissza váltogatsz és a tuning elvégzése után bő 1 évvel tolsz ki magadból, – süt a hozzá nem értés, következetlenség, ostobaság és rosszindulat.
Talán az utóbbi a legkellemetlenebb.
Ha nem túl nagy kérés, gondolkozz el fenti sorok tartalmán.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

bencce
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.05.07., csüt. 09:37
Értékelés: 3

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bencce »

Én tényleg azt nem értem, ha valakinek baja van akkor miért nem oda fordul ahova kell. Elmesélem az én sztorimat Károllyal - pioneer hangfalakat vittem hozzá. A bemutató amikor kész volt nagyon részletes volt, sztem 1,5 órán át zenéltünk és tényleg úgy éreztem, hogy megérkeztem, nekem ennél jobb hangfal nem kell. Kicsit zavart, hogy kicserélte a magasamat mert a HPM-900-as hangfalam mégsem akkor legenda mint egy hpm-100 de szerettem volna eredeti formájában megtartani. Utána is néztem milyen magasak ezek és aliexpressen találtam meg 10e forintért. Rákérdeztem Károlynál milyen magas ez és simán elmondta, hogy kínai. Kicsit nyűglődtem is vele, nem tudta bevenni az agyam h 10e forintos magasat teszünk a hangfalba de végül győzött a hang. sokkal szebbek lettek az énekhangok, jobbak a lecsengések, az egész összkép sokkal nyugodtabb. Aztán be is szartak a magasak, ráadásul kétszer is, valszeg egy rossz széria volt. Felhívtam Károlyt, mind a két alkalommal rögtön kicserélte.
Az hogy valami nála jobban szól nálad meg nem az nem átverés. Én is csalódott voltam amikor itthon nem úgy szólt és miután megcsináltam az máris majdnem ugyanott voltam.
A fentivel csak azt akartam mondani, egyrész, hogy nekem minden kérdésemet meg utólagos reklamációmat korrekten kezelte, másrészt pedig, hogy amit ott hallasz hangzását nála az a hangfalaidban benne van, azt te is otthon ki tudod már csalni belőlük. Viszont ahhoz, hogy ezt elérd, nem ér véget a sztori ott, hogy hazaviszed a hangfalakat.
Egyébként miközben ezt írom, épp zenét hallgatok és a mai napig imádom ezeket a hangfalakt, ahogy megcsinálta.

orline71
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 14:38
Értékelés: 13

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orline71 »

"Nem tudom, emlékszel-e rá, volt itt valami elégedetlenség pár napja, ami mint kiderült, egy nagy rakás hamu és kamu volt. "

Azért álljunk meg egy pillanatra .
Nem akarom folytatni , de NEM derült ki semmi , főleg az nem , hogy kamu volt az állítás " kedves" védőügyvéd Tanczi !

Akkor egy költői kérdés : miért lett úgy összetaknyolva az állítólagos módolt hangváltó , hogy az alkatrészeket ne lehessen felismerni , beazonosítani ? Szerintem mindenki gondolkodjon a válaszon .

Akkor idézem magam : " Megcsinálta , semmi papírt ! , se számlát , se mérést nem kaptam , nem mondta , hogy mit cserélt , nem kaptam vissza a kicserélt alkatrészeket , pedig minden iparos így csinálja ugye . Se fotó előtte - utána ."

Egyébként nem lett átkábelezve sem a doboz , a hangszórókészlete előtte is hibátlan volt , nemrég vettem , az előző tulaj igazolni tudja !

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonya »

tanczi írta:
2022.01.28., pén. 13:04
Fel szeretnék tenni pár, kifejezettem semleges, nem irányítottan és sugalmazottan megfogalmazott kérdést:

1.) Egy hangváltó esetében szerinted milyen szempont alapján érdemes dönteni?
2.) Ha több szempontod lenne előző válaszra, melyik a fő szempont szerinted?
3.) A váltó esetében a bandázsolást, beöntést véleményed szerint miért, milyen okból szokták használni?
4.) Szerinted az általad betett fotós váltónál hogyan foglalkoztak ennek a tényezőnek (az előző kérdésre adott válaszod) az orvoslásával?
5.) Végeredményként honnan lehet eldönteni, a szép vagy a csúnya hangváltó a jobb? (2. kérdésre adott válasz alapján)

Igazából az egészet és némely kérdést is gondolhatjuk másként, ezen nem múlik semmi - csak érdekel a véleményed.
Kedves Tanczi !
Te kérdeztél én válaszoltam, remélem Te is vagy annyira intelligens, hogy ezt felfogod.... :D, ígérem ez volt ide az utolsó beírásom,ha már ilyen finoman elküldtél innen a p...csába, remélem most már béke költözik a lelkedbe, ja és nem vagyok sznob...azt nem tudtam, hogy ide más gyártó nevét nem szabad beírni, azért merészeltem ezt megszegni, mivel gondoltam, hogy esetleg egy példa talán nem árt... :smile29:
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Shimano írta:
2022.01.28., pén. 15:17
erica írta:
2022.01.28., pén. 13:20
Shimano írta:
2022.01.24., hétf. 13:00
Képek az ilyen volt,és lettről.
Szerintem is csúnya az összeragasztózott váltó.
Akkor pl sonus faber olimpica3 ba miért csinálják Gyárilag ők is kokányolnak? image_91492.jpg
Nem tudom,de laikusként nézve azért van némi különbség a kettő közt,mert az egyiket kellett mert láthatóan elfogyott a csavar, :D még a másikat talán azért hogy együtt menjen a kukába az egész ha valami elromlik benne. :D
Értem, közben megvilágosodtam.
Sztem egyszerűen csak topikot tévesztettél, a Spendor hangfalakkal kapcsolatos észrevételek helye itt van:
viewtopic.php?f=5&t=14672

Ez itt a Tüű Károly hangfalak topikja, az ő neve alatt.
Ha majd mi beírunk, fikázunk és öklendezünk a Spendorba, vagy más hangfalakat akarunk ott fikázni vagy ajnározni, akkor ide is nyugodtan.

Igazából ez a kölcsönösség intelligencia kérdése.
Csak bízni tudok benne, hogy így rávezetve, érted és megérted.

Nem kell Károly hangfalaiért rajongani, nem kell őket megvásárolni, meghallgatni sem, a váltója kinézetéért sem gondoltam dekorációs díjra jelölni - viszont a saját topikjába nem helyénvaló más hangfalakról értekezni.
Csak azért, mert úgy hívják: Spendor (és mert nekem a Spendor így, a Spendor úgy, és amúgy is a Spendor, Szóval Spendor. Értem én - Spendor).

(Ez így ránézésre, így kicsit enyhén sznob magatartásnak néz ki, de valszeg ebben is tévedek. Hiszen Spendor. Csak ezt a másik topikba, légyszi.)

A fórum a közös hobbink építő és támogató jellege miatt fórum.
Más homokozójába, főleg, ha egyáltalán nem érdekel, nem illik belepiszkítani.
Ilyen egyszerű ez az egész.
Ezt 10 éve is így gondoltam, most is így gondolom. És szerencsére a fórum - ha lassan is -, de jó irányba változott.

Nem tudom, emlékszel-e rá, volt itt valami elégedetlenség pár napja, ami mint kiderült, egy nagy rakás hamu és kamu volt.
És most azon okoskodnak egyesek, hogy a bármilyen, de szép váltó a jó váltó, meg hogy Spendor.
Sztem érted.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonya »

tanczi írta:
2022.01.28., pén. 13:04
Mint írtam, "egészen addig szokott tartani, amíg egyazon rendszeren össze nem hallgatod a saját dobozod egy ominózus modifikálttal."
Kedves Tanczi !
Hűha, ezek szerint "Carlos mester" tényleg valami nagy mágus lehet, mivel ez a kijelentésed azt sugallja, hogy a dobozaim nem igazán jók, (meg gondolom a többi sem), de aztán ha kezelésbe veszi akkor eljön az audio nirvána, a Spendor cégnek fogom is ajánlani, hogy mindenképpen vegyék fel Vele a kapcsolatot, hiszen ezek szerint van hova fejlődniük, akárcsak a többi gyártónak, hiszen pár hozzászólással előbb is azt írták, hogy idézem :

"Ő meghallgatta és azt mondta , hogy ezek kalap szarok , de ő megcsinálja .Egyébként nála minden szar , csak az övé a jó .
Az összeg ismert high end termék kamu szerinte .
Nem volt előtte mérés , semmi . Fülelés .
"

A hangváltóval kapcsolatban én elfogadom és számomra teljesen megfelel ahogyan anno a Spendor fejlesztői megalkották sok éves munkával (ja és mérésekkel mellékelve) nem csak úgy fülre, kompletten a váltót, a dobozt, és a hangszórókat, érdekes de a Spendorom váltója nincsen így összetaknyolva ragasztópisztollyal oszt számomra mégis jól szól, de ha jobban belegondolok a többi dobozomban se nincsen össze ragasztózva a váltó. Röviden ennyi.. De ha Neked ez tetszik és szerinted ez a jó, hajrá, a Te dolgod, én meglátva a "mester" által összetaknyolt váltót csak annyit mondtam magamban ez aztán a gányászás magasiskolája, nekem ez nem a magas fokú szakmai tudást sugallta...ennyi.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Shimano »

erica írta:
2022.01.28., pén. 13:20
Shimano írta:
2022.01.24., hétf. 13:00
Képek az ilyen volt,és lettről.
Szerintem is csúnya az összeragasztózott váltó.
Akkor pl sonus faber olimpica3 ba miért csinálják Gyárilag ők is kokányolnak? image_91492.jpg
Nem tudom,de laikusként nézve azért van némi különbség a kettő közt,mert az egyiket kellett mert láthatóan elfogyott a csavar, :D még a másikat talán azért hogy együtt menjen a kukába az egész ha valami elromlik benne. :D
De ha komolyabban és racionálisan nézed,akkor szerinted az mennyire lehet életszerű hogy egy ilyen,a piacra kerülésekor valószínűsíthetően nem olcsó dobozban minden sz@r amit beletettek és másra kell cserélni,sőt még a benne lévő hangszórókat is modifikálni kell,jelentsen ez bármit is? gondolkodik.gif
Ha nekem azzal jönne egy tunyingmester hogy minden sz@r abban amit elvittem hozzá,akkor két eset fordulna elő.Az egyik az hogy nem hinnék neki és elköszönnék,a másik meg az hogy igen hinném,viszont akkor nem tuningoltatnám sok sok pénzért a sz@rt,ha nem vagy dobnám a kukába,vagy túladnék rajta úgy ahogyan van.

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: erica »

Shimano írta:
2022.01.24., hétf. 13:00
Képek az ilyen volt,és lettről.
Szerintem is csúnya az összeragasztózott váltó.
Akkor pl sonus faber olimpica3 ba miért csinálják Gyárilag ők is kokányolnak?
image_91492.jpg
image_91492.jpg (172.98 KiB) Megtekintve 1993 alkalommal
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

tonya írta:
2022.01.28., pén. 11:18
Hallottam Tüű Károly féle hangsugárzót, nem igazán voltam tőle elájulva, hogy finoman fogalmazzak, de ez az én véleményem, amúgy meg ha jól tudom ilyen váltót lehet venni az ominózus dobozhoz 1000 euró környékén...
1643364078078.jpg
Szerintem van egy kis különbség...
Kérdésedre válaszolva inkább az objektív jelzőt venném magamra...
Mint írtam, "egészen addig szokott tartani, amíg egyazon rendszeren össze nem hallgatod a saját dobozod egy ominózus modifikálttal."

Első ránézésre kétségtelenül esztétikusan néz ki ez a váltó, amit betettél.

Fel szeretnék tenni pár, kifejezettem semleges, nem irányítottan és sugalmazottan megfogalmazott kérdést:

1.) Egy hangváltó esetében szerinted milyen szempont alapján érdemes dönteni?
2.) Ha több szempontod lenne előző válaszra, melyik a fő szempont szerinted?
3.) A váltó esetében a bandázsolást, beöntést véleményed szerint miért, milyen okból szokták használni?
4.) Szerinted az általad betett fotós váltónál hogyan foglalkoztak ennek a tényezőnek (az előző kérdésre adott válaszod) az orvoslásával?
5.) Végeredményként honnan lehet eldönteni, a szép vagy a csúnya hangváltó a jobb? (2. kérdésre adott válasz alapján)

Igazából az egészet és némely kérdést is gondolhatjuk másként, ezen nem múlik semmi - csak érdekel a véleményed.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

hangfaltunning írta:
2022.01.27., csüt. 17:07

Üdvözletem Minden Jóakaratú és Jószándékú Embernek.
......
Továbbiakban is ajánlom magam, telefonon v személyesen: +36702813249
Köszönjük! Szerintem ebből a tanulságos történetből mindenki le tud vonni valamilyen konzekvenciát.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonya »

tanczi írta:
2022.01.28., pén. 10:40
A legnagyobb kérdés számomra az, hogy hozzászólásod megfogalmazásakor (hangfalépítés és tuning témában) a jószándékú vagy a jóakaratú jelzőt vetted magadra; vagy esetleg mindkettőt?
Hallottam Tüű Károly féle hangsugárzót, nem igazán voltam tőle elájulva, hogy finoman fogalmazzak, de ez az én véleményem, amúgy meg ha jól tudom ilyen váltót lehet venni az ominózus dobozhoz 1000 euró környékén...
1643364078078.jpg
1643364078078.jpg (242.13 KiB) Megtekintve 1993 alkalommal
Szerintem van egy kis különbség...
Kérdésedre válaszolva inkább az objektív jelzőt venném magamra...
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wittao »

A Tonya altal emlitett Spendor nagy monitorok tobbsege broadcast minositessel rendelkezik. Igy KELL szolniuk. Ha valakinek nem tetszik adja el es vegyen mast. Pont olyanok, amilyennek a feladatukra terveztek oket, immaron 55 eve. “Jobbak az elesek benne es robban a mely” itt nem jatszik.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

tonya írta:
2022.01.28., pén. 09:40
Mondjuk 350 ezerért már lehet venni használtan nagyon jó, régi,jó állapotú dobozokat, amelyeket anno komoly szakemberek, komoly mérőparkkal, igen jól elkészítettek és bármilyen kókler tuning csak ront rajtuk, speciel a saját Spendor BC2-esemet eszembe nem jutna odaadni meggányoltatni.... ;)
Teljesen igazad van és egyet is értek veled abban (ahogy Károly is írta), hogy mindenki szabadon eldönti, mit kezd a pénzével, mire fordítja.

Megfogalmazott hozzáállásod tisztelendő, és egészen addig szokott tartani, amíg egyazon rendszeren össze nem hallgatod a saját dobozod egy ominózus modifikálttal.

Véleményt formálni hogyan lehet egy étteremről pl., ha nem voltál még ott és meg sem kóstoltad az ott készített ételt?
Szóval arról nagyon nehéz értelmes embereknek vitatkozni, hogy hogyan minősítünk valamit, aminek a lényegével (hangfalnál ez sztem a hangja) kapcsolatban nincs tapasztalatod.
Ezért én el sem kezdem a vitát... de elfogadom és tiszteletben tartom a véleményed.

Cserébe őszintén bevallom, én nem szoktam olyan dolgokról véleményt formálni, amihez nem értek vagy nem tapasztaltam meg.
Mivel számomra az ilyen hozzászólások mélysége és szakmaisága vetekszik a "hű de jól néz ki, biztos jól szól" típusú hozzászólásokkal.
De mint látszik, ez egy másik klub és másik topik (ami valós találkozásokon és meghallgatásokon alapul), döntően ide nem a vélt és hallucinált véleménnyel rendelkezők szoktak beírni.

A lényeg, hogy mindenki örüljön a meglévő dobozának - és aki nem akar mást még csak megtapasztalni sem, az ha kellően 'magabiztos' és a megfelelő szemellenzőt használja, akár mág azt is hiheti, hogy ő tudja igazán a frankót és tutit (ami nyilvánvaló, hiszen olyan ellen szólal fel hifi témában, amit nem tapasztalt meg).
Én ezt értem, számomra világos hozzáállás és még el is fogadom.

A legnagyobb kérdés számomra az, hogy hozzászólásod megfogalmazásakor (hangfalépítés és tuning témában) a jószándékú vagy a jóakaratú jelzőt vetted magadra; vagy esetleg mindkettőt?
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Mondjuk 350 ezerért már lehet venni használtan nagyon jó, régi,jó állapotú dobozokat, amelyeket anno komoly szakemberek, komoly mérőparkkal, igen jól elkészítettek és bármilyen kókler tuning csak ront rajtuk, speciel a saját Spendor BC2-esemet eszembe nem jutna odaadni meggányoltatni.... ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »

trane írta:
2022.01.25., kedd 16:25
azért A Mester most már igazán megszólalhatna... :rolleyes:
Üdvözletem Minden Jóakaratú és Jószándékú Embernek.

Először is kikérem magamnak az utóbbi napokban megjelent ARC-os ARCátlan és hazug kirohanását és vádjait.
Hozzászólásából számomra valahogy még mindig nem derült ki, hogy tulajdonképpen mi is a probléma.

Mivel mindaz az össze-visszaság, amit itt előadott…
0.) pl. a 3 forintos „patron” - az egy minőségi ellenállás, kb. 500-800 huf-ba kerül, darabja.
1.) a hangváltó teljes átépítésre került
2.) belső kábelezés kicserélve
3.) csillapító anyag kicserélve
4.) hangszórók modifikálva

Az ARC-s doboz átépítés költsége, dobozonként:
• 11 mh indukció – 25.000 huf -Jantzen
• 100mf kondi – 10.000 huf
• 5 db indukció - min. 20.000 huf.
• 8 db kondi - min. 48. 000 huf
• 6 db ellenálás - 3600 huf.
• kábelezés - 20.000 huf.
• csillapító-párna 12.000 huf.
• hangszóró modifikáció 10.000 huf.
• bandázs anyag ragasztó 900 huf
Tehát: párban az alapanyag bekerülési összege 299.000 huf.
Öt-hat napos munka mellet gondolom, nem undorító a végösszeg (350 ezer HUF).

Biztos van, aki olcsóbban épít át dobozt, olcsóbb alkatrészeket használ, jobban igazodik a hifista majdnem mindig szűkös pénztárcájához.
Mások megjegyezték itt korábban, nyugaton 1000 euróért 1-2 kisebb alkatrészt cserélnek, és annyi.
Úgy gondolom, a nálam hangzásban elérthető változás mértéke és minősége alapján igenis nem csilliárdokért, jól járnak a partnerek – és döntően ezt is igazolják vissza.
Nálam minden esetben előre tisztázott a modifikáció költsége és mibenléte, melyet szabadon eldönt az érdeklődő, kér vagy sem.
Ha megrendeli, akkor a kért munkálatokat elvégzem.


A további részleteket utóiratként jelenítem meg:
• A doboz már régen, kb. 1 éve került átépítésre, így számomra erősen provokáció íze van kirohanásainak.
Az ARC-ost nem minősítem, mert minősíthetetlen, amit tett.
Felhívhatott volna, ha valóban probléma van.
Azért nem tette, mert szerinte kimagyarázkodtam volna.
DE: Mit is?
Mert valós problémát nem tárt fel.
Ez az összehablatyolt hazugság = halmozott bűncselekmény (személyiségi jogok, hitelrontás stb.)

• Most sem magyarázkodom, mivel nincs mit.
Viszont jelzem, vádjait illetően igencsak egyedül van, mivel a topikban olvasható, megelégedett kuncsaftok az ellenkezőjét bizonyítják.
Továbbiakban is ajánlom magam, telefonon v személyesen: +36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

orline71
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 14:38
Értékelés: 13

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orline71 »

tamagaba írta:
2022.01.25., kedd 14:55
orline71 írta:
2022.01.25., kedd 10:05
Pár nap múlva beszart a középsugárzó az egyik dobozban ,
A szalagos ribbon a közepe?
Mekkora áramok vannak most az "új" váltóval? Rá kéne mérni, mielőtt füstbe mennének. Nehéz lesz a pótlás
Nem a legfelső középsugárzó , de megjavították .

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

orline71 írta:
2022.01.25., kedd 10:05
Pár nap múlva beszart a középsugárzó az egyik dobozban ,
A szalagos ribbon a közepe?
Mekkora áramok vannak most az "új" váltóval? Rá kéne mérni, mielőtt füstbe mennének. Nehéz lesz a pótlás
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

orline71
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 14:38
Értékelés: 13

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orline71 »

Shimano írta:
2022.01.24., hétf. 18:35
Az én józan paraszti eszem szerint ez úgy működne jól,hogy elmondom a sóhajom,elviszem,ott megnézi a szaki,és elmondja a lehetőségeket.Ezután megméri,beméri,és tudatja hogy mit kell,vagy érdemes cserélni,és az kb mennyibe is fog fájni.
Nem tudom hogy jelen esetben ez miként történt,de itt azzal jött a tulaj hogy csak az a bigyó lett beforrasztva,és semmi más.Ezt csak úgy mondhatta ha látta elötte is,mert ha nem látta,akkor meg őt sem értem. gondolkodik.gif
Volt egy előzetes tuning a dobozokon,csak meg lett nézve hogy az miből is álhatott a tulaj részéről is mielött,vagy miután elvitte az újabb tuningra.
De mindegy is hogy én mit gondolok,főleg úgy hogy nem ismerem a történtek konkrét menetét,de tisztázni kellene mindkét részről,mert így egy erős bizalomvesztés alakulhat ki,ami senkinek sem jó,és nem is lehet érdeke.
Na jó nem akartam , de akkor legyen .
Elvittem hozzá a 2db 65 kilós dobozt furgonnal .
Ő meghallgatta és azt mondta , hogy ezek kalap szarok , de ő megcsinálja .Egyébként nála minden szar , csak az övé a jó .
Az összeg ismert high end termék kamu szerinte .
Nem volt előtte mérés , semmi . Fülelés .
" Megcsinálta , semmi papírt ! , se számlát , se mérést nem kaptam , nem mondta , hogy mit cserélt , nem kaptam vissza a kicserélt alkatrészeket , pedig minden iparos így csinálja ugye . Se fotó előtte - utána .
Nála meghallgattuk a dobozokat , ott jónak tűntek .
Otthon hallgattam , már nem volt az igazi , biztos az akusztika miatt is .
Pár nap múlva beszart a középsugárzó az egyik dobozban , kiszedtem és akkor láttam az ellenállást előtte berakva .
Gyanakodni kezdtem , megnéztem a hangváltót , a kábelezést . Nem lett átkábelezve , csak a mély szekció , az is 20 ft.- os kábellel .
Szerintem ez 350 ezerért erős túlzás .

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Srácok, mondjátok már, hogy ez vicc
hehe.gif hi.gif jaj.gif
:yingyang: :hahaha: :smile18:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Az én józan paraszti eszem szerint ez úgy működne jól,hogy elmondom a sóhajom,elviszem,ott megnézi a szaki,és elmondja a lehetőségeket.Ezután megméri,beméri,és tudatja hogy mit kell,vagy érdemes cserélni,és az kb mennyibe is fog fájni.
Nem tudom hogy jelen esetben ez miként történt,de itt azzal jött a tulaj hogy csak az a bigyó lett beforrasztva,és semmi más.Ezt csak úgy mondhatta ha látta elötte is,mert ha nem látta,akkor meg őt sem értem. gondolkodik.gif
Volt egy előzetes tuning a dobozokon,csak meg lett nézve hogy az miből is álhatott a tulaj részéről is mielött,vagy miután elvitte az újabb tuningra.
De mindegy is hogy én mit gondolok,főleg úgy hogy nem ismerem a történtek konkrét menetét,de tisztázni kellene mindkét részről,mert így egy erős bizalomvesztés alakulhat ki,ami senkinek sem jó,és nem is lehet érdeke.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Shimano írta:
2022.01.24., hétf. 16:16
Tőlen ne kérdezd,mert nem tudom.Azt viszont igen hogy ha egyszer valamikor tunyingoltatni akarnám a dobozaimat,(már most szólok hogy ilyen nem fordulhat elő :D ) tuti dobnék egy hátast ha egy ilyen ragasztóval,vagy tudja ég mivel összetaknyolt eredményt látnék.
De azért is írtam hogy tragikomikus,mert most még azt sem tudjuk hogy ezzel a taknyolással került már eleve a mesterhez a doboz,és valóban csak ráforrasztott valami bigyót,vagy a ragasztós taknyolás is az ő műve. gondolkodik.gif
Volt már elötte is tuningolva,csak nem tudjuk hogy hogyan és mivel,szóval ez igy elég vicces.A tulajnak mondjuk nem,mert tuti fáj neki az a kidobott 350 pénz ha nem igazán örül az eredménynek.
De most komolyan.Nem az lenne a módja egy ilyen átalakításnak hogy legalább képekkel dokomentáljuk azt hogy ilyen volt,és ilyen lett.A példát is látva szerintem igen.
Ezek szerint van, akinek tuning során számít a hangváltó kinézete.
Értem, elfogadom.

Mivel dobozom belül van, ezért engem pl. cseppet sem érdekel, hogyan néz ki a hangváltóm.
Ezek szerint vannak olyanok is, akiknek ez nem számít.
Normális ember ilyenkor azt mondja: Ezt is el kell fogadni.

Az a baj, hogy a rágalmazás elindítója azt sem tudja, honnan indult ki, mit akar írni és mi az egésszel célja.

Elárulom: a váltót Károly teljesen szétszedte, újra építette, alkatrészeszeket cserélt benne, ő bandázsolta körbe az alkatrészeket, ő öntötte be őket, netán még a hangszórókat is modifikálta stb. (Szóval a jelenlegi állapotot tekintve tök mindegy, hogy előtte milyen volt a váltó, és esetleg korábban volt-e más által tuningolva.)
Az a lényeg sztem, hogy
- most milyen (annak, akit a kinézete érdekel), és az, hogy
- hogyan szól a doboz (annak, akit esetleg ez is érdekel... ).

Na, erről (az igazi lényegről), hogyan szól a doboz - erről még senki sem írt, ez nem is képezi a vita tárgyát.
A gazdája sem írt róla, aki amúgy hú-de-nagyon elégedetlen azzal, amiről a látszat szerint gőze nincs.
Csak azt lenne jó megtudni, hogy konkrétan mivel is elégedetlen - de mint olvasható, az látszik, hogy ezzel ő sincs teljesen tisztában ...

Az uccsó kérdésedre egy érzelemmentes és logikus válasz:
- Van, aki dokumentáltan tuningol, ha úgy kéred.
- És van, aki nem. Ha úgy kéred, akkor inkább hozzá sem nyúl.
Normális ember ezt is elfogadja, és előre letisztázza.

Az azonban teljesen inkorrekt és nonszensz, hogy a művelet elvégzése után 1 évvel kezdesz el elégedetlenkedni - ráaásul olyan dolgokra hivatkozva, melyek teljesen valótlan és hamis állítások.
Ez gyomorforgató.
Sztem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2022.01.24., hétf. 18:20-kor.
Ok: elrontott idézés javítása
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tanczi írta:
2022.01.24., hétf. 13:56
Shimano írta:
2022.01.24., hétf. 13:17
Nem jó.Helyesebben ilyen lett valamelyik voltról. :D
Tragikumikus amúgy ez az egész.
Szerintem is szánalmas az erőlködés.
:quetionmark: Óvodás-szinten forrasztva jobb a váltó, mert úgy szebben néz ki... :quetionmark:

- Ha a váltó más alkatrészekből áll (tekercs, kondi, sorrend stb.), megváltozott a kapcsolása / bekötési sorrendje is, akkor hol a probléma?
- Vagy fekete helyett sárga / piros szigszalaggal jobban tetszene?
- Esetleg kelet felé fordítva essen a kondi keskenyebb része?
- A váltó beöntése pur-habbal vagy szilóval tudományosabb?
- Attól jobb lesz?

Szerinted mi fontosabb egy hangváltó esetében, főleg, ha tuningra adja be az ember a dobozát?
1.) A hangváltó végső esztétikája - vagy
2.) esetleg a kapott hangban megmutatkozó végeredmény?

Hiába: a jószándék és a segítőkészség évek alatt sem változik, ha valaki odaadóan támogató hozzáállású.
Tőlen ne kérdezd,mert nem tudom.Azt viszont igen hogy ha egyszer valamikor tunyingoltatni akarnám a dobozaimat,(már most szólok hogy ilyen nem fordulhat elő :D ) tuti dobnék egy hátast ha egy ilyen ragasztóval,vagy tudja ég mivel összetaknyolt eredményt látnék.
De azért is írtam hogy tragikomikus,mert most még azt sem tudjuk hogy ezzel a taknyolással került már eleve a mesterhez a doboz,és valóban csak ráforrasztott valami bigyót,vagy a ragasztós taknyolás is az ő műve. gondolkodik.gif
Volt már elötte is tuningolva,csak nem tudjuk hogy hogyan és mivel,szóval ez igy elég vicces.A tulajnak mondjuk nem,mert tuti fáj neki az a kidobott 350 pénz ha nem igazán örül az eredménynek.
De most komolyan.Nem az lenne a módja egy ilyen átalakításnak hogy legalább képekkel dokomentáljuk azt hogy ilyen volt,és ilyen lett.A példát is látva szerintem igen.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”