Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztikai panel/diffúzor

Moderátor: KR-ACOUSTIC

Avatar
szasza74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2013.04.16., kedd 21:10
Értékelés: 117

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: szasza74 »



Szia!
 
Nálam is van fent 2db diffúzor a mennyezeten. A tükrözödési ponton nálam túl visszhangos volt a mennyezet, így csillapítani akartam és a 2db panel nagyon jól megoldotta ezt a problémám, de nekem a hallgatási pont mögött is van egy nagy viízszintes- függőleges diffúzor.
Tudtommal Jozsi63 tesztelte a nagy 3szög diffúzorom mennyezeten, kérdezd meg tőle, hogy ő milyen pozitív vagy negatív hatást hallott. Biztos leírja neked. Petiminek szintén van fent 2d diffúzor, több darab, szintén a mennyezeten, ha jól tudom.Íírhatsz neki is, szerintem Ő is leírja milyen nála.

Köszi.

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Szeretnék én is gratulálni a készített eszközökhöz, ugyanakkor lenne egy gyakorlati kérdésem.
Adott esetben ebből az elképesztő mennyiségű és formájú cuccból honnan tudnám én mint potenciális vásárló, hogy mire lenne szükségem?
A "megveszem, kipróbálom, visszaadom ha nem jó" a távolságok okán nem a célszerűbb...

Köszönöm szépen ment pü

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Sziasztok!
 
Valaki próbálta már a diffúzort a plafonon elhelyezni? Ha igen, hová tette és milyen hatása volt ahhoz képest, mint ha a hangfal közé vagy hátulra teszem?

Szia!
 
Nálam is van fent 2db diffúzor a mennyezeten. A tükrözödési ponton nálam túl visszhangos volt a mennyezet, így csillapítani akartam és a 2db panel nagyon jól megoldotta ezt a problémám, de nekem a hallgatási pont mögött is van egy nagy viízszintes- függőleges diffúzor.
Tudtommal Jozsi63 tesztelte a nagy 3szög diffúzorom mennyezeten, kérdezd meg tőle, hogy ő milyen pozitív vagy negatív hatást hallott. Biztos leírja neked. Petiminek szintén van fent 2d diffúzor, több darab, szintén a mennyezeten, ha jól tudom.Íírhatsz neki is, szerintem Ő is leírja milyen nála.

Avatar
szasza74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2013.04.16., kedd 21:10
Értékelés: 117

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: szasza74 »


Sziasztok!
 
Valaki próbálta már a diffúzort a plafonon elhelyezni? Ha igen, hová tette és milyen hatása volt ahhoz képest, mint ha a hangfal közé vagy hátulra teszem?

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: nempisti »


Szeretnék én is gratulálni a készített eszközökhöz, ugyanakkor lenne egy gyakorlati kérdésem.
Adott esetben ebből az elképesztő mennyiségű és formájú cuccból honnan tudnám én mint potenciális vásárló, hogy mire lenne szükségem?
A "megveszem, kipróbálom, visszaadom ha nem jó" a távolságok okán nem a célszerűbb...

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Nagy 3szög diffúzor









Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Jazz and blues szép munkáid vannak!   Jó hogy előre került a topik is!
 

Köszönöm szépen!
Megtisztelő a beírásod!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Jazz and blues szép munkáid vannak!   Jó hogy előre került a topik is! 

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Vízszintes-függőleges diffúzor, íves fa keretben.
 
Akit érdekel, annak várom privát levelét.
 
Szép estét mindenkinek!







Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


2D Diffúzor
Akit èrdekel,várom privát levelét!



Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Köszönöm a fórum támogatását.
Hívatalosan is te vagy az első olyan fórum tag, aki támogatta a fórum fenntartását.
Kiemeltem a topikot.


Én pedig köszönöm a lehetőséget az ATC-Trade ZRT-nek, Bélának, hogy igénybe vehetem az oldalt. Hálás köszönet!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: AVX »


Erre annyit tudok írni, hogy ezek az akusztikai panelek nem horror árban vehetőek meg tőlem, így kimérés nincsen. 
Köszönöm a fórum támogatását.
Hívatalosan is te vagy az első olyan fórum tag, aki támogatta a fórum fenntartását.
Kiemeltem a topikot.

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: timcs »


Az ígért képek. A panel ára kb. 30€-ba jött ki a bass trap 34€.
Az adatok - ezek az adatok a gyártótól vannak, nem hasraüttem.
 
            akusztikai panel         bass trap
125Hz          0,11                       0,70
250              0,30                       0,91
500              0,91                       0,65
1khz            1,05                        0,70
2                 0,99                        0,64
4                 1,00                        0,78
 
Ezekből az adatokból is látható melyik milyen frekvenciák csillapítására van.





CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Az a gond, hogy támadásnak veszed amit írnak neked. Pedig baromira nem ez a helyzet.
Tök jó, hogy gyártasz ilyen elemeket.
 
Viszont az általad leírtak kimerítik a megtévesztés fogalmát. Például a basstrap-ed az anyagok miatt nem alkalmas mély frekvenciás problémák kezelésére.
Egy hifista, legyen is bármennyire gyakorlott (szerintem egyébként szakember is csak elvétve) képes fülre megállapítani, hogy milyen frekvenciákkal van gond nála. Ugyanígy ha elvisz tőled egy akusztikai elemet, nem képes megállapítani, hogy az akusztikát javította-e nála (pszichoakusztikai okokból még félre is mehet a dolog). Ettől teljességgel független, hogy amennyiben változtat az akusztikán a paneled az tetszik-e neki vagy sem - értsd attól, hogy tetszik neki még lehet, hogy az akusztikára abszolúte rossz hatással van (mert mondjuk máshogy szocializálódott).
 
(a hangfal gyártós példád szerintem nem tartozik ide, de azért sokan vannak ezen a fórumon akik azért gyártótól függően veszik komolyan a specifikációban állítottakat)
 
Értem, hogy nehéz mérni az akusztikai hatást, de azért még hobbista módszerrel (és kicsi befektetéssel) is megtehető, ha nem is professzionális módon.
 
Ha már példát hoztál te is, hoznék én is egyet. A tv-s gyógyító is azzal hirdeti magát, hogy meggyógyít az éteren keresztül. Még találsz is olyat aki meg van győződve az eredményről, mert úgy érzi működik. Közben meg az ég egyadta világon semmi nem történt.
Persze a te esetedben nem arról van szó, hogy nincs semmi hatás. Csak az irányultsága és a kívánt eredményhez való közelítés a kérdéses.
 
 
/csendben megjegyzem az akusztikai panelek nem csak a hype és a mérés miatt drágák..hanem a nagyon egyedi és problémás anyaghasználat okán/
 

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Ok. Azt szeretnénk neked itt többen sugallni, hogy van rá igény amit csinálsz, csak egy hangyányit tegyél még hozzá, hogy valódi siker is legyen. Ki tudja ,lehet te lennél az első komolyabb gyártó kis hazánkban.Persze ehhez nem árt ha nem csak lemásolod a dolgokat. Van itt a fórumon aki csinál méréseket, ezeket a panelokat egyszer kell megmérni és utána tudni fogod mi merre. Ha nem fejlődsz ezen a téren, hamar kifullad a dolog meglátod.
 
Erre annyit tudok írni, hogy ezek az akusztikai panelek nem horror árban vehetőek meg tőlem, így kimérés nincsen. Egyrészt nincs mérőműszerem, kettő kb süket szoba kellene ahhoz, hogy rendes arányokat mérjen a panelekről a műszer akinek van ilyen lehetősége nyugodtan elvihetők a panelek, kimérheti melyik passzol neki, de mivel rendes tervek alapján építem az összes panelt,nem lemásolom őket, úgy érzem van valós alapja, ezért is vált be több fórumtársnál. Érdekes most ők nem kételkedtek egy percig sem, elvitték, kipróbálták nem is hozták vissza. Pl PetImi,Gyurczy,Jozsi63,Tarzan és még sorolhatnám. Még valami: Ti elhiszitek pl azt,amikor egy hangfal gyártó rányomja a hangfara, 45hz- 22khz- ig terjed vagy még nagyobb arányban.Sok hangfal ezt a tartományt sosem éri el.Fogadni merek sosem volt kimérve és mégis megveszi mindenki. A gyártók hazudnak jobbra balra de én soha. Nálam nincs zsákbamacska, ha nem válik be akkor visszahozod.
Elhiszem, hogy jobb lenne kimérni mindent, de nincs rá módom és a kimérés nélkül isműködik. Idővel remélem én is még jobban felfejlődök, rajta vagyok elhihetitek.
Én itt befejeztem a kommenteket, akit érdekel úgyis meg fog keresni. Maximálisan segíteni fogok, ahogy eddig is. Köszönöm a beírásokat, a negatívat, pozitívat egyaránt.

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Akit èrdekel,várom privát levelét!







Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: timcs »



Valamennyire én is konyítok az akusztikához. Tudom itt vannak nagyon okos, nagyot mondómemberek, és ők biztosan kenik-vágják az akusztikát oda-vissza.
Jómagam redes tervek alapján csinálom ezeket a diffúzorokat, akusztikai panelokat, tehát nem hasraütés szerüen.
De mindenki eldönti majd maga belátása szerint, hogy érdeklik-e az én akusztikai paneljaim vagy sem. Ha nem, az sem gond. Senkire nem erőltetek semmit.
Jó pár embert érdekeltek a paneljaim, és nagyon meg is vannak elégedve velük, csak itt meg ezt nem érti meg sok ember

Nem rosszból, de ha tényleg értenél egy makusznyit az akusztikához, akkor nem használnál egy olyan szivacsot a bass trap-hoz, aminek az elnyelési koefficiesjei az egyes frekvenciákon a kovetkezők. Alfa koefficiens 1=100% elnyelés.
    100Hz          0.03
    125              0.13
    160              0.09
    200              0.02
    250              0.04
    315              0.08  
    400              0,22
    500              0,23
    630              0,20
    800              0,40
  1000              0.59
  1250              0,52
  1600              0,40
  2000              0,34
  2500              0,42
  3150              0,43
  4000              0,45
  5000              0,45 
  6300              0,47 
  8000              0,50
10000              0,56 
 
Ezek alapján magától érthető, hogy a te művedet nem lehet bass trap-nak nevezni még véletlenül sem.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Fa 2d diffúzor
Akit èrdekel,várom privát levelét!



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ok. Azt szeretnénk neked itt többen sugallni, hogy van rá igény amit csinálsz, csak egy hangyányit tegyél még hozzá,
Nem kell sokat, csak havi 1000+Áfát.
Ennyi lesz a jövőben a reklámozási lehetőség.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: AVX »



Valahol igazatok van,de mindenképpen azt mondom,hogy egy jó kábelcsalád iszonyat sokat tud hozni hangban.Nekem most volt szerencsém Néhai Jozsi(Mester)újabb kábelcsaládját megvenni.Régen is az Ő kábeleit használtam,most feljebb léptem egy szintel,és óriási külömbségek vannak.Én csak javasolni tudom Néhai Józsit mindenkinek.
Legelősszörr nordost kábelcsaládom volt,de mikor Józsi kábeleit havavittem kb. kidobtam a nordost a kukába.Az tény hogy az én diffúzorjaim is rengeteget hoznak a hangban,de a hifizésben minden kiegészítő rengeteget javíthat hangban.

 
Örülök, hogy ilyen jól beindult a bisznisz.
Most akkor az a kérdésem, hogy kinek számlázzam ki a reklámköltséget.
Havi 1000 Ft+Áfa a tarifa.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



Valamennyire én is konyítok az akusztikához. Tudom itt vannak nagyon okos, nagyot mondómemberek, és ők biztosan kenik-vágják az akusztikát oda-vissza.
Jómagam redes tervek alapján csinálom ezeket a diffúzorokat, akusztikai panelokat, tehát nem hasraütés szerüen.
De mindenki eldönti majd maga belátása szerint, hogy érdeklik-e az én akusztikai paneljaim vagy sem. Ha nem, az sem gond. Senkire nem erőltetek semmit.
Jó pár embert érdekeltek a paneljaim, és nagyon meg is vannak elégedve velük, csak itt meg ezt nem érti meg sok ember

Ok. Azt szeretnénk neked itt többen sugallni, hogy van rá igény amit csinálsz, csak egy hangyányit tegyél még hozzá, hogy valódi siker is legyen. Ki tudja ,lehet te lennél az első komolyabb gyártó kis hazánkban.Persze ehhez nem árt ha nem csak lemásolod a dolgokat. Van itt a fórumon aki csinál méréseket, ezeket a panelokat egyszer kell megmérni és utána tudni fogod mi merre. Ha nem fejlődsz ezen a téren, hamar kifullad a dolog meglátod.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Jazz and Blues,én a te helyedben,kicsit elkezdeném tanulni az akusztikával kapcsolatos témákat,meg mérni ami a lényeg.
 
Nekem szemre nagyon tetszetősek, amiket készítesz!   Ha kicsit több lenne mögöttük,sokra vihetnéd akár.így Sok sikert a továbbiakban!

Valamennyire én is konyítok az akusztikához. Tudom itt vannak nagyon okos, nagyot mondómemberek, és ők biztosan kenik-vágják az akusztikát oda-vissza.
Jómagam redes tervek alapján csinálom ezeket a diffúzorokat, akusztikai panelokat, tehát nem hasraütés szerüen.
De mindenki eldönti majd maga belátása szerint, hogy érdeklik-e az én akusztikai paneljaim vagy sem. Ha nem, az sem gond. Senkire nem erőltetek semmit.
Jó pár embert érdekeltek a paneljaim, és nagyon meg is vannak elégedve velük, csak itt meg ezt nem érti meg sok ember

Online
Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: 4you »


Jazz and Blues,én a te helyedben,kicsit elkezdeném tanulni az akusztikával kapcsolatos témákat,meg mérni ami a lényeg.
 
Nekem szemre nagyon tetszetősek, amiket készítesz!   Ha kicsit több lenne mögöttük,sokra vihetnéd akár.így Sok sikert a továbbiakban!
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Válasz küldése

Vissza: “KR-akusztikai panel/diffúzor”