Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztikai panel/diffúzor

Moderátor: KR-ACOUSTIC

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: hubee »



Elkészült a legújabb diffúzor.
Akit érdekel ,várom privát levelét.

Ez a modell pontosan mire jó?
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


.



Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Elkészült a legújabb diffúzor.
Akit érdekel ,várom privát levelét.





Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Készülőben a legújabb diffúzor ,a hajlítás,és a függőleges csikozás mögött ,80kg/M3 közetgyapot bélés.
Mérte :50*50*20cm
Ára;10000ft/db
Kérhető nagyobb méretben.
Akit érdekel ,várom privát levelét.




Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Először én is hangelnyelőt tettem a hangfalak mögé, amit később eltávolítottam és jobb lett a hang. Ezután kipróbáltam a diffúzort és sokkal jobb lett a hanghatás. A hallgatási pont mögött nekem nem vált be a diffúzor, viszont oldalt felrakva nagyon jó lett.
Akkor jöttem rá, hogy milyen sokat jelent a diffúzor, amikor egyszer leszereltem az összeset és kivittem a szobából. Nagyon unalmas és döglött lett a hang. Nagyon érdemes próbálkozni.

Ez így van rengeteget tesztelgettem én is,mi hol a legjobb,de tény,hogy nagyon sok ponton, nagyon jól működnek a diffúzorok.

Avatar
szasza74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2013.04.16., kedd 21:10
Értékelés: 117

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: szasza74 »



A témának utána olvasgatva én azt nem értem, hogy miért van a képeken akár csak egyetlen diffúzor is a hangfalak mögött. A nagykönyv szerint "általános szabály, hogy a hangszórók mögötti falrészt hangelnyelővé kell varázsolnunk, a hallgató mögötti felületet pedig diffúzzá".
 
Illetve eleve azt írják mindenhol, hogy a késői reflexiókat kell diffúzorral kezelnünk, semmikép nem a koraikat.

Először én is hangelnyelőt tettem a hangfalak mögé, amit később eltávolítottam és jobb lett a hang. Ezután kipróbáltam a diffúzort és sokkal jobb lett a hanghatás. A hallgatási pont mögött nekem nem vált be a diffúzor, viszont oldalt felrakva nagyon jó lett.
Akkor jöttem rá, hogy milyen sokat jelent a diffúzor, amikor egyszer leszereltem az összeset és kivittem a szobából. Nagyon unalmas és döglött lett a hang. Nagyon érdemes próbálkozni.

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Elkészült egy kedves megrendelőknek nagy orgona diffúzor,fekete,paliszander színben,mérete 180*90*20cm,ára:30000ft.
Kérhető fa keret merevítéssel ,a rezonanciák elkerülése végett ára:40000ft.
Akit érdekel ,várom privát levelét.





Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



A témának utána olvasgatva én azt nem értem, hogy miért van a képeken akár csak egyetlen diffúzor is a hangfalak mögött. A nagykönyv szerint "általános szabály, hogy a hangszórók mögötti falrészt hangelnyelővé kell varázsolnunk, a hallgató mögötti felületet pedig diffúzzá".
 
Illetve eleve azt írják mindenhol, hogy a késői reflexiókat kell diffúzorral kezelnünk, semmikép nem a koraikat.

 
A diffúzorok szerintem sok helyen jól kifejthetik hatásukat,nálam legjobban a 2 hangfal között diffúzálnak,mivel igen nagy a tv ,140cm széles,azt mindenképpen diffúzorokkal szoktam lefedni zenehallgatáskor,én még a tükrözödési ponton (mennyezeten),illetve a hallgatási pont mögött használok diffúzorokat,a 2 hangfal mögötti részen nálam nem vált be, mivel az én dobozaimban van 2db tweeter sugárzó,ami hátrafelé sugározza az extra magas hangokat ,így inkább az elnyelő panelek ,plusz a 2 hangfal közötti diffúzorok hozták meg, a szép kellemes hangokat ,de ez az én szubjektív véleményem,bár 4you-nak is tetszett ,és még igen sok embernek aki járt nálam

Avatar
tdd587
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.06.01., pén. 16:07
Értékelés: 25

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: tdd587 »


A témának utána olvasgatva én azt nem értem, hogy miért van a képeken akár csak egyetlen diffúzor is a hangfalak mögött. A nagykönyv szerint "általános szabály, hogy a hangszórók mögötti falrészt hangelnyelővé kell varázsolnunk, a hallgató mögötti felületet pedig diffúzzá".
 
Illetve eleve azt írják mindenhol, hogy a késői reflexiókat kell diffúzorral kezelnünk, semmikép nem a koraikat.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: petimre »


Szia,
 
Van erre cég, aki mindezt képes kivitelezni, de magyar ember nincs, akinek ezt a procedúrát a pénztárcája finanszírozni tudja...
 
Elméletben persze igazad lehet, de gyakorlatban komoly emberigénye lenne a dolognak, ami nehezen megfizethető...s az ár láttán a fizetőképes kereslet sem igazán biztos jövőkép...
 
Amúgy persze, ha ideális világban élnénk, akkor már a szobánkat is úgy kezdenénk el felépíteni... :-)
 
Üdv.
Imi
 
 
Bocsánat, hogy beleszólok a témába, de nekem ez az egész akusztikai mérés és panel/diffuzor gyártás akkor lenne célszerű, ha a kettőt egyben lehetne összehozni.
Gondolok itt arra, hogyha fapaci menne valakihez mérni, akkor a mérések alapján egyből betenni a kritikus helyekre a különböző elnyelő, csillapító anyagokból és utánna mérni a változásokat. Ha kell akkor változtani a cuccokon egészen addig, amíg a lehető legoptimálisabbá válik a hangzás.
Nekem egy kicsit félmegoldásnak tűnik a magában elvégzett mérés, még akkor is, ha kap az ember konkrét ajánlásokat a problémák orvoslására.
A különböző panelek, elnyelők hasraütésszerű vásárlását szintén félmegoldásnak érzem, mert nem biztos, hogy hozzák a várt javulásokat.
Szerintem valahogy ötvözni kellene a kettőtök munkáját,laikusként ésszerűbbnek tűnik számomra. Persze lehet, hogy nincs igazam kicsit sem
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Bocsánat, hogy beleszólok a témába, de nekem ez az egész akusztikai mérés és panel/diffuzor gyártás akkor lenne célszerű, ha a kettőt egyben lehetne összehozni.
Gondolok itt arra, hogyha fapaci menne valakihez mérni, akkor a mérések alapján egyből betenni a kritikus helyekre a különböző elnyelő, csillapító anyagokból és utánna mérni a változásokat. Ha kell akkor változtani a cuccokon egészen addig, amíg a lehető legoptimálisabbá válik a hangzás.
Nekem egy kicsit félmegoldásnak tűnik a magában elvégzett mérés, még akkor is, ha kap az ember konkrét ajánlásokat a problémák orvoslására.
A különböző panelek, elnyelők hasraütésszerű vásárlását szintén félmegoldásnak érzem, mert nem biztos, hogy hozzák a várt javulásokat.
Szerintem valahogy ötvözni kellene a kettőtök munkáját,laikusként ésszerűbbnek tűnik számomra. Persze lehet, hogy nincs igazam kicsit sem

Ezt Fapaci szerintem jobban tudja ,mint Te ,vagy én ,vagy más forumtárs.
Nem hiába javasolta a segítségét,de valahol a Te meglátásod is jó lehet,de miután elvégzi a méréseket ,utánna már nem lesz hasraütés szerű panel vásárlás,bár az eddig sem volt

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Szia Fapaci!
Köszönöm a helyreigazítást.
Bocsánat ,én is félreértettem akkor dolgokat,csak próbáltam a fórumozóknak továbbítani,hogy segítesz méréseket csinálni a panelokról,hogy az milyen formában fog történni abban Te vagy a szaki .
Köszönőm mégegyszer.
Üdv;Krisztián
Bocsánat, hogy beleszólok a témába, de nekem ez az egész akusztikai mérés és panel/diffuzor gyártás akkor lenne célszerű, ha a kettőt egyben lehetne összehozni.Gondolok itt arra, hogyha fapaci menne valakihez mérni, akkor a mérések alapján egyből betenni a kritikus helyekre a különböző elnyelő, csillapító anyagokból és utánna mérni a változásokat. Ha kell akkor változtani a cuccokon egészen addig, amíg a lehető legoptimálisabbá válik a hangzás.
Nekem egy kicsit félmegoldásnak tűnik a magában elvégzett mérés, még akkor is, ha kap az ember konkrét ajánlásokat a problémák orvoslására.
A különböző panelek, elnyelők hasraütésszerű vásárlását szintén félmegoldásnak érzem, mert nem biztos, hogy hozzák a várt javulásokat.
Szerintem valahogy ötvözni kellene a kettőtök munkáját,laikusként ésszerűbbnek tűnik számomra. Persze lehet, hogy nincs igazam kicsit sem

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


.





Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Kedves kollégák! Némi félreértés bontakozott ki néhány témában, ezért kontárkodom bele a topik menetébe.
 
A helyiségek párhuzamos visszaverő felületei között keletkező akusztikai állóhullámok ugyanúgy képesek kioltásokat is okozni, mint kiemeléseket, ez csupán a gerjesztési és mérési pont elhelyezkedésétől függ. A 100 Hz alatti alap módusok csillapítása az itt említett eszközökkel gyakorlatilag lehetetlen. A fizika makacs törvényei miatt olyan méretű és tömegű elemekre lenne szükség, amiket egy lakószobában képtelenség normálisan elhelyezni. Aki fel szeretné venni a harcot az alacsony frekvenciájú gerjedések ellen, annak komolyabb építészeti beavatkozásokat kell bevállalnia, vagy olyan elrendezést találnia, amivel kevésbé zavaróak a tünetek, vagy elektronikusan csillapítani a lejátszó rendszer átviteli paramétereit, ezzel szőnyeg alá söpörve a problémát. (Utóbbi két esetben persze az állóhullámok nem szűnnek meg.)
 
Frekvenciaátviteli görbékről beszélni akusztikai panelek esetében értelmetlen. Elnyelési tényezőket tudunk mérni, de pl. egy diffúzor esetében ettől sem leszünk sokkal okosabbak.
 
Az általam felkínált segítség keretében a topikgazda csillapító eszközeiről terveim szerint valóban el fogok végezni néhány mérést, de ezek nyilván nem lesznek egyenértékűek egy akusztikai szaklabor alapos méréseivel, így én tanúsítványt biztosan nem tudok adni, hangmérnökként erre nem is vagyok feljogosítva, mivel ez egy másik szakma. Egy ilyen hitelesítő eljárás menete komoly jogszabályokhoz van kötve, ezért és a szükséges technikai háttér miatt is komoly költségekkel jár. Részemről inkább a legtöbbeket érdeklő kérdésre próbálok majd némi kézzel fogható választ adni, azaz hogy milyen változásokat okoznak a kérdéses panelek néhány szokványos zenehallgató szobába helyezve. Aki saját otthonában szeretne a kérdés végére járni, az akár jelentkezhet is helyszíni mérésre nálam.
Szia Fapaci!Köszönöm a helyreigazítást.
Bocsánat ,én is félreértettem akkor dolgokat,csak próbáltam a fórumozóknak továbbítani,hogy segítesz méréseket csinálni a panelokról,hogy az milyen formában fog történni abban Te vagy a szaki .
Köszönőm mégegyszer.
Üdv;Krisztián

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Kedves kollégák! Némi félreértés bontakozott ki néhány témában, ezért kontárkodom bele a topik menetébe.
 
A helyiségek párhuzamos visszaverő felületei között keletkező akusztikai állóhullámok ugyanúgy képesek kioltásokat is okozni, mint kiemeléseket, ez csupán a gerjesztési és mérési pont elhelyezkedésétől függ. A 100 Hz alatti alap módusok csillapítása az itt említett eszközökkel gyakorlatilag lehetetlen. A fizika makacs törvényei miatt olyan méretű és tömegű elemekre lenne szükség, amiket egy lakószobában képtelenség normálisan elhelyezni. Aki fel szeretné venni a harcot az alacsony frekvenciájú gerjedések ellen, annak komolyabb építészeti beavatkozásokat kell bevállalnia, vagy olyan elrendezést találnia, amivel kevésbé zavaróak a tünetek, vagy elektronikusan csillapítani a lejátszó rendszer átviteli paramétereit, ezzel szőnyeg alá söpörve a problémát. (Utóbbi két esetben persze az állóhullámok nem szűnnek meg.)
 
Frekvenciaátviteli görbékről beszélni akusztikai panelek esetében értelmetlen. Elnyelési tényezőket tudunk mérni, de pl. egy diffúzor esetében ettől sem leszünk sokkal okosabbak.
 
Az általam felkínált segítség keretében a topikgazda csillapító eszközeiről terveim szerint valóban el fogok végezni néhány mérést, de ezek nyilván nem lesznek egyenértékűek egy akusztikai szaklabor alapos méréseivel, így én tanúsítványt biztosan nem tudok adni, hangmérnökként erre nem is vagyok feljogosítva, mivel ez egy másik szakma. Egy ilyen hitelesítő eljárás menete komoly jogszabályokhoz van kötve, ezért és a szükséges technikai háttér miatt is komoly költségekkel jár. Részemről inkább a legtöbbeket érdeklő kérdésre próbálok majd némi kézzel fogható választ adni, azaz hogy milyen változásokat okoznak a kérdéses panelek néhány szokványos zenehallgató szobába helyezve. Aki saját otthonában szeretne a kérdés végére járni, az akár jelentkezhet is helyszíni mérésre nálam.

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Rosszul mondtam, 35Hz és 50Hz. A 70Hz nyilván csak felharmonikus.
Azt nem mondanám hogy könnyen feladtam, de elfogadok bizonyos korlátokat 
Egyenlőre elektronikával kell kompenzálnom, de ha születik rá érdemi akusztikai megoldás, örömmel használnám! 
 
 
A szobám pedig sajnos pont hogy kicsi 
4,7 x 3,5 x 2,7

Reménykedjünk,hogy majd az én bass-trapjeim megoldják a problémád
Kis türelmet kérnék Tőletek, köszönettel:Krisztián

Avatar
SzAndras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 09:02
Értékelés: 141

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SzAndras »


Rosszul mondtam, 35Hz és 50Hz. A 70Hz nyilván csak felharmonikus.
Azt nem mondanám hogy könnyen feladtam, de elfogadok bizonyos korlátokat 
Egyenlőre elektronikával kell kompenzálnom, de ha születik rá érdemi akusztikai megoldás, örömmel használnám! 
 
 
A szobám pedig sajnos pont hogy kicsi 
4,7 x 3,5 x 2,7
 
 

Azért ne add fel ilyen könnyen. A 35Hz elég durva, azt megfogni tényleg nem egyszerű, de a 70Hz-et egy-két-három... H-rezonátor simán megfogja. Ha esetleg van EQ-ra lehetőséged, akkor azzal lehet csökkenteni az intenzitást a hallgató pozícióban, a maradékot és a zengést pedig egy-két-három... bass trap megfogja. Hogy pontosan melyik, ahhoz neked is kell egy mérési görbe, hogy mennyi az annyi 70Hz-en... de szerintem 0.5-ösből is pár már elég lehet -6dB-hez, ami már az ég és föld kategória.
 
Amúgy jó nagy szobád lehet, ha az első módus 35Hz... az több mint 9m.
 
Jazz and Blues: köszi, valamelyik bass trap engem is fog érdekelni, ha elég mélyen is érezhetően csillapít valamit.

 

Sad but true: "Audiophiles don't use their equipment to listen to your music. Audiophiles use your music to listen to their equipment" - Alan Parsons

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Azért ne add fel ilyen könnyen. A 35Hz elég durva, azt megfogni tényleg nem egyszerű, de a 70Hz-et egy-két-három... H-rezonátor simán megfogja. Ha esetleg van EQ-ra lehetőséged, akkor azzal lehet csökkenteni az intenzitást a hallgató pozícióban, a maradékot és a zengést pedig egy-két-három... bass trap megfogja. Hogy pontosan melyik, ahhoz neked is kell egy mérési görbe, hogy mennyi az annyi 70Hz-en... de szerintem 0.5-ösből is pár már elég lehet -6dB-hez, ami már az ég és föld kategória.
 
Amúgy jó nagy szobád lehet, ha az első módus 35Hz... az több mint 9m.
 
Jazz and Blues: köszi, valamelyik bass trap engem is fog érdekelni, ha elég mélyen is érezhetően csillapít valamit.

Igen ezt jól látjátok, amit írtatok .Nemsokára lesznek új panelek ,bass trapek ,és lehet csinálok Helmholtz-rezonátort is tesztelésre.
A henger bass trap-ről ,ha jó mérések születnek ,utána már a körátmérő méretekkel is lehet majd játszani, azaz kérhető majd nagyobb ,akár 40-50cm átmérővel 80kg/M3 sűrűségű gyapotból.

Avatar
tdd587
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.06.01., pén. 16:07
Értékelés: 25

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: tdd587 »


Azért ne add fel ilyen könnyen. A 35Hz elég durva, azt megfogni tényleg nem egyszerű, de a 70Hz-et egy-két-három... H-rezonátor simán megfogja. Ha esetleg van EQ-ra lehetőséged, akkor azzal lehet csökkenteni az intenzitást a hallgató pozícióban, a maradékot és a zengést pedig egy-két-három... bass trap megfogja. Hogy pontosan melyik, ahhoz neked is kell egy mérési görbe, hogy mennyi az annyi 70Hz-en... de szerintem 0.5-ösből is pár már elég lehet -6dB-hez, ami már az ég és föld kategória.
 
Amúgy jó nagy szobád lehet, ha az első módus 35Hz... az több mint 9m.
 
Jazz and Blues: köszi, valamelyik bass trap engem is fog érdekelni, ha elég mélyen is érezhetően csillapít valamit.

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Írtam én is,hogy lesz bemérés, nem a szobámat fogja kimérni Fapaci mester,hanem az összes panelemről fog méréseket csinálni a munkahelyén ,mivel Ő hangmérnök,hangtechnikus neki van megfelő helyisége erre a célra,igy ha megtörtént a mérés ,utána már többet fogunk megtudni, és ha minden jól megy,pozitív lesz a végeredmény, Fapaci mondta ,hogy utána már minden panelhez tanúsítványt tud írni ,igy hitelesebb lehet az egész munkásságom.
Jó zenélést addig is mindenkinek!
Üdv;Krisztián

Avatar
SzAndras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 09:02
Értékelés: 141

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SzAndras »


Pontosan!
 
Nekem a saját, nem túl szofisztikált méréseim szerint (Anthem ARC) 35Hz és 70Hz-en van komoly kiemelés (több mint 15dB...  ), és próbáltam keresni olyan forgalmazókat, akiknél lehet kapni akár "nagynevű" gyártók, akár DIY elnyelőket, és megoldják/csökkentik a problémát. Röviden: senki sem vállalta, hogy tud olyat szállítani, ami garantált eredményt produkál. A garantálton van a hangsúly.
 
Az biztos, hogy olyan diffúzorok és elnyelők, amik adott frekvenciára/tartományra hangolhatók, komoly hiánypótló megoldások lennének a piacon. 
Ha valakinek van kapacitása gyártani, akkor én akár pénzzel is beszállnék!
 
Annyit sajnos el kell mondjak a megkeresett forgalmazók és stúdióépítők védelmében, hogy 100Hz alatt mindenkinek komoly gondja van, mert fizikai törvényekből adódóan a méretek kezelhetetlenné válnak. Főleg kisebb helyiségekben - mint az enyém is. Könnyen ki lehet számolni, hogy 100Hz alatt milyen durván nő az elnyelésre alkalmas akkusztikai eszközök mérete. Míg kHz-es tartományban ez néhány cm, és erre függöny vagy akusztikai panel is alkalmas, addig a 100Hz alatti tartományokban már akár 50-60cm-es anyagvastagság, illetve hengernél átmérő kell az effektív elnyeléshez.
Bár mérnök vagyok, de nem akusztikus szakember és nem fizikus, és mindig a félműveltség a legrosszabb. Angol és magyar nyelven több jó dolog is össze van szedve az alábbi linkeken:
http://carbon4copy.blogspot.hu/search/l ... an%20Winer
http://ethanwiner.com/acoustics.html#part1
http://diyaudio.hu/forum/viewforum.php? ... e91ab08f0c
http://en.wikibooks.org/wiki/Engineerin ... troduction
http://en.wikipedia.org/wiki/Helmholtz_resonance
http://ethanwiner.com/density.html
 
Visszatérve a témára, én biztatom akár Krisztiánt, akár mást aki DIY akkusztikai megoldásokkal foglalkozik, hogy legyen a kínálatában bemért akkusztikai elem és bemérési szolgáltatás. Ahol a hely engedi, biztosan lenne vevői igény rájuk.
 
 
 

Nagyon egyszerű: frekvencia menetet (20-20kHz, ez legyen egyenes), vízesést (500Hz alatt érdekes, szobamérettől függ, hogy hány ms alatt kellene elhalnia a zengésnek, a szoba módusai kezelve vannak-e stb.) és impulzusválaszt - van-e zavaró korai reflexió.
 
Ideális esetben lenne egy előtte-utána mérés és akkor nincsen kérdés, hogy mondjuk mennyit számít egy-kettő-négy csapda a sarkokban vagy egy-kettő-négy elnyelő panel a hangfalak mögött a falon. Szerintem ez érdekelne itt sokakat nagyon, mert ez a reális és értelmezhető input a vásárláshoz.
 
Aztán persze lehet mérni az egyes eszközöket is, de az már tényleg macerás és a legtöbb hifistának fogalma sincs róla, hogy mire van szüksége - ahhoz ugye mérni kell otthon a szobát. Aki ezt tudja, az vagy fizetett a bemérésért - és akkor tanácsot is kapott hozzá, vagy ilyen hobbi méregető/törpölgető. Anyway egy diffúzorra legalább azt meg szokták adni, hogy milyen tartományban szór érdemben. Egy elnyelő elemre meg több mérési ponton a csillapítás mértékével együtt.
 
Egy példán keresztül: ha van pl. két párhuzamos fal hat méterre egymástól akkor a szoba 56Hz és 112Hz (első és második módus) környékén durván kiemel - ezt meg kell fogni. Ha erre bevetünk valami hengert, ami 120-500Hz-en nyel el 0.5 és 1 között (ezt tudja egy olcsó henger, az 1 a teljes elnyelés adott frekvencián) akkor bár rosszabb nem lesz a hang, de továbbra is be fog búgni 56Hz-en minden. Azaz marad a szomorúság - és mostantól lehet kerülgetni a hengereket is a sarokban.
 
És a végére élő példa:
http://www.audiocircle.com/index.php?topic=95108.0 az első postot kell nézni. A fickónak a példához hasonló problémája volt, vett 4 rezonátort és wow, a termék tényleg működik, a 80Hz-es bebúgást sikeresen kiiktatta.

Sad but true: "Audiophiles don't use their equipment to listen to your music. Audiophiles use your music to listen to their equipment" - Alan Parsons

Avatar
tdd587
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.06.01., pén. 16:07
Értékelés: 25

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: tdd587 »


Nagyon egyszerű: frekvencia menetet (20-20kHz, ez legyen egyenes), vízesést (500Hz alatt érdekes, szobamérettől függ, hogy hány ms alatt kellene elhalnia a zengésnek, a szoba módusai kezelve vannak-e stb.) és impulzusválaszt - van-e zavaró korai reflexió.
 
Ideális esetben lenne egy előtte-utána mérés és akkor nincsen kérdés, hogy mondjuk mennyit számít egy-kettő-négy csapda a sarkokban vagy egy-kettő-négy elnyelő panel a hangfalak mögött a falon. Szerintem ez érdekelne itt sokakat nagyon, mert ez a reális és értelmezhető input a vásárláshoz.
 
Aztán persze lehet mérni az egyes eszközöket is, de az már tényleg macerás és a legtöbb hifistának fogalma sincs róla, hogy mire van szüksége - ahhoz ugye mérni kell otthon a szobát. Aki ezt tudja, az vagy fizetett a bemérésért - és akkor tanácsot is kapott hozzá, vagy ilyen hobbi méregető/törpölgető. Anyway egy diffúzorra legalább azt meg szokták adni, hogy milyen tartományban szór érdemben. Egy elnyelő elemre meg több mérési ponton a csillapítás mértékével együtt.
 
Egy példán keresztül: ha van pl. két párhuzamos fal hat méterre egymástól akkor a szoba 56Hz és 112Hz (első és második módus) környékén durván kiemel - ezt meg kell fogni. Ha erre bevetünk valami hengert, ami 120-500Hz-en nyel el 0.5 és 1 között (ezt tudja egy olcsó henger, az 1 a teljes elnyelés adott frekvencián) akkor bár rosszabb nem lesz a hang, de továbbra is be fog búgni 56Hz-en minden. Azaz marad a szomorúság - és mostantól lehet kerülgetni a hengereket is a sarokban.
 
És a végére élő példa:
http://www.audiocircle.com/index.php?topic=95108.0 az első postot kell nézni. A fickónak a példához hasonló problémája volt, vett 4 rezonátort és wow, a termék tényleg működik, a 80Hz-es bebúgást sikeresen kiiktatta.

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: 4you »



Szia!
 
Olyat még nem építettem.
Igen lesz mérés ,Fapaci mester segítkezik majd ebben ,miután hazajött a nyaralásból ,utána már többet tudunk majd a panelokról.
A 15.kerületben lakom, innen lehet elvinni őket,letét ellenében.
Üdv;Krisztián

Csak ajánlani tudom Krisztián munkáit,illetve nagyon rugalmas minden megbeszélhető vele!
Nem tudom mit fog mérni fapaci a szobájában,de  meghallgattam a rendszerét,nem volt rossz észrevételem,sőt,nekem kifejezetten tetszett!
jól összeillő komponensek alkotják a rendszerét,nagyon baráti hang!
Még találkozunk.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Szia,
 
Helmholtz-rezonátort is építesz esetleg? A szoba domináns sajáthangját szeretném megfogni vele.
 
Illetve látom letét ellenében el lehet hozni tőled bármit - kérdés honnan és tudsz-e segíteni a szállításban?
 
Amúgy én is javasolnám, hogy mérni kellene a panelek hatását, nagyon fontos dolgok tudnak kiderülni egy vízesés diagramból pl. (előtte-utána).
 
Üdv

Szia!
 
Olyat még nem építettem.
Igen lesz mérés ,Fapaci mester segítkezik majd ebben ,miután hazajött a nyaralásból ,utána már többet tudunk majd a panelokról.
A 15.kerületben lakom, innen lehet elvinni őket,letét ellenében.
Üdv;Krisztián

Avatar
tdd587
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.06.01., pén. 16:07
Értékelés: 25

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: tdd587 »


Szia,
 
Helmholtz-rezonátort is építesz esetleg? A szoba domináns sajáthangját szeretném megfogni vele.
 
Illetve látom letét ellenében el lehet hozni tőled bármit - kérdés honnan és tudsz-e segíteni a szállításban?
 
Amúgy én is javasolnám, hogy mérni kellene a panelek hatását, nagyon fontos dolgok tudnak kiderülni egy vízesés diagramból pl. (előtte-utána).
 
Üdv

Válasz küldése

Vissza: “KR-akusztikai panel/diffúzor”