Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nagyon szép. Már tűkön ülök....

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Köszönöm megtisztelő hozzászólásaitokat!

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Ezek a csatlakozók mennyivel kerülnek többe egy IEGO IEC-nél?

Attól függ,hogy milyen minőségű csatlakozót szeretne az ember a (motor)házban tudni.
Egy közepes minőséget megcélozva,nagyságrendileg 6-7ezer többlet.
 
Augusztusban az összes kábelt az IeGo,kiváló,talán legjobb ár/teljesítményű IEC csatlakozójával szerelten készítem,többletköltség nélkül.
 
http://cgi.ebay.de/IeGo-8085-CT-Gu-Kupp ... 5636bafa6a

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: csövi »

jééé... mit láttam az audio-markt-on.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat! 



Ez gyönyörű! Ezek a csatlakozók mennyivel kerülnek többe egy IEGO IEC-nél?
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: shanahan »


ideje lenne előlapos hálózati tápcsatlakozós cuccokat is gyártaniegy ilyen kábelt eldugni hátra?

Tükröt kell szerelni a rack mögé a falra.



Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: i-g »


ideje lenne előlapos hálózati tápcsatlakozós cuccokat is gyártaniegy ilyen kábelt eldugni hátra?

Tükröt kell szerelni a rack mögé a falra.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat! 


ideje lenne előlapos hálózati tápcsatlakozós cuccokat is gyártani
egy ilyen kábelt eldugni hátra?
 

 
kábelfetis kategória

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Doky »


Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat! 



Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat! 


Az értékét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy gyorsan meg is vettem!
Én is köszönöm , Ákos!
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat!
 


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Lassan 1 hete tesztelgetek egy ilyen kábelt Ákos jóvoltából, most már talán nem elhamarkodott dolog véleményt alkotni róla. Először is a külső, egyszerűen csodaszép, végtelenül igényes kivitelezéssel, kár eldugni hátra.
A hang: végig próbáltam elő-vég-forrásnál is, mindenütt javul a térleképzés, jobban leválik a hangfalról a zene, apró részletek jönnek elő, mint pl. kivehetővé válik, hogy nyitja a száját az énekesnő, jobban szét válnak a hangszerek. Egyszóval remek kábel!

A Heed topikban ezt irtad:
"Az AC az Valhalla, tapasztalatom szerint bizony különböző mértékben, de hangolható a rendszer. Nálam a tápra a leg érzéketlenebb, aztán a hf kábelre, és leginkább az ic-k változtatnak a hangon a legtöbbet.
Persze imádom ócsó drótókkal is, de főleg térben, és részletességben hoznak nálam a különböző kanócok."
 
Senkit nem akarok megbantani, nem kotekedesbol, ellenben oszinte kivancsisagbol kerdezem, hogy nincs-e ellentmondas akozott, hogy a Heed a tapkabel cserejere a legerzeketlenebb, illetve akozott, hogy javul a térleképzés, jobban leválik a hangfalról a zene, apró részletek jönnek elő?
 
A Heedet masfel eve, a Valhalla tapot soha nem hallottam, ugyhogy minden tovabbi nelkul elfogadom, ha azt mondod, hulyeseg, hogy ilyet kerdezek.

Én a számomra érzékelhető változásokról írtam a különböző kábelek esetében.
Legtöbbet nálam adott kábelek esetében az ic csere hozott, de egyértelmű a tápkábel csere is,és a hf kábel csere is, csak kisebb mérvű, de azonos irányba mutat. A változás még feleségem szerint is egyértelmű, és nekünk tetsző, pedig ő sosem tudta, hogy min változtattam, mégis biztosan meg tudta mondani ő is, mikor volt pl. cat 7, és mikor MIT 750. Ezek csak az ÉN véleményeim, ÉN úgy érzem, így még szivesebben hallgatok zenét, nekem kell az élet a zenébe, és kellenek a részletek is, persze csak amíg nem válik az egész hosszútávon fárasztóvá. Abban gondolom egyet értünk, hogy azért egy bizonyos szintet illik a kábeleknek megütni, még ha hál istennek nem is kell nagyon elrugaszkodni a realitásoktól, és erre nem kell egy vagyont költeni. Boldogan hallgatom a mezei ac-vel is, de el kell ismernem, hogy hallható a Valhalla, a Néhai, a Zimonyi tápok hatása a zenére, amiket eddig próbáltam.
És ez szigorúan a saját véleményem,a saját rendszeremről, amit persze bárki leellenőrizhet nálam, egy jó kávé, vagy búza sör mellett.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



Lassan 1 hete tesztelgetek egy ilyen kábelt Ákos jóvoltából, most már talán nem elhamarkodott dolog véleményt alkotni róla. Először is a külső, egyszerűen csodaszép, végtelenül igényes kivitelezéssel, kár eldugni hátra.
A hang: végig próbáltam elő-vég-forrásnál is, mindenütt javul a térleképzés, jobban leválik a hangfalról a zene, apró részletek jönnek elő, mint pl. kivehetővé válik, hogy nyitja a száját az énekesnő, jobban szét válnak a hangszerek. Egyszóval remek kábel!

A Heed topikban ezt irtad:
"Az AC az Valhalla, tapasztalatom szerint bizony különböző mértékben, de hangolható a rendszer. Nálam a tápra a leg érzéketlenebb, aztán a hf kábelre, és leginkább az ic-k változtatnak a hangon a legtöbbet.
Persze imádom ócsó drótókkal is, de főleg térben, és részletességben hoznak nálam a különböző kanócok."
 
Senkit nem akarok megbantani, nem kotekedesbol, ellenben oszinte kivancsisagbol kerdezem, hogy nincs-e ellentmondas akozott, hogy a Heed a tapkabel cserejere a legerzeketlenebb, illetve akozott, hogy javul a térleképzés, jobban leválik a hangfalról a zene, apró részletek jönnek elő?
 
A Heedet masfel eve, a Valhalla tapot soha nem hallottam, ugyhogy minden tovabbi nelkul elfogadom, ha azt mondod, hulyeseg, hogy ilyet kerdezek.

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: William »


Az első benyomása az embernek, hogy eszméletlen jól néznek ki a kábelek! Letisztult, időtálló megjelenés főleg a fekete-króm kombinációnál. Ha valaki azt mondja, hogy a külsö nem számít azzal nem értek egyet mert jót szép kivitelben is lehet gyártani. Minden használati tárgy a lakásban egyben "bútordarab" is ezért fontos a dizájn mert nap mint nap szem előtt vannak.Úgy gondolom, hogy ezekben a kábelekben több kell legyen mint az agyonmarketingelt szalagsori termékekben. Mindig is nagyra értékeltem az egyedi gyártást és a személyes teszteket, véleményeket a fórum, a hétköznapi emberek,, igazi felhasználók bevonásával.
 
William
 
 

NAD T778

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Doky »



Lassan 1 hete tesztelgetek egy ilyen kábelt Ákos jóvoltából, most már talán nem elhamarkodott dolog véleményt alkotni róla. Először is a külső, egyszerűen csodaszép, végtelenül igényes kivitelezéssel, kár eldugni hátra.
A hang: végig próbáltam elő-vég-forrásnál is, mindenütt javul a térleképzés, jobban leválik a hangfalról a zene, apró részletek jönnek elő, mint pl. kivehetővé válik, hogy nyitja a száját az énekesnő, jobban szét válnak a hangszerek. Egyszóval remek kábel!

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak a Cu III+-al!
 
OFFTOPIC:


Jó az IC kábeled is! Más istálló de szintén nagyon jó!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
kisvizi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.09.19., kedd 20:23
Értékelés: 3

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: kisvizi »


Melyik típus van nálad? Cu III+ vagy CuIV?

CuAg II
Ez nagyon jó kábel,volt ilyenem remek hangok csalhatóak elö vele.Most is birtoklok egy pár Ákos féle kanocot/kedvencem a rongyos CU Ribbon hangfalkanoc/ és várom a két új tápkábelem is.Eddig mindig beváltak Ákos kábelei.

"Idegeskedni annyi,mint mások hülyesége miatt, önmagunkon bosszút állni"

Bayerdynamic DT 990
A privit hamarabb olvasom!


Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Lassan 1 hete tesztelgetek egy ilyen kábelt Ákos jóvoltából, most már talán nem elhamarkodott dolog véleményt alkotni róla. Először is a külső, egyszerűen csodaszép, végtelenül igényes kivitelezéssel, kár eldugni hátra.
A hang: végig próbáltam elő-vég-forrásnál is, mindenütt javul a térleképzés, jobban leválik a hangfalról a zene, apró részletek jönnek elő, mint pl. kivehetővé válik, hogy nyitja a száját az énekesnő, jobban szét válnak a hangszerek. Egyszóval remek kábel!

Melyik típus van nálad? Cu III+ vagy CuIV?

CuAg II
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Taky »



Lassan 1 hete tesztelgetek egy ilyen kábelt Ákos jóvoltából, most már talán nem elhamarkodott dolog véleményt alkotni róla. Először is a külső, egyszerűen csodaszép, végtelenül igényes kivitelezéssel, kár eldugni hátra.
A hang: végig próbáltam elő-vég-forrásnál is, mindenütt javul a térleképzés, jobban leválik a hangfalról a zene, apró részletek jönnek elő, mint pl. kivehetővé válik, hogy nyitja a száját az énekesnő, jobban szét válnak a hangszerek. Egyszóval remek kábel!

Melyik típus van nálad? Cu III+ vagy CuIV?
film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Lassan 1 hete tesztelgetek egy ilyen kábelt Ákos jóvoltából, most már talán nem elhamarkodott dolog véleményt alkotni róla. Először is a külső, egyszerűen csodaszép, végtelenül igényes kivitelezéssel, kár eldugni hátra.
A hang: végig próbáltam elő-vég-forrásnál is, mindenütt javul a térleképzés, jobban leválik a hangfalról a zene, apró részletek jönnek elő, mint pl. kivehetővé válik, hogy nyitja a száját az énekesnő, jobban szét válnak a hangszerek. Egyszóval remek kábel!

Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: hubee »

Köszi!
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Két kedves fórumtársnak köszönhetően valószínűleg készül egy lineáris táp a Squezeebox Classicomhoz (olyan 5V körül kell neki) és lenne lehetőségem egy CuAG I.-essel táplálni. Jól sejtem, hogy ez a forráshoz való kábel passzol majd hozzá?
Minőségben,teljesítményben képes kiszolgálni az analóg tápegységgel feljavított készüléket.
 
 
Taky!
Írok a KIT-ről is hamarosan.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: hubee »

Két kedves fórumtársnak köszönhetően valószínűleg készül egy lineáris táp a Squezeebox Classicomhoz (olyan 5V körül kell neki) és lenne lehetőségem egy CuAG I.-essel táplálni. Jól sejtem, hogy ez a forráshoz való kábel passzol majd hozzá?
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
kisvizi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.09.19., kedd 20:23
Értékelés: 3

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: kisvizi »


köszi Ákos

"Idegeskedni annyi,mint mások hülyesége miatt, önmagunkon bosszút állni"

Bayerdynamic DT 990
A privit hamarabb olvasom!


Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gabigo »

Nagyon nagy Ákos bácsinak!!!

Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Taky »


Köszi Ákos, megkaptam a privit, sz'tem hamarosan jelentkezem a rendeléssel.
Nem tudom volt e már róla szó, de egy rövid "esszét" írnál ama bizonyos AgNovice Kit-ről, gondolom érdekelné a "népeket itten"
film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”