Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Megfelelő minőségű,pamut szigetelést nem igazán egyszerű szerezni,mint ahogyan olyan varrónőt sem,aki nem röhög pofán amikor beállítok hozzá egy tekercs rézzel...
LOL ezt most elképzeltem
 
A következő 5éves tervben szerepel a fekete pamut és a fekete cérna!

"5 éves terv - több és jobb textilanyag" ez hozzan jutott eszedbe, hogy van varrós 5 éves terv bélyeg, késsz
 
érik már ez a kitüntetés, nagyon érik.. :


[8]__[=|=]__[8]

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


JENŐ
 
Polietilén,teflon szigetelés,6N tisztaság,0.2-1mm átmérő.
Jövő hónap közepén(Kb. akkor jutok majd levegőhöz...)építek számodra egy kábelt.Majd kereslek!
 
boubacar
 
A műanyag szigetelések annyival,"műanyagabbul" szólnak,hogy megéri a kábelt lélegeztetni.
 
Megfelelő minőségű,pamut szigetelést nem igazán egyszerű szerezni,mint ahogyan olyan varrónőt sem,aki nem röhög pofán amikor beállítok hozzá egy tekercs rézzel...
Mondhatnám,hogy ennek a színnek a legjobb a hangra gyakorolt hatása az igazság azonban az,hogy ebből volt az illető hölgynek elegendő mennyiség.
A következő 5éves tervben szerepel a fekete pamut és a fekete cérna!


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Képen.:Rongyláb réz ribbon by ValhallA
Ez a pamut nem túl légáteresztő egy csupasz réz vezetőhöz? Félek, hogy ez így túl hamar oxidálódni fog, még ha ránézésre sűrű szövésű is, de a levegőnek azért tudjuk mekkora lyuk kell hogy bebújjon alá..
Amúgy ki tudnál fejleszteni egy fekete pamut + fekete cérnás hangfalkábelt is?!
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Köszönöm szépen a választ!
 
Köszi a linket is, még így a Youtube-ról is jól szól!
 
Tudnál írni valamit a réz IC-ről: vezető mérete, anyaga, szigetelés anyaga, dugó ?
Esetleg van kipróbálható réz IC-d?
 
Üdv: Jenő
 
Jenő!Réz,ezüst,palladium.
 

http://www.youtube.com/watch?v=5c4x0yuKpeY 



Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Boubacar,Kag,zsolosz,Marc,gyuszmo.Köszönöm!
 
Jenő!
Réz,ezüst,palladium.
 
Switch!
Dodelijk jól írja az árat.
Persze az ár,függ a kábel hosszától is.
 
 
 
 

http://www.youtube.com/watch?v=5c4x0yuKpeY


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Júniusban írta róla ValhallA:
 
Tizenkilenc-Huszonezres kategória.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: switch »

Én azt szeretném megkérdezni, hogy a rézszalag hangfalkábel várható-e, hogy megvásárolható lesz és ha igen, kb mennyi lesz az ára?
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Szervusz Ákos!
 
Milyen IC és DIGI kábeleket tudsz készíteni?
 
Üdv: Jenő

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


ValhallA hangfal állvány

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Sziasztok, mivel nincs külön topicja, ide írok én is.
Tegnaptól én is a ValhallA tulajok közé tartozok, elkészült az állványom. Minden, amit az előttem lévők leírtak, ugyanúgy az én állványomra is igaz. Jelenleg elhelyezési gondokkal küzdök, de azért meghallgattam rajta a hangfalakat, döbbenet. A szekrény olyan szinten elkúrta a hangképet, most már kezdem hallanai, hogy hogyan is kellene szólni a dolgoknak.
Köszi Ákos, le a kalappal.

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Marc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 20:21
Értékelés: 25

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Marc »


1. a vállalt határidő előtt megkaptam őket,2. amikor pontosan elmondtam, mit szeretnék, a válasz ennyi volt: rendben.
Valószínűleg én kopogtattam eddig rossz helyen, de ilyesmikkel nem találkoztam még, ha egyedi gyártású dolgot szerettem volna.

Érdekes, én is így jártam ValhallÁ-nál.
Sok év keresgélés után (sajnos) először éreztem hifi vásárlásakor, hogy nem vagyok átverve.
 


Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Sokáig töprengtem, milyen hangfal állványt vegyek, míg végül bízva az itt fellelhető rengeteg dícséretben (bármi is legyen a tárgya), kértem a mestertől egy remekművet, lássam mit tud. 
Hát tud!
 
Azon túl, hogy nagyon jól mutatnak, eszméletlenül változtatott a hangon, természetesen jó irányba. Végre nem döngenek túl a mélyek, nem olyan erőszakosak, és pontosabbak is. Csak annyi van belőle, amennyi kell.
A magas tartomány is csiszolódott, kevésbé érzem harsánynak.
Kifejezetten hallgathatóbb most a zene itthon, kellemesebb, finomabb.
Szépen kordában tartja a NAD-Polk párost.
 
Valamint még két dolog, amiért külön hálás vagyok:
1. a vállalt határidő előtt megkaptam őket,
2. amikor pontosan elmondtam, mit szeretnék, a válasz ennyi volt: rendben.
Valószínűleg én kopogtattam eddig rossz helyen, de ilyesmikkel nem találkoztam még, ha egyedi gyártású dolgot szerettem volna.
 
Köszönöm Ákos!


cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Kag
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 01:07
Értékelés: 7

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Kag »


Sokáig töprengtem, milyen hangfal állványt vegyek, míg végül bízva az itt fellelhető rengeteg dícséretben (bármi is legyen a tárgya), kértem a mestertől egy remekművet, lássam mit tud.
 
Hát tud!
 
Azon túl, hogy nagyon jól mutatnak, eszméletlenül változtatott a hangon, természetesen jó irányba. Végre nem döngenek túl a mélyek, nem olyan erőszakosak, és pontosabbak is. Csak annyi van belőle, amennyi kell.
A magas tartomány is csiszolódott, kevésbé érzem harsánynak.
Kifejezetten hallgathatóbb most a zene itthon, kellemesebb, finomabb.
Szépen kordában tartja a NAD-Polk párost.
 
Valamint még két dolog, amiért külön hálás vagyok:
1. a vállalt határidő előtt megkaptam őket,
2. amikor pontosan elmondtam, mit szeretnék, a válasz ennyi volt: rendben.
Valószínűleg én kopogtattam eddig rossz helyen, de ilyesmikkel nem találkoztam még, ha egyedi gyártású dolgot szerettem volna.
 
Köszönöm Ákos!


Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Ma érkezett meg ValhallA CuIV kábele ! Kicsomagolás , döbbenés ! Volt már /és van is/ pár igényesebb hálózati kábelem , de a feltett fényképek alapján nem erre /nem ilyen vastagra/ számítottam . Robosztus , igényesen megépített kábel , öröm kézbevenni ! Ha valaki még csak a készülékekhez adott gyári kábelekhez van szokva , és esetleg most akar ilyenre váltani mindenképpen készüljön fel a sokkoló élményre ! :kiraly: Sajnos csak a hétvégén tudom beüzemelni , de már nagyon várom ! Ha csak fele olyan jól szól , mint ahogy kinéz már megérte az árát !
Minden elismerésem ValhallA mesternek az ilyen minőségű munkáiért és segítőkészségéért ! Jó lenne sok , hasonló tulajdonságú emberrel összefutni az életben !

Közben nekem is megjött egy CuIV hálókábel, és annak ellenére meglepődtem a hangján, hogy nekem bizony már járt itt egy CuII és CuIII tesztelésre, és azok fényében mertem megrendelni a CuIV-et (Ákos tanácsára a szériától kissé jobb dugókkal). Hát rendesen meglepődtem már az első bekötésre, egy HT Pro AC-11 helyére kötöttem be, de más kategória a kettő, az első szó ami azóta is elsőre az eszembe ugrik a kábelről, az a kifinomultság.

Együtt az erő, a határozottság, a nyugodtság és a tisztaság. A HT-11 finomságok nélkül nyomult mellette, csak tolni akarta a hangot, anélkül, hogy úgy megadta volna a mélyek mélységét, textúráját és kontrollját, ahogy a CuIV egyből. Mivel az Unicom alulméretezett az Usherhez, ezért ezt jól hallhatóan meghálálta. De ezt nagyjából tudtam eddig is, a CuII-t (ami már nincs, csak CuII+) még kissé lassúnak hallottam, a CuIII-ba már nem tudtam belekötni (bár azok usa dugósak voltak átalakítóval a végén), azért is rendeltem meg ezt, de ez annyit adott még tisztaságban az egész hangzásban, amit csak egy IC cserétől vártam volna.. A Pro AC-11-en a közepek és a magasak harsányak a CuIV tisztasága és sokkal jobb felbontása mellett. Az elmúlt két hétben pedig csak finomodott anélkül, hogy bármilyen negatív hullámzást produkált volna a bejáratás alatt. (Az ősszel vett Valab dac-ot pl. igazi kínzás volt bejáratni.
 
Az ezüst IC nagyon csecse, erősítő csere után biztos próbát teszek azzal is, mert ilyen ár/érték arányt nem találtam mint ez a hálókábel, még a használt holmikhoz viszonyítva se, nem véletlenül vettem meg ezt újonnan..
 
Köszönöm még egyszer, nagy örömömre rendesen sikerült felülmúlnod a várakozásomat! Én naív azt hittem tudom mit kapok.
[8]__[=|=]__[8]

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akos, hogyan tudlak elermi? nehany naapja kuldtem pm-et...

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Ez concept darab vagy gyártósorra is kerül?

Gyártósor?
Az nálam annyit tesz,hogy egymás után sorban...
 
Nagyságrendileg a kisebbik(RCA)30ezres a nagyobbik szimmetrikus(XLR) változat,50ezres kategória.
Természetesen az árat a csatlakozó minősége(ára)is jelentősen befolyásolja.
(Volt aki Xhadow XLR csatlakozóval szerelten kérte.Természetesen az hangban is más kategória,mint egy Neutrik...)
 
http://www.xhadow.com/
 
Képen.:Rongyláb réz ribbon by ValhallA

Na majd akkor szépen sorjában én is előbb a tápkábelek aztán lehet ki kéne próbálni ezt is a látvány már magában megér egy misét.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


 
Ez concept darab vagy gyártósorra is kerül?

Gyártósor?
Az nálam annyit tesz,hogy egymás után sorban...
 
Nagyságrendileg a kisebbik(RCA)30ezres a nagyobbik szimmetrikus(XLR) változat,50ezres kategória.
Természetesen az árat a csatlakozó minősége(ára)is jelentősen befolyásolja.
(Volt aki Xhadow XLR csatlakozóval szerelten kérte.Természetesen az hangban is más kategória,mint egy Neutrik...)
 
http://www.xhadow.com/
 
Képen.:Rongyláb réz ribbon by ValhallA

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1439
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: theo »


Képen.:Valhalla AG SS interkonnekt,karbon köpenyes,rhodium bevonatú RCA csatlakozókkal szerelve.
Respect mester!
 
Ez concept darab vagy gyártósorra is kerül?

És ha igen akkor mennyibe fog kerülni?

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képen.:Valhalla AG SS interkonnekt,karbon köpenyes,rhodium bevonatú RCA csatlakozókkal szerelve.
Respect mester!
 
Ez concept darab vagy gyártósorra is kerül?

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: peterson »


Köszönöm megtisztelő,elismerő véleményedet! 
 
1.Szerintem amennyiben elkezded kicserélgetni az AVA alkatrészeit,tuning célzattal,előbb-utóbb kizárólag az elosztó háza fog maradni.És persze attól a háztól is lehet jobbat építeni.
Szintet ugrani,sokkal egyszerűbb,egy másik,jelenlegi igényeidhez jobban igazodó elosztó megvásárlásával.
 
2.Jelenleg nincsenek 2m hosszú demonstrációs kábeleim.Bevallom,nem is tervezem,mert így is rengeteg pénzem áll a hobbiban,ami be van betonozva...(Több is,mint szeretném...)
 
3.Egyéb elfoglaltságaim miatt,nem vállalkozom(Jelenleg)spec. alumínium leszorító elkészítésére.
Én azt mondom,hogy nem éri meg pénzt beleölni az egyedi gyártásba,mert nagyon sokba kerül(ne)!Garancia meg nincsen rá,hogy első nekifutásra,gyárival megegyező minőségű munkadarab születik...
Az ebayen 10-150 dollárért kapni,ellenértékének megfelelő minőségű leszorítót.
Ebay keresőbe írd be.:record clamp vagy LP stabilizer
A Kínaiak egy tál rizsért,szériában nyomják a különböző anyagú,minőségű leszorítókat elfogadható árakon.
Idehaza,normális minőségű anyagot,kizárólag megrendelésre hoznak,esetenként akár,több hét beszerzési idővel.(Általában,még méterre sem lehet rendelni csak egész szálban.)
 
Képen.:Valhalla AG SS interkonnekt,karbon köpenyes,rhodium bevonatú RCA csatlakozókkal szerelve.

Köszöszi a gyors választ!
 
1, Valószínű igazad van, de inkább csak kvázi kis befektetéssel akartam egy kis javulást... mégiscsak ~1m "drót" nem nagy áldozat lenne, aztán nem lenne megállás?
2, Esetleg 1,5m? Próbára rövidebb is elég, csak végleges megoldásra kell ~2m. És mindenképp az ezüstözött típusoktól felfele...
3. A gond az, hogy függesztett vázas a TT-m menetes tányérorsóval. Ráadásul még csak nem is metrikus menettel... Ezért kellene az egyedi leszorító, ahol nem a súly dominál, hanem a jó rezgésmentes anyag a csavaros leszorító erővel. Igaz kisebb súlyú clampok (~300g-ig) lennének nem túl drágán vmilyen akrilból, de ez is lutri... és még csak nem is vasal a hullámos lemezeken...
 
Ha máshogy nem megy akkor itt kérdezném meg : VAN_E VALAKI GYŐR KÖRNYÉKÉN AKI VALHALLA BETÁP KÁBELEKET HASZNÁL ÉS HAJLANDÓ LENNE KÖLCSÖNÖZNI EGY PRÓBÁRA??
 
Üdv.. Laci

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Üdv Mester!Az elmúlt napokban (csak nemrég akadtam rá) átrágtam magam a teljes topikon.
Mitmondjak...tiszteletet parancsol a munkásságod!
Na annyi fényezés után rá is térnék a kérdéseimre:
1, jelenleg egy AVA elosztót használok. Lenne-e értelme ezt tuningolni? Egyszer eltörtem a betáp aljzatát amit így lecseréltem egy Furutech-re. Ekkor szétszedve láttam, hogy mi van a belsejében. Alig valami!! Még kábelekből is alig 1mm2-esek.
Ha ez jobbítható, mert amúgy meg masszívan meg van építve, akkor mit ajánlanál?
2, ugyancsak tápellátás: egyelőre a CD-hez és az erősítőhöz keresek megfizethető kábeleket. Ha lehet inkább a világosabb, szellősebb hangzás felé terelgetve a berendezéseket... Min. mindegyik 2m-es legyen. Tudnál erre egy ajánlatot adni? Esetleg meg lehet oldani egy kötelezettség nélküli (letét ellenében természetesen) meghallgatást?
3, ez talán nem vág szorosan a témába, de láttam, hogy sok aluminiumot használsz és talán te is forgácsolod őket. Egy egyedi lemezleszorítóra lenne szükségem a TT-mhez. Van valamilyen elképzelésem, rajzom amit szeretnék megvalósíttatni.Foglalkozol ilyennel? Valamilyen alu ötvözetre gondoltam, legjobb lenne a duralu, de azt nem találtam a kereskedelemben. Vagy csak rossz helyen kerestem...?
 
Előre is kösz:Laci

Köszönöm megtisztelő,elismerő véleményedet!
 
1.Szerintem amennyiben elkezded kicserélgetni az AVA alkatrészeit,tuning célzattal,előbb-utóbb kizárólag az elosztó háza fog maradni.És persze attól a háztól is lehet jobbat építeni.
Szintet ugrani,sokkal egyszerűbb,egy másik,jelenlegi igényeidhez jobban igazodó elosztó megvásárlásával.
 
2.Jelenleg nincsenek 2m hosszú demonstrációs kábeleim.Bevallom,nem is tervezem,mert így is rengeteg pénzem áll a hobbiban,ami be van betonozva...(Több is,mint szeretném...)
 
3.Egyéb elfoglaltságaim miatt,nem vállalkozom(Jelenleg)spec. alumínium leszorító elkészítésére.
Én azt mondom,hogy nem éri meg pénzt beleölni az egyedi gyártásba,mert nagyon sokba kerül(ne)!Garancia meg nincsen rá,hogy első nekifutásra,gyárival megegyező minőségű munkadarab születik...
Az ebayen 10-150 dollárért kapni,ellenértékének megfelelő minőségű leszorítót.
Ebay keresőbe írd be.:record clamp vagy LP stabilizer
A Kínaiak egy tál rizsért,szériában nyomják a különböző anyagú,minőségű leszorítókat elfogadható árakon.
Idehaza,normális minőségű anyagot,kizárólag megrendelésre hoznak,esetenként akár,több hét beszerzési idővel.(Általában,még méterre sem lehet rendelni csak egész szálban.)
 
Képen.:Valhalla AG SS interkonnekt,karbon köpenyes,rhodium bevonatú RCA csatlakozókkal szerelve.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Ugye jól sejtem, hogy ő az enyém (lesz)?


Kag,jól sejted...
 
Gyuszmo a tiéd is elkészült!(Becsomagolva,transzportra vár...)
 


Rendicsek, azt hittem az enyémet tetted be, se baj, nagyobb lesz a meglepetés élőben . Ja, hogy az állvány is be van csomagolva?
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Ugye jól sejtem, hogy ő az enyém (lesz)?


Kag,jól sejted...
 
Gyuszmo a tiéd is elkészült!(Becsomagolva,transzportra vár...)
 


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: peterson »


Üdv Mester!
Az elmúlt napokban (csak nemrég akadtam rá) átrágtam magam a teljes topikon.
Mitmondjak...tiszteletet parancsol a munkásságod!
Na annyi fényezés után rá is térnék a kérdéseimre:
1, jelenleg egy AVA elosztót használok. Lenne-e értelme ezt tuningolni? Egyszer eltörtem a betáp aljzatát amit így lecseréltem egy Furutech-re. Ekkor szétszedve láttam, hogy mi van a belsejében. Alig valami!! Még kábelekből is alig 1mm2-esek.
Ha ez jobbítható, mert amúgy meg masszívan meg van építve, akkor mit ajánlanál?
2, ugyancsak tápellátás: egyelőre a CD-hez és az erősítőhöz keresek megfizethető kábeleket. Ha lehet inkább a világosabb, szellősebb hangzás felé terelgetve a berendezéseket... Min. mindegyik 2m-es legyen. Tudnál erre egy ajánlatot adni? Esetleg meg lehet oldani egy kötelezettség nélküli (letét ellenében természetesen) meghallgatást?
3, ez talán nem vág szorosan a témába, de láttam, hogy sok aluminiumot használsz és talán te is forgácsolod őket. Egy egyedi lemezleszorítóra lenne szükségem a TT-mhez. Van valamilyen elképzelésem, rajzom amit szeretnék megvalósíttatni.Foglalkozol ilyennel? Valamilyen alu ötvözetre gondoltam, legjobb lenne a duralu, de azt nem találtam a kereskedelemben. Vagy csak rossz helyen kerestem...?
 
Előre is kösz:Laci

Avatar
Kag
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 01:07
Értékelés: 7

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Kag »


Ó be szép!
 
Ugye jól sejtem, hogy ő az enyém (lesz)?

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”