Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nap képe! :photograph:
Csatolmányok
Nap képe.jpg
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

rx8 írta:
2023.09.04., hétf. 21:53
KisMarci:

Végre betámolygott Franciaországból a Carmina Burana LP-n és pazarul szól a cuccon. Nem kellett lekapcsolni :rolleyes: Nagyon szép felvétel és igen nagy dinamikával is rendelkezik és a rendszer nem omlott össze a csúcsoknál sőt még kérte is hangerőt. De még fontosabb az érzelmek ábrázolása. Sajnos kissé le van a lemez harcolva, de egy mosás majd segít rajta.Deutsche Grammophon felvétel. Nagyon szépen köszönöm a tippet.
:cheers1:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: rx8 »

KisMarci:

Végre betámolygott Franciaországból a Carmina Burana LP-n és pazarul szól a cuccon. Nem kellett lekapcsolni :rolleyes: Nagyon szép felvétel és igen nagy dinamikával is rendelkezik és a rendszer nem omlott össze a csúcsoknál sőt még kérte is hangerőt. De még fontosabb az érzelmek ábrázolása. Sajnos kissé le van a lemez harcolva, de egy mosás majd segít rajta.Deutsche Grammophon felvétel. Nagyon szépen köszönöm a tippet.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Diablo Signature :photograph:
Csatolmányok
IMG_20230902_165350_DRO.jpg
IMG_20230902_165240_DRO.jpg
IMG_20230902_165104_DRO.jpg
IMG_20230902_164921_DRO.jpg
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Jimi Hendrix + Garrard 401+ SME + Ortofon
Csatolmányok
Garrard 401SME + Ortofon.jpg
Garrard 401SME + Ortofon.jpg (117.63 KiB) Megtekintve 5645 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nap képe! :photograph:

(Yamaha DX-7 II Factory (1987) )
Csatolmányok
1234.jpg
1234.jpg (91.02 KiB) Megtekintve 5568 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Peger »

Zseniális :)
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nap képe! :photograph:
"Stanley Kubrick taking a mirror selfie with his daughter while Jack Nicholson thought it was a photo of him on the set of The Shining, 1980."
Csatolmányok
Shining.jpg
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nap képe! :photograph:
(Jon Lord, 1971)
Csatolmányok
Jon Lord, 1971.jpg
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif John Deacon happybday.gif leborulok.gif

https://en.wikipedia.org/wiki/Category: ... ohn_Deacon

Milyen érdekes, hogy pont az imént került "szóba" érintőlegesen... A gondolatoknak is hatalmas ereje van! :)

Sok szép Queen balladát és megszámlálhatatlan ikonikus basszus témát jegyez!
Nem beszélve arról, hogy Ő az egyetlen, aki felfogta, hogy a Queen, Mercury nélkül nem létezhet!
Számomra a Bryan May, Roger Taylor féle haknizás és "hagyaték kezelés" inkább visszatetsző, mintsem, hogy jegyet váltanék rá!


youtu.be/NVIbCvfkO3E


youtu.be/0AIlz08fZos


youtu.be/-OGd4gplxQM
Csatolmányok
john_bio2 (1).jpg
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

...és a sírodik elkisér (na jó akkor már nem fogod hallani :D )
Anyám Alzheimer beteg és az én születési dátumom már nem tudja, az embereket se mindig ismeri fel (és ez lesz még rosszabb), de a dalszöveg az megy neki, és elbilleg a ritmusra a "Trabantjára" (járókeret) támaszkodva. Szóval az erő benne van!
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Napra pontosan 40 évvel ezelőtt tartották ezt az ikonikus The Police koncertet a Shea(New York) Stadionban.

youtu.be/Wq1I3N1ieZk

A The Police, 1983-as Synchronicity turnéja, különösen fontos állomás az életemben, ugyanis ez volt az első igazán meghatározó zenei élményem!
Talán már írtam, hogy egy ismerős külföldről hozott egy VHS koncertvideót az 1983-as turnéról. Nem igazán értettem semennyire a zenéhez, de annyira lenyűgözött az előadás, hogy azóta nem múlt el nap, hogy ne hallgattam volna zenét valamilyen formában...

Időrendben a második igazán meghatározó zenei élményem az 1985-ös Live Aid közvetítés, különösen a Queen felejthetetlen húsz perces előadása, amely az összes ott fellépő világsztár teljesítményét zárójelbe tette.

youtu.be/bToG3hKX5nM

Ebből is lehet látni, hogy milyen elsöprő ereje van a zenének!
Amikor egy jó esetben is 240soros, színzajos VHS felvétel, amin a hang monó az embert képes elvarázsolni, akkor nincs miről tovább beszélni...
A világon az egyik legnagyobb erőt a ZENE képviseli!
Az, hogy jó vagy rossz, megítélés, perspektíva és ízlés kérdése, viszont az ereje mindenkire nézve általános és elvitathatatlan!
Csatolmányok
4.jpg
4.jpg (103.81 KiB) Megtekintve 5351 alkalommal
3.jpg
2.jpg
2.jpg (65.13 KiB) Megtekintve 5351 alkalommal
1.jpg
1.jpg (72.23 KiB) Megtekintve 5351 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Bécó »

Happy Birthday Robert De Niro! leborulok.gif
Csatolmányok
E71BCE6B-91C0-4EC2-990F-9BE66836F383.jpeg
E71BCE6B-91C0-4EC2-990F-9BE66836F383.jpeg (122.54 KiB) Megtekintve 5264 alkalommal
9DD96CB8-52F7-46F3-8B0C-7DC100F76367.jpeg
2D342502-3BE6-40D4-B569-F54341A4644B_4_5005_c.jpeg
2D342502-3BE6-40D4-B569-F54341A4644B_4_5005_c.jpeg (45.17 KiB) Megtekintve 5264 alkalommal
2FF180EE-FBED-4E25-B7FF-5A2D6276FA11.jpeg

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nap képe! :photograph:
Csatolmányok
Nap képe 11.jpg
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
boza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2015.07.03., pén. 12:32
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Sülysáp

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: boza »

Sziasztok !

Nemrég, múzeumok éjszakáján sikerült "elszenvednem" Péteriben, szabadtéren, hangosított koncerten, Csík zenekar és vendégei (ugye "ingyé"), nem vártam sokat, nem vagyok egy népzenehallgató, DE amit ott megszólalt, minden tiszteletem a zenekarnak és legalább egyenértékű elismerésem a hangosításért felelő csapatnak, kellően nagy hangerőn, tisztán, egyáltalán nem zavaróan, mégis minden énekhangi és hangszeri szösszenetet, sávhatárok nélkül lesugározni képes cuccot hoztak össze, pl: bőgőt így szólni még nem volt szerencsém, torzítatlan csontvelőig hatoló, nagyon mély hangok, már pengetve is, majd ahogy a zene kívánta, vonóval (na ott jött el a katarzis), most ahogy írok róla, vagy említem valakinek, ennyi idő után is, kezemen-lábamon áll a szőr.
Néhányszor volt még ilyen élményem, pl:
-A Kölni dómban egy misén, ott könny-patakokban, ahogy az orgona megszólalt, a hangom is elcsuklott, nem tudták körülöttem, hogy mi bajom van (mondjuk csak az orgona 3x akkora volt, mint a városi templomunk)
-ANIMA MUSICAE KAMARAZENEKAR bemutatkozó koncert, helyi művházban (kisvárosunk érdekelt lett lakóhely szempontjából) unplugged, pár méterről, hegedűt így elhalkuni a semmibe, ez is beégett egy életre (libabőr-könnypatak)
Az egészhez hozzátarozik, hogy a rock és metál zenét szeretem, amit a 90'-es években vásárolt, akkoriban egyik kommersz Japó cég, masináin hallgatok a mai napig (mégcsak nem is legteteje), ezen a tv is (nem házimozi, hallottam jót, nincs 100Millám rá) meg a jutúb is, meg minden is az ízlésem szerint zajong.
Azóta lett nekem is Hígend is (merkell), meg félévszázados Amcsi vonal laposfallal (merteccik, de nagyon), az a baj, hogy mind jó, nincs Hegylakó ('máhogy 1 maradhat)
Ráadásul a SARS-CoV-2 hozzájárult egy maradjotthon gurulós rackcuccos összeállításához is, 1-2 óra múlva valahogy az is rohadt jól tud szólni, néha még a szomszéd is szólt, hogy máskor is döngethetném, nem kellett csöndben kertészkedniük.

Bocsi, csak úgy kijött az előző témák kapcsán (drót meg kell, oszt lehet hangolni, ammen, vagy ámen, á, mindegy)

Üdv, Boza

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nap képe! :photograph:
(Jacky Ickx és a Porsche 959, Paris-Dakar 1986)
Csatolmányok
123.jpg
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

ValhallA írta:
2023.08.14., hétf. 10:10

Na ezért egy nagy galaktikus BULLSHIT nekem az egész High-End Audio, mert lehet bármilyen megalapozatlan véleményt legalizálni a teccikséggel!
Ez teccik. :smile32:
31_1_21.gif 31_1_21.gif 31_1_21.gif
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

[/quote]

Érdemes lenne talán máshol folytatni a teszt zene témát, mert fontos téma, de én se szívesen írok be más, főleg Ákos topikjába. De ezt most nem tudom megállni. Igérem többet nem írok be ide. Ezt az alább ajánlott zenét én elrettentő példának tartom, ha tesztelésről van szó. Én úgy gondolom nem ilyen zenével kell "megizzasztani" a rendszert, ha tesztelünk, hanem nagyon jó, de olyan felvétellel ahol tudunk figyelni a hallott hang szépségére és egy előtte hallott hangzástól való eltérésre. Egy rendszer vagy egy készülék, vagy kábel minősége tökéletesen értékelhető pl. egyetlen zongora hangjával. Arra oda is tudunk figyelni.
[/quote]

Amennyiben konteó hívő lennék, azt hinném, amint kezd kialakulni bármilyen, több embert érdeklő diskurzus, az bosszant és azonnal kivezetnéd máshová.
Nagyon ráérhetsz, de tényleg…
Bátran írhatsz, engem egyáltalán nem zavar, csak az öntömjénezést és direkt marketinget hagyd meg a saját topikod tartalmának.
Amennyiben ezt az egyszerű szabályt betartod, ígérem ugyan úgy foglak kezelni, mint bármelyik hátsó szándék nélküli, unalmában ide tévedt fórumozót.

A szóló hangszerrel "izzasztós", "szép hang" teóriáddal nem tudok mit kezdeni, mivel érvek nélkül, kizárólag emóciókra alapozott.
Négy komplett láncom van, ebből kettő komolyabb!
Mindegyik láncom hitelt érdemlően megjeleníti, ha úgy tetszik „szépen” a szóló hangszereket, viszont komplex zenekari művek prezentálására ezekből kizárólag egyetlen egy alkalmas!
Ez nem „teccikség”, emóciók vagy hiszem-nem hiszem dolga, hanem jól demonstrálható, tényszerű!

Na ezért egy nagy galaktikus BULLSHIT nekem az egész High-End Audio, mert lehet bármilyen megalapozatlan véleményt legalizálni a teccikséggel!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

geller írta:
2023.08.13., vas. 08:32
Én is hozzászólnék ehhez az eszmecseréhez, ha már zene a téma. Én is ajánlanék egy zseniális albumot teszteléshez de még inkább meghallgatáshoz. Igaz ez progresszív rock, de szimfonikus kísérettel, lehet vele izzasztani
Nagyon hasonló a hangszerelés, megszólalás, mint az általam ajánlott Basil Poledouris filmzenéi a nyolcvanas évekből. Nem lennék meglepve ha Wakeman, Poledouris rajongó lenne...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2023.08.13., vas. 10:30

Érdemes lenne talán máshol folytatni a teszt zene témát, mert fontos téma, de én se szívesen írok be más, főleg Ákos topikjába. De ezt most nem tudom megállni. Igérem többet nem írok be ide.
Igen, van külön "nyúzószett" topik de ha Ákost nem zavarja akkor...
Nem szívesen írsz be, de azt azért ugye el kellett mondanod más (tök véletlenül kábeles) topikjában, hogy te is kábelekkel foglalkozol...Rudi bácsi, megint rezeg a léc, de most tényleg közel van hozzá, hogy leessen.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: cables »

geller írta:
2023.08.13., vas. 08:32
Én is hozzászólnék ehhez az eszmecseréhez, ha már zene a téma. Én is ajánlanék egy zseniális albumot teszteléshez de még inkább meghallgatáshoz. Igaz ez progresszív rock, de szimfonikus kísérettel, lehet vele izzasztani

Kedvcsinálónak az egyik részlet

youtu.be/GjCGErOVVQ4
Érdemes lenne talán máshol folytatni a teszt zene témát, mert fontos téma, de én se szívesen írok be más, főleg Ákos topikjába. De ezt most nem tudom megállni. Igérem többet nem írok be ide. Ezt az alább ajánlott zenét én elrettentő példának tartom, ha tesztelésről van szó. Én úgy gondolom nem ilyen zenével kell "megizzasztani" a rendszert, ha tesztelünk, hanem nagyon jó, de olyan felvétellel ahol tudunk figyelni a hallott hang szépségére és egy előtte hallott hangzástól való eltérésre. Egy rendszer vagy egy készülék, vagy kábel minősége tökéletesen értékelhető pl. egyetlen zongora hangjával. Arra oda is tudunk figyelni.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

cables írta:
2023.08.12., szomb. 21:59
Ha már ilyen szép kulturált beszélgetés folyik itt talán én is beleszólhatok egy bizonyos fokig ellen véleménnyel. Nekem az utóbbi időszak tesztelései során az a véleményem alakult ki, hogy a legjobb zenei teszt anyag egy nagyon jól felvett opera ének hangjai. Az emberi hangot ismerjük legjobban, mert azt halljuk a legtöbbet. És nem magasakra, mélyekre, felbontásra, térre érdemes figyelni, hanem az ének szépségére. Persze mindenki a maga életéből indul ki, én nem rendszereket szoktam tesztelni, hanem kábel változatokat. Egy csodálatos Carlo Bergonzi énekelte opera áriát egymás után meghallgatva különböző kábel variációkkal egyértelműen eldönthető, hogy melyik a legjobb. Amelyik kábellel a legszebben énekel. szvsz
Az lett volna világra szóló csoda, ha nem "ellen véleménnyel" érkezel egy olyan diskurzusba, ahol valamilyen módon felmerül a nevem. :D
Viszont azt igen nagyra értékelem, hogy a kábeleid marketinkelése, csak ízlésesen árnyaltan és nem a szokásos termékmegjelenítéssel történik.
Nem mondanám, hogy ellenvélemény amit írtál, sokkal inkább azt, hogy egy másik klasszikus műfajt preferálsz.
Persze ha szeretnéd legyél bátran "ellen"!

Az emberi énekhang, mint űbermens teszt matéria, azért nem helytálló, mert egy szűk frekvencia sávot ölel fel!
Lehet, hogy a Te "kábel változataid", fejlesztésénél egyáltalán nem releváns a "magas, mély, felbontás", viszont a világ összes High End kábelénél igen!
Ahol ezek a jellemzők rendben vannak, ott az énekhang megfelelő reprodukálása elve megoldott és nem kíván semmiféle további fejlesztést.
A "szépséggel" az a gond, hogy lehet utólagosan módosítani az eredeti felvételt, egyén habitusának függvényében szépséges-re akár elektronikával, akár kábellel, mivel ez egy meghatározhatatlan, megfoghatatlan dolog, egyénenként mindenkinek mást jelentve.
Minden a közös hobbinkban, megfoghatatlan, meghatározhatatlan dolgot legszívesebben az üveghegyen túlra transzportálnék, oda ahol a kismalac Tour üzemel a második emeleti irodába a hétfejű sárkány iróasztalához a hétmérfüldes csizma mellé a nyolc szögletú kis kerek sarokba. :D
A stúdiós oldalról érkeztem, ezért sokkal kevesebb ideig tűzött rám a nap, mint másokra a High-End Audio üzemanyagaként szolgáló ideológiák tengerén hánykolódva...
Igénylem a konkrétumokat, ezért soha nem a meghatározhatatlan dolgokat, hanem a kiegyenlített, tiszta túlzásoktól mentes hangzás elérése a célom!
Ahol ez a típusú hangzás tetten érhető, ott az énekhang tökéletes eleme a teljes hallható és egyben megbonthatatlan hangsávnak!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: geller »

Én is hozzászólnék ehhez az eszmecseréhez, ha már zene a téma. Én is ajánlanék egy zseniális albumot teszteléshez de még inkább meghallgatáshoz. Igaz ez progresszív rock, de szimfonikus kísérettel, lehet vele izzasztani

Kedvcsinálónak az egyik részlet

youtu.be/GjCGErOVVQ4
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: cables »

Ha már ilyen szép kulturált beszélgetés folyik itt talán én is beleszólhatok egy bizonyos fokig ellen véleménnyel. Nekem az utóbbi időszak tesztelései során az a véleményem alakult ki, hogy a legjobb zenei teszt anyag egy nagyon jól felvett opera ének hangjai. Az emberi hangot ismerjük legjobban, mert azt halljuk a legtöbbet. És nem magasakra, mélyekre, felbontásra, térre érdemes figyelni, hanem az ének szépségére. Persze mindenki a maga életéből indul ki, én nem rendszereket szoktam tesztelni, hanem kábel változatokat. Egy csodálatos Carlo Bergonzi énekelte opera áriát egymás után meghallgatva különböző kábel variációkkal egyértelműen eldönthető, hogy melyik a legjobb. Amelyik kábellel a legszebben énekel. szvsz

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

rx8 írta:
2023.08.12., szomb. 18:01
A fene se gondolta volna, hogy egy kis vihart kavarok a kérdésemmel :D Akkor előkapom a Jordi Savall albumaimat és jól meghallgatom őket, idáig idő hiányában nem tudtam amúgy sem meghallgatni őket. Illetve van LP-n is egy-két felvételem.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a reflexiókat nagyon tanulságos volt.
Nem érzek semmilyen vihart. Sokkal inkább eszmecsere, normális hangnemben a másik véleményét meghallgatva, majd véleményezve.
Tudom furcsa, de így is lehet! :rolleyes:
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”