Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


youtu.be/YUqn1OPxtmE


A srácok megint nagyot alkottak a Vakondok után a Stamps Back dokumentumfilmmel! leborulok.gif

Hazánkban a nyolcvanas évek első felében a cocom lista és kontraszelekció fojtogatásában, kezdetben egy maroknyi tizenéves a beteg ideológiát legyőzve a társadalmi különbségeket felülírva, kultúrát teremtett és saját mércét állított fel!
Kicsit leegyszerűsítve ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy meghekkelték a végnapjai felé vánszorgó, Kádár-korszakot. Mi a Matrix ha nem ez?! :rolleyes:
Aki átélte annak azért ajánlom megtekintésre, aki pedig nem, annak talán betekintést nyújthat egy olyan sötét korszakba, amelynek rémképe ismét rávetült az egész modern világra...

Az ismerősi körömben, de még itt a fórumtagok között is akad egy-két legendás alak az egykor történelmet író fiatalok közül! ;)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Boldog új évet!

Kép

:luck:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

gomolalaci írta:
2022.12.30., pén. 20:22
tonee73 írta:
2022.12.29., csüt. 21:12
gomolalaci írta:
2022.12.29., csüt. 20:43


Egyet értek veled a hangzási különbségekkel kapcsolatban!
Én ugyanezt az élményt éltem át, amikor egy neves gyártó kábeleit cseréltem le Power-R ,,drótokra".
S már csak pár órát kell várnunk, hogy Rudibá felfedezze (tök véletlenül) ezt kissé reklámgyanús hozzászólást.
Majd ezt követően az összes híve nyomni is fog rá egy like-ot.
Pitiáner...
bravo.gif
Nem reklámnak szántam, csak megpróbáltam őszinte lenni. Hiba volt a márkanevet leírnom sad.gif
És Rudi még nem ,,fedezte" fel.
Jajj, már megint reagálni kell...

Nyugodtan lehetsz őszinte, nincsen ezzel semmi gond! Viszont a gyermeki báj és naivitás ellenére, mindenhol vibrál a levegőben, hogy igencsak vékony jég ez a téma. Hozzátéve, hogy ez legkevésbé miattam alakult így!

Próbálom magam kivonni teljes mértékben a hazai audio életből, a különböző vélt érdeksérelmek miatt.
Azt is saját magam kértem az AVX adminisztrátoroktól, hogy ezt a topikot erre az eldugott helyre és ne a "gyártók" közé tegyék, ennek ellenére én vagyok az univerzális gonosz démon a hazai világlegjobbja kábelfonodákban, akit le kell gyűrni!
így ha valaki szökőévenként beír ide valami pozítv jellegű vélményt az mindig szálka egyes emberek szemében... Azt is megértem, ha annyira elégedett vagy Rudolf kábeleivel, hogy azt mindenhol világgá akarod kürtölni teli tüdőből, mert már nem bírod egyszerűen magadban tartani, de gyakorlatilag ezt az egész AVX-en mindenféle megtehetnéd, surlódás nélkül. Mondjuk a Fapaci-hoz meg a Néhai-hoz se posztolj szerintem ilyeneket, mert bármennyire emberbarátok, nem lenne keresztényi cselekedet. :D

Abban pedig oltári nagyot tévedsz, hogy Rudolf Bátyád még nem fedezte fel a bejegyzésedet, mert ez az egyik "kedvenc" topikja, amit napi szinten látogat! Ma minimum legalább három alkalommal láttam itt bejelentkezve! Gondolom a lelátóról azt várták legtöbben, hogy majd kitörhet egy színes, szélesvásznú parasztgyalázat, és lehet csámcsogni, szőrös lábról ragtapaszt tépkedni, de inkább a zseniális Peléről emlékeztem meg az ajtócsapkodás helyett...
Ó jajj, micsoda pazarlás! :napsut:

Remélem most már annyiban lehet hagyni a dolgot, mert egy kábelt szeretnék kritikusan meghallgatni, méghozzá nyugodt körülmények között és nem akarok közben az miatt izgulni, hogy mire visszajövök minden jóakaróm telefirkálja a topikot, hogy mekkora lelki sérelem érte a kábeleim és úgy egyáltalán a fizikális létezésem végett! :rolleyes:
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

tonee73 írta:
2022.12.29., csüt. 21:12
gomolalaci írta:
2022.12.29., csüt. 20:43


Egyet értek veled a hangzási különbségekkel kapcsolatban!
Én ugyanezt az élményt éltem át, amikor egy neves gyártó kábeleit cseréltem le Power-R ,,drótokra".
S már csak pár órát kell várnunk, hogy Rudibá felfedezze (tök véletlenül) ezt kissé reklámgyanús hozzászólást.
Majd ezt követően az összes híve nyomni is fog rá egy like-ot.
Pitiáner...
bravo.gif
Nem reklámnak szántam, csak megpróbáltam őszinte lenni. Hiba volt a márkanevet leírnom sad.gif
És Rudi még nem ,,fedezte" fel.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Minden szava arany! Nagyon fog hiányozni ebből a világból...


youtu.be/S-x2qO8rnrw


Magam is azt vallom, hogy profinak lenni csak egy értéktelen, üres frázis, ha mi magunk nem vagyunk jó emberek!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: earforce »

ValhallA írta:
2022.12.29., csüt. 22:30

Fogadjuk el egymást és tiszteljük mindenki véleményét!
Sokkal inkább a szeretetnek jött el az ideje, ebben az egyre embertelenebb világban...
Számomra csak a zene van, nincs időm, energiám másokat utálni! :napsut:
Vigyázat comingout:

Ezért szeretem ezt a topikot, és ezért jár óriási bigUP! & TISZTELET ValhallA szakkollégának, mert így járt el a múltban, a jelenben és tudjuk hogy a jövőben is így fog! Itt nincs tukma, gerilla marketing és ehhez hasonló csintalan megoldások ;)
Írom mindezt úgy hogy sosem vettem és veszek tőle kábeleket és ezt sztem Ákos is tudja:)
Komplett kábelrendszer vizsgázott nálam sehogy (értsd: az ég-egy-adta világon nem volt semmilyen változás) másutt meg egy USB kábel cseréje hozta meg a komplett muzikalitást. Nem kell ítélkezni, ki kell próbálni. Love & peace<3
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Úgy látom véget is ért a szeretet ünnepe! :smile29:
Kérek mindenkit, hogy ne üljön fel a provokációnak! Évenkénti rendszerességgel előfordul, nem nagy ügy...

Mindenkinek joga van a saját véleményéhez!
Ugyan annyit ér egy Power-R kábelek mellett kardoskodó vélemény, mint a ValhallA kábeles pozitív poszt.
Engem még az sem zavar, ha azt valaki úgy véli legjobban a ValhallA Világa topik-ban tudja képviselni!
Számtalanszor leírtam már, hogy a Hifiben nincsenek csak személyes, egyedi, kicsi (rész)igazságok!
A kiváló minőséghez rengeteg készüléken, többféle kábelen keresztül el lehet jutni, nem létezik az egy és igaz út!

DE!
Tegye a szívére a kezét minden Power-R rajongó és játszadozzon el a gondolattal, hogy mi történne akkor, ha a Power-R topikba bekerülne egy hasonló, személyemet vagy a kábeleimet bármilyen szinten méltató vélemény…?!
Jobb esetben két perc alatt törölné a posztot a topikgazda, rosszabb esetben kirobbanna egy édesanyázással egybekötött topikháború!
Szerintem ez nem a kábelek minőségkülönbségéről, hanem sokkal inkább az emberi minőségek különbözőségéről szól, és ez valóban számít is valamit, nem úgy, mint az élettelen tárgyak!

Fogadjuk el egymást és tiszteljük mindenki véleményét!
Sokkal inkább a szeretetnek jött el az ideje, ebben az egyre embertelenebb világban...
Számomra csak a zene van, nincs időm, energiám másokat utálni! :napsut:
Csatolmányok
mother-theresa.jpg
mother-theresa.jpg (130.34 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

gomolalaci írta:
2022.12.29., csüt. 20:43


Egyet értek veled a hangzási különbségekkel kapcsolatban!
Én ugyanezt az élményt éltem át, amikor egy neves gyártó kábeleit cseréltem le Power-R ,,drótokra".
S már csak pár órát kell várnunk, hogy Rudibá felfedezze (tök véletlenül) ezt kissé reklámgyanús hozzászólást.
Majd ezt követően az összes híve nyomni is fog rá egy like-ot.
Pitiáner...
bravo.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

stonehands írta:
2022.12.29., csüt. 17:21
Leírnám legújabb Valhalla kábeles élményemet.
Második hete járatom az Ákostól kapott Draco Ref. V3 XLR összekötőt.
Eddig Aura Ref.V3+-t használtam.
Közel sem elég idő ez egy teljesen nyers kábel megszelídítésére, ami tudjuk, hogy 300 óra körül van.
De már nem vagyok képes csak fél füllel bele-bele hallgatni...
Nekiülök a jól ismert lemezeimmel és a lovak közé dobom a gyeplőt, had szóljon.
Ami elsőre szembeötlő a színpad kiterjedése, a tér olyan rétegződése, amit eddig nem tapasztaltam.
Érezni, ha egy zenész helyet változtat, vagy elfordul kicsit a mikrofontól.
Hallani lehet a fúvósokból kiáramló levegő tónusváltásait, az énekes lélegzését,sóhajtását.
Minden hangszer a saját méretében és súlyával szólal meg, nem esik túlzásokba, nincs hiányérzet.
Hallod a hangszerek hangján túl a fa és a fém rezonanciáját, amit eddig inkább csak érezni lehetett,
most kézzelfoghatóvá válik.
Az énekesek 3D-ben vannak jelen a színpadon, érzékeled minden rezdülésüket.
Ezzel együtt sem túlfinomkodó . A dobleütések erőteljesek és tűpontosak. A dobok és cinek körül
egy felharmonikus felhő képződik, ami hihetetlenül élővé teszi a megszólalást, de ez minden hangszerre jellemző, legyen fúvós, vonós, vagy pengetős.
A mély tartomány olyan tónusokat hoz elő, amiket nem is hittem, hogy a rendszerem képes megjeleníteni.
De ezzel együtt szerintem a Draco legnagyobb erénye nem az hogy milyen magasai vannak és
briliáns középtartománya, meg milyen mélyre megy.
Ez mind jelentőségét veszti, mert egyszerűen árad belőle a ZENE !
Ati
Egyet értek veled a hangzási különbségekkel kapcsolatban!
Én ugyanezt az élményt éltem át, amikor egy neves gyártó kábeleit cseréltem le Power-R ,,drótokra".
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
stonehands
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2016.04.11., hétf. 07:28
Értékelés: 8

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: stonehands »

Leírnám legújabb Valhalla kábeles élményemet.
Második hete járatom az Ákostól kapott Draco Ref. V3 XLR összekötőt.
Eddig Aura Ref.V3+-t használtam.
Közel sem elég idő ez egy teljesen nyers kábel megszelídítésére, ami tudjuk, hogy 300 óra körül van.
De már nem vagyok képes csak fél füllel bele-bele hallgatni...
Nekiülök a jól ismert lemezeimmel és a lovak közé dobom a gyeplőt, had szóljon.
Ami elsőre szembeötlő a színpad kiterjedése, a tér olyan rétegződése, amit eddig nem tapasztaltam.
Érezni, ha egy zenész helyet változtat, vagy elfordul kicsit a mikrofontól.
Hallani lehet a fúvósokból kiáramló levegő tónusváltásait, az énekes lélegzését,sóhajtását.
Minden hangszer a saját méretében és súlyával szólal meg, nem esik túlzásokba, nincs hiányérzet.
Hallod a hangszerek hangján túl a fa és a fém rezonanciáját, amit eddig inkább csak érezni lehetett,
most kézzelfoghatóvá válik.
Az énekesek 3D-ben vannak jelen a színpadon, érzékeled minden rezdülésüket.
Ezzel együtt sem túlfinomkodó . A dobleütések erőteljesek és tűpontosak. A dobok és cinek körül
egy felharmonikus felhő képződik, ami hihetetlenül élővé teszi a megszólalást, de ez minden hangszerre jellemző, legyen fúvós, vonós, vagy pengetős.
A mély tartomány olyan tónusokat hoz elő, amiket nem is hittem, hogy a rendszerem képes megjeleníteni.
De ezzel együtt szerintem a Draco legnagyobb erénye nem az hogy milyen magasai vannak és
briliáns középtartománya, meg milyen mélyre megy.
Ez mind jelentőségét veszti, mert egyszerűen árad belőle a ZENE !
Ati

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

:photograph:
Csatolmányok
hans gruber.jpg
hans gruber.jpg (61.77 KiB) Megtekintve 4184 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kellemes karácsonyi ünnepeket!

Kép

karácsony2
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

karácsony2 Áldott, békés karácsonyi ünnepeket! karácsony2


youtu.be/DGJOfSlwz34



youtu.be/iWsWnjjoDec
Csatolmányok
High End CM.jpg
High End CM.jpg (261.76 KiB) Megtekintve 4129 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

British musician and sound engineer Alan Parsons turns 74 today (London, 20 December 1948).
happybday.gif
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (225.49 KiB) Megtekintve 4178 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2022.12.15., csüt. 20:37
A "Fire walk with me" film zenei album egy olyan magas színvonalon megkomponált munka, ami a legjobb ismert jazz albumokkal helyezhető egy polcra.

Badalamenti eszméletlen tehetség volt.

Magam is így gondolom!
A rendező zseni, David Lynch nem véletlenül dolgozott vele számtalan esetben... Tulok, hiifis százalékolós okoskodással élve, Badalamenti zenéje, óvatos becslések szerint, minimum 50%-ban járult hozzá a Lynch alkotások atmoszférájának, alaphangulatának megteremtéséhez! leborulok.gif
A Twin Peaks fiatal korom kedvenc sorozata volt.
Nagyon ráérzett a történetre és nagyon jó zenét készített hozzá, ami nélkül nem lett volna olyan jó a sorozat. A Twin Peaks esetében nagyon jól összejött minden, ezért lett olyan jó.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A "Fire walk with me" film zenei album egy olyan magas színvonalon megkomponált munka, ami a legjobb ismert jazz albumokkal helyezhető egy polcra.

Badalamenti eszméletlen tehetség volt.

Magam is így gondolom!
A rendező zseni, David Lynch nem véletlenül dolgozott vele számtalan esetben... Tulok, hiifis százalékolós okoskodással élve, Badalamenti zenéje, óvatos becslések szerint, minimum 50%-ban járult hozzá a Lynch alkotások atmoszférájának, alaphangulatának megteremtéséhez! leborulok.gif
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

alfaati

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: alfaati »

ValhallA írta:
2022.12.15., csüt. 19:43
Angelo Badalamenti (1937 — 2022)
A "Fire walk with me" film zenei album egy olyan magas színvonalon megkomponált munka, ami a legjobb ismert jazz albumokkal helyezhető egy polcra.

Badalamenti eszméletlen tehetség volt.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Angelo Badalamenti (1937 — 2022)
Csatolmányok
ab.jpg
ab.jpg (464.91 KiB) Megtekintve 3613 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nap képe :photograph:
Csatolmányok
NK22.jpg
NK22.jpg (107.64 KiB) Megtekintve 3391 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Bécó »

gondolkodik.gif
ValhallA írta:
2022.12.11., vas. 14:33
Agymenés Reloaded.:
Parizer, Mesteróra, DACos Macsupicsogás...

Nagyon jó írás Ákos! Sajnos én sem találkoztam még óriásölő készülékekkel ettől függetlenül lehet, hogy léteznek! gondolkodik.gif

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Agymenés Reloaded.:
Parizer, Mesteróra, DACos Macsupicsogás...


Előre is elnézést kérek, ha nem fogom kielégíteni, egyesek magas irodalmi és tartalmi elvárásait a féktelen csapongásommal, írásom leginkább szórakoztató jellegű akar lenni, ami elvétve tartalmazhat némi szakmaiságot.

Rövid úton rá kellett ébrednem, hogy szinte lehetetlen küldetés, erős belépő és középkategóriás készülékeket rangsorolni.
Próbáltam osztályozni őket, de a középkategóriában még nem igazán ad kapaszkodót a színezetlenség...
Kivétel nélkül, szinte minden készülék tiszta tüdőből színez, vagy a balanszot billentve, erős jelleget hordoz, ami visszaszoríthatatlan, számomra a minőség alapkövét képező, jelleg nélküli kábelezéssel.
Abba a hibába pedig nem szerettem volna esni, hogy egyféle pregnáns hangkaraktert egy ellenkező jellegű, még erősebb, azt semlegesítendő kábelezéssel ellensúlyozok.
Persze ez egy kiváló unaloműző játék, kütyüző hifisek számára de legalább a biztos zsákutcákba nem érdemes tövig nyomott gázzal besorolni.
A tesztek, meghallgatások idejére a lánchoz képest aránytalanul drága, csúcsminőségű kábelezést használtam, hogy ne az olcsó kábelek ilyen-olyan jellege vigyen még inkább félre!

Azzal kezdeném, hogy a lehallgató helyiség kicsi, így nem is lehetett cél az Ultra-High End minőség megugrása és a tökéletes szobaakusztika reprodukálása e-helyütt.
Egy részről, mert a büdzsé józan ésszel tudatosan korlátozott volt, más részről pedig lehetetlen lenne korrekt körülményeket létrehozni a felhasználható tér miatt.
Gyakorlatilag egy gardrób szobáról van szó, szinteltolással, szabálytalan oldalfalakkal, sátortetővel.
Itt található ráadásként egy munkapont, ami a kábelek végső összeszerelésére, mérésére, javítására szolgál és minden ennek a tevékenységnek lett alárendelve.
Mivel a tökéletes elhelyezés lehetetlen volt a rendszer számára, ezért kompromisszumot kötötve úgy döntöttem, hogy a Spire-t, közeltéri felállásban fogom használni és egyféle stúdiómonitoros, frontális jellegű megközelítést fogok megvalósítani.
A szobaakusztikát talán így lehet valamelyest minimalizálni és itt aztán szükség is van erre!
Láttam a neten egy ürgét aki a kétezres évek elején, amikor megjelent a ML Prodigy, szinte egy karnyújtásnyira magától helyezte el azokat a nagy pöffeteg, hatvan kilós hibrideket és úgy hallgatta teljes elégedettséggel.
Akkor jól megmosolyogtam és tessék, most majdnem ugyan ott tartok, jó húsz év elteltével! :D
A Spire, menetes lábait úgy állítottam be, hogy a panel ne legyen hátrafelé döntve, mint alap állapotában, hasonlatosan  a jelenlegi Masterpiece széria nagyobb dobozaihoz, még jobban rájátszva a frontális hangzásra.
A gyári ETC tüske és a tartozék félköríves gumi láb helyett, terveztem egy saját, csapágygolyókon görgethető kivitelt, ami hangban és praktikusság tekintetében is jobb megoldásnak bizonyult számomra.
Külön öröm volt, hogy méregdrága 3/8”-os, USA csavarokat kellett vennem a lábak kivitelezéséhez, mivel az összes ML doboz ezt használja.
A felhasználás módja leginkább, Playstatiönözés, sorozat darálás, videó és alapszintű hang utómunka, Egy tervezetten földközelibb árazású, de még mindig kellően potens, korrekt méretű méregfogakkal rendelkező lánc kialakítása a cél!
Összegezve tehát a rendszernek sem a helyiség, sem pedig személyem nem ideális! 


DAC kálvária: bevezetés
Forrás tekintetében mindenképpen olyan DAC-ot szerettem volna, amelyben van előfok, mivel nem akartam egy újabb méregdrága analóg előfokot a szintén drága járulékos kábelezésével egy másod rendszerbe.
ismerősöktől kaptam próbára két komolyabb(acska) DAC-ot a tisztkánhallás végett.
Az egyik egy ThivanLabs 9038, míg a másik egy Wadia di322, nagyságrendileg a 2500-3500 eurós régió, tisztességesen megépített készülékei.
Mindkettő hatalmas, terepasztal méretű, súlyú, közös bennük, hogy a sláger ESS chip köré épülnek és szinte az összes modern formátummal etethetők! Ezek ellenére elég máshogyan szólaltak meg a hasonló chip ellenére…
Azt tudni kell, hogy ez a Wadia cég már rég nem az a Wadia, amely a kilencvenes években a digitális technológia világítótornya és egyféle nemzetközi hivatkozási alap volt, hanem a Macintosh egy sokadik átcímkézett terméke. Bár azt nem tudom most a Macintosh hogy és mi jelen állás szerint, mert elég sok a kavarás az anyavállalat ügyei körül.
A ThivanLabs, ezzel szemben, Vietnam-ból eredeztethető és gumicsirkétől-rakétáig gyártanak mindent, így evidens, hogy DAC-ot is!
Az utóbbi pár évtizedben olyan audiophile kultúra, vásárlóképes zeneszerető közösség épült ki Vietnámban, hogy innen a haláltusáját, agonizálva vívó Unióból, masszív jégcsappal az orrunkon a fűtetlen irodából, LMBTQ-zás közepette azt felfogni sem tudjuk!
A kábeleimen keresztül megismertem, Ho Si Minh-városából több tucat hobbistát, akikkel a mai napig barátságot ápolok. Meséltek sok mindenről és eléggé képbe hoztak az ottani mindennapokkal, oktatási rendszerrel, gazda(g)sági viszonyokkal kapcsolatosan.
A ThivanLabs 9038DAC, egy nagyon sexy készülék és a csöves kimenet, még kapóra is jön az ESS cjhip erős jellegének háttérbe szorításához!
Kivitelre kicsit szakkörösebb, mint a Wadia, bár nem minden illesztés tökéletes, viszont összességében egy nagyon szép, korrekt kivitelű tárgy, anyaghasználata kiváló, jó hozzáérni.

DAC kálvária: Csaptör egy
Nagyon kíváncsi voltam, hogy inkább az olcsó DAC kiegészítve (re)clock-al, vagy közel azonos árban egy komoly(abb), önálló egy dobozos megoldást válasszak, (Lásd és halld a fentebb említett ThivanLabs és a Wadia.)
Azt okoskodtam ki, hogy tapasztalatlan, egyszeri duhaj hifista módjára a magasabban árazott DAC-ok mellé vásárolok, internet okosok megmondásai, legendák, tesztek, élménybeszámolók alapján érdekesnek tűnő, 6-7 évvel ezelőtti, ma már a kutyát sem érdeklő, ezáltal igen jó áron beszerezhető konvertereket.
Az egyik választottam a NuPrime DAC9 volt a másik az M2Tech YoungDSD a harmadik pedig egy Gustard DAC-X20PRO.
Első kettőt itt az AVX-en vásároltam fórumtársaktól a második generációs Young-hoz bónuszként tartozott egy extra DIY tápegység a Gustard pedig egy beszámítás útján talált rám.
Ezek közül a legcsúnyácskább, legszakkörösebb kivitel az M2TECH ezt követi a Nuprime a Gustard pedig a legjobban megépített készülék a trióból.
Kijelző méret, olvashatóság, menü rendszer logikussága tekintetében is az X20PRO-t nevezném meg befutónak.
A másik két készülék kijelzője csak bizonyos szögből látható és olvasható rendesen, így a legtöbb esetben csak találgatni lehet a kijelzett értékeket. A NuPrime-ban az volt igazán megnyerő, hogy valós ellenállás létrás hangerő szabályozást és analóg bemenetet is kapott. Használtan mindhárom készülék, ma már igen baráti áron beszerezhető!
A Young első generációjának, hatalmas vörös kijelzője volt, amely egy rostély mögül világlott és helikopterről is olvasható volt kb. ennek ellentéte a második generációs, tudásban lényegesen fejlettebb, DSD képességekkel kibővített második generáció, amely egy kis kék kijelzőt kapott. Nem értem mit akart itt a költő…?! Tűzre víz? :)
Hangminőségüket önálló készülékként vizsgálva, semmilyen tekintetben nem találtam összevethetőnek a drágább konverterek, sokkal cizelláltabb, nagyfiúsabb prezentációjával!
Mindig is szerettem volna hinni a mesékben, amelyek lobbistáról-hobbistára szállnak és az olcsó óriásölő készülékek legendáját tartják életben! Ezek ugyan jól mesélhető történetek a tábortűz mellett sörözgetve, de igazság az annyi van bennük, mint olcsó DAC-ban az alacsony jitter! :smile29:
Mindig meglepődöm, mikor olvasom az olcsó készülékek kritikáit, fizetett, látens irodalmárok tollából, mert legtöbbször az olvasás közben késztetést érzek az azonnali megvásárlásukra. No ez az igazi Jedi elmetrükk, amikor megingatnak a saját vérrel és izzadtsággal kikövezett tapasztalataimban a szépen megfogalmazott, szélbe kiáltott mondatok! Járna érte minimum egy fél parizer, akarom mondani Pulitzer.
Igazából ha egy hideg revolvert nyomnának a tarkómhoz és mindenképp rangsorolnom kellene, akkor az analóg előfok és bemenetek ellenére is a NuPrime-ot mondanám a leggyengébb készüléknek. A másik kettő, közel azonos szintű, más szónikus előnyökkel és hátrányokkal. Mivel a hangminőség alapján itt nem tudnék dönteni, ezért a Young DSD, apró kék szegmenses kijelzője, szakkörösebb kivitele miatt inkább a Gustard-ra esne a választás a jól olvasható LCD kijelző miatt.
Igazából mindegyik konvertert be lehet(ne) úgy konfigurálni, hogy azt lehessen kihozni szubjektíven a legjobb hangzásúnak! Ugyanis, annyira sokrétű és szerteágazó beállítás cunami kínálkozik a PC Audio-n belül, hogy a szöszmötölős, szekta jelleggű, ortodox lemezmosogatós, ráolvasós vinylezés is csak jelenthet neki!
Egy időben nagyon ellustultam pár évre, amely idő alatt, olyan szintű lemaradásom lett digitális audió terén, ami egy fél éves munkámba került, mire az aktuális szintre felzárkóztattam magam!
Mivel nagyon dinamikusan fejlődik ez a technika, így a dolgok felfogása, átlátása, még végfelhasználókkal szemben is magasabb elvárásokat támaszt az átlagosnál! Persze léteznek mobilról vezérelhető, seggkinyaló streamerek és lejátszók ezen a téren, de én fakír vagyok!
Aki hazavisz egy bármilyen DAC-ot és pár órán belül kijelenti a megkerülhetetlen tutiságot a készüléke hangjáról, az olyan, mintha Kékestetőn a sípályáról megmondaná, hogy milyen a kilátás a Machu Picchu-ról, ahol sosem járt!


youtu.be/E21CJi7R9JM


DAC kálvária Csaptör kettő:
Még valamikor 2015 környékén az egyik stúdióban találkoztam egy Mutec MC-3+ USB interfésszel, ami rendszeridegennek hatott az akkor évtizedek óta alkalmazott Antelope és Apogee órák között.
Ez még jóval azelőtt volt, hogy az audiophile társadalom, jó szokása szerint felkapta volna a mutec céget és azon belül, konkrétan magát az MC-3+ USB egységet.
Azon is mindig, elcsodálkozom, hogy az átlag audiophile úgy vélekedik, hogy a pro készülékek lényegesen alacsonyabb nívót képviselnek, mint az átlag High End Audio készülékek, utána meg térdre borulnak, örömtől zokogva, egy a gyártó által is belépőnek pozicionált, profi DD konverter vagy clock előtt. “Ki érti ezt? Ki érti ezt? Én nem.” :smile29:
Kipróbáltam 2015-ben és tényleg hallottam különbséget az akkori Bricasti DAC-om elé kötve, de közel sem akkorát, hogy elveszítsem a nagyobb mintavételezést, mivel a mutec 24/192-ig van skálázva.
Ezért sok éve már át sem kötöttem az utómunka rendszeremből a kis mutec-et az akkori másod(HiFi) rendszerembe, ami úgy tűnik elhibázott lépésnek bizonyul.
Az MC3+ megépítettsége nem a legszebb, High End mércével vizsgálva akár még kifejezetten hanyagnak, átlagosnál gyengébb anyaghasználatúnak is mondanám.
Az előlap, amolyan stúdiósan letisztult, industrial design, ma divatos, grafikus kijelzőt egyáltalán nem tartalmaz. A kijelzés a stúdiókban szokásos multi LED-ekkel lett megoldva.
A készülék képes DSD-t fogadni, viszont a kimeneten minden DSD anyagból PCM konverziót kapunk.
Natív DSD fanoknak messze kerülendő, fokhagyma és kereszt kötelező!
Nagy előnye, hogy az USB-je kétirányú, tehát lehet kimenet és bemenet egyaránt, így lényegesen több lehetőség nyílik meg a felhasználás tekintetében.
Mivel maga az MC3+ USB a gyártó szerint, nem referencia clock-ot tartalmaz, köthetünk rá bármilyen külső 10Mhz-es OCXO-t. Nekem egy Cybershaft Palladium van a stúdiós láncomban, referencia clock szerepkörben.
Persze a nem referencia szintű clock, ebben az olvasatban azért nem igazán helytálló, mert még az ebben lévő egyszerűbb clock is alacsonyabb jitter értékeket produkál, mint sok High End-nek hazudott méregdrága DAC, amivel az audiophile társadalmat etetik bizonyos gyártók!
Szóval ezért kellene csínyján bánni a stúdiós eszközök (hang)minőségének kritizálóinak, megfelelő rálátás és személyes tapasztalat nélkül!
Visszatérve a Cybershaft clock-hoz az a nagy hátránya, hogy egyetlen fizikális kimenete van és osztóval kell tovább vinnem a többi készülékemhez hogy azonos clock-on fussanak.
A mutec, miután az audiophilek rákaptak a clock-jaira megjelentte a REF10, majd a REF10 SE120, mester óráit, persze csillagászati árakon, amelyek már bőségesen tartalmaznak stúdiós alkalmazásokhoz is megfelelő számú kimenetet.
Az ebay-en van egy nagy halom, szépen bedobozolt, kínai OCXO, próbáltam párat a mutec-el, de ezek inkább rontanak, vagy nem jobbak, mint az MC3+- USB, pedig mindre rá volt szitázva, hogy “master clock”. Hazudtak volna a csájnízok...? Kizárt! :D
Mihez tartás végett áthoztam a nagyobbik rendszeremből a Denafrips GAIA DDC-t, ami natív kettős clock kimenetet kínál azokhoz a készülékekhez, amelyek fel vannak erre készítve. Mint házon belül Terminator2, Terminator Plus, Audio GD, Soundaware és egy másik nagy halom csúcsminőségű kínai cucc.
Megépítését tekintve a Denafrips magasan a Mutec fölé helyezendő, illetve sokkal modernebb a mai kor követelményeinek megfelelően I2S-C , I2S-A kimenetekkel is rendelkezik. Persze ez itt most mind kiesik, mert a régi 6-7éves, olcsó(bb) DAC-on max EBU-t tud fogadni, abból is csak a single verziót.
A Denafrips méretben, súlyban már a Gustard DAC-ot szorongatja, mivel jóval nagyobb figyelmet kapott a tervezésnél a készülék tápoldala a mutec minimalista megközelítésével szemben.
Vannak egészen elvetemült audiophilek akik azt állítják ha egymás után kötnek 3-4db mutec MC3+ USB-t akkor lesz csak igazán hűűűű meg háááá...
A magam részéről én ezt biztos nem tenném, inkább a másik 3-4db árából vennék egy jobb mester órát, lásd: Cybershaft és azzal táplálnám meg az egyetlen MC3+-omat.
Itt jöhetne még valahol egy bő lére eresztett bekezdés, ahol áradozhatnék a fentebb vizionált fél-Pulitzeres tesztelők mintájára, hogy mennyivel érzelmesebb lett a Lecsó-Mama Monica perui énekesnő hangja a Last Night In Berlin Superstúdijómaster 1972AAD DXD-n, meg a fafúvósok hirtelen szárnyalni kezdtek, amit négy órás libabőrödzéssel reagált le a testem... No ez most itt kimarad! :rolleyes:

DAC kálvária: Csaptör három
A képlet elég hamar megoldódni látszott, már az első pár nap próbái után...
Vagyis, ahogyan a stúdióban, úgy a nappaliban, vagy akár gardrób szobában is működik a jobb clock/jobb hang a gyakorlatban is.
Az MC3+ USB és a GAIA, mindkettő képes felhozni a komolyabb DAC-ok szintjére az olcsóbb konvertereket ,még úgy is, hogy azok önmagukban nem képesek a 10Mhz fogadására, mert fizikálisan ezt a kategóriát még nem készítik fel arra.
A saját hifijobbágy logikámból kiindulva sokkal inkább az olcsó konvertereknek lenne szüksége natív, vagy 10Mhz-es óra bemenet(ek)re, mint a feltételezhetően, eleve sokkal jobb minőségű órákat tartalmazó drágább modelleknek!
Minden esetre a GAIA vagy Mutec "csak" DDC-ként való alkalmazása is képes őket egy magasabb ligába felrugdalni! Mi lenne akkor, ha még clock bemenetről is megtáplálhatnánk őket…?!
Végső következtetésem az a forrás kiválasztása témakörében, hogy olcsó régebbi, mások által lesajnált konverter fogok használni a Mutec-el, amelynek az együttes új ára is olcsóbb, mint a Wadia vagy ThivanLabs használt ára.
Az olcsó “óriásölő” DAC pedig továbbra is mítosz marad, hiszen a méretes gólyalábként szolgáló, minőségi DDC-k és reclockerek valamint azok felkábelezése egyáltalán nem olcsó. Sőt! Az eddig megfizethetőnek számító kínai gyártók ma már olyannyira elszemtelenedtek, hogy Mark Levinson árban árulják a termékeiket. Értem én, de ugyanakkor mégsem!

Úgy vélem, hogy a High End Audio leginkább a kis különbségek művészetéről szól!
Önmagában, mindenféle kiegészítő nélkül az összes általam hallgatott, vagy akár csak felületesen megemlített készülék hangzása megüti azt a szintet ami számomra a zavartalan, minőségi zeneélvezethez szükséges!


A High-End Audio, nagyon bonyolult dolog, ahol senkinek és mindenkinek lehet igaza, méghozzá egy időben!
Pár alapigazságon és fizikai törvényszerűségen túl, nincsenek csak személyes (rész)igazságok!
Csatolmányok
ess 1.jpg
ess 1.jpg (193.53 KiB) Megtekintve 3691 alkalommal
ESS2.jpg
ESS2.jpg (258.21 KiB) Megtekintve 3691 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Nap képe:

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
ML50.jpg
ML50.jpg (603.83 KiB) Megtekintve 4008 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
cm.jpg
cm.jpg (122.2 KiB) Megtekintve 4232 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Egy kis humor:

Kép

:D
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”