Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Agymenés Reloaded.:
Parizer, Mesteróra, DACos Macsupicsogás...


Előre is elnézést kérek, ha nem fogom kielégíteni, egyesek magas irodalmi és tartalmi elvárásait a féktelen csapongásommal, írásom leginkább szórakoztató jellegű akar lenni, ami elvétve tartalmazhat némi szakmaiságot.

Rövid úton rá kellett ébrednem, hogy szinte lehetetlen küldetés, erős belépő és középkategóriás készülékeket rangsorolni.
Próbáltam osztályozni őket, de a középkategóriában még nem igazán ad kapaszkodót a színezetlenség...
Kivétel nélkül, szinte minden készülék tiszta tüdőből színez, vagy a balanszot billentve, erős jelleget hordoz, ami visszaszoríthatatlan, számomra a minőség alapkövét képező, jelleg nélküli kábelezéssel.
Abba a hibába pedig nem szerettem volna esni, hogy egyféle pregnáns hangkaraktert egy ellenkező jellegű, még erősebb, azt semlegesítendő kábelezéssel ellensúlyozok.
Persze ez egy kiváló unaloműző játék, kütyüző hifisek számára de legalább a biztos zsákutcákba nem érdemes tövig nyomott gázzal besorolni.
A tesztek, meghallgatások idejére a lánchoz képest aránytalanul drága, csúcsminőségű kábelezést használtam, hogy ne az olcsó kábelek ilyen-olyan jellege vigyen még inkább félre!

Azzal kezdeném, hogy a lehallgató helyiség kicsi, így nem is lehetett cél az Ultra-High End minőség megugrása és a tökéletes szobaakusztika reprodukálása e-helyütt.
Egy részről, mert a büdzsé józan ésszel tudatosan korlátozott volt, más részről pedig lehetetlen lenne korrekt körülményeket létrehozni a felhasználható tér miatt.
Gyakorlatilag egy gardrób szobáról van szó, szinteltolással, szabálytalan oldalfalakkal, sátortetővel.
Itt található ráadásként egy munkapont, ami a kábelek végső összeszerelésére, mérésére, javítására szolgál és minden ennek a tevékenységnek lett alárendelve.
Mivel a tökéletes elhelyezés lehetetlen volt a rendszer számára, ezért kompromisszumot kötötve úgy döntöttem, hogy a Spire-t, közeltéri felállásban fogom használni és egyféle stúdiómonitoros, frontális jellegű megközelítést fogok megvalósítani.
A szobaakusztikát talán így lehet valamelyest minimalizálni és itt aztán szükség is van erre!
Láttam a neten egy ürgét aki a kétezres évek elején, amikor megjelent a ML Prodigy, szinte egy karnyújtásnyira magától helyezte el azokat a nagy pöffeteg, hatvan kilós hibrideket és úgy hallgatta teljes elégedettséggel.
Akkor jól megmosolyogtam és tessék, most majdnem ugyan ott tartok, jó húsz év elteltével! :D
A Spire, menetes lábait úgy állítottam be, hogy a panel ne legyen hátrafelé döntve, mint alap állapotában, hasonlatosan  a jelenlegi Masterpiece széria nagyobb dobozaihoz, még jobban rájátszva a frontális hangzásra.
A gyári ETC tüske és a tartozék félköríves gumi láb helyett, terveztem egy saját, csapágygolyókon görgethető kivitelt, ami hangban és praktikusság tekintetében is jobb megoldásnak bizonyult számomra.
Külön öröm volt, hogy méregdrága 3/8”-os, USA csavarokat kellett vennem a lábak kivitelezéséhez, mivel az összes ML doboz ezt használja.
A felhasználás módja leginkább, Playstatiönözés, sorozat darálás, videó és alapszintű hang utómunka, Egy tervezetten földközelibb árazású, de még mindig kellően potens, korrekt méretű méregfogakkal rendelkező lánc kialakítása a cél!
Összegezve tehát a rendszernek sem a helyiség, sem pedig személyem nem ideális! 


DAC kálvária: bevezetés
Forrás tekintetében mindenképpen olyan DAC-ot szerettem volna, amelyben van előfok, mivel nem akartam egy újabb méregdrága analóg előfokot a szintén drága járulékos kábelezésével egy másod rendszerbe.
ismerősöktől kaptam próbára két komolyabb(acska) DAC-ot a tisztkánhallás végett.
Az egyik egy ThivanLabs 9038, míg a másik egy Wadia di322, nagyságrendileg a 2500-3500 eurós régió, tisztességesen megépített készülékei.
Mindkettő hatalmas, terepasztal méretű, súlyú, közös bennük, hogy a sláger ESS chip köré épülnek és szinte az összes modern formátummal etethetők! Ezek ellenére elég máshogyan szólaltak meg a hasonló chip ellenére…
Azt tudni kell, hogy ez a Wadia cég már rég nem az a Wadia, amely a kilencvenes években a digitális technológia világítótornya és egyféle nemzetközi hivatkozási alap volt, hanem a Macintosh egy sokadik átcímkézett terméke. Bár azt nem tudom most a Macintosh hogy és mi jelen állás szerint, mert elég sok a kavarás az anyavállalat ügyei körül.
A ThivanLabs, ezzel szemben, Vietnam-ból eredeztethető és gumicsirkétől-rakétáig gyártanak mindent, így evidens, hogy DAC-ot is!
Az utóbbi pár évtizedben olyan audiophile kultúra, vásárlóképes zeneszerető közösség épült ki Vietnámban, hogy innen a haláltusáját, agonizálva vívó Unióból, masszív jégcsappal az orrunkon a fűtetlen irodából, LMBTQ-zás közepette azt felfogni sem tudjuk!
A kábeleimen keresztül megismertem, Ho Si Minh-városából több tucat hobbistát, akikkel a mai napig barátságot ápolok. Meséltek sok mindenről és eléggé képbe hoztak az ottani mindennapokkal, oktatási rendszerrel, gazda(g)sági viszonyokkal kapcsolatosan.
A ThivanLabs 9038DAC, egy nagyon sexy készülék és a csöves kimenet, még kapóra is jön az ESS cjhip erős jellegének háttérbe szorításához!
Kivitelre kicsit szakkörösebb, mint a Wadia, bár nem minden illesztés tökéletes, viszont összességében egy nagyon szép, korrekt kivitelű tárgy, anyaghasználata kiváló, jó hozzáérni.

DAC kálvária: Csaptör egy
Nagyon kíváncsi voltam, hogy inkább az olcsó DAC kiegészítve (re)clock-al, vagy közel azonos árban egy komoly(abb), önálló egy dobozos megoldást válasszak, (Lásd és halld a fentebb említett ThivanLabs és a Wadia.)
Azt okoskodtam ki, hogy tapasztalatlan, egyszeri duhaj hifista módjára a magasabban árazott DAC-ok mellé vásárolok, internet okosok megmondásai, legendák, tesztek, élménybeszámolók alapján érdekesnek tűnő, 6-7 évvel ezelőtti, ma már a kutyát sem érdeklő, ezáltal igen jó áron beszerezhető konvertereket.
Az egyik választottam a NuPrime DAC9 volt a másik az M2Tech YoungDSD a harmadik pedig egy Gustard DAC-X20PRO.
Első kettőt itt az AVX-en vásároltam fórumtársaktól a második generációs Young-hoz bónuszként tartozott egy extra DIY tápegység a Gustard pedig egy beszámítás útján talált rám.
Ezek közül a legcsúnyácskább, legszakkörösebb kivitel az M2TECH ezt követi a Nuprime a Gustard pedig a legjobban megépített készülék a trióból.
Kijelző méret, olvashatóság, menü rendszer logikussága tekintetében is az X20PRO-t nevezném meg befutónak.
A másik két készülék kijelzője csak bizonyos szögből látható és olvasható rendesen, így a legtöbb esetben csak találgatni lehet a kijelzett értékeket. A NuPrime-ban az volt igazán megnyerő, hogy valós ellenállás létrás hangerő szabályozást és analóg bemenetet is kapott. Használtan mindhárom készülék, ma már igen baráti áron beszerezhető!
A Young első generációjának, hatalmas vörös kijelzője volt, amely egy rostély mögül világlott és helikopterről is olvasható volt kb. ennek ellentéte a második generációs, tudásban lényegesen fejlettebb, DSD képességekkel kibővített második generáció, amely egy kis kék kijelzőt kapott. Nem értem mit akart itt a költő…?! Tűzre víz? :)
Hangminőségüket önálló készülékként vizsgálva, semmilyen tekintetben nem találtam összevethetőnek a drágább konverterek, sokkal cizelláltabb, nagyfiúsabb prezentációjával!
Mindig is szerettem volna hinni a mesékben, amelyek lobbistáról-hobbistára szállnak és az olcsó óriásölő készülékek legendáját tartják életben! Ezek ugyan jól mesélhető történetek a tábortűz mellett sörözgetve, de igazság az annyi van bennük, mint olcsó DAC-ban az alacsony jitter! :smile29:
Mindig meglepődöm, mikor olvasom az olcsó készülékek kritikáit, fizetett, látens irodalmárok tollából, mert legtöbbször az olvasás közben késztetést érzek az azonnali megvásárlásukra. No ez az igazi Jedi elmetrükk, amikor megingatnak a saját vérrel és izzadtsággal kikövezett tapasztalataimban a szépen megfogalmazott, szélbe kiáltott mondatok! Járna érte minimum egy fél parizer, akarom mondani Pulitzer.
Igazából ha egy hideg revolvert nyomnának a tarkómhoz és mindenképp rangsorolnom kellene, akkor az analóg előfok és bemenetek ellenére is a NuPrime-ot mondanám a leggyengébb készüléknek. A másik kettő, közel azonos szintű, más szónikus előnyökkel és hátrányokkal. Mivel a hangminőség alapján itt nem tudnék dönteni, ezért a Young DSD, apró kék szegmenses kijelzője, szakkörösebb kivitele miatt inkább a Gustard-ra esne a választás a jól olvasható LCD kijelző miatt.
Igazából mindegyik konvertert be lehet(ne) úgy konfigurálni, hogy azt lehessen kihozni szubjektíven a legjobb hangzásúnak! Ugyanis, annyira sokrétű és szerteágazó beállítás cunami kínálkozik a PC Audio-n belül, hogy a szöszmötölős, szekta jelleggű, ortodox lemezmosogatós, ráolvasós vinylezés is csak jelenthet neki!
Egy időben nagyon ellustultam pár évre, amely idő alatt, olyan szintű lemaradásom lett digitális audió terén, ami egy fél éves munkámba került, mire az aktuális szintre felzárkóztattam magam!
Mivel nagyon dinamikusan fejlődik ez a technika, így a dolgok felfogása, átlátása, még végfelhasználókkal szemben is magasabb elvárásokat támaszt az átlagosnál! Persze léteznek mobilról vezérelhető, seggkinyaló streamerek és lejátszók ezen a téren, de én fakír vagyok!
Aki hazavisz egy bármilyen DAC-ot és pár órán belül kijelenti a megkerülhetetlen tutiságot a készüléke hangjáról, az olyan, mintha Kékestetőn a sípályáról megmondaná, hogy milyen a kilátás a Machu Picchu-ról, ahol sosem járt!


youtu.be/E21CJi7R9JM


DAC kálvária Csaptör kettő:
Még valamikor 2015 környékén az egyik stúdióban találkoztam egy Mutec MC-3+ USB interfésszel, ami rendszeridegennek hatott az akkor évtizedek óta alkalmazott Antelope és Apogee órák között.
Ez még jóval azelőtt volt, hogy az audiophile társadalom, jó szokása szerint felkapta volna a mutec céget és azon belül, konkrétan magát az MC-3+ USB egységet.
Azon is mindig, elcsodálkozom, hogy az átlag audiophile úgy vélekedik, hogy a pro készülékek lényegesen alacsonyabb nívót képviselnek, mint az átlag High End Audio készülékek, utána meg térdre borulnak, örömtől zokogva, egy a gyártó által is belépőnek pozicionált, profi DD konverter vagy clock előtt. “Ki érti ezt? Ki érti ezt? Én nem.” :smile29:
Kipróbáltam 2015-ben és tényleg hallottam különbséget az akkori Bricasti DAC-om elé kötve, de közel sem akkorát, hogy elveszítsem a nagyobb mintavételezést, mivel a mutec 24/192-ig van skálázva.
Ezért sok éve már át sem kötöttem az utómunka rendszeremből a kis mutec-et az akkori másod(HiFi) rendszerembe, ami úgy tűnik elhibázott lépésnek bizonyul.
Az MC3+ megépítettsége nem a legszebb, High End mércével vizsgálva akár még kifejezetten hanyagnak, átlagosnál gyengébb anyaghasználatúnak is mondanám.
Az előlap, amolyan stúdiósan letisztult, industrial design, ma divatos, grafikus kijelzőt egyáltalán nem tartalmaz. A kijelzés a stúdiókban szokásos multi LED-ekkel lett megoldva.
A készülék képes DSD-t fogadni, viszont a kimeneten minden DSD anyagból PCM konverziót kapunk.
Natív DSD fanoknak messze kerülendő, fokhagyma és kereszt kötelező!
Nagy előnye, hogy az USB-je kétirányú, tehát lehet kimenet és bemenet egyaránt, így lényegesen több lehetőség nyílik meg a felhasználás tekintetében.
Mivel maga az MC3+ USB a gyártó szerint, nem referencia clock-ot tartalmaz, köthetünk rá bármilyen külső 10Mhz-es OCXO-t. Nekem egy Cybershaft Palladium van a stúdiós láncomban, referencia clock szerepkörben.
Persze a nem referencia szintű clock, ebben az olvasatban azért nem igazán helytálló, mert még az ebben lévő egyszerűbb clock is alacsonyabb jitter értékeket produkál, mint sok High End-nek hazudott méregdrága DAC, amivel az audiophile társadalmat etetik bizonyos gyártók!
Szóval ezért kellene csínyján bánni a stúdiós eszközök (hang)minőségének kritizálóinak, megfelelő rálátás és személyes tapasztalat nélkül!
Visszatérve a Cybershaft clock-hoz az a nagy hátránya, hogy egyetlen fizikális kimenete van és osztóval kell tovább vinnem a többi készülékemhez hogy azonos clock-on fussanak.
A mutec, miután az audiophilek rákaptak a clock-jaira megjelentte a REF10, majd a REF10 SE120, mester óráit, persze csillagászati árakon, amelyek már bőségesen tartalmaznak stúdiós alkalmazásokhoz is megfelelő számú kimenetet.
Az ebay-en van egy nagy halom, szépen bedobozolt, kínai OCXO, próbáltam párat a mutec-el, de ezek inkább rontanak, vagy nem jobbak, mint az MC3+- USB, pedig mindre rá volt szitázva, hogy “master clock”. Hazudtak volna a csájnízok...? Kizárt! :D
Mihez tartás végett áthoztam a nagyobbik rendszeremből a Denafrips GAIA DDC-t, ami natív kettős clock kimenetet kínál azokhoz a készülékekhez, amelyek fel vannak erre készítve. Mint házon belül Terminator2, Terminator Plus, Audio GD, Soundaware és egy másik nagy halom csúcsminőségű kínai cucc.
Megépítését tekintve a Denafrips magasan a Mutec fölé helyezendő, illetve sokkal modernebb a mai kor követelményeinek megfelelően I2S-C , I2S-A kimenetekkel is rendelkezik. Persze ez itt most mind kiesik, mert a régi 6-7éves, olcsó(bb) DAC-on max EBU-t tud fogadni, abból is csak a single verziót.
A Denafrips méretben, súlyban már a Gustard DAC-ot szorongatja, mivel jóval nagyobb figyelmet kapott a tervezésnél a készülék tápoldala a mutec minimalista megközelítésével szemben.
Vannak egészen elvetemült audiophilek akik azt állítják ha egymás után kötnek 3-4db mutec MC3+ USB-t akkor lesz csak igazán hűűűű meg háááá...
A magam részéről én ezt biztos nem tenném, inkább a másik 3-4db árából vennék egy jobb mester órát, lásd: Cybershaft és azzal táplálnám meg az egyetlen MC3+-omat.
Itt jöhetne még valahol egy bő lére eresztett bekezdés, ahol áradozhatnék a fentebb vizionált fél-Pulitzeres tesztelők mintájára, hogy mennyivel érzelmesebb lett a Lecsó-Mama Monica perui énekesnő hangja a Last Night In Berlin Superstúdijómaster 1972AAD DXD-n, meg a fafúvósok hirtelen szárnyalni kezdtek, amit négy órás libabőrödzéssel reagált le a testem... No ez most itt kimarad! :rolleyes:

DAC kálvária: Csaptör három
A képlet elég hamar megoldódni látszott, már az első pár nap próbái után...
Vagyis, ahogyan a stúdióban, úgy a nappaliban, vagy akár gardrób szobában is működik a jobb clock/jobb hang a gyakorlatban is.
Az MC3+ USB és a GAIA, mindkettő képes felhozni a komolyabb DAC-ok szintjére az olcsóbb konvertereket ,még úgy is, hogy azok önmagukban nem képesek a 10Mhz fogadására, mert fizikálisan ezt a kategóriát még nem készítik fel arra.
A saját hifijobbágy logikámból kiindulva sokkal inkább az olcsó konvertereknek lenne szüksége natív, vagy 10Mhz-es óra bemenet(ek)re, mint a feltételezhetően, eleve sokkal jobb minőségű órákat tartalmazó drágább modelleknek!
Minden esetre a GAIA vagy Mutec "csak" DDC-ként való alkalmazása is képes őket egy magasabb ligába felrugdalni! Mi lenne akkor, ha még clock bemenetről is megtáplálhatnánk őket…?!
Végső következtetésem az a forrás kiválasztása témakörében, hogy olcsó régebbi, mások által lesajnált konverter fogok használni a Mutec-el, amelynek az együttes új ára is olcsóbb, mint a Wadia vagy ThivanLabs használt ára.
Az olcsó “óriásölő” DAC pedig továbbra is mítosz marad, hiszen a méretes gólyalábként szolgáló, minőségi DDC-k és reclockerek valamint azok felkábelezése egyáltalán nem olcsó. Sőt! Az eddig megfizethetőnek számító kínai gyártók ma már olyannyira elszemtelenedtek, hogy Mark Levinson árban árulják a termékeiket. Értem én, de ugyanakkor mégsem!

Úgy vélem, hogy a High End Audio leginkább a kis különbségek művészetéről szól!
Önmagában, mindenféle kiegészítő nélkül az összes általam hallgatott, vagy akár csak felületesen megemlített készülék hangzása megüti azt a szintet ami számomra a zavartalan, minőségi zeneélvezethez szükséges!


A High-End Audio, nagyon bonyolult dolog, ahol senkinek és mindenkinek lehet igaza, méghozzá egy időben!
Pár alapigazságon és fizikai törvényszerűségen túl, nincsenek csak személyes (rész)igazságok!
Csatolmányok
ess 1.jpg
ess 1.jpg (193.53 KiB) Megtekintve 3704 alkalommal
ESS2.jpg
ESS2.jpg (258.21 KiB) Megtekintve 3704 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Nap képe:

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
ML50.jpg
ML50.jpg (603.83 KiB) Megtekintve 4027 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
cm.jpg
cm.jpg (122.2 KiB) Megtekintve 4248 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Egy kis humor:

Kép

:D
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Bee Gees: Stayin' alive

Orgonán... gondolkodik.gif

https://youtu.be/A0rkr9AF3J8
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: earforce »

Hans is 'kimaxolta' a studió vonalat élete során.
Egy fotó 20 évvel később a '90-es években, majd még pár napjainkban. Vicces a komplett modulár fal egy ilyen miliőben és mégis működik, összességében ránézésre teljes a szinergia. Gondolom az akusztika is rendben van! :smile32:
1.jpg
1.jpg (110.26 KiB) Megtekintve 4535 alkalommal
2.jpg
2.jpg (211.71 KiB) Megtekintve 4535 alkalommal
3.jpg
3.jpg (101.33 KiB) Megtekintve 4535 alkalommal
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

:photograph:

"Hans Zimmer (12.09.1957, Frankfurt Germany) with his Moog Modular Synthesizer (late 70s). Before his career as a film music producer, he worked with Trevor Horn in the band The Buggles ("Video Killed the Radio Star")."
Csatolmányok
Nap képe.jpg
Nap képe.jpg (297.8 KiB) Megtekintve 4557 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

:photograph:

(Couple viewing the Apollo 8 spacecraft launch, 1968.)
Csatolmányok
nk.jpg
nk.jpg (25.22 KiB) Megtekintve 4915 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

:photograph:
Csatolmányok
BP.jpg
BP.jpg (169.61 KiB) Megtekintve 4986 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Akit érdekel a hazai zene, talán érdekes lehet... :guitar:
Lesz itt Pop, Rock, Jazz és Fúziós zene egyaránt, Alapi István, karrierjének fontosabb állomásaiból szemezget.

Mi fogjuk rögzíteni a koncert, ami a későbbiekben kiadásra kerül.
Aki tud jöjjön, legyünk minél többen, hogy jól mutasson a koncertfilmen!


youtu.be/2qgiYq9nnnk

https://www.barbanegra.hu/alapi60_20221119
Csatolmányok
1111.jpg
1111.jpg (542.1 KiB) Megtekintve 4969 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Mielőtt belekezdenénk kérdezze meg kezelőorvosát, fülszerészét.:
A High-End Audio, nagyon bonyolult dolog, ahol senkinek és mindenkinek lehet igaza, méghozzá azonos időben!
Pár alapigazságon, fizikai törvényszerűségen túl, nincsenek csak személyes (rész)igazságok!

A másod rendszerem készülékeinek kiválasztása sokkal több időt, energiát fölemészt, mint ahogy saccoltam, ezért úgy döntöttem egy takarékos agymenéssel kitötöltöm a köztes időt.

Régebben nem értettem azokat az audiophileket, akiknek több készüléke, doboza, rendszere volt.
Úgy vélekedtem, hogy, minek a sok készülék, rendszer, amikor elég a legkomolyabb készülékekből összeállított lánc a többi mind csak időpocsékolás, bohóckodás!
Lényegesen több megtapasztalás birtokában, sokkal inkább a több, moderáltan árazott rendszer birtoklása mellett tenném le a voksot.
Ugyanis, több rendszer birtokosaként hamar rájöhetünk, hogy senkinek nincs igaza és ezért nem is konfrontálódunk sosem másokkal, mert sajátunknak érezhetünk több álláspontot egyszerre.
Tehát több olcsóbb lánc, készülék, mint egyetlen drága, amely a többi lánc, készülék, együttes árát fölemészti.
Több, több, több...

Az én helyzetem tovább bonyolítja, hogy vezetők fejlesztésével, tesztelésével napi szinten foglalkozom.
A tevékenység feltételezi a lehető legjobb felbontású lánc meglétét, ugyanis ennek hiányában igen kétséges a végkifejlet. (Bár mint említettem a High End Audio-ban nincs igazság, így a vakon, találomra készített, számomra hulladék anyagú, minőségű kábel is beválhat valakinek, valahol.)
A lényeg és egyben a legnagyobb szívás a dologban, hogy egy kábelfejlesztésre létrehozott, alapjaiban színezetlenség irányultságú lánc, nem feltétlenül lesz a legjobb hangzású, zeneélvezetet szem(fül) előtt tartva.
Ugyanis a legtöbb kutyaütő egy kaptafa audiophile felvételen kívül, szinte minden anyag hallgathatatlanná válhat...
Mivel magam is rögzítek, ezért igen könnyedén (vissza)ellenőrizhető, ugyanis nem kell találgatnom, hogyan is szólt adott helyszínen ez vagy az a hangszer, illetve “mit akart a költő”, mivel magam mikrofonoztam be...

Egy kisebb felbontású lánc, sokkal inkább tolerálja a felvétel hibáit, nem robbantja azonnal az arcunkba a mikrofonozási, mastering és egyéb problémákat.
Olcsóbb, egyszerűbb lánc, sokkal inkább “all-rounder”, mint a tökéletesség egy lényegesen magasabb fokán álló másik készülék, vagy rendszer!
Példának okáért itt a csöves technika, amely mérve szinte minden esetben csapnivaló eredményeket produkál, viszont a korrekt megvalósítású készülékek esetében hallgatásuk nagy élménnyel szolgál.
Felvételtechnikában is akkor kerülnek előtérbe, nem digitális formában a csöves készülékek, ha karaktert, színt akarunk adni adott hangszernek, felvételnek.
Még ha tudom, hogy egyfajta ízt, színezést, jelleget, kegyes hazugságot hallok, akkor is, egyszerűen jól esik csövest hallgatni!
A tapasztalatlan, erőből hifisták, ebből eredeztetik a “szarabbul szólt a nagy drága sz@r hájgend a kiállításon, mint az otthoni tóthjani DIY szignaturha csöves erősítöm, anyagáron kétszázé” (anti)téziseiket!

Tovább bonyolítva a különböző elvek alapján épített dobozok is teljesen más, jellegükből, konstrukcióból fakadó élvezettel szolgálnak...
Már egy zárt és portolt doboz is teljesen más, nem beszélve a dipólokról, azon belül a magnetosztatikus és elektrosztatikus elvű megoldásokról.
Teljesen máshogy terheli a közvetítő légteret egy dipól, ribbon, vagy dómsugárzó, más előnyöket más hátrányokat hozva létre.
Sosem fog úgy megszólalni egy dobozsugárzóból a viszhangosított női énekhang, vagy lebegtetett slide gitár, mint egy elektrosztatikusból, legyen bármilyen drága!
Ahogyan nem nyújt olyan tűéles, hangszer pozíciót és szabad sztereót egyetlen sztatik sem, mint egy korrekt dinamikus.
Miért kellene egyetlen kompromisszum mellett kardoskodnunk örök életünkre…?
Egyetlen rendszer, egyetlen doboz, legyen bármilyen drága, sokkal nagyobb kompromisszumot hordoz, mint több készülék, vagy adott esetben lánc!

Anyagi lehetőségeink ugyan korlátozottak, de gondolkodásmódunkat soha ne szorítsuk azok közé!

A piát ábrázoló képet kiszedtem, mivel még mindig tilos.üdv, tonee
Csatolmányok
1111.jpeg
1111.jpeg (16.63 KiB) Megtekintve 5110 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
Nap képe.jpg
Nap képe.jpg (81.84 KiB) Megtekintve 5148 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Ennek is eljött az ideje...

Live in Pompeii 50th Anniversary Pink Floyd PA Recreation

https://www.pinkfloydz.com/live-in-pomp ... ecreation/
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Remélem Ákos nem haragszik, ha most egy "bevándorló" ossza meg a nap képét! (progrockerek előnyben) :D
Ugye ez kb. olyan, mint a világ 50 legjobb gitárosa, vagy legjobb albuma, mindenki mást rakna adott helyre. :rolleyes:
A kép alapján az utolsó előtti sorig jó vagyok, bár pár dolgot nem értek, pl. az Opeth hogy került ebbe a sorba gondolkodik.gif És hát bevallom, a legalsó sorban 3-ból 2-nek utána kellett néznem. :D
Csatolmányok
Képkivágás2.JPG
Képkivágás2.JPG (87.74 KiB) Megtekintve 5430 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2022.11.10., csüt. 09:50
Megtekintésre érdemes tartalom.


youtu.be/xZ8keQ_sHdQ
Nem semmi! Ma is bővült az ismeretem egy hasznos dologgal.
Ezt a gitárt nagyon elfogadnám:

Kép

https://distinctiveguitar.com/electrics ... m-edition/

Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon hány olyan még létező márka van Magyarországon, ami itthon nem igazán vagy egyáltalán nem ismert és külföldön keresett és elismert márka? Mindenféle termékre gondolok (legyen az cipő, ruha, bringa, hangfal, kábel, erősítő, stb.).
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Megtekintésre érdemes tartalom.


youtu.be/xZ8keQ_sHdQ
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Black Friday és Cyber Monday akció!
.
szamitogep-informatika-1669740-3799-n.jpg
szamitogep-informatika-1669740-3799-n.jpg (10.15 KiB) Megtekintve 5195 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

42 éve, 1980. november 7-én hagott itt minket Steve McQueen, aki földi karrierjének 50 esztendejébe mindent belesűrített. Már életében kiérdemelte a "King of Cool becenevet".
https://hetediksor.hu/2021/03/24/40-fot ... 1iGd2F22xs

Hatalmas kedvencem! leborulok.gif


youtu.be/no7XR7s8Z7o
Csatolmányok
lemez.jpg
lemez.jpg (79.72 KiB) Megtekintve 5188 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

adamthebrave írta:
2022.11.06., vas. 11:54
KisMarci írta:
2022.11.06., vas. 08:23
A szombati Volbeat koncert hangulata:

Milyen volt a koncert maga és milyen a koncerthelyszín?
Eredetileg a Barba Negrában lett volna, de kinőtte a helyet és áttették az MVM Dómba. Cserébe viszont nem töltötte meg a helyet teljesen. Szerintem ez érezhető volt az előadáson is, mert inkább rendes iparosmunka volt, mint elszállt buli. Leadták a műsort, aztán felkapcsolták a fényeket és vége. Mindenki nekiindult a ruhatárnak, úgyhogy ráadás már nem is volt. Ettől függetlenül a közönségnek jó hangulata volt, hála a színpad közeli söröspultoknak. :smile49: :smile54:
Az énekes hangja rendben volt, nem volt akkora különbség a stúdió albumokhoz képest.
A fények és az effektek viszont jobbak voltak, mint szerintem a Barbában lettek volna. (Az új csepeli helyre majd kíváncsi leszek.)
A hangosítás is jó volt, nem torzított, beszólta a helyet, nem voltak "lyukak". Az érdekes volt, hogy a hosszú kifutón előrejövő zenészek hangja továbbra is hátul szólt. :rolleyes:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

KisMarci írta:
2022.11.06., vas. 08:23
A szombati Volbeat koncert hangulata:

Milyen volt a koncert maga és milyen a koncerthelyszín?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

A szombati Volbeat koncert hangulata:
.
Volbeat 1 kicsi.jpg
Volbeat 1 kicsi.jpg (166.8 KiB) Megtekintve 5092 alkalommal
.
Volbeat 2 kicsi.jpg
Volbeat 2 kicsi.jpg (362.2 KiB) Megtekintve 5092 alkalommal
.
Volbeat 3 kicsi.jpg
Volbeat 3 kicsi.jpg (458.84 KiB) Megtekintve 5092 alkalommal
.
Volbeat 4 kicsi.jpg
Volbeat 4 kicsi.jpg (416.72 KiB) Megtekintve 5092 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:

Peter Gabriel bácsi egy unalmas hétköznapja a Real World stúdióban...
Csatolmányok
Peter Gabriel.jpg
Peter Gabriel.jpg (1.43 MiB) Megtekintve 5206 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

ValhallA írta:
2022.11.03., csüt. 21:07
Egy kis Kharma International történelem... Charles van Oosterum-ot még sosem láttam rőzsével. A kis Pumikli már 1985-ben kerámia driverekkel játszadozott. Kivételes minőségű termékeket gyártó céget hozott létre! leborulok.gif

"Back to 1982...

Where Charles van Oosterum founded the company called O.L.S. By founding this company Charles started his journey for perfecting audio and developing new innovations in high-end audio. With the Ceramique series in 1985 O.L.S. was the very first to start working with ceramique drivers. The passion for audio pushed O.L.S. forward by choosing its own path and as a typical example selecting novelties in their time. Many new products followed based on this eager to break through current standards.

Always fun to dive into the history archives of Kharma (previously called O.L.S.)"
A kerámia ,,driver" hangszórót jelent?
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egy kis Kharma International történelem... Charles van Oosterum-ot még sosem láttam rőzsével. A kis Pumikli már 1985-ben kerámia driverekkel játszadozott. Kivételes minőségű termékeket gyártó céget hozott létre! leborulok.gif

"Back to 1982...

Where Charles van Oosterum founded the company called O.L.S. By founding this company Charles started his journey for perfecting audio and developing new innovations in high-end audio. With the Ceramique series in 1985 O.L.S. was the very first to start working with ceramique drivers. The passion for audio pushed O.L.S. forward by choosing its own path and as a typical example selecting novelties in their time. Many new products followed based on this eager to break through current standards.

Always fun to dive into the history archives of Kharma (previously called O.L.S.)"
Csatolmányok
Kharma.jpg
Kharma.jpg (826.36 KiB) Megtekintve 4881 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”