Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
NK1.jpg
NK1.jpg (56.34 KiB) Megtekintve 3557 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"A1200 Mania - 30 évvel ezelőtt ezen a napon mutatták be a Commodore egyik legsikeresebb Amiga modelljét, az Amiga 1200-t. A kezdő ára az Egyesült Királyságban 399 font volt és messze túlélve az anyavállalat csődjét, egészen 1996-ig gyártották az Escom jóvoltából. Hivatalos eladási adatokat sosem adtak ki, de becslések szerint kevesebb, mint 1 millió darabot adtak el világszerte. 1993 márciusában Magyarországon "potom" 59.990 forintért lehetett megvásárolni egy példányt.

Mint tudjuk a gép ma szinte másodvirágzását éli, számtalan új hardver jelent már meg és folyamatosan jelenik meg hozzá. Az amigák szerelmeseinek kedvenc gyűjteményi darabja, mellyel sokan a mai napig játszanak."

https://hu.wikipedia.org/wiki/Amiga_120 ... Lr5Bcsa05Q
Csatolmányok
1111.jpg
1111.jpg (98.42 KiB) Megtekintve 3578 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Ear írta:
2022.10.24., hétf. 07:09
ValhallA írta:
2022.10.21., pén. 09:36
""Promised Land" is the 5th studio album by QUEENSRŸCHE. It was released on October 18, 1994. Happy 28th anniversary!" happybday.gif

Az utolsó, valóban minőségi Queensryche album, amiben szerepet vállalt a zseniális Chris DeGarmo 28 esztendős lett!
Talán azt a fajta gondolatiságot, zenei megoldásokat, amit a Promised Land képviselt már képtelen volt befogadni a hajmetál érából magukkal hozott rajongótábor...

Ear és Adamthebrave, tudom, hogy érdekeltek a témában, reményeim szerint megosztják a gondolataikat...


youtu.be/u6se8D4JQ1Y



youtu.be/VbwCrB0CtJA
Hát ha már így meg lettem szólítva. :D Nekem ez az utolsó okosmetál lemez. Ez már a grunge éra, az ilyen zenéknek és lemezeknek leáldozóban. Tényleg korszakhatár, mert ezek után náluk megtörik a zenei ív, jön a kísérletezésnek hívott egók harca. Több ilyen okosmetál lemez nem készül szerintem mástól sem, helyette jön a matekmetál, ahol a nagyonbonyolult legyen fontosabbá válik, mint az, hogy tulajdonképpen úgy legyen piszok összetett, hogy az fel sem tűnik a'la Steely Dan. Meg amúgy is nyakig ülünk a grunge érának hívott mediaheckben, egy ilyen lemez csakis bukás lehet a mainstreamból jövő műpunk mellett.

A francba! Nekem ez a hsz. már kínai a sok idegen szó miatt. Tudom elmaradott vagyok.... De! Olyan szép és kifejező a magyar nyelv...

De talán a QUEENSRŸCHE-nak is meglesz majd a maga Greta Van Fleetje, és ők megcsinálják majd az új Operation Mindcrime-ot...
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"The music room in the home of John McLaughlin. 🏠"
Csatolmányok
JM.jpg
JM.jpg (200.61 KiB) Megtekintve 3464 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1959
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 478

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Ear írta:
2022.10.24., hétf. 07:09
Hát ha már így meg lettem szólítva. :D Nekem ez az utolsó okosmetál lemez. Ez már a grunge éra, az ilyen zenéknek és lemezeknek leáldozóban. Tényleg korszakhatár, mert ezek után náluk megtörik a zenei ív, jön a kísérletezésnek hívott egók harca. Több ilyen okosmetál lemez nem készül szerintem mástól sem, helyette jön a matekmetál, ahol a nagyonbonyolult legyen fontosabbá válik, mint az, hogy tulajdonképpen úgy legyen piszok összetett, hogy az fel sem tűnik a'la Steely Dan. Meg amúgy is nyakig ülünk a grunge érának hívott mediaheckben, egy ilyen lemez csakis bukás lehet a mainstreamból jövő műpunk mellett.

De talán a QUEENSRŸCHE-nak is meglesz majd a maga Greta Van Fleetje, és ők megcsinálják majd az új Operation Mindcrime-ot...
Nekem ez 'A' Queensryche lemez, anno 2-3 számot is játsztottunk tőlünk, még a Szigeten is elhangoztak (I am I, Bridge), mi így tisztelegtünk előttük. Mára mindkát újkori variánsa - Tate és a Queensryche néven futó izé - önmaga paródiája lett.


youtu.be/DxxrKSUkPQc


A lemez íve, mondanivalója, hangzása, hangszerelése annyira egyetemes és kortalan, hogy ezt már akkor lehetett sejteni, hogy megismételhetetlen. Szerencsésnek érzem magam, hogy a legfogékonyabb tini koromban jött velem szembe a Psychotic Waltz Bleedingjével és a Dream Theater Images and Wordsével együtt.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

""Promised Land" is the 5th studio album by QUEENSRŸCHE. It was released on October 18, 1994. Happy 28th anniversary!" happybday.gif

Az utolsó, valóban minőségi Queensryche album, amiben szerepet vállalt a zseniális Chris DeGarmo 28 esztendős lett!
Talán azt a fajta gondolatiságot, zenei megoldásokat, amit a Promised Land képviselt már képtelen volt befogadni a hajmetál érából magukkal hozott rajongótábor...

Ear és Adamthebrave, tudom, hogy érdekeltek a témában, reményeim szerint megosztják a gondolataikat...


youtu.be/u6se8D4JQ1Y



youtu.be/VbwCrB0CtJA
Csatolmányok
queensryche.jpg
queensryche.jpg (90.76 KiB) Megtekintve 3734 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
tone 1.JPG
tone 1.JPG (93.09 KiB) Megtekintve 3641 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Joe Satriani, nagy hatású, második stúdió albuma a "Surfing with the Alien", 35éve, október 15.-én jelent meg!


youtu.be/uoERl34Ld00



youtu.be/91KGnK-wfUU
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Szerencsére a végleges plakátról lemaradt a "30 éves" jubileum, ami alatt 21 gondolkodik.gif show került megrendezésre...
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"A VILÁG LEGJOBBJAI"
Már csak egy lépcsőfoknyira az "agyonverte, megette reggelire, lealázta" jelleget öltő "szakértés"...
Valószínűleg az EISA kontextusában értelmezendő, de még így is eléggé bugyuta megfogalmazás.
Csatolmányok
hifi.jpg
hifi.jpg (95.6 KiB) Megtekintve 3778 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Teljesen kiment a fejemből, illetve a napokban tudatosult bennem, hogy húsz esztendős a ValhallA Audio, jelentsen ez bármit is…
A napokban nézegettem a régi Hifis képeimet, láncokról, kábelekről, kiállításokról és ekkor hasított belém a kínos felismerés, hogy már eltelt húsz esztendő.
Ilyen kerek évfordulókon az ember önkéntelenül is számot vet önmagával, méghozzá a legkínosabb őszinteséggel és akaratlanul sommázgatásba kezd.
Még magam sem igazán tudom, hogy ez számomra mit is jelent...!?
Talán ha mást nem is, annyit mindenképpen, hogy a zene szeretete örök!

Jó úton haladtam? Mit is tanított ez a húsz esztendő a High End Audio-ról?
Kegyes hazugság lenne azt állítanom, hogy sokkal okosabb lettem, viszont sokkal tapasztaltabb, harcedzettebb, illetve azt már tökéletes pontossággal tudom, hogy mit akarok, mit várhatok a hobbitól és azt hogyan, milyen eszközök, anyagok felhasználásával érhetem el és azoknak milyen az anyagi vonzata.
Gyakorlatilag a High-End gyártók 95%-át teljesen ki tudom zárni, mert termékeik teljesen irrelevánsak az én igényeim, hallgatási preferenciáim szempontjából!
Tudom, hogy bizonyos árkategóriákban mit választanék, illetve milyen használt készülékekre érdemes vadásznom, mert tisztában vagyok önmagammal, igényeimmel!
Talán ez a legdrágább dolog a hobbinkban, mivel önismeret hiányában a legtöbben sosem érnek révbe, folyamatosan vakvágányon robognak, méghozzá az általuk kitűzött céllal homlokegyenest másik irányba, maximális sebességgel.
A képzeletbeli lokomotívot az aktuálisan favorizált, készülékek iránti csillapíthatatlan vágyakozás hajtja, amely fulladozva készpénzt pöfékel a légüres térbe, egyre távolodva a személyes Audio mennyországuktól!

A legfontosabb tanács a következő húsz esztendőre is egy elkoptatott alapvetés marad, vagyis: mindenki a saját fülére hallgasson!
Csatolmányok
20th.png
20th.png (684.7 KiB) Megtekintve 3804 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Wilson Audio gyárlátogatás, Michael Fremer "tollából"...


youtu.be/gFfvCO1RCqc
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Annak aki érti... :photograph:
Csatolmányok
nap képe.jpg
nap képe.jpg (25.5 KiB) Megtekintve 3908 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

arthur3d írta:
2022.10.09., vas. 20:48
Sziasztok,
Tegnap es ma volt egy kis audio show itt Angliaban. Az igazat megvallva par ora alatt vegigjartuk, de szerencsere volt nehany olyan elmeny, ami miatt mar megerte elmenni.
Videók a fotós beszámoló mellé.:

youtu.be/Y4t7hvz-pwc



youtu.be/sOiFpO_LXK8
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 180

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

trane írta:
2022.10.09., vas. 20:57
arthur3d írta:
2022.10.09., vas. 20:48
...Magyarkent, nagyon jo volt latni es hallani Bay Zoltan hangszoroit...
na, és milyenek voltak azokkal a Pilium elektronikákkal :rolleyes: ?
és persze külön köszönet a képekért ;peace; :kiss: leborulok.gif
Nagyon szivesen!
Nagyon szepen szolt! Az egesz rendszer fantasztikus volt :)
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 180

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,
Tegnap es ma volt egy kis audio show itt Angliaban. Az igazat megvallva par ora alatt vegigjartuk, de szerencsere volt nehany olyan elmeny, ami miatt mar megerte elmenni.
Az egyik kiallito egy nagyon idos bacsika volt - kb. 85 evesnek tippeltem, aki meg mindig nagyon lelkes volt es amikor beleptunk a szobaba, egybol kerdezte, hogy milyen zenet szeretnenk hallgatni. Voltak akik Eszak-Amerikabol jottek, tobbek kozott Dr. Kirmuss, aki - szokasahoz hiven - tartott egy kis bemutatot is LP mosasbol, valamint egy chello muvesz, aki Kanadabol jott es mondhatom, hogy az egesz kiallitas fenypontja volt. Tovabba Magyarkent, nagyon jo volt latni es hallani Bay Zoltan hangszoroit.

Ugy gondoltam itt is megosztom a kepeket, nem csak a facebook csoportban, mert aki ott nem tag, az is lassa oket :)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Két kivételes komponista, producer, előadó, hangmérnök...


youtu.be/tdFXKj_LIk8
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Elment minden idők legnagyobb magyar jazz zongoristája, Szakcsi Lakatos Béla!"
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (23.43 KiB) Megtekintve 4488 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Másod rendszer update agymenés part 1

“Találkozás egy régi szerelemmel,
Nem tudni mért, de mindig megható…
Idővel mindent másképp lát az ember,
De az, hogy szép volt, nem vitatható.”


Sokan szeretnétek, hogy írjak gyakrabban, ne csak képeket posztolgassak “elérhetetlen készülékekről”.
Attól, hogy nem tudunk megvásárolni egy adott Ultra High-End készüléket, attól még az képként is gyönyörködtet.
Tudjátok gyerekek, kicsit olyan ez, mint a mezítelen lányos és nénis naptár a forgácsoló üzemben! :D
Az agymenésnél maradva, egy részről nem igazán van miről írnom heti rendszerességgel, más részről meg szinte mindent leírtam már korábban ami a High End Audio-val kapcsolatos látásmódomat illeti.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy négy különböző árkategóriába tartozó hangkeltő rendszer tulajdonosa lehetek.
A mostani írásomnak az apropója, hogy a másod rendszerem lecserélésre szántam el magam és számtalan készüléket kipróbálok, meghallgatok, rangsorolok a folyamat során...
No nem azért döntöttem így, mintha annyira rossz, vagy használhatatlan lenne kritikus meghallgatáshoz, egyszerűen csak több mint egy évtizede nem bontottam meg és valami újdonságra, más játékra, újabb megtapasztalásra vágytam.
A régi másod rendszerem a következő elemekből áll(t): Audio Alchemy DDE V3.0 DAC, Mission Cyrus IIIi + PSX-R tápegység, Heybrook HB3 S2 saját állványokon, kábelezés AgPt-RXF-Aura vegyesen.
Imádtam ennek a rendszernek a hangját! Egyszerre volt kifinomult, testes és dinamikus, amolyan arisztokratikusan elegáns, még éppen megfelelő energiákkal. Viszont minden pozitívuma ellenére, kicsit modoros előadásmód jellemezte a vérbő USA forrás ellenére.
Ahogy korosodott a doboz, már szinte minden hangszóró cserére, javításra szorult, illetve a DDE V3.0 már tíz éve is egy elavult digitális forrásnak minősült, DACára annak, hogy ma is kiváló a hangja. Egykoron a DDE V3.0 az egyik legmodernebb, HDCD kompatibilis, még földközeli árazású konverternek számított. Ma már fillérekért beszerezhető, mivel egyáltalán nem képes nagyobb mintavételű anyagok dekódolására és a modern csatlakozások terén is hiányban szenved, hiszen megjelenésének időpontjában azok még nem is léteztek.

A vezér idézet ebben a bekezdésben nyer értelmet, ugyanis hosszú kihagyás után ismét egy elektrosztatikus hangsugárzó, méghozzá egy Martin Logan - Spire tulajdonosa lettem.
Ez a típus már vagy 13-14éve nincsen gyártásban. Az egykor a hibridek csúcsának számító Summit költségcsökkentett változatának felelt meg és közvetlen az alá sorolták a portfólióban. Ami a legjobb az egészben, hogy nem a panel méretével és minőségével spóroltak, hanem a Summit-ban lévő két darab IcePower végfokot és 2x25cm-es alumínium woofert felezték meg, amit egy mechanikailag gyengébb minőségű kabinetbe helyeztek, kevesebb, egyetlen 35Hz-es állítási lehetőséget kínálva a doboz hátoldalán.
Ez volt az első ML hibrid, amely megkapta a CLX-nél bevezetett, második generációs, CLS™ Xstat, panel variánst, amit egy nagyon merev, valamiféle gumiágyba ültetett, erősen csillapitott alumínium keretbe szerelnek. Később a Summit-ba is átültették ezt a panelt, amelynél a megnevezés Summit-X-re változott és a minőség is szintet lépett.
A régi 20-30éves ML hibridek elég szakkörös, fa keretbe voltak úgy tessék-lássék módon befeszítve, ami egyféle rámaként, elsődlegesen takaró borításként funkcionáltak, mert egyáltalán nem kezelte a nagyobb hangerőnél ébredő, meglehetősen erős panel rezonanciákat, ami hallható színezéshez és egyes példányoknál mechanikus rezonanciák ébredéséhez vezetett bizonyos frekvenciákon. Természetesen nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy az általam hallgatott idős példányok, amelyeknél ezek a problémák felmerültek, már erősen lelakott, nem gyári állapotú darabok lehettek. Mint ahogyan már senki nem fog tudni ezekből a régi darabokból gyári állapotút fellelni!

Nem újdonság számomra a ML cég, hiszen korábban mindenféle régebbi generációs "dobozaim" voltak az Aerius-tól a CLSIIz-n át egészen a Prodigy-ig bezárólag, szinte mindent próbáltam hosszabb-rövidebb ideig.
Annyit mindenkinek tanácsolnék, hogy ha teheti, régi generációs panellel szerelt hibridet ne vásároljon, mert az X-Stat egy teljesen más liga!
Hiába 2-3x nagyobb felületű egy Monolith, CLS, vagy Prodigy, egyszerűen teljesen más minőségű, felbontású az újabb generáció!
Pár éve amikor sikerült hosszabb ideig meghallgatni az aktuális Masterpiece széria, Renaissance15A típusát, akkor ez már az első pillanattól kezdve világossá vált, hogy ez a minőségű prezentáció, eddig ML-ből nem volt előcsalható!
Az R15A egyébként a csúcs hibrid jelenleg és lényegében kb. Prodigy méretű, X-Stat panellel szerelt cucc, modern elektronikával, szoftveres támogatással, széles beállítási lehetőségekkel és olyan dinamikával ami azonnal letépi az arcod!
A Martin Logan-ben az a leginkább csodálatra méltó, hogy az elektrosztatikus hangsugárzók hátrányait sikerült olyan elfogadható méretűre zsugorítani, hogy már szinte a hagyományos dinamikus sugárzókra jellemző, beüzemelést, elhelyezését, kiszolgálást és funkciókat kínál a hangzásbeli pozitívumok megtartása mellett!

Régebben bele voltam zúgva a hatalmas méretű teljes sávú sztatikokba és azonnal elvetettem volna egy relatíve kis méretű panellel szerelt hibridet még gondolati szinten is.
Anno, amikor a sztatikus őrületem a tetőfokára hágott, birtokoltam Soundlab A1, majd U1-es típusokat, amelyeknek a szobába való elhelyezése és rendszerbe integrálása, meghajtása, olyan valós kihívások elé állított, amelyeket ha előre tudok, sosem vásárolom meg! Az U1-nek egy olyan hatalmas vas kerete volt, amelynek a kerítésoszlop méretű csöveit fel lehetett tölteni homokkal, tovább növelve a keret súlyát, szabályozva a panelen ébredő rezonanciákat. Megsúgom, hogy hatalmas mértetei ellenére, ha valaki igazán “ütős” mélybasszusra vágyik, ezekhez a hatalmas méretű sztatikusokhoz is szüksége lesz valamilyen combosabb, lehetőleg szervós, zárt, ultra gyors szub-ra, méghozzá oldalanként egy-egy db-ra.
Mint egzotikum szívesen meghallgatom ezeket a gigantokat másnál, kereskedőknél, de abban tökéletesen biztos vagyok, hogy többé nem szeretnék ilyen paravánokat és monstrumokat kerülgetni az életteremben, mert sem türelmem, illetve ma már megfelelő helyiségem sem lenne a dologhoz.
A teljes sávú sztatikok igazán háklisak az elhelyezésre, tér alakjára, valamint a lejátszott hanganyagra egyaránt, ugyanis egyáltalán nem minden áll jól nekik.
A full sztatik basszus egy teljesen más jellegű, sokkal nehezebben idomítható, adagolható és szabályozható dolog, mint a dinamikus elvű, kónikus hangszóró. Az számomra is evidens, hogy a teljes sávú lesugárzásban van valami intimitás, zsigerileg helyes, csodálatra késztető, ugyanakkor nélkülözik a valós referencia plecsni megszerzéséhez szükséges kellő energiákat és dinamikai kontrasztokat.
Nem azt mondom, hogy egy ügyes demonstrátor nem tud megfelelő zenéket keresni, amelyek leginkább a felső basszus régiókban zajlanak, ugyanis itt még ezek a dipólok is képesek megfelelő minőségű, mennyiségfű energiával gazdálkodni.
A tapasztaltabb hallgatókat, viszont már nehezebb szájtátásra késztetni, hiszen mint ahogyan a High-End Audio egyéb más szegmensében, itt is a fizika a döntőbíró és nem a “nekem ez vagy az teccik” mentalitás.
Persze gondolom akik ezeket a sorokat olvassák és ortodox full sztatik rajongók, biztos felhördülnek: "ecsém, előbb hallgassad meg a Vass Lajos DIY vagy az X-Y cég által gyártott 50milliós teljes sávú sztatikot, mielőtt a szádat téped, mert az hűűűű meg hááááá"...
Nem állítom, hogy mindent hallottam, de azért a Soundlab-ra nem lehet azt mondani, hogy kicsi a panel felülete, még kevésbé, hogy gagyi, vagy kiforratlan konstrukció, ahogyan az AHL Tolteque-re sem igaz, ugyanakkor mindkettő szenved a fentebb vázolt limitációktól, még ha oly csodálatosak szinte minden más tekintetben.

Másik kedvenc szájhagyomány útján terjedő legenda, hogy az elektrosztatikus sugárzók nem színeznek…
Minden ember által alkotott hangkeltő szerkezet színez, ami mechanikus munkát végez , így ezek is! Aki esetleg dobol, vagy dobot rögzít az hallgasson meg egy közelmikrofonozott lábdobot egy teljes sávú elektrosztatikuson visszajátszva és azonnal tudni fogja, hogy miről beszélek.
Ezt a jelenséget az egyik ismerősöm a falusi szakzsargonjában "szüttyögésnek" hívja. Mivel én sem találtam rá kifejezőbb szót, ezért magam is alkalmazom egy ideje. :D
A nagyobb méretű, több utas konstrukciókat, megfelelően távolról hallgatva ez annyira nem észrevehető, de kisebb-nagyobb mértékben ez bizony mindenhol jelen van.
Magának a Mylar fóliának is van az anyagra jellemző, egyféle színezete, ahogyan a kónikus hangszórónál, persze lehet szépeket marketing bullshit-elni a fólia vastagságáról, mozgatott tömegről, de annyira különböző a dinamikus és elektrosztatikus elv, hogy nem lehet a driverek fizikai specifikációit 1:1-ben oda-vissza csuklóból konvertálgatni.

Visszatérve a Spire-re a használt ára most ereszkedett olyan szintre, amennyit már hajlandó voltam kifizetni érte.
Azon túl, hogy ez a “doboz” relatíve kicsi, nagyon formás, amolyan kívánatosan “fancy, cool, sexy" tárgy, már ha lehet egyáltalán ilyet írni egy elektromechanikus átalakítóra.
Sosem kívánnék már böhöm paravánt egy ilyen kis filigrán hibrid helyett! Pár éve biztos nem írtam volna ezt így le, de ma már teljesen máshonnan közelítem meg a témát.
A lehallgatási pozíció továbbra is nagyon kritikus az új generációs, hajlított panel ellenére, így aki bármilyen show-n nem pont középen hallgatott sztatikot az vegye úgy, hogy az adott sugárzót nem hallotta!
Szűken két emberes a sztereója de ha nagyon kritikus akarok lenni, akkor inkább egy!
Az sem igaz, hogy teljesen tökéletesen, észrevehetetlenől összefésüli, házasítja a sztatikus meg a dinamikus világot, mert ez lehetetlen, annyira más megszólalású a kettő...
Viszont az már nagyon is igaz, hogy a két világ legjavát ötvözve egy nagyon szerethető kompromisszumot alkot!

A lánc többi tagjának meghallgatása, kiválasztása, beszerzése jelenleg is folyamatban van, de a meghallgatások eredményeiről kivonatosan írni fogok az agymenés 2. részben.
Csatolmányok
2824188-f69db747-soundlab-u-1-px-ultimate-in-piano-black-gloss-enamel.jpg
2824188-f69db747-soundlab-u-1-px-ultimate-in-piano-black-gloss-enamel.jpg (48.6 KiB) Megtekintve 4812 alkalommal
martin-logan-spire-speakers-front-main-large.jpg
martin-logan-spire-speakers-front-main-large.jpg (163.29 KiB) Megtekintve 4812 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
(Clint Eastwood on Tower Bridge London, England 🇬🇧 early 1968. While filming 🎥 Where Eagles Dare for MGM!)
Csatolmányok
Clint 1.jpg
Clint 1.jpg (106.99 KiB) Megtekintve 4705 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Bécó »

R.I.P Pharoah Sanders (1940-2022) leborulok.gif
Csatolmányok
15CB2F5F-4D5A-4CE1-A927-58DC5A154CF8_4_5005_c.jpeg
15CB2F5F-4D5A-4CE1-A927-58DC5A154CF8_4_5005_c.jpeg (31.24 KiB) Megtekintve 4924 alkalommal
6F72D591-8B5F-4228-B53A-3CFEC8058C9C.jpeg
6F72D591-8B5F-4228-B53A-3CFEC8058C9C.jpeg (327.86 KiB) Megtekintve 4924 alkalommal

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Enjoying JBL at our neighborhood sound cafe Nakaji.
Csatolmányok
JBL2.jpg
JBL2.jpg (359.07 KiB) Megtekintve 5005 alkalommal
JBL1.jpg
JBL1.jpg (348.58 KiB) Megtekintve 5005 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Roger Waters koncert 2023 április 23-án az MVM Dóm-ban (Népliget)

https://welovebudapest.com/cikk/2022/9/ ... budapestre

;peace;
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
Nap képe.jpg
Nap képe.jpg (178.69 KiB) Megtekintve 5673 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”