Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Érdeklődnék, hogy milyen rövid lehet a legrövidebb IC ?
 
Üdv: Jenő
 
(nem próbáltad a 2 x 3 szál kombinációt?)

Avatar
Tibu98
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.01.18., hétf. 16:18
Értékelés: 0

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Tibu98 »

érdeklődnék, hogy van-e még a drótból?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Még egy komment az audiodiyről
 
Shany,
 
"Nos, én is kipróbáltam a kábelt ( a duplát ). A lehallgató berendezés: EMU0404 USB hangkártya, TEAC VRDS 10SE, a fórumon bemutatott - jelenleg hibrid, csöves+bipoláris tranzisztoros - erősítő, és jórészt Focal hangszórókból barkácsolt 3 utas hangsugárzó.
Kábelem eddig Van Den Hul ( olcsóbb ), valamint Audioquest volt gyári, bár az utóbbi időkben kísérleteztem különféle "drótokkal" , és bizonyos paramétereikben ( külön-külön ) néhol elég jónak is tűntek, de végül is az erősítő fejlesztése alatt egy Arzachel féle kábelt használtam, jórészt kiegyenlítettsége folytán. A "tesztben" tehát ehhez hasonlítottam, a Néhai-kábel még "nyers" volt.
 
Az Arzachel kábel: bár frekvenciabalanszát tekintve kiegyenlített, vattás, lágy, néhol túlcsillapított hangú, a zenét egyfajta rózsaszín mázzal borítja be, de megnyugtatóan zenél.
A Néhai kábel: ehhez képest a naturális valóság. Először a közepek felbontása tűnt fel, sokkal jobb a tér, sokkal több a részlet, nyitottabb. A magasakon most nyoma sincs lekerekítésnek, ( mint a másik kábel esetében, ahol bár a magasak "húsosak", mégis sávhatároltnak hat néhol ), több az információ, a levegő, analitikusabb a hang, és emellett mégis természetesebb balansz. Bár keményebbnek, direktebbnek tűnik, mégis ez az igazi, egyáltalán nem harsány, sőt...Tapasztalatom szerint ez ritkán sikerül együtt.
 
Nem volt még eddig (sajnos) igazán jó kábelem, így értékben vagy kategóriában nem tudom elhelyezni Néhai kábelét, ebben az összehasonlításban a különbség igen nagy, de inkább drasztikus.
A hatásával beleszögez a fotelbe, a már megunt, vagy akár hallgathatatlan felvételek is izgalmassá lesznek, számomra ez legfontosabb paraméter.
 
Az a csúnya az egészben - ha az erősítőm fejlesztésére gondolok- hogy ilyen mértékű változáshoz, akár konstrukciót is lehet váltani.
Talán egy hajszálnyival lehetne teltebb, viszont akkor meg lehet, hogy nem lenne ennyire részletező mélyben... nem is tudom.
Úgyhogy gratulálok Néhai, és persze magamnak is, hogy megvettem. "

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »



Avatar
domper73
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 07:15
Értékelés: 9

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: domper73 »


Első tapasztalataim a kábellel kapcsolatban:
-simább,melegebb,tonálisan kellemesebb,sokkal jobban hallgatható hang.Egy kicsit a mélyebb irányba vitte a hangképet - de előnyére.Eltűnt a hangból a ridegség,élesség,nem kiabál a közép, a basszus szinte kottázható.Mind amellett megmaradt a magas régió tisztasága,lehet,hogy egy kicsit gömbölyített rajta,de sokkal jobban tettszik.Ezek az első benyomások - szerintem ettől még csak jobb lesz,ha "járódik" egy kicsit.
Ha valakinek egy igazán jó kábel kell feltétlenül tegyen egy próbát ezzel a termékkel!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Korrekt a leírás köszönöm, még azzal kiegészítve, hogy a kábelt reggel nyolckor raktam össze, a dugó is vadonatújan került rá, kb: kétórát járódott, meg is említettem, hogy nem vagyok vele elégedett, ugyanis tegnap este elvitték a saját bejáratott darabomat, így most élesben kaptam én is ízelítőt abból, mit is jelent a bejáratás. A bejáratott sokkal nyugodtabb, teltebb, hallgathatóbb, nem kicsi a különbség, ekkora mértékű változást még magam sem tapasztaltam kábeleknél.
 
 
kaboca36
 
A hangfalkábelre is lesz ötletem

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Ma volt szerencsém meg hallgatni a kábelt egy rövid teszt erejéig. Musical Fidelity E10 eröstö, Pio PDS-707 és Sonus Faber Concertino (még az elsö model). A HF kabel VdH 352 az IC VdH second.
Igy hallgatom már lassan 10 éve
Felmerült hogy lassan ideje változtatni a rendszeren. CD és erösitö cserén gondolkodtam de lehet csak jobb kábeleket kell találnom azzal kihuzzom még egy darabig.
A régi hangzás VdH-lok visszafogott ,sötét de kellemes és részletezö hangja tetszett ,de nem volt tökéletes.
A kis monitor miatt soha nem is vártam egetverö mélyeket igy beletörödtem hogy ez ennyit tudd.
Az secondot lecserélve a dupla eres IC-re a hang sokkal nyiltabb lett. A középtartomány sokat javult levegösebb ,teltebb lett. A dobok igazi testett öltöttek és olyan mélyre ment a hang amit eddig még nem hallotam. Az mellett hogy megnyiltak az alsó és felsö határok a hangkép végig egyben volt, nem szinezett sehol sem, megfogottabb lett és az apró részletek hallhatóbbak lettek. A dinamika erösödöt, magassak részletezöbb lett de nem volt bántó és a tér is nagyobb lett, föleg fölfelé, eddig elég lapos hangépet produkált a VdH. Ugy is jellemezték ezt anno? elhúzták a függönyt a szinpad elöl.
Ezután kiprobáltuk a szimpla kabelt is. a dinamika jelentösen visszaesett és föleg a basszusban eltüntek az elöbb emlitet elönyei.
 
Hát a VdH-t nyugdijba küldöm az biztos. Szerintem a hangfal kábel cseréje után még többet megmutathat.
 
A kábelt csak ajánlani tudom, érdemes próbát tenni vele ennyi pénzért ne is keres hozzáhasonló gyári kábelt.
 
Köszönöm a lehetöséget mégegyszer a teszthez.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen. Akarsz első lenni?
Reméltem...
Ius primae noctis.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nem próbáltam még nagyon friss "fejlesztés", rengeteg energiám van benne, és mellette folyik a hálózati és hangfalkábeles projekt is. De nem akarom elkapkodni, mindent sorjában

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Csak kiváncsiságból kérdezem. Hálózati kábelnek probáltad??
Én most azzal szütyködöm hetek óta.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Elismerésem, így küllemre szimpatikus darab... Mindkettőt meg lehet hallgatni?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Azért, hogy írjak a hangjáról is valamit. Egy olyan kábelt kerestem, ami hosszútávon hallgatható akár reggeltől-estig (nálam ez sokszor előfordul), például nagyon szeretem a női opera énekeseket, ez főleg a régebbi felvételeken elég nagy kihívás egy olcsó kábelnek, fogalmazhatunk úgy, hogy szinte esélytelen, főleg úgy, hogy közben a magastartomány energiája megmaradjon, és mivel Yello-t vagy Kraftwerk-et is hallgatok, és azon is jó legyen, mert hát könnyű lekerekített magastartománnyal jó női énekhangot csinálni, de az hazavágja a keményebb stílusokat.
 
A kábel legkiemelkedő tulajdonsága, az, hogy nagyon zenei, rendkívül nyugodt Kondo KSL karakter, de azzal ellentétben rockon vagy elektronikus zenén is megállja a helyét. Nagyon széles sztereo tér jellemzi, mely mélységileg eléggé jól tagolt, de ez persze felvételfüggő. Nálam például kapásból orvosolt egy félig meddig akusztikai problémát, megszűnt a mélyek enyhe döngése talán a nagyobb felbontású mélytartomány miatt van, nem gombócból szól a mélyregiszter.
 
Az egész sávban levegős, nagy felbontás jellemzi, kellemes húsos középtartománnyal, és édes magastartománnyal mely rendkívül részletező, de nem teszi szétesővé a hangot, mely megint sok még drágább kábel sajátja.
 
Ugye már csak az kérdés mindez mihez képest, na ez az amit mindenkinek sajátmagának kell eldöntenie.
 
Ha lenne rá lehetőség (pénz) bizony gyári darabként a hangja alapján, olyanok is betennék a láncba, akik most simán átlépik ezt a kábelt, mert ennyiért nem lehet jó.
 
Akik eddig hallották azok sajna nem fórumoznak, majd megpróbálok valakit rávenni a regelésre Mások szabadabban elmondhatják a véleményüket.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


ez az a kábel amiről irtál nekem?
Nem, az volt a másik esélyes. De ennél maradtam, tegnap volt egy nagyobb összehasonlítás "kicsit" magasabb kategórájú versenyzőkkel, és egyöntetűen ez lett a nyerő. Nem szeretnék találgatásokba bocsátkozni, ezért nem írok nyilvánosan részleteket, elkerülendő a vitákat.
Akit érdekel elviszi, de garantálom, hogy nem fogja megbánni. Amúgy sem lenne hiteles az én számból dícsérni.
Privátban beszélhetünk róla bővebben, akit érdekel.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


ennek van valami köze ahhoz, amit Leho-nál hallgattunk?
Semmi!

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: earforce »

ennek van valami köze ahhoz, amit Leho-nál hallgattunk?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

ez az a kábel amiről irtál nekem?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Nos már elég régóta küzdök egy igazán jó jelkábel házi elkészítésével, talán most sikerült ezt elérni, felépítése 24AWG UPOCC tömör vezeték, csatlakozónak egy robosztus csavaros tipust választottam, egyrészt a felépítése, másrészt a hangja miatt.
 
Ha valakit érdekel, akkor természetesen ki lehet próbálni. A kábel fejlesztése persze folyik, és lesz tápkábel és hangfalkábel is.


Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”