Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Készülék alátét és Demag

Moderátor: cables

Avatar
traction
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2010.01.02., szomb. 17:10
Értékelés: 88

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: traction »

Már Csopakon is LP Nirvána van bizony ! A Doktor Úr halad az ösvényen !

Vendég

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Neked rengeteg jó CD lemezed van. Miért épp az LP Demag érdekel?
Mert már analógozik is. 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »



Igen, lp méretben érdekes lehetne számomra is.
 
Üdv.
Imi

Neked rengeteg jó CD lemezed van. Miért épp az LP Demag érdekel?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »



Igen, lp méretben érdekes lehetne számomra is.
 
Üdv.
Imi

Írtam pm-et

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Kedves Rudolf Érdeklődnék ,hogy lp méretben elérhető e az eszkőz ,és hogy vajon erősebb futómüvőn alátétként  vajon működhet e a hatás?Üdv .Zsolt
Igen, de a súlya miatt most csak budapestieket biztatnék a tesztelésre. A futómű alátét dolog kérdéses, mert a hatás az érintkező felületen érvényesül, tehát az alsó lemezoldal lemágnesezése a felső lejátszását nem javítaná. Viszont a gondolat érdekes.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: petimre »


Igen, lp méretben érdekes lehetne számomra is.
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
olaf
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2013.01.13., vas. 20:10
Értékelés: 38

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: olaf »

Kedves Rudolf Érdeklődnék ,hogy lp méretben elérhető e az eszkőz ,és hogy vajon erősebb futómüvőn alátétként  vajon működhet e a hatás?Üdv .Zsolt

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Hogy sikerült azt a nagy kanapét ráoperálni arra a "tenyérnyi" Demag-ra?    (  )
Poénnak szántam, mert a "kanapés" mondat igencsak magas labdaként kínálkozott! Távol álljon tőlem a trollkodás. Pontosan tudom, mire képes egy demag, de sajnos, sosincs rá pénzem. 
Elnézést, ha mégsem jóra sikeredett a "poén"-om.     B.U.É.K.!
Üdv: nebulo

Avatar
teophilus
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2007.12.11., kedd 15:03
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: teophilus »


Üdv!
 
Azért a humornak is vannak szintjei, ahogy a trollkodásnak is.
 
Lehet, hogy fura, netán túlzónak hatott a hivatkozott kanapé-hatás emlegetése, de ott ülve valóban érezhető jelenség volt. Kétségkívül lehet ezen túrázni, kifigurázni, elferdíteni, akármit tenni, vagy csak szimplán elfogadni, mint véleményt. Remélem, hogy, a jót derülő had azok után nyilvánítja itt ki "sommás" véleményét, miután van személyes tapasztalata az eszköz hatásáról. Szerencsésebb, legalábbis ésszerűbb volna így - és akkor vissza is térhetünk az első mondatomra.
 
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek. 
 
Péter
- Audio Note TT One, Origin Live Alliance, Goldring G1042
- Audio Note CD2
- Synology DS-212j, Linn Majik DS-I
- Audio Innovations S300 mkI
- Audio Note AN-E KIT DIY
- Audio Note AN-L tápkábelek, Audio Note AN-Lexus IC, Audio Note AN-L hangfalkábel

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Kedves Mester!
 
Ha neked annyi humor nem fér bele az életedbe, amit utóbb elkövettem, akkor nagyon mogorva és szomorú ember lehetsz...
A következő évre ezért sok mosolyt kívánok Neked elsősorban!  :happy bday:  

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



T. Moderátorok!
 
Boldog Újévet kívánok!
 
Sajnos a mai nap sem telik el trollkodás nélkül, eszement stílusban offolják a topikjaimat. svédmalac és istván01 élen járnak ebben. Nem érdeklődnek a termékek iránt, egyetlen céljuk, hogy zavarják a topikjaim olvasását. Rendszeresen mocskolódnak és most már a családomat, feleségemet emlegetik, ami szerintem elfogadhatatlan egy audios fórumon.
 
Szerintem érdemes lenne figyelmeztetni őket!
 
Radnai Rudolf Cables

Mester, amikor ilyen baromságokat posztolsz, hogy remeg a bőrkanapé a demag nevű vasdarabod hatására, tudod ez akkora magas labda, és ha te ezt nem veszed észre, akkor tényleg valami baj van. Nem érdeklődöm? hát mi fityfenét teszek most is, éppen a topicod látogatottságát emelem.
De azért nincs harag, mert szórakoztató is ami itt néha előfordul.
Boldog demagnetizált 2017-es évet neked és vevőidnek.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

T. Moderátorok!

Boldog Újévet kívánok!

Sajnos a mai nap sem telik el trollkodás nélkül, eszement stílusban offolják a topikjaimat. svédmalac és istván01 élen járnak ebben. Nem érdeklődnek a termékek iránt, egyetlen céljuk, hogy zavarják a topikjaim olvasását. Rendszeresen mocskolódnak és most már a családomat, feleségemet emlegetik, ami szerintem elfogadhatatlan egy audios fórumon.

Szerintem érdemes lenne figyelmeztetni őket!

Radnai Rudolf Cables

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



A fenti véleményben van egy szó, amire érdemes felfigyelni. Határozottan éreztem a változást... Amikor hallgattuk Péterrel a Demag hatását felhívta a figyelmemet valamire, amire még én sem figyeltem fel eddig. A bőr kanapé, amin ültünk a CD Demaggal kezelése után jól érezhetően rezgett, az előtte való lejátszásnál ezt nem lehetett érezni. A határozottabb mély hangokat nemcsak a fülünkkel, hanem az egész testünkkel lehetett érezni.
 
Tesztelje az eszközt nálam, vagy saját rendszerében, saját lemezeivel. Érdeklődés cables@freemail.hu

Ez elképesztő, a csoda az sekélyes jelző csupán a demag hatására. Kanapé is megremeg, az asszonyt ültetném rá akkor aztán .. vibrátor sem kell, ja vagy mégis, azt is rá-főlé-együtt-egyszerre és robban a hatás ... kanapé legyen elég masszív mert szét fog hullani..
És ezt a mester lakásán is lehet, igaz akkor már hármasban történik az akció ..

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Hogy sikerült azt a nagy kanapét ráoperálni arra a "tenyérnyi" Demag-ra?    (  )
Ne értetlenkedj, mert haragosaid lesznek...
Természetesen fordítva is működik, hisz ültek vele a kanapén 

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Hogy sikerült azt a nagy kanapét ráoperálni arra a "tenyérnyi" Demag-ra?    (  )

A fenti véleményben van egy szó, amire érdemes felfigyelni. Határozottan éreztem a változást... Amikor hallgattuk Péterrel a Demag hatását felhívta a figyelmemet valamire, amire még én sem figyeltem fel eddig. A bőr kanapé, amin ültünk a CD Demaggal kezelése után jól érezhetően rezgett, az előtte való lejátszásnál ezt nem lehetett érezni. A határozottabb mély hangokat nemcsak a fülünkkel, hanem az egész testünkkel lehetett érezni.
 
003_500.jpg
 
Tesztelje az eszközt nálam, vagy saját rendszerében, saját lemezeivel. Érdeklődés cables@freemail.hu
Tel: 359-1781

Üdv: nebulo

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »



 
Ma egy kábel ügyében voltam Rudolfnál, és, ha már arra jártam, akkor röviden belehallgattunk egy-két, általam jól ismert felvételbe CD-n. Először pőrén, majd a Demag "kezelés" után.
 
Sem tisztem, sem tudásom megállapítani, hogy mit ígér, és főként mit csinál konkrétan ez a súlyos korong a lemezekkel, de mindegyik felvételnél határozottan érezhető volt a hatás: erőteljesebb, dinamikusabb, élettelibb hanggal szólaltak meg ugyanazok a zenék a kezelés után. Nem tartom magam egy könnyen elvarázsolható, befolyásolható típusnak, de itt határozottan éreztem, hallottam a változást.
 

A fenti véleményben van egy szó, amire érdemes felfigyelni. Határozottan éreztem a változást... Amikor hallgattuk Péterrel a Demag hatását felhívta a figyelmemet valamire, amire még én sem figyeltem fel eddig. A bőr kanapé, amin ültünk a CD Demaggal kezelése után jól érezhetően rezgett, az előtte való lejátszásnál ezt nem lehetett érezni. A határozottabb mély hangokat nemcsak a fülünkkel, hanem az egész testünkkel lehetett érezni.
 

 
Tesztelje az eszközt nálam, vagy saját rendszerében, saját lemezeivel. Érdeklődés cables@freemail.hu
Tel: 359-1781

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



Üdvözlet!
 
Ma egy kábel ügyében voltam Rudolfnál, és, ha már arra jártam, akkor röviden belehallgattunk egy-két, általam jól ismert felvételbe CD-n. Először pőrén, majd a Demag "kezelés" után.
 
Sem tisztem, sem tudásom megállapítani, hogy mit ígér, és főként mit csinál konkrétan ez a súlyos korong a lemezekkel, de mindegyik felvételnél határozottan érezhető volt a hatás: erőteljesebb, dinamikusabb, élettelibb hanggal szólaltak meg ugyanazok a zenék a kezelés után. Nem tartom magam egy könnyen elvarázsolható, befolyásolható típusnak, de itt határozottan éreztem, hallottam a változást. A kezdeti, rapid ismerkedés után, valószínűleg fogok még esélyt adni a bizonyításra ennek a technológiának.
 
És én is vallom, több előttem szólóhoz hasonlóan: aki nem hiszi, járjon utána.
 
Köszönöm a lehetőséget. Békés Ünnepeket kívánok.

Én is ugyanezt a hatást tapasztaltam, aki hallotta a CD Demagot,, vagy rögtön megvette, vagy kinyilvánította a vásárlási szándékát.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
teophilus
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2007.12.11., kedd 15:03
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: teophilus »


Üdvözlet!
 
Ma egy kábel ügyében voltam Rudolfnál, és, ha már arra jártam, akkor röviden belehallgattunk egy-két, általam jól ismert felvételbe CD-n. Először pőrén, majd a Demag "kezelés" után.
 
Sem tisztem, sem tudásom megállapítani, hogy mit ígér, és főként mit csinál konkrétan ez a súlyos korong a lemezekkel, de mindegyik felvételnél határozottan érezhető volt a hatás: erőteljesebb, dinamikusabb, élettelibb hanggal szólaltak meg ugyanazok a zenék a kezelés után. Nem tartom magam egy könnyen elvarázsolható, befolyásolható típusnak, de itt határozottan éreztem, hallottam a változást. A kezdeti, rapid ismerkedés után, valószínűleg fogok még esélyt adni a bizonyításra ennek a technológiának.
 
És én is vallom, több előttem szólóhoz hasonlóan: aki nem hiszi, járjon utána.
 
Köszönöm a lehetőséget. Békés Ünnepeket kívánok.
- Audio Note TT One, Origin Live Alliance, Goldring G1042
- Audio Note CD2
- Synology DS-212j, Linn Majik DS-I
- Audio Innovations S300 mkI
- Audio Note AN-E KIT DIY
- Audio Note AN-L tápkábelek, Audio Note AN-Lexus IC, Audio Note AN-L hangfalkábel

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: tanczi »


.....Tehát - szvsz balgaság ítéletet mondani ha nem próbáltuk ki az adott kütyüt. 
 
Hát, ezt még sokan tanulhatják - pedig ilyen egyszerű a sztori...
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Koriori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 19:45
Értékelés: 106
Tartózkodási hely: Veszprém

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: Koriori »

Ne ragadjatok le a "demagnetizálás" jelenségnél. Ami mozog, forog egy "örvényáram" nevű jelenséget hoz létre. ennek az örvény áramnak pedig mágneses tere keletkezik, mely nem biztos, hogy közvetlenül a lemezben okoz változásokat, sokkal inkább a perifériás elektronikában. Olvasófej, köröttes vezetékekben indukálódó hulladék feszültség stb...  rengeteg apróság van mely befolyásolja a hasznos jel terjedését - vezetését. Jómagam  egyszerűen intézem a dolgot még ha szkeptikus vagyok is az adott eszköz használatát illetően. Hazaviszem, meghallgatom. Ha pozitív irányba tolja a hangot akkor remek. Ha nem, vagy nem történik semmi akkor nincs rá szükségem - de ez nem jelenti azt, hogy más környezetben sem fejt ki hatást. Tehát - szvsz balgaság ítéletet mondani ha nem próbáltuk ki az adott kütyüt. 
Ha a plázacicák tudnák, hogy mennyibe kerül egy traktor, akkor a farmer fiúkra buknának...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


  Iskolakezdés akció nemcsak apukáknak és nagypapáknak!
 
Hallgassa meg CD/DVD lemezeit jobb minőségben! A Demag használatával észrevehetően javul a hang és a kép minősége! Ez a különleges passzív eszköz most 25% árengedménnyel, csak 15 eFt. Az akció a készlet erejéig érvényes!
 
Érdeklődés: cables@freemail.hu
 


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


A kákán is lehet csomót keresni, de minek...
 
Ezt már Rejtő is megmondta az alábbi zseniális sorokban:
 
" Gorcsev Iván, a Rangoon teherhajó matróza még huszonegy éves sem volt, midőn elnyerte a fizikai Nobel-díjat. Ilyen nagy jelentőségű tudományos jutalmat e poétikusan ifjú korban megszerezni példátlan nagyszerű teljesítmény, még akkor is, ha egyesek előtt talán szépséghibának tűnik majd, hogy Gorcsev Iván a fizikai Nobel-díjat a makao nevű kártyajátékon nyerte el, Noah Bertinus professzortól, akinek ezt a kitüntetést Stockholmban, néhány nappal előbb, a svéd király nyújtotta át, de végre is a kákán csomót keresők nem számítanak; a lényeg a fő: hogy Gorcsev Iván igenis huszonegy éves korában elnyerte a Nobel-díjat."
 
Nemrég volt nálam egy csillagász lemez ügyben. Kérdeztem tőle, hogy ő érti-e ezt az egész űr, meg világmindenség dolgot. Azt mondta, hogy igen. Megkérdeztem, hogy mi van a világ végén. Sokáig gondolkodott, aztán azt mondta: Azt nem tudom. Szóval van egy két dolog az életben, amit nem értünk!
 
Egy a lényeg, az eszköz működik:
 

 
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: chord »


Ne legyünk már tájékozatlanok.
Nem hallottunk még a ferromágneses anyagokról? És amelyek érzékenyek a mágneses terekre, pedig műanyagok? Meg a fémszennyeződésekről, amelyen minden CD lemez alapanyagában ott vannak? Meg arról, hogy mi az a 'spín'? Meg hogy ami forog, az pl. a Föld mágneses mezeje miatt néha érdekes tulajdonságokat vesz fel?
 
Nálam is volt a cucc. És működik.
Talán két észrevétel.
Ez is rendszerfüggő, mint minden. Vagyis néhol kibillenti a hangot, néhol meg helyrebillenti.
Az alant íróknak pedig nem csinál semmit...
Másik az, hogy minél jobb minőségű a lejátszó, leginkább a futómű, annál kevesebb a dráma egy ilyen eszköz használatával.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valószínűbb, h a statikus feltöltődést szünteti meg.
 
Ha ez így van, akkor akkor a "destat", "antistat", ha pedig köd burkolja a hatást, akkor "discmagic-2000", stb elnevezés célszerűbb.

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

De-money-zalo hatasa van a vevonel. Ami persze Kirchoff elso torvenye szerint azonos merteku befolyo osszeget jelent az elado csomopontjaban. Na kerem!

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”