Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Készülék alátét és Demag

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Az új fórum első belső levele tegnap délelőtt érkezett hozzám. Válaszolni se kellett rá, mert az érdeklődő, aki CD Demag-ot keresett nálam megírta a telefonszámát. Felhívtam és egy jót beszélgettünk. Kiderült, hogy egy barátjánál látta/hallotta ezt a kis eszközt és neki is kellene. Mondtam, hogy már nem foglalkozok ezzel az eszközzel, az LP Demagból az utolsót is kikönyörögte tőlem valaki, de a CD Demagból még van pár darabom. Kiderült, hogy őt LP Demag is érdekelné, ha van valakinek eladó abból a változatból, szívesen megveszi. Szóval, ha van felesleges valakinél írjon nekem, összehozom az érdeklődővel.

Magnet.jpg
Magnet.jpg (98.52 KiB) Megtekintve 370 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Nemeth Tibor írta:
2023.05.31., szer. 23:11
Üdvözlöm! Érdeklődnék.... Szeretnék vásárolni egy Demagot cd-hez.
Üdvözlettel, Németh Tibor
Megbeszéltük, küld érte...

Nemeth Tibor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2020.09.17., csüt. 14:50
Értékelés: 9

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: Nemeth Tibor »

Üdvözlöm! Érdeklődnék.... Szeretnék vásárolni egy Demagot cd-hez. Tel : 06 20 4709772 Üdvözlettel, Németh Tibor

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Demagoszi.jpg
Demagoszi.jpg (24.58 KiB) Megtekintve 2250 alkalommal
Demaggal tisztábban szól a jazz.jpg
Demaggal tisztábban szól a jazz.jpg (55.99 KiB) Megtekintve 2250 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

hollohazi írta:
2020.11.21., szomb. 17:58
....
Én régóta csak ezekkel hallgatom meg az adott CD-t , LP-t, könnyen rá lehet szokni, nehezen tudom elképzelni nélkülük a zene hallgatást.
Laci a fenti posztjában rászokásról írt nagyon helyesen, de azért ezt kicsit kifejteném. Nem arról van szó, hogy gépies rutinná válik a CD és LP lemágnesezés, hanem arról, hogy aki elkezdi használni a Demag-okat az rájön arra, hogy eddig nem azt hallotta, ami a lemezén van és amit most hall, azt szeretné mindig hallani, mert a zene sokkal tisztábban és dinamikusabban szól.

Mindezt azért tartottam fontosnak leszögezni, mert megint készült pár LP és CD Demag (3 db mindegyikből), lehet ezeket meghallgatni pl. nálam, saját lemezekkel. Érdeklődés: cables@freemail.hu

LP és CD Demag.jpg
LP és CD Demag.jpg (36.13 KiB) Megtekintve 2390 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

cables írta:
2020.11.19., csüt. 09:28
Nagyon rég írtam ebbe a topikba, de most Kürthy Tamással (Analog Audio) folytatott diskurzus nyomán eszembe jutott néhány dolog, amit szeretnék megosztani! Egyre több ügyfél mondja, hogy Tidal-ról hallgat zenét, mert ott minden zene meg van. OK, de néha nem árt CDn vagy netán LPn is meghallgatni pár zenét, mondjuk a kedvenc - el nem adott - lemezeinket és összehasonlítani a Tidal hanggal.

Persze a lemezek hangja is sok mindentől függ, például a felmágneseződéstől. Tamás is használja az én lemágnesezőimet, mert tisztább és dinamikusabb lesz a hang. A tapasztalatom szerint a gyorsan forgó CD lemezekben már egy lejátszás után is hallgató a lemez mágnesezhető részecskéinek felmágneseződése, tehát minden lejátszás előtt érdemes arra a 3-4 másodpercre rátenni a lemezt a CD Demagra, amit érdemes a CD játszó mellett tartani.

CD_Demag.jpg

Az LP Demag hatása, akár 10-15 lejátszás után is érezhető. Nagyon sokan tartanak komoly LP gyűjteményt és igyekeznek a lejátszást is a lehető legmagasabb szintre emelni. Nekik azt kell mondanom, hogy lemágnesezés nélkül hallgatva fogalmuk sem lehet arról, hogy milyen a lemezük igazi hangja. Egy vélemény:


DemagLP.jpg



Ezek a kiegészítők nagyon jó hallható javulást hoznak a hangzásba. Érdemes kipróbálni saját rendszerben, saját lemezekkel!

Érdeklődés: cables@freemail.hu
Én régóta csak ezekkel hallgatom meg az adott CD-t , LP-t, könnyen rá lehet szokni, nehezen tudom elképzelni nélkülük a zene hallgatást.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyon rég írtam ebbe a topikba, de most Kürthy Tamással (Analog Audio) folytatott diskurzus nyomán eszembe jutott néhány dolog, amit szeretnék megosztani! Egyre több ügyfél mondja, hogy Tidal-ról hallgat zenét, mert ott minden zene meg van. OK, de néha nem árt CDn vagy netán LPn is meghallgatni pár zenét, mondjuk a kedvenc - el nem adott - lemezeinket és összehasonlítani a Tidal hanggal.

Persze a lemezek hangja is sok mindentől függ, például a felmágneseződéstől. Tamás is használja az én lemágnesezőimet, mert tisztább és dinamikusabb lesz a hang. A tapasztalatom szerint a gyorsan forgó CD lemezekben már egy lejátszás után is hallgató a lemez mágnesezhető részecskéinek felmágneseződése, tehát minden lejátszás előtt érdemes arra a 3-4 másodpercre rátenni a lemezt a CD Demagra, amit érdemes a CD játszó mellett tartani.
CD_Demag.jpg
CD_Demag.jpg (79.34 KiB) Megtekintve 4133 alkalommal
Az LP Demag hatása, akár 10-15 lejátszás után is érezhető. Nagyon sokan tartanak komoly LP gyűjteményt és igyekeznek a lejátszást is a lehető legmagasabb szintre emelni. Nekik azt kell mondanom, hogy lemágnesezés nélkül hallgatva fogalmuk sem lehet arról, hogy milyen a lemezük igazi hangja. Egy vélemény:

DemagLP.jpg
DemagLP.jpg (31.15 KiB) Megtekintve 4133 alkalommal


Ezek a kiegészítők nagyon jó hallható javulást hoznak a hangzásba. Érdemes kipróbálni saját rendszerben, saját lemezekkel!

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Amíg írtam az alábbi posztot megérkezett a szombati látogató válasza arra a kérdésemre, hogy nála, az ő rendszerében hogy vált be a CD és LP Demag, valamint a VFx. Nagyon jó volt olvasni!

DemagokVFx.jpg
DemagokVFx.jpg (191.38 KiB) Megtekintve 5026 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Szombat délelőtt egy kedves érdeklődő járt nálam, CD és LP Demag, valamint VFx érdekelte. Pénteken, amikor megbeszéltük a látogatást kértem, hogy hozzon magával néhány jó CDt. Nagyon megörültem, amikor megérkezett és láttam, hogy hozott magával egy olyan CDt, aminek az eredeti LP változata meg van nekem. Ted Heat Fever című DECCA Phase 4 Stereo lemezéről van szó.

Ted_Heat2.jpg
Ted_Heat2.jpg (132.82 KiB) Megtekintve 5037 alkalommal

A két kiváló hangú lemez, a CD és az LP változat lehetőséget adott arra, hogy a Demag teszteléseken kívül összehasonlítsuk a két formátum hangját is. Nem szaporítom a szót, az LP hang sokkal élőbb, dinamikusabb, jobb volt. Amikor megkérdeztem a látogatót, hogy jellemezné az LP hangot, miként írná le, hogy miben jobb? Gondolkozott és azt mondta: Valahogy sűrűbb az LP hang, több van benne.

Mindkét formátumnál teszteltük a Demag eszközök hatását, a hang javulás a CD és az LP esetében is jól hallható volt.

Egy kis ízelítő a lemez zenéjéből: https://www.youtube.com/watch?v=CSfTt-X6_Dk

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma este érkezett az alábbi levél egy kedves vidéki topiktárstól. Több mindent kért, azt tanácsoltam neki, hogy a CD Demag-ot tesztelje elsőként...

AndrasDemagrol.jpg
AndrasDemagrol.jpg (54.96 KiB) Megtekintve 5185 alkalommal
Demaghatasa.jpg
Demaghatasa.jpg (16.35 KiB) Megtekintve 5186 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2019.03.21., csüt. 15:50
3 szetre (CD+LP Demag) már van jelentkező. Akit érdekel írjon mielőbb...
Lemezgyűjtőknek, lemez hallgatóknak

Bár terjedőben van a PC alapú zenehallgatás egészen biztosra vehető, hogy az igényes zenehallgatók rendszeréből nem kerülnek ki a CD és LP lejátszók. Ha visszaszorul, vagy netán megszűnik a lemezgyártás a meglévő gyűjtemények értéke nőni fog. Sokan ugyanis arra használják pl. a Tidalt, hogy megismerkedjenek lemezekkel, és ha bejön egy zene megrendelik azt lemezen.

Azt hiszem nem okos dolog el kótyavetyélni a lemezgyűjteményünket, még igen jó ára lesz a lemezeknek, jó példa erre az LPk divatba jötte. A fizikai lemezek (LP, CD) hangja jobb a PCs hangnál, pedig nem biztos, hogy valóban azt halljuk, ami a lemezeinkre felkerült. A legjobb és legkedvesebb lemezeink igazi hangját akkor tapasztaljuk meg, ha lejátszás előtt néhány másodperces egyszerű művelettel demagnetizáljuk azokat.

Ezzel kapcsolatos hír, hogy elkészültek az új CD és LP Demag eszközök! Az előállításukkal a múltban sok probléma volt, mindenekelőtt a gépműhelyes gyártási idő volt elviselhetetlenül hosszú. Nem is akartam már többet gyártatni ezekből, de az év elején jelentkezett pár érdeklődő azzal, hogy nekik mindenképpen kell ezekből az eszközökből. Találtam egy új gyártót és most készültek el az első darabok, amelyek az igényesebb felületi megmunkálásnak köszönhetően úgy tűnik még hatékonyabban javítanak a CD és LP lemezek hangján, mint a régebben készült példányok. Az alábbi képeken szembetűnően látszik az új példányok tükrös felületén a háttér.

Az érdeklődőktől azt szoktam kérni, hogy hozzák el egyik saját lemezüket, hallgassuk meg nálam, aztán a pár másodperces Demag kezelés után ismét tegyük fel a lemezt és ellenőrizzük a hatást. Az eredmény minden esetben meggyőző, dinamikusabb, élőbb, természetesebb hang, ez a lemez eredeti hangja. Érdemes visszaolvasva ebben a topikban elolvasni néhány véleményt a Demag-ok hatásáról.
CD Demagtükrös.jpg
CD Demagtükrös.jpg (139.38 KiB) Megtekintve 5683 alkalommal
LPDemagtükrös.jpg
LPDemagtükrös.jpg (101.25 KiB) Megtekintve 5683 alkalommal
Demaghatasa3.jpg
Demaghatasa3.jpg (19.52 KiB) Megtekintve 5683 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Készülék rezgéscsillapítás és alátét kiválasztás témákban tanácsadás, valamint saját rendszerben kipróbálható alátétek kölcsönzése, eladása (SoundCare, grafit lapkák és kockák, műszaki szivacs, filc és parafa lapok) különböző kombinációkban.

Egy érdekes cikk a témáról
https://novo.press/how-vibrations-impa ... ate-them/

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

3 szetre (CD+LP Demag) már van jelentkező. Akit érdekel írjon mielőbb...

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Őszintén szólva az utóbbi időben nem reklámoztam a CD és LP Demag eszközöket, főleg az utóbbit azért, mert kicsit nehézkes a gyártásuk. A múlt héten viszont két vidéki kábel érdeklődő járt nálam és meghallgatva nálam a saját LP Demag eszköz hatását azt mondták olyan nincs, hogy nekik ilyen ne legyen.

Szóval úgy néz ki, hogy rövidesen ismét lesz mindkét eszköz. Akit érdekel keressen meg mielőbb, és jegyeztetesse elő, mert csak 6-6 darabot rendeltem. Érdeklődés részletekért írjon a cables@freemail.hu címemre.

Kép 003_600.jpg
Kép 003_600.jpg (19.83 KiB) Megtekintve 6097 alkalommal
600.jpg
600.jpg (54.11 KiB) Megtekintve 6097 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »



Kipróbálta a CD Demag-ot is





Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »



A hagyományos bakelit vagy más néven vinil lemezek (LPk) lemágnesezésére szolgáló LP Demag-ból pár napja vett egy példányt egy vidéki ügyfél, aki igényes otthoni rendszerén csak LP lemezeket hallgat. Ma reggel jött tőle az alábbi értékelés



 



Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Nemrég kért valaki tesztelni hangfal kábelt és Demag-ot. Az utóbbira pár nap múlva jött a válasz
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Bármit tesztelünk a rendszerünkben alapvető feltétel, hogy a forrás jel minél jobb legyen. Ha a lemezen lévő zenei anyag nagy felbontású és dinamikájú, akkor könnyebb megérezni a változást a hangzásban. Egyik kedvenc lemezem, amivel tesztelni szoktam magamnál az újdonságokat egy női ének + bőgő CD.
 

Nagyon jó felvételek vannak a lemezen, Petra Magoni varázslatosan szép és érzelemmel teli hangja mintha a szobában szólalna meg, a bőgő hang pedig érdes és melldöngetően dinamikus. Legalább is így szoktam hallani.  Ma reggel is belehallgattam, de nem ezt hallottam. Szép, sima volt a zene. Tegnap este azzal fejeztem be a munkát, hogy meghallgattam egy új VF eszközt és előtte a Demagra tettem ezt a CDt. Most reggel nem, eszembe se jutott.
Kivettem a lemezt, amit évek során legalább százszor demagoztam, rátettem a Demagra, aztán vissza a CD játszóba.
Magoni a szobában énekelt, Ferruccio Spinetti bőgőjének hangja szinte megrázta a szobát.
 
Sajnos a Demag gyártást nem tudom normálisan megoldani. Nem tétel a gépműhelyeknek, most legutóbb olyan árat mondtak rá, hogy elhatároztam nem foglalkozok tovább ezzel. Egy két darabom van még, akit esetleg érdekel keressen meg.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Az audio hobbink célja, hogy minél tökéletesebben, az élő hangzást legjobban megközelítően hallgathassunk otthon zenét. Ezért tökéletesítjük a rendszerünket, jobb hangú készülékeket, kábeleket vásárolva. A probléma ezzel az, hogy a jobb rendszer tökéletesebben játssza le a jelforrások, a CD és LP lemezek hibát is. Hallható javulást érhetünk el a CD lemezek törlésével, a szélek filc tollas lefestésével vagy az LP-k lemosásával. De ennél többet javítanak, közelebb visznek bennünket az élő zenéhez a Demag eszközök!
 
LP és CD Demag
 
    

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: petimre »


Ma alaposan megteszteltük az Lp Demag-ot, és egyértelmű hogy használ a hangnak.. Komolyabb dinamika tisztaság ,egyértelmű a hatása.
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Én egyébként már ezt a részét meg csináltam csak még nem tudtam el / feljutni egy DEMAG Tesztre.
Biztos nehezen szállsz buszra
 
Amúgy az ötlet jó, de ez már megcsináltuk két gyári CD-vel és egyértelmű volt, bármilyen sorrendben játszottuk le, mindig sokkal jobban szólt a kezelt CD.

Avatar
borzy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2012.02.18., szomb. 10:17
Értékelés: 97
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: borzy »

1 Tipp a tesztelésre ( ha butaságot írok  SORRY :  2 db irható cd-t ugyan úgy meg írni  2 ,3  zenével , jó párszor lejátszani mindkettőt , utána Egyiket DEMAGgal kezelni     és jöhet is a teszt !!!             Én egyébként már ezt a részét meg csináltam csak még nem tudtam el / feljutni egy DEMAG Tesztre. 
audio research VSi75
Primare CD35 + Prisma modul
Heritage Klipsch Cornwall III
Vertere Pulse HB & X Reference Madzagok
Amikor Valamit Tökéletesnek Érzünk, Csak Arra Vágyunk,Hogy Még Jobbá Tehessük"
Touraj Moghaddam - Roksan Audio / Vertere Acoustics

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Általában a hifiről - topikban késhegyre menő vita zajlik LP és CD hangminőségről. Ma az jutott az eszembe, hogy akik ott vitáznak lényegében nem is hallották az általuk dicsért lemezek igazi hangminőségét, mert ahhoz előbb rá kéne tenni azokat egy LP vagy CD Demagra. Nagyon jelentős a javulás hangminőségben, és minél jobb a lemez, azzal arányosan nagyobb a javulás mértéke.
 
 
 
 



Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Hogy lemezeknél maradjunk, ma volt nálam két érdeklődő, mind ketten hoztak saját LPt is a Demag teszthez.
 
A vélemény mindkettőjük esetében azonos volt: Egyértelműen hallható volt a javulás, miután pár másodpercig pihentek a lemezek az eszközön, az eredmény érzelmesebb ének, tisztább hangszer hangok!


Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Persze léteznek drágább eszközök is a lemágnesezésre, de aki hallott  ilyet is, olyat is az a passzívra szavaz.
 
071_600.jpg
Pl ez:https://www.quora.com/How-does-a-tool-demagnetizer-work

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”