Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


             Rendszer kábelezés zenére vagy Hi-Fi hangzásra
 
Furcsának tűnhet a cím, mert a Hi-FI fogalma a zene legpontosabb visszaadásához kapcsolódik, illetve azt kéne lefednie. Hogyan különbözhet akkor ez a két dolog? Azonban nyilván nagyon sokan tudják az ide járó olvasók közül, hogy mire gondolok. Sokfelé megfordultam az elmúlt időben, sokféle rendszert hallottam és sajnos az a tapasztalatom, hogy a rendszerek egy részét a szokatlan hangzások (a falrengető mély hangok vagy éppen a csilingelő magasak) irányába hangolják, ahelyett, hogy a zene finom részleteivel, a hangszerek hangjának szépségével, vagy az ének érzelmi töltöttségével mérnék a hangzást.
 
A Hi-FI hangzás keresőkre az jellemző, hogy szinte folyamatosan változtatják a rendszerüket. Az állandó változtatás nagyon sok esetben visszalépéssel jár, az új elemekkel más lesz a hang, talán jobb lesz benne valami, viszont összességében távolabb viszi a rendszer hangját a zenétől.
 
A sok zenét hallgató, inkább az érzelemre figyelő emberek ritkábban szánják rá magukat változtatásra, nem keresnek állandóan új elemeket a rendszerükbe.
 
A Power-R kábelek fejlesztése során kezdettől fogva az érzelmekre, a finom részletekre igyekeztem figyelni. Ennek a fő szempontnak való megfelelés együtt jár azzal, hogy a megszokottól eltérő külsejű kábeleket kell készíteni, azon egyszerű okból, mert a megszokott, robusztusan szép kábelekkel nem lehet érzelmeket közvetíteni. Ez persze nem egyszerű dolog, de megéri a fáradságot, amint azt az alábbi, nem ma született levél igazolja.
 

 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



25+ évvel ezelőtt nagyon sokat jártunk át ismerősökkel, barátokkal egymás rendszerét meghallgatni, beszélgetni (a hifiről).
Ez a szokás a környezetemben szép lassan kikopott, s az elmúlt 8-10 évben talán két ilyen jellegű látogatásra emlékszem.
 
Aztán kicseréltem kábeleimet Cables-félékre és megváltozott a világ - de tényleg! Fórumtagok és olyanok is, akik csak olvassák, jönnek, érdeklődnek, meghívnak magukhoz...
 
Mivel a címben benne van, hogy "vélemények", megosztok veletek néhányat, amelyek az elmúlt hónapokban a beszélgetések során elhangzottak - ezekből is kiderül, mennyire nem vagyunk egyformák (szerencsére!):
...

"Nem merem a Fórumon leírni, milyen (drága!) kábeleket cseréltem el Rudolf kábeleire, de az AirN sokkal jobb, több a zene."
...

Én viszont ennek a véleménynek örültem a legjobban! A szokásostól nagyon eltérő felépítésű kábelek kellenek a "zenéhez", én ilyeneket próbálok készíteni és az Air N kábelek a visszajelzések szerint nagyon sok rendszerben elővarázsolják a zenét.

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tanczi »



...
 
"Nem hallgatom meg, mert tudom, hogy nem jó. - Nem is ismered, nem hallottad, miért mondod ezt? - Mert tudom, hogy nem jó!"
 
...

 
Nagyon jó volt a beírásod, ill. sajnos az ilyen szellemi mélységű mondatokkal másokat is megörvendeztettek fórumtársaink az utóbbi években. 
De nem mindenkinek esett le mélységük akkoriban. Bízom a fejlődésben 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



25+ évvel ezelőtt nagyon sokat jártunk át ismerősökkel, barátokkal egymás rendszerét meghallgatni, beszélgetni (a hifiről).
Ez a szokás a környezetemben szép lassan kikopott, s az elmúlt 8-10 évben talán két ilyen jellegű látogatásra emlékszem.
 
Aztán kicseréltem kábeleimet Cables-félékre és megváltozott a világ - de tényleg! Fórumtagok és olyanok is, akik csak olvassák, jönnek, érdeklődnek, meghívnak magukhoz...

...

Zsolt! Köszönöm ezt a kedves hozzászólást!
 
Ha bárkit érdekelnek Cables kábelek, akár meghallgatni nálam, akár saját rendszerben tesztelni írjon nekem cables@freemail.hu

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: earforce »



 
"Most már hozzám is el kell jönnie Cables-nek a hálózati kábeleivel."
 
...

A rendszeredhez azért hozzátartozik még az is mikor először jártam nálad, elfogott és körüllengett az a megfoghatatlan, nyugodt érzés amit nem tudok szavakkal leírni. Általában az ilyesfajta miliőket azonnal megérzek. Talán azonnal mondtam is, hogy igen! itt aztán lehet hátradőlve, mindent elfelejtve nyugodtan zenét hallgatni. Szóval már akkor nyugodt és kiegyensúlyozott volt Nálad a hang, még a Siltech fregolikkal.
Majd pár hónapra rá, mikor már a Rudolf madzagokon keresztül rohangált a delej, egy még simább, még természetesebb hang köszönt vissza   Érdekes módon, sokkal több,de nem rosszabb, ámbár nívós méllyel!
Első vizitkor, ha jól emlékszem egyedül a bújócskázó mélyekre panaszkodtam, de ez az új tápokkal megjött.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »


25+ évvel ezelőtt nagyon sokat jártunk át ismerősökkel, barátokkal egymás rendszerét meghallgatni, beszélgetni (a hifiről).
Ez a szokás a környezetemben szép lassan kikopott, s az elmúlt 8-10 évben talán két ilyen jellegű látogatásra emlékszem.
 
Aztán kicseréltem kábeleimet Cables-félékre és megváltozott a világ - de tényleg! Fórumtagok és olyanok is, akik csak olvassák, jönnek, érdeklődnek, meghívnak magukhoz...
 
Mivel a címben benne van, hogy "vélemények", megosztok veletek néhányat, amelyek az elmúlt hónapokban a beszélgetések során elhangzottak - ezekből is kiderül, mennyire nem vagyunk egyformák (szerencsére!):
 
"Úristen, megbolondultál, Siltech-et elcserélni, erre? - Miért ismered, hallottál már AirN-t? - Nem, de tudom, hogy nem jó!"
 
"Nem hallgatom meg, mert tudom, hogy nem jó. - Nem is ismered, nem hallottad, miért mondod ezt? - Mert tudom, hogy nem jó!"
 
"Milyen szubbasszust használsz a Planárokhoz? - Nem használok. - Ezt nem hiszem. Biztosan nincs bekapcsolva valahol?"
 
"Az IC-kábelei szenzációsak, magam is ilyet használok, de a hangszórókábeleket nem szabad megvenni."
 
"A hangszórókábelei szenzációsak, pedig nekem még régiek vannak, de az IC-kábele űbergagyi."
 
"Nem merem a Fórumon leírni, milyen (drága!) kábeleket cseréltem el Rudolf kábeleire, de az AirN sokkal jobb, több a zene."
 
"Azért ugye tudod, hogy Rudolf kábelét összehasonlítva a Nordost Odin-nal, az egy kicsit jobb."
 
"Biztosan csak a két Planár szól, nincs bekapcsolva a többi (házimozi dobozok)?"

"Nem mertem megmondani a haveroknak hogy Rudolf kábelét használom, mert kicikiznének."
 
"Ilyen térélményem még nem volt!"
 
"Tökéletesen hallom, érzem a zongora testét is, azzal nálam mindig (minden rendszeren) baj van."
 
"Nálam ettől sokkal keményebb, hűvösebb a hang."

"Ez most tényleg csak a korongtól (demag) lett ennyivel jobb?"

"Most már hozzám is el kell jönnie Cables-nek a hálózati kábeleivel."
 
...
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Ma érkezett vélemény Air N hangfal kábelről, másfél hét tesztelés után
 


Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »



... Fürdés után eszembe jutott, hogy kicserélem a TVhez adott borotvacsatlakozós műanyag hálózati kábelt, arra, amit még a Grundighoz fabrikáltam, levágott borotva csatlakozóhoz forrasztva egy 40 cm-es kábelt a végén egy fehér Lehel-hűtőszekrény csatlakozóval. Kicseréltem és teljesen megváltozott a TV képminősége. Már nem volt idegem még egyszer beállítgatni a fényerő stb. jellemzőket, de végig menve pár csatornán teljesen nyugodt volt a kép. Más élmény...
 
Vajon miért nem adnak elfogadható képet adó hálózati kábelt a gyártók ezekhez az új cuccokhoz?

...az igazán nagy gondolatok fürdés közben születnek!
 
1992-ben a házimozizás abszolút őskorában írtam erről egy rövid szösszenetet.
Javasoltam, hogy a video-rendszerek is kapják meg ugyanazt a "gondoskodást" kábelügyben, mint az audiók, ahol akkoriban az már kezdett elfogadottá válni.
 
Röviden összefoglalva a reakciókat - körberöhögtek! Amikor pedig arról kezdtem el mesélni, mennyivel jobb a képe a Sony Trinitron (képcsöves) TV-mnek Siltech hálózati kábellel, vagy hogy a magam fabrikálta (Siltech kábelbelsőkből) SCART kábelemtől "szárnyakat" kap a legegyszerűbb videomagnó is (a képlemezjátszókról nem is beszélve - már ha ismerős valakinek ez a formátum), egyenesen egy lipótmezei beutalót javasoltak.
 
Igen, a jelenlegi TV-m (plasma) is Siltech kábellel van a hálózatra kötve - várom, hogy Cables megalkossa az oda leginkább illeszkedő AirN(?) változatot.
Tessék kísérletezni eme irányban is - egyértelműen érdemes.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Jó reggelt kívánok!
 
Az előző beíráshoz csak annyit, hogy Istvánnak bevált a két hálózati kábel!
 
Az alábbi kis történet tapasztalata talán másoknak is hasznos lehet. Érkezett hozzánk egy új TV. A régi Grundig LCD az unokáméknak kellett, rendeltünk egy Philips 32PFH5300/88 Smart LED televíziót, 80 cm, Full HD. Postások (?) hozták ki, ők persze nem vállalnak beüzemelést, hát nekem kellett este nekilátni. Először a súlya lepett meg, kb. harmada volt a kisebb méretű Grundig súlyának és az egész olyan "műanyag" termék, amit én, hogy is mondjam, nem nagyon szeretek.
Beprogramozni viszont könnyű volt tényleg, viszont nagyon nem tetszett a képminősége. Akárhogy állítottam mindig kicsit idegesítőnek éreztem a színeket.
 
Fürdés után eszembe jutott, hogy kicserélem a TVhez adott borotvacsatlakozós műanyag hálózati kábelt, arra, amit még a Grundighoz fabrikáltam, levágott borotva csatlakozóhoz forrasztva egy 40 cm-es kábelt a végén egy fehér Lehel-hűtőszekrény csatlakozóval. Kicseréltem és teljesen megváltozott a TV képminősége. Már nem volt idegem még egyszer beállítgatni a fényerő stb. jellemzőket, de végig menve pár csatornán teljesen nyugodt volt a kép. Más élmény...
 
Vajon miért nem adnak elfogadható képet adó hálózati kábelt a gyártók ezekhez az új cuccokhoz?
 
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Jó estét kívánok mindenkinek!
 
Ma délután Pusztazámoron jártam hálózati kábelekkel. István erdőbe épülő háza nemcsak azért kultikus hely számomra, mert nagyon komoly rendszert hallhatok különlegesen nagy térben szólni, hanem azért is, mert ő egy különleges fajtája az audio-rajongóknak nagyon megfontoltan fejleszti rendszerét és minden részénél (hangfalak, készülékek, kábelek) az elérhető legjobbat keresi.
 

 
Legalább fél tucatszor jártam már nála ezért pontosan tudom, hogy neki nem könnyű semmit eladni. Az én hálózati kábeleimmel szemben is kissé szkeptikus volt, és csak azért hívott el, mert jókat olvasott róluk.
 
Két, két és fél órát tesztelgettünk fantasztikus zenékkel. Négy tápkábelt próbálgattunk felváltva a CD játszóba és az erősítőbe és nagy örömömre a végén annyit mondott, hogy igen ezekkel szebben szól a rendszer. Azért azt kikötötte, hogy a hét végén még teszteli egyedül is a két tápot, de láttam rajta, hogy elégedett a javulással.
 
Ami számomra a legnagyobb tanulság volt az az, hogy nem azok a hálózati kábelek váltak be nála, amiket én gondoltam, hanem két másik, amiket szinte csak azért vittem, hogy legyen választék. Tehát ismét beigazolódott, hogy hálózati kábel témában nem lehet biztosra menni, készüléke válogatja, hogy milyen huzalozás és szerkezet válik be igazán.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



 
Kedves kollégák,
 
hangfal belsejébe - belső installácóra - milyen igazán jó minőségű kábelt/vezetéket javasolnatok?
 

Üdvözlet! Írtam neked pm-et

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: robi-k »


Kedves kollégák,

 

hangfal belsejébe - belső installácóra - milyen igazán jó minőségű kábelt/vezetéket javasolnatok?


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



 
Minden első meghallgatás Patricia Barber -Companion - Beat Go On. -

https://www.youtube.com/watch?v=kXdudfD_VWw

Avatar
mouse53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.09.05., hétf. 18:38
Értékelés: 44

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mouse53 »


Kedves Fórumtársak,
Az én zeneszobámban gyakorlatilag két párhuzamosan üzemelő sztereó lánc sok, változatos korú és minőségű kábellel szerelve lett telepítve az évek során.
Hogy miért kettő - mert három már nem fér el. Nagyon nehezen adok el valamit, sajnos az idők folyamán összenövünk és ... hát szóval kettő van.
Már több Cables féle Power-R evolúció megfordult nálam és van is beépítve, szeretem.
 
Tegnap, rövid levelezést követően 2 db Air N tápkábel, egy USB, egy IC és a fejhallgatómhoz /SENNHEISER HD600/ egy új komplett kábel érkezett postán.
 
Most csak az első érzések, mert csak pár órát volt alkalmam zenélni, meg az élmény is nagyon friss.
 
A fejhallgatóról csak annyit, aki nem cserélte még le a kábelt rajta az nem nagyon tudja mire képes a fülese. Az Air N egyébként jellegében igen jól illeszkedik hozzá. Most is azt hallgatom gépelés közben, tiszta levegős zenei hang, mint az Air-N általában. 
 
Délután - amikor a csomag megjött - hazaugrottam vele, kicsit furdalt a kiváncsiság.
 
A CD vonalba azonnal a meglévő kábelek ki, Air-N tápok be. Amit kaptam Ruditól meg volt cimkézve egy erősítőre és egy CD-re, így is lett bekötve. A DAC-ba egy korábbi Power-R kábel van így ott nem volt változás.
 
Minden első meghallgatás Patricia Barber -Companion - Beat Go On. -
 
Most ami következik - többen úgy is kétkedve fogjátok olvasni -  az én szintemen nagyon jó kábeleket használok, de percekig nem vettem levegőt a zenét hallgatva, csak lépkedtem össze vissza a lemezen az ismert zenei részletekhez és csodálkoztam.
Ezeknél a komponenseknél évekig minden, még csak próbának is mereven ellenálltam olyan szinten elégedett voltam a hanggal. Nos most ennek vége, itt nem lesz visszapróba ezek a tápok oly mértékben eltaláltak hogy na, előttem szólók / hogy stílszerű legyek Han .../ véleményével max egyetértek, nagyon szép hangszer hangok, nagyon sok lélek és zene.....
Ez mind volt korábban is, hiszen mint írtam igen szerettem azt is, de ez egyszerűen jobb, ízesebb.
A rendszerben egyébként van nem Air-N elem is a hangszóró kábelek. /    itt egy W.L. Gore ribbon szerepel /  
 
A többi elemet még nem próbáltam be / IC USB / túl sok változó lenne, de ezek már maradósak úgy néz ki.
 
Köszönöm RR, én visszaigazolom a munkádat
Mouse53

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Nálam tökéletes szinergiát alkotva beépült a rendszerbe illetve a 300B push-pull csöves integrált erősítőmbe Rudolf zseniális tápkábele.
Egy 2m es Kubala Sosna Elation-t váltott le.
Nem kutatok tovább, elegem lett a kábelezésből, néhány barátom tudja mennyi fajta és féle árkategóriájú neves gyártók kábelei jöttek és mentek nálam a rendszerben, és gyakorlatilag csalódás csalódás hátán halmozódott.
Ez persze nem azt jelenti hogy rosszak, de majdnem mindegyik gyári kábel "hozott és egyúttal vitt" is valamit, és nagy sajnálatomra leginkább a zeneiség veszett el sajnos.
De olyan, ami - a hifis paramétereken túlmutatva - minden tekintetben megfelelt volna az igazán örömteli és élvezetes zenehallgatás követelményeinek a sok közül, ez az egy.
Köszönöm Rudi 
Jó egészséget és kitartást kivánok a további munkádhoz !
 
 
Utóirat : 
Minden szkeptikust megértek.
Jómagam is az vagyok.
Ezek a kábelek sem nem olyan szépek és csábítóak mint egy jól propagált gyári, és nem is drágák.
DE, félre kell tenni az előítéleteket és sztereotípiáinkat és egyszerűen kipróbálni.
Ha bejön, nagy örömet fog okozni és sok pénz megmaradhat a jó lemezekre.


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!
 
A rendszerünkkel való foglalkozás mindenképpen a kellemes időtöltés kategóriájába tartozik, és ha sikerül javítanunk a hangzáson, az igazi sikerélmény, amelyben attól kezdve minden egyes lemez meghallgatása után részünk lehet. Persze mindenkinek más a jó hang, mert izlések és pofonok különbözők, de van egy olyan területe a kábelezésnek, amely szinte minden rendszernél jól és nagyon egyértelműen működik, mondhatnák a kábelezés sine qua non-ja és ez a készülékeinkhez illő tápkábelek kiválasztása.
 
Az elmúlt hetekben több rendszernél tapasztaltam (tapasztaltuk) meg a tápkábel válogatás döbbenetes hatását, ezért nagyon ajánlom a módszert mindenkinek, aki még nem foglakozott ezzel saját rendszerében. Sokan vannak, akik egy jobb, vagy jobbnak gondolt IC vagy hangfal kábeltől remélik a rendszer hangjának javulását, de az én tapasztalatom szerint, amíg a tápkábelezés nincs "rendbehozva" addig csak sötétben való bizonytalan tapogatózás másféle kábeleket cserélgetni.
 
Az Air N tápkábel szelekcióban lévő 5-6 különböző tápkábellel igen eredményesen tesztelheti bárki, hogy milyen szerkezetű tápkábel kell az egyes készülékeinek az optimális működéshez. Különösen ajánlatos elvégezni ezt a tesztelést azoknak:
 
- akik egyforma tápkábelt használnak minden készülékükhöz (még akkor is, ha az nagyon elismert és drága kábel)
- akik Bals fali dugójú tápkábeleket használnak
- akik külső árnyékolású tápkábeleket használnak.
 
Természetesen ezen túlmenően bárkinél hozhat jó eredményt egy Air N tápkábel teszt.
 
Érdeklődés: cables@freemail.hu


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Day 10.
 
Kb. ilyenkorra bekövetkezik a kijózanodás, a szürke-hétköznapos-zenélések legombolyítják a lelkesedés egy részét; titkos visszacserélések utáni    'na, ez is csak egy a sok közül'    keserű megélése, meg ilyenek, szerintem ezzel ti is így vagytok sokszor.
 
Most más a helyzet.
Nem került vissza a régi drót kontrollnak, a különbség ugyanis jóval nagyobb és meggyőzőbb, mint ahogy eleinte gondoltam.
Gyakorlatilag minden egyes lemeznél jobb lett a hang. 10 -ből 10 -nél, 100 -ból 100 -nál. Ez a statisztikai hiba-nélküliség rendkívül ritka a hifiben. Mert pl. a horror-drága jelkábeleimnél, emlékszem, volt 1-2 lemez, tényleg csak néhány, ahol kicsit meginogtam volt, mondván, hogy más a hang, nem rosszabb, de egy ügyes vitatkozó jól érvelt volna a régi mellett is.
Ez a jelenség egyébként az egész kábelőrület Achilles-sarka, vagyis, hogy lesz egy kicsi csoportja a lemezeinknek, ahol a hang egyszerűen nem követi a többinél megtapasztaltakat.
Tehát, az, hogy ez most nincs, szerintem nagyon fontos.
 
a fentiekből következik egy furcsaság: a jelkábeleknél úgy tűnik, hogy olyanok vagyunk, mint egy szakács, saját szájíz szerint fűszerezünk, össze-vissza kavarunk és színezünk, a szubjektivitás erős.
Ebben a zavaros lében a kereskedők jól halásznak, zsírosra híznak, kizsebelnek.
A hálózatinál, legalábbis ennél, valami egészen másképp működik. Itt inkább olyan, mintha valami technikai korlát hárulna el, ami teljesen egyértelműen mindenhol javít. Itt kicsi a szubjektivitás, legtöbben ugyanazt hallanátok.
Itt viszont annyira másképp reagálnak a készülékek, gondoljatok csak arra, hogy nálatok pl. nem csak mások a berendezések, hanem a falban is teljesen más vezetékek futnak, szóval másnál a szereplés énszerintem erősen kétséges. 
Tehát, ebben a zavaros lében is ugyanaz történik...
 
És mi tud történni azzal a hanggal, ami eddig is nagyon-nagyon tetszett?
Hát az, hogy új információk jelennek meg a lemezen. Nem a felbontás nő, mélyekből is kb. ugyanannyi lesz. A hogyan a lényeg, a szétosztás, a hang-disztribúció. Más lett a karmester, egy olyan, aki nem az együttjátszást  erőlteti, milliszekundumra egyszerre, hanem hagyja megmutatni kicsit a tagok saját ízeit, nagyobb összevisszaságot enged, látszólag nagyobb a rumli, de jóval több szálra bomlik egy szólam, vagy akár egyetlen hang. Ez adja azt a felhőt, azt az aurát, amely a jó felvétel és a jó hang sajátja, nálam is és nálatok is.
 
Amúgy tiszta káoszelmélet, mert ez a fajta rendezetlenség természetesebb és stabilabb/tisztább energiájú...
 
 
 
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Egy gondolat erejéig visszatérnék Chord véleményéhez az erősítőjéhez küldött hálózati kábeleimről. Azért örültem a véleménynek, mert kedvenc készülék gyártóm monoblokkjaiban teljesítenek kiemelkedően ezek a tápok. Dénes Péter nemcsak az egyik legszerényebb ember, akivel valaha találkoztam, de olyan erősítőket csinál, amelyek minden tiszteletet megérdemelnek.
 
A kábeleimmel jártamban keltemben sokféle hangot hallok és úgy gondolom, hogy az igazi jó hang az, amely után nincs kedvem pár napig a saját rendszeremhez. Ma már ilyesmi ritkán fordul elő, mert nálam is ZENE szól, de régebben ha DP erősítős rendszert hallgattam pár napig nem kívántam otthon zenét hallgatni!
 
Hát ezért örülök a véleménynek, mert kedvenc erősítőim egyikének a hangjához tudtam hozzátenni valamit. És még valami. Talán Chord és ajkamici tudják a legjobban, hogy milyen elkötelezettséggel próbálok igazán jó tápokat készíteni, hány változat készült és készül, és hogy ezekből valóban ki lehet választani az igazán nyerőt.
 
Akit érdekel az Air N tápkábel szelekció, mert megkeresné a készülékeihez igazán illő hálózati kábeleket írjon cables@freemail.hu

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »



...
nálam vagy mindenkit elhagy a a hallása vagy tök szar minden és ezért, vagy valóban nem bír nálam a hálózati kábel érdemben hatni
ennyi

 
Jól ismerem az érzést, nem egyszer megtörtént velem is.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Fórumtársak, a topic neve: " Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban"
Maradjunk a témánál!
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »


Marha okosak vagytok Lacyval együtt, szinte érzem az agyszagot... És honnan a fenéből tudjátok melyik a rendszer és melyik a kábelek hangja? Hú, ennyi okos embert! Nem tudom, hogy szólna a rendszerem, ha a kábel ott sem lenne, de azt tudom, hogy szól a nekem tetsző összeválogatott kábelekkel. Tudom, most jön az, hogy a rendszerem nem elég jó...ne fárasszatok légy szíves!
Tehát hogy konkrét is legyek
 
Cables megtisztelt azzal hogy meglátogatott, hozott kábeleket. A megfelelő topicban le is írtam hogy.. Pont azt amit én már elég sokszor leírtam. és ő is mondta
Nálam nem volt hatása a kábelcserének. ez van
nálam vagy mindenkit elhagy a a hallása vagy tök szar minden és ezért, vagy valóban nem bír nálam a hálózati kábel érdemben hatni
ennyi

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4220
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Biztos azért visz mindenhová többféle változatot, mert az mind másként semleges
 
Könnyen meglehet...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Abszolút egyetértek, mindazonáltal könnyen meglehet, hogy Rudolf kábele is ilyen, csak ezt nem sikerül elmondania.
Biztos azért visz mindenhová többféle változatot, mert az mind másként semleges

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »



Az nem baj, hogy Te nem értesz egyet! Engem legalább is nem zavar.
 

Nem is azért írtam hogy zavarjon

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Hát ebben nagyon nem értünk egyet
Nekem NE a kábel adja meg a hangzás karakterét, hanem az alapanyagon lévő hangok és a rendszer úgy egészbevéve
Ha már a kábel határozza meg hogy mi hogyan szóljon az régen rossz
A kábel legyen semleges, olyan mint ha ott sem lenne
A gond csak az hogy ez az ideális eset.
Másik amit én - meg még sokan másik is- vallok, hogy a kábel hozzátenni nem tud a hanghoz max csak elvenni belőle kérdés hogy miből mit és mennyit.
És ez valóban meghatározhat egy hangképet, de hogy a képen látott  mini hangfalacskák az életben nem fogják azt a hangzást hozni mint az én 200 liternyi falaim, az tuti olyan kábel nincs a világon
 

Az nem baj, hogy Te nem értesz egyet! Engem legalább is nem zavar.
 
Viszont olvasd el, hogy mit írnak a vásárlók a kábeleimről
 
Vélemények cables kábelekről

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”