Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Egy tegnapi levélváltás publikus része:

"Szervusz Rudolf,

remélem nálad minden rendben van. Ahogy idöközben rendszeresen követem a veled kapcsolatos “híreket“ és újdonságokat, beszámolókat, úgy látom, nem kell aggódnom.

Én lassan, a következö hónapokban a rendszerem átalakításán gondolkodom. A tőled beszerzett remek hálózati kábelek ezen idő alatt nem késztettek további “fejlesztésre”, ami úgy gondolom, megfelelő elismerés a munkád felé.
A Noise Killer Max is bevált. Ugyanakkor a legújabb verzió (Noise Killer REF) is érdekelne.

Tehát összességében ezek érdekelnének:..."

-----------------------------------------------------------
"Kedves Feri!

Nagyon örülök, hogy írtál. Pár hete jutottál eszembe, hogy mi lehet veled és a rendszereddel, akartam is levelet írni, de mindig beugrott valami új munka és így elmaradt.

Nagyon sok minden történt, szakmailag a kábelezésben nálam. A fő szemlélet változatlan, de még határozottabb az elkanyarodás a mainstream kábelezési gyakorlattól, amit a nagy gyártók sugallnak (vastag nemesfém huzalozás, extrém műanyagok a kábel szerkezetben, árnyékolás, csili-vili műagyag köpeny stb.). Ha eljutok valakihez, ahol ilyen kábelek vannak, az összehallgatás után mindig azt érzem, hogy jó úton járok, jóval olcsóbbak és jobb hangúak az én egyszerű kábeleim.

Egy dologra rákérdeznék a kért cuccok közül:..."

-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---------
Egy nemrég érkezett levélből.png
Egy nemrég érkezett levélből.png (561.79 KiB) Megtekintve 868 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
A Noise killer dugóra nagyon büszke vagyok. Nemcsak azért, mert valószínűleg ez a legolcsóbb zajcsökkentő vagy mert 100%-ig saját kútfő termék, hanem azért is, mert a legtöbb zajcsökkentő eszközzel szemben nincs káros hatása a zenére.
A hatása akkor érvényesül igazán, ha jó helyen kerül be a rendszerbe. Egyre több kedvező visszajelzés igazolja a nagyon egyszerű használati módszert, a dugót a rendszerünk ELÉ kell tenni a lakásunk villamos hálózatában. Ha van hely az elosztónkban akkor az első helyre.

Noise killer REF használat.jpg
Noise killer REF használat.jpg (28.48 KiB) Megtekintve 948 alkalommal

Ha nincs az elosztóban üres hely, akkor olyan fali aljzatba tegyük, ami a rendszerünk és a fogyasztásmérő között van. Bárhova tesszük ajánlatos 2x-3x ki-be dugdosni, mert a minél jobb érintkezés a földpontokon nagyon lényeges.
Ha valaki még nem tesztelte a dugót, vagy régebbi változata van nagyon javaslom a legújabb REF változat tesztelését, mert jóval hatékonyabb a régebbi dugóknál.

Érdeklődés, teszt saját rendszerben: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---
A Z hálózati kábel mérése
Egy volt kollégámmal megmértük a zajcsillapító Z hálózati kábel és egy készülékhez adott normál hálózati kábel viselkedését nagyfrekvenciás jelekre. Az eredmény a hálózati feszültségre kerülő nemkívánatos zaj elnyomását jellemzi.

Zajcsillapító hálózati kábel mérése.jpg
Zajcsillapító hálózati kábel mérési elrendezés.jpg
Zajcsillapító hálózati kábel mérés eredménye.jpg

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Egy tegnap este érkezett vélemény az új Noise killer zajcsökkentőről

Az új arra utal, hogy a múlt héten sikerült hozzájutnom egy jobb alkatrészhez, amely érezhetően hatékonyabbá teszi a dugót. Kábel témában járt nálam egy régi vevőm, odaadtam neki tesztelésre.
A levelét szó szerint idézem.

"Szia Rudi!

Nem sok időm volt a napokban, a betegség utáni éjszakai 12órás műszakok eléggé lefárasztottak.
Most este sikerült végigmenni a próba fázisokon amit szerettem volna...

Tehát..

Először dugó nélkül egy kiválasztott szám amiben hangszerek és ének is egyaránt van.
Alapvetően jól, és hallgathatóan és zeneien szólalt meg a rendszeremen, amiben már a megfelelően kiválasztott tápkábeleid vannak, (3db), és egy régebbi Noise Killer Max dugó, ami az elosztóval közös dugaljban találta meg a helyét már egy ideje.
Szám megállít, a Noise Killer Ref dugót bedugtam az elosztó első aljzatába, ami előtt a bemenő áram van. (Az elosztó mindenféle szűrés nélküli Titán Audio eszköz.)
Szám indít...
Elsőre hirtelen mintha vesztett volna a testességéből a zene...
Tovább hallgatva rájöttem, hogy nem a teltség, testesség veszett el, hanem egyfajta fátyol és talán valamiféle torzítás tünt el a zenéről.
Nyilván, ha megszokunk valamit és azt tekintjük etalonnak, (nem tudatosan ), akkor egy változás elsőre tűnhet akár valaminek a hiányának is..
Alapvetően minden tisztábban szólalt meg, mind a hangszerek, mind az énekhang tekintetében.
Valósághűbb, realisztikusabb lett a muzsika, úgy hogy a zeneiségéből nem vesztett. (Mintha egy kábelt cseréltünk volna a rendszerben ki.)
Picit úgy tűnt mintha egy kicsit azért "karcosabb" lenne a megszólalás..
Gondoltam, itt is kell egy kis idő amíg az eszköz bejáratódik, mint általában mindennél.
Emlékszem mondtad, hogy mindegy hogy dugom be, nem számít hol a fázis.
Ettől függetlenül gondoltam, hogy megpróbálom fordítva bedugni a dugót.. hiszen nem baj ha a teszt alapos lesz..
És ez a "járatni kell, kicsit nyers, karcos" hangulat eltűnt...
Mivel régebben beszéltünk róla, hogy ezeknek a zajszűrő dugóknak, nem mindig meghatározhatóan ugyanott van a helyük,ezért még más aljzatban is ki akartam próbálni.
Nem hozta azt az eredményt, amit az elosztóban, szóval vissza a "bevált" helyére :)
Most még azon agyalok, hogy mi van ha több ilyen dugót használok, akár több távolabbi aljzatban, mondjuk más-más helyen, például a hűtő, vagy más fogyasztó mellett, vagy az elosztóban, akár egy T dugó beiktatásával.
Mert ha tovább finomodik, tisztul a hang, akkor bizony megéri.
Idővel ezekre a kérdésekre is fény derül :)

Köszönöm a türelmed!
Ha ebből a levélből idézni szeretnél a bejegyzésedben, nyugodtan.

Baráti üdv

Béla


Noise killer REF.jpg
Noise killer REF.jpg (48.34 KiB) Megtekintve 989 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
A nagyra nőtt Z kábel.png
A nagyra nőtt Z kábel.png (257.91 KiB) Megtekintve 1212 alkalommal

Ma akkora dicséretet kapott a Z hálózati kábel, hogy nagyra nőtt a szememben. Szó szerint ezt írta róla valaki, aki rengeteget jár koncertekre és ennek megfelelően nagyon sok élő zenét hallgat. Már hetek óta nála van a kábel és úgy tűnik nem tud betelni a hangzással:

"Tényleg egyre jobban tetszik a hang. Valami olyan érzésem van, hogy te ezekkel a kábelekkel a zavarokat / torzításokat / hullámproblémákat kezeled, és a hang igazából nem változik, csak 'előbújik'. Ami nagyon feltűnő, az valamiféle aura, amit én módfelett szeretek a hangszerek hangján, merthogy az igaziaknál is ott van."

Nagyon nem könnyű dolog úgy elnyomni a zajt, hogy a zene finom részletei ne szenvedjenek csorbát. Úgy tűnik ezzel a kecses, könnyű kábellel sikerült ezt megoldani. Van egy másfél méteres teszt példány, ha valaki kíváncsi erre a csodabogárra.

Avatar
song
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2012.12.15., szomb. 13:09
Értékelés: 115

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: song »

Kaptam meghallgatásra egy Noise killer dugót a készítőjétől és alig vártam, hogy kipróbálhassam.Bedugtam az egyik aljzatba
és azóta is bent van.Egyszer csináltam próbát vele, hogy kiveszem, de rossz ötlet volt.Teljesen más lett az akusztika a zene aurája a hangszerek színe.Azonnal vissza és nagy megnyugvás lett !Nem tudom mi van benne, mit rakott bele a Mester, de valamit nagyon tud az biztos.Mindezt nagyon barátságos áron, ami nem mellékes.Nekem sajnos közel van a hangfalhoz a hátsó és az oldalsó fal, de a dugót bedugva, mintha nagyobb lenne a tér és nyugodtabb, tisztább a zene.
Ajánlom mindenkinek meghallgatásra

Köszönöm Rudolf

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
Mitől különleges a Z hálózati kábel?

Egy alapvető szempont, ami magyarázza az alábbi igen kedvező véleményeket. A Z hálózati kábel alapvetően eltér az eddigi gyári és DIY hálózati kábelektől, mivel nem a minél jobb vezetésre készült, hanem a minél rosszabb vezetésre. A nagyfrekvenciás zajok minél rosszabb vezetésére.
Ennek a megoldásnak számtalan előnye van. Nem kell hálózati szűrőt vagy külön ösvényt használni, a kábel vékony, könnyű és hajlékony, valamint az ára is nagyon kedvező. Biztosra vehető, hogy ez a megoldás a jövő útja, érdemes minél előbb megbarátkozni vele, mert a jobb felbontás és dinamika mellett páratlan nyugalmat hoz a rendszer hangjába. Már egyetlen Z kábel egyértelműen javítja a hangzást.

Olcsóbb ésj obb a tápszűrőnél.jpg
Olcsóbb ésj obb a tápszűrőnél.jpg (79.1 KiB) Megtekintve 1398 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
A hét elején küldtem le egy Z hálózati kábelt Debrecenbe. Most érkezett az alábbi levél az ügyféltől.

Jobb a tápszűrőnél.jpg
Jobb a tápszűrőnél.jpg (58.62 KiB) Megtekintve 1444 alkalommal
Én is köszönöm a visszajelzést!

Online
Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

'Z' kábel: fantasztikus.
Saját tapasztalat alapján, meg merem kockáztatni azt a feltevést, hogy az akusztikus zenét játszó rendszereken, a tónus finomsága és az extrém érzékeny felhangok helyes visszaadása, az bizonyosan fel fog tűnni.
Ritkaság.
Ez a terület amúgy is nehéz mutatvány az egész rendszernek, és pont a kábelek, és a hálózati kábelek fájdalmasan nem kivételek, szeretnek itt kavarodást okozni.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Meghallgattam az új "Z" generációs tápkábelt, és nagyon kellemes tapasztalatokat szereztem vele.
Érezhető az előrelépés az eddigi kábelekhez viszonyitva.
Gratulálok Rudi bácsi . :smile32:

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Sporiginal írta:
2023.10.19., csüt. 19:40

Régóta szemeztem a power-r kábelekkel mintha ráérzésem lett volna de gyarlóságból őszintén szólva lenéztem picit a külleme és a keresztmetszete végett . Itt követtem el a legnagyobb hibát , de az ember már csak ilyen , a szemével eszik először még ha tudja is , hogy semmit sem jelent a küllem a hifiben !
Kedves Péter! Köszönöm a beírását! Viszont a fenti állítással téved. Nagyon is számít a külső egy kábel esetében. Csak éppen fordítva, mint gondolni szokták. Az igazán jó hangzáshoz nem lehet műanyag a huzalok körül! Én ezt tapasztaltam és ha jókat olvas az én kábeleimről, annak egyik oka, hogy nem rontom a hangzást csili-vili külsővel. Persze ennek hátránya is van, csak olcsóbban lehet eladni az ilyen kábeleket, de ezzel csak jól járnak a vevőim.

Van még egy különbség a Power-R kábelek és más kábelek között. Az én kábeleim kivétel nélkül 60-80 éve gyártott huzalokból készülnek. Ennek köszönhető a nyugodt, természetes hangzás.

Összefoglalva: Kedvező szerkezet, nyugodt, természetes hangú huzalozás és bárki számára elfogadható ár! Természetesen minden kábelem tesztelhető vételi kötelezettség nélkül.

Sporiginal
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2020.12.26., szomb. 12:42
Értékelés: 5

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sporiginal »

Tisztelt Radnai Úr !
Nem tudom , hogy jó helyen-e de szeretném megosztani nyilvánosan a tapasztalataimat a kábeleivel kapcsolatosan !
Röviden - 2 napja vásároltam egy fórumtárstól egy Live tápkábelt azzal a céllal , hogy puhítsam a rendszer hangjának összképét !
Jelenleg egy Marantz avr 7013 ról hallgatok laptopon keresztül egy topping d70s el tidalon zenét , klipsch rp8000 társaságában ! Van egy vintage yamaha ca1000III erősítőm is de egyszerűsíteni szerettem volna és költséghatékonyabbá tenni a zenélést mert a 2 szekciót fenntartani vagy komprumisszummal tudom vagy lemondással , így az előbbit választottam mert az avr jelenleg mindenes , és szinte nem marad el hangban a yamahatol ami meg is döbbentett mert a ca1000 egy ikon !
Furutech tápkábel volt eddig a marantzba dugva de a leírt komponensekből kiderülhet , hogy a hangkép magasban néha túl harsány , középben próbálja a teret hihetőre rajzolni , mélyben pedig szélsőséges tud lenni úgy amblokk mindenfajta zenét hallgatva a rendszer ! Kezdetben cseréltem hangfalkábelt , egy elacot egy biwire kácsásra , tónusosabb lett a mély , kicsit fogottabb a közép .
Ezután egy aq IC-t egy kácsásra , javult a magas harsánysága , közelebb lépett a színpad , eztán jött , hogy akkor a furutech tápnak kell következnie .
Régóta szemeztem a power-r kábelekkel mintha ráérzésem lett volna de gyarlóságból őszintén szólva lenéztem picit a külleme és a keresztmetszete végett . Itt követtem el a legnagyobb hibát , de az ember már csak ilyen , a szemével eszik először még ha tudja is , hogy semmit sem jelent a küllem a hifiben ! De rászántam magam , mondhatni kis penzért hozzájutottam , ennyit megér alapon adtam neki egy esélyt !
A sok lúzong után végre az eredmény :
Teljes letisztultság !
Hangok jöttek elő pedig azt hittem már nincs több részlet egy-egy zenében , beállt a szinergia , a zenészek és az énekesek végre egyforma hangerővel adták át amit szerettek volna , mindenfajta élességtől és sarkosságoktól mentesült a hangkép , mint ha hírtelen öregedett volna 20 évet a cuccom és bölcsebbé vált volna tudván , hogy a kevesebb néha több !
A színpadkép magasságokkal bővült , mostmár hallani ha egy énekes ál vagy ül , mindezt egyetlen kábelnek köszönhetően ráadásul a repertoár aljáról !
Összességében azt tudom mondani , hogy véghez tudtam vinni a klipsch megszelídítését de az Ön kábele volt a legszignifikánsabb lépés a művelet során , és tudom , hogy szentségtörés avr ről zenélni de ha egyszerűen ez a jobb akkor erről fog szólni . Nem mind arany ami fénylik , nekem ez a tanulság valamint az , hogy elnézve az ön munkásságát , valami egészen más a cél mint a “nagy nevek” munkáiban , biztos egy 1 milliós akármilyen kábel is tud érdemben hozzátenni egy rendszer hangjához , de milyen áron ?!
Azt hiszem a következő lépés egy IC lesz Radnai Úrtól , mert bár most elégedett vagyok a végeredménnyel , azért mégis csak úgy illik ha a komponensek “egy helyről” vannak !
Tisztelettel megköszönném a rengeteg munkát amit beletett abba , hogy sok otthonba élményt , mosolyt , és zseniális hifit varázsoljon!
Köszönettel : Sárosi Péter

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Power-R Z hálózati kábel

1,5 m-es Z hálózati kábel.jpg
1,5 m-es Z hálózati kábel.jpg (60.44 KiB) Megtekintve 2480 alkalommal

Mit tud ez a szerény külsejű, fekete és fehér színben egyaránt kapható, bárki számára elérhető árú kábel?
Szinte csak egy dolgot. De azt nagyon! Mindkét irányban hatékonyan szűri a villamos zajt. Ez pedig manapság egyre fontosabb tulajdonság. Egy példány már eljutott külföldre is, egy olyan ügyfelemhez, aki nagyon sokat költ a rendszerére és ezen belül a kábelezésre, csatlakozókra. Ezt írta tört magyarsággal:

Z-rol vélemény.jpg
Z-rol vélemény.jpg (42.5 KiB) Megtekintve 2480 alkalommal

Kihúztam az ábrából egy nagyon drága, több százezer forintos hálózati kábel típusát, nehogy gond legyen belőle...

A Power-R Z tesztelhető csekély letét ellenében saját rendszerben! Érdeklődés: cables@freemail.hu
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
Még annyit elmondanék az alábbi ábrához, hogy a kis lépcsők mögött rengeteg kísérletezés, tesztelés van. Vélemény csere a tesztek során sokmindent látott és megélt topiktársakkal, akik - és erre nagyon büszke vagyok - jószerént már csak az én kábeleimet használják. Velük megbeszélek mindent az új fejlesztésekről. Ők rengeteg hasznos tanácsot adtak és adnak, amelyek segítenek előre lépni a jobb hangzás felé.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Image3.jpg
Image3.jpg (31.91 KiB) Megtekintve 2889 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
Tegnap este érkezett
Power-R Reference hangfal kábelről.jpg
Power-R Reference hangfal kábelről.jpg (5.75 KiB) Megtekintve 3198 alkalommal

A dolog előzménye, hogy a fiatalember 2022 áprilisában kért tőlem tesztre egy Power-R Live hangfal kábelt. Addig egy QED xt40i kábelt használt.

Akkor ezt írta a Live-ról:

"Kedves Rudolf!
Köszönöm még egyszer a lehetőséget! Tegnap nagyon keveset, illetve ma este tudtam tesztelgetni a kábelt. Még a holnapi napot szeretném kérni, mert egész nap dolgozom és nem vagyok itthon és ezért csak este tudok hallgatni és még van hátra pár különböző típusú, amivel szeretném meghallgatni a különbségeket.

Az első tapasztalatom egyébként, hogy azonnal megjelentek dolgok, amik korábban a másik kábellel nem. Egyértelmű eddig a javulás, de mindenképp még szeretném még pár zenével tovább tesztelni."


Két nap múlva ezt írta:

"Kedves Rudolf!
Hát az a helyzet, hogy nem tudtam olyan zenét találni, ahol a korábbi kábelem jobb lenne. Ezért szeretném akkor, ha maradna a kábel."


Tehát a Reference hangfal kábelemet az én Live kábelemhez képest érezte hihetetlen előre lépésnek! Ennek nagyon örültem!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Öt perce érkezett az alábbi ügyféltől

Laci libabőrös.gif
Laci libabőrös.gif (4.68 KiB) Megtekintve 3547 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


A héten küldtem le egy kedves vidéki vevőmnek Reference IC és hangfal kábelt. Ma érkezett tőle válasz képekkel, amit az engedélyével beteszek.

Laci a Reference IC és Hfal kábelről.gif
Laci a Reference IC és Hfal kábelről.gif (14.02 KiB) Megtekintve 3665 alkalommal
Power-R Reference kábel DIY rendszerbe kötve.gif
Power-R Reference kábel DIY rendszerbe kötve.gif (201.67 KiB) Megtekintve 3665 alkalommal
Power-R Magnum DIY rendszerbe kötve.gif
Power-R Magnum DIY rendszerbe kötve.gif (220.18 KiB) Megtekintve 3665 alkalommal

Avatar
paljanika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.12.18., kedd 15:18
Értékelés: 13

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: paljanika »

Sziasztok!

Szerencsém volt kipróbálni Rudolf legújabb fejlesztésű Power-R Z hálózati kábelét a legutóbbi tesztelésünk alkalmával. Rudolf javaslatára, az előfokba kötöttük be, ahol eddig is több körben, a rendszerhez válogatott Power-R kábel teljesített szolgálatot.
Gyakorlatilag azonnal hallani lehetett a minőségi előrelépést. Még folyékonyabb, élethűbb hangzást produkált a rendszer. Csupán egy visszatesztet végeztünk, mert egyértelmű volt a hangzásra gyakorolt pozitív hatása. Maradt is az új kábel.
Érdemes tenni vele egy próbát.

Üdv.
János

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Egy tegnapi teszt tapasztalatai

Pár napja megkeresett egy vidéki vevőm azzal, hogy meghallgatná az új Reference hangfal kábelemet és a legújabb zajszűrő hálózati kábelt. Mondtam, hogy semmi akadálya, de ha nem gond elmennék én is, mert szeretném hallani más rendszerében ezeket a kábeleket. 3-4 éve éve jártam nála ugyanilyen okból, azt hasznosnak tartotta így igent mondott. Együtt indultunk munka után a KÖKI állomásról vonattal. Út közben elmesélte, hogy teljesen kicserélődött a rendszere amióta ott voltam, HEED készülékek és a közepesnél magasabb szintű Wireworld hangfal és hálózati, valamint egy Supra hálózati az, amihez hasonlítaná az én kábeleimet. Róla kiderült, hogy nagyon megfontoltan építgeti a rendszerét, csak használt, jó áron kínált dolgokat vesz meg. Én 2,7 m-es hangfal kábelt és 3 Power-R Z hálózati vittem le hozzá.

Nem mennék a részletekbe, inkább a lényeget mondanám. Talán a legfontosabbal kezdeném. Kivetettem vele a hálózati szűrőt, mert kicsit tompának éreztem a hangot, egy egyszerű elosztóval jobban szólt a rendszer.

Tápszűrő ami a zenét is szűri.gif
Tápszűrő ami a zenét is szűri.gif (52.88 KiB) Megtekintve 4188 alkalommal

Így már jobban lehetett érezni a változásokat a kábel cseréknél. Már a vonaton említettem neki, hogy az én véleményem szerint a kábel gyárak és az őket kopizó DIY fejlesztők durván túlméretezik a kábelek huzal átmérőjét. Ez pedig nem javít, hanem ront a hangzáson. Gyakorlatilag ezt tapasztaltuk végig a teszt folyamán, több részlet és nagyobb dinamika lett az én kábeleimmel. A Wireworld kábelekről sok jót hallottam eddig, a házigazda elég komoly hangfal kábele nem szólt igazán jól. A mobilján megmutatta a szerkezeti, keresztmetszet ábráját (ld. alább) én arra gondolok, hogy ennyi műanyag elkerülhetetlenül ront a hangon, ezt semmilyen szabadalmaztatott helix szerkezettel sem lehet kompenzálni.

Wireworld kábel szerkezete.gif
Wireworld kábel szerkezete.gif (42.85 KiB) Megtekintve 4188 alkalommal

A teszt végén a vitt kábelekkel nagyon szép hangot hallottunk. A házigazda semmit sem vett meg, mert előbb el kell adnia dolgokat. Felvetette, hogy miért nem készítek teljesen egyforma kábeleket? Mondtam azért, mert engem maga a fejlesztés érdekel, nem az eladás. Nekem nagyon hasznos tapasztalat volt a látogatás, azt mondta, amikor kivitt a vonathoz, hogy neki is. Remélem annak is, aki olvassa ezt a beszámolót.

Kérdés a fentiekkel kapcsolatban: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Pár napig többen vitatták az alábbi mondatomat, amit a Kábelezzünk rovatba írtam be:

"Egy jó analóg IC egyik fele nagyon jó digit kábelnek."

Azután ott is kiderült, hogy nem érdemes ragaszkodni a 75 ohmos koax kivitelhez digitális összekötőnél. Érdemes jó analóg IC kábelt is kipróbálni, a hosszúság ebben az alkalmazásban is előnyt jelent. Az estek többségében az árnyékolatlan kivitel további előnyt jelenthet.

Power-R Live DigitIC.jpg
Power-R Live DigitIC.jpg (113.68 KiB) Megtekintve 4697 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
A digit IC kábeleken funkcionálisan digitális jelfolyam halad, de fizikailag egy impulzus alakú jelekből álló analóg jelet kell átvinni. Pár éve egy ügyfél kért tőlem egy digit ICt tesztelésre, de megemlítette, hogy van már többféle digit összekötője, köztük egy nagyon profi Acoustic Zen kábel. Küldtem neki egy hosszú 1,8 v. 2 m-es pamutköpenyes analóg ICt. Pár nap múlva ezt írta:
Silver Bytes2.gif
Silver Bytes2.gif (65.34 KiB) Megtekintve 4909 alkalommal
A Silver Bytes leírása jól mutatja, hogy a gyártó mindent bedobott a nem túl olcsó kábel fejlesztésekor. Legalább is elgondolkoztató, hogy a 25 eFt-os Power-R analóg IC jobb volt annál.

SilverBytes.jpg
SilverBytes.jpg (62.26 KiB) Megtekintve 4909 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Bűvszavak az audióban, amiket érdemes elfelejteni

SPDIF.jpg
SPDIF.jpg (12.58 KiB) Megtekintve 5111 alkalommal

Fekete öves, tapasztalt audiósnak a digitális (SPDIF) összekötő egyet jelent a 75 ohmos koax kábellel. Ezt jó lenne elfelejteni. Hogy miért azt itt nem fejtem ki, ha valakit nagyon érdekel keressen meg mailben vagy telefonon.
Kedves zenész ismerősömnek is csináltak 3 éve szakértő cégnél egy profi 75 ohmos koax kábelt, azt használta azóta, de miután vett tőlem többféle kábelt amik beváltak rám kérdezett, hogy csinálok-e digit ICt is. Igennel válaszoltam és adtam neki 4 kábelt, hosszabbat, rövidebbet, feketét fehéret, hogy tesztelje és válassza ki a legjobbat.
Pár nappal később ezt írta:
"Szia!
Az elmúlt 2 napban megpróbáltam meghallgatni az összes digit kábelt, amit adtál. Hát mindegyik fantasztikusan jól teljesített, így nehéz a választás, hogy melyik is lenne a legmegfelelőbb. Megint csak azt kell írnom, hogy a meglevő Neotech koax-kábelemet is kenterbe verte a Te mindegyik kábeled! Tényleg már szinte teljesen analógos hangzást adott a CD-lemezeimnek! És nincs semmi zaj sem az árnyékolás mellőzése/kiiktatása mellett sem."

Még egy vélemény a témához a facebook oldalamról:

Zsolt Farkas
5-6 évvel ezelőtt készített nekem Power-R (Rudolf) egy digitkábelt a CD-futóművem és a DAC-om közé. Mivel AES/EBU ki- és bemenet kellett összekötni, ezért "papíron" 110 Ohmosnak kellett volna lennie - mondom, csak a tankönyv szerint, mert a kábel ezt nem tudta.
Nem vagyok egy kábelcsereberélő alkat, de az ismerőseim, barátaim fantáziáját izgatta a dolog, ezért időnként beállítottak egy-egy digitkábellel, hogy az aztán...
Az évek alatt kb. 13-14 vezetéket próbáltak ki látogatóim a rendszeremben, mely próbák alatt inkább a háttérbe vonultam.
- A legdrágább, 1,3 millió Ft volt, amit a hallottak alapján a tulajdonosa még aznap meghirdetett eladásra.
- Volt látogatóm, aki az összehasonlítás után a digitkábelét kidobta a konyhánkban lévő szemetesünkbe (pedig nem volt olcsó - mármint a kábele 🙂 )
- Egyetlen olyan vezeték járt nálam, ami jobb volt látogatóim szerint is, szerintem is, mint a Power-R, annak ára (akkor) 650 ezer Ft volt - TaraLabs.
--------

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Kábel fejlesztés jó hangzásra - vagy valami másra?
(Gondolatok kábelfejlesztésről vevőkről és árakról)

Érdekes beszélgetésem volt a héten egy topiktárssal. Vettem tőle valamit és ennek során megnézve a beírásait arra gondoltam, hogy nepper. Amikor találkoztunk kicsit provokálva meg is kérdeztem tőle: Te ugye adok-veszek ember vagy az AVX-en? Teljesen nyugodtan válaszolt: Nem, keresem a jobb hangot, ha valami érdekeset látok megveszem, hallgatom egy darabig és ha nem jön be eladom.
Beszélgettünk még több mindenről, aztán szóba került, hogy van egy magyar ezüst hangfal kábele, ami nagyon jól szól, de nem biztos, hogy megtartaná, de a készítő, aki eddig mindent visszavett tőle beszámítva ezt már nem veszi vissza. Mennyibe került? - kérdeztem. Kicsit szégyenkezve mondta, hogy 1 millió Ft volt. Amikor látta rajtam a meglepődést hozzá tette: De 4 millió volt az ára.
Na ez az, aminek nemigen lehet ellenállni. Vesz valaki egy kábelt és nyer rajta 3 millió forintot. Persze ehhez az kell, hogy az illetőnek legyen ennyi pénze kábelre és elhiggye azt, hogy a kábel valóban 4 millió forintot ér. De vannak ilyen emberek.
Egy másik - nem kevésbé tanulságos beszélgetés vagy 15 éve zajlott, de úgy emlékszek rá, mintha tegnap történt volna. Egy kábelekhez nagyon értő embernek meséltem, hogy megvettem a cégemnél a felszámolt szerviz régi huzaljait és próbálok kábeleket csinálni. Javasolta, hogy kooperáljak egy fiatal emberrel, aki szintén kábeleket csinál, és ő segít neki a marketingben. Mondtam, hogy én az egyetemen sokat tanultam a jelterjedésről szeretnék a magam feje után menve fejleszteni. OK mondta, de akkor ad egy jó tanácsot: Csinálhatok bármilyen kábelt egy dologra figyeljek: Nagyon drágán adjam. Ugyanis az embereknek nem jó a fülük és ha valami drága arról elhiszik, hogy nagyon jó. Megköszöntem a tanácsot, de eszem ágában se volt megfogadni. Azt viszont láttam, hogy többen használják ezt a fogást, kombinálva a fenti Drága, de neked most sokkal olcsóbb! átveréssel.
A fenti módszereket használó magyar kábel gyártók azért adhatnak el elképesztő árakon töredékét sem érő kábeleket, mert az ő kábeleik még mindig olcsóbbak, mint a nagy külföldi gyárak csúcs kábelei. De végül is mennyire jók ezek a nemzetközi High-End csúcskábelek?
Az ilyen kábelek mellbevágóan magas árát alaposan meg kell indokolni. Értenek is ehhez a nagy gyárak, látványos kábel külső, és érthetetlen, de annál tudományosabbnak tűnő magyarázatok csábítják a vastag pénztárcájú vevőket. Csak ezzel van egy apró probléma: a díszes megjelenés elkerülhetetlenül árt a hangzásnak: az igazán jó hangú kábeleken a lehető legkevesebb köpenynek kell lenni. A legjobb, ha az elemi szigetelésen kívül semmi sincs a huzalok körül.
Hogy ez mennyire igaz mutatja az alábbi példa.
2016-ban kezdtem kísérletezni egy újfajta, köpeny nélküli IC kábellel. Egy komoly rendszerrel rendelkező vidéki ügyfél kapott először ilyet. Leküldtem postán az XLR kábelt, néhány más kábellel együtt. Pár nap múlva jött az alábbi tömör vélemény:

Cardasnál Power-R naturálisabb.jpg
Cardasnál Power-R naturálisabb.jpg (62.57 KiB) Megtekintve 5561 alkalommal

A levélben szereplő naturálisabb jelző a legnagyobb elismerés az audióban, hiszen erre irányul minden fejlesztés, a cél a minél valósághűbb zenei reprodukció.
A Cardas Golden Reference IC tudtommal azóta is gyártott kábel nagyon komoly ár címkével, annál nagyobb dicséret nem kell, hogy ennél a kábelnél jobban tetszett az én 40 e Ft körüli kábelem.

Cardas-Golden-Reference-audio-interconnects-XLR-15-metre-1.jpeg
Cardas-Golden-Reference-audio-interconnects-XLR-15-metre-1.jpeg (47.9 KiB) Megtekintve 5561 alkalommal
Cardas Golden Reference IC szerkezete.jpg
Cardas Golden Reference IC szerkezete.jpg (46.42 KiB) Megtekintve 5561 alkalommal

Ránézve a Cardas Golden Reference szerkezetére látható, hogy tele van műanyagokkal és árnyékolásokkal. Ezekre tulajdonképpen semmi szükség. Viszont egy ilyen szerkezet már elfogadhatóvá teszi a magas árat annak, akinek sok a pénze, szereti a különleges dolgokat és nem zavarja, ha nem természetes hangokat hall. A huzalok körül található műanyagok ugyanis mindenképp torzítják a hangjel alakját.

Hát röviden ennyit a kábelek fejlesztési szempontjairól és az ár képzésről.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”