Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


.
..... Eszembe jutott rögtön a Fonóbeli találkozó, ahol Vinkler rendszerében sokak által hallhatóan pozitív változást hozott a hangzásban, amikor Cables hangfalkábele került a JBL mögé, így meg is kerestem Rudolfot, aki megértve a helyzetet beállított hozzám egy nagy zacskó kábellel.....

 
Igen, ez így történt. A nagy zacskó kábelben egy IC és egy hangfal kábel volt, meg 6 darab tápkábel. Azzal kezdtük, hogy tápkábelt cseréltünk a CD játszóban, javult a hang, aztán lecseréltük az IC, majd a hangfal kábelt, javult a hang, aztán kicseréltük az erősítő tápkábelét... és akkor leesett az állunk. Mert akkor nagyot javult a hang. Aztán még kipróbáltunk egy másik tápkábelt a CD játszóban, az még tovább javított a hangon.
 
A kimber-nél végzett hangpróba és az előző, nagyon sok hasonló eset azt mutatja, hogy a készülékek tápkábeleinek döntő szerepe van a hangzásban. Sajnos nincs szabály arra, hogy ebbe vagy abba a készülékbe milyen tápkábel való, ezt próbálgatni kell. Csak javasolni tudom mindenkinek, hogy legyen jó értelemben "gyanakvó" az általa használt táp, vagy más néven hálózati kábelekkel. Ne arra gondoljon, hogy rosszakat használ, hanem arra, hogy lehet olyan tápkábel, amivel sokkal jobban fog szólni a rendszere. És még lehet, hogy olcsóbb is lesz az oda jobban illő tápkábel. Ugyanis nem sokat jelent az, ha egy tápkábel drága, vagy nagynevű. Attól még könnyen lehet, hogy nem illik igazán a készülékünkhöz!
 
A tápkábel próbákat feltétlenül egy ülésre érdemes elvégezni. Egymástól eltérő tulajdonságú tápkábeleket érdemes összehasonlítani, ha valakit érdekel egy ilyen választék tesztelése keressen meg, összehozhatunk egy hangpróbát. Ez pénzbe nem kerül, viszont sok tapasztalatot lehet általa szerezni! Érdeklődés cables@freemail.hu

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tanczi »



 
Mivel úgy érzem nem nekem kell bizonyítani azt, hogy valami nem működik/létezik, hanem pont az ellenkezőjét kellene (pl. a készítőnek) bizonyítani ezért én felajánlom, hogy ha valaki elhozza a műhelyünkbe a kérdéses eszközt ...
Addig pedig engedtessék meg nekem a kételkedés joga.

 
Ha engem korábban bármi hifis dolog érdekelt, akkor nem restelltem érte akár több száz km-t is utazni, megtapasztalni, és úgy alkottam véleményt.
Ha nem érdekelt, akkor nem foglalkoztam vele - de nem is kételkedtem, hiszen mit ne fogadjak el abban, amit nem ismerek?
- Azt, hogy az én tudásomon / tapasztalatomon kívül léteznek dolgok, melyek működnek? (sztem van pár ilyen dolog a világon)
- Vagy akkora felkelt gurunak tartom magam, hogy rajtam kívül mindenki süket? (mert kb a kételkedéssel a megtapasztalók és visszaigazolók "képességeit" kérdőjelezd meg)
 
Én kérek elnézést, de az érzésem van, hogy az a bizonyos ló rossz fele áll.
 
(Vagy az is lehet, hogy korábban Dévényi Tibi bácsinál sok pontos labdát kaptál, és hozzászoktál a kívánságok teljesüléséhez, de azért ez nem így műxik 
Általában.
Fenti véleményem a tévedés minimális kockázatával írtam.)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Aha, így már értem

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: sokekola »



olvasási problémák orvoslásra, melyek többésge a CD/DVD felületének karcosodásából ered, arra a legjobb megoldás, ha sérült lemezt nem lehet újjal pótolni, egy ilyen készülék. Ebben nincs semmilyen wudu, csupán és egyszerűen felpolírozza lemezt mechanikai módszerrel, kevés tisztító folyadék hozzáadásával. Az információ nem a lemez felületén, hanem a belsejében van.
http://www.aleratec.com/dvdireplpa24.html

Látom nem tudsz olvasni...a polírozást már ajánlottam...nem a karcok miatt(mert az nincs rajta)nem olvassa be a cd-it. Mondjuk, akkor kétlem, hogy a cd-ben lenne a hiba...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



örülök, hogy bejött a megérzésem, kimber
megjegyzésként annyit, hogy nincs semmilyen cables-kábelem (ezt szvsz félreérthetted), azonban az a 'filozófia', ami a Polk Cobra-t és Viletel István (R.I.P.) kábelfejlesztéseit összekapcsolja, visszaköszönni látszik Rudolf kábeleiben> ezért ajánlottam határozottan őket

Szia
 
Erről "filozófiáról" írnál valamit? Nem vitázni, vagy ellenkezni akarok csak érdekel, mert nem igazán ismerem az említett kábeleket.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Sajnos van egy felső szomszédom, akit viszont zavar az esti zenehallgatásom. Nem a hangerő, mert nyilván este nem hallgatok hangosan zenét, sőt, a zene fel sem jut hozzá, ellentétben a döngéssel, amit a jónéhány felvételen rajta lévő sok basszus okoz. Kétszer is kérte, hogy kapcsoljam ki a mélynyomót, de sajnálattal közöltem vele, hogy ilyenem nincs... 
 
Köszönjük a beszámolót. És mi van a szomszéddal? Ki akarja kapcsolni még a mélynyomódat?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Azt csak megjegyzem, hogy sztem az olvasási problémákon nem fog segíteni - a beolvasott lemezeknél viszont feltehetően érzékelhető lesz valami különbség, még Neked is. Saját rendszerben is - de ha nem rohansz, megmutatom nálam  is.
(A részleteket privátban vagy mobilon.)

olvasási problémák orvoslásra, melyek többésge a CD/DVD felületének karcosodásából ered, arra a legjobb megoldás, ha sérült lemezt nem lehet újjal pótolni, egy ilyen készülék. Ebben nincs semmilyen wudu, csupán és egyszerűen felpolírozza lemezt mechanikai módszerrel, kevés tisztító folyadék hozzáadásával. Az információ nem a lemez felületén, hanem a belsejében van.
http://www.aleratec.com/dvdireplpa24.html


Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Máris két egymásnak ellentmondó vélemény, pedig nem is az auditív hatásról volt szó a fenti két hozzászólás kiemelt részében.
 
Mivel úgy érzem nem nekem kell bizonyítani azt, hogy valami nem működik/létezik, hanem pont az ellenkezőjét kellene (pl. a készítőnek) bizonyítani ...
 
Addig pedig engedtessék meg nekem a kételkedés joga.

Úgy gondolom, attól, hogy valaki tapasztalt már meg bizonyos jelenségeket, valaki meg nem, attól még véleményeik nem mondanak egymásnak ellent, legfeljebb azt jelzik, hogy a megtapasztalt jelenség nem univerzális, szokványos fizikai paraméterek változásával esetleg nem is értelmezhető.
A CD-k/DVD-k beolvasási problémája sokféle okra vezethető vissza, a beolvasóknak pedig "lelkük" van, számtalan helyzetre / jelenségre reagálhatnak pozitívan / negatívan.
 
Kedves Lamalas, nem kell bizonyítanod semmit, nem kell bizonyítanod, hogy a demag nem működik, mint ahogy nekünk, használóknak sem kell az ellenkezőjét. Teljesen természetes, hogy kételkedsz, nekem meg teljesen természetes, hogy zenehallgatás előtt néhány másodpercre demagra teszem a CD-ket/DVD-ket, sőt az Ipod-omat is...
 
Azt már tényleg csak "halkan" írom, hogy ráadásul nekem 3 db demag-om is van - nem, nem azért, mert egyedül unatkozott volna. A demag használatával megtapasztaltam egy olyan, számomra új jelenséget, amit nem értek, megmagyarázni meg pláne nem tudom, viszont nagyobb kedvel hallgatom lemezeimet - demag a transzformátorokon, CD-/DVD-futóművek felett.
 
Más(ok) kételkednek benne - ezzel miért is kellene foglalkoznom?  
 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lamalas »


A Demag ugyanis nem csak a hangra/képre van hatással - amiről akár el is fogad(hat)nám, hogy pusztán pszichológia, hanem képes egyes lejátszhatatlan DVD-lemezeket, régi adathordozó CD-ket rávenni a működésre. Ezt én is közölhetném "tényként", de inkább csak azt írom, tapasztalat.
 
 

Azt csak megjegyzem, hogy sztem az olvasási problémákon nem fog segíteni - a beolvasott lemezeknél viszont feltehetően érzékelhető lesz valami különbség, még Neked is. Saját rendszerben is - de ha nem rohansz, megmutatom nálam  is.
(A részleteket privátban vagy mobilon.)

 
Máris két egymásnak ellentmondó vélemény, pedig nem is az auditív hatásról volt szó a fenti két hozzászólás kiemelt részében.
 
Tanczinak köszönöm a felajánlást!
 
Mivel úgy érzem nem nekem kell bizonyítani azt, hogy valami nem működik/létezik, hanem pont az ellenkezőjét kellene (pl. a készítőnek) bizonyítani ezért én felajánlom, hogy ha valaki elhozza a műhelyünkbe a kérdéses eszközt akkor megvizsgáljuk azt, kipróbáljuk 1-2 nehezen olvasható CD-n és meg is hallgatjuk van-e bármiféle auditív hatása, szigorúan ellenőrzött, vaktesztelős körülmények között. Ha erre bárki vállalkozik szóljon nyugodtan és összehozzuk a találkozót. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy bármi is legyen a végeredmény, azt őszintén közlöm itt a fórumon.
Addig pedig engedtessék meg nekem a kételkedés joga.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

csak érdeklődöm, semmi kötekedés. Próbált már valaki ezzel a demág vaskoronggal egy enyhén, vagy erősebben felmágneseződött csavarhúzót lemágnesezni?

Tessék nyugodtan próbálgatni, esetleg átmágneseződést, vagy talán erősödést okozhat, semleges fluxus teret nem fog okozni a csavarhúzóban.
Akkor miért is lemágnesező (demág)? Ja, mert a Furutech RD-1 (Acoustic Revive RD-3) is demagnetizer-nek van nevezve? De az éppen hogy tényleg lemágnesezést végez egy olyan anyagban, aminek a fluxus erőssége kisebb mint az RD-1 induló fluxusa. Abszolult nulla mágnesfluxust az sem tud a rátett anyagban létrehozni, de erősen csökkenti azt, többszöri használattal tovább lehet közelíteni a nulla állapotot. Ez így nem hifi-wudu, ez sima egyszerű fizika. Tudom, tudom, a fizika a hifi világ sötét oldalát uralja.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Korábban volt nekem egy Acoustic Revive RD-3 Cd demagnetizáló, ami jó pár díjat és igen pozitív visszajelzést kapott a külföldi szaksajtóban. 
Neten sok információt találtok róla.
Még használtan is relatív drága , és a már a jól ismert hifi- pszichológia szerint is hatásosnak kellett volna lennie, hiszen az ember azt várja tőle, ha már megvette.
Mivel viszonylag nagy CD állományom van, ezért gondoltam mindenképpen megpróbálom, ha picit is kedvező hatást gyakorol , megérte.
Sajnos leheletnyi hatását sem hallottam, sem nem éreztem, pedig nagyon akartam ..., 3 hónap után eladtam az audiomarkt-on.
 
A cables féle demag fél éve van nálam és ugyan megmagyarázhatatlanul de hatásos, egyértelműen és jól hallhatóan kedvező hatást gyakorol a lejátszandó CD 
minőségre.Tapasztalatom szerint viszont minden lejátszás előtt 3-4 másodpercre rá kell helyezni a CD - nem írott felét -.
A kedvező hatás alatt én kicsit teresebb, finomabb, élvezhetően zeneibb megszólalást értek.
 
 
 
 
Valamennyire meg tudom érteni a műszaki alapon szkeptikus (örök szkeptikus) emberek kétségeit, ugyanakkor azt gondolom, hogy aki pl. a Fonóban saját fülével győződhetett meg a Demag jótékony hatásáról, azt ezek a kétségek nem gyötrik tovább. Nem hiszem, hogy Cables akkora mágus volna, hogy tömeghipnózist tudott volna alkalmazni, inkább arra gondolok, hogy ez a kis korong, legyen demagnetizáló hatású, vagy bármilyen más hatást kifejtő eszköz, így, vagy úgy, de működik. Márpedig manapság, amikor tele vagyunk misztikusabbnál misztikusabb, neves gyártók által ránk sózott kiegészítőkkel, örülni kellene hogy itt van valami bárki számára elérhetően, ami valóban pozitív hatást fejt ki a cd lemezekre. Aztán, arról, hogy ezt a pozitív hatást mitől fejti ki már lehet beszélni, de érdekes, hogy ez is csak azokat foglalkoztatja, akik még nem hallották az általa kezelt cd-k hangját.  

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...Cables akkora mágus volna, hogy tömeghipnózist tudott volna alkalmazni...  
Cables, mint az AVX Gyurcsok Józsefe  
 
Úgy gondolom, párhuzam vonható a természetgyógyászat világa és "audioland" között.
Mindkét területtől a csodát várjuk, mindkét területhez mindenki ért, mindenki tud valami "tutit", mindkét területen túl sok a sarlatán, ezért ha mégis találunk valamit, ami tényleg "működik", nagyon nehezen hisszük el.
 
Ugyanakkor audio-társadalmunkra jellemzően, nem olvastam még egyetlen "megkérdőjelező" gondolatot sem a Furutech "kicsi" és "nagy" DeMag-járól - talán azért mert a 150 000 Ft és pláne a 680 000 Ft már elég ütős ár, hogy mindenki leborulva a termék (ára?) előtt automatikusan elfogadja?!
Esetleg, ha az elfogadás indoka az eszközök aktív volta lenne (vagy a NAGY név), akkor említhetném még a Creaktiv cég CD optimizer-ét, ami szintén nem olcsó, ráadásul passzív és a cég is kevésbé híres...
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Tényleg nincs senki aki kölcsön tudna adni egy demag eszközt, hogy kipróbálhassam 1-2 régebbi CD lemezen amiket valamiért nem tud jól olvasni a CD játszóm? (@sokekola: nem karcosak azok a bizonyos CD lemezek, vigyázok valamennyi lemezemre). Így hajlamos leszek továbbra is azt feltételezni, hogy semmiféle fizikai hatása nincs az eszköznek.
 
Ha eljössz érte Kamaraerdőre (és vissza is hozod :-) akkor kölcsönadom az enyém.
Azt csak megjegyzem, hogy sztem az olvasási problémákon nem fog segíteni - a beolvasott lemezeknél viszont feltehetően érzékelhető lesz valami különbség, még Neked is. Saját rendszerben is - de ha nem rohansz, megmutatom nálam  is.
(A részleteket privátban vagy mobilon.)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »



Demag? a nevéből eredően ez valami demagnetizáló dolog... eszem a sapkám ha ez bármit csinál egy cd-vel amiben NINCS semmi mágnesezhető.
Vagy nem mágneses elven fejt ki (állítólag) vagy talán? hatást de akkor meg mért demag?

 
Csak óvatosan.
A CD lemezekben van mágnesezhető anyag; mindig van nyomokban fémszennyezés; csomó műanyag összetevő nagyon furcsán viselkedik, ha elkezdjük mérni nagyfelbontású eszközökkel pl. a produkciót mágneses térben.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lamalas »

Tényleg nincs senki aki kölcsön tudna adni egy demag eszközt, hogy kipróbálhassam 1-2 régebbi CD lemezen amiket valamiért nem tud jól olvasni a CD játszóm? (@sokekola: nem karcosak azok a bizonyos CD lemezek, vigyázok valamennyi lemezemre). Így hajlamos leszek továbbra is azt feltételezni, hogy semmiféle fizikai hatása nincs az eszköznek.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Voyager »



DVD/CD-lemezek pszichéjére ható bármiféle eljárás, legalábbis Nobel-díj gyanús.
A Demag ugyanis nem csak a hangra/képre van hatással - amiről akár el is fogad(hat)nám, hogy pusztán pszichológia, hanem képes egyes lejátszhatatlan DVD-lemezeket, régi adathordozó CD-ket rávenni a működésre. Ezt én is közölhetném "tényként", de inkább csak azt írom, tapasztalat.

 
És mi a helyzet az ugrálós CD-kel? 
 
 
 


Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »


Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Ennek  a Demag-nak hol van feltüntetve az ára?
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=1824018

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »


Kezdődik.
 
Ennek  a Demag-nak hol van feltüntetve az ára?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Még valamit elmondanék a Demag-ra keresztelt eszközről, aztán én legalább is elhagyom ezt a témát. Két okból: számomra ennek az eszköznek a jelentőségét az adja, hogy ezt használva sokkal jobban hallhatók a kábelek közötti különbségek, viszont a legujabb fejlesztésű Air N kábelek Demag nélkül is azonnal hallható javulást hoznak a rendszerekbe. A másik ok, amiért nem akarok sokat foglalkozni ezzel az eszközzel az a megoldatlan gyártási háttér, fogalmam sincs, hogy mikor lesz több példány nálam.
 
De van még valami, amit lezárásként el szeretnék mondani a Demagról. Az itt megforduló olvasók és az általam meglátogatott rendszerek tulajdonosai főként fájl és CD forrásról hallgatnak zenét, de tőlük is gyakran hallom, hogy az LP a legjobb hangforrás. Nekem is ez a véleményem és igen nagy örömömre szolgál, hogy a Demag lényegesen javít az LPk hangján is. Sokan vannak, akik nagy összegeket invesztáltak LP lejátszó rendszerük kiépítésére, és büszkék arra, hogy milyen jól szólnak azon a nehezen megszerzett  LPk. Ennek addig örül valaki, amig meg nem hallja ugyanazt a lemezt átpörgetve a Demagon. Mert utána sokkal jobb lesz a hang. Két konkrét tapasztalatot mesélnék el.
 

Cat Stevens lemezeit nagyon szeretem. Pár hónapja egy antikváriumban megvettem tökéletes állapotban a Mona Bone Jakon lemezét. Hazavittem és alig vártam, hogy meghallgathassam. Nagyon élőn szólt a lemez, de volt valami oda nem illő élesség a hangban. Eszembe jutott a Demag. Rátettem a lemezt és utána minden élesség eltűnt a hangból.
 

Valaki járt nálam japán SACDk-ért, elintéztük amiért jött, aztán mondtam neki, hogy hallgassunk egy jó kis jazzt. Az illető fantasztikusan tájékozott a jazz világában és rengeteg lemeze van, hát próbáltam valami igen jó zenét feltenni neki. Ezt a Getz/Gillespie/Stitt lemezt hallgattuk, azonnal megjegyezte, hogy milyen más, mennyivel jobb az LP hang. Aztán leállítottam a lemezt és átpörgettem a Demag-on. Ismét feltéve egy nyugodtabb, részletesebb, sokkal jobb hangot hallottunk. Rákérdeztem: hallod mennyit változott a hang? Bólintott. Hallom - mondta.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Demag? a nevéből eredően ez valami demagnetizáló dolog... eszem a sapkám ha ez bármit csinál egy cd-vel amiben NINCS semmi mágnesezhető.
Vagy nem mágneses elven fejt ki (állítólag) vagy talán? hatást de akkor meg mért demag?

 
Kezdődik.

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »

Demag? a nevéből eredően ez valami demagnetizáló dolog... eszem a sapkám ha ez bármit csinál egy cd-vel amiben NINCS semmi mágnesezhető.
Vagy nem mágneses elven fejt ki (állítólag) vagy talán? hatást de akkor meg mért demag?

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: sokekola »


Hmmm ... erről a hatásáról még nem olvastam korábban. Elő kellene keresnem 1-2 olyan CD lemezem aminél probléma volt a lejátszással az utóbbi időben. Ha valakinek van ilyen demag és lenne olyan kedves, hogy kölcsön adja egy rövid időre, akkor tennék egy próbát vele mert ezt a hatást saját magam is szeretném megtapasztalni. Ígérem, hogy a tapasztalatom (bármi legyen is az) megosztom ebben a topikban.
De mitől is nem lehet lejátszani? Mert ha a sok karctól, akkor csak újból simává kell tenni a felületet, és mivel műanyagból van, egyszerűen felpolírozható, akár az autó fényszórója, csak sokkal hamarabb megvan.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lamalas »



DVD/CD-lemezek pszichéjére ható bármiféle eljárás, legalábbis Nobel-díj gyanús.
A Demag ugyanis nem csak a hangra/képre van hatással - amiről akár el is fogad(hat)nám, hogy pusztán pszichológia, hanem képes egyes lejátszhatatlan DVD-lemezeket, régi adathordozó CD-ket rávenni a működésre. Ezt én is közölhetném "tényként", de inkább csak azt írom, tapasztalat.

Hmmm ... erről a hatásáról még nem olvastam korábban. Elő kellene keresnem 1-2 olyan CD lemezem aminél probléma volt a lejátszással az utóbbi időben. Ha valakinek van ilyen demag és lenne olyan kedves, hogy kölcsön adja egy rövid időre, akkor tennék egy próbát vele mert ezt a hatást saját magam is szeretném megtapasztalni. Ígérem, hogy a tapasztalatom (bármi legyen is az) megosztom ebben a topikban.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Én sem kívánok senkivel vitázni, csak tényként közlöm, hogy mivel fizikai hatása nincs (vagy mérhetetlenül elenyésző) ezért hatását pszichológiai úton fejti ki.
 
Egészen bizonyos, hogy van fizikai hatása - efelől kétséged se legyen - csak legfeljebb azt nem tudjuk, mi itt, hogy mi ez a hatás.  Gömbvillám se lehetne a fizika törvényei szerint, mégis van.
 
Egyébként valóban van egy pszichológiai hatás: ha egymás után kétszer hallgatjuk meg ugyanazt a számot, a második meghallgatásra jobbnak tűnik. De ezt a hatást ki lehet védeni! Pár hónapja kaptam 2 példányt egy CD-ből. Az egyikre tettem egy M jelet azt kezeltem a Demag-al a másikat nem. Attól kezdve bármilyen sorrendben játszottam le, mindig jobban szólt a Demag-os.
 


Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”