Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


Én úgy gondolom, Rudolffal eddig is mindent meg lehetett beszélni, ahogy ez intelligens emberek közt szokás és egyben elvárható, ugyanakkor feltételezi a kölcsönös tiszteletet. Az én tapasztalatom legalábbis ez. Nálam mondjuk egyik alkalommal itt volt és nem "lesekedett". Ez a "lesekedés" amúgy megint nem valami elegáns. Elég degradáló alharmonikusai vannak.    De remélem csak én értem rosszul.
 
Nem hinném, hogy arra az értelmezésre gondolt...
Többen vagyunk vele úgy - némi kábel adok veszek után - hogy szeretjük hallgatni a kábelt néhány napig (ellenpróba, járódás, többféle zene, más/más idegállapot, jószándékú befolyásoló hallgatóság nélkül...)
Ha az egy hetes próba lehetőség lenne/lett volna a "hirdetmény szerint", hónapokkal ezelőtt lehet, hogy én is tettem volna próbát...jelenleg 'nem szorít a cipő!'
.

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Olyat nem lehet hogy postázod,és ha jó megveszi az ember,ha meg nem akkor visszaküldi?Ez az én is ott vagyok a tálalásnál sokaknál inkább zavaró lehet,engem pl biztosan zavarna ha valaki ott lesekedne mellettem egy ilyen próbánál.És tudom hogy ezzel sem értesz egyet,de legalább 10 nap együtt élést hagyni kéne mindenkinek a kábeleiddel,és azután kellene feltenni a kéri vagy nem kéri kérdést.
Én úgy gondolom, Rudolffal eddig is mindent meg lehetett beszélni, ahogy ez intelligens emberek közt szokás és egyben elvárható, ugyanakkor feltételezi a kölcsönös tiszteletet. Az én tapasztalatom legalábbis ez. Nálam mondjuk egyik alkalommal itt volt és nem "lesekedett". Ez a "lesekedés" amúgy megint nem valami elegáns. Elég degradáló alharmonikusai vannak.    De remélem csak én értem rosszul.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


Olyat nem lehet hogy postázod,és ha jó megveszi az ember,ha meg nem akkor visszaküldi?Ez az én is ott vagyok a tálalásnál sokaknál inkább zavaró lehet,engem pl biztosan zavarna ha valaki ott lesekedne mellettem egy ilyen próbánál.És tudom hogy ezzel sem értesz egyet,de legalább 10 nap együtt élést hagyni kéne mindenkinek a kábeleiddel,és azután kellene feltenni a kéri vagy nem kéri kérdést.
Maximálisan osztom! Egy ilyesmi opció számomra is szimpi lenne, ha éppen kábelezésen törném a fejem. Egy héttel is beérném...
 
(Remélem ez a komment még belefér a "vélemény" kategóriába! )
.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Úgy legyen! Ha valakit érdekel az Air N család írjon, viszek kábeleket meghallgatásra saját rendszerben cables@freemail.hu
 
Olyat nem lehet hogy postázod,és ha jó megveszi az ember,ha meg nem akkor visszaküldi?Ez az én is ott vagyok a tálalásnál sokaknál inkább zavaró lehet,engem pl biztosan zavarna ha valaki ott lesekedne mellettem egy ilyen próbánál.És tudom hogy ezzel sem értesz egyet,de legalább 10 nap együtt élést hagyni kéne mindenkinek a kábeleiddel,és azután kellene feltenni a kéri vagy nem kéri kérdést.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


...
De tisztelettel kérek mindenkit, hogy tényleg ne legyen itt több OFF ebben a témában, hanem ezután jöjjenek csak tovább a "vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban".

 
Úgy legyen! Ha valakit érdekel az Air N család írjon, viszek kábeleket meghallgatásra saját rendszerben cables@freemail.hu

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: AVX »


/Én miért is nem kopizgatom ide a villamosmérnöki diplomám? vagy éppenséggel még mellé párom és 2 gyermekem összesen 6 diplomájával is dicsekedhetnék, ebből 3 Summa-Cum-Laude, 2 pedig PhD doktori/
Neked is igazad van, csak ne menjen át személyeskedésbe a dolog.
Nyugodtan beszélgethettek szakmai alapon.

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: 4you »


Nagyon könnyen fel lehet ismerni,  hogy mi az eszmecsere, és mi a kötözködés.
De ez már nagyon Off.  
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Véleménycsere azt jelenti, hogy mindkét fél leírja, és leírhatja a gondolatait. Ha valaki állít valamit, akkor számoljon vele, hogy aki nem ért vele egyet, az ennek hangot adhat. Ez a fórumok működésének éltető eleme. Kétféleképp oldódhat meg a probléma: vagy nem történnek kinyilatkoztatások, vagy bele kell törődni, hogy erre válaszok érkeznek, és vállalni kell az értelmes vitát. 
 
(halkan jegyzem csak meg, hogy szerintem a bírálók közöl senkinek sem a kábelek esetleges hangminőségével van problémája, hanem sokkal inkább az ex-cathedra kijelentésekkel, ami van akit zavar, de elmegy mellette, de -fogadjuk el azt is- van aki meg nem tudja megállni, hogy ezekre ne reagáljon. Amennyiben a témába vágóan teszi hagy tegye, de ha pusztán kötekedni akar valaki, annak én sem örülök) 

ex-cathedra kijelentéseit azzal tetézi a mester, hogy bemásolja a hajdani villamosmérnöki diplomáját, ami ugye minden tudásra feljogosítja.  Köztudott, az egyetemen szerzett tudás 90%-a diploma védése után öt évvel semmibe vész, ami fenn marad, az is csak akkor, ha egy valamilyen szak és rész területen folyamatosan és aktívan dolgozik. Ez meg kimondottan érvényes a villamosságra, elektronikára.
 
/Én miért is nem kopizgatom ide a villamosmérnöki diplomám? vagy éppenséggel még mellé párom és 2 gyermekem összesen 6 diplomájával is dicsekedhetnék, ebből 3 Summa-Cum-Laude, 2 pedig PhD doktori/

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: 4you »



Véleménycsere azt jelenti, hogy mindkét fél leírja, és leírhatja a gondolatait. Ha valaki állít valamit, akkor számoljon vele, hogy aki nem ért vele egyet, az ennek hangot adhat. Ez a fórumok működésének éltető eleme. Kétféleképp oldódhat meg a probléma: vagy nem történnek kinyilatkoztatások, vagy bele kell törődni, hogy erre válaszok érkeznek, és vállalni kell az értelmes vitát. 
 
(halkan jegyzem csak meg, hogy szerintem a bírálók közöl senkinek sem a kábelek esetleges hangminőségével van problémája, hanem sokkal inkább az ex-cathedra kijelentésekkel, ami van akit zavar, de elmegy mellette, de -fogadjuk el azt is- van aki meg nem tudja megállni, hogy ezekre ne reagáljon. Amennyiben a témába vágóan teszi hagy tegye, de ha pusztán kötekedni akar valaki, annak én sem örülök) 

Sajnos itt már nagyon sok a kötekedés, szerintem, és azért te sem gondolod komolyan, hogy ennek így kéne lennie, már nekem uncsi amit egyesek művelnek, ovi szint.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Ha gondolod, fordulj ismét az adminokhoz, nyugodtan töröltesd ezt is, mint azt korábban tetted.

Kivételesen nem szólt senkinek.
Úgy éreztem, hogy sokk, ami itt van, emiatt töröltem.
Miért nem hagyjátok békén?

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: 4you »



Rudolf, az neked nem fura, hogy minősíted a kábelgyártókat amblokk, kivétel nélkül, anélkül hogy láttad, hallottad volna világ kábelgyártó cégek termékéi túlnyomó többségét (nem ide számítva a diyerkedők kábeleit) ?
 
"Az én véleményem szerint a piacon kapható kábelek rossz huzal átmérővel és jó vastag szigetelő/köpeny résszel készülnek és ez nagyon árt a hangnak."
 
Ha gondolod, fordulj ismét az adminokhoz, nyugodtan töröltesd ezt is, mint azt korábban tetted.

De , ha neki egyszer ez a véleménye, az miért baj? vagy nem lehet saját véleménye az embernek?
Max nem kell egyetérteni vele, ilyen egyszerű szerintem.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Különleges kábeles topik az enyém. Mégpedig azért, mert itt a legujabb kábeleimet nem ismerő emberek vitatkoznak azokkal, akik vettek ezekből a kábelekből és szeretik a hangjukat.
 
Megpróbálják meggyőzni őket arról, hogy rosszul döntöttek, amikor saját rendszerükben meghallgatva az Air N kábeleket megtartották azokat. Kicsit fura nem? Aki nem hallott valamit, az okoskodik arról, amit nem hallott.
 

Rudolf, az neked nem fura, hogy minősíted a kábelgyártókat amblokk, kivétel nélkül, anélkül hogy láttad, hallottad volna világ kábelgyártó cégek termékéi túlnyomó többségét (nem ide számítva a diyerkedők kábeleit) ?
 
"Az én véleményem szerint a piacon kapható kábelek rossz huzal átmérővel és jó vastag szigetelő/köpeny résszel készülnek és ez nagyon árt a hangnak."
 
Ha gondolod, fordulj ismét az adminokhoz, nyugodtan töröltesd ezt is, mint azt korábban tetted.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Különleges kábeles topik az enyém. Mégpedig azért, mert itt a legujabb kábeleimet nem ismerő emberek vitatkoznak azokkal, akik vettek ezekből a kábelekből és szeretik a hangjukat.
 
Megpróbálják meggyőzni őket arról, hogy rosszul döntöttek, amikor saját rendszerükben meghallgatva az Air N kábeleket megtartották azokat. Kicsit fura nem? Aki nem hallott valamit, az okoskodik arról, amit nem hallott.
 
Volt egyszer egy találkozó a Fonó-ban kb. egy éve. Ott nagyon sokan voltak. Ott az egyik rendszer az én Magnum kábelezésemmel szólt.
 
Ezek a vélemények ma is olvashatók a találkozó topikjában:
-------------------------------------------------------------------------------------
2014. szept. 23  Fonó hangtesztelés után Vinkler beírása a rendezvény topikjába

Az említett rendezvényen az egyik rendszer kompletten Cables kábeleivel "futott".
A tápkábelek (Fülek féle Alces 4-ből), az IC kábelek és végül a mester új hangfalkábele is, ami csak később került beépítésre, mert a hangfal felőli végét picit modifikálni kellett a helyszínen a hangfal speciális csatlakozója okán. No és itt jött az igazi meglepetés. A változás igen pozitív volt, a zeneiséget, a könnyedséget, a hangszerhűséget, az énekhangot, szinte bármit vizsgáltunk, mindenben jobb lett a rendszer hangja és ezt nem csak én gondolom így, hanem a hallgatók (akikkel én beszéltem a rendezvényen erről) 100%-a ezt mondta!

Cables! Ez egy kifejezetten jól sikerült kábel lett! Gratulálok! (Megj. A Magnum XX-ről van szó)
Vinkler Bizony. Annak a kis Linn-nek nagyon jó hangja van. Mondhatni pont összeállt egy rendszer. Nálam a Parasound volt az origó, hozzá választottam a JBL-t, most meg forrást keresek és mit mondjak, ez nem volt rosz.
No meg ne feledkezzünk meg cables kábeleiről sem, hiszen mindenki hallhatta a hangfalkábel csere után a döbbenetes változást.
 
Szept 22   galistvan
„… a délutáni meghallgatáson a Linn - Para elő/vég - JBL rendszer tetszett a legjobban. Zenei volt, óriási tér és színpad, jó vokálok. Sokáig tudtam volna hallgatni több műfajon is.  (Megj. Ez a rendszer ment teljes Cables kábelezéssel)
Suminator968

… A Linn, az számomra egy másik kategória, mivel érintett vagyok az ügyben, nem nyilatkoznék, csak megjegyzem, akik a zenét keresték, abban a rendszerben már volt az is, mondták mások.
Cables kábelei. Már használtam magam is, nem ujdonság, a MagnumX nagyot domborított, bekerülése után megjött a ZENE! A CD Demag, hallható, pedig nem hiszek a hókusz-pókuszban…
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
A legújabb Air N kábeleim lényegesen jobbak, minden tekintetben a Fonóban sokak által hallott és alaposan megdicsért Magnum kábeleknél.
 
Tisztelettel javaslom mindenkinek hallgassa meg az Air N kábeleket saját rendszerében!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


...a természetesebb a jobb! Sőt ez az audióban a mágikus hívó szó, ami mágnesként vonzza a hifiseket, mint az egyik elérni vágyott fő cél, a szent grál. Ehhez kevés a kábel, ehhez egy olyan rendszer is kell.
Örülök, hogy megpengetted e "húrokat". Az "is" nélkül még találóbbnak érezném a fenti mondatod. . Tudjuk, hogy összetett dolog ez, de azt azért kijelenthetjük, hogy a jó kábelek ismérve jó részt a semlegesség, a minél kevésbé "beleszólás" volna (legalább is többen így gondoljuk/gondolják). Egy mindenütt természetességet (?) eredményező kábel esetében megfontolandó, hogy tulképp mit is csinál a jellel... Sok informatív, neves kábel azért szerepel le bizonyos helyeken, mivel a sok sebből vérző elektronikák gyengeségeit kendőzetlenül feltárják. Persze nem szeretnék off ill. ünneprontó lenni. Jó dolog az, ha valaki rátalál az igazira.
 
(Egyébként az 'együttéléses minősítést' tartom bölcs útnak magam is, ha csak nem botrányos vacak a vizslatás tárgya... )
.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Szia!
 
Nem arról van szó, hogy jobb, "csak" természetesebb?? Ezt nem értem, de hát (majdnem) mindenkinek a természetesebb a jobb! Sőt ez az audióban a mágikus hívó szó, ami mágnesként vonzza a hifiseket, mint az egyik elérni vágyott fő cél, a szent grál. Ehhez kevés a kábel, ehhez egy olyan rendszer is kell. ...
 

 
Szia
 
Hát a jó hang, meg egyáltalán, hogy kinek mi a jó hang, az nehezen meghatározható! Nyilván mindenkinek más, mint ahogy mindannyian másféle zenéket hallgatunk, más helyiségben, más-más füllel.
 
Nekem talán az a szerencsém, hogy nagyon sokféle rendszert hallok és ez adhat némi alapot ahhoz, hogy elmondhassam az én véleményemet, amely egy ember véleménye, mint bárki másé.
 
A hangjel elektronikai szemmel egy végtelenül cizellált nagyon összett jelalak, amit nagyon nagy művészet jól átvinni. A lejátszó rendszerben minden elem (készülék, kábel, csatlakozó) torzít ezen a jelalakon amplítudóban és fázisban egyaránt. Ehhez jön még hozzá a hálózatból a tápegységen át menő zaj. Na és akkor itt térnék vissza a felvetésedhez.
 
A torzítás a finom részleteket "keni el" a hangjelből, ennek eredménye, hogy elvész a hangszerek hangjának szépsége és az énekes hangjából az érzelem. Pedig pont ezek miatt van szükségünk zenére, ez kell a lelkünknek, a szépség és az érzelem.
 
Az "elkenés" hatására viszont gazdagabb lehet a hang, könnyen jobbnak lehet azt hallani. A természetes jó hang úgy nyugodt, hogy megjelenik benne minden fontos részlet.
 
Az én véleményem szerint a piacon kapható kábelek rossz huzal átmérővel és jó vastag szigetelő/köpeny résszel készülnek és ez nagyon árt a hangnak.
 
Az én "renegát" kábeleimből hiányoznak azok az elemek, amelyek széppé, látszólag alapos munkával készülté tesznek egy kábelt, azért mert ezek rontanak a hangon. Márpedig egy kábel nem a szemünknek készül, hanem a fülünknek! 
 
Ha elolvasod a kábeleimmel kapcsolatos visszajelzéseket, akkor láthatod, hogy jó úton járok!

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: viri »



Szia
Nem arról van szó, hogy annyival jobb az Air N kábel, hanem arról van szó, hogy természetesebb, közelebb áll az eredeti zenei hanghoz. És ez, amit nagyon hamar, percek alatt lehet érezni és ez az érzés nem fog változni...

Szia!
 
Nem arról van szó, hogy jobb, "csak" természetesebb?? Ezt nem értem, de hát (majdnem) mindenkinek a természetesebb a jobb! Sőt ez az audióban a mágikus hívó szó, ami mágnesként vonzza a hifiseket, mint az egyik elérni vágyott fő cél, a szent grál. Ehhez kevés a kábel, ehhez egy olyan rendszer is kell. A kábelcserével előállt természetes-nem természetes dolgot pedig nem látom ilyen fekete-fehéren, de ezt már leírtam hosszabban.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Dorian »


 A szigetelés majdnem az egyik legfontosabb dolog és pont azt kell elhagyni? Ezt nem értem....
 
A szigetelés olyan szempontból fontos, hogy a szükséges, de elégséges mennyiséget javasolt alkalmazni.
Az ideális a csupasz vezeték lenne ami vákuumban lebeg, de ezt elég körülményes megvalósítani
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



 
Nekem az a határozott véleményem, hogy csak nagyon régi huzalokkal, nagyon gondosan megválasztott huzal átmérővel és szerkezettel, valamint minimális szigetelő burkolattal lehet megközelíteni a természetes hangzást!

 
 Most akkor az a legjobb kábel ha előveszem a nagymamám régi bejáratott vasalókábelét ( amin mállik a szigetelés ) és bekötőm pl tápkábelnek?
A szigetelés majdnem az egyik legfontosabb dolog és pont azt kell elhagyni? Ezt nem értem....
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



 
Fantasztikusan jól hangzik, hogy egy kábel annyira jó, hogy pár perc alatt egyértelművé válik, hogy megvehetem, de én tartom magam ahhoz, hogy ez nem így van!

 
Szia
Nem arról van szó, hogy annyival jobb az Air N kábel, hanem arról van szó, hogy természetesebb, közelebb áll az eredeti zenei hanghoz. És ez, amit nagyon hamar, percek alatt lehet érezni és ez az érzés nem fog változni hónapok vagy évek után sem, mert a természetes hang mindig jobban tetszik, mint a rossz kábelekkel torzított. hosszu azt írta, hogy az Air N tápkábelekkel vissza jött a martonvásári koncert terem hangja, szerintem nem az jött vissza, hanem az ott hallott természetes hanghoz hallott hasonlót, ez fogta meg.
 
Kb. egy éve megkeresett egy itt élő görög gitár művész, hogy felvételhez kéne neki XLR kábel. Eljött hozzám a feleségével, aki szintén gitáros és játszottak, felvettek részeket az én olcsó XLR kábelemmel, majd ugyanezt megtették egy audio szalonban, nagyon drága XLR kábelekkel. A végén az enyémet mondta legjobbnak. Gondolom egy zenész fel tudja ismerni, hogy melyik hang hasonlít a legjobban a természeteshez.
 
Nekem az a határozott véleményem, hogy csak nagyon régi huzalokkal, nagyon gondosan megválasztott huzal átmérővel és szerkezettel, valamint minimális szigetelő burkolattal lehet megközelíteni a természetes hangzást!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...Rudolf beírásához némi kiegészítés, mert nem szeretném, ha bármelyik fórumtársunk úgy érezné "becsalogattam a málnásba".
 
Régi hálózati kábeleimet lecseréltem, mert az Air N a saját rendszeremen, a saját zenehallgatási körülményeim között, a saját ízlésemnek több zenehallgatási örömet ad, mint a korábbi AC-kábelezés.
Az Air N - úgy gondolom - nem eredendően jobb, mint a régi, csak más! Máshova teszi a hangsúlyt, mások az előnyei és mások a hátrányai. Nekem tökéletesen bevált - mondom, nekem!
 
Az egyoldalú tájékoztatás elkerülése érdekében, azt is meg kell említeni, hogy vannak rendszerek, hangzással kapcsolatos preferenciák, melyekbe nem illik bele az Air N tápkábel - magam is hallottam ilyen rendszert. Akár az Air N-t, akár korábbi kábeleim egyikét tettük bele én magam is kiábrándítónak találtam a hangot a tulaj saját kábelének hangképéhez képest. Természetesen itt sem az ár határozta meg a hangminőséget, hanem az, hogy melyik kábel illeszkedett legjobban a rendszer hangképébe.
 
Valamit félreérthetett Rudolf, már nem is emlékszem mikor teszteltem utoljára kábelt, hisz korábbi AC-kábeleimet 15-16 éve vettem, IC- és hangfalkábeleimet pedig legalább 10 éve. Szerintem arra gondolhatott, nem vagyok híve az AB teszteknek. Úgy gondolom a készülékek (vagy akár kábelek) csak hosszabb együttélés alatt mutatják meg valódi "énjüket". Azonban Rudolf kábele már az első hangoknál olyannyira nekem tetsző volt (jellegzetesen más, mint a korábbi), hogy könnyedén el lehetett dönteni, kell, vagy nem kell - ilyen tapasztalatom korábban nem volt.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: viri »



 
. A másik kérdésben, pedig én úgy tartom, a jobb kábelt néhány perc meghallgatás után ki lehet választani.
 
Ez utóbbi témában a tulajnak ellenkező álláspontja volt eddig, napokig szokta tesztelni az új kábeleket megvásárlás előtt. Most azt mondta, hogy igazam van a kérdésben. Emlékeztettem arra, hogy én ezt évek óta többször leírtam. Azt mondta más dolog olvasni valami, és más dolog meghallani, megtapasztalni. 
 
 
 
 
 

 

Sosem írtam még ebbe a topikba, de most annyira nem értek egyet, hogy nem bírom megállni.
 
Fantasztikusan jól hangzik, hogy egy kábel annyira jó, hogy pár perc alatt egyértelművé válik, hogy megvehetem, de én tartom magam ahhoz, hogy ez nem így van!
Attól függetlenül(!), hogy kezdő, vagy régi hifis az illető, szükség van az együttélésre! Mert van a zenehallgatásnak egy olyan mélyebb rétege, a tesztelős füleléstől messze eső, nevezzük másik dimenziójának, ami a HALLGATÁSI KEDV növekedésével, vagy csökkenésével mérhető. És ez bizony CSAK IDŐvel derül ki.
Rövid tesztben lehet akár mindenben jobb(nak tűnő) valami, ha 2 hét, de lehet, hogy csak 2 hónap múlva azt ismerem fel, hogy valami zavar, vagy hiányzik, vagy csak alattomos módon elkezdek érezni egy még jobbra való vágyakozást, vagy stb. bármilyen irányba kibillenthet, amit később megbánhatok.
 
Egy gagyi drót után talán egy perc alatt is egyértelmű lehet egy jó kábel, de mindezt főleg a napi rendszerességgel zenét hallgató, már kiérlelt rendszerek gazdáinak figyelmébe ajánlom. Persze ők is tudják ezt, de mégis könnyen beleeshetünk ebbe a hibába, főleg ha kívülről befolyásolnak, hogy ez vagy az egyértelműen annyival jobb, hogy ehhez nem kell idő se. Egyébként Hosszú fórumtársunk esete inspirált, hogy mégis leírjam. Ha ő 28 évig elégedett volt a drótjaival, akkor az jelent valamit, az a drót már hosszú távon bizonyított. Bármennyivel is jobbnak tűnik az új szerzemény, én legalább 3 hónapig biztosan megtartottam volna tarcsiba, a biztonság kedvéért. Természetesen tiszta szívből kívánom neki, hogy hosszú távon elégedett legyen, és minél több élményt adjon a zenehallgatás! Remélem senki nem veszi zokon az okoskodásomat, és az is tiszta, hogy ez nem a powe-r kábelekről szól, hanem általánosságban a kábelekről, vagy még inkább a zenehallgatásról. 
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


A múlt heti 7 m-es tápkábel projektnek volt némi előzménye. Nevezetesen az, hogy a tulaj olvasott egy audiós szaklap tesztről, amelyben nagy gyárak legdrágább hálózati kábeleit tesztelték kábelhossz szerint. Az eredmény summásan az volt, hogy valamennyi típusnál a 7 m-es hálózati kábelek brutálisan jobban szóltak, mint a rövid pl. 1 m-es változatok.
Ezután  döntött úgy, hogy megpróbálja a hosszú tápkábeleket a saját rendszerében. Először meghallgatta az én 1,5 m-es hálózati kábeleimet a saját, nagyon profi kábelei ellenében majd, mivel tetszett, amit hallott megrendelte a 7 m-es változatot.
 
Jómagam is hallottam a rendszerét ugyanazokkal a felvételekkel a régi kábelezéssel, aztán az Air N-el, nagyon nagy volt a hangminőség javulás. Ő ezt írta 2 nappal később:
 
"
Szia Rudolf!

Mivel a "7 méteres projekt" neked is újdonság, tapasztalataim:

A készülékek bemelegedése után (te egy heti kikapcsolt állapotot
hallottál) egyrészt minden kinyílt, "kivirágzott", másrészt lenyugodott.
Eddig sem volt okom panaszkodni a térre, de az új kábelekkel tovább
tágult, hihetőbb lett. A visszhangok okozta térszerűség átadta helyét a
valódi térérzetnek.
Amikor a feleségem leült zenét hallgatni, megkérdezte hova dugtam az új
hangszórókat, mert nem látja azokat, és a planárokból most miért nem szól...

Az emberi hangok katartikus élményt jelentenek (libabőr a háton), férfi,
nő egyaránt. Az akusztikus hangszerek simogatóak, hallani anyagaikat
(fa, fém, bélhúrok...)

Már nincs értelme magasakkal, mélyekkel, dinamikával és egyéb hétköznapi
paraméterrel jellemezni a rendszert!


Házimozi:
Az emberi hangok nagymértékben javultak. Sokszínűek, különbözőek, sokkal
érthetőbbek. A Mezzo opera előadásai zenei/hangi élvezetet nyújtanak.
Megnyílt a tv és frontsugárzók mögötti fal. Ilyet még házimozin nem
hallottam, nem csak körbevesznek a hangok, hanem térbeli mélységük van.
Hatalmas energiák vannak jelen mindenféle erőlködés nélkül.
A képnél nem érzek ilyen fokú változást, de minden mélyebb tónusú,
kellemesebb a szemnek.

"Levetett" kábeleim egyikével barátom a mennyekben érzi magát, boldog a
számára "tökéletes" új hanggal, a másikért a meghirdetést követő órában
hárman jelentkeztek, mert évek óta ilyen kábelre vadásznak - ma elviszik
-, a harmadikat megtartom, mert a szubbasszus szárnyakat kapott tőle. "
 
Még valamit szeretnék itt leírni. 2 örök gumicsont téma a kábel bejáratás kérdése és az, hogy mennyi ideig kell tesztelni egy új kábelt ahhoz, hogy véleményt mondjunk róla.
 
Aki olvassa a topikomat az tudja, hogy az első témában nekem az a véleményem, hogy egy jobb kábel azonnal megmutatja magát, és a bejáratással minimálisan finomodik a hang. A másik kérdésben, pedig én úgy tartom, a jobb kábelt néhány perc meghallgatás után ki lehet választani.
 
Ez utóbbi témában a tulajnak ellenkező álláspontja volt eddig, napokig szokta tesztelni az új kábeleket megvásárlás előtt. Most azt mondta, hogy igazam van a kérdésben. Emlékeztettem arra, hogy én ezt évek óta többször leírtam. Azt mondta más dolog olvasni valami, és más dolog meghallani, megtapasztalni. 
 
 
 
 
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Utólag is köszönöm a lehetőséget, hogy meghallgathattam Krisztián rendszerét! Megismerni egy új rendszert, számomra ismeretlen készülékek és kábelek hangját, beszélgetni a rendszer eddigi fejlesztéséről, a tapasztalatokról, zenékről, meg éppen arról, hogy mit hallunk ki a változtatásokból - mindig nagyon tanulságos. Nagyon sok helyen volt szerencsém ilyenben részt venni az utóbbi pár évben és örömmel elmegyek, ha tehetem bárkihez, aki elhív.
 
Egy érdekes tapasztalatot szeretnék megosztani ezekkel a látogatásokkal kapcsolatban. Csak nagyon röviden. A meghallgatott rendszerek hangminősége nincs összefüggésben a rendszerre költött pénzzel! Sokkal inkább a tulaj - nem tudok jobb szót - "audiós nyitottsága" ami számít és a türelem, a rendszer változtatása/fejlesztése során. Itt arra gondolok, hogy vannak akik szinte megszállottan cserélgetik a készülékeiket, kábeleiket, ahelyett, hogy zenék lényegére, az érzelmi üzenetekre figyelnének.

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Sziasztok!
 
Tegnap itt járt nálam Rudibá,és Ákos cimborám ,csináltunk egy jó kis tesztelős napot, asszem tanulságos volt és egyértelmű javulást hallottunk mind a hárman .
 
A kábeleket azóta hirdetem, tény Rudibá is azt mondta, hogy nem rossz kábelek azok, de a rendszerem valahogy jobban szerette a full Power Air N kábelezést.
Egyesével raktuk be a kábeleket a láncba és mindig egy szintet léptünk felfelé.
Sokkal levegősebb, zeneibb lett a rendszer, sokkal feszesebb lett a mély tartomány, a magasak puhábbak, precízebbek (bár azon még finomítunk majd Ákossal ) .
Egy szó, mint száz: BRUTÁL JÓ KÁBELEK, főleg az IC,tápok.
 
A sok embert meg amúgy nem értem miért írjak Rudibáról, hogy van egy stílusa, nem túl kedves, stb...hát én azt mondom baromi jó arc Rudibá, de én ezt már régebben is megtapasztaltam a telefon beszélgetésekből. Na mindegy, az emberek már csak ilyenek.
Mindenkinek jó zenét!
Üdv;Krisztián

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


A tápvezetékeknek jelentős hatásuk van a hangzásra. Még a külön tápegységet bekötő egyenfeszültségű kábeleknek is. A múlt héten készült egy pár 20 V -os tápvezeték miniXLR csatlakozóval egy komoly rendszerhez.
 
                        

 
Vevő visszajelzése
 
"A tápegység és a dac/futómű közötti tápkábelek cseréje sokkal nagyobb változást hozott, mint az, amikor a gyári "nagy" 300 wattos tápra cseréltem a gagyi, kínai kapcsolóüzemű, eredeti tápegységeket..."

 

"Tér, dinamika, eltűnt huppogások (eddig nem is tudtam, hogy a Magneplanárom néhány nappal ezelőtt még elkente a mélyeket), jelenlétérzet, felül kaptam egy plusz oktávot... és mindezt az egyenáramú összekötő kábel cseréjével..."


Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”