Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Mitől lesz tompa, dinamikátlan egy rendszer hangja? Rengeteg mindentől. És ezek közül van egy jó pár dolog, ami audió tanácsok, szakkönyvek szerint kimondottan ajánlott.

Most egy dologra térnék ki: a hangfal kábel csatlakozásra. Talán itt sérül leginkább az egyetlen helyes alapelv: a csatlakozó geometria a lehető legkisebb mértékben térjen el a huzal geometriától. A fekete öves, sokat próbált audiós szereti, ha jó masszív villa van a hangfal kábel végén. Mert az jól átviszi a nagy áramot is. Csak éppen azért sokat próbált audiós az illető, mert a sok hangfal kábel, amiket próbált, használt nem produkált jó hangzást. Nem csoda, mert a villa geometria eléggé eltér a huzal geometriától. Ami még tetézi a bajt, a villa befogáshoz a hangfal gyárak szeretnek jó masszív terminálokat használni.
Vienna Acoustics csatik.jpg
Vienna Acoustics csatik.jpg (15.16 KiB) Megtekintve 4648 alkalommal
Az én tapasztalatom szerint a legegyszerűbb és legolcsóbb Z-banánok adják a legjobb hangot. Hogy ehhez nehéz csatlakoztatni a vastag hangfal kábel huzalokat? Ez igaz, de a hangfal kábel huzalnak nem kell vastagnak lenni. De az már egy másik történet.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Érdekes levelet kaptam ma délután, amit közzé tennék, mert tanulságosnak érzem. Balázs néhány hete alapos tesztelés után vett zajgátat a csöves erősítője elé most bekerült egy egy új készülék a rendszerébe és emiatt még egy zajgát kell neki. Az érdekes ebben a szituációban, hogy a bekerült wi-fi készülék zavaró jele nem sugárzással, hanem vezetéssel terjed a rendszerében.

Balázsnak még egy zajgát.jpg
Balázsnak még egy zajgát.jpg (38.15 KiB) Megtekintve 4621 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A Live 2 hangfal kábel mennyire merev?

Ez volt a tegnapi pm kérdés lényege és a kérdező írt az ő rendszeréről is:

"Jelenleg xxx-ek szállítják a hangot a jó öreg hangfalak felé, amelyekkel jómagam elégedett vagyok, egyetlen pici hátrányuk az iszonyatos merevség, és mivel mostanság az xxx végfok helyett egy picike 3W-os csöves apróság szolgáltatja a kellemes hangokat, a kábelek szinte letolják a helyéről a 2-3 kilós apróságot."

A hangfal kábel a hossza miatt erősen beleszól a rendszer hangjába. A vastag, merev hangfal kábelek rengeteget rontanak a hangon, és ez igaz akkor is, ha a tulaj, mint a fenti kérdező, elégedett a hangjukkal. Azért elégedett, mert megszokta, de nemigen tudja mit veszít nap mint nap, amikor zenét hallgat. Miért rosszak a robusztus hangfal kábelek? Az a legkevesebb, hogy a több huzal anyag több anyaghibát jelent. A fő problémák a huzal átmérő és a szép külsőt adó szigetelés. Ezek miatt a hangjel összetevői diszpergálnak, a hangjel alakja elkenődik, elvesznek a finom részletek, ami miatt érdemes zenét hallgatni.

Visszatérve a címbeli kérdéshez: a Power-R Live 2 nagyon hajlékony és könnyű hangfal kábel!

Live 2 saját jumperrel.jpg
Live 2 saját jumperrel.jpg (116.2 KiB) Megtekintve 4656 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy zajgát is bekerült az alábbi kedves ügyfél rendszerébe, most teszteli, de a szuper vékony és légiesen könnyű Live 2 hangfal kábel hangja még mindig örömmel tölti el, az alábbi levele szerint. Azt hiszem sokan meglepődnének, ha a masszív és nehéz hangfal kábelük után tesztelnék a Live 2-t. Lennének ugyanis rendes mély hangok!

Zajgát Róbert .jpg
Zajgát Róbert .jpg (80.67 KiB) Megtekintve 4398 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Amikor betettem a Live 2 hangfal kábelt a kis nejlon zacskóba én is szinte súly nélkülinek éreztem...

Live 2 hangfalkábel_Róbert.jpg
Live 2 hangfalkábel_Róbert.jpg (128.1 KiB) Megtekintve 4357 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Köszönöm ezt a kedves pm-et!

VFmaxNorbert.jpg
VFmaxNorbert.jpg (23.09 KiB) Megtekintve 4330 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap érkezett vélemény, egy pár hete vett és megelégedéssel használt Power-R Live 2 USB kábel cseréjéről.

Kedves Rudolf!
Megvoltak a próbák.
A rendszer amiben próbáltam, a következő volt:
Erősítő: Audio Analogue Donizetti
Hangfalak: Bowers & Wilkins P6
Minden kábel Power-R.
Forrás: HP Elitebook 1030 G3 és Raspberry Pi4.

Az alapfelállás az volt, hogy az Audio-GD R2R 11 dac-ot lecseréltem egy Topping D70s-re. Innentől az 5V nélküli Power-R Live2 USB kábellel nem látta sem a laptop, sem a RPI4 a dac-ot. Az 5V nélküli verzió helyett tesztre kaptam kétféle 4 vezetékes Power-R Live 2 USB kábelt.

Mindkét kábelre kezdésként ráengedtem 1-1 órára az ISOTEK bejárató lemezt, csak ezt követően kezdtem el őket komolyabban hallgatni.
A dac-hoz adott gyári "Topping" feliratos kábellel nem voltak komolyan észrevehető hibák, alapvetően egy jól hallgatható, lineáris kábelnek tűnt, de a korábbi Power-R USB kábel alapján szerettem volna egy komolyabbat. Amikor bekerült bármelyik Power-R kábel, akkor testesebb mélyeket, nyitottabb teret, picit több részletet és tisztaságot, élethűbb hangszer és énekhangokat, összességében pedig egy selymesebb, egységesebb megszólalást kaptam. A két Power-R kábel között nagyon minimális a különbség, de az egyiknél kicsit élettel telibb, érzelmesebb hangzásvilágot érzek, ezt tartanám meg.

Nagy tisztelettel köszönöm a rugalmas és kedves hozzáállását!

üdvözlettel
masszivtaposUSB.jpg
masszivtaposUSB.jpg (97.1 KiB) Megtekintve 4341 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap délután alaposat teszteltünk! Volt ott mindenféle zajcsökkentő. Végül ezek maradtak a rendszerben!

Hatékonyan a villamos zaj ellen.jpg
Hatékonyan a villamos zaj ellen.jpg (78.48 KiB) Megtekintve 4507 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma reggel érkezett vélemény egy készülék elé kötött zajgát hatásáról

Zajgát vélemény .jpg
Zajgát vélemény .jpg (49.65 KiB) Megtekintve 4415 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A zajgát legújabb, kompakt változata

kompakt zajgát.jpg
kompakt zajgát.jpg (152.91 KiB) Megtekintve 4269 alkalommal

Részlet egy véleményből, ami a hatékonyságát mutatja:

...a P10-be dugva, és vele leválasztva a router, modem, és TV-box kapcsolóüzemű tápjait a P10-ről, egyértelmű előrelépést jelentett. Még akkor is, ha nem az adott eszközök a forrás, hanem a P10-be bedugott CD-játszóm.

A "még akkor is" annak a következménye, hogy a zajgát mindkét irányban ugyanolyan hatékonysággal szűri a zajt, ezért a nem forrásként szolgáló eszközök tápjainak a hálózat felé kibocsátott zaját is nagymértékben csökkenti.

Az eszköz használható az elosztó elé kapcsolva, vagy bármelyik készülék és az elosztó között! Több zajgátat beiktatva a rendszerbe a zajcsökkentő hatásuk jól hallhatóan összegződik.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap este olvastam egy mondatot a DAC-olás topikban, ami nagyon egyezik azzal, amit én az "audiofil zenehallgatás" jövőjéről gondolok: ... a számítógépes zenehallgatás nem való mindenkinek...

Nekem bizonyára nem való, mert lefoglalja az időmet a saját munkám, aminek központjában jelenleg a ZAJ elleni küzdelem áll. Azt hiszem még a régi vevőim és az engem jól ismerők se tudják, hogy milyen jelentős eredményeket sikerült elérni ezen a területen az elmúlt hetekben.

A kulcs itt is, ebben is a másképp gondolkodás, a hagyományos audió megoldásokkal szinte ellenkező irányba történő kísérletezés, fejlesztés volt. A legutolsó visszajelzés, amit telefonban kaptam egy zajgát vásárlótól így hangzott:

Nehéz leírni, hogy mit csinál, de valahogy valóságosabb lesz tőle hang.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Live 2 vélemény.jpg
Live 2 vélemény.jpg (126.87 KiB) Megtekintve 4376 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Beillesztenék egy átfogó véleményt a kábeleimről, mert erre a Kábelezzünk rovatban decemberben megjelent posztra nagyon büszke vagyok. Ugyanis nagyon tisztelem azt a kapkodás mentes, megfontolt módot ahogy poszt írója a rendszerét fejleszti. Több mint 10 éve voltam nála először, azóta többször találkoztunk nála és nálam, minden beszélgetésünk tartalmas és emlékezetes volt.

Chopper Live2 vélemény.jpg
Chopper Live2 vélemény.jpg (146.63 KiB) Megtekintve 4424 alkalommal

Avatar
harman13
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2012.02.15., szer. 11:51
Értékelés: 16

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: harman13 »

Kidobom az összes Less Loss kábelem,igaz csak 3 db van!!!

Köszönöm az infót!😂

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy érdekes kábel kérő levelet kaptam nemrég, idéznék belőle:
Egész fiatal korom óta vonz a ZENE és hivatásos zenészként,
dobosként dolgoztam vagy 30 évig. Rengeteg HiFi-cuccom volt,amit még külföldről hoztam be a másik
rendszerben, amikor kint zenéltem az akkori Nyugat-Németországban, Ausztriában, Dániában és
Norvégiában és itt még vasfüggöny volt.Telefunken, Grundig készülékeim voltak. Aztán a legendás HiFi-Magazin megjelenésével rájöttem mik is az igazi audiophile készülékek.Így elsőként volt nekem az
ikonikus NAD 3020 integrált erősítőm a HEYBROOK HB1 hangfalakkal DNM(Dennis Morecraft) kábelekkel.
A mostani HiFi-kereskedők,újságírók hozzám jártak szeánszokra és zenét hallgatni. Aztán a zenekar többször
is feloszlott, összevesztünk a közös berendezések árain, úgyhogy abbahagytam az egészet és más polgári foglalkozást folytattam.Természetesen a zenéről és a HiFi-készülékekről nem mondtam le,hanem mindig
újakat szereztem be: AUDIOLAB,MUSICAL FIDELITY,PROAC-hangfalak,Van Den HUL,AudioQuest,Furutech-
kábelek minden mennyiségben.


A kedves érdeklődő aktív hangfalakhoz kért 1,8 m hosszú tápkábelt. Elkészültek, elvitte aztán az alábbit írta

Live2 Genelec aktívba.jpg
Live2 Genelec aktívba.jpg (81.66 KiB) Megtekintve 4434 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

István felhívott ma este és azzal kezdte, hogy elromlott az erősítője. Nemrég vett tőlem egy hálózati kábelt, arra gondoltam talán az okozott valami galibát. Meg se tudtam szólalni. Nem érdekel? -kérdezte. De mondjad csak mondtam. Aztán kiderült, hogy már meg is vette az utódját abból a szériából egy drágábbat. Most már sajnálom, hogy megvettem mondta, mert pár napja áthoztak egy Karan KA-i180 mk2 szerb erősítőt, ami valami hihetetlenül jól szól. De nem ezért hívlak - mondta. A barátom áthozott vele egy vastag bordó Harmonic Technology hálózatit, hogy azzal szól a legjobban. Aztán kipróbáltuk mindkét erősítőt a te hálózati kábeleddel is és mindkettő minden szempontból jobban szólt a tiéddel. Ezen a barátom is nagyon meglepődött - mondta. Na itt esett le a kő a szívemről...

harmonic-technology-fantasy-ac10-high-end-power-cord.jpg
harmonic-technology-fantasy-ac10-high-end-power-cord.jpg (123.51 KiB) Megtekintve 4368 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy megoldás a hálózati zaj hatékony csökkentésére. Beépített hálózati kábeles készülékek, TVk, elektronikus hangszerek stb. hangja, képe ezekkel jelentősen javulni fog.

zajgátakzajelnyomása2.jpg
zajgátakzajelnyomása2.jpg (92.15 KiB) Megtekintve 4324 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy kedves vidéki érdeklődő írta

TGvélemény.jpg
TGvélemény.jpg (76.18 KiB) Megtekintve 4283 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma érkezett ez a kedves vélemény. Az jutott eszembe róla, hogy mindig többen megkérdőjelezték a "természetes hang" fogalmát, amikor arról elmélkedtem... Lehet, hogy mégis létezik?

HAndrás véleménye.jpg
HAndrás véleménye.jpg (193.41 KiB) Megtekintve 4310 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Még egy gondolat az alábbi véleményekhez

Live 2 hálózati kábel.jpg
Live 2 hálózati kábel.jpg (86.02 KiB) Megtekintve 4375 alkalommal

Hogy lehet, hogy ez a kábel jobb, mint a tízszer drágább LessLoss, amiről leírták, ábrákkal illusztrálva, hogy nagyon különleges high-tech technológiával készül. Úgy lehet, hogy amaz egy üzleti vállalkozás, emez meg egy mérnöki fejlesztés.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy gondolat az alábbi véleményekhez.

Ma kérdeztem rá a lecserélt LessLoss hálózati típusára. Ezt írta a tulaj: A LessLoss kábelem a DFPC Reference típus.

Erről a nem túl olcsó kábelről igen jókat lehet olvasni különböző tesztekben, úgy hogy nem szégyen, ha a Live 2 kábelem a vakteszten nem nagy különbséggel bizonyult jobbnak nála.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap este érkezett vélemény egy Lumin S1-hez tesztelt Live 2 hálózatiról.

LessLossnál jobb.jpg
LessLossnál jobb.jpg (109.71 KiB) Megtekintve 4221 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

USB 5V nélkülfenomenális.jpg
USB 5V nélkülfenomenális.jpg (66.21 KiB) Megtekintve 4190 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

USB kábel 5 V táp nélkül

Power-R Live 2 USB 5V nélkül.jpg
Power-R Live 2 USB 5V nélkül.jpg (34.66 KiB) Megtekintve 4254 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

4 m bi-kábel.jpg
4 m bi-kábel.jpg (79.78 KiB) Megtekintve 4243 alkalommal

érdeklődés: cables@freemail.hu

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”