Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezek, zenék

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Pallai Pétertől
 
Kedves jazzkedvelők!
Gyönyörű, átérzett, mesterien előadott kamara jazzt hallhattok ingyen, - jelesül a Juhász Gábor Trio legújabb albumát. Gábor maga a következőket írta ennek kapcsán: 
 
"Elkészült az albumunk. Korszakalkotó kísérletként nem adom ki CD-n, csak az internetes eszközökön. Így kikerülöm, hogy a kiadók beleszóljanak, ráadásul az a tapasztalatom, hogy egyre kevesebben vesznek CD-t, és egyre többen hallgatnak zenét valamilyen netes formában."
 

https://www.youtube.com/watch?v=Y9WoKNS ... 6yYcvojiaE

 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Pár éve kaptam két CDt egy kis angol lemezkiadótól, egy Barcodes nevű angol blues együttes játszott a lemezeken. Már nincs meg egyik lemez sem, kikönyörögték az ismerősök. Itt vannak vonalkódok  "élőben"
 
https://www.youtube.com/watch?v=NNYgJpqgYhs

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Pallai Péter, aki a magyar és nemzetközi jazz élet bennfentese, avatott ismerője és kiváló tollú szakírója néha megörvendeztet koncert meghívókkal, vagy éppen beszámolókkal. Ezt a beszámolót ma reggel kaptam tőle, közzéteszem, felhíva a figyelmet Péter kivételesen jó stílusára
 
"Tegnap lépett fel életében először a fővárosban, egészen pontosan a BJC-ben egy szenzációsan jó, veszprémi énekesnő, Németh Kyra. Nem szokásom méltatni Kerekes Gyurival „Harmónia Jazzműhely” álnéven közösen rendezett koncertjeinket. Nem lenne az én tisztem. A magyar zenészek „harmóniás” szervezésű külföldi koncertjeiről is csak azért írok, mert ott általában nincs jelen más olyan hazánkfia, aki azt megtenné. Márpedig azok a zenészek olyan kiváló exportjaink, hogy bőven megérdemlik a híradást. A tegnapi koncert esetében, noha nem Londonban vagy Koppenhágában, hanem a BJC-ben került rá sor, azért teszek kivételt, mert egyetlen zenei tollforgatót sem láttam a közönség soraiban, noha Németh Kyra és társai több mint megérdemelték, hogy hírüket keltsék Budapesten. Tudom, hogy amerikai vendégművészek vagy megérdemelten híres hazai zenészek koncertjeit látogatni általában garantált élvezetet nyújt, míg egy nevenincs vidéki énekesnőre áldozni az estét kifejezetten kockázatos – még akkor is, ha a koncert szervezői előzetesen agyba-főbe dícsérik, mert mi mást is tehetnének saját portékájukkal.
 
De térjünk a lényegre. A koncert egyik szervezője, jelesül szerénytelenségem által kiagyalt agyba-főbe dicsérés így festett:
“Tavasszal egy hétvégét töltöttem feleségemmel Balatonfüreden. Este sétálgattunk és messziről hallottam egy eszméletlenül ütős jazz-vokál felvételt a Karolina Kávézó és Koktélbárból. Nem tudtam rájönni, ki énekelt, s így bementünk, ahol azonnal kiderült, hogy nem felvételről volt szó, hanem nagyon is élő előadásról, a szó minden értelmében. Leültünk, ott maradtunk és hihetetlenül élveztük Németh Kyra hangját, stílusát, lendületét, érzelmi töltetét, improvizációs készségét, miközben teljesen feldühített, hogy ilyen tehetségeknek alig van esélyük nagy közönséget vonzani, egyszerűen azért, mert nem a fővárosban játszanak. (…) azonnal meghívtam ezt a nagyszerű énekesnőt a Harmónia Jazzműhely koncertjére.”
 
Hálistennek csak részben lett igazam. Kb. 70%-os ház volt, ami szinte hihetetlen egy olyan énekesnő esetében, akiről a fővárosban legfeljebb csak azok hallottak, akik Füreden jó napon tévedtek be a Karolinába, vagy valamelyik borfesztiválon hallgatták a Csopak Demizson Allstarst, melynek Kyra az egyik ékessége. Hatalmas örömömre szolgált, hogy a BJC-ben tegnap (október 16-án, pénteken) egybegyűltek ugyanazt hallották és érezték, amit feleségem és én hallottunk és éreztünk tavasszal. Sőt, szerintem sokkal többet, mert vízesésnyi adrenalin áradt Kyrából, aki magával hozta Veszprémből zongoristáját, Pingiczer Szilárdot és dobosát, Süle Kornélt is. A budapesti színeket az élvonalbeli bőgős, Oláh Peti képviselte. Kyra, saját bevallása szerint, rettegett a fővárosi megmérettetésről. Következéskép nagyon alaposan szeretett volna próbálni. Délután 2-kor elindultak, hogy egész biztosan 5-re vagy talán előbb már a BJC-ben lehessenek. 40 kilóméterre Veszprémtől azonban a kocsi kiadta a lelkét. Ahogy mondják, “that’s jazz”.  Fel kellett hívni a zongorista édesapját, hogy vágja magát autóba és vigye fel Pestre a társaságot. Fél 7-re értek a BJC-be és közben ömlött az eső. Ebből Kyra is, Kerekes Gyuri és én is azt a logikus következtetést vonta le, hogy örüljünk, ha egyáltalán több fenék lesz a székeken, mint ahányan a pódiumon muzsikálnak. Mennyire jól esett tévednünk!
 
Kyra hatalmas formában volt, sztenderdeket, de Beatles, Michael Jackson és Randy Crawford átdolgozást is énekelt, amelyek általában nincsenek ínyemre, de Kyra tolmácsolásában frenetikusak és jazzesek voltak, kiváltkép Randy Crawford “Street life”-ja, amelyet Kyra olyan lehengerlő sodrással adott elő, hogy valósággal elénk tárta a nyüzsgő utcán egymásnak imponálni óhajtó fiatalok kavalkádját. Olyan ízlésesen és eredeti módon formálta a maga képmására akár a pop sikereket, akár a jazz örökzöldeket, hogy az a legigényesebb jazzrajongóban sem hagyhatott hiányérzetet.  Nagyon jó, erős hangja van, ötletesen, lendületesen, de mértéktartóan improvizál.Két szempontból is nagy kedvencemre, Liane Carrollra emlékeztet. Egyrészt teljesen önmagát adja, másrészt sugárzik róla, hogy mennyire szeret énekelni. Kyra szerény, kedves, közvetlen  és meghatóan őszinte. Ezt teljesen átérezte a közönség, amellyel a lehető legtermészetesebb módon kommunikált, dalban és beszédben egyaránt. Nagyon jó a kisugárzása, de csukott szemmel is azonnal megragadná az embert ez a nagyszerű hang, ez a stílusos, ugyanakkor  átélt szenvedélytől áradó, maníroktól teljesen mentes előadásmód, ami ritka mint a fehér holló. Tegyük hozzá, Pingiczer Szilárd kiváló zongorista, aki abszolút zenei szimbiózisban működik Kyrával, de mint szólista is roppant kreatív. Kitalált például egy zseniális kubai motívumot a mexikói Consuela Velázquez világsikerű slágere alá, melynek segítségével Kyra és ő zeneileg jóformán átköltötték ezt a 75 éve komponált örökzöldet. Süle Kornél nagyon pontos és diszkrét dobjátéka is kiemelendő, éppenséggel a finomsága miatt, míg az egyetlen budapesti zenész, Oláh Peti hozta a szokott, hatalmas formáját. A közönség pedig tombolt az örömtől.
 
Szeretném felhívni a tisztelt kritikusok szíves figyelmét Németh Kyrára és nagyszerű csapatára. Kerekes Gyuri és én vissza hívjuk őket a BJC-be a jövőre. Ha akkor sem jönnek el jeles szakíróink, addig fogjuk vissza hívogatni Kyráékat, míg a közönség tegnap távolmaradt része is feleszmél, hogy aranyat lelhet, ha eljön. Ugyanez volt a helyzet sokáig Veszprém másik nagy tehetségével, a zongorista Rozsnyói Péterrel, akit szerencsére az ottani világszintű fesztivál szervezője, Mészáros Zoli felkarolt, de mi is rendszeresen meghívjuk és egyre látogatottabbak a koncertjei. Legközelebb most következő pénteken játszik a BJC-ben.
 
U.i. Kyra koncertjét felvette a BJC nagyszerű technikusa, Dóczi Bence. Amint feldolgozza, közkinccsé tesszük.
 
Pallai Péter"

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: venomer »

Egysíkúság bárhol felütheti fejét. Hogy tényleges a síkság vagy csak nen rajongunk eléggé abba az irányba, jó kérdés. Az egyslágeres bandák, énekesek még mindig jobbak, mint akikben nincs több, aztán rétestésztát játszanak, lásd nagyra sztárolt Kerekes Band. Jó, meg flash a folklór rock&roll - 1 track erejéig. Aztán nem.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Jövő pénteken (október 23) ők játszanak a Budapest Jazz Club-ban, belépőjegy: 1400 Ft
 
https://www.youtube.com/watch?v=oWTZkYGl510

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Nekem ez a lemezük van meg (1967 sajnos a mono változat van meg nekem) szerencsére jó állapotban, nagyon szeretem...
 


Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


De hogy más is legyen, szó volt anno a Peter, Paul & Mary trióról, szerencsére van két lemezem tőlük.

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Persze, nincs semmi gond, beszélgetünk csak. Mint kultúra, és akkori újhullám, abszolút nem vitatom a punk jelentőségét, én zeneileg közelíteném meg (azt azért hozzá is teszem, hogy nem vagyok annyira kiművelt punk zenében, de mint stílust, előadókat ismerem), és nekem nagyon egysíkú, sablonos, nekem ezek voltak a problémáim mindig is ezzel. Ott valahogy a 70-es évek végén kicsit elromlott valami a zenében, vagy kimerült, nem is tudom.

Ok semmi gond azzal, hogy te a heavy metalt szereted. Én nem annyira. De gondolom ez sem baj. Nekem nincsenek HM lemezeim, viszont vannak nagyon jó punk lemezeim pl. nagyon jó válogatások. Izlések és pofonok hál' Isten különbözők!
 
1.jpg
 
2.jpg

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »



"külsőségek ellenére intellektuális műfaj volt. Ellentétben például a heavy metallal."
Ezzel én azért erősen vitatkoznék, bár tudom ízléseken nem vitatkozunk. Inkább 100 Heavy metal album, mint egy punk, valahogy semmibe nem tudom őket nézni, ellentétben pl. a Heavy metallal, ahol sokszor monumentális előadások, albumok születtek.

 
Ok semmi gond azzal, hogy te a heavy metalt szereted. Én nem annyira. De gondolom ez sem baj. Nekem nincsenek HM lemezeim, viszont vannak nagyon jó punk lemezeim pl. nagyon jó válogatások. Izlések és pofonok hál' Isten különbözők!
 

 


Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


"külsőségek ellenére intellektuális műfaj volt. Ellentétben például a heavy metallal."
Ezzel én azért erősen vitatkoznék, bár tudom ízléseken nem vitatkozunk. Inkább 100 Heavy metal album, mint egy punk, valahogy semmibe nem tudom őket nézni, ellentétben pl. a Heavy metallal, ahol sokszor monumentális előadások, albumok születtek.

Kicsit félve teszem be ezt a punk válogatás klipet, de nem tudom megállni két okból. Egyrészt, mert fantasztikus hangminőségű LP-im vannak az amerikai punk legjobb együtteseitől, másrészt azért, mert a külsőségek ellenére a punk egy szókimondó, és az külsőségek ellenére intellektuális műfaj volt. Ellentétben például a heavy metallal. Néha vannak riportok a TV csatornákon olyan ismert punk zenészekkel, előadókkal, akik túlélték az érát és megdöbbentően érdekes dolgokat mondanak arról a korszakról és a jelenlegi világról. Jello Biafra, Henry Rollins vagy az angolok közül Sid Vicious értelmes gondolkodó fiatalként, nagyon is tudatosan vettek részt a punk mozgalomban. Az amerikai, és általában a punk zene a társadalmi berendezkedés elleni támadás és őszintén szólva nem minden alap nélkül jött létre.
Még valamit érdemes tudni a műfaj koncertjeiről, mégpedig azt, hogy igazából egy kicsit ezek is szini előadások volt, azok az igazi punkerek, akik úgy is éltek, ahogy arról a számaikban énekeltek, hamar börtönbe kerültek és már rég nincsenek az élők sorában.
 
https://www.youtube.com/watch?v=cnAcOSmDjog

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Kicsit félve teszem be ezt a punk válogatás klipet, de nem tudom megállni két okból. Egyrészt, mert fantasztikus hangminőségű LP-im vannak az amerikai punk legjobb együtteseitől, másrészt azért, mert a külsőségek ellenére a punk egy szókimondó, és az külsőségek ellenére intellektuális műfaj volt. Ellentétben például a heavy metallal. Néha vannak riportok a TV csatornákon olyan ismert punk zenészekkel, előadókkal, akik túlélték az érát és megdöbbentően érdekes dolgokat mondanak arról a korszakról és a jelenlegi világról. Jello Biafra, Henry Rollins vagy az angolok közül Sid Vicious értelmes gondolkodó fiatalként, nagyon is tudatosan vettek részt a punk mozgalomban. Az amerikai, és általában a punk zene a társadalmi berendezkedés elleni támadás és őszintén szólva nem minden alap nélkül jött létre.
Még valamit érdemes tudni a műfaj koncertjeiről, mégpedig azt, hogy igazából egy kicsit ezek is szini előadások volt, azok az igazi punkerek, akik úgy is éltek, ahogy arról a számaikban énekeltek, hamar börtönbe kerültek és már rég nincsenek az élők sorában.
 
https://www.youtube.com/watch?v=cnAcOSmDjog

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


DZSESSZMECSERE – 2.menet: MITŐL SZÓL A ZONGORA?
 A zongorát megszólaltatja és beszél róla: CSEKE GÁBOR
 Időpont: 2015. október 20.   20.00 óra
Helyszín: Nyitott Műhely, 1123 Budapest, Ráth György u. 4.
Belépődíj: 500 forint
 
 Témák: Cseke Gábor bemutatkozása, a zongora története, szerepe a zenében, ezen belül a jazzben, a jazz néhány alapfogalma, a jazz zongorázás fontosabb elemei, a jazztörténet fontosabb zongoristái (zenéjük eredeti felvételekről illusztrálva), Cseke Gábor saját kompozíciói és tervei.
 
 AZ ESEMÉNY INTERAKTÍV – KÉRDEZNI LEHET, SŐT AJÁNLATOS!
 A kérdezőbiztos: KEREKES GYÖRGY
A közönség félénkebb tagjainak képviselője: PALLAI PÉTER
(És legyen ez a reklám helye: a Nyitott Műhelyben kapható a legjutányosabb áron „A Jazz Évszázada” c. könyvük)
 
CSEKE GÁBOR Hallatlanul sokoldalú zenész és csodálatos zongorista. A Modern Art Orchestra kulcsembere. Még a Budapest Jazz Orchestra tagjaként dolgozott együtt Peter Erskinnel és David Liebman-nel. Állandó kísérője volt a Bartók Rádió jazzversenyeinek, műsorainak. A Budapesten fellépő brit zenészek leggyakoribb kísérője és, nem mellesleg, a Kerekes György és Pallai Péter  könyvének YouTube csatornáján található zeneelméleti illusztrációk előadója. 
  
https://www.youtube.com/watch?v=T_jO7HygTJY

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Az Earwig Music fülbemászó újdonságai
 
1978 az az év volt, amikor Argentína otthon megnyerte a foci VB-t és amikor létrejött az Earwig Music Company Inc, bár kötve hiszem, hogy a két történés között bármiféle összefüggés lenne, már csak azért sem, mert figyelembe véve Mario Kempes akkori hajviseletét kizárt, hogy bármilyen ügyes fülbemászó is utat találhatott volna a hallójárataiba. A lemezkiadó Chicago-ban alakult és fő csapásvonala éppen az otteni fekete blues és az azzal kevert muzsikák képviselete. David Honeyboy Edwards (R.I.P.), aki az egyik valaha élt legjobb Delta Blues gitáros volt, csapatában játszott Michael Frank, a cégalapító, harmonikán és tulajdonképpen a személyes kapcsolatukból vette az ötletet, hogy alakíthatna egy kiadót, amelyik korrekt feltételekkel képviseli az előadóművészek érdekeit. Aztán egyre többen csatlakoztak a csapathoz és a kiváló minőségű hanganyagokat jegyző Fülbemászó mára a térség meghatározó impresszáriójává vált. Lemezeiket a Blind Raccoon ügynökség reklámozza. Most következzen két lemezükről rövid bemutató.
 

 
Les Copeland– To Be in Your Company    CD

Les Copeland a borítófotók alapján kellemesen deviáns tekintettel és kissé meggyötört arcvonásokkal rendelkezik, ami – ha blues zenéről van szó - sokkal jobb és kategóriákkal hitelesebb, mint amikor egy ránézésre csak az egészséges életnek, a gyúrásnak és a konfliktus kerülésnek élő fickó próbál arról zenélni, milyen is az éjszaka, milyen is az élet mocsara.
Les Copeland tinédzserkora óta, mióta először hallotta játszani Mississippi Fred McDowell-t - gitárral a kezében él, szinte egybe forrt vele ez a hangszer, bármit, bármikor el tud játszani, akár 7-8 ital után is, vagy egy görbe éjszaka után álmából felkeltve, és mindent a saját stílusában. Mindig beletesz valamit, ami az Ő egyéniségének a része, ami őt jellemzi. A lemezen hallható dalok többsége saját szerzemény, Les szerint az ismerőseiről és a barátairól, meg azok életéről szólnak. És a megélt valóság sugárzik a dalokból, amennyire nem tetszett a muzsikája, mikor elkezdtem hallgatni, annyira megtetszett a végére. Nagyon őszinte, nagyon szerethető zene ez.
 
Andy Cohen – Road be Kind

A Fülbemászó másik aktuális „sztárja” vagy inkább adúja a pakliban a szintén gitáros Andy Cohen, akinek játéka, amennyiben Les Copeland zenéjéhez hasonlítjuk, kifinomultabb, árnyaltabb, rafináltabb. Itt már nem csak a Blues adja az alapokat, hanem a Folk és tradicionális amerikai gitárzene is. Ez a korong is mérföldekkel felette jár mind erkölcsileg, mint zenei színvonalban a jelenlegi blues fősodornak, amely sajnálatosan egyre inkább kezd a többi művészeti irányzatokkal együtt abba az irányba hatni, hogy minél kevésbé gondolkodtassa el a hallgatóságot, egy fajta olyan lelki és szellemi állapotban tartva, amikor a legkevésbé alkalmasak az önálló gondolkodásra és szépen lassan az ilyen irányú igényeiket is elfelejtik.
Visszatérve Andy-re, zenészi képességei és a dalokból sugárzó műveltsége keveredik az utazó zenész-csavargók életigenlési ösztönével és vagányságával és egy igen izgalmas, változatos zenei képet hoz össze. Jelen vannak itt régi ír népdalok, Lennon és McCartney dalai, az I. világháború előtti amerikai szerzők művei és saját szerzemények és így egyben megkapóan baráti hangulatot adnak ki.
2 e/db

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Ha nem is személyesen Django Reinhardot, de egy nagyon jó gitárost hallgathatunk élőben kedden a Budapest Jazz Klubban (1136 Budapest, Hollán Ernõ u. 7. | info@bjc.hu)
 
"A tapping és a looper effekt szakavatott mestere egymaga képes kvartetteket, kvintetteket meghazudtolóan telt hangzást gerjeszteni a mindössze hat húr és az ismétlõ-effekt segítségével. Játékában az élõben építkezõ, utánozhatatlanul precíz riffeket könnyed, ám annál impulzívabb szólókkal teszi teljessé."
 
https://www.youtube.com/watch?v=nJly3la ... r_embedded

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Egy 1937-es felvételen Django Reinhard (1910-1953) játszik
 
https://www.youtube.com/watch?v=gcE1avXFJb4
 
18 éves korában egy tűzesetben súlyosan megégett bal kezének két ujját nem tudta használni, ez jól látszik az alábbi film részleten. Így lett egy új gitár és jazz stílus megalkotója és a felvételeit hallgatva valaha élt legnagyobb virtuóza. A hegedűn Stephane Grappelly játszik.
 
https://www.youtube.com/watch?v=FZBPcXTXPEA
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Blues lemezeket kapni kis kiadóktól a tengerentúlról mindig izgalmas dolog, mert valamilyen rejtélyes okból a blues felvételekbe nemigen nyúlnak bele a hangmérnökök. Ennek aztán jó esetben az a következménye, hogy belehallgatva ezekbe a lemezekbe az ember úgy érzi a szobájában zenélnek a bandák, nyers, szokatlan gitár és dobhangok, polírozatlan ének... szóval nagyon élő érzés lehet a dologból.
 

 
Tegnap este egy nagyobb csomag érkezett Betsie Brown-tól. aki maga a Vak mosómedve (Blind Raccoon) lemez promóciós ügynökség. A legfrissebb újdonságok, és belehallgatva a lemezekbe ezekre tökéletesen igazak a fent leírtak. Aki szereti a nyers hangzást és az élő felvételeket az hallhat ilyeneket nálam a hétvégén.
 
A Blind Raccoon honlapján lehet csemegézni!


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Az angol blues női csillagai
 
Egy ma érkezett levél szerint harmadszor nyerte a British Blues Awards 'Instrumentalist of the Year' díját Becky Tate a Babajack együttesből. Ő lenne az, aki a soundbox nevű hangszeren riszálja formás lábait
 
https://www.youtube.com/watch?v=DxHCMTUHoMI
 
És ha már angol blues zenénél a hölgyeknél tartunk itt egy szőke gitáros kislány finom dekoltázzsal. Amúgy zenélni is tud, harmadik lett a blues gitárosok között
 
https://www.youtube.com/watch?v=2ZnF6wmbgTY

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Nagyon nehéz igazán jó zongora felvételt találni. A múlt héten kaptam egy CDt Russ Lossing amerikai zongoraművésztől, amelyen 1 órányi élőben felvett és után-szerkesztés nélkül kiadott szóló zongora játék hallható. Nagyon jó a felvett zongora hang. Az előadó/zeneszerző mögött fiatal kora ellenére gazdag pálya áll:
 
Russ Lossing has composed over 400 works and is in specialized demand as a world class jazz pianist and improviser.  Lossing has 12 CDs as leader and is featured on over 30 other CDs as sideman and collaborator with world acclaimed musicians.  Lossing has 4 cds as leader on the prestigious Swiss avant-garde label HatHut Records.  He has also released cds on the Sunnyside, Cleanfeed, Fresh Sound, Double Time and OmniTone labels.
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Amikor igazán áttértek a lemezkiadók a CD lemezekre úgy éreztem felesleges a hatalmas alternatív zenei LP gyűjteményt őrizgetni és eladtam vagy ötszáz lemezt. Szerencsére a fiamnak megengedtem, hogy kiválogassa azokat, amiket szeret, így maradt meg vagy 50 lemez, ezekből szemezgetnék majd a következőkben. Hátha valaki kíváncsi ezekre a jórészt ísmeretlen zenékre és előadóra. Ma reggel a Jivaros Quartet lemezei akadtak a kezembe. Amikor ezeket az LP-ket én hallgatgattam nagyon gyengécske rendszerem volt, hangfal "kábelként" például lámpa zsinór szolgált.
 
Ma reggel betettem a Near The Noise című lemezüket elképedtem a fantasztikus hangminőségen. 1989-ben jelent meg ennek a francia alternatív rock zenekarnak ez a nagylemeze. Érdekes, szokatlan gitárjáték és monoton, helyenként mormoló ének. Mások is szerethették az együttest, mert találtam pár klipet róluk.
 
https://www.youtube.com/watch?v=_M0KzuDGuHA
 
https://www.youtube.com/watch?v=C1rqL3M-iH4

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Ez volt a Rolling Stones egyik legelső amerikai fellépése a Mike Douglas TV Showban. A két szám után beszélget velük és felhív pár rajongó lányt a kamerák elé...
https://www.youtube.com/watch?v=Wfj1O_fApvA

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Gondolom nem vagyok egyedül azzal, hogy szeretem a jazz orgona lemezeket. Engem tegnap lenyűgözött egy Hammond B3 hangja az Origin Records újdonságán. Ben Paterson negyedik lemezén 14 szám szólal meg egy nagyon összeszokott trió tolmácsolásában. Végig kellett hallgatnom, pedig lett volna sok dolgom. Mindenkinek bátran ajánlom!
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Olivia Trummer vitán felül a német jazz egyik legnagyobb tehetségű előadója.
 
https://www.youtube.com/watch?v=gcHj4g2IWiU
 
A fiatal és igen csinos zongoraművésznő érett zongora játéka mellett énekével is lenyűgözi a hallgatót. Kliséktől mentes számai első hallásra is elbűvölők.
 
https://www.youtube.com/watch?v=Dr1j5P1WlDo

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


DZSESSZMECSERE  a  Nyitott Műhelyben
 2015. október 6-val kezdődően minden második kedd  este 8-tól interaktív zenés beszélgető estet tart a jazzről Kerekes György és Pallai Péter.
 A sorozat nyitó estjén, október 6-án kedden a két vitavezető bemutatja néhány elképzelését, melynek keretében  felvételről  sok jó és érdekes  zenét hallhattok majd. Az első találkozó egyik célja a ti szondázásotok, annak megállapítása: milyen témákra, nyitott a Nyitott Műhely közönsége.
A vitavezetők csak az első, október 20-án kezdődő sorozat témáját vésték kőbe: ez az eredetileg több mint egy évtizede, szintén a Nyitott Műhelyben nagy érdeklődés mellett megrendezett “Mitől szól a…” című hangszeres bemutatók felújítása lesz, melynek keretében minden alkalommal más-más hangszert mutat be  élőben és felvételekről is annak egyik kiváló exponense.
6-án azonban “A Jazz Évszázada” c. könyv szerzőpárosa bemutat néhány olyan, zenével bőségesen illusztrált témát, amely nem fért be egyébként  pekingi telefonkönyv méretű művükbe, de szerintük mégis igényt tarthat az érdeklődésetekre.
 A MEGNYITÓ ESTRE A BELÉPÉS DÍJTALAN, FOGYASZTÁSI KÉNYSZER NINCS, DE MELEGEN AJÁNLJUK A NYITOTT MŰHELY LEGENDÁS ÉTEL- ÉS ITAL KÉSZLETÉT.
 Szeretettel vár minden jazzkedvelőt, zenészt, énekest, érdeklődőt és kritikust.
 
Kerekes Gyuri és Pallai Péter
 
Helyszín: Nyitott Műhely 1123 Budapest XII. kerület Ráth György utca 4. (Déli Pályaudvarnál)
NAGYOT LENDÍTENE A DOLGOKON, HA, AKI JÖN, JELEZNÉ: peter.pallai@gmail.com

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Nagyon régen kaptam CDt a német Jaro lemezkiadótól. És amiket kaptam azok se tetszettek igazán, de ma...   jött két lemez ezeket sokat fogom még hallgatni! Ajánlom őket mindenkinek!
 

 
 

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”