Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezek, zenék

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


homerecords  újdonságok
 
Taxídi - Dreamy train   CD
A Taxídi 2012-ben alakult, fiatal zenészekből álló együttes. Tagjai: Simon Fransquet - Isaline Leloup - Rudy Mathey - Zoé Pireaux - Joachim Loneux. Az együttes neve görögül utazást jelent, és pontosan erről első lemezük a Dreamy Train is. Az együttes Simon Fransquet gitáros vezetésével varázslatos utazásra invitálja a hallgatót. Zenei stílusok tucatjain át vezet az út, és a fiatal zenészek bámulatos technikával ötvözik a klezmer, a tangó, a bossa nova elemeket a jazz, a rock, és a funky zenével. Egy pillantásra sem lankadhat a figyelmünk, mert a vonat máris száguld tovább. Kiváló vendég művészek játszanak a lemezen, többek között: Karim Baggili, Taio Thai, Quentin Liègeois, Alain Deval, Antoine Dawans és Yano Polis. Fransquet egy nevet is kitalált a zenéjüknek: world jazz cinematic music. A név akár egy új zenei stílust jelölhet.
 

 
Didier Laloy & Kathy Adam - Belem   CD
Néhány hete a WOMEX gálán Budapesten szerepelt nagy sikerrel Didier Laloy/diatonikus harmonika - Kathy Adam/cselló duo. A két briliáns technikájú művész csaknem 15 évig járta Európa koncert termeit felléptek többek között a Panta Rhei együttessel is. Húsz évi ismeretség után kezdődött el a közvetlen zenei együttműködés kettőjük között. A Belem című lemezük eddigi találkozásaik zenei antológiája, finom, de meglepően dinamikus melódiák váltakoznak benn bolondos dallamokkal, nagyon szerethető színes világot tárva a hallgató elé. Didier Laloy egyéb projektjei, a teljes sötétségben előadott NOIR'S koncertek, a kérésekhez szabott DIDIER LALOY’s CHAMELEON TRIBE előadások, vagy a FLORIZOONE & DIDIER LALOY harmonika duó fellépések mellett ma már a Belem a művész kiemelt produkciója.
 


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


 Egy csodálatos szám Miles Davis Kind of Blue című albumáról, melyet 1959. márciusában vettek fel a Columbia Records stúdiójában, New Yorkban. Ez a lemez Amerikában (!) háromszoros platina minősítést nyert el, Davis legkelendőbb albuma, és minden idők legkelendőbb jazz felvétele lett. Több kritikus szerint a jazztörténet legjobb és legnagyobb hatású albuma.
 
Blue in Green Miles Davis és Bill Evans szerzeménye
 
https://www.youtube.com/watch?v=PoPL7BExSQU
 
Gonda János A populáris zene antológiája című könyvében is külön fejezetet szánt erre a lemezre. Davis korábban is kísérletezett a modális improvizációval a Milestones és '58 Sessions albumokon, a Kind of Blue már teljes mértékben a modalitáson alapult. Ez egy lépcsőt jelentett az improvizáció szabadságának irányába, mert az addigi harmónia világra épülő improvizáció helyett modális skálára épül.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Mark Egan basszusgitárost aligha kell bemutatni a jazz rajongóknak, mivel olyan előadók lemezén működött közre, mint a Pat Metheny Group, Sting, Marianne Faithful és John Malanghlin. Azt már kevesebben tudják, hogy a kiváló zenész saját lemezkiadót alapított Waveton Records névvel, és ennél jelennek meg saját lemezei, valamint más zenészek albumai is. A 2007-es „As We Speak” lemezen Egan saját triójával játszott, intimebb és progresszív oldalát mutatva be zenéjének. A trió tagjai is ismert zenészek John Abererombie gitáros és Denny Gottlieb dobos. Utóbbival Egan együtt alapította az Elements formációt, amellyel 1982 és 1994 között 8 lemezt készítettek. 2007 után kiváló albumok jelentek meg a Waveton Record-nál:
 

 
 
 
Legutóbbi lemez, amelyen játszik Mark Egan a Constellations, amely kísérletező útkeresés a jazz világában, fantasztikus zenész társakkal. Mindenkinek ajánljuk a lemezt, amelynek a hangminősége is kiemelkedő.
 
    
    
 
 
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


  Az elmúlt hét legkellemesebb zenei élménye számomra az alábbi lemez, Emma Larsson svéd származású, New Yorkban élő fiatal énekesnő új albuma.
 
És, hogy nemcsak nekem tetszik az ének stílusa azt jelzi az alábbi idézet egy öt csillagos kritikából:

 
“A new sound, a new day and a new voice in the realm of modern jazz … Larsson is a gifted singer/songwriter that can hold her own with any of the major label talent working today.” (Brent Black, Critical Jazz, Five stars) 

 
 
https://www.youtube.com/watch?v=yJCMq4nNtqI

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Fárasztó napok után hétvége előtt kikapcsolódásnak egy kis buborék őrület zenével
 
https://youtu.be/ryGMG06sd38

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


leginkább a főnökökkel érdemes összehaverkodni...
 


Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Kedves Rudolf, ha publikus esetleg, hogy lehet elérni azt, hogy a kiadók csak úgy lemezeket küldjenek?
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Ma jó értelemben kiakadtam délután. Miután belehallgattam a postán érkezett kis csomagba, az Origin lemezkiadó újdonságaiba.
 
Mindenkinek ajánlom, hogy hallgasson bele ezekbe a lemezekbe a kiadó honlapján, megéri!
Fantasztikus énekesnők, érdekesebbnél érdekesebb zenéket különleges felállásban játszó együttesek és mindez tökéletes akusztikai minőségben. 18 éve alapította ezt a kiadót John Bishop jazz dobos. Ő a vállalkozás motorja: ő tervezi a csodás lemezborítókat, játszik egyes lemezeken és a jó ég tudja még mit nem csinál, de érti a dolgát az biztos!
 


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Még egy pár sor és néhány dallam erejéig visszatérnék Weszely Ernőhöz. Az, hogy egy nem látó ember zenél, az nem különleges és egyedi dolog, de ahogy ő zongorázik, harmonikázik, énekel és főleg ahogy él (ld. az alábbiakat) az igen.
 
https://www.youtube.com/watch?v=gi4xkeo7ajA
 
Ezt a rövid önvallomást a Port.hu oldalára írta:
 
"1953. április 10.-én születtem Sümeg városában. Három éves koromtól kezdve nagyon vonzódom a zenéhez, ezt akkoriban egy Orion típusú rádió és egy lemezjátszó segítette. Négy éves voltam, amikor apám elvitt egy vak kántorhoz Sümegen és ott kezdtem ismerkedni a zongorázás alapjaival. 1959 szeptemberében kezdtem meg iskolai tanulmányaimat a vakok általános iskolájában. Itt 1971-ig tanultam, zenei képzésben is itt volt részem. Azoktól az időktől kezdve a vendéglátóiparban dolgoztam, jobb-rosszabb körülmények között. 1984 szeptemberében a Budapest Ragtime együttes meghívott tagjai sorába, tulajdonképpen ekkor indult el valódi zenészkarrierem. Bejártuk a fél világot, de én mint énekes szólista sikereimre való tekintettel 1986-ban kénytelen voltam kiválni az együttesből. Ezt követően sokat jártam ki külföldre dolgozni, egyedül, egészen 1992-ig. Azóta itthon próbálkozom.

Az utóbbi tíz évben sokat tanultam a digitális hangtechnikát, ebben nagy inspirációt adott, hogy az 1996-ban megjelent Ray Charles lemezen írva vagyon, hogy a keverési munkákat Ray Charles saját maga készítette.

A digitális technika nyújtotta lehetőségek miatt manapság egyre többet gondolok a zeneszerzésre is, mert a hangok világa mindjobban megnyílik előttem és amit a fejemben hallok, azt ki tudom magamból játszani, meg tudom valósítani. Végre akadálymentesen élek, a többi nem számít.

Tisztelettel,

Weszely Ernő"

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: timcs »



Új Stockfisch CD, ha jól értem a szöveget ez volt az első felvétel, amit Sara K.-el készült egy élő koncerten 2001-ben
 
SaraK_9003_600.jpg
 
érdeklődés cables@freemail.hu

Ez is egy élő felvétel 1999 ből http://www.chesky.com/album/no-cover-jd185, de ez mit sem változtat azon, hogy mindkét felvétel nagyon jó. 

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Négy vagy öt éve egyszer volt alkalmam beszélgetni Weszely Ernővel máig él bennem az emlék.
 
https://www.youtube.com/watch?v=BANSPFa5CHk
 
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Sara K. CD elkelt

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Új Stockfisch CD, ha jól értem a szöveget ez volt az első felvétel, amit Sara K.-el készült egy élő koncerten 2001-ben
 

 
érdeklődés cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


 Ha már küldték a linket...
 
http://newpangeabiz.bandcamp.com/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


és még egy összeállitás, elején a Joy Division fantasztikus számának feldolgozásával és Melanie Pain hangja...
 
https://www.youtube.com/watch?v=cfvIMTlM4sY

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


A rossz alvóknak és a szombat délelőtt zenére lazítóknak
 
https://www.youtube.com/watch?v=SbY33tZl_pY

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Tegnap este (nagyon későn) valamelyik TV adón nyomtak egy filmet az Anima Sound System fellépéséről az A38 hajón. Nem tudtam nem végignézni. Nagyon jók lehetnek élőben.
 
https://www.youtube.com/watch?v=PkQ083JxDjI

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Ma délután a melóból hazatérve lazítottam kicsit. Egy fantasztikus Blues Hajón a Karibi-szigeteken. Persze csak a zenék szárnyán, behunyt szemmel. Jó volt a társaság Mitch Wood hívott meg a hajó egyik piano bárjába, ahol reggelig zenél a belevaló vendégeknek. Persze nem egyedül. Mindig betérnek a hajó fő színpadán a műsorukat éppen befejező, de ágyra még nem vágyó zenészek, nem is akárkik és kezdődhet a fantasztikus jam.
 

 
Nagyon jó blues zenészek játszanak Mitch Wood hangulatos lemezén, de nekem a 17. szám tetszett a legjobban, amelyen egy őrült zydeco harmonikással játszik egy szédületes blues számot. Sajnos azt a számot nem találtam meg, de itt egy klip Dwayne Dopsie-től.
 
https://www.youtube.com/watch?v=7CpVo0ONJJ4

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Nagyon ritkán vetemedek arra, hogy improvizatív jazz lemezt ajánljak meghallgatásra, de most mégis azt teszem. Ma kaptam egy olyan albumot, amely alkalmas lehet arra, hogy bárki megszerethesse ezt, a zenei rögtönzésre épülő műfajt.
 
A Kari Ikonen Trio második lemeze idén áprilisban jelent meg és azonnal besöpört néhány rangos elismerést, és már az első hangoknál hallható, hogy nem véletlenül. Két finn és egy örmény zenész játszik a lemezen, amelyenek fő attrakciója a zongorista Kari Ikonen briliáns, sodró erejű játéka.
 


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Megy az idő, akár akarjuk akár nem! Nyolc éve írtam az első ismertetőt homerecords CD-ről. Lemezeik stílusa és a kivételesen jó hangminőségük már akkor elvarázsolt. Azóta rendszeresen kapok lemezeket tőlük és most a hét végén volt alkalmam beszélgetni a "főnökkel" aki itt járt a VOMEX-en és hozott két CDt a legújabbakból.
--------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------
 
Sajnos a koncertre, amire invitált nem tudtam elmenni, de jót beszélgettünk, többek között arról, hogy a dédapja magyar volt és neki nagyon tetszik Budapest. A végén a kezébe nyomtam az utolsó Demag-omat, nézett egy nagyot, kíváncsi leszek, hogy mit szól hozzá meghallgatás után.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

    A hétvégén WOMEX Budapesten a Bálnában

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Hát erre a hetemre nem lehet panaszom! Sikerült végre olyan tápkábeleket csinálnom Chord-nak, amiket elfogadnak a csodás Dénes Péter monoblokkjai, ráadásul hazafelé jövet a kedvenc antikváriumomban találtam két komolyzenei ritkaságot kiváló állapotban. A hab a tortán meg a csomag volt az asztalomon benne a két alább látható CD-vel.
 

 
Úgy szólnak, hogy az ellen senkinek nem lehet kifogása (kivéve a szomszédomat).

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Amikor még Borlai Gergővel és Papesh Péterrel zenélt, akkor hallottam Debrecenben, nagyon jó volt. Látom most már más felállásban játszanak. A Fények c. albumát nagyon szeretem.

 
Pallai Pétertől
 
Kedves jazzkedvelők!
Gyönyörű, átérzett, mesterien előadott kamara jazzt hallhattok ingyen, - jelesül a Juhász Gábor Trio legújabb albumát. Gábor maga a következőket írta ennek kapcsán: 
 
"Elkészült az albumunk. Korszakalkotó kísérletként nem adom ki CD-n, csak az internetes eszközökön. Így kikerülöm, hogy a kiadók beleszóljanak, ráadásul az a tapasztalatom, hogy egyre kevesebben vesznek CD-t, és egyre többen hallgatnak zenét valamilyen netes formában."
 

https://www.youtube.com/watch?v=Y9WoKNS ... 6yYcvojiaE

 

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”