Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



........ mert végül is a zene az AVX lényege! ....


 
Hmmm.
Ennek, ennek és ennek, valamint még számtalan zenei fórumnak valóban a zene a lényege, de az AVX inkább egy Hi-Fi-s, mint sem zenei fórum SzVSz. Így a lényege is inkább a Hi-Fi.
 
 
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hát a fentiekben 2 dolog keveredik. Ha jobban elolvasod én azt mondtam, hogy a RENDSZEREK hangját határozzák meg a kábelek. Te készülékről írsz, ami nem ugyanaz. Viszont a készülék hangját is nagyon befolyásolhatja egy kábel, a hálózati kábel! Azon nagyon sok múlik!


 
"... két hangfala közül a sokkal gyengébb jobban szólt a jobbiknál az én kábelemmel..."

"... írj, látogass meg, hallgasd meg a kábeleket... "

Mindezen szőrözésektől függetlenül tényleg érdekelne, szerinted miért a kábelek határozzák meg egy rendszer hangzását és miként képesek azt javítani.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Hangforrások kábel fejlesztéshez, teszteléshez (IV. rész)
Kellemes vasárnapot mindenkinek! Aki budapesti és érdeklik a kábeleim szívesen látom egy beszélgetésre, zenehallgatásra, mert végül is a zene az AVX lényege! Mit szólnátok egy virtuális koncerthez? Igen jó előadókkal! Én legalább is szeretem ezeket a lemezeket!
 

Skrekk – Skrekk CD
A norvég népi balladák hangulatát és zenei világát idézi ez a gyönyörű lemez. A Skrekk együttes három tagja: Camilla Grenlien (ének, bőgő), Tone Juve (ének, csello), Åse Teigland (népi hangszerek) a külvilágtól elzárva, a norvég erdőség mélyén vette fel a lemezt. Az volt a céljuk, hogy minél hitelesebb környezetben adják vissza az 1800-as években népszerű balladák drámai erejét. A különleges felvételi környezet nemcsak a zenének tett jót, az ipari zajok nélkül tökéletes felvételi tisztasággal rögzített számok legalább is erről tanúskodnak.
 

Prénoms d'Amour 2CD
Az 1978-ban alapított Igloo records csaknem 200 lemezével a legnagyobb belga kiadónak számit a jazz és imrovizált zene területén. Ezen a dupla albumon három kiváló zenész: Fabien Degryse gitáros, Jean–Louis Rassinfosse bőgős és Pierre Vaiana szoprán saxofonos hallható neves vendégművészekkel, mint Sylvain Luc, Stéphan Belmondo, Mike és Ivan Smeulders, valamint Claude Flagel.
A hihetetlenül jó minőségben rögzített akusztikus zeneszámok tökéletesen illenek a választott témához, a szerelem egyszer melankolikus, egyszer vidám hangulatát tükrözik olyan közvetlenséggel és természetességgel, ami bámulatba ejtő. Ezen a lemezen tényleg minden tökéletes, a számok megválasztása, a hangszerelés és a játék. Ja és a borító is gyönyörű...
 

Pawn Shop Blues CD
Blues lemezek ritkán kiemelkedő hangminőségűek, de ez a lemez kivételnek számít. Floyd J. Badeaux a lemezkiadó menedzsere és hangmérnöke nagyon eltalálta a megfelelő felvételi technikát, így Paul Orta harmonika játéka és éneke, valamint a spanyol Tonky De La Pena játéka a Martin D28 gitáron kivételesen jó hangminőségben hallható. A zene is tökéletes ezen lemezen, amely a blues klubok hangulatát idézi a Hohner harmonika éles, vibráló hangjával, az akusztikus gitárral és a kissé rekedtes énekhanggal. Mindenkinek ajánlható ez a lemez aki szereti az autentikus blues zenét.
 

The Bruce Freedman African Groove Band – Live at the Cellar CD
Aligha szükséges bizonygatni, hogy a kanadai jazz a világ élvonalába tartozik. Olyan kiváló jazz klubok adnak fellépési lehetőséget a zenekaroknak, mint a Vancouveri Cellar Klub, amelyet a Downbeat magazin többször Észak- Amerika legjobb jazz klubjaként ismert el. A Cellar Live kiadó eddig több mint 40 CD-t adott ki, közöttük páratlan gyöngyszemeket, csodálatos előadások maradandó emlékét. Ezek sorába tartozik a Bruce Freedman African Groove Band lemeze is, amelyet a Now Orchestra Records-al együtt adtak ki. A Vancouver-ben élő Bruce Freedmant aligha kell bemutatni az igazi jazzrajongóknak, a kitűnő szaxofonos már hosszú ideje, 1973 óta a szabad improvizációra épülő jazz egyik prominens alakja. Az egyik jazz formáció, amelyben gyakran játszik a Bruce Freedman African Groove Band, amely nevével ellentétben nem fekete muzsikusokból áll, zenéjükben is csupán a Russell Shumsky által megszólaltatott afrikai dobok idézik a fekete földrészt. A zene páratlanul szép, letisztult improvizációk sorozata tökéletes átmenetekkel az egyes hangszerszólók között. Szinte hihetetlen, hogy ezt hibátlan összhangot élő előadásban tudták felvenni. A lemez mindössze négy számot tartalmaz, de a meghallgatása után semmi hiányérzetet nem fog érezni a szerencsés hallgató.
 
 
Jó zenehallgatást cables@freemail.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



 
Milyen műszaki folyamattal magyarázzuk azon állítást, hogy a kábelezés határozza meg egy rendszer hangzását? Most tekintsük el azon esetektől, mikor durván rossz összekötőket használunk, hiszen azokkal nagyon komoly készülékek produkcióját is le tudjuk rongálni. Ez nem kunszt és önmagában még nem is bizonyítja, hogy egy kábel képes a készülékek hangzását javítani (hogyan is tudná?), csak jó esetben megmutatja a bennük rejlő képességeket, amit más kábelek elfednek.
 


 
Hát a fentiekben 2 dolog keveredik. Ha jobban elolvasod én azt mondtam, hogy a RENDSZEREK hangját határozzák meg a kábelek. Te készülékről írsz, ami nem ugyanaz. Viszont a készülék hangját is nagyon befolyásolhatja egy kábel, a hálózati kábel! Azon nagyon sok múlik!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szerintem meg képes. Én nagyon sokszor tapasztaltam meg, hogy alapvetően a kábelek határozzák meg a rendszer hangját. Itt alább beírta valaki, hogy két hangfala közül a sokkal gyengébb jobban szólt a jobbiknál az én kábelemmel, ha a jobbikat a régi kábelével hajtotta. De volt olyan is, hogy valaki (Varga László, Budapest) elvitt tőlem egy hangfalkábelt próbára, aztán felhívott pár óra múlva, hogy olyan lett nála a hang, mintha 200 ezret költött volna készülékre.


 
Bennem mindig sok kérdés merül fel ebben a topicban...
 
Milyen műszaki folyamattal magyarázzuk azon állítást, hogy a kábelezés határozza meg egy rendszer hangzását? Most tekintsük el azon esetektől, mikor durván rossz összekötőket használunk, hiszen azokkal nagyon komoly készülékek produkcióját is le tudjuk rongálni. Ez nem kunszt és önmagában még nem is bizonyítja, hogy egy kábel képes a készülékek hangzását javítani (hogyan is tudná?), csak jó esetben megmutatja a bennük rejlő képességeket, amit más kábelek elfednek.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12092
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Anno én is rátaláltam egy itt tevékenykedő fórumtárs (nevet direkt nem írok) jó hangú kábelének alapanyagára,és megcsináltam magamnak.Azután privátban megekerestem,hogy megmondaná-e,hogy pontosan mi az alapanyag,és szó nélkül korrekt választ adott.Azóta is az az IC van bekötve.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



........ Van itt egy pár kábelkészítő fórumos,ők ezen információk közlése elől nem zárkóznak el,sőt még kérni sem kell tőlük,teszik ezt maguktól.


Talán ezért is tűnnek sokkal hitelesebbnek, és főleg talán ezért is sokkal kisebb a szkepticizmus a termékeik iránt.
 
(Mint írtam, talán, de az is lehet, hogy egészen mások az okok.)
 
 
.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Ja igen,bocsi.


 

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Inkább DIY-re gondolhattál...


 
Ja igen,bocsi.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Ha nem látjuk a kábel vezetőt,annak paramétereit,és a kész kábel felépítését sorjában magyarázatokkal,addig ez csak parasztvakításnak tünik nekem.Ráadásul ez egy dj kábel,ezért jó lenne tudni hogy mi mennyibe kerül rajta tételesen.Van itt egy pár kábelkészítő fórumos,ők ezen információk közlése elől nem zárkóznak el,sőt még kérni sem kell tőlük,teszik ezt maguktól.


 
Inkább DIY-re gondolhattál...
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ha nem látjuk a kábel vezetőt,annak paramétereit,és a kész kábel felépítését sorjában magyarázatokkal,addig ez csak parasztvakításnak tünik nekem.Ráadásul ez egy dj kábel,ezért jó lenne tudni hogy mi mennyibe kerül rajta tételesen.Van itt egy pár kábelkészítő fórumos,ők ezen információk közlése elől nem zárkóznak el,sőt még kérni sem kell tőlük,teszik ezt maguktól.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



A műszaki és kiviteli információt azt viszont érdemesnek és jónak tartom ha minél részletesebb adod elő.


 
Szia!
 
Ez nem DIY topik, ezért engedelmeddel nem tennék fel pontos építési leírást a kábelekről. Ami fontos egy érdeklődőnek azt leírtam, ezért nem ismétlem meg. Viszont, ha Téged (ha már beírtad) valóban érdekelnek a kábeleim írj, látogass meg, hallgasd meg a kábeleket személyes beszélgetéssel és zenehallgatással mindent megtudhatsz ezekről. Természetesen ez nemcsak Rád vonatkozik, hanem minden érdeklődőre. Tehát írj! Küldj emailt

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Szerintem meg képes. Én nagyon sokszor tapasztaltam meg, hogy alapvetően a kábelek határozzák meg a rendszer hangját. I


 
Ugye te sem gondolod komolyan hogy ennyire "kábel" kezdők vagyunk erre felé. Azzal nem vitatkozom, hogy az általad favorizált kábel jó ár/értékű, ha így van akkor annak csak örülni lehet.
OFF
Az már sokkal jobban zavar hogy egy alkotó (ha termékedet alkotásnak hívhatom) a saját "festményét" értékeli, tudod ez nem jól hat a potenciális érdeklődőknél, miért, mert a te jellemzésed érdekkel terhelt.
Tudod itt az avx-hifi fórum tartományában kereskedelmi érdek nélküli tapasztalat, információ megosztás folyik, legalábbis az a cél, ahol mindenki bead információt a közösbe hogy onnan kapjon a többiektől is hasonlókat. Az információ hitelvesztő ha kereskedelmi érdekkel terhel, arra ott vannak a ker-topicok, arra valók.
Javaslom, szűkítsd a kábeleid jellemzését kizárólag a vásárlóid véleményére, és azokat ők maguk tegyék itt közzé, ne te kopizgasd ide. A műszaki és kiviteli információt azt viszont érdemesnek és jónak tartom ha minél részletesebb adod elő.
ON

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



A jó rendszeren, és most nem csak a kábelre koncentrálva, mert az önmagában nem képes "jó" rendszerré tenné egy gyenge közepes láncot...


 
Szerintem meg képes. Én nagyon sokszor tapasztaltam meg, hogy alapvetően a kábelek határozzák meg a rendszer hangját. Itt alább beírta valaki, hogy két hangfala közül a sokkal gyengébb jobban szólt a jobbiknál az én kábelemmel, ha a jobbikat a régi kábelével hajtotta. De volt olyan is, hogy valaki (Varga László, Budapest) elvitt tőlem egy hangfalkábelt próbára, aztán felhívott pár óra múlva, hogy olyan lett nála a hang, mintha 200 ezret költött volna készülékre.
 
Akit érdekel egy próba írjon nekem Küldj emailt
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


" A jó rendszer élesebben mutatja a gyenge munkát, de cukormázas mesterkélt produkciót is. "
 
Ezzel a mondattal egyet értek, de kiegészítem azzal, hogy az igazán jó lemezt is méltóképp mutatja be. Kicsit elment ez a polémia arra, mintha minden audiofil lemez mesterkélt lenne. Ez egyszerűen nem igaz!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Én egyszerűbben fogalmazok. A jó rendszeren, és most nem csak a kábelre koncentrálva, mert az önmagában nem képes "jó" rendszerré tenné egy gyenge közepes láncot, szélesedik a hallgatható felvételek tartománya. A régen használt analógiával írva, a függöny vékonyodik, vagy teljesen eltűnik, világosabbá válik a hangszer, az előadás, hangmérnök és lemezgyártás milyensége. Ebbe pontosan bele tartozik az is hogy korábban gyengécske motyogó felvételből most kezdjük kiérezni a művészetet, ha baj van egy felvétellel akkor azt is, tehát ezzel határozottabban állíthatjuk hogy valami tetszik vagy nem tetszik.
 
DE, itt jönnek azok "audiophle" lemezek, amik fel vannak tupírozva hatalmas dinamikával, mindig jól hallható felharmonikusokkal, háttér hanggal, zenész szuszogással, amik olyan kezdő hifis hanyatt esős hú de jó felvételek, melyek az egyre jobb rendszeren már idegesítővé, mesterkéltté válnak, számomra ezek is polc hátsó részébe, vagy törlésre kerülnek.
 
A jó rendszer élesebben mutatja a gyenge munkát, de cukormázas mesterkélt produkciót is.


 
Teljes mértékben egyetértek. Tesztelős pályafutásom legviccesebb pillanatai azok voltak, mikor MP3 anyagokkal késztettem mosolyra és nyugodt zenehallgatásra vendégeimet. Legboldogabbak pedig azok, mikor otthon élvezettel vettem elő régi kedvenc - nem éppen műszaki támadhatatlanságukról híres - lemezeimet, melyeket sok éven át nem tudtam meghallgatni a csicsa, de elhibázott High End rendszereken.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



 
 
DE, itt jönnek azok "audiophle" lemezek, amik fel vannak tupírozva hatalmas dinamikával, mindig jól hallható felharmonikusokkal, háttér hanggal, zenész szuszogással, amik olyan kezdő hifis hanyatt esős hú de jó felvételek, melyek az egyre jobb rendszeren már idegesítővé, mesterkéltté válnak, számomra ezek is polc hátsó részébe, vagy törlésre kerülnek.
 
A jó rendszer élesebben mutatja a gyenge munkát, de cukormázas mesterkélt produkciót is.


 
Így igaz!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ezzel én hírhedten nem értek egyet. Szerintem egy kevésbé jól sikerült felvétel legalább akkora, sokszor még nagyobb falat egy rendszernek, mint a műszakilag tökéletes anyag. ...


 
Én egyszerűbben fogalmazok. A jó rendszeren, és most nem csak a kábelre koncentrálva, mert az önmagában nem képes "jó" rendszerré tenné egy gyenge közepes láncot, szélesedik a hallgatható felvételek tartománya. A régen használt analógiával írva, a függöny vékonyodik, vagy teljesen eltűnik, világosabbá válik a hangszer, az előadás, hangmérnök és lemezgyártás milyensége. Ebbe pontosan bele tartozik az is hogy korábban gyengécske motyogó felvételből most kezdjük kiérezni a művészetet, ha baj van egy felvétellel akkor azt is, tehát ezzel határozottabban állíthatjuk hogy valami tetszik vagy nem tetszik.
 
DE, itt jönnek azok "audiophle" lemezek, amik fel vannak tupírozva hatalmas dinamikával, mindig jól hallható felharmonikusokkal, háttér hanggal, zenész szuszogással, amik olyan kezdő hifis hanyatt esős hú de jó felvételek, melyek az egyre jobb rendszeren már idegesítővé, mesterkéltté válnak, számomra ezek is polc hátsó részébe, vagy törlésre kerülnek.
 
A jó rendszer élesebben mutatja a gyenge munkát, de cukormázas mesterkélt produkciót is.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Milyen érvekre támaszkodik azon véleményed, hogy kábeleket tesztelni kizárólag nagyszerű felvételekkel szabad?
 
A kiemelkedő felvételek nagyobb feladatot állítanak a rendszer és ezzel a kábelek elé. Ha nincs mély hang egy lemezen (gyakori eset) akkor hogy teszteled a kábel mély hang átvitelét?


 
Ezzel én hírhedten nem értek egyet. Szerintem egy kevésbé jól sikerült felvétel legalább akkora, sokszor még nagyobb falat egy rendszernek, mint a műszakilag tökéletes anyag. Számomra sokkal tanulságosabb, hogy a kérdéses lánc, készülék, kábel miként birkózik meg ezzel, mennyire tud belőle élvezhető produkciót csikarni, míg egy jó felvétel tálalása kisebb feladvány. Részben ezért van az is, hogy a gyors tranziensekben, dinamikában gazdag elektronikus muzsikák sokkal több rendszeren élvezhetőek, mint egy viszonylag laposka kamara darab.
 
A basszus tartomány megítélése az egyik leginkább szubjektív kérdés, ha már spektrális összetevőkről beszélünk. Gyakorlatilag biztos vagyok benne, hogy mindenki más basszus arányokat vár el és a felvételek ilyen tartalma is más és más. Ráadásul a basszushangok energiája, eloszlása erősen akusztikai kérdés is. Jómagam itt is néhány jól ismert felvételt használok (és itt a megismerés sokkal fontosabb, mint az abszolút minőség), amiknek a belső arányaival már tisztában vagyok. Ismeretlen helyen ismeretlen felvétellel nem szoktam vállalkozni egy kábel, készülék basszus produkciójának megítélésére.
 
Érdekes kérdés az is, hogy mennyire várjuk el minden felvételtől a szubbasszusokat. Természetesen direkt módon nincs minden anyagon ilyen, de a basszusszegény felvételekkel (próza, kisebb méretű akusztikus hangszerek) is tetten érhető a rendszer mélyfrekvenciás viselkedése. Ez részben az al- és felharmonikus hangok természetéből fakad. Illetve ha már akusztikus zenékről van szó esetedben, érdemes figyelembe venni a felvételeken lévő akusztikus háttérzajt, aminek igen komoly alacsony frekvenciás tartalma szokott lenni. Ha ezt kinyisszantjuk, azonnal érezhető az anyag levegősségének, lélegzésének csorbulása. A 90-es években olyan divatos digitális remastered kiadvány pont ezen szempontból minősíthető pocséknak, mivel ezekre általában rázavarták a zajszűrő algoritmusokat, amik a háttérzajt haszontalan elemként értékelve kirántották azt a zene mögül. Aztán sokáig nem értettük, miért van olyan érzésünk, mintha robotok zenélnének a felvételen. Szerencsére az ilyen túlkapásokról mára leszoktak, de vannak helyettük mások.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Szia!
 
Köszi a kérdéseket, elmondom a saját véleményem, ami persze nem feltétlenül az igazság!
 
Ha ezen múlik egy felvétel "természetessége", akkor valamennyi ilyen kábelezéssel készült felvétel természetes lesz? Illetve mennyire volt ez tudatos akkoriban?
 
Én úgy tudom Te hangmérnök vagy, nyilván többet tudsz a felvételeknél használt kábelekről mint én. De elmesélnék valamit, ami talán ad némi utmutatást. Az egyik lemezajánló részben leírtam, hogy 800 vadi új komolyzenei LP került a kezembe egyszerre. LONDON, ANGEL, DECCA, Erato, turnabout, EMI, RCA, CBS, ARCHIV stb. kiadóktól. Miután megvettem nekiültem és négy vagy öt estén át belehallgattam ezekbe. Csak a hangminőséget: dinamikát és a hangszer ill. ének tisztaságát figyeltem 10-2o mp-es mintákat hallgattam. Az első válasz a kérdésedre, hogy ezek a lemezek igen jól szóltak ugyan, de voltak nagy eltérések köztük. Úgy mondanám, hogy a nagyon jó átlagból is voltak kiemelkedő hangminőségű lemezek és ezek nem kiadóhoz voltak köthetők. Tehát azt gondolom, hogy voltak nagyon jó hangmérnökök akkoriban is. Ami viszont egyértelműen kiderült a belehallgatásokból: a régebbi kiadású lemezek jobban szóltak! Volt pár olyan, hogy ugyanaz az opera, ugyanattól a kiadótól, más, de éppen oly híres énekesekkel - mindig a régebbi verzió hangja volt jobb. Hogy mennyire volt tudatos abban az időben a kábelek használata - azt nem tudom.
 
Én is örömmel hivatkozom a természetességre akusztikus felvételeknél, de ezt miként ítéljük meg mondjuk egy Depeche Mode, vagy Pink Floyd album hallatán? Mi van azon hobbitársakkal, akik kizárólag ilyen muzsikákat hallgatnak? Ők emiatt nem tudnak megítélni egy kábelezést?
 
Erre is nehéz válaszolnom mert én csak akusztikus zenét hallgatok. Az elektronikus zenénél gondolom nincs viszonyítási alap, a hangszer élő hangjának ismerete fogalmam sincs hogy kell egy ilyen zenét megitélni, talán a dinamika, vagy az össz-benyomás? Nem tudom.
 
Milyen érvekre támaszkodik azon véleményed, hogy kábeleket tesztelni kizárólag nagyszerű felvételekkel szabad?
 
A kiemelkedő felvételek nagyobb feladatot állítanak a rendszer és ezzel a kábelek elé. Ha nincs mély hang egy lemezen (gyakori eset) akkor hogy teszteled a kábel mély hang átvitelét?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hangforrások kábel fejlesztéshez, teszteléshez (III. rész) Elsőként köszönet az ajánlásokért! Adja magát néhány kérdés:
 
 
Hát azóta ezek a legjobb CDk a gyűjteményemben és nagyon gyakran előveszem őket, ha új kábel hangját akarom hallani. Amellett, hogy „Full-Frequency” a hangjuk, elképesztően természetesen szólnak. Vajon minek köszönhető ennek a két lemeznek és általában a régi felvételeknek a természetessége? Az egyik fő ok nyilván, hogy abban az időben még természetes hangú kábeleket használtak a felvételeknél és a lemez készítésekor! Ha ezen múlik egy felvétel "természetessége", akkor valamennyi ilyen kábelezéssel készült felvétel természetes lesz? Illetve mennyire volt ez tudatos akkoriban?
 
 
Az 50-es, 60-as években csak réz vezetőket használtak a kábelekben, nem használtak cryo-kezelést, nem ismerték az agyba-főbe reklámozott OFC vagy az egy-kristály huzalgyártást. Mégis tökéletes felvételek készültek. Ezzel szemben napjainkban divat azzal kérkedni, hogy a kábel vezető anyaga speciális eljárással készül, esetleg nem is egy anyagból, a vezető több fém ötvözete. Mivel a különböző fémek elektromos vezetőképessége erősen eltérő, a fém ötvözetben nyilván megbomlik a tiszta fémekre jellemző elektron vezetési struktúra, nem is igen lehet elképzelni, hogy a természetesség, ami az egységességhez köthető jellemző ezekre a vezetőkre. 
Ezekkel a kifinomultnak hirdetett gyártástechnológiákkal első hallásra megdöbbentő hangú kábeleket készítenek, van mély van magas (jó sok) de nem természetesek. Hosszú távol nem kellemes a hangjuk. Ennek oka, hogy az emberi fül csodálatosan érzékeny műszer. Az aggyal való kapcsolata révén keletkezik a hallott hang és ezen a módon a múltban rögzült emlékek végtelen sora adja képességünket a természetes hangok felismerésére. A fülünk tehát igen kritikus érzékelő. Valamennyien a természetes hangokat szeretjük, mert minden, ami nem természetes az fáraszt és idegesít bennünket.


 
Manapság valóban sok hatásvadász kábel van forgalomban, kapkodják is őket szépen a hifisták, de jellemzően ezek fordulnak elő az adás/vétel rovatokban is.
 
Én is örömmel hivatkozom a természetességre akusztikus felvételeknél, de ezt miként ítéljük meg mondjuk egy Depeche Mode, vagy Pink Floyd album hallatán? Mi van azon hobbitársakkal, akik kizárólag ilyen muzsikákat hallgatnak? Ők emiatt nem tudnak megítélni egy kábelezést?
 
Milyen érvekre támaszkodik azon véleményed, hogy kábeleket tesztelni kizárólag nagyszerű felvételekkel szabad?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Hangforrások kábel fejlesztéshez, teszteléshez (III. rész)
Régebben büszke voltam a CD gyűjteményemre, de két éve történt valami, ami átírta a fejemben a jó CD hangról alkotott elképzelésemet.
 
Volt kollégám Viletel István neve gondolom nem ismeretlen az audió technika iránt érdeklődők körében. Kábeleket és CD órajel generátorokat fejlesztett és készített, igen nagy elismerés kísérte ebbéli tevékenységét. Pista nagyon fiatalon hunyt el tragikus hírtelenséggel és kb. két éve az ő kábel teszt CD gyűjteményéből hozzám került pár lemez. Többek között néhány igen jó Verve CD mellett két CLASSIC RECORDS CD: Charlie Mingus – Tijuana Moods albuma és a Harry Belafonte Sings The Blues című lemez. István ügyelt a minőségre és a lemezeit az akkori „divat” szerint él köszörültette.
 
Hát ez a két 24 karátos arany lemez - nem tudok jobb szót - első hallásra lenyűgözött. Nemcsak a páratlan előadásmód, hanem az, ahogy lejött a nagybetűs ZENE, szóval meghatározó élmény volt.
 

 
Azóta megtudtam azt is, hogy mindkét album zenetörténetileg is mérföldkőnek számít. Bár ez nem szerepel a lemezeken, de az Internet-források alapján úgy tűnik, hogy eredetileg az RCA Living Stereo sorozatában készültek a felvételek. (Itt jegyzem meg, hogy az én CD-im borítója nem egyezik pontosan a képeken láthatókkal, nincs rajtuk egyértelmű utalás az RCA kiadóra és a Living Stereo sorozatra)
 
A Tijuana Moods albumot 1957-ben vették fel, de csak 1962-ben jelent meg a lemez első kiadása. Mingus, az 1979-ben 56 évesen elhunyt bőgős/zenekarvezető egy fiatal trombitásra bízta a fontos szólókat. Clarence Shaw, aki páratlanul szépen játszik a lemezen kevéssel a felvétel után úgy összeveszett Mingus-al, hogy összetörte a trombitáját és hosszú évekre felhagyott a zenéléssel.
 
A Belafonte CD a kiváló énekes egyetlen blues lemeze, egyúttal, az első sztereó lemeze volt.
1958-ban adták ki először. 11 számot tartalmaz, a szép énekhang mellett a zenei kíséret is egészen páratlanul tökéletes.
 
Hát azóta ezek a legjobb CDk a gyűjteményemben és nagyon gyakran előveszem őket, ha új kábel hangját akarom hallani. Amellett, hogy „Full-Frequency” a hangjuk, elképesztően természetesen szólnak. Vajon minek köszönhető ennek a két lemeznek és általában a régi felvételeknek a természetessége? Az egyik fő ok nyilván, hogy abban az időben még természetes hangú kábeleket használtak a felvételeknél és a lemez készítésekor!
 
Az 50-es, 60-as években csak réz vezetőket használtak a kábelekben, nem használtak cryo-kezelést, nem ismerték az agyba-főbe reklámozott OFC vagy az egy-kristály huzalgyártást. Mégis tökéletes felvételek készültek. Ezzel szemben napjainkban divat azzal kérkedni, hogy a kábel vezető anyaga speciális eljárással készül, esetleg nem is egy anyagból, a vezető több fém ötvözete. Mivel a különböző fémek elektromos vezetőképessége erősen eltérő, a fém ötvözetben nyilván megbomlik a tiszta fémekre jellemző elektron vezetési struktúra, nem is igen lehet elképzelni, hogy a természetesség, ami az egységességhez köthető jellemző ezekre a vezetőkre.
 
Ezekkel a kifinomultnak hirdetett gyártástechnológiákkal első hallásra megdöbbentő hangú kábeleket készítenek, van mély van magas (jó sok) de nem természetesek. Hosszú távol nem kellemes a hangjuk. Ennek oka, hogy az emberi fül csodálatosan érzékeny műszer. Az aggyal való kapcsolata révén keletkezik a hallott hang és ezen a módon a múltban rögzült emlékek végtelen sora adja képességünket a természetes hangok felismerésére. A fülünk tehát igen kritikus érzékelő. Valamennyien a természetes hangokat szeretjük, mert minden, ami nem természetes az fáraszt és idegesít bennünket.
 
Én nagyon büszke vagyok arra, hogy az én kábeleim felhasználói a nekem írt köszönő leveleikben (ld. előző hozzászólás) elsőként említik a természetes, nyugodt hangzást.
 
Folyt. köv.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Power-R kábelek
Megfelelő szakismeret (BME Hiradástechnika szak, Mikrohullámú ágazat), különleges anyagokhoz való hozzájutás, nagyon sok kísérletezés és tanulság levonás után ma már - ha hinni lehet a felhasználóknak - különleges minőségű kábelek készülnek elfogadható áron. A kábelek Budapesten saját rendszerben kipróbálhatók.
 
Tápkábel Power-R táp (hőkezeléssel lágyított réz vezetők, teflon és pamut szigetelés, speciális zaj-elnyomó geometria, földelt vagy földeletlen kivitel) ár, hossztól függően: 25… 35 eFt (1…2 m)
 
Hangfal kábel Power-R hangfal (speciális réz vezetők, teflon és pamut szigetelés, normál vagy bi-kábeles kivitel, választható csatlakozók) ár hossztól, kiviteltől és csatlakozótól függően: 25… 50 eFt
 
IC kábel Power-R IC (speciális réz vezetők, teflon és pamut szigetelés, RCA vagy XLR kivitel) ár hossztól, és csatlakozótól függően: 25… 60 eFt
 
Az árak tájékoztató jellegűek, esetenként 30% akciós árkedvezmény! Érdeklődés csak priviben!
 
A kábelekről
A kábelekről sokat lehet mesélni, érdekeseket mondani, meg sok olyat, amitől a szegény olvasó azt se tudja fiú-e vagy lány, annyira nem érti. De azért egy dolog a legfontosabb: a kábel hangja. Az én kábeleimnek nincs semmi titka: nagyon öreg, megnyugodott (kristályszerkezetileg visszarendeződött) huzalokból készülnek, kézi munkával, természetes, vagy azt nagyon közelítő szigeteléssel. A végükre olyan csatlakozó kerül, amilyet az érdeklődő kiván. Ezért is nem mennék jobban bele az árba. Azt is elárulom, hogy nem egy érdeklődőnek ingyen is adtam már kábelt. Ha pontos elképzelése van arról, hogy mit akar, vagy éppen nem tudja, hogy milyen kábel illene a rendszerébe az írjon nekem, névvel és telefon elérhetőséggel, válaszolni fogok rá. cables@freemail.hu, Tel: 359-1781 este

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Hangforrások kábel fejlesztéshez, teszteléshez (II. rész)
 
Ha 2 évvel ezelőtt kellett volna a legjobb minőségű CD lemezeimről írni valószínűleg a FIM lemezeit, és a Triangle „MUSIQUE” című demo lemezét említettem volna.
 

 

 

 
 
Three Blind Mice (TBM) japán lemezgyárat 1970-ben alapították, a 80-as évek elejéig mintegy 130 kiváló minőségű lemezt adtak ki. Valahol - már nem tudom hol - azt olvastam, hogy a japán kormány invesztált nagy pénzt ebbe a kiadóba, azzal a céllal, hogy a gyorsan fejlődő hiradástechnikai ipar számára méltó szinvonalú lemezeket készítsenek. Ez mindenesetre sikerült, a TBM felvételeket, nem annyira a zenei szinvonaluk, hanem a különleges hangminőségük miatt legendás tisztelet övezi. A 80-as években megszünt kiadó lemezeit azóta a JVC, a FIM és más kiadók audiofil lemezeken (xrcd, SACD) jelentették meg.
 
A Jun Fukamachi At Steinway lemez a legjobb zongora felvétel amit én CD-ről hallottam. Egy érdekesség, hogy ezzel a lemezzel egy csomagban kaptam egy másik FIM lemezt, amelyen egy jazz trió játszott, a zongorista ugyancsak Steinway zongorán. Ez utóbbi új, FIM felvétel volt, míg a Fukamachi lemezt 1976-ban vették fel közvetlen lemezre vágással. A CD boríton a FIM vezetője Winston Ma elmeséli, hogy régi vágya volt egy Direct-cut LP újrakiadása és nem könnyen sikerült megszereznie a Toshiba-EMI Japan lemez könyvtárából az LP egyetlen érintetlen példányát. A lemezt a biztonság kedvéért jól becsomagolva, a térdén tartva vitte a hosszú repülő úton Amerikába. Ami érdekesség, hogy az LP-ről lejátszott lemezen sokkal jobban szól a zongora, mint a FIM vadi új saját felvételén. Ez utóbbi lemezt nem is tartottam meg, mert a másikhoz képest kiábrándítóan szólt.
 
A Triangle Electroacoustique Musique című lemezén 22 felvétel szólal meg. Ez egy elég ritka CD, főleg másolt példányait láttam embereknél, én nagy nehezen magától a cégtől megszereztem. Érdekelne hogy szól ez a lemez FLAC formátumban. Ez a CD a kábel fejlesztést „végigélte” nagyjából akkor kaptam, amikor elkezdtem kábelekkel foglalkozni és egyre jobban szólt, ami nem minden CDm-re mondható el. Ebben még mindig van tartalék.
 
Hogy mi változott 2 év alatt nálam a legjobb lemez tekintetében, azt legközelebb leírom…
 
Ja és még egy hasznos oldal: itt megszünt lemezgyárakról van rövid leírás Defunct Record Labels

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Mi a gond:
Valaki betett egy hirdetést gramofon tűs dobozokról.
Nyilván nem tudta mint fórumozó mi az a gramofon.Valaki még a mikrobarázdát is felhozta.(Gramofonhoz )
A gramofonhoz volt fa, bambusz, fém tű, ahogy azt NJ megjegyezte.
 
(Ha többen figyelnének, nem lenne annyi félreértés.)
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”