Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerinted jó lehet az, ha külön erek vannak magas és mély hangra? Ettől még ennek lehet hihetetlenül profi hangja, írtózatos mélyekkel, meg csilingelő magasakkal. De hogy nem természetes hang az biztos.


 
Félreértés ne essék, nem vitatkozni szándékoztam, csak a véleményére voltam kíváncsi. Az én műszaki felkészültségem nulla, de a rendszerben a kábelek szerepét egy szintre helyezem a többi komponensével.Ehhez kellett az is, hogy több a fórumon forgó diy kábelt hallgassak meg saját rendszerben, több neves gyártó termékével egyetemben. A profi hangot nem tudom értelmezni, az irtózatos mélyek, túlzott csilingelő magasak pedig bántják a fülemet.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az audio technikában megoszlik a vélemény arról, hogy milyen frekvenciákat kell átvinni a „jó hanghoz” az én saját véleményem, hogy 100 kHz-ig biztosan.
A legjobb kimenőtrafós csöves végfokok se nagyon visznek át 30-40kHz felett, sőt, inkább 20-30kHz határfreki a jellemző. Mégis, kitűnően lehet hallani a drótvastagság okozta eltérést, ami rézdrótnál nem csak a magastartományban jelentkezik. Az ezüst jól hallhatóan másképpen viselkedik, a két tapasztalat pedig már önmagában is komoly kételyt ébreszt az efféle, pofonegyszerű kábel-hipotézisek irányába.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Akkor egy ilyen felépítésű, tömör réz vezetőkből készített kábel egy félresikerült darab


 
Szerinted jó lehet az, ha külön erek vannak magas és mély hangra? Ettől még ennek lehet hihetetlenül profi hangja, írtózatos mélyekkel, meg csilingelő magasakkal. De hogy nem természetes hang az biztos.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hangfalkábelekről
 
Persze a hangszóró meghajtáshoz elég nagy áramok kellenek, tehát jópár vékony vezető kell a hangfal kábelbe. Ezek geometriai elhelyezése,az igazi kérdés, amit meg kell oldani.
 


 
Akkor egy ilyen felépítésű, tömör réz vezetőkből készített kábel egy félresikerült darab


Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Szia!
 
Szerintem a hangfalkábelen uaz az info (jelalak) megy, mint az IC-n. A behatolási mélység az nem egy éles határ, folyamatos az átmenet, nekem mindig a vékonyabb szólt jobban kettő összehasonlításakor.
 
Miért bontja meg: mert a nagyfrekis összetevők az ezüst rétegben haladnak gyorsabban, valamivel kisebb ellenállást látva.


 
Emberke, kábelekkel foglalkozol, Fülelek is ért egy keveset a kábel varázshoz. Az ő felvetése a hangfal kontra IC az, hogy egy IC az nagy-impedanciás pontokat köt össze, egyszerűbb esetben 1kohm meghajtó és 50kohm fogadó oldalt, tehát itt nem áram jellegű kapcsolat működik, hanem feszültség. Vagyis például az IC-vezető ohmikus ellenállása 100kHz-en 1ohm, 10Hz-en meg 0,5ohm semmit nem számít az 50kohmhoz képest.
Azon kívül 100kHz környékén már kevésbé fontos a DC ellenállás, többet befolyásol a szórt kapacitás, szórt induktivitás, és a vezető felületén közlekedő eltolási áram, ahol a dielektrikum közlekedik a jel, áram, feszültség egy része.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Miért kell 100kHz határfrekvenciát venni alapul?? Összekötő kábelnél értem, de hangszórókábelnél nem.
Ha jobban utánaszámolnál, még úgy is 0,2mm a behatolási mélység.
Mi az, hogy "megbontja a hangképet?? És mi a műszaki magyarázata?
Kiragadsz egy műszaki paramétert, és ráfogod, hogy attól jó?
Legalább harmincféle (de lehet még több is) indokot lehetne találni, mi kell ahhoz, hogy jó hangú legyen egy audio kábel.


 
Szia!
 
Szerintem a hangfalkábelen uaz az info (jelalak) megy, mint az IC-n. A behatolási mélység az nem egy éles határ, folyamatos az átmenet, nekem mindig a vékonyabb szólt jobban kettő összehasonlításakor.
 
Miért bontja meg: mert a nagyfrekis összetevők az ezüst rétegben haladnak gyorsabban, valamivel kisebb ellenállást látva.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Hangfalkábelekről
 
Aki azt mondja, hogy mindent tud a hangfalbábelekről az nem mond igazat. Én megpróbálom leírni, amire án rájöttem pár év alatt, amióta készítek hangfal kábeleket. Ez ellentmond az általános nézetnek, de nálam bevált.
 
Skin-hatás (bőr-hatás)
 

 
 
A skin-hatás váltóáramnál fellépő hatás, amelynek lényege az, hogy nagyfrekvenciákon az áram döntő része a vezető külső felülete mentén halad, míg a alacsony frekvencián és egyenáramnál a vezető teljes keresztmetszetében. A skin-hatás következménye, hogy a magas frekvenciájú áram gyakorlatilag a vezető felületéhez közel halad csak így nagyobb ellenállást „lát”, a nagyfrekvenciás jelösszetevők amplitúdója lecsökken - elvész a magas hang.
 
Ez a leosztás akkor nem jön létre, ha a vezető, jelen esetben a hangfal kábel ere nagyon kis keresztmetszetű. Az audio technikában megoszlik a vélemény arról, hogy milyen frekvenciákat kell átvinni a „jó hanghoz” az én saját véleményem, hogy 100 kHz-ig biztosan. Ehhez pedig a skin-hatás miatt igen kis átmérő tartozik (0,1 mm alatt). Persze a hangszóró meghajtáshoz elég nagy áramok kellenek, tehát jópár vékony vezető kell a hangfal kábelbe. Ezek geometriai elhelyezése,az igazi kérdés, amit meg kell oldani.
 
Nekem a fenti elv bevált, a topik elején beíró használók is igazolják ezt. Persze másképp is meg lehet oldani a jó magas hang átvitelt, pl. a réz vezető felületi ezüstözésével, de ez megbontja a hangképet, nem lesz természetes a hang. Ja és még valami: ha valaki azt hinné, hogy a fenti szerkezetű kábelnek nincsenek mélyhangjai, az nagyot téved. Kiváló, megfogott mélyek érhetők el így.


Miért kell 100kHz határfrekvenciát venni alapul?? Összekötő kábelnél értem, de hangszórókábelnél nem.
Ha jobban utánaszámolnál, még úgy is 0,2mm a behatolási mélység.
Mi az, hogy "megbontja a hangképet?? És mi a műszaki magyarázata?
Kiragadsz egy műszaki paramétert, és ráfogod, hogy attól jó?
Legalább harmincféle (de lehet még több is) indokot lehetne találni, mi kell ahhoz, hogy jó hangú legyen egy audio kábel.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Hangfalkábelekről
 
Aki azt mondja, hogy mindent tud a hangfalbábelekről az nem mond igazat. Én megpróbálom leírni, amire án rájöttem pár év alatt, amióta készítek hangfal kábeleket. Ez ellentmond az általános nézetnek, de nálam bevált.
 
Skin-hatás (bőr-hatás)
 

 
 
A skin-hatás váltóáramnál fellépő hatás, amelynek lényege az, hogy nagyfrekvenciákon az áram döntő része a vezető külső felülete mentén halad, míg a alacsony frekvencián és egyenáramnál a vezető teljes keresztmetszetében. A skin-hatás következménye, hogy a magas frekvenciájú áram gyakorlatilag a vezető felületéhez közel halad csak így nagyobb ellenállást „lát”, a nagyfrekvenciás jelösszetevők amplitúdója lecsökken - elvész a magas hang.
 
Ez a leosztás akkor nem jön létre, ha a vezető, jelen esetben a hangfal kábel ere nagyon kis keresztmetszetű. Az audio technikában megoszlik a vélemény arról, hogy milyen frekvenciákat kell átvinni a „jó hanghoz” az én saját véleményem, hogy 100 kHz-ig biztosan. Ehhez pedig a skin-hatás miatt igen kis átmérő tartozik (0,1 mm alatt). Persze a hangszóró meghajtáshoz elég nagy áramok kellenek, tehát jópár vékony vezető kell a hangfal kábelbe. Ezek geometriai elhelyezése,az igazi kérdés, amit meg kell oldani.
 
Nekem a fenti elv bevált, a topik elején beíró használók is igazolják ezt. Persze másképp is meg lehet oldani a jó magas hang átvitelt, pl. a réz vezető felületi ezüstözésével, de ez megbontja a hangképet, nem lesz természetes a hang. Ja és még valami: ha valaki azt hinné, hogy a fenti szerkezetű kábelnek nincsenek mélyhangjai, az nagyot téved. Kiváló, megfogott mélyek érhetők el így.

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



Konkrétumnak ez pl. teljesen jó. Kellemetlen helyzetbe lehet hozni igen drága rendszereket is egy AC/DC nótával.


Big gun! !36_7_11.gif

Avatar
soliton
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2007.04.16., hétf. 10:10
Értékelés: 5

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: soliton »






Szerintem is egy Wágner opera az igazi kihívás.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Jó reggelt és szép napot mindenkinek! Nálam véget ért a tápkábel akció, ezen a héten a hangfal kábelek árából kaphat engedményt aki megkeres levélben, névvel telefonszámmal.
 
A délelőtt folyamán az érdeklődőknek leírnék egy pár dolgot, amit én megtudtam, megtapasztaltam hangfal kábelekkel kapcsolatban. Ha valaki hozzászól saját tapasztalataival, azt örömmel veszem!

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem meg fel kell tenni egy Wagner operát.Az jelenti az igazi kihívást.


 


Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Szerintem meg fel kell tenni egy Wagner operát.Az jelenti az igazi kihívást.
 

Továbbra is azt mondom a ROCK- zene úgy általánosságban , jelenti a legnagyobb kihívást a rendszerek többségének


Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



Jaj, már kezdek én is ideges lenni, gondolkoztam is azon sokat, érdemes-e még hozzászólnom az ezerszer megrágott kábel funkció témához.
 
A kábel dolga az, hogy észrevétlen legyen, ne legyen meghatározó, ami persze nem megy hiba nélkül, de a hibákat kell minimalizálni. Itt persze bejön egy szokásos hifis betegség, a kábelekkel korrigáljunk készülék hibákat ... nem is folytatom, ennek van az enyhébb megközelítése, a kábel és készülék illeszkedjen, egymás hibáit ne erősítse hanem kompenzálja. Csak ilyenkor vegyük már számításba, a kábel töredékben meghatározó hallható befolyású hangra mint az általa összekötött két komponens. (a nagyon durva eseteket most kihagynám) Persze ez a töredék is kihallatszik, nem vitás, és olyan szívesen cserélgetnek, próbálgatnak hifisek összekötő drótokat, mert ez olyan gyors és élvezetes passzió.
 
Szóval a kábel ne legyen szereplő, ne legyen látható befolyása a hangra. Ezt legtisztábban akkor érjük el, amikor nincs is kábel, mert kompakt a rendszer, na jó egy hálózati és hangfal kábel azért előfordul, de van olyan is amikor ezek sincsenek. Persze a kompakt készüléknél nem működik kábelcserélgetős hifis szórakozás.
 
(a készülék belső drótokat most nem citálnám elő)


 


Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Konkrétumnak ez pl. teljesen jó. Kellemetlen helyzetbe lehet hozni igen drága rendszereket is egy AC/DC nótával.


 
Még azzal! Annál kicsit gyorsabbal és bonyolultabbal...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Mondj légyszi konkrét dolgokat ! Konkrét berendezésekről , lemezekről stb beszéljünk! Több konkrétumot tőled , hogy lehessen belőle tanulni ! Mert itt csak rébuszokban fogalmazol! Továbbra is azt mondom a ROCK- zene úgy általánosságban , jelenti a legnagyobb kihívást a rendszerek többségének


 
Konkrétumnak ez pl. teljesen jó. Kellemetlen helyzetbe lehet hozni igen drága rendszereket is egy AC/DC nótával.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem szabad abban bízni, hogy majd bejáródik a kábel, később lesz igazi a hangja. A bejáródás csak finomít a hangon
Kábele válogatja, a változás mértéke -akár- óriási is lehet. Össze kell ereszteni ugyanolyan nullperces és hónapokig járatott kábeleket, innentől nem hitkérdés...

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Mondj légyszi konkrét dolgokat ! Konkrét berendezésekről , lemezekről stb beszéljünk! Több konkrétumot tőled , hogy lehessen belőle tanulni ! Mert itt csak rébuszokban fogalmazol! Továbbra is azt mondom a ROCK- zene úgy általánosságban , jelenti a legnagyobb kihívást a rendszerek többségének


 
Ezt, ha jól látom nem nekem írtad, de hozzászólnék. Pár éve véletlenül belebotlottam a net-en egy angol Hi-Fi szalon hírdetésébe: megszüntek és kiárúsítottak vagy 30 féle audiofil lemezt nagyon olcsón, magyar forintban úgy 1000 Ft. körül. Rendeltem egy tucat lemezt, nagyon jó lemezeket kaptam, többek közt az egyetlen Clarity Records CD-met (Arthur Blythe - Night song).
 

De volt a lemezek között egy, Terje Tonenesen hegedűs Attack! c. lemeze, ami nagyon nem tetszett. Kifejezetten rossz felvételnek tünt, nem is értettem, miért árulták egy angol Hi-Fi szalonban.
Aztán tavaly elvetődtem valakihez, akinek tényleg high-endes rendszere van. Egyik alkalommal elvittem az Attack! c. lemezt és mindketten ledöbbentünk a minőségén. Azon a rendszeren élményszerűen szólalt meg ez a CD. Tehát én azt mondom, hogy például az Attack! lemez nagy kihívást jelent egy rendszernek.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Szerintem vannak jó és rossz komponensek, valamint jó és rossz kábelek; nagy általánosságban.
Rossz rendszert nem lehet jó kábellel feljavítani.
Jó rendszert rossz kábellel le lehet rontani, ekkor ha jó - rendszerszinergista - kábellel váltjuk le a régit, csak a szinergia áll helyre és lesz élvezetes, jó hang, nem pedig a rendszer javul föl.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



 
Tehát - ha jól értem a szavaidat - azt a véleményt képviseled, ha bármilyen rendszerbe jó kábeleket építünk, akkor garantáltan jó hangot kapunk a lánc többi elemétől függetlenül.


 
Egy nem kiemelkedő rendszerben jó kábelekkel jó hangot, a nagyon jó kábelekkel nagyon jó hangot lehet elvárni. De azt én nem írtam sehol, hogy nem számítanak a rendszer többi elemei. De nem annyit számítanak mint a kábelek. Tehát egy gyengébb készülékekből álló rendszer az én véleményem szerint jobban szólhat nagyon jó kábelekkel, mint egy nagyon jó rendszer rossz kábelekkel. Az általános elmélet szerint ez fordítva van, mindenki jobb készülékkel szeretné elérni az előrelépést hangban. Az én tapasztalataim viszont a kábelek fontosságát bizonyították. És különösen fontosak a tápkábelek!

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



A hitemről eddig egy szó sem esett, én csupán az érvelésedre lettem volna kíváncsi, de szívesen leírom a magam véleményét is. Bármit változtatok egy rendszerben, annak hatása lesz az eredő produkcióra. Hogy melyik változtatásnak mekkora hatása lesz, az függ a változtatott egységtől, a környezetétől és a véleményt alkotótól egyaránt. Egy idegen rendszert hallva nem tudom csak a felhasznált kábeleket megítélni, hiszen a teljes rendszer produkcióját hallom. Hogy a hifisták mikor melyik részegységnek nyilvánítanak nagyobb jelentőséget, az erősen divatfüggő. A közelmúltban a D/A konverterek voltak kiemelve, korábban mindenki erősítőket cserélgetett, most éppen a kábelekre figyelünk különös szinten. Ki tudja, jövőre mi lesz a fő csapásirány?
 
Tehát - ha jól értem a szavaidat - azt a véleményt képviseled, ha bármilyen rendszerbe jó kábeleket építünk, akkor garantáltan jó hangot kapunk a lánc többi elemétől függetlenül.


 
Mondj légyszi konkrét dolgokat ! Konkrét berendezésekről , lemezekről stb beszéljünk! Több konkrétumot tőled , hogy lehessen belőle tanulni ! Mert itt csak rébuszokban fogalmazol! Továbbra is azt mondom a ROCK- zene úgy általánosságban , jelenti a legnagyobb kihívást a rendszerek többségének

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hogy miért a kábelek határozzák meg alapvetően a rendszerek azt nem tudom. De ezt tapasztaltam. Nem egy, több esetben. Ez az én tapasztalatom, a Tiéd nem tudom mi. Lehet, hogy Te azt tapasztaltad, amikor több kábelt cseréltél egy rendszerben, hogy változatlan maradt a rendszer hangja. Ha Te így találtad, az a Te dolgod!
 
Semmiképp sem akarlak meggyőzni arról, amit Te nem tudsz elhinni. A Te dolgod, hogy mit hiszel!


 
A hitemről eddig egy szó sem esett, én csupán az érvelésedre lettem volna kíváncsi, de szívesen leírom a magam véleményét is. Bármit változtatok egy rendszerben, annak hatása lesz az eredő produkcióra. Hogy melyik változtatásnak mekkora hatása lesz, az függ a változtatott egységtől, a környezetétől és a véleményt alkotótól egyaránt. Egy idegen rendszert hallva nem tudom csak a felhasznált kábeleket megítélni, hiszen a teljes rendszer produkcióját hallom. Hogy a hifisták mikor melyik részegységnek nyilvánítanak nagyobb jelentőséget, az erősen divatfüggő. A közelmúltban a D/A konverterek voltak kiemelve, korábban mindenki erősítőket cserélgetett, most éppen a kábelekre figyelünk különös szinten. Ki tudja, jövőre mi lesz a fő csapásirány?
 
Tehát - ha jól értem a szavaidat - azt a véleményt képviseled, ha bármilyen rendszerbe jó kábeleket építünk, akkor garantáltan jó hangot kapunk a lánc többi elemétől függetlenül.

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: qqriq »



Hogy miért a kábelek határozzák meg alapvetően a rendszerek azt nem tudom. De ezt tapasztaltam. Nem egy, több esetben. Ez az én tapasztalatom.....


 
Ezek szerint ha az erősítőt cserélgetem a rendszeremben, akkor az fogja alapvetően meghatározni a rendszer hangját?
Tévedés ne essék, nem azt állítom, hogy a megfelelő kábel megtalálása nem befolyásolja a végeredményt, de szvsz nincs akkora a szerepe, mint szerinted. Hogy is szokták emlegetni, ha egy rendszert összeállítasz, mire hány %-t költsd el a rászánt összegnek?
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Hogy miért a kábelek határozzák meg alapvetően a rendszerek azt nem tudom. De ezt tapasztaltam. Nem egy, több esetben. Ez az én tapasztalatom, a Tiéd nem tudom mi. Lehet, hogy Te azt tapasztaltad, amikor több kábelt cseréltél egy rendszerben, hogy változatlan maradt a rendszer hangja. Ha Te így találtad, az a Te dolgod!
 
Semmiképp sem akarlak meggyőzni arról, amit Te nem tudsz elhinni. A Te dolgod, hogy mit hiszel!


 
Jaj, már kezdek én is ideges lenni, gondolkoztam is azon sokat, érdemes-e még hozzászólnom az ezerszer megrágott kábel funkció témához.
 
A kábel dolga az, hogy észrevétlen legyen, ne legyen meghatározó, ami persze nem megy hiba nélkül, de a hibákat kell minimalizálni. Itt persze bejön egy szokásos hifis betegség, a kábelekkel korrigáljunk készülék hibákat ... nem is folytatom, ennek van az enyhébb megközelítése, a kábel és készülék illeszkedjen, egymás hibáit ne erősítse hanem kompenzálja. Csak ilyenkor vegyük már számításba, a kábel töredékben meghatározó hallható befolyású hangra mint az általa összekötött két komponens. (a nagyon durva eseteket most kihagynám) Persze ez a töredék is kihallatszik, nem vitás, és olyan szívesen cserélgetnek, próbálgatnak hifisek összekötő drótokat, mert ez olyan gyors és élvezetes passzió.
 
Szóval a kábel ne legyen szereplő, ne legyen látható befolyása a hangra. Ezt legtisztábban akkor érjük el, amikor nincs is kábel, mert kompakt a rendszer, na jó egy hálózati és hangfal kábel azért előfordul, de van olyan is amikor ezek sincsenek. Persze a kompakt készüléknél nem működik kábelcserélgetős hifis szórakozás.
 
(a készülék belső drótokat most nem citálnám elő)

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Mindezen szőrözésektől függetlenül tényleg érdekelne, szerinted miért a kábelek határozzák meg egy rendszer hangzását és miként képesek azt javítani.


 
Hogy miért a kábelek határozzák meg alapvetően a rendszerek azt nem tudom. De ezt tapasztaltam. Nem egy, több esetben. Ez az én tapasztalatom, a Tiéd nem tudom mi. Lehet, hogy Te azt tapasztaltad, amikor több kábelt cseréltél egy rendszerben, hogy változatlan maradt a rendszer hangja. Ha Te így találtad, az a Te dolgod!
 
Semmiképp sem akarlak meggyőzni arról, amit Te nem tudsz elhinni. A Te dolgod, hogy mit hiszel!

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”