Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Mennyit számítanak a csatlakozók a kábeleken? 2. rész


Amikor elkezdtem a kábelezést egy nagyon hozzáértő ember, akinek most nem írnám le a nevét a következő tanácsot adta:
„ Ha kábeleket akar készíteni adok egy jó tanácsot. Csinálhat bármilyen kábelt egy valamire vigyázzon drágán adja. Az embereknek nincs fülük a zenéhez és ha valami drága, akkor azt hiszik jó is.”

Hát én pont ellenkezőleg gondolkodtam erről és máig arra törekszem, hogy nagyon reális áron adjam a kábeleimet. A kábelek árának összetevője a csatlakozók ára, igyekszem olcsó, de jó minőségű csatlakozókat tenni a kábeleimre. Gyorsan megjegyezném itt, hogy ennek megfelelően érdemes konzultálni velem, ha valaki csatlakozót cserélne a kábeleimen. Előfordulhat ugyanis, hogy a drágább csatlakozóval rosszabb lesz a hang.

A hálózati kábeleimen régóta egy jól bevált Legrand/Kopp csatlakozó párt használok. Pár éve kipróbáltam egy sokkal szebb, de jóval drágább Viborg catlakozó párt, de ezek a csatik rontottak a hangzáson.

Viborg csalodás.jpg
Viborg csalodás.jpg (38.8 KiB) Megtekintve 8263 alkalommal

Most viszont belecsaptam a lecsóba, vettem egy pár Neotech csúcs hálózati csatit és holnap felteszem egy Power-R Live 2 kábelre. Ja, hogy drágább a két csati mint egy komplett Live 2? Igaz! De legyen egyszer kép arról, hogy mit ad hozzá a csúcs technológia egy bevált, nagyon dicsért kábel hangjához.

Neotech hálózati csatlakozok.jpg
Neotech hálózati csatlakozok.jpg (22.13 KiB) Megtekintve 8263 alkalommal

Akit érdekel az eredmény írjon nekem a cables@freemail.hu címemre!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Mennyit számítanak a csatlakozók a kábeleken?


Minden túlzás nélkül, nagyon sokat! Jó és rossz irányban egyaránt. Az érdekes ebben az az, hogy téved aki arra gondol, hogy drágább csatlakozóval biztosan jobban szól egy kábel. Ezt jól illusztrálja az alábbi friss történet.

Egy Live Magnum hangfal kábelt vett tőlem egy vidéki vevő és már másnap nagyon kedvező véleményt írt róla, de feltett egy kérdést: Van egy drága F_Y_Z hangfal csati készletem, ha felviszem a kábelt ráteszed azokat a te csatijaid helyett? Felhívtam és mondtam, hogy ne autózzon ezért órákat, cserélje le ő maga, nagyon egyszerű. Másnap rákérdeztem, hogy lecserélte-e a csatikat. A válaszát szó szerint idézem:

" Igen és nem volt meggyőző. Az egész hang testesebb lett és van egy saját hangja a csatlakozónak, de elvesztek belőle finomságok amik a tetején voltak. Szerintem visszakerül a régi rá."

Szóval a híres gyártó csaknem 10szeres árú csatlakozói rontottak a hangzáson, vissza kellett tenni az eredeti egyszerű csatlakozókat, amelyekkel én szerelem a kábeleimet. Ez engem is meglepett, de bizonyos értelemben jó érzéssel töltött el. Ha én is azokat a márkás csatlakozókat használnám kétszer annyiba kerülne a Live Magnum és még a hangja is rosszabb lenne.

Nagyon sokan előnyben részesítik a robusztus kivitelű, mutatós csatlakozókat és arra gondolnak, ha lecserélnek egy egyszerű, csatlakozót egy drágábbra attól jobb lesz a hangzás. Hát nem biztos...

Z-banan dugó.jpg
Z-banan dugó.jpg (22.26 KiB) Megtekintve 8634 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Javaslatok a Noise killer MAX használatával kapcsolatban

Hatékony a zaj ellen.jpg
Hatékony a zaj ellen.jpg (13.49 KiB) Megtekintve 8337 alkalommal

A Noise killer MAX nagyon hatékony eszköz, de fontos, hogy megtaláljuk azt a hálózati csatlakozót, ahol a legeredményesebben fejti ki zajelnyomó hatását. Mindenhol hallható a hatása az eddigi tapasztalatok szerint, de minden rendszerben találtunk olyan pontot, ahol kiemelkedően teljesít. Hogy melyik ponton a leghatékonyabb az függ a lakás hálózati vezetékezésétől és a rendszerünk készülékeitől és azok tápellátásának szervezésétől (elosztó, tápegységek stb.). Az én rendszeremben például az egyik üres fali hálózati dugó a legjobb hely, van akinél ugyanígy a fali csatiba dugva a leghatásosabb, másoknál a rendszer közös elosztójában hat a legjobban.
Hatása élőbb, dinamikusabb zene, tisztább hangzás.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Elégedett a rendszere hangjával? De azért gondolkodik azon hogy szólna egy jobb készülékkel vagy jobb hangfalakkal?
Esetleg már van is jelölt a továbblépésre? Mielőtt meghallgatná azt tegyen egy próbát, hogy szól a rendszere egy Live Magnum hangfal kábellel!

A hét végén csekély összegű letét ellenében tesztelheti! Nem fogja megbánni, az garantált!

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----

Mitől érdemel babérkoszorút a Noise killer MAX?

Zaj gyilkos.jpg
Zaj gyilkos.jpg (52.76 KiB) Megtekintve 9129 alkalommal

Két dolog miatt. Az egyik a kiemelkedően békés természete. Nem változtat semmit a rendszerünk hangjának jellegén és a hangszínén. A másik dolog pedig az, hogy nagyon durva a hálózati zajjal. Nagyon odavág neki.

Odavág a zajnak.jpg
Odavág a zajnak.jpg (32.54 KiB) Megtekintve 9129 alkalommal

Ennek hatása, a kristály tiszta és jóval dinamikusabb hangzás. Az élőbb, természetesebb zene.

Ha tesztelné saját rendszerében írjon a cables@freemail.hu mail címre.
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ez meg mi ez.jpg
Ez meg mi ez.jpg (57.46 KiB) Megtekintve 9175 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Hallgasson a fülére!

Kristálytiszta hangzás nagy dinamika.jpg
Kristálytiszta hangzás nagy dinamika.jpg (13.64 KiB) Megtekintve 9172 alkalommal

Tesztelje a hét végén saját rendszerében a Power-R Live Magnum hangfal kábelt!

Többféle hossz és saját jumperes változat is tesztelhető!

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Kábel fejlesztés a fejekben és a valóságban

Sokan vannak akik úgy képzelik el a kábel fejlesztést, hogy az okos mérnök leül a számítógépe elé, megad néhány elvárt paramétert egy ügyes programnak és pár perc múlva megjelenik az eredmény, a varázslatos hangú kábel rajza, amit csak meg kell építeni és mehet a kábel a Bemutató terembe és a Hi-Fi Showra elkápráztatni a vásárlókat!

A valóságban ez egy kicsit másképp megy, legalább is az én gyakorlatomban. Én mikrohullámú ágazaton végeztem a Budapesti Műszaki Egyetemen és ott a jelterjedés kiemelt téma volt. A képzés lényege, hogy megtanítják az embert "elektronikusan gondolkodni" kialakul egy szemlélet ami segít elképzelni, hogy mi rontja a kábelek hangját. Nagyon sok minden: a rossz huzal anyag, a rossz huzal átmérő, a rossz huzal elrendezés, a rossz köpeny anyag, a rosszul megválasztott csatlakozó, a rossz, túl sok ónnal végzett forrasztás stb. Aztán kigondol az ember egy optimális elrendezést és készít egy kábelt. Meghallgatja, elviszi más rendszerekbe tesztelni más kábelek ellenében. Utána elkezd gondolkodni azon, amit hallott és változtat valamit a kábelen. Aztán kezdődik újra a tesztelés, aztán a gondolkodás. És ez így megy heteken, hónapokon, éveken át. Hát valahogy így megy a kábel fejlesztés.

Így történt ez a Live Magnum hangfal kábel esetében is, amely az eddigi Power-R hangfal kábeleknél jóval dinamikusabb, emellett természetesebb és nyugodtabb hangú. Nem túlzás azt mondani rá, hogy felteszi a koronát a meglévő rendszerek hangjára. Több rendszerben teszteltük kimagaslóan jó eredménnyel!

Érdeklődés, tesztelés: cables@freemail.hu
Magnum 700px.jpg
Magnum 700px.jpg (138.99 KiB) Megtekintve 10193 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Live Magnum megkoronáz.jpg
Live Magnum megkoronáz.jpg (13.47 KiB) Megtekintve 10123 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Power-R meglepetés.jpg
Power-R meglepetés.jpg (9.71 KiB) Megtekintve 10062 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Hálózati kábelek

Pár hónapja megismerkedtem egy idős úrral. Rám írt és hálózati kábelek után érdeklődött, nagyon visszafogottan, megemlítve, hogy régi motoros az audió hobbiban és elég jó hálózati kábelei vannak, de azért tenne egy próbát az enyémekkel. Megvolt a próba és maradtak nála a Power-R Live2 hálózatik. Ha jól emlékszem komoly LessLoss kábelek kerültek ki a rendszeréből. Aztán pár hét múlva még kért tesztre hálózati kábeleket többek között az aktív hangfalaihoz. Ott is maradtak az én kábeleim. Mindig kedvesen elhozta nekem megmutatni a drága csatlakozókkal szerelt vastag, merev hálózati kábeleket amik kikerültek a rendszeréből és hitetlenkedve kérdezte, hogy miként lehet dinamikusabb a hangzás egy könnyű, hajlékony, látszólag vékony kábellel. Hát azért, mert a döntő különbség a hálózati kábelek között nem az áram hozzávezetésben, hanem sokkal inkább a zaj elnyomásban van.

Monoblokkok, aktív hangfalak táplálására teljesen egyforma hálózati kábeleket kell használni. Mint az alábbi páros.

Érdeklődés, teszt: cables@freemail.hu

Egyforma Live 2 hálózati kábelek.jpg
Egyforma Live 2 hálózati kábelek.jpg (107.27 KiB) Megtekintve 10100 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---

Szereti a nagy dinamikát? És a kivételesen jó felbontást?

Ha igen teszteljen egy újdonságot a hétvégén!

P1160574a.jpg
P1160574a.jpg (52.66 KiB) Megtekintve 9742 alkalommal

Power-R Live Magnum (A Live hangfal kábelek nagy tesója)

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
CDdemag500.jpg
CDdemag500.jpg (28.9 KiB) Megtekintve 9823 alkalommal
LP Demag 600.jpg
LP Demag 600.jpg (60.78 KiB) Megtekintve 9823 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Sikerült új gyártót találnom a CD és az LP Demag eszközökre. Korlátozott példányban van tehát ezekből ismét!

Demagelolap2.jpg
Demagelolap2.jpg (23.8 KiB) Megtekintve 9693 alkalommal
LP Demag Használata.jpg
LP Demag Használata.jpg (57.04 KiB) Megtekintve 9693 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Az audió hobbi egyre inkább a zajelnyomás sikerességéről szól.

Bárki dönthet így vagy úgy, de...

Kell a zajgát!.jpg
Kell a zajgát!.jpg (62.24 KiB) Megtekintve 9638 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---
A legújabb Power-R hálózati kábel. A külső nem sokban tér el a Power-R Live és Live2 kábelektől, a nem látható huzalozás annál jobban eltér. Jó irányba, a kisebb zaj és nagyobb dinamika felé. Érdemes tesztelni!

Power-R Live2S.jpg
Power-R Live2S.jpg (40.14 KiB) Megtekintve 9483 alkalommal

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Zajgát hatás.jpg
Zajgát hatás.jpg (38.61 KiB) Megtekintve 9479 alkalommal
-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

karácsony.jpg
karácsony.jpg (207.74 KiB) Megtekintve 9537 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Újdonság

Hozzászólás Szerző: cables »

Zaj vagy Zene kell.jpg
Zaj vagy Zene kell.jpg (28.25 KiB) Megtekintve 9555 alkalommal
Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Noise killer (Zajölő)
Noise killer zajcsökkentő.jpg
Noise killer zajcsökkentő.jpg (26.75 KiB) Megtekintve 9475 alkalommal

Tesztelték a hatását komoly hálózati szűrőket használó rendszerben

...a készülékek egyik része egy Nordost Thor, másik részük egy Keces hálózati tápszűrőn át kap áramot. Mivel a tápszűrők minden kimenete foglalt, így a szoba hátsó részében található dugaljzatába dugtam be a Noise Killert. A hatása egyértelműen hallható, nőtt a zene felbontása, közelebb került a természetes hangzáshoz. Párszor kihúztam, hallgattam, visszadugtam, aztán abbahagytam a próbálgatást, mert egyértelműen jobb vele zenét hallgatni.
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----

Újdonság

2080c.jpg
2080c.jpg (66.27 KiB) Megtekintve 9074 alkalommal

Borotva csatlakozós hálózati kábel zajszűrő huzalozással.

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Tesztelje a Live 2 hálózati kábeleket saját rendszerében

Monoblokkok és aktív hangfalak táplálására célszerű teljesen egyforma hálózati kábeleket használni. A hét végén saját rendszerében tapasztalhatja meg mire képes két teljesen azonos felépítésű, 1,5 m-es Power-R Live 2 hálózati!

Egyforma Live 2 hálózati kábelek.jpg
Egyforma Live 2 hálózati kábelek.jpg (107.27 KiB) Megtekintve 9262 alkalommal

Hajlékony, könnyen kezelhető kábelek, a dinamika és a felbontás kiemelkedő!

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Villamos zavarok és az ellenük való védekezés

Az audió rendszerek hangminőségére rendkívül rossz hatással vannak a villamos zavarok. Nagyon nehéz ezek ellen védekezni, mert a technikai fejlődés szinte napról napra új zavarforrásokat eredményez. Tulajdonképpen csak egy dolog biztos: a hagyományos módszerek pl. a zavarszűrős elosztók használata nem elegendő a hatékony védelemhez. A nagy kábel gyártó cégek termékválasztékában egyre nagyobb szerepet kapnak a zavarszűrő eszközök, amelyek azonban igen drágák.

Tisztelettel felhívnám az erre járó olvasók figyelmét néhány Power-R zavarszűrő/zavarelnyomó eszközre, amelyek több rendszerben beváltak és az áruk is olyan, hogy bárki számára elérhetők.

Érdeklődés, teszt: cables@freemail.hu

Többoldalú zajvédelem.jpg
Többoldalú zajvédelem.jpg (49.7 KiB) Megtekintve 9015 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Figyelem! Figyelem!

Néhány napig Balatonfüreden elérhetők tesztelésre a legujabb Power-R termékek. A Live 2S hangfal kábel és a zaj csökkentő eszközök a VFmax-től a legujabb, még nagyon kevesek által tesztelt Noise killer hálózati zajcsökkentőig.

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Hangfal kábel másképp - Power-R Live 2S


Nagyjából kétféle módon lehet hangfal kábelt fejleszteni: követve a nagy kábel gyárak gondolatmenetét drága nemesfém huzalok, nagy keresztmetszet, elegáns feliratozott köpeny, robusztus villák a végeken, vagy azzal szembe menve.

Mit mond egy neves angol gyártó a hangfal kábelekről? Legyen minél kisebb ellenállás… max. a hangfal ellenállás 5%-a, 8 ohm esetén legfeljebb 0,4 ohm, de minél kisebb annál jobb. Igaz ez? Hát nem, nagyon nem!

Cambridge Audio ajánlás.jpg
Cambridge Audio ajánlás.jpg (48.67 KiB) Megtekintve 8447 alkalommal

Mennyi a Live 2S ellenállása? Megmérve egy ágat 0,9 ohm, az oda vissza ágra 1,8 ohm, a hangfal ellenállás 25%-a.

Live 2S hangfal kábel ellenállása.jpg
Live 2S hangfal kábel ellenállása.jpg (134.62 KiB) Megtekintve 8447 alkalommal

Hogy szól? Döntse el ön, tesztelje saját rendszerében!

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”