Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Nyakunkon a kávéházak éjszakája (május 17) ezért tegnap vettem egy kis előzetes mintát a Ráday utca éjszakai hangulatából. Persze nem véletlen, hogy épp tegnap mentem, mert az IF Cafe-ban játszott Balázs, akinek pár napja adtam oda egy kábelt, arra, hogy tesztelje és mondjon róla véleményt. Pár hete ugyanis hozzájutottam egy különleges árnyékolt kábelhez. Annyira vékony volt, hogy először ki se akartam próbálni, de aztán mégis csináltam belőle egy IC-t. Akkor lepődtem meg, amikor meghallgattam. Hihetelenül tiszta és dinamikus volt a hangja. Gondoltam csinálok belőle egy gitár kábelt Rieger Attilának, és kikérem a véleményét erről a kábelről. Elkészült a kábel, felhívtam Attilát és kiderült, hogy Kínába utaznak koncert sorozatra, megígérte, ha megjön jelentkezik és teszteljük a kábelt. Na így került sor arra, hogy addig Balázsnak adtam oda a kábelt, aki tegnap a Horváth Gábor Trióban lépett fel. Ő is nagyon figyel a hangra, az erősítőjében, amit cipel minden fellépésre már másfél éve az oda kiválogatott tápkábelem van. Állítólag megszokták kérdezni a hangtechnikusok, hogy mi az a fura tápkábel amit használ, aztán megjegyzik, hogy a tápkábelnek semmi köze a hangminőséghez. Én viszont hallom, hogy jobban szól a bőgőm - szokta nekik mondani.

Kérdeztem a gitár kábelt, milyen ahhoz a profi bőgő-kábelhez képest, amit ő használ. Elgondolkodott, aztán azt mondta: Ennek finomabb, elegánsabb a hangja, ha lesz több pénzem rendelek egyet. Aztán még hozzá tette: Persze ilyen helyeken nem érdemes a hangzással foglalkozni, mert amit itt hallani a bőgőből, meg a többi hangszerből az a karikatúrája az eredeti hangszer hangnak.

Ez tökéletesen igaz, ezzel együtt a gyors számoknál magával ragadó volt a jazz és látszott, hogy közönség, jórészt az együttes, vagy inkább a zenekar vezető Horváth “Tojás” Gábor ismerősei, nagyon jól érzi magát. Az IF-ben minden nap van élő jazz, érdemes elmenni, de előtte kell telefonon helyet foglalni, mert például tegnap is telt ház volt.

Még annyit, hogy ebből az árnyékolt kábelből készült az a digit kábel, amiről switch írt véleményt a szomszédos topikba!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Ma délután egy fantasztikus zenésszel, Porteleki Lászlóval volt alkalmam beszélgetni. A Muzsikásról, Csoóriról, a Tékáról és...  kábelekről
 
https://www.youtube.com/watch?v=r-fXXoGFtd8

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


   Játék megfejtés
 
Sajnos ehhez a játékhoz sem érkezett helyes megfejtés, pedig Rieger Attila ismert jazz zenész. Saját együttese a Trió Minor mellett számtalan más formációban játszik, többek között 2008 óta állandó tagja a Juhász Attila Jazz Quartet-nek.
 

 
https://www.youtube.com/watch?v=Zq7vXNPG6a4
 
Az Attillával folytatott kábel tesztelés annyira tanulságos volt számomra, hogy részletesen beszámolok majd arról a Vélemények topikban.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Játék
 
Ki a képen látható magyar jazz gitáros, akinek az erősítőjéhez tápkábelt, a gitárjához két gitár kábelt válogattunk ma délután?
 

 
Mindenki csak egy megfejtést küldhet a cables@freemail.hu címre. A topikba beírt válaszok érvénytelenek!
Játék vége: Péntek 24h. Az első helyes megfejtő nyereménye egy CD Demag.
 

 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


   Játék megfejtés
 
Több megfejtés érkezett a játékra, de sajnos egyik sem talált. A képen Horváth Balázs az egyik legismertebb magyar jazz bőgős, a Trio Minor, a Gáspár Károly Trio, a Borbély Műhely és sok más magyar jazz formáció állandó tagja látható.
 

 
Köszönöm a részvételt azoknak, akik küldtek megfejtést a játékhoz!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Dehogy a régi az igazi cables@freemail.hu sietve írtam

Vendég

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Rudi bácsi!
 
Furcsa az az email cím. Vagy így jó?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Játék
 
Ki lehet a képen látható magyar jazz zenész, akinek az erősítőjéhez tápkábelt válogattunk ma délután?
 

 
Mindenki csak egy megfejtést küldhet a cables@reemai.hu címre. A topikba beírt válaszok érvénytelenek!
Játék vége: Szerda 24h. Az első helyes megfejtő nyereménye egy CD Demag.
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


3 m-es gitár kábel


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Átjátszó és hangfelvevő kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Felvevő kábel
 

 

 
Mikrofon kábel
 

 

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”