Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Ma érkezett vélemény a Noise killer REF hatásáról

Talán nem túlzás azt állítani, hogy a villamos zaj az audió rendszerek hangjának legfőbb ellensége. Ráadásul alattomos ellenség, mert úgy rontja a hangzást, hogy észre se vesszük, csak akkor döbbenünk meg a javuláson, ha ez kis eszköz bekerült a rendszerünkbe és megtaláltuk azt a hálózati aljzatot, ahol a legjobban öli a zajt. Hogy ez mekkora meglepetéssel jár azt egy ma érkezett levél tanúsítja:

"Sajnos nem volt most energiám kipróbálni az összes küldött kábelt, viszont próbát tettem a zajvédő dugóval aminek a hatása meglepett. Mikor hazahoztam bedugtam és nem is foglalkoztam vele mivel itt voltak az új kábelek. Most hogy várom a PC javítását próbát tettem a dugóval vagy 5 helyen. Nagyon meglepett hogy mennyire változik a hatása attól függően hogy melyik aljzatba van elhelyezve. Volt olyan hely ahol szinte rontott a hangon, máshol pedig szinte megtáltosodott. Először nem akartam hinni a fülemnek, azt hittem valami hiba történt. Másnap ismételten a próbát. A hatása javít a teljes hangképen, dinamikán, tisztaságon, énekhangon, magas és mély hangokon. Szerintem lágyabb, kerekebb a hang. Még nem tudtam eldönteni melyik hely a legjobb, de úgy tűnik ugyanazon a hálózati ágon produkál legjobban, ami a rendszer előtt van. Sajnos ez a nyári időszak nem sok időt hagy a zenélésre ezért csak esténként egy kicsit tudok hallgatózni.
Pénteken megyek a PC- ért, akkor majd teljes lesz a lánc.
Minden esetre elismerésem a kábeleid miatt valóban nagyon jó a teljesítményük!
Üdv: Endre
"
Noise killer REF hatása.jpg
Noise killer REF hatása.jpg (28.76 KiB) Megtekintve 5699 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Tegnap délután egy csodálatosan szép hangsugárzó pár barátkozott meg a Power-R Reference kábelekkel.

Sonus Faber Cremona.jpg
Sonus Faber Cremona.jpg (36.32 KiB) Megtekintve 5939 alkalommal

Megszerették egymást én meg megkóstolhattam a házigazda érlelt mangalica sonkáját egy pohár Heimann vörösbor társaságában. Mit mondjak...soha rosszabb vacsorát!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----------
Megöli a földzajt.jpg
Megöli a földzajt.jpg (50.95 KiB) Megtekintve 5926 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Egy mindenképp elkerülendő rossz gyakorlatra hívnám fel a figyelmet, amely alapvetően befolyásolhatja rossz irányban a hangfal kábel tesztek eredményét.
Sokan használnak robosztus, súlyos hangfal kábeleket villával rögzítve a terminálokhoz. Ha az erősítőhöz villával van csatlakoztatva a hangfal kábelünk és tesztelni szeretnénk egy banán dugós hangfal kábelt szinte kínálja magát a lehetőség, hogy csak egyik végén a hangfalnál bontsuk meg a kapcsolatot és úgy hallgassuk meg a banános kábelt, hogy az erősítőnél meghagyjuk a másik kábelt is a villával csatlakoztatva.

hangfal kábelek villa csatlakozóval.jpg
hangfal kábelek villa csatlakozóval.jpg (51.9 KiB) Megtekintve 6230 alkalommal

Ilyen esetben az erősítőnél bekötött régi kábel is rajta lóg az erősítőn és töltéstárolóként erősen beleszól a hangzásba. Érdemes ezt elkerülni az új kábel bekötése előtt teljesen ki kell venni a villás kábelt a rendszerből és olyan helyre tenni ahol nem szól bele a hangzásba még úgy sem, hogy zavarná a tesztelt kábel elektromágneses mezőjét!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Nem minden az, aminek látszik

Pár éve vettem egy hangfal villa szettet amit sohasem használtam, de most elővettem, mert rájöttem, hogy nagy hasznomra lehet. Na nem azért, mert rátenném a hangfal kábelemre, hanem átalakítóként. Mind erre egy múlt heti teszteléskor jöttem rá, az mentette meg a szituációt, hogy a házigazdának volt ilyen átalakítója. Eleje villa, a vége pedig banán hüvely, amibe be tudtuk dugni a Z-banán dugókat.

Ezüst villa.jpg
Ezüst villa.jpg (14.77 KiB) Megtekintve 6436 alkalommal
Az ügyfélnél hatalmas Audio Research erősítő hajtotta a nagy álló hangfalakat és az erősítő csak villát fogadott el, banánt nem. Ilyen átalakítóval tudtuk folytatni a tesztelést. Persze egy ilyen átalakítás ront a hangon, sokféle fémrétegen megy át a hangjel és villa sem ideális csatlakozó mert a geometriája nagyon eltér a huzal alaktól. Szerencsére még így is jobban szólt a rendszer a Power-R Reference kábellel, mint a házigazda jóval drágább, tekintélyes méretű gyári kábelével.

Ezentúl, ha megyek valakihez tesztelni elviszem ezt a szettet, hátha szükség lesz rá.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
A Reference hangfal kábel nagyon kézi munka igényes, ezért az ára jelentősen függ a hossztól is.

kábel szerkezet.jpg
kábel szerkezet.jpg (73.68 KiB) Megtekintve 6575 alkalommal

Tájékoztató jelleggel 2x2m bevezető ára 80 eFt.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

,,Az eszközei elsősorban nem a szemnek, hanem a fülnek készülnek, és nem utolsó sorban átlagos jövedelmű zeneszeretőnek is megfizethető áron!"

Szerintem itt van a lényeg!
A gondolkodás nem megerőltető...

AccuphaseFan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.11.05., pén. 21:05
Értékelés: 7

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: AccuphaseFan »

Kb. huszonöt éve Accuphase és Proac készülékekkel hallgatok zenét. Klasszikust, jazzt, elsősorban akusztikus hangszeres muzsikát. Tizenéve tapasztalom, hogy a készülékek általában többre, jobb minőségű reprodukcióra képesek, mint amit végül egy hangrendszer produkál. Ennek, meglátásom szerint két fő oka van: az elektromos hálózatból érkező zajok, zavarok, és a készülékeket összekötő kábelek. Sok gyártó felismerte ezt, és mindenki keresi a drágábbnál drágább megoldást a maga módján…
Rudival kb. tíz éve találkoztam. Először a hálózati kábelét próbáltam, majd interkonnekteket, hangfalkábelt, és aztán a többit – a Noise Killert, Zajgátat, CD demagnetizálót. És mind hozott valami pluszt, valamivel jobb lett, életszerűbb lett a hangfalakból áradó ZENE. Miközben a készülékeim ugyanazok maradtak.
Az elmúlt őszön kaptam meg Ruditól a Magnum hangfalkábelt, ami új szintre emelte nálam a hangzást. Nagyobb lett a tér, és aminek nagyon örültem: több, és részletesebb a mély! És a dinamika is nagyobb. Újabb részletek jöttek elő a sokszor hallgatott, kedvenc lemezeimről. Úgy tűnt ennél nincs jobb, nem kell jobb.
Néhány hete azonban Rudi újságolta, hogy sikerült kialakítania a legújabb, Reference hangfalkábelét és interkonnektjét– próbáljam ki. Kíváncsian kezdtem először az IC-vel. A Magnum maradt, a CD második bemenetére kötöttem az új kábelt, így egyszerűen tudtam váltogatni a két kábel között. Eleinte nem hallottam különbséget, a Reference szinte ugyanolyan volt, mint a régi. Két éjszakát járattam tunerrel, és újra hallgattam: jellegében nem változott, de a felsőbasszusa és a középhangjai kicsit teltebbek, mint az elődé, és így életszerűbbek a hangszerek és az ének.
Ezután kötöttem be a hangfalkábelt az erősítő második kimenetére, így csak a hangfalnál kellett a banánokat cserélgetni. Nagy várakozással kezdtem a meghallgatásnak, de nem hallottam jobbnak, mint a Magnumot. Több napon és éjszakán át halkan szólt a rádió és járattam a kábelt. Kb. egy hét elteltével aztán kitűntek a Reference előnyei. Már nem lehet leírni, hogy a frekvenciatartomány melyik részén jobb, vagy több, inkább összességében lett természetesebb, teltebb, valódi térben megszólaló és mégis részletezőbb a zene! Jó felvételekről a zongora és a gitár is igen életszerű, dinamikus megszólalással. Külön élveztem a Bartók rádió élő adásait – valódi a jelenlét érzet!
Egyszóval – kell a bejáratás. És végre a klasszikus nagyzenekarnak is van mély regisztere, súlya, ami eddig kicsit hiányzott…
Nem tudom, hogy van-e még tovább, de Rudi folyamatosan fejleszt, mindenből már több generációt készített, és tapasztalatom szerint a helyes irányba halad. Az eszközei elsősorban nem a szemnek, hanem a fülnek készülnek, és nem utolsó sorban átlagos jövedelmű zeneszeretőnek is megfizethető áron!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Power-R Reference kábelek 1 és 2 m.jpg
Power-R Reference kábelek 1 és 2 m.jpg (62.12 KiB) Megtekintve 6698 alkalommal
----

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: olaca »

Több havi együtt élés után pár gondolat a Reference ic és hangsugárzókábelről. Elöljáróban leszögezném, hogy alapvetően elfogult vagyok Rudi kábelei és egyéb hangzásjavító eszközei valamint egész munkássága, elhivatottsága iránt amit a jó hang megteremtése érdekében tett az elmúlt években. Ismeretségünk kb. 4 éve véletlenül indult és ma is hálás vagyok a sorsnak hogy ez megtörtént. Az eltelt időben gyakorlatilag a lan kábelek kivételével minden kábelem és egyéb szűrőm Power-R-re cserélődött az egységes kábelezés jegyében. Ennek okán testközelből tapasztalhattam meg azt a töretlen fejlődést, ami a Live sorozattól indulva a jelenlegi Reference széria kábelekig terjed. Live Magnum hangsugárzókábel és Live 2 összekötő kábel tulajdonosaként sokáig abban a hitben voltam, hogy nekem ez a végállomás. Ez különösen igaz volt a Magnum hangszórókábelre ami a megalkotásakor óriási ugrás volt a Live2-höz képest és a kommentekből ítélve nem csak nálam. Ezt a szintet kellett Rudinak a Reference kábellel túlszárnyalni ami nyugodtan kijelenthetem, hogy sikerült. A magastartománya selymesebb, tisztább és egyúttal vastagabb is ami különösen az énekhangoknak kedvez. A mélytartományban is hasonló fejlődést lehet felfedezni mivel amellett, hogy testesebb, kidolgozottabb is lett az előző szériától és ebből általában minden hangszer jól profitál. A kábel dinamikája kedvez a hosszú távú zenehallgatásnak, hiszen a hatalmas felbontása mellett nyugodt de a zenei történéseket villámgyorsan lereagáló kábelről van szó. Emiatt a tulajdonsága miatt mindig tud alkalmazkodni az adott zenemű stílusához legyen szó operáról, szóló hangszeres zenéről vagy klubkoncertről. A képességei legjavát a Reference összekötővel tudjuk kiaknázni leginkább, ami a Live 2-höz képest egy nagyobb felbontású eszköztelen hangú kábel és híján van mindennemű felrakódásnak. Rendkívül jól kiegészítik egymást és a korábbi kábelekre is jellemző természetesség mellett az "ottvagy" érzés még erősebb lett. A Reference összekötő mindamellett a Magnummal is egy nagyon jól párosítható kábel. Egyszóval mindenkit csak arra tudok biztatni, hogy dobja félre a beidegződéseit és tegyen velük egy próbát minden elkötelezettség nélkül mert lehet, hogy a Rudi által felrajzolt lépcsőfokok a zenei menyországba vezetnek.
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Pár perce kaptam egy levelet a két hete elvitt Zajgát tesztjéről. Az ügyfél engedélyével közzé teszem:
"Kedves Rudolf !

Megcsináltam a zajgát B-A tesztet. Most kihúztam a rendszeremből, és valóban bár hangosabb lett, de a zene, a tér "összeesett" a hang bizonyos magasabb frekvenciákon reszelősebb lett. Zajgáttal halkabban de nagyon jó dinamikával, "selymesen" tisztábban jön le a zene. Elégedett vagyok. Most a zajgát egy elosztó után üzemel az erősítő felé. Még azt nem próbáltam milyen lenne az elosztó előtt bedugva a falba? Attól félek, hogy az elosztóban lévő többi készülék (TV, box, dac, táp ) már bezavarhatná így az erősítőt.
Ha van erről véleményed, tapasztalatod, megköszönöm ha írsz róla.
Üdvözlettel, Attila"

Az előzmény:

" Feldobott a facebook egy régebbi Long cikket az általad gyártott ZAJGÁT ról.
Írnál még erről néhány szót? Régi házban lakunk, és foldeletlenek a konnektorok a szobákban. Plusz alu drótot a falban. Ez számít valamit a zajszűrésben? Főleg a föld hiánya. "

"Szia. A Zajgát talán itt a leghatásosabb.

üdv

RR"

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Power-R Reference 2m.jpg
Power-R Reference 2m.jpg (217.87 KiB) Megtekintve 6818 alkalommal
-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Egy hete kaptam az alábbi levelet
Laci1.jpg
Laci1.jpg (17.01 KiB) Megtekintve 7183 alkalommal

Volt kész kábelem, még aznap eljött érte, kifizette, elvitte. Nagyon rendes fiú, de tudtam, hogy nem szeret írogatni, ezért külön megkértem, hogy írjon róla véleményt. Írok mondta, de a héten nem kaptam tőle levelet. Ma írt...

Laci2.jpg
Laci2.jpg (43.37 KiB) Megtekintve 7183 alkalommal
-----

dorminator
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.11.27., kedd 19:05
Értékelés: 5

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: dorminator »

Megáll az idő,avagy az első találkozás a Magnummal.
Régóta készültem kipróbálni a Magnumot,de arra gondoltam jó bikábelem van meg vagyok elégedve a hangjával,mennyivel fog többet nyújtani a Magnum.Telefonon beszélltem Rudi bácsival,azt mondta :leküldöm,meghallgatod és eldöntöd,megtartod vagy visszaküldöd.
Bekötöttem a kábelt,majd betettem a cd lejátszóba Máhler negyedikét Klempererrel.Az első hangoknál feltünt,hogy. m
ennyi új hangot hallok. Kezdett beszippantani a zene ,nemsokára ott voltal lélekben 1962-ben a felvétel helyszínén és élőben hallgattam az előadást,ekkor megváltozott az időérzékem,a közel ĥúsz perces első tételt sokkal többnek éreztem ,a felvétel végén lenyűgözve ültem,és elmerengtem az eddig hallottakon. Nem paraméterekről beszélhetek itt,hanem az eddigieknél teljesen mást hallottam.a Magnum bevon a zenébe és azt az érzést kelti,hogy ott akkor élőben és spontán keletkezik az eddig konzervnek hitt zene. Handel Herculesével folytattam Gardinerrel a zenehallgatást ,a zenekar a kórus a szólisták hihetelen egységet alkotva szólaltak meg A kábel jellegzetessége a rövidebb lecsengések,ezt úgy kell elképzelni,hogy ha a zongoránál sokat használjuk a pedált,a zene szövete tisztátalanabbá válik kevés pedállal sokkal többet hallunk a szólamokból.,Itt ez érvényesült, mindha a tizediki,tizenötödik sorból hallgattam volna a koncertteremben az előadást,úgy éreztem. Egy kis jazz. Bill Evans Moon beam kicsit karcos zongorahang nagyon jó ritmustartású dob ,nem túl erős,de könnyen követhető bőgőszólam. A gyengébb minőségű felvételeket érezteti.a kábel,de nem bánik velük könyörtelenül. Tord Gustavsen Trio legújabb lemeze,elképesztő hangmérnöki munka talákozása egy fantasztikus kábellel,az eredmény lenyűgöző. Összegzesképpen,a.Magnum új dimenziót nyit a zenehallgatásban,megjelenik a szív a lélek a zenében,spirituális utazásra ösztönöz,de figyelem rossz előadásokat nem tesz jóvá, és a rossz minőségű felvételeket sem önti le édes sziruppal. Arra ösztöznöz,hogy az összes szeretett felvételünket újra hallgatva mi is egy más dimenzióba kerüljünk így eljuthatunk legbensőbb énünkig ezáltal érzékenyebbé és fogékonyabbá válunk minden szépre és jóra. Köszönöm Rudi bácsi! Tisztelettel Gábor.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Nemrég érkezett. Pár sor, de jó volt olvasni...

2023 febr Antal komoly zene.jpg
2023 febr Antal komoly zene.jpg (39.75 KiB) Megtekintve 7218 alkalommal
Antal lemezei.jpg
Antal lemezei.jpg (88.89 KiB) Megtekintve 7218 alkalommal
----

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

tibi62 írta:
2023.02.20., hétf. 18:40
... Megtévesztve érzi magát.
...
Sajnálom őt, add át neki.
Hogy aprópénzt fizetett egy kábelért, amelynek hangja a milliós ligában van.
Hogy azt hiszi, hogy minden Radnai kábel egyforma kell, hogy legyen.
Miért is?
Azt kellene megérteni, hogy az a tény, hogy nem tud két egyforma kábelt gyártani, meg az elért hangminősége, az semmiféle logikai kapcsolatban nincs.
Mondd neki, hogy nekem egy harmadik verzió van. (Vagy tizedik?) Ami, lehetséges, jobb az én rendszeremben, mint az 'egyforma' kábelei. De lehetséges, hogy nem. De ez utóbbi, a kapott hangminőség-többlet miatt nem tud érdekelni.

Meg egyáltalán. Nem kötelező megvenni.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

tibi62 írta:
2023.02.20., hétf. 18:40
Ez nem magyarázat arra, hogy miért kell mind a 4 x 2 szálas és a 4 x3 szálas kábelt ugyan úgy Magnum Live kábelnek árulni? Egyikben több szál van mind a másikban. Te szoktad írni, hogy minden számít egy kábelnél. Most úgy látszik nem. Miért nem lehetett az egyik verzió MKI a másik MKII? Ez így, amit leírtál csak duma. Nagyon megtévesztő!!! Írhatnék még, de nincs értelme. Barátom kábele 4 x 2 szálas. Megtévesztve érzi magát.
Több kábelt biztos nem veszek tőled!!!
Előre mondom: Nem vagyok Rudi bá ügyvédje és barátja sem! Nem mindegy, hogy hány szálból áll egy drót, ha a hangjával elégedett valaki? Ez már véleményem szerint szőrszál illetve kábelhasogatás :angry:
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Ez nem magyarázat arra, hogy miért kell mind a 4 x 2 szálas és a 4 x3 szálas kábelt ugyan úgy Magnum Live kábelnek árulni? Egyikben több szál van mind a másikban. Te szoktad írni, hogy minden számít egy kábelnél. Most úgy látszik nem. Miért nem lehetett az egyik verzió MKI a másik MKII? Ez így, amit leírtál csak duma. Nagyon megtévesztő!!! Írhatnék még, de nincs értelme. Barátom kábele 4 x 2 szálas. Megtévesztve érzi magát.
Több kábelt biztos nem veszek tőled!!!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Nagyon büszke vagyok a Magnum hangfal kábelekre, amelyek kivételes felbontása és kiváló dinamikája sok kísérletezés és tesztelés eredményeképpen jött létre.
Az alkalmazott litze szerkezet egymástól elszigetelt nagyon vékony elemi huzalokból áll. A kísérletek során kiderült, hogy az elemi szálak átmérője és a sodrat szerkezet mellett az össz huzalszám is lényegesen befolyásolja a kábelek hangját. Van egy optimális huzalszám, ami alatt és felett egyaránt romlik a hang. Az alábbi beírásban említett 4x2 és 4x3 szerkezetben az össz huzalszám azonos, mivel a kéthuzalos litze fonat jóval vastagabb.

Litze huzalok.jpg
Litze huzalok.jpg (43.41 KiB) Megtekintve 7006 alkalommal
------

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Az, hogy lehet, hogy a Magnum live kábelből készült 4x2 szálas és 4x3 szálas verzió is? Miért nem egyforma Magnum ? Miközben ugyan annyiba kerül mind a két verzió?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
Pár perce kaptam egy kedves ügyfelemtől az alábbi sorokat. Engedélyével közzé teszem.

Zajszűrő szalag vélemény_2023február.jpg
Zajszűrő szalag vélemény_2023február.jpg (96.76 KiB) Megtekintve 7004 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ma érkezett

Második Zajszűrő szalagról.jpg
Második Zajszűrő szalagról.jpg (119.07 KiB) Megtekintve 6964 alkalommal
------

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Károly Live Magnum hangfal kábele

Az előző beírás képen valami szokatlant találhatnak azok, akik a robosztus kábelekkel, massszív villákkal kötik be a hangfalaikat. Mintha nem lenne itt hangfal kábel. Pedig van, csak nem tűnik szembe.

Károly Magnum Live hangfal kábele.jpg
Károly Magnum Live hangfal kábele.jpg (87.01 KiB) Megtekintve 7257 alkalommal

Lehet persze azon gondolkodni, hogy érdemes lenne ezt a finom kábelt elemelni a kőpadlótól, de nyilván így is jól szól, ha ennyire dicséri a tulaj. De azon is lehet gondolkodni, hogy vajon milyen vastag hangfal kábelt érdemes betenni a rendszerünkbe.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Egy nagyon kedves vevőm rendszere


Kezdetektől nagyon fontos volt számomra, hogy ha egy mód van rá saját fülemmel is halljam a kábeleim okozta hangzás változást az érdeklődők/vevők rendszerében. Máig az a véleményem, hogy ez nagyon fontos, tanulságos és hasznos, de sajnos nem tudtam eljutni mindenkihez. Károly rendszerét se hallottam, mert nagyon távol lakik Budapesttől, viszont sokat beszélgettünk személyesen és telefonon is. Most megnéztem mikor keresett meg először, 2015 februárban írt egy levelet, amely így kezdődött:

"Tisztelt Radnai Úr!

Szeretnék továbblépni a valósághűbb hangzás felé, és ennek érdekében kipróbálnám az Ön kábeleit a rendszeremben...."


Károly a készülékek, és a kábelek területén is nagyon igényes volt, tehát nagyon komoly kábelekkel kellett nála versenyezni. Stealth M5000 hálózati kábeleket használt és a jelkábelei is hasonló színvonalúak voltak. Megengedhette magának, hogy kábel csere után ne adja el a kikerült kábeleket, így ezeket mindig vissza-vissza próbálta szóval mindig éles versenyhelyzet volt, ha a kábeleimet próbálta. Ma beszéltem vele és azt mondta most már csak az én kábeleimet használja.

Károly rendszere.jpg
Károly rendszere.jpg (67.61 KiB) Megtekintve 7443 alkalommal
Károly rendszere2.jpg
Károly rendszere2.jpg (160.89 KiB) Megtekintve 7443 alkalommal
-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Néhány napja keresett meg egy vidéki ügyfél azzal a kéréssel, hogy érdekli az akciós CD Demag. Küldtem neki postán egyet, most pár perce jött egy üzenet tőle:

Demag kiváló.jpg
Demag kiváló.jpg (25.89 KiB) Megtekintve 7133 alkalommal

Felhívtam, hogy közzé tenném a véleményét, beleegyezett és mondott egy nagyon fontos dolgot. Megpróbálom szó szerint leírni: Másfél napja hallgatom a CD lemezeimet a Demag-ra rátéve. Jobban szólnak és volt néhány CDm, amiket a játszóm nehezen játszott le, Demag után azokat is gond nélkül lejátssza.

Január 2-ig él az Akció a CD Demagra (-20%)!
----

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”