Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Jó kis csörte kerekedett alább, elnézést azoktól akiket megbántottam. De ha így kibeszélünk dolgokat, akkor még valamit elmesélnék. Az alábbi hangkeltő eszközök tulajdonosaival szoktam beszélgetni. Szinte kivétel nélkül elmondják, hogy minden alkalommal kellemes örömmel hallgatnak zenét, amióta a Magnum kábelemet használják. Többen sok százezres, sőt milliós, kedvelt kábelüket cserélték az enyémre és azóta szívesen hallgatnak olyan zenéket is, amit eddig nem szerettek. Volt aki azt mondta ezzel a kábellel olyan szinten hat rá a zene, amit ő eddig sohasem érzett. Talán ennél nagyobb dicséret nem kell egy 100 eFt alatti kábel értékeléséhez. Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a Power-R Reference az első tesztek alapján még jobb.

Power-R hangfal kábelek.jpg
Power-R hangfal kábelek.jpg (12.37 KiB) Megtekintve 6172 alkalommal

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

cables írta:
2023.02.01., szer. 07:39
----
Google keresőben HANGFAL 4 050 000 találat
HANGSUGÁRZÓ 338 000 találat

Gomó Laci! Talán nem kéne erőlködnöd ezzel... szerintem.
KI
A guglira ebben az esetben én nem hivatkoznék, mert sokkal több a fogalmakat nem ismerő ember, mint aki tudja értelmezni egy szó, kifejezés értelmét!
Javasolnám Neked, hogy az adás-vétel topikban módosíttasd a Moderátokkal a nevét, hangsugárzóról hangfalra!
A nevem egyébként Gomola László a vezetéknevemben nincs ékezetes ,,o". A nevem helyes leírására nagyon érzékeny vagyok...
Részemről befejeztem! A kábeleidet még mindíg az egyik legjobbnak tartom, és elégedetten használom!
BE
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2023.02.01., szer. 17:29

Google keresőben Schiff Andrásra 771 ezer találat, Majkára 24 millió találat. Néha a kevesebb a több.
Nekem ebből az jön le, hogy Majka több emberre hat, mint Schiff András. Te nyilván azért érzed a kevesebbet többnek, mert akik a zongoristát hallgatják inkább - beleértve téged - értékesebb, okosabb emberek. Én ezt nem gondolom. Szerintem minden ember egyformán értékes.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2023.02.01., szer. 07:39
----
Google keresőben HANGFAL 4 050 000 találat
HANGSUGÁRZÓ 338 000 találat
Google keresőben Schiff Andrásra 771 ezer találat, Majkára 24 millió találat. Néha a kevesebb a több.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Google keresőben HANGFAL 4 050 000 találat
HANGSUGÁRZÓ 338 000 találat

Gomó Laci! Talán nem kéne erőlködnöd ezzel... szerintem.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4378
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2349

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

gomolalaci írta:
2023.01.31., kedd 20:26
Ahoz is jó? :smile29:
Ahoz sajnos nem, viszont ahhoz igen :smile29:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

cables írta:
2023.01.30., hétf. 21:26
----
Hangfalak jó kábellel.jpg
Sajnos nincsenek ,,hangfalaim" csak hangsugárzóim sad.gif Ahoz is jó? :smile29:
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Hangfalak jó kábellel.jpg
Hangfalak jó kábellel.jpg (134.75 KiB) Megtekintve 5528 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Újdonság: zajszűrő szalag

Zajszűrő újdonság.jpg
Zajszűrő újdonság.jpg (98.45 KiB) Megtekintve 5638 alkalommal
Egyre több forrásból származó elektromágneses zavar terheli lakókörnyezetünket. Ezek a sugárzás és vezetés útján is terjedő zavarok közvetlenül nem érzékelhetők érzékszerveinkkel, ez az oka annak, hogy nagyon nehéz ellenük hatékonyan védekezni. Az audió rendszerünk, azonban, mint egy érzékeny vevő készülék érzékeli a zaj hatását és azzal jelzi, hogy romlik a hallgatott zene minősége, nem szól tisztán a zene. Ezt se érezzük azonnal, inkább csak akkor vesszük észre, ha valamilyen módon sikerül a zajt csökkenteni.
Az első tesztek alapján hatékony új eszköz a Zajszűrő szalag, amivel a hálózati kábeleken érkező zaj csökkenését érhetjük el.

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Power-R hangfal kábelek.jpg
Power-R hangfal kábelek.jpg (12.37 KiB) Megtekintve 6104 alkalommal
-----

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

cables írta:
2023.01.10., kedd 07:33
---
Rendkivüli Közlemény.jpg

Tegnap a kora délutáni órákban egy jól felszerelt budai laboratóriumban elvégzett teszt meglepő eredményre vezetett. A hangfal kábel területen eddig kiemelkedő, csodálatos jelzőkkel illetett Power-R Live Magnum kábel kénytelen volt átadni helyét egy trónkövetelőnek.
A trónfosztás a helyszíni beszámolók szerint végig jó hangulatban, kiváló feltételek között zajlott. A jelen lévők egyértelmű véleménye alapján teszt győztes Power-R Reference kábel mellett a vérvonalába tartozó Power-R Reference IC is bemutatkozott, ugyancsak egyértelmű sikerrel.
Vajon milyen elnevezés van még a tarsolyodban? Lassan kimerül az angol szótár :D Lehet a következő fejlesztés neve kurva jó lesz??? :napsut:
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Rendkivüli Közlemény.jpg
Rendkivüli Közlemény.jpg (45.23 KiB) Megtekintve 5830 alkalommal

Tegnap a kora délutáni órákban egy jól felszerelt budai laboratóriumban elvégzett teszt meglepő eredményre vezetett. A hangfal kábel területen eddig kiemelkedő, csodálatos jelzőkkel illetett Power-R Live Magnum kábel kénytelen volt átadni helyét egy trónkövetelőnek.
A trónfosztás a helyszíni beszámolók szerint végig jó hangulatban, kiváló feltételek között zajlott. A jelen lévők egyértelmű véleménye alapján teszt győztes Power-R Reference kábel mellett a vérvonalába tartozó Power-R Reference IC is bemutatkozott, ugyancsak egyértelmű sikerrel.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Boldog_Újévet.jpg
Boldog_Újévet.jpg (78.5 KiB) Megtekintve 6020 alkalommal
---

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Karácsony 2022.jpg
Karácsony 2022.jpg (135.95 KiB) Megtekintve 6090 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Egyre több a villamos zaj a környezetünkben, de van egy költség kímélő, hatásos megoldás ez ellen!

Zajgát MAX a villamos zaj ellen.jpg
Zajgát MAX a villamos zaj ellen.jpg (79.05 KiB) Megtekintve 6278 alkalommal
-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Kép 003_600a.jpg
Kép 003_600a.jpg (51.39 KiB) Megtekintve 6271 alkalommal
-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Zajgát MAX alkalmazási példák

A Zajgát MAX mindhárom hálózati vezetéken mindkét irányból érkező zajt csillapít. Néhány bekötési javaslat:

Zajgát Max alkalmazási példák.jpg
Zajgát Max alkalmazási példák.jpg (34.27 KiB) Megtekintve 6465 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Zaj elleni védelem hátrányok nélkül, elfogadható költséggel

A mobil telefonok és általában a digitális technika fokozódó használatával egyre több villamos zajforrás rontja az audió rendszerek hangminőségét. Ez fajta villamos zaj nem úgy jelentkezik, hogy akusztikusan zajt hallunk a rendszerünkből, hanem nem úgy szól az audió rendszer, ahogy tudna szólni zaj nélkül. Más szóval ez a hatás lényegében észrevehetetlen, de hogy létezik, az akkor érezzük, ha valami módon csökkentjük és jobban kezd szólni rendszer, nagyobb lesz a dinamika, nő a felbontás, élvezettel tudjuk hallgatni a zenét.

A villamos zajról tud mindenki, de a hatásos védekezés módját kevesen ismerik. Nem a hagyományos szűrős elosztók jelentik a hatékony zaj védelmet, hanem egész más elven működő, ráadásul nem is drága eszközök.

Egy újdonság a legújabb zajgát változat a - Zajgát Max - az eddigi változatokon túllépve mindhárom hálózati vezetéken (fázis, 0, föld) egyaránt akadályozza a zaj terjedést mindkét irányban.

Érdemes tesztelni a hatását saját rendszerben! Érdeklődés: cables@freemail.hu

Zajgát Max-kíméletlenül elbánik a zajjal.jpg
Zajgát Max-kíméletlenül elbánik a zajjal.jpg (184.78 KiB) Megtekintve 6477 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Power-R Live Magnum S.jpg
Power-R Live Magnum S.jpg (17.6 KiB) Megtekintve 6951 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
A jó hálózati tápellátás alapfeltétele a jó rendszer hangzásnak!

Tesztelje saját rendszerében a Power-R Live 2 két változatát!

Power-R Live 2 hálózati kábel kétféle változata.jpg
Power-R Live 2 hálózati kábel kétféle változata.jpg (24.48 KiB) Megtekintve 7147 alkalommal
Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----

Nagy lépés előre.jpg
Nagy lépés előre.jpg (17.38 KiB) Megtekintve 7556 alkalommal
-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Live 2 hálózati kábel.jpg
Live 2 hálózati kábel.jpg (95.92 KiB) Megtekintve 7830 alkalommal
Power-R Live2 Neotech csatikkal.jpg
Power-R Live2 Neotech csatikkal.jpg (135.98 KiB) Megtekintve 7830 alkalommal
---

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Csúcs Neotech csatlakozók Power-R Live2 hálózati kábelen


Tegnap leszedtem egy 1,5 m-es hálózati kábelemről a szokásos csatlakozókat és rátettem a Neotech NC-P303/NC-P312 párost.
Szereltem már kérésre a kábeleimre drága hálózati csatlakozókat, de ez egy más színvonal. Nagyon profi csatlakozók ezek, már az első csavaroknál éreztem, hogy ezeket mechanikailag nagyon precizen és átgondoltan tervezték és kivitelezték. Minden csavar nagyon finoman jár és a csavar fejek pontosan a célnak megfelelőek, ahol erő kell a huzal befogásnál ott mély hornyú nagy fejű csavarok vannak és persze minden aranyozott.

Neotech csati belső.jpg
Neotech csati belső.jpg (192.76 KiB) Megtekintve 8183 alkalommal
Egyetlen kis problémám az volt, hogy a csatlakozók kábel befogó részét kimondottan vastag kábelekre tervezték, bár vannak szűkítő műanyag betétek, de az én kábelemet még ezek se rögzítették volna, kicsit kellett ügyeskedni a stabil befogáshoz.

Power-R Live2 Neotech csatikkal.jpg
Power-R Live2 Neotech csatikkal.jpg (139.97 KiB) Megtekintve 8183 alkalommal

Egyébként megjegyezném, hogy óriási tévedés azt hinni, hogy egy vastagabb huzalozású hálózati kábel dinamikusabb, jobb hangot eredményez. A hálózati kábel zaj elnyomó tulajdonsága sokkal fontosabb, ha nagy dinamikára vágyunk, a Power-R tápkábelek ezt fényesen bizonyítják.

A héten szeretném tesztelni a Neotech csatis kábelt a normál csatlakozójú változathoz képest. Az eredményről be fogok számolni! Akit érdekel egy ilyen összehasonlítás a saját rendszerében az írjon nekem a cables@freemail.hu címemre.
-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Mennyit számítanak a csatlakozók a kábeleken? 2. rész


Amikor elkezdtem a kábelezést egy nagyon hozzáértő ember, akinek most nem írnám le a nevét a következő tanácsot adta:
„ Ha kábeleket akar készíteni adok egy jó tanácsot. Csinálhat bármilyen kábelt egy valamire vigyázzon drágán adja. Az embereknek nincs fülük a zenéhez és ha valami drága, akkor azt hiszik jó is.”

Hát én pont ellenkezőleg gondolkodtam erről és máig arra törekszem, hogy nagyon reális áron adjam a kábeleimet. A kábelek árának összetevője a csatlakozók ára, igyekszem olcsó, de jó minőségű csatlakozókat tenni a kábeleimre. Gyorsan megjegyezném itt, hogy ennek megfelelően érdemes konzultálni velem, ha valaki csatlakozót cserélne a kábeleimen. Előfordulhat ugyanis, hogy a drágább csatlakozóval rosszabb lesz a hang.

A hálózati kábeleimen régóta egy jól bevált Legrand/Kopp csatlakozó párt használok. Pár éve kipróbáltam egy sokkal szebb, de jóval drágább Viborg catlakozó párt, de ezek a csatik rontottak a hangzáson.

Viborg csalodás.jpg
Viborg csalodás.jpg (38.8 KiB) Megtekintve 8256 alkalommal

Most viszont belecsaptam a lecsóba, vettem egy pár Neotech csúcs hálózati csatit és holnap felteszem egy Power-R Live 2 kábelre. Ja, hogy drágább a két csati mint egy komplett Live 2? Igaz! De legyen egyszer kép arról, hogy mit ad hozzá a csúcs technológia egy bevált, nagyon dicsért kábel hangjához.

Neotech hálózati csatlakozok.jpg
Neotech hálózati csatlakozok.jpg (22.13 KiB) Megtekintve 8256 alkalommal

Akit érdekel az eredmény írjon nekem a cables@freemail.hu címemre!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Mennyit számítanak a csatlakozók a kábeleken?


Minden túlzás nélkül, nagyon sokat! Jó és rossz irányban egyaránt. Az érdekes ebben az az, hogy téved aki arra gondol, hogy drágább csatlakozóval biztosan jobban szól egy kábel. Ezt jól illusztrálja az alábbi friss történet.

Egy Live Magnum hangfal kábelt vett tőlem egy vidéki vevő és már másnap nagyon kedvező véleményt írt róla, de feltett egy kérdést: Van egy drága F_Y_Z hangfal csati készletem, ha felviszem a kábelt ráteszed azokat a te csatijaid helyett? Felhívtam és mondtam, hogy ne autózzon ezért órákat, cserélje le ő maga, nagyon egyszerű. Másnap rákérdeztem, hogy lecserélte-e a csatikat. A válaszát szó szerint idézem:

" Igen és nem volt meggyőző. Az egész hang testesebb lett és van egy saját hangja a csatlakozónak, de elvesztek belőle finomságok amik a tetején voltak. Szerintem visszakerül a régi rá."

Szóval a híres gyártó csaknem 10szeres árú csatlakozói rontottak a hangzáson, vissza kellett tenni az eredeti egyszerű csatlakozókat, amelyekkel én szerelem a kábeleimet. Ez engem is meglepett, de bizonyos értelemben jó érzéssel töltött el. Ha én is azokat a márkás csatlakozókat használnám kétszer annyiba kerülne a Live Magnum és még a hangja is rosszabb lenne.

Nagyon sokan előnyben részesítik a robusztus kivitelű, mutatós csatlakozókat és arra gondolnak, ha lecserélnek egy egyszerű, csatlakozót egy drágábbra attól jobb lesz a hangzás. Hát nem biztos...

Z-banan dugó.jpg
Z-banan dugó.jpg (22.26 KiB) Megtekintve 8628 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”