Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezek, zenék

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Itt a hegedű(s)
Kézdy Luca.jpg
Kézdy Luca.jpg (32.51 KiB) Megtekintve 4112 alkalommal
-----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----

Egy szép hegedű(s)

https://youtu.be/9Hh55zZRPA0

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

------
A HARMÓNIA JAZZMŰHELY SZERVEZÉSÉBEN A BUDAPEST JAZZ CLUBAN 2022. NOVEMBER 25-én, PÉNTEKEN 20.00 órai KEZDETTEL az

URBÁN ORSI QUARTET JÁTSZIK, vendégművész GOLARITS MÁRTON

URBÁN GOLARITS.jpeg
URBÁN GOLARITS.jpeg (24.93 KiB) Megtekintve 4160 alkalommal

URBÁN ORSI Magyarország egyik legjobb jazzénekesnője. Természetes, délies kisugárzású jelenség. Sajátos, mély és erőteljes hangszínével varázslatos hangulatot teremt. Számos zenekarban is hallható. Különböző produkciókban vett, illetve vesz részt vendégművészként (pl. Budapest Jazz Orchestra, Pege Aladár, Benkó Dixieland Band). Orsi 2012-ben adta ki Mindig játék című - Fonogram-díjra is jelölt - szerzői lemezét, amely az énekesnő egyedi hangjára és stílusára fókuszál.

Előadó-művészetének jellemzője, hogy sokféle zenei stílusban megmutatkozik, a swingen át a big band zenén keresztül a latin örökzöldekig. Zenekarával számos fesztiválon és klubban felléptek már. Mint szólistát az idén meghívták a legendás londoni 606 Clubba, ahol brit zenészekkel énekelt hatalmas sikerrel. Zenésztársai is belföldön és külföldön egyaránt elismert művészek: KOLLMANN GÁBOR - szaxofon, RÉVÉSZ RICHÁRD - zongora, CZIBERE JÓZSEF – ütőhangszerek.

GOLARITS MÁRTON egyike az ifjú tehetségeknek, akit Jazz Csillagvizsgálóink egyikén hallottunk. Orsi, aki tanít a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, most a nagyközönség előtt is ad esélyt neki.


Belépőjegy: 2400 forint

- diákigazolvánnyal rendelkezőknek és nyugdíjasoknak: 2000 forint

A BJC CÍME: BP.XIII. HOLLÁN ERNŐ U. 7.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Hátha nemcsak nekem tetszik

https://www.youtube.com/watch?v=VmfZDt8wvcs

Regina Spektor.jpg
Regina Spektor.jpg (14.92 KiB) Megtekintve 4319 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Jerry Lee Lewis
Jerry Lee Lewis.jpg
Jerry Lee Lewis.jpg (122.14 KiB) Megtekintve 4493 alkalommal
1935-2022


https://www.youtube.com/watch?v=F569_t2jCio

-----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

---
A HARMÓNIA JAZZMŰHELY szervezésében a Budapest Jazz Clubban 2022. OKTÓBER 28-án, PÉNTEKEN 20.00 órai KEZDETTEL a COLTRANE LEGACY együttes játszik


COLTRANE LEGACY.jpeg
COLTRANE LEGACY.jpeg (9.57 KiB) Megtekintve 4750 alkalommal

Az hattagu Coltrane Legacy jazzformációt a jazz szakma által Magyarország legjobb bőgősei közé sorolt ORBÁN GYÖRGY hívta életre. Köztudomású, hogy az amerikai szaxofonos-zenszerző legenda, John Coltrane az 50-es évek közepétől 1967-ben bekövetkezett haláláig eltelt alig másfél évtized alatt újraformálta a modern jazzt. Bámulatosan termékeny volt, zenekarvezetőként vagy ötven felvételt készített, de megjelent más zenészek lemezein is közreműködőként. Életművében egyre spirituálisabb dimenziókba hatolva teremtette meg örökségét, mely azóta zenészek generációira van hatással. Orbán György, a tapasztalt és sok formációt megjárt bőgős Coltrane halálának 40. évfordulója évében a magyar jazz legfiatalabb és legtehetségesebb zenészeiből olyan varázslatos csapatot teremtett, mely megérdemli és méltóképpen viseli a Coltrane Legacy nevet. A Fonó gondozásában megjelent "Nairobi" című albumuk, számos ragyogó eredeti kompozícióval, méltán aratott hatalmas kritikai és közönségsikert.

Az együttes

ORBÁN GYÖRGY – bőgő
MOLNÁR SÁNDOR – tenor szaxofon
LAKATOS 'SOSO' SÁNDOR – alt-szaxofon
Ifj. OLÁH KÁLMÁN – alt-szaxofon
OLÁH KRISZTIÁN – zongora
PECEK LAKATOS ANDRÁS – dob

Belépőjegy: 2400 forint diákigazolvánnyal rendelkezőknek és nyugdíjasoknak: 2000 forint

A BJC CÍME: BP.XIII.ker. HOLLÁN ERNŐ U. 7.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Jazz újdonságok az Origin/OA2 lemezkiadó kínálatából

2022 oktober Origin és OA2 jazz ujdonsagok.jpg
2022 oktober Origin és OA2 jazz ujdonsagok.jpg (187.32 KiB) Megtekintve 5007 alkalommal
A kis lemezkiadóknak általában van egy profilja, egy-egy adott stílust képviselő előadók lemezeit adják ki. Az Origin/OA2 Records viszont a legkülönfélébb stílushoz kötődő zenészek zenei otthona, elképesztő nyitottsággal és emellett kiváló érzékkel és ízléssel választják ki a művészeket.

Pontosan ezt tükrözi a ma érkezett CD csomagjuk, azzal a plusszal megfejelve, hogy kiemelkedő hangminőség is társul az új zenék mellé. Tisztelettel javaslom mindenkinek, aki megteheti, hogy hallgasson bele ezekbe az albumokba, biztosan nem fog csalódni. Ki szoktam emelni egyes nekem különösen tetsző lemezeket a csomagok bemutatásakor, most bajban vagyok, mert valamennyi album megérdemli a kiemelt figyelmet.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Mi a fontos az ELTE Gömb Aulában: Csak a zene, vagy a hallott zene hangminősége?


A vasárnapi lemezbörzét járva érdekes dolgokat tapasztaltam. A legtöbb eladónál új nyomású "audiofil kinézetű " lemezeket láttam, elég borsos áron. Ezekkel kapcsolatban már volt rossz tapasztalatom. Egy vidéki ügyfélnél járva nem tudtunk ilyenekből egy igazán jó hangút találni, egy régi CBS jazz LP mentette meg a helyzetet, azzal volt érdemes tesztelni.
Valami hasonlót, de még radikálisabbat mondott Bálint Feri a lemezbörzén, amikor Tree Blind Mice kiadású jazz LPt kerestem nála. A Newport lemezbolt tulajdonosa egyenesen azt mondta, hogy 40 éve nem adtak ki igazi jó jazzt és ennek egyik oka, a TBM hangzás majmolása.

Mint tudjuk az életben nincsenek általános igazságok, de ez is egy vélemény, valaki olyantól, aki hallott már sok jó lemezt életében. Vannak most is csodálatos jazz zenészek és jó albumok, de az a hangulat és életérzés, ami egy régi, eredeti nyomású jazz LP-ről lejön az nagyon különleges.

Nem akartam lemezeket venni, de most sem tudtam ellenállni a csábításnak. Két lemezt vittem haza.

Sonny Clark Cool Struttin'.jpg
Sonny Clark Cool Struttin'.jpg (20.88 KiB) Megtekintve 5396 alkalommal

https://www.youtube.com/watch?v=_7bSIM_XbQQ

Sonny Rollins Vanguard Sessions.jpg
Sonny Rollins Vanguard Sessions.jpg (114.83 KiB) Megtekintve 5396 alkalommal

https://www.youtube.com/watch?v=UTUPVo6gjBY
-----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Lemezborze szeptember 18.jpg
Lemezborze szeptember 18.jpg (34.62 KiB) Megtekintve 5474 alkalommal
----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Amikor írtam az alábbi posztot csodálkoztam, hogy nem találtam elfogadható képet a CD-ről, még a kiadó utódjának honlapján sem (https://cellarlive.com/). A zene vajon fent lehet jó minőségben a net-en?

Mindenesetre teszek fel normális képeket a CD-ről és Bruce Freedman szaxofonosról.
Live at Cellar.jpg
Live at Cellar.jpg (144.12 KiB) Megtekintve 5563 alkalommal
Live at Cellarb.jpg
Live at Cellarb.jpg (121.05 KiB) Megtekintve 5563 alkalommal
Bruce Freedman.jpg
Bruce Freedman.jpg (41.16 KiB) Megtekintve 5563 alkalommal
------

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Kedvenc lemezeim

Az új - Live Magnum - hangfal kábelemmel szép lassan újra hallgatom a kedvenc lemezeimet és ma a kezembe kerül az alábbi lemez, amelyről írtam már 10 éve, de most a "világ minden zenéjéhez hozzáférek" lehetőséggel bárki meghallgathatja, amit javaslok is.
Live at Cellar.jpg
Live at Cellar.jpg (8.64 KiB) Megtekintve 5446 alkalommal

The Bruce Freedman African Groove Band – Live at the Cellar CD

Aligha szükséges bizonygatni, hogy a kanadai jazz a világ élvonalába tartozik. Olyan kiváló jazz klubok adnak fellépési lehetőséget a zenekaroknak, mint a Vancouveri Cellar Klub, amelyet a Downbeat magazin többször Észak- Amerika legjobb jazz klubjaként ismert el. A Cellar Live kiadó eddig több mint 40 CD-t adott ki, közöttük páratlan gyöngyszemeket, csodálatos előadások maradandó emlékét. Ezek sorába tartozik a Bruce Freedman African Groove Band lemeze is, amelyet a Now Orchestra Records-al együtt adtak ki. A Vancouver-ben élő Bruce Freedmant aligha kell bemutatni az igazi jazzrajongóknak, a kitűnő szaxofonos már hosszú ideje, 1973 óta a szabad improvizációra épülő jazz egyik prominens alakja. Az egyik jazz formáció, amelyben gyakran játszik a Bruce Freedman African Groove Band, amely nevével ellentétben nem fekete muzsikusokból áll, zenéjükben is csupán a Russell Shumsky által megszólaltatott afrikai dobok idézik a fekete földrészt. A zene páratlanul szép, letisztult improvizációk sorozata tökéletes átmenetekkel az egyes hangszerszólók között. Szinte hihetetlen, hogy ezt hibátlan összhangot élő előadásban tudták felvenni. A lemez mindössze négy számot tartalmaz, de a meghallgatása után semmi hiányérzetet nem fog érezni a szerencsés hallgató.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

....
A magyar jazz kezdeti évei egy beavatott tollából


Egyetem után 5 évig a Budapesti Rádiótechnikai Gyárban dolgoztam. Ott ismerkedtem meg Gy. P.-vel, aki nagy jazz hanglemez gyűjtő volt. Többször járt Párizsban és mindig jazz lemezekkel felpakolva tért haza. Az ő révén ismertem meg a jazz zongorista Csányi Attilát, aki nemcsak játszotta a jazzt, hanem még Péternél is megszállottabban gyűjtött lemezeket. Nálam járt többször, jazz lemez ritkaságokat hallgatni, amiket akkoriban kis amerikai lemezkiadók küldtek nekem. Én is jártam Attila elegáns Újlipótvárosi lakásában, ahol a szobák falát a padlótól a mennyezetig hanglemez polcok borították, hihetetlen lemez gyűjteménye volt. Akkoriban már idős volt, nem játszott zenekarban, 2016-ban, 76 éves korában elhunyt.
A héten valamit kerestem a net-en és rábukkantam egy vele készített érdekes interjúra, ami szinte a magyar jazz történelem, egy beavatott rálátásával. Ajánlással közreadnám!

https://jbsz.hu/interjuk/aktualis/1078- ... nyi-attila

Csányi Attila.jpg
Csányi Attila.jpg (161.6 KiB) Megtekintve 5624 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Világsztár a palóznaki Jazzpiknik-en


Emili Sandé.jpg
Emili Sandé.jpg (93.22 KiB) Megtekintve 5622 alkalommal

Az egyik legnagyobb slágere https://www.youtube.com/watch?v=Q03E7oTc5qo

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ezt élőben, színpadon lenyomni... nem semmi!

https://www.youtube.com/watch?v=2a36KFSfi44
-----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Kit érdekel egy nagyon finom jazz CD kellemes női vokállal?
Lonely girl.jpg
Lonely girl.jpg (60.91 KiB) Megtekintve 5908 alkalommal

Például engem, de gondolom másokat is. Petra van Nuis énekesnő új lemeze tisztelgés példaképe Julie London jazz énekesnő előtt. Ezt fejezi ki a lemez címe is, de valamennyi szám a rajongásig tisztelt példaképhez kötődik. Érzelmes finom számok hallhatók ezen a szép lemezen, amelyen Andy Brown gitáros kíséri a feleségét.

Az album egy újra kiadás, eredetileg a japán Muzak kiadónál jelent meg 2021-ben. Vajon melyik kiadás szól jobban?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Új albumok a zenei diverzitás jegyében

Origin2022junius.jpg
Origin2022junius.jpg (80.15 KiB) Megtekintve 6121 alkalommal

A CASCADIA Dmitri Matheny szárnykürtös 12 albuma, amelyet a hosszú ideje vele játszó trióval (Bill Anschell zongorista, Phil Sparks bőgős, és Mark Ivester dobos) vettek fel. Ezen a lemezen Charles McNeal szaxofonos is gazdagítja a hangzás. Három saját szerzemény, többek között a címadó CASCADIA jelzi, hogy Matheny nemcsak a meleg hangú és érzelmes játék mestere, hanem zeneszerzőként is kiváló.
Német címmel OZEAN jelent meg a Berlinben élő Mexikóban született Hugó Fernandez gitáros új albuma. Hernandez igen változatos élet, amelynek során a világ több kulturális központjában élt és alkotott, jól érezhetően visszaköszön szerzeményei sokszínűségében. Az őt kísérő New Grounds Quartet méltó partnere a kiváló gitárosnak, aki a lemez címével az óceán iránti tiszteletét, rajongását és csodálatát akarta kifejezni.
A harmadik album is sokat utazó, sokféle zenei hatással találkozó művész alkotása. Egyik fő zenei és koncepcionális eleme ennek az eklektikus műnek a norvég népzene és az ahhoz kapcsolódó mitológia. Ben Morrist négy eredeti szerzemény bemutatására kérték fel a 2019-es Newport Jazz fesztiválon. Az album ennek a munkának a tovább vitele nagyobb együttesre többek között autentikus norvég folk hangszerekre írva.
A lemezekről további információ az Origin kiadó honlapján található (https://originarts.com/) Itt bele is lehet hallgatni ezekbe az albumokba és a kiadó többi lemezébe.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nyolc új jazz CD az Origin/OA2 kiadók újdonságai


origin 2022 május.jpg
origin 2022 május.jpg (202.07 KiB) Megtekintve 6025 alkalommal

Amint a fenti képen látható április és május folyamán egy sor izgalmas jazz CD jelent meg a Seattle székhelyű kiadóház palettáján. A lemezekről és az előadókról többet megtudhat az aki átlép a honlapjukra https://originarts.com/ és nem mellesleg a lemezekbe is belehallgathat!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ma kertészkedtem, mondjuk csak a világzenék kertjében, mert egy kedves ajánlásnak nem tudtam ellenállni.

home records új CD.jpg
home records új CD.jpg (73.78 KiB) Megtekintve 5923 alkalommal
home records új CD2.jpg
home records új CD2.jpg (164.18 KiB) Megtekintve 5923 alkalommal

A homerecords most megjelent dupla CD lemeze AURÉLIE DORZÉE és TOM THEUNS két éves munkájának eredménye. Tökéletesen igaz erre a lemezre is, amit egyszer már megfogalmaztam: Ha meghallgatsz egy homerecords albumot az első gondolatod az, hogy mi értelme van ilyen zenét hallgatni, aztán ha hallgatod egy darabig, arra gondolsz, hogy mi értelme van másféle zenéket hallgatni.
A magukat folk zenészeknek tartó páros számtalan díjat nyert az elmúlt években Európa-szerte és ezen a lemezükön a címhez stílszerűen 7 nyelven énekelnek és 7 féle hangszeren játszanak. Akik szeretnek hallgatni fura, újszerű zenéket, azoknak tetszeni fog ez a lemez.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
A HARMÓNIA JAZZMŰHELY szervezésében a Budapest Jazz Clubban

2022. MÁJUS 13-án, PÉNTEKEN 20.00 órai KEZDETTEL a BORBÉLY-DRESCH QUARTET játszik.

Borbély Dresch.jpg
Borbély Dresch.jpg (19.09 KiB) Megtekintve 5926 alkalommal

A műfajnak sajátosan magyar ízt kölcsönző két fúvós
találkozása ez. A jazz és a kortárs zene területén egyaránt
otthonosan mozgó szaxofonos és jóformán minden fafúvós hangszeren
játszó BORBÉLY MIHÁLY, maga is nagyszerű zenekarvezető, a Liszt
Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, kinek improvizatív muzsikáját
a jazz különböző irányzatainak, valamint a Kárpát-medence és a
balkán népzenei örökségének ötvözése jellemzi, érdekes
dallamfordulatokkal. A tenor- és szoprán szaxofonon, de szintén
majdnem minden fafúvós hangszeren is játszó DRESCH MIHÁLY, a magyar
népzenéből táplálkozó jazz legkiválóbb művelője. Saját
világhírű együttese valóságos zenei műhely. A kettő együtt:
zenei dinamit!

A ritmus szekciót Borbély Miklós különböző zenekarainak
horgonyát képező két kiváló muzsikus, a bőgős HORVÁTH BALÁZS
és a dobos G. SZABÓ HUNOR alkotja.

Belépőjegy: 2400 forint, diákigazolvánnyal rendelkezőknek és nyugdíjasoknak: 2000
forint

A BJC CÍME: BP.XIII.

HOLLÁN ERNŐ U. 7.

-----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Írtam egy jó kis ismertetőt, de megszakadt feltöltés közben a kapcsolat, elveszett, le nem írom még egyszer. Bocs

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

------
Nirvana emlék album

Nirvana emléklemez.jpg
Nirvana emléklemez.jpg (26.3 KiB) Megtekintve 5881 alkalommal

Manu Champagne · Didier Laloy · Damien Chierici
Ma érkezett ez a rendhagyó Nirvana emlék album. Majd írok még róla, de addig is egy kis ízelítő...

https://www.youtube.com/watch?v=GMraxsNVHwc

---

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----

Beszámoló egy márciusi MÜPA koncertről

https://komolyzeneiajanlo.blogspot.com/

----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Izgalmas jazz újdonságok a tengeren túlról

2022 március Origin és OA2 jazz újdonságok.jpg
2022 március Origin és OA2 jazz újdonságok.jpg (161.73 KiB) Megtekintve 5732 alkalommal

A héten kaptam meg az Origin/OA2 kiadó legfrissebb lemezeit, amelyeket Európában a holland New Arts International (http://www.newartsint.com/) forgalmazza. Ez a művészeti marketing cég sok más lemezkiadó albumaival is foglalkozik. A nagyobb kiadók lemezeit fizikai formában is árusítják, de az egyre jobban terjedő digitális forgalmazással is foglalkoznak. Az ő oldalukon messze nem teljes az Origin/OA2 választék ezért, ha valaki a fenti lemezekről olvasna többet, vagy belehallgatna valamelyik albumba az látogassa meg az https://originarts.com/ honlapot!

A márciusi újdonságok mindegyike külön zenei világ, ezt már megszokhattuk a kiadó lemezeit hallgatva, de most érkezett két igazi különleges „csemege”. Az egyik ezek közül IDIT SHNER & MHONDORO group HEAT WAVE című albuma. A MHONDORO név zimbabvei Shona nyelven Az oroszlán lelke jelentéssel bír, és az együttes igazán nemzetközi. Errő és a zenéjükről bővebben olvashatnak az OA2 honlapon és annyit tennék hozzá, hogy személyes ízlésem szerint ez egy kiemelkedően hangulatos album, teljesen egyedi, szokatlan hangzással.

A másik kedvencem a fenti választékból XOSE MIGUÉLEZ tenor szaxofonos CONTRADICTIO című albuma. A Galiciából, Spanyoloszág egyik történelmi régiójából származó művész a tradicionális dallamokat dolgoz fel a modern jazz zene eszközeivel. Kiváló partnerei közül a zongorán játszó Jean-Michel Pilc nevét emelném ki, de a portugál ritmus szekció (Carlos Barretto és Marcos Cavaleiro) is fantasztikus spontaneitással játszik a lemezen. A számok sorában néhány jazz standard és Miguélez tradicinális gyökerű szerzeményei mellett hallható Pilc erre a lemezre írt Galicia című száma is. Ajánlom mindenkinek ezt a lemezt.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Ma érkezett
MARC FRANKINET CD.jpg
MARC FRANKINET CD.jpg (47.31 KiB) Megtekintve 5701 alkalommal
A homerecords (homerecords.be) belga lemezkiadó a lemezeik jó hangminőségén kívül arról híres, hogy olyan zenéket ad ki, amelyeket - hogy is mondjam - nem könnyű megszeretni. Ez a lemez viszont kivétel ez utóbbi alól, mert kifejezetten hallgatható kellemes jazz zene hallható rajta, egy kevéssé ismert Liége-i kvartett előadásában.

MARC FRANKINET Kvartett.jpg
MARC FRANKINET Kvartett.jpg (27.08 KiB) Megtekintve 5701 alkalommal
De nemcsak az előadók élnek Liége-ben, hanem a lemezen hallható zenék is a "szenvedélyes város" szülöttei, mind a 10 szerzemény Liége -i szerzők munkája. Én nagyon szeretem a fúvós jazzt, főleg, ha ilyen jó minőségben szólal meg, mint ezen a lemezen Marc Frankinet trombitája és szárnykürtje. Érett zenészek letisztult játéka, finoman hangszerelt, kellemes számok - kell ennél több a mai bolond világban?
-----

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”