Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Média PC - szoftver és hardver

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Akciós Paul Pang audio USB kártyák:

 

Közös jellemzőjük a nagy pontosságú saját órajel generátor, dedikált tápellátási lehetőség, dupla USB kimenet. A Luxor PC egyik központi egységét képezik. Jó néhány ügyfelem használja valamelyiket, eddig 100 %-os a megelégedettségi mutatójuk, mindenki azonnal hallható, hangsúlyos előrelépésről számolt be.

 

 




Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szia Paci!
 
Esetleg tervezel mostanában egy blogot a Win10-ről is, olyat mint az eddigi Op.rendszerekről írtál?
Lehet hogy megérne ismét egy kis áttekintést ez a téma, főleg annak a tükrében, hogy nagyon sokat fejlődött
az utóbbi időben ez a terület is, mint a számítógépes lejátszás egyik pillére.
 
Biztos vagyok benne, hogy sokakat érdekelne a téma...
 
Előre is köszi!

A mondandóm már megvan 1 hónapos Windows 10 használat után, már csak időt kell szereznem az íráshoz.

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: kakaox »


Szia Paci!
 
Esetleg tervezel mostanában egy blogot a Win10-ről is, olyat mint az eddigi Op.rendszerekről írtál?
Lehet hogy megérne ismét egy kis áttekintést ez a téma, főleg annak a tükrében, hogy nagyon sokat fejlődött
az utóbbi időben ez a terület is, mint a számítógépes lejátszás egyik pillére.
 
Biztos vagyok benne, hogy sokakat érdekelne a téma...
 
Előre is köszi!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egyenlore nem akarok NAS-t mert az sok kabelezessel jar stb.  es epp ezert dontottem a Luxor PC mellett nameg hogy kesobbiekben lehet akar fejleszteni is vagy az elavult alkatreszeket cserelni, sehol sem talaltam arakat csak ha kulon kiszamolom valami szakuzletbol, hogy mennyibe jonne bele de nyilvan te mas arat kersz hiszen a beallitas is idobe kerul csak az USB-nek es a tapegysegnek talaltam meg az arat az oldaladon. Lehet privatban is. (a HTPC hazara lennek kivancsi mert hat a tobbit barhol megkapni kiveve az USB es Tap...)
A felhasznált számítástechnikai alkatrészek bárki által beszerezhetőek. A Luxor PC egyediségét a passzív ház, a lineáris tápegység, a kábelezés és a speciális audio USB kártya adja.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Egyenlore nem akarok NAS-t mert az sok kabelezessel jar stb.  es epp ezert dontottem a Luxor PC mellett nameg hogy kesobbiekben lehet akar fejleszteni is vagy az elavult alkatreszeket cserelni, sehol sem talaltam arakat csak ha kulon kiszamolom valami szakuzletbol, hogy mennyibe jonne bele de nyilvan te mas arat kersz hiszen a beallitas is idobe kerul csak az USB-nek es a tapegysegnek talaltam meg az arat az oldaladon. Lehet privatban is. (a HTPC hazara lennek kivancsi mert hat a tobbit barhol megkapni kiveve az USB es Tap...)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hello, egy olyan lehetoseget is lehet valasztani, hogy aprankent osszeraknam amit megrendelnek toled? Pl. elso korben a dobozt + USB kartya + tapegyseg vagy inkabb megvarni amig osszejon es egyszerre az egeszet amit mar operacios rendszerrel kapnek beallitva? Esetleg kerhetek arajanlatot a kulon es az egyben HTPC-re? (120 GB SSD, a HDD-et egyenlore kihagynam mert az elegge megdobja az arat)
A merevlemezek nem jelentenek nagy tételt a költségvetésben, szerencsére szépen lement az adathordozók ára. Az alapárban amúgy is csak az SSD rendszerlemez van benne. Háttértárat csak egyedi kérésre építek be, mivel sokféle megoldás létezik adataink tárolására, a többség NAS-t, vagy USB-s külső tárat használ.
 
Összerakhatod magad is a PC-t, de akkor Neked kell kikísérletezned a beállításokat, elrendezést, kábelezést. Én garanciát csak az általam összerakott masinára tudok vállalni. Árban nincs lényeges különbség.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, egy olyan lehetoseget is lehet valasztani, hogy aprankent osszeraknam amit megrendelnek toled? Pl. elso korben a dobozt + USB kartya + tapegyseg vagy inkabb megvarni amig osszejon es egyszerre az egeszet amit mar operacios rendszerrel kapnek beallitva? Esetleg kerhetek arajanlatot a kulon es az egyben HTPC-re? (120 GB SSD, a HDD-et egyenlore kihagynam mert az elegge megdobja az arat)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hello, olyat lehet a HTPC-el hogy a SSD-en a rendszer es a  ket adat HDD-et Raid1-be bekotni?
Nagyon gondolkodom, hogy jobb-e lenne NAS vagy inkabb a HTPC-ben legyen a hardisk, mert ha kulon NAS akkor meg ott is meg kell oldani a kabelozast + tapot de igy minden egyben lenne.

A RAID természetesen megoldható PC-n belül.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Hello, olyat lehet a HTPC-el hogy a SSD-en a rendszer es a  ket adat HDD-et Raid1-be bekotni?
Nagyon gondolkodom, hogy jobb-e lenne NAS vagy inkabb a HTPC-ben legyen a hardisk, mert ha kulon NAS akkor meg ott is meg kell oldani a kabelozast + tapot de igy minden egyben lenne.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mik az első benyomásaid a hangzásról? Jobb mint a win7? Egyébként mitől lehet az, hogy hangzásbeli különbségek vannak egyes op rendszerek között? Mi lehet ennek a kulcsa?
Alapos vizsgálatokat nem folytattam még, de szerintem mindenképpen érdemes próbát tenni a Windows 10 hangzásával, ráadásul a használhatósága is nagyszerűnek tűnik.
 
Az operációs rendszerek produkciója közötti különbség vélhetően az eltérő hardverkezelésben és a processzek besorolásában, ütemezésében rejlik, de ehhez a témához nem értek. Ugyanide sorolható a lejátszó szoftverek hangzásának eltérése is, de halandó embernek az is erősen misztikus terület, bármennyire is szeretnek az Ohm törvényhez hasonló egyszerűségű műszaki magyarázatokra építeni a hifisták.

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Audison »


 
Nálam már a Windows 10 vezérli az egyik masinát. Első benyomásaim igen pozitívak.Mik az első benyomásaid a hangzásról? Jobb mint a win7? Egyébként mitől lehet az, hogy hangzásbeli különbségek vannak egyes op rendszerek között? Mi lehet ennek a kulcsa?

Avatar
Roberto11
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2013.02.16., szomb. 21:40
Értékelés: 293
Tartózkodási hely: Budapest

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Roberto11 »

Ment egy Pü!
LG 65"C3,DUNE MAX VISION 4K,Arcam Avr 550,Focal CC1008Be,Focal SR30,Velodyne DD12,Neotech NES-3003II,Aq DB14/4,
Hdmi: Audioquest Mocha,Furutech HF-X-NCF,
Audioquest Wolf,Vibra-R, IsoACOUSTICS

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Milyen lejátszót használsz a Win10 alatt?
Audio jRiver, video Kodi.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: MOT64 »

Milyen lejátszót használsz a Win10 alatt?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egyébként nem vagyok fafejű Linux megszállott. Amint kijön a Win10-ből valami véglegesnek látszó (persze biztos nem az) verzió újra harcbaszállhat a kétféle rendszer, persze szigorúan ua.-on a hardveren. Aztán majd csevegünk a tapasztalatokról.
Nálam már a Windows 10 vezérli az egyik masinát. Első benyomásaim igen pozitívak.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: MOT64 »


Egyébként nem vagyok fafejű Linux megszállott. Amint kijön a Win10-ből valami véglegesnek látszó (persze biztos nem az) verzió újra harcbaszállhat a kétféle rendszer, persze szigorúan ua.-on a hardveren. Aztán majd csevegünk a tapasztalatokról.
 

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: shany »



Nem akarok senkivel zenei ízlés dolgában vitatkozni...
Amit a Linux vs. Windows-ról írtam az egy és ugyanaz a hardveren szerzett tapasztalat, és nem két különböző vason hallgattam meg a két rendszert. Asus Xonar DG. Szerintem mindig is az fog gyengébben muzsikálni, amelyik a gyengébb hardveren fut! Higgyétek el sokat számít.
Kezdetben Foobar, aztán Musicbee, JPlay, majd Ap-Linux 2.1 és 3.0. Kb. a minőségi sorrend is ugyan ez volt nálam.
A vas: Gigabyte alaplap, AMD 4 x 3,2 GHz proci, 4 Gb RAM, Asus Xonar DG hangkártya S/PDIF kimenet.
Érdekes tapasztalat, hogy A-B tesztben gyakran a Win. tűnik elsőre jobbnak, de hosszabb hallgatás után a Linux kerekedik felül. A Windows-os rendszer erőteljesebb, tolakodóbb, átütőbb, (sokaknak nyilván ezért jön be). A Linux nyíltabb, levegősebb zeneibb!, több infó és részlet, nagyobb tér, jobb sávszélek.
Persze "mindeni úgy élvez, ahogy tud" (vadász). Ez meg csak egy szubjektív vélemény.

 
Ízlésről valóban nem érdemes vitatkozni.
Annyit azért hozzátennék, az általam leírt összehasonlétásban a foobar a wasapi ( event ) kimenettel ment. Ez kulcsfontosságú a hangzás szempontjából. Az asio kimenettel gyengébb volt nálam.
Másik dolog, hogy én USB dacot használok, ez akár teljesen másféle jellemzők megfelelőségét igényli, mint a PCI csatlakozás, az utaná levő spdif konverziókkal.
 
 
"A Windows-os rendszer erőteljesebb, tolakodóbb, átütőbb, (sokaknak nyilván ezért jön be). A Linux nyíltabb, levegősebb zeneibb!, több infó és részlet, nagyobb tér, jobb sávszélek."
Nekem ez kicsit, olyan nem teljesen szubjektív véleménynek tűnik.
Ugye, én pont nyugodtabbnak hallottam a foobart az adott beállításban / konfigurációban. Viszont az aplinux nálam is nyílt, levegős volt ( eddig hasonló is a véleményünk ), de az igazi mikroinformáció és zeneiség nélkül...
 
 
"Szerintem mindig is az fog gyengébben muzsikálni, amelyik a gyengébb hardveren fut!" 
Valójában ezért is írtam eredetileg a hozzászólásom, ez a téma ( a hardver szerepe ), lenne leginkább izgalmas számomra.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: MOT64 »


Nem akarok senkivel zenei ízlés dolgában vitatkozni...
Amit a Linux vs. Windows-ról írtam az egy és ugyanaz a hardveren szerzett tapasztalat, és nem két különböző vason hallgattam meg a két rendszert. Szerintem mindig is az fog gyengébben muzsikálni, amelyik a gyengébb hardveren fut! Higgyétek el sokat számít.
Kezdetben Foobar, aztán Musicbee, JPlay, majd Ap-Linux 2.1 és 3.0. Kb. a minőségi sorrend is ugyan ez volt nálam.
A vas: Gigabyte alaplap, AMD 4 x 3,2 GHz proci, 4 Gb RAM, Asus Xonar DG hangkártya S/PDIF kimenet.
Érdekes tapasztalat, hogy A-B tesztben gyakran a Win. tűnik elsőre jobbnak, de hosszabb hallgatás után a Linux kerekedik felül. A Windows-os rendszer erőteljesebb, tolakodóbb, átütőbb, (sokaknak nyilván ezért jön be). A Linux nyíltabb, levegősebb zeneibb!, több infó és részlet, nagyobb tér, jobb sávszélek.
Persze "mindeni úgy élvez, ahogy tud" (vadász). Ez meg csak egy szubjektív vélemény.
 
 
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Van egy olyan sejtésem, hogy a hardver sokkal durvábban beleszól a végeredménybe mint szeretnénk, és a szoftverrel szerzett tapasztalat csak az adott hardverrel együtt érvényes. 
Ez akár igaz is lehet, bár nyilván nagyon nehéz és talán értelmetlen is sorrendet felállítani a hardver és a szoftver fontossága között. Középútként kijelenthető, hogy mindkettő lényeges a végső produkcióra nézve. Ugyanakkor logikusnak tűnik, hogy bizonyos hardveren az egyik, másik vason meg egy másik operációs rendszer domborít kiemelkedően, attól függően, az alkatrészeknek milyen a rendszerszintű támogatottsága.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: shany »


Nekem az XMOS-os USB átalakító is kapásból működött a Linux alatt. Windows alá nem bírtam bevarázsolni, pedig megtaláltam a gyárilag hozzá ajánlott drivereket. 
 
Nálam tökéletesen működik win alatt az xmos...
Egyébként én - részben- pont ellentétes dolgokat tapasztaltam az Aplinux esetében ( http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=47250#p47250 ) a win7-es gépem "lenyomja" az aplinux htpc-t. Pedig pl. az xmos modul ( a dac-ban ) saját táppal megy, nem az usb-ről.
 
Van egy olyan sejtésem, hogy a hardver sokkal durvábban beleszól a végeredménybe mint szeretnénk, és a szoftverrel szerzett tapasztalat csak az adott hardverrel együtt érvényes. 

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: MOT64 »


Nekem az XMOS-os USB átalakító is kapásból működött a Linux alatt. Windows alá nem bírtam bevarázsolni, pedig megtaláltam a gyárilag hozzá ajánlott drivereket.
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


KingRex UD384 DAC Ez vajon működik Linuxal?
Garantáltan igen, mert ilyen DAC-om volt, amikor a Linux rendszer szenvedtem próbálkoztam.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Voyager »


KingRex UD384 DAC Ez vajon működik Linuxal?
 
Azt írják, hogy igen.

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: study »



Én az Ap-Linux 3.0-t használom lassan egy éve. http://www.ap-linux.com/documentation/i ... ions-v3-0/
Igaz minimum pilótavizsga kell hozzá, mert ez nem Win. A hangminőség viszont nemhogy " jóval a windows-szint fölé jutotott", hanem összehasonlíthatatlanul jobb. A Linuxal a szobába jön a zenekar, az énekes, a hangszerek. Nem egyszerűen szól vagy jól szól, hanem ott van a ZENE. Nem beszélve arról, hogy ingyen van, letölthető, telepíthető. Igaz, innen jönnek az érdekes dolgok, de szívesen megosztom bárkivel a tapasztalataimat. Egy legalább 32Gb-os vinyó vagy SSD kell hozzá, szerintem egy próbát mindenképpen megér. A fapadról csak annyit, hogy beépített böngésző van benne (Crome, Firefox), 3db zenelejátszóprogram, 2 db CD grabber, stb., de ha elég nagy guru vagy bármit rá telepíthetsz (pl. Open office). Bár annyira jó, hogy nekem még soha nem jutott eszembe, hogy zenehallgatás közben levelet írjak vagy táblázatot molyoljak.
+ akit eddig a driverek hiányával ijesztegettek, azt megnyugtatom, ennyire egyszerű még sohasem volt. Csatlakoztatod az eszközt és működik. ( Nem tököl órákat a neten, hogy drivert keressen.)
Szóval csak bátran!

KingRex UD384 DAC Ez vajon működik Linuxal?
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: MOT64 »


Én az Ap-Linux 3.0-t használom lassan egy éve. http://www.ap-linux.com/documentation/i ... ions-v3-0/
Igaz minimum pilótavizsga kell hozzá, mert ez nem Win. A hangminőség viszont nemhogy " jóval a windows-szint fölé jutotott", hanem összehasonlíthatatlanul jobb. A Linuxal a szobába jön a zenekar, az énekes, a hangszerek. Nem egyszerűen szól vagy jól szól, hanem ott van a ZENE. Nem beszélve arról, hogy ingyen van, letölthető, telepíthető. Igaz, innen jönnek az érdekes dolgok, de szívesen megosztom bárkivel a tapasztalataimat. Egy legalább 32Gb-os vinyó vagy SSD kell hozzá, szerintem egy próbát mindenképpen megér. A fapadról csak annyit, hogy beépített böngésző van benne (Crome, Firefox), 3db zenelejátszóprogram, 2 db CD grabber, stb., de ha elég nagy guru vagy bármit rá telepíthetsz (pl. Open office). Bár annyira jó, hogy nekem még soha nem jutott eszembe, hogy zenehallgatás közben levelet írjak vagy táblázatot molyoljak.
+ akit eddig a driverek hiányával ijesztegettek, azt megnyugtatom, ennyire egyszerű még sohasem volt. Csatlakoztatod az eszközt és működik. ( Nem tököl órákat a neten, hogy drivert keressen.)
Szóval csak bátran!

Lezárt

Vissza: “Luxor Audio”