Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sense Audió Manufaktúra

Lezárt
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Ear írta:
2022.10.24., hétf. 17:19
A kis szobában egy Mundorf MA 30 doboz volt, amit szintén a l'auditeur forgalmaz. Ebben a Mundorf gyártotta Air Motion magas van, meg minden kondi, csatlakozó, kábel is tőlük érkezik, szintén Accuton kerámia mélyközéppel.
Köszi az infót!
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Hagy pörgessem fel egy kicsit ezt a topikot:

A 2022-es Hifi Show TMP kis szobájában volt egy ribbon(?) magassugárzós állványos hangfal.

Lehetne többet tudni róla?
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: bege »


A mai napon volt szerencsém bemutatótermi körülmények között megcsodálni a Sense dobozokat. Akinek lehetősége nyílik rá menjen el, nézze, hallgassa meg!
 
Köszönöm a lehetőséget!

Avatar
lauditeur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.11.06., szer. 11:57
Értékelés: 36

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: lauditeur »


Még egy kis információ a SENSE audió manufaktúráról:
 
Nem előzmény nélküli a történet. Tizenéves koromban építettem első hangdobozaim, melynek egyik érdekessége az volt, hogy elcsatolt előlapot alkalmaztam. Eltelt azóta majd negyven év, ma azt is másképp csinálnám...

SENSE nevet, pontosabban és bővebben a Sense audió manufaktúra elnevezést kapta ez a mostani projekt (érzék – érzékeny – megérez). Egy nagyon jó hangsugárzó megépítésére vágytam, túlzásoktól mentesen, de integrálva mindazt, amit mai fejemmel helyes iránynak gondolok, ebben az esetben és méretben három utas elrendezésben.

 Kecses állódobozt láttam szemeim előtt, masszív szerkezettel, nagyon csekély csillapítási szükséglettel. A doboz oldalfalai 25 mm vastag, ívesen táblásított, rétegelt lemez héjakból állnak, az előlap és a hátsó gerinc is multiplexből van. A timing és fázishelyességek érdekében a doboz hátradöntött és az előlap ívelt kialakítású. 
 Szerencsésebb lett volna az első perctől CAD-et alkalmazni, a papíron tervezett „vakrepülés” viszont jól sikerült, mármint elégedett vagyok, bár a kész eredménnyel együtt élve, ma talán itt-ott módosítanák egy-egy árnyalatot. A kivitelezés CNC alapú. A kb. 110 cm magas test belső térfogatából, a mintegy 40 literből 4,5 jut a középsugárzónak, annak kamrájánál – fent a jobb oldali képen láthatóan -  döntött hátlapot alkalmazva.


A hangszórók vonatkozásában az Accuton hangszóróit választottam ki, elkötelezettségemről tanúskodik, hogy forgalmazói kapcsolatot sikerült velük kialakítani. 
 
Döntések sokféleképpen jöhetnek létre. Számomra valahogy nem volt kérdés: az új Cell Concept sorozat biztos nagyon jó kell hogy legyen! A C90-re gondolva nem is értem, miért nem hangosabb tőle a sajtó meg az internet? Fantasztikusnak ígérkező mágneskör, hátra teljesen nyitott felépítés, laza felfüggesztés, titán tekercshordó a 80-as lengőhöz, tökéletes „nemkicsi-nemnagy” membrán, újfajta kosárkialakítás és felfogatás, a védőrács már széthangolt forgástest....bár lehetne olcsóbb, ami ennyire jó! A másik irányból visszanézve, megbocsájtható talán az a kérdés: drágának kell tartsuk ennyiért azt, ami ennyire jó? 
Ehhez az új C25 dukál. Szintén zenész. Ezek a hangszórók olyan torzítatlanul muzsikálnak, akár egy elektrosztatikus, ráadásul magasabb hangerőre képesek és probléma mentesen illeszkedhetnek a mély szekcióhoz. Párját ritkító dinamika, pontosabban mikró- és makródinamika!


Az átvitelnél nem tartottam fontosnak, hogy harmincassal kezdődjön a búgóhang, izé, az a bizonyos...na tudják: alsó határfrekvencia, illetve eleve nem gondolkoztam nagy mélysugárzókban, már csak az előlap karcsúsága miatt sem, így végül két 173-asnak szavaztam bizalmat. Picit szerepet játszott ebben az is, hogy nem vágytam mindenből a legdrágábbra, ha értik mire gondolok? Több nagyon jó, tartalmas beszélgetésre nyílt lehetőségem az Accuton fejlesztőjével, Dirk Vaehsen-nel. Ezek során konzultálva formálódott, hogy az új Accuton Cell Concept közép- és magashangszórói vajon melyik bevált mélysugárzóval érvényesülnének optimálisan?A keresztváltás 240 ill. 2.600 Hz-nél történik, a belső kábelezésre amorf szerkezetű kábeleket használtunk fel.
 
 Az AV TREND ez évi kiállításán került sor az első bemutatkozásra.

A felület kialakításában nagyot lehet álmodni: india alma, francia dió, makasszár, vagy egyéb igényes furnérozás, magasfényű poliészter polírozott lakkozás (zongoralakk – színválasztás). A kerámia membrán inspirálta, hogy a SENSE hangdobozaink logói művész keze által készülnek kerámiából, Pécsett a Zsolnay városában...

Részlet a  bemutatótermünkből
 
Mint ahogy az már a cikkből is kiderült, ez nem egy DIY projekt. Számomra fontos, hogy a zenét kell szolgálni. Szándékom szerint, manufakturálisan lehetne a személyenként eltérő zenehallgatási preferenciákhoz szabni hangsugárzót. Ez tág keretek között lehetséges, hisz választható a dobozméret, a hangszórókészlet, az egyén ízléséhez hangolhatjuk a keresztváltót és kábelezést. Meg persze a szobához, amit előre megmérhetünk... de ezt részletesen kifejteni -  itt és most – szétfeszítené a kereteket.
Üdvözlettel:
l’auditeur
Nagy László
06/20 94 29 750
 
 


 
 

Avatar
lauditeur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.11.06., szer. 11:57
Értékelés: 36

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: lauditeur »



Valhalla ilyen hangszórókkal épít most egy nagyon komoly dobozt, tehát tudja, hogy mi mibe kerül.
A váltóra egy vagyont költött, ha jól tudom.

Sok sikert kívánok a komoly doboz építéséhez és továbbra is nyitott kommunikációt!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: AVX »



Kérlek,
ne vedd magadra, rajtad kívül még három további hozzászólás volt az árral kapcsolatosan.
Becsülöm egyébként, hogy ennyire nyíltan megosztod az érzéseidet. 
Akarsz beszélni róla?
 
Egyébként igaz:valóban van mit csiszolni a kommunikációmon. 

Valhalla ilyen hangszórókkal épít most egy nagyon komoly dobozt, tehát tudja, hogy mi mibe kerül.
A váltóra egy vagyont költött, ha jól tudom.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1479
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Pedig " régi motoros"  a szakmában.
Nagy úrtól vettem anno első Opera Quinta hangfalaimat, úgy hogy a régi JM Lab okat beszámította.
Profi kereskedő, igen korrekt hozzállással.
 
Ezek a Sense hangfalak személy szerint nekem tetszenek kivitelben és hangban is. ( Kiállításon hallgattam.)
 

Adjunk neki egy kis időt.
Még nem sokat fórumozott.


Avatar
lauditeur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.11.06., szer. 11:57
Értékelés: 36

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: lauditeur »


 
 
 

Nem igazán értem miért kell ilyen leereszkedően válaszolni egy egyerű kérdésre..?
Tudatosan nem konkrét árat kérdeztem, meghagyva a tól-ig lehetőségét.
 
Kicsit úgy éreztem magam a válasz olvasása közben, mintha én, mint egyszerű gyaur, kérdésemmel megzavartam volna egy magasabb létsíkon zajló isteni folyamatot.
 
A doboz szép, jó, viszont a kommunikáción még érdemes lesz dolgozni!

Kérlek,
ne vedd magadra, rajtad kívül még három további hozzászólás volt az árral kapcsolatosan.
Becsülöm egyébként, hogy ennyire nyíltan megosztod az érzéseidet. 
Akarsz beszélni róla?
 
Egyébként igaz:valóban van mit csiszolni a kommunikációmon. 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
A doboz szép, jó, viszont a kommunikáción még érdemes lesz dolgozni!

Adjunk neki egy kis időt.
Még nem sokat fórumozott.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



 
Elfogadom, az ár iránti kérdés nagyon fontos. Eredetileg azt terveztem, hogy majd fényképekkel és leírásokkal bemutatom, milyen hozzáállással készült el az első doboz, de ezt felülírta a kérdés: Mennyibe kerül? Nem fogom megkerülni, de egyelőre a jól ismert vicces szituban vagyunk:
Mennyi? - 30. - Mi 30? - Mi mennyi? Szerintem ugyanis: még nem nagyon ismert a belbecs: mi van a dobozban?
Meg hát pont az a lényeg, hogy személyre szabottan célszerű elkészíteni a hangsugárzókat. Szinte akármilyent (na jó ez túlzás). Ekkor variál az ár.
 
Hajlamos vagyok elcsatangolni, abbahagyom, az árat kérdezték.
 
Első válasz: tudunk 4.000,- ért nagyon jó cuccot összeállítani. Igen, ez lehet egy pár hangfal ára. Erre majd térjünk vissza.
 
Második válasz: a kiállításon fél füllel hallott ár az ott bemutatott hangfalak vonatkozásában ugyan sohase hangzott el, mégis helytálló. Igen fél füllel 4000,-. 
Szeretném előtérbe helyezni azonban, hogy két darab lenne az igazi, fél fülenként egy-egy. Így nagyszerű sztereó előadásra nyílik mód, ebben az esetben mintegy 8.000,- lenne a hozzávetőleges összeg.  
 
Miért ennyi?
 
A leginkább összehasonlítható termék, melyet az www.ultraaudio.com dicsér, az a kb. húszezres kategória. Szerintem azzal kell összemérni, oda pozicionálni.
 

Nem igazán értem miért kell ilyen leereszkedően válaszolni egy egyerű kérdésre..?
Tudatosan nem konkrét árat kérdeztem, meghagyva a tól-ig lehetőségét.
 
Kicsit úgy éreztem magam a válasz olvasása közben, mintha én, mint egyszerű gyaur, kérdésemmel megzavartam volna egy magasabb létsíkon zajló isteni folyamatot.
 
A doboz szép, jó, viszont a kommunikáción még érdemes lesz dolgozni!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Második válasz: a kiállításon fél füllel hallott ár az ott bemutatott hangfalak vonatkozásában ugyan sohase hangzott el, mégis helytálló. Igen fél füllel 4000,-. 
Szeretném előtérbe helyezni azonban, hogy két darab lenne az igazi, fél fülenként egy-egy. Így nagyszerű sztereó előadásra nyílik mód, ebben az esetben mintegy 8.000,- lenne a hozzávetőleges összeg.  
 
Miért ennyi?
 
A leginkább összehasonlítható termék, melyet az www.ultraaudio.com dicsér, az a kb. húszezres kategória. Szerintem azzal kell összemérni, oda pozicionálni.
 

A doboza gyönyörű, a hangszórókészlet világszinvonalú.
Ez egy szűk rétegnek szól, akik sokat spórolhatnak, ha nem nyugati márkát akarnak venni.
Sok sikert hozzá.
Nagy bátorság ilyen dobozok gyártásába fogni.

Avatar
lauditeur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.11.06., szer. 11:57
Értékelés: 36

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: lauditeur »


A kiállítás előtt vakartam a fejem, miként tájékoztassak a tömören, a legfőbb gondolatokat összefoglalva? Ekkor már szólt az első dobozunk, ráadásul jól. Intenzíven hallgattam. Tisztán kivehetőek voltak a kvalitások. Ez is közrejátszhatott, hogy az alábbi büszke szöveg jött létre. Lehet, hogy lesz, akinek ez már túl reklámos.
Tőlük türelmet kérek, hamarosan jön egy részletesebb bemutató.
 
 
 
  SENSE+ audió manufaktúra MÉG MAGASABBRA... Ez az első igény áll a Sense mögött. A legjobb elérhetetlen, de törekedhetünk rá, hogy közelítésünk jól sikerüljön. A mi hangdobozunk: 25 mm vastag ívesen formált rétegelt lemezhéjból épül fel, Accuton Cell Concept kerámia membrános hangszórók kerülnek beépítésre. India alma, francia dió, makasszár, vagy egyéb igényes furnérozás, magasfényű poliészter polírozott lakkozás, adekvát a keresztváltó és kábelezés, talp és csatlakozó... AHOGY ÖN SZERETNÉ... Ezt a nagyon jó hangdobozt a személyenként eltérő zenehallgatási preferenciákra szabjuk. Választható a hangszórókészlet, kábelezés, akár az ízléséhez hangolhatjuk a keresztváltót és szobához, amit persze előre megmérhetünk... MEGMUTATNI... A formai kialakítás követi a csillapítást alig igénylő, lélegző keresztmetszetet (air-flow), de pl. a méretezett megdöntés és ívelt előlap, az Accuton fejlesztőjével, Dirk Vaehsen-nel konzultálva formálódott, hogy az új Accuton Cell Concept hangszórói még jobban érvényesülhessenek. A kerámia membrán inspirálta, hogy a SENSE hangdobozaink logói művészkeze által készülnek kerámiából, Pécsett a Zsolnay városában... SOKKAL KEVESEBBÉRT... hasonlítsa össze...  


Avatar
lauditeur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.11.06., szer. 11:57
Értékelés: 36

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: lauditeur »


Elfogadom, az ár iránti kérdés nagyon fontos. Eredetileg azt terveztem, hogy majd fényképekkel és leírásokkal bemutatom, milyen hozzáállással készült el az első doboz, de ezt felülírta a kérdés: Mennyibe kerül? Nem fogom megkerülni, de egyelőre a jól ismert vicces szituban vagyunk:

Mennyi? - 30. - Mi 30? - Mi mennyi? Szerintem ugyanis: még nem nagyon ismert a belbecs: mi van a dobozban?
Meg hát pont az a lényeg, hogy személyre szabottan célszerű elkészíteni a hangsugárzókat. Szinte akármilyent (na jó ez túlzás). Ekkor variál az ár.
 
Hajlamos vagyok elcsatangolni, abbahagyom, az árat kérdezték.
 
Első válasz: tudunk 4.000,- ért nagyon jó cuccot összeállítani. Igen, ez lehet egy pár hangfal ára. Erre majd térjünk vissza.
 
Második válasz: a kiállításon fél füllel hallott ár az ott bemutatott hangfalak vonatkozásában ugyan sohase hangzott el, mégis helytálló. Igen fél füllel 4000,-. 
Szeretném előtérbe helyezni azonban, hogy két darab lenne az igazi, fél fülenként egy-egy. Így nagyszerű sztereó előadásra nyílik mód, ebben az esetben mintegy 8.000,- lenne a hozzávetőleges összeg.  
 
Miért ennyi?
 
A leginkább összehasonlítható termék, melyet az www.ultraaudio.com dicsér, az a kb. húszezres kategória. Szerintem azzal kell összemérni, oda pozicionálni.


Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: theo »

Én fél füllel hallottam, egy 4000 Euros árat a kiállításon de, ezt ne vegye kp.-nak senki. {egy érdeklődőnek mondta} a tévedés jogát fent tartom.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nagyon szép dobozok!
Nagyságrendileg milyen árkategóriába tartoznak?

Nekem azt mondta, hogy ezek most mintadarabok és egyedileg ad árat privát megkeresés esetén.
Abban igaza van, hogy a váltók és a kivitel miatt óriási eltérés lehet az árak között.
Ettől függetlenül jó lenne, ha beírná, hogy az elkészített minták ebben a kivitelben kb mennyibe kerülnek és mit takar az ár.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Nagyon szép dobozok!
Nagyságrendileg milyen árkategóriába tartoznak?
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3620
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: violin »

Ráadásul rögtön a felső kategóriában.... ....bár az Accuton kézenfekvő választás.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 08:40
Értékelés: 504

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: apacuka »



A több, mint 20 éves forgalmazói hátterünkkel idén SENSE Audió Manufaktúra néven hangdobozok építését kezdtük meg.
csoportkep_logoval.jpg

 
 
Bátor tett, az biztos...

Avatar
lauditeur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.11.06., szer. 11:57
Értékelés: 36

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: lauditeur »


A több, mint 20 éves forgalmazói hátterünkkel idén SENSE Audió Manufaktúra néven hangdobozok építését kezdtük meg.

 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sense Audió Manufaktúra

Hozzászólás Szerző: AVX »


Lezárt

Vissza: “L'Auditeur”