Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kávéfőző gépek javítása, tuningolása, karbantartása

pampalina
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Re: Kávéfőző gépek javítása, tuningolása, karbantartása

Hozzászólás Szerző: pampalina »

Sziasztok!
Új vagyok teljesen a kávézás világában, tavaly novemberig kávét sem ittam. Akkor viszont vettem egy Gaggia Classicot, ami teljesen gyári állapotban van azóta is. Szívesen szórakozok az orlo beallitasaival, de a Gaggiabol is szeretnek több infót kinyerni. Osszefujt a sors egy olyan sraccal, aki ajánlotta ezt a fórumot is, ha manometerrel és egyebekkel szeretném specizni a gépet.
Ebben szeretnek segítséget kérni Budapesten. Tudnátok valakit ajánlani? Köszi!

Turulmadár

Hozzászólás Szerző: Turulmadár »

Sziasztok! Van egy Wega mininova kávéfőzőm, ám nem nyom ki vizet a szűrőkosárnál, hanem elkezd pittyegni pár másodperc után. Leszedtem a burkolatát, s azt látom, hogy a szivattyú levegős vizet szív, nagy buborékokkal, ám az nem megy el a szűrőkig. A forró víz s a gőz funkció azonban működik. Van ötletetek, mi lehet a probléma, ki ismeri ezt a gépet?

gofry
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: gofry »

Sziasztok,
A következő "problémában" lenne szükségem segítségre , ötletre:
-Adott egy Lelit Glenda, Timemore Blackmirror mérleg (kb 24 mm magas) (meg úgy általában bármilyen mérleg), és a lelit 2-es kifolyója.
A csepptálca magassága miatt esélytelen a 2-es kifolyó alátenni mérleget lefolyás közben.

-Lehetne mérleget cserélni, de az acaia + csésze kombo pont ugyanúgy nem fér el :)
-Kivehetem a csepptálcát, de akkor ugye leállításkor megjön a zuhany, ez sem túl ideális.

Van valakinek valamilyen ötlete?
Magasabb 2-es kifolyó? Egy másik modell alacsonyabb csepptálcája? Vagy csak simán engedjem el a dolgot? :)

Köszi

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3289

Hozzászólás Szerző: AVX »

adam_pero írta:
2021.03.09., kedd 11:08
Sziasztok, mind a kettő a PL41TEM-hez tartozik, igaz?
Lelit MC047-SIL
Lelit MC195
igen

adam_pero
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: adam_pero »

Sziasztok, mind a kettő a PL41TEM-hez tartozik, igaz?
Lelit MC047-SIL
Lelit MC195

membrana-tympani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: membrana-tympani »

Gaggia Classic rosszalkodik. Csak bekapcsolás, melegedés, és erőteljesen jön ki a gőz a felsőszűrőn keresztül. Kikapcsolás után is egy jó darabig. Csapolás lassan indul meg, és kevésbé intenzív, mint szokott lenni. 2015-ben gyártott (butábbik) verzió.
Mi lehet a jelenség oka, lehet-e vele valamit kezdeni házilag, ha nem, akkor Budapesten kihez vigyem?
Köszönöm a segítséget, koffeingazdag hétvégét!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

frici78 írta:
2020.12.19., szomb. 23:46
Sziasztok, kétségbe vagyok esve, a tanácsotokat kérném!

Féléves Lelit Mara X gép, idáig gond egy szál se, tisztítás és a Lelit féle vízszűrő csere után viszont a pumpa nyomás 0 baron, fejegységből éppen csak csordogál a víz, de inkább nem. Gőz, gőznyomás és forró víz van és jó, forró víz vételezése után viszont a pumpa a végtelenségig megy, de hiába próbálja újratölteni a bojlert, az elektronika előbb lekapcsolja, mindhárom lámpát villogtatva hibát jelez.

Mi történik? Mik a standard diagnosztikai lépések ilyenkor? Dugulás van valahol, vagy levegő került a rendszerbe és az zavarja? Eldugult a nyomás mérő és azért nem működik?
Neki kellene írni:
Nagy Mihály
porkoles@atctrade.com

SuhesZ
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: SuhesZ »

Warden of the North írta:
2020.12.17., csüt. 20:00
pfi írta:
2020.12.16., szer. 19:48
Rá is térnék a konkrét hibára. Történt ugyanis, hogy egyik főzés után gyanúsan lassan folyt le a dupla adag a folyamatosan használt repetúrával. A 25 másodperces lefolyás felment 59 másodpercre!
Alattam említett probléma nálam nem jelentkezik, nyitott gőzcsapnál folyik onnan is és a fejből is a víz.
Jelenség hatására újabb trisós visszaöblítést, teljes takarítást, és citromsavas vízkőmentesítést eszközöltem a gépen, de nem javult a helyzet. Fontos megemlíteni, hogy kipróbáltam a dupla adag főzését őrölt Omnián, de ott nem jelentkezik a lassú lefolyás jelensége, kb 15 másodperc alatt átszaladt a víz rajta.
Szipmla főzetnél az AVX Goldból a korábban említett finomsággal 12g kávéval ugyan úgy tamperolva jelentősen kevesebb, kb 20 másodperces a lefolyás.
Holnap töltök fel videót róla.
Szerintetek ez a végstádiumú pumpa tünetei?
Úgy tűnik mintha inkább a kávé lenne végstádiumban. Milyen idős már az az AVX Gold káve ? Media Marktban vetted kilós pakolásban ? Vegyél frisset, és próbáld ki vele. Ahogyan öregszik a kávészem, az őrlés finomságát is hozzá kell majd igazítani.

frici78

Hozzászólás Szerző: frici78 »

Sziasztok, kétségbe vagyok esve, a tanácsotokat kérném!

Féléves Lelit Mara X gép, idáig gond egy szál se, tisztítás és a Lelit féle vízszűrő csere után viszont a pumpa nyomás 0 baron, fejegységből éppen csak csordogál a víz, de inkább nem. Gőz, gőznyomás és forró víz van és jó, forró víz vételezése után viszont a pumpa a végtelenségig megy, de hiába próbálja újratölteni a bojlert, az elektronika előbb lekapcsolja, mindhárom lámpát villogtatva hibát jelez.

Mi történik? Mik a standard diagnosztikai lépések ilyenkor? Dugulás van valahol, vagy levegő került a rendszerbe és az zavarja? Eldugult a nyomás mérő és azért nem működik?

pfi

Hozzászólás Szerző: pfi »

pfi írta:
Sziasztok!
Kérlek segítsetek!
1 éves Rancilio Silvia V5 gépem ma hirtelen, váratlanul a szűrőfejen nem nyomja ki a vizet.
A gőzkaron igen, mind a 3 állásban (kávé, forróvíz, gőzölés). A hangok teljesen a megszokottak. A víztartály feltöltve (mindig szűrt vizet használok).
Mi lehet a probléma?
Sikerült megtalálnom és gyógyítanom a Rancilio Silvia hibáját: a 3-járatú mágnesszelep felső részén, a bemeneti járatnál finom vízkőlerakódás elzárta a víz útját. Ezt kellett csak szétszedni (elölről, a kar és a burkolólemez mögött van), kitisztítani és összerakni. Több órás agyalás után 10 perc munka volt, 0 anyagköltséggel. Tökéletes lett.

Warden of the North
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Warden of the North »

pfi írta:
Sziasztok!
Kérlek segítsetek!
1 éves Rancilio Silvia V5 gépem ma hirtelen, váratlanul a szűrőfejen nem nyomja ki a vizet.
A gőzkaron igen, mind a 3 állásban (kávé, forróvíz, gőzölés). A hangok teljesen a megszokottak. A víztartály feltöltve (mindig szűrt vizet használok).
Mi lehet a probléma?
Szia!

Én is hasonló cipőben járok, vacakszik a Gaggia Baby Dose-om.
Nézegettem videókat, a saját problémámra nem sikerült megoldást találni, de a tiédre szerintem igen.
Van benne egy szolenoid szelep. Ez egy elektromágneses szelep igazából, egy útválasztó, ami azt csinálja, hogy vált a fej és a gőzkar között. Ez a megfogalmazás így nem teljesen pontos, mert nem választ, hanem vagy ad vizet a gőzkarra is és a fejre is, vagy csak a gőzkarra, már ha jól értettem. A probléma abból adódik, hogy a vízkő egyrész le tud rakódni tömítetlenségi gondok esetén a szelep szerkezetén, gátolva annak működését, vagy vízkőmentesítés alkalmával a vízkő darabok eldugíthatják részlegesn, vagy teljesen a szolenoid kifolyó ágát. Neked elméletileg azt kell tisztítani.
A videób, amiben láttam úgy magyarázta ennek a hibának a tüneteit a feltöltő, hogy ha el van dugulva, akkor a fejen nem jön víz, viszont nyitott gőzcsapnál főzési hőmérsékleten normálisan folyik a gőzkarból a víz.
Tiszta szolenoid szelepnél viszont egyaránt a fejből és a gőzkarból is folynia kell.

Engedelmetekkel segítséget szeretnék kérni az én problémámhoz is.
Alany: Gaggia Baby Dose, PID, és full tuning. Lassan 1 éve van meg. Csak ioncserélt vízzel használtuk, és az előző tulaja is. Gyári felsőszűrővel, gyári kifolyóval és portafilterrel (kosárral). Fontos a történet szempontjából megjegyezni, hogy 2 havonta csináltunk rajta trisós visszamosást és felsőszűrőig visszamenő takarítást, de belső vízkőmentesítést egyszer sem. De nem vettünk érszre semmilyen minőségbeli változást (romlást) emiatt.
Recept: AVX Gold blendet használunk kizárólag lassan 3 hónapja. Beállítottuk a megfelelő finomságot (Catler örlőn majdnem a legfinomabb szemcseméret, a gép viszont viszi gond nélkül), 89 °C főzési hőmérséklet 15 g örlemény, 10 kg-al tamperolva. Ez a recept kerek 25 másodperces lefolyást eredményez dupla mennyiséget főzve. (itt megjegyezném, hogy kb. 1 mm vastag créma keletkezik, eddig bármilyen kávét, örleményt, vagy beállítást próbáltunk, ami egyébként engem nyugtalanít. Nyugtatott kávéőrült kollégám, hogy örüljek neki, a crémának kellemetlen íze van, de akkor is zavaró, mert szerintem nem csoda történt a gépemmel, hanem valami rossz).

Rá is térnék a konkrét hibára. Történt ugyanis, hogy egyik főzés után gyanúsan lassan folyt le a dupla adag a folyamatosan használt repetúrával. A 25 másodperces lefolyás felment 59 másodpercre!
Alattam említett probléma nálam nem jelentkezik, nyitott gőzcsapnál folyik onnan is és a fejből is a víz.
Jelenség hatására újabb trisós visszaöblítést, teljes takarítást, és citromsavas vízkőmentesítést eszközöltem a gépen, de nem javult a helyzet. Fontos megemlíteni, hogy kipróbáltam a dupla adag főzését őrölt Omnián, de ott nem jelentkezik a lassú lefolyás jelensége, kb 15 másodperc alatt átszaladt a víz rajta.
Szipmla főzetnél az AVX Goldból a korábban említett finomsággal 12g kávéval ugyan úgy tamperolva jelentősen kevesebb, kb 20 másodperces a lefolyás.
Holnap töltök fel videót róla.
Szerintetek ez a végstádiumú pumpa tünetei?

pfi

Hozzászólás Szerző: pfi »

Sziasztok!
Kérlek segítsetek!
Mi lehet a probléma?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

bluesfan írta:
2020.12.06., vas. 14:58
rudulf írta:
2020.12.06., vas. 14:36
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy a Lelit Victoria 12 bar-ról 9 barra történő nyomáscsökkentését valaki itt a fórumon kipróbálta már? A beállításhoz kell nyomásmérő kar vagy elég a Victoria saját nyomásmérője (hol méri a nyomást)?
Köszönöm.
Rudi
Én 10,5 barra állítottam be és nekem teljesen jó így. Általában világos, közepes pöriket fogyasztunk.
Beállítod, teszteled, ha nem jó, visszacsinálod. :rolleyes:
Ez kb jó lehet szerintem is. Én iszonyat jókat húzok a mostani DB1 masinával is. Fogalmam sincs ebbe minek kellene belepiszkálni, de aki akarja, tegye. Mindenféle kávéval kipróbáltam. gyengébb képességi őrlőknél meg kifejezetten jól jön picivel nagyobb nyomás.

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 61

Hozzászólás Szerző: bluesfan »

rudulf írta:
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy a Lelit Victoria 12 bar-ról 9 barra történő nyomáscsökkentését valaki itt a fórumon kipróbálta már? A beállításhoz kell nyomásmérő kar vagy elég a Victoria saját nyomásmérője (hol méri a nyomást)?
Köszönöm.
Rudi
Én 10,5 barra állítottam be és nekem teljesen jó így. Általában világos, közepes pöriket fogyasztunk.
Beállítod, teszteled, ha nem jó, visszacsinálod. :rolleyes:

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

rudulf írta:
Sziasztok!
Köszönöm.
Rudi
Ha kicsit világosabb pörkölésű kávékat vennél, akkor kell a nagyobb nyomás. Több, mint 70%-a visszaállította, miután egyszer lecsavarta. Nekem néha a 12 Baar is kevés a La Marzocco géppel. Sötét kávéknál valóban jobb a 8-9 Bar, de a többinél meg kevés lesz. Tudom, mert próbáltam.

rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 34

Hozzászólás Szerző: rudulf »

Sziasztok!
Köszönöm.
Rudi
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

jarpas

Hozzászólás Szerző: jarpas »

Rocket Giotto Evoluzione R, azaz rotációs pumpás készülékhez keresek hozzáértő szerelőt Budapesten, aki megoldaná azt a problémát, hogy amióta szétszedtem és kitisztítottam az E61 fejet, nem működik a lefúvató szelep. (A kar lenyomásakor nem engedi ki a fölösleges nyomást és vizet.) A kávét gond nélkül lefőzi, de várni kell, amíg elmegy a nyomás és csak utána lehet levenni a kart. Szóval nem működik rendesen. Látta már egy "szerelő", akit a haza forgalmazó javasolt, de nem sikerült megoldani a problémát.

gergovagyok

Hozzászólás Szerző: gergovagyok »

Sziasztok!
Europiccolát szabad úgy vízkőteleníteni, h citromsavas vízzel töltöm fel a víztartályt, és átmosom vele a rendszert?

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 321

Hozzászólás Szerző: cannonball »

Bezzera BZ-99 javításhoz, nyomásbeállításhoz értő embert keresek Budapesten. Aki tud ilyet, ne tartsa magában.

Laikus96
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 44

Hozzászólás Szerző: Laikus96 »

tohn írta:
2020.11.05., csüt. 09:03
Sziasztok, Gaggia Classicomat szeretném picit felújitattni, illetve PID-eltetni, tudnátok erre ajánlani Budapesten vagy környékén aki elvállalná? Előre is köszönöm!
Én mdav88-tol vettem PID-elt gépet, elégedett vagyok vele. Kérdezd meg, hátha vállal...

tohn

Hozzászólás Szerző: tohn »

Sziasztok, Gaggia Classicomat szeretném picit felújitattni, illetve PID-eltetni, tudnátok erre ajánlani Budapesten vagy környékén aki elvállalná? Előre is köszönöm!

gyuri860213

Hozzászólás Szerző: gyuri860213 »

Sziasztok.
GC-be szeretnék beépíteni egy Rex c-100-as PID-et, a kábelezést megoldom, de maga a PID beállítás, autotune stb gondot jelent. Van esetleg egy részletes leírás erről?

K_Krisztian

Hozzászólás Szerző: K_Krisztian »

Sziasztok,

Mazzer mini-t szeretnék karbaőrlősre alakíttatni. Pár hónapja megkerestem vele fragolát, aki telefonon lényegében lebeszélt róla (gondolom túl sok melója van), de még mindig baromira zavar a dózerrel szarakodás, ecsetelés, pangóörlemény, 1g-nyi különbség a kávébab és az őrlemény között... Simi láttam hogy már egy éve nem foglalkozik ilyennel. Tudtok valakit ajánlani Budapesten erre? Nekem nem igazán van időm ezt most kikísérletezni (főleg a kartartó villa kérdését).

Köszi

killerfinger
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: killerfinger »

Sziasztok!

Gaggia Classicon rezgőszivattyút cseréltem, mert csak búgott de nem szívta fel a vizet. Közben bojlert is cseréltem és ha már szétszedtem, mindent kipucoltam, kiáztattam, tömítéseket, csöveket kicseréltem. Összerakás után ugyan az van vele, csak búg és erőlködik, a gőzölés megy, de ha visszakapcsolok kvfőzésre és indítom a csapolást, nem történik semmi.
Az OPV-t is szétszedtem, utána is ugyanaz a jelenség.
Nem tudom mi lehet rossz a gépben, de most megrekedtem.
Nem a szél fúj rossz irányból, te mész rossz felé.

malac6011
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 73

Hozzászólás Szerző: malac6011 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Van egy Gaggia Titánium kávégépem. 2 éve valami problémája lett elvittem hát egy ismert budapesti szervizbe ahol megállapították, hogy panel hibás, a panel olyan drága, hogy nem érdemes javítani. Mivel szerettem a gépet gondoltam körülnézek, találtam egy panelt 30000.- forintért amiben viszonylag kevés főzés volt csak. Örömmel vittem a gépet ismét a szervizbe, hogy fijjuk itt a majdnem új panel hú de jó. Sajnos nem osztoztak örömömben inkább fikázták az igyekezetem, hogy ugyan kicserélhetik a panelt de összefoglalva ez a készülék egy nagy rakás sz@r és jobban járnék ha vennék egy újat tőlük. Sajnos még itt sem fogtam gyanút, hogy jobb lenne máshova mennem és ott hagytam a gépet. Pár nap múlva hívtak. Elmentem érte "kész van" ! De továbbra is ömlesztették a ledegradáló véleményeket és a csere javaslataikat.
Hazaérve az első tapasztalás az volt, hogy a gőzölő nem működött, kávét főzött, de például vízkő mentesíteni nem tudtam.
Felhívtam őket azt mondták nekik működött. Hülye voltam, nem vittem vissza. Úgy tudtam csak vízkő mentesíteni, hogy havonta egy alkalommal átengedtem a főző rendszeren pár adag citromsavas vizet. Múlt héten kiírta, hogy zacc tartó megtelt.
Kinyitottam az ajtót, hogy kiürítsem, ( utólag kiderült túl hamar) mert a mechanika nem állt vissza a zacc ürítő pozícióba. Vagy egy órát próbálkoztam, szétszedtem a kávégépet darabokra de nem sikerült visszaállítanom a megfelelő pozícióba, irány a szerviz gondoltam. A szétszedés közben szomorúan konstatáltam, hogy a panelt amit vittem nem rakták be a készülékbe, a régiben cseréltek 3 db kondi szerűséget, és a nem rég kicserélt szivattyú helyett is egy másikat találtam benne. A szervizbe érve átvétel előtt bedugták bekapcsolták a gépet, és az automata visszaállította a szerkezetet alapállásba. ( túl hamar nyitottam ki az ajtót ) Ha már itt van gondoltam ismét megemlítem a gőzölő csapot és a vízkő problémát. Ott hagytam, pár nap után felhívtak, hogy a készülékre ráfér egy nagy karbantartás és alkatrész csere. 60 000.- forintba kerülne. Azt nem kérem mondtam. "És mi legyen kidobjuk a régit ? " nem inkább szeretném elhozni. Akkor 8000.- .
Kérdésem tehát ez volna, mit javasoltok elhozzam vagy otthagyjam ?
ARCAM AVR850, LYNGDORF SDA-2400, OPPO205, REVEL PERFORMA F208, C208, S206, 2xREL S5SHO,
TÁP Platinum Electra, HDMI: Wireworld Silver Sphare RJE: Audoquest VODKA,
Wireworld Starlight 8

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”