Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Soner Audio termékek

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


Asszem itt több gond is van
 
1. Revinek fogalma sincs milyen az új obelisk, se a régi ION-hoz se a canopushoz nem hasonlítható szerintem
 
2. A soner dologhoz annyit hogy ti azt Zoli saját rendszerében hallottátok, simán lehet hogy egy onnan kiemelt darab legyen az integrált, végfok stb más felállásban más kábelekkel teljesen más körülményekk között úgy szól ahogy revi azt hallotta, mondom ezt azért mert Zolinál nagyon össze van lőve a rendsze (elő-végfok, kábelek, hálózati elosztó stbstbstb) szerintem.
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Csak így tovább! ebből lehet sokat tanulni és irányt kapni.legalább is nekem nagyon hasznos infók jönnek le.

Persze nem neked szólt hanem Revox kedvencemnek.

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Na kezdődik megint.Most nem számítottam rád pedig kellett volna.
 
Akkor felvilágosítalak hogy egy ilyen dugjuk be húzzuk ki összehasonlítgatás esetén (ami nem sokról szól aminek köze van a zenéhez) még nekem is sokszor csak a tipikus hifis különbségek jönnek le.
Egyébként nekem erőszakosnak sem a Soner, sem a Heed nem tűnt.
A Soner visszafogottabb, a Heed élőbb volt. Ez nem az erőszakosságról szól.
Canopus-t hallgattam én is egy darabig és az Obelisk-kel nem az volt a különbség hogy az egyik erőszakosabb volt mint a másik. Nekem nem ilyenek jöttek le, de szerintem neked hiába próbálnám leírni, úgyis belekötnél.

Csak így tovább! ebből lehet sokat tanulni és irányt kapni.legalább is nekem nagyon hasznos infók jönnek le.
HIGH-END.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Na kezdődik megint.
Most nem számítottam rád pedig kellett volna.
 
Akkor felvilágosítalak hogy egy ilyen dugjuk be húzzuk ki összehasonlítgatás esetén (ami nem sokról szól aminek köze van a zenéhez) még nekem is sokszor csak a tipikus hifis különbségek jönnek le.
Egyébként nekem erőszakosnak sem a Soner, sem a Heed nem tűnt.
A Soner visszafogottabb, a Heed élőbb volt. Ez nem az erőszakosságról szól.
Canopus-t hallgattam én is egy darabig és az Obelisk-kel nem az volt a különbség hogy az egyik erőszakosabb volt mint a másik. Nekem nem ilyenek jöttek le, de szerintem neked hiába próbálnám leírni, úgyis belekötnél.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


Na- csak kiugrattam a nyulat a bokorból!köszönöm a kimerítő hozzászólást, nekem ez már kb jó irány vonal.
canopus-után nexus!

Azért nekem van ám egy olyan érzésem (és némi tapasztalat is) hogy a Canopus közelebb áll hangzásilag a Soner, Etalon, Hivox végfokokhoz mint a Heed Obelisk, Nexus erősítőkhöz.

engem már megkavartál. régebben azt írtad, az obelisk nyugodtabb,mint a canopus. nekem csak ion obeliskem volt,de tényleg sokkal nyugisabb,mint a virgonc,bár néha picikét erőszakos Canopus. azt írod,hogy a soner a nyugodtabb,zártabb és ehhez a nyugodtabb, zártabb világhoz közelíted a canopust az obelisk(ami még először nyugodtabb volt) virgoncsága/lendületessége ellenében. ráadásul amit én hallottam soner,inkább volt túlzottan virgonc és menetelős katona,mint nyugodt,afféle ION obeliskes hang (pont ezzel tudtam összevetni,de ez nem heed obelisk,hanem ion)
 
szal ez már nekem keveredik kicsit(pontatlan megfogalmazások?), de tényleg annyi,ki kell próbálni.
 
 
OFFTOPIC:

minek beszélni olyan erősítőkről, aminek a hangját le lehet írni hifis paraméterekkel
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Na- csak kiugrattam a nyulat a bokorból!köszönöm a kimerítő hozzászólást, nekem ez már kb jó irány vonal.
canopus-után nexus!

Azért nekem van ám egy olyan érzésem (és némi tapasztalat is) hogy a Canopus közelebb áll hangzásilag a Soner, Etalon, Hivox végfokokhoz mint a Heed Obelisk, Nexus erősítőkhöz.

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Nem nagyon akartam leírni eredetileg, de ha már valaki konkrétan rákérdezett megpróbálom mégis.Egy hete voltam Krahling Zolinál először zenét hallgatni, ismerkedni.
Zoli nagyon szimpatikus ember, szívesen mutatott meg mindent, órákat tölthettünk nála.
A teljes láncokat amiket hallgattunk most nem írnám le mert hosszú.
Viszont végfok témában volt egy érdekes összehasonlítási lehetőség egy Soner 2xmono végfok és Rudulf Heed Nexus S100 végfokja között. Hangfal szintén Rudulf Spendor 2030-asa volt.
Na szóval Zolival jókat vitáztunk melyiknek van igaza. A kettő eléggé más stílusban adta elő a zenét.
Mielőtt véleményt mondok hozzá kell tennem hogy én mindíg is nagy hívője voltam a Heed Obelisk és Nexus erősítőknek, mondhatni eddig talán azok hangzásvilága jött be nekem leginkább, tehát elfogult vagyok ebből a szempontból.
Krahling Zoli meg persze a sajátját védte.
Ráadásul olyan tipikus húzzuk ki, dugjuk be összehasonlítgatás volt, aminek igazából én sem vagyok híve, de most erre volt csak lehetőség.
Na szóval a Soner volt a visszafogottabb, elsőre nyugodtabb hatású erősítő.
A Heed Nexus nagyobbakat szárnyalt, a dinamika tetejét feljebb vitte, a hangszerek hosszabb lecsengéssel szólaltak meg. Sok hangszernél nagyobb nyüzsgés, de néha izgágább is az egész.
Nagyon lerövidítve a véleményeket szerintem a Soner sokszor olyan beleszorul a zene, nem jön ki eléggé, nem hat eléggé, befékeződik valahol érzésem volt. Zoli pedig ugyanezt úgy értékelte hogy a Nexus egy csillapítatlan erősítő.
Én egy zongora szólója és éneket kísérő szerepe között nagyobb hangossági, tehát nagyobb dinamikai különbséget éreztem a Heed javára, Zoli szerint meg csillapítatlan a Heed és nem fogja meg a zongorát sem.
Ezek után érdekes volt nekem hogy a zongora és az ének mennyire nem zavarja, nem fedi egymást a Heed Nexus-on és mennyire könnyű bármelyikre odafigyelni.
A Soneren ugyanez néha kicsit egymást elfedő formában jött le.
Végülis nem győztük meg egymást, mindketten 100%-osan kétfelé szavaztunk.
Rudolf meg nagy bölcsen végig hallgatott.
Végülis nekem az a véleményem hogy a Soner hang a kimunkált, nyugodt előadást, hallgathatóságot igyekszik megteremteni, a Heed pedig a zene élő jellegét, hatását, jelenlétérzetét hangsúlyozza jobban, nekem mindenképpen valóságosabb és helyesebb dinamikai működéssel és arányokkal.
Én maradok továbbra is Heed erősítő párti.
Esetleg még annyit hogy egy Soner előerősítőt nézegethettünk meg ami készen is volt és nekem nagyon szimpatikus volt külsőleg és igényesnek tűnt megépítettségre.

Na- csak kiugrattam a nyulat a bokorból!
köszönöm a kimerítő hozzászólást, nekem ez már kb jó irány vonal.
canopus-után nexus!
HIGH-END.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Én örülök hogy leírtad véleményed. Ezért kell meghallgatni, és persze együtt élni pár hétig, ha van lehetőség rá. Mivel magyar termékekről van szó szerintem kivitelezhető.
 
Sajnos nagyon nem szerencsés ez bedugom, kihúzom cserebere, de hát a lehetőségek

Igen ezért írtam én is hogy ez egy ilyen volt.
Azért az alap karakterkülönbségeket meg lehet ítélni így is, legfeljebb az nem derül ki hogy melyikkel tudnánk együtt is élni.
Egyébként van egy felajánlásom egy Soner integrált otthoni próbára. És nem fogok kihúzom bedugom összehasonlítgatásokat csinálni a Heed Obelisk-kel.
Inkább majd zenét hallgatni próbálok velük kicsit hosszabb távon.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: csövi »


Sajnos hogy soner erősítőm van az csak 40% a sikerhez a többi a kábel, ami nélkül nincs zene.
Azért a hangfal sem rossz ám


Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: csövi »


Én örülök hogy leírtad véleményed.
Ezért kell meghallgatni, és persze együtt élni pár hétig, ha van lehetőség rá. Mivel magyar termékekről van szó szerintem kivitelezhető.
 
Sajnos nagyon nem szerencsés ez bedugom, kihúzom cserebere, de hát a lehetőségek
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: nempisti »


Sajnos hogy soner erősítőm van az csak 40% a sikerhez a többi a kábel, ami nélkül nincs zene.
Azért a hangfal sem rossz ám

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Nem nagyon akartam leírni eredetileg, de ha már valaki konkrétan rákérdezett megpróbálom mégis.
Egy hete voltam Krahling Zolinál először zenét hallgatni, ismerkedni.
Zoli nagyon szimpatikus ember, szívesen mutatott meg mindent, órákat tölthettünk nála.
A teljes láncokat amiket hallgattunk most nem írnám le mert hosszú.
Viszont végfok témában volt egy érdekes összehasonlítási lehetőség egy Soner 2xmono végfok és Rudulf Heed Nexus S100 végfokja között. Hangfal szintén Rudulf Spendor 2030-asa volt.
Na szóval Zolival jókat vitáztunk melyiknek van igaza. A kettő eléggé más stílusban adta elő a zenét.
Mielőtt véleményt mondok hozzá kell tennem hogy én mindíg is nagy hívője voltam a Heed Obelisk és Nexus erősítőknek, mondhatni eddig talán azok hangzásvilága jött be nekem leginkább, tehát elfogult vagyok ebből a szempontból.
Krahling Zoli meg persze a sajátját védte.
Ráadásul olyan tipikus húzzuk ki, dugjuk be összehasonlítgatás volt, aminek igazából én sem vagyok híve, de most erre volt csak lehetőség.
Na szóval a Soner volt a visszafogottabb, elsőre nyugodtabb hatású erősítő.
A Heed Nexus nagyobbakat szárnyalt, a dinamika tetejét feljebb vitte, a hangszerek hosszabb lecsengéssel szólaltak meg. Sok hangszernél nagyobb nyüzsgés, de néha izgágább is az egész.
Nagyon lerövidítve a véleményeket szerintem a Soner sokszor olyan beleszorul a zene, nem jön ki eléggé, nem hat eléggé, befékeződik valahol érzésem volt. Zoli pedig ugyanezt úgy értékelte hogy a Nexus egy csillapítatlan erősítő.
Én egy zongora szólója és éneket kísérő szerepe között nagyobb hangossági, tehát nagyobb dinamikai különbséget éreztem a Heed javára, Zoli szerint meg csillapítatlan a Heed és nem fogja meg a zongorát sem.
Ezek után érdekes volt nekem hogy a zongora és az ének mennyire nem zavarja, nem fedi egymást a Heed Nexus-on és mennyire könnyű bármelyikre odafigyelni.
A Soneren ugyanez néha kicsit egymást elfedő formában jött le.
Végülis nem győztük meg egymást, mindketten 100%-osan kétfelé szavaztunk.
Rudolf meg nagy bölcsen végig hallgatott.
Végülis nekem az a véleményem hogy a Soner hang a kimunkált, nyugodt előadást, hallgathatóságot igyekszik megteremteni, a Heed pedig a zene élő jellegét, hatását, jelenlétérzetét hangsúlyozza jobban, nekem mindenképpen valóságosabb és helyesebb dinamikai működéssel és arányokkal.
Én maradok továbbra is Heed erősítő párti.
Esetleg még annyit hogy egy Soner előerősítőt nézegethettünk meg ami készen is volt és nekem nagyon szimpatikus volt külsőleg és igényesnek tűnt megépítettségre.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: csövi »

Sajnos hogy soner erősítőm van az csak 40% a sikerhez a többi a kábel, ami nélkül nincs zene.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: nempisti »


A felsoroltak (Soner,Etalon,Heed) a hazai gyártók jeles és megbecsölt képviselői.
Én az Etalon mellett kötöttem ki,mert a Soner nagyon háklis mindenféle párositásra.Persze ha egy rendszerben össze van lőve,sok tekintetben magasra teszi a lécet.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: csövi »


Sajna ez így nem megy, csak ha elmész minden forgalmazóhoz és ott a komplett rendszert hallgatod meg.
Ha akkor ott bejön, amit hallasz akkor azt az irányt, kell követned.
 
Árak: Soner Audio 0630/9489268
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Van valakinek soner audiós erősítője főleg végfok érdekelne-tapasztalatok-ár?a többi magyar gyártóhoz képest viszonyítva.

L ehet hozzászólni másnak is.
köszi előre is.
HIGH-END.

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Van valakinek soner audiós erősítője főleg végfok érdekelne-tapasztalatok-ár?
a többi magyar gyártóhoz képest viszonyítva.
HIGH-END.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”