Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Soner Audio termékek

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


 
És még valami.... hogy egy szar hasonlattal éljek az akkor nálad hallott hang és az ami nálam otthon volt, úgy tudnám jellemezni hogy fogod ugyanazt a nőt de 2 különböző képpen tálalod (kurvásan, konszolidáltan) de a vége ugyanaz lesz egy iszonyatosan nagy kefélés (hogy melyik rendszer melyik, annak kitalálását rátok bízom)  :smile19:  :smile19:  :smile19:

A kurwásban benne wok!

pedig azt már hallottad és leszaroztátok (townshend) legjobb a konszolidált k*rva
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


egyes rendszer elemek egymással történő hangolásról nincs olyan lesújtó és kategórikus véleményem, mint Revinek,
nekem meg van vagyis tőlem bárki hangolgathat,de az equalizálás és nem valós minőségi készülékek használata. akkor van gond,ha az EQ-zást valaki keveri a minőséggel. egy hifi az legyen olyan,ha bárhova elviszem,bekötöm,mutassa pozitív arcát. persze itt veszélyes dolgok a csöves és tranzisztorosok keverése a ki és bemeneti impedanciák eltérősége miatt,de ez van.
 
itt van EAR,immáron mint kiderült MK2-es townshend doboza. vegye meg bárki. aztán kezdjen elékötni készülékeket. megtudja mi a különbség az EQ-zott rendszer és a minőségi között.
 
ami nekem inkább fura, pl a Canopust nem éreztem ennyire rendszerfüggőnek annak idején. BT kollegánál egy Denon CD-vel és a Konus szélessávúval(ez eléggé irányított) egész jót hozott az áráért(talán 50-ért vette használtan párját). basszusban, energiában gyenge volt kicsit (így rondán fogalmazva), de ennyiért nem lehet triódás ereje
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


Biginél régi-régi Nexus volt, S80-as. (Természetesen hídkapcsolás volt benne, de ez mindegy is.) Meg a trafó volt új benne. Az a nexus olyan volt, hogy várni kellett vele vagy 3 napot, hogy beálljon az egyensúly. Mikor az megvolt, akkor volt határon, hogy most kicsit túl izgága és magasba húz, vagy éppen nem...sose tudtam eldönteni, de unalmas az nem volt. Forté ehhez képest nagyobb súllyal, több tartalékkal átláthatóbban hozta a zenét. Hozzá kell tennem, hogy a dínó magasak ami az én hangfalamban van tudnak sípítani nem jó párossal, szóval persze a nexus más rendszerben más lehetett. Meg mondjuk nem hiszem, hogy sok köze lenne a mostanihoz, de még a kettővel ezelőttihez sem. (Mármint hangilag, kapcsolásilag sokat nem változhatott, talán aktuális alkatrészek, munkapont finomítások, de ez épp elég is.) 
 
Amúgy revi javaslata a Konus DIY-re, az igen...Bár nem tudtam, hogy támogatja a DIY verziót, van is esetleg rá koordinált lehetőség? (Értsd létező és itthon beszerezhető KIT).
 
Ja, Soner-t nem hallottam.

A DIY nem rosz dolog,amíg a "gyártó" tisztában van a termék határaival. régen éveken keresztűl maszekba gyártott hangfalat használtam. meg voltam róla győződve,hogy 2 Beag monoblokkal odaver az Ongakunak... aztán kerűlt hozzám egy audio innovations alto rendszer hangfalastól(picike doboz) és leverte az egész motyómat zeneiségben,lendületben,dinamikában... szal mindenben (csak hangnyomásban nem). következő szilveszteri buli nálam volt (4szobás kérót béreltem) és a diszkószobába a DIY hangfalal ment, revox erősítővel(eme erősítő inspirálta a nicknevem sok éve. ez volt az első értelmes hifim), míg a zenehallgatóba az Alto. tehét a DIY egy szép sport és ha olcsó, OK. De az vakarózik,amikor sok százezres tényleg jó cumókkal akarják hasonlítgatni. Ez a KIT egy jó lehetőség annak,akinek nincs 1millája a konus-ra,de meg akar kapni belőle valamit.
 
egyébként mai napig van egy DIY dobozom, a visaton tölcséres. még bigitől rámoltam el. És kapcsolódva bigi ama hozzászólásához,hogy senki nem hallózik közelről hangfalat... hát én ezek a mozira vanank kötve,de nem fértek el sehova. ahogy írja,kb 60fokra, előttem kb méterre, kifele kb 1,5méterre külön-külön, egymástól kb 3méterre és majdhogynem egymással szembe forgatva. tök jó sztereó tere van
 
közben madonna kilehelte a lelkét,azaz vége a koncertnek. go lemezcsere
 
ja, nálam M-120 nexus van. megnéztem. sztem ez is régebbi darab. legább is elég ütöttnek nézem.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »



jordan hangszorokat lehet itthon is venni. igaz nem olcsok
 
OFFTOPIC:

2db 92-es kb 130ezer. a kit-et meg kb postaköltséggel, dobozzal(lapraszabva,értsd kivágva) meg lehet úszni 150körül,de pontosan nem számoltam ki. ebbe engem az fogott meg,hogy a doboz is ki van faragva és minden hóbelevancot adnak hozzá. 
http://www.decibelhifi.com.au/category24_1.htm


Elnézést.
 
 
OFFTOPIC:

http://www.pinkfishmedia.net/forum/show ... adid=13307

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


" kinyujtod a jobbkarod olyan 60 fokkal az egyenestöl jobbra, azt odarakod a jobb oldali dobozt. Ugyanezt balrol is eljáccod, azt lehet zenét hallgatni közeltérröl." 
Bocs, de az már összesen 120 fok hallgatási szög...
Szerintem csak 30 fokot gondoltál...


Ja igen. Bocs.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


" kinyujtod a jobbkarod olyan 60 fokkal az egyenestöl jobbra, azt odarakod a jobb oldali dobozt. Ugyanezt balrol is eljáccod, azt lehet zenét hallgatni közeltérröl."
 
Bocs, de az már összesen 120 fok hallgatási szög...
Szerintem csak 30 fokot gondoltál...


Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem csak 1 féle igazság létezik
dehogynem... a jó az jó a "nemjó" meg jó lesz másnak


 
amúgy meg rájöttem hogy amig 11nm-en tudok zenét hallgatni addig majdnem hogy mindegy mit rakok be ide, egy bizonyos szint felett az erősítők, hangfalak 1xüen nem tudják rendesen kifutni magukat

tényleg nem mindegy,mert rá kell állni a picike monitorra ekkora szobában. afféle japcsi zenehallgató szokás. kis térben az apró de jó minőségű monitorok elhitetik veled,hogy él az egész,csak minden olyan bonsai,de igazi és hiányérzet nélkül élvezhető.

Megoldhato nagyobb dobozzal is, csak épp ugy kö beállitani, h beülx középre, kinyujtod a jobbkarod olyan 60 fokkal az egyenestöl jobbra, azt odarakod a jobb oldali dobozt. Ugyanezt balrol is eljáccod, azt lehet zenét hallgatni közeltérröl. Igy nem xolnak bele sem a határolo falak, sem a csillapitás. Eccerüen jo lex és kéx.
Csak épp ezt senki sem igy csinálja...

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
És még valami.... hogy egy szar hasonlattal éljek az akkor nálad hallott hang és az ami nálam otthon volt, úgy tudnám jellemezni hogy fogod ugyanazt a nőt de 2 különböző képpen tálalod (kurvásan, konszolidáltan) de a vége ugyanaz lesz egy iszonyatosan nagy kefélés (hogy melyik rendszer melyik, annak kitalálását rátok bízom) :smile19: :smile19: :smile19:

A kurwásban benne wok!

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most, h mondod, lehet.
Nem hiszem, h hasonlíthatú az S80 az S100-hoz.

Xerintem akkor még a 80-as is tojáshéjt hordott...

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nem voltam a fonóban, igaz nálad sem Melák pajtásnál hallottam az elő-végfokotokat az ottani felállásban, és nem azt mondtam hogy rossz volt csak azt hogy teljesen más irányvonalat képvisel mint a nexus erősítők de persze lehetett ott más is a ludas

Xerintem más wolt ott a ludas. Nekem az a xoba nagyon nem jön be. A zene meg xörnyü! Mámint az, ami ott xol.
 
Ha erre járx, gyere nyugodtan. Hozhacc mást is.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Nagyon nem akartam beleszólni, de mielőtt megint egy igazi "urban legend" talpra kap talán tisztáznék néhány dolgot, És bocs az OFF-ért.
Szóval a manapság - elmúlt néhány évben - nálunk eladott Enigma dobozok sok-sok olyan hibával rendelkeznek amit itt leírtatok. Ezt magam is mindig elmondtam a leendő tulajdonosoknak. És ezen semmit nem kompenzál sem egy Obelisk, sem egy Nexus. Ezek a dobozok azonban minden hibájukkal együtt azért a 150-180 ezer forintért amennyiért a kintlévő példányokat megvásárolták, tudnak olyasmit is, amit más doboz talán nem. (Van itt most is Epos, Royd, stb.) Ennyi, és nem több. Egy LS3/5a-t sem azért szeretünk, mert rángatja alattunk a széket, sőt azért sem mert olyan látványos hifit csinál.
Az az Enigma ami a bristoli képeken látható, már nem ez az Enigma. Mégha úgy is látszik. Olyan Enigmája itthon senkinek nincs. (Most még nekem sincs, hiszen az az egyetlen pár létezik belőle, most várom az új dobozokat.) Igaz, az új Enigma már nem rendelkezik a régi hiányosságokkal, de még azt sem azok fogják választani, akiknek mondjuk egy B&W Nautilus vagy egy Wilson, netán egy ML a referencia.
 
Már annyiszor leírtam, elmondtam, publikáltam és deklaráltam: amit mi csinálunk az elég rendesen eltér a hifi/high end mai, fő irányvonalától. És ez értelemszerűen sokaknak "nem jön be". Vannak akiknek azonban igen, és ők valószínűleg nehezen hallgatnának mással zenét.
 
De még egyszer szeretném hangsúlyozni - alább valaki már leírta egyébként - hogy egyes régi, nem is létező Heed lelemeket kiragadva a környezetükből, vagy azokat teljesen inkorrektül, 5 perce hidegen bekapcsolva, néhány felületes demófelvétellel a Heed egészét megítélni... Nos ezt mindenki fantáziájára bízom, hogy tegye valahová. Az egész hozzáállásunktól teljesen idegen ez a stílus, tehát csak azt tudom mondani ilyen esetekben, amit a néhai HFM-ban is idéztek már Picasso festményeivel kapcsolatban. Vagyis ilyen esetekben nem a termék ítéltetik, hanem annak hallgatója. És néhai, idehaza forgalomba került, nem ritkám már mindenféle modifikáción átesett darabokból talán nem kellene levonni messzemenő következtetéseket.
 
Persze ettől még úgyis megteszi mindenki, csak leírtam a véleményem.
 
ON

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Persze ilyenkor a "webdesigner" szól belőlem, de 2007-et írunk, aki a piacon meg szeretne élni, és terjeszkedni stb, annak lépnie kell ezirányba is.
Lehet, hogy nem a mi weben nevelkedett generációnkból került még ki a hazai high-end gyártók nagy része és ezért hanyagolják ezt a - szerintem is fontos - területet.
 
Ha árakat nem feltétlenül, de technikai paramétereket, nagyfelbontású fotót, és egy minimalista de ízléses design-t (mint a Mellorné) a vevők ma már elvárnak.
 
Az sem árt, ha néha valami update -et is lát az ember, nem azt, hogy 3 éve megcsináltatták vkivel a honlapot, aztán azóta se néztek rá.
 
Ezen a téren van mit behozni sok kis audio cégnek, de meglepő módon nagy cégek is igen elmaradott magyar honlapokkal bírnak. (nem csak audio téren)

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 21st »


Szerintem ez elég ízléses
 
Mellorn
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


De ha már szóba hoztad ezt a honlap kérdést, azt én sokkal cikibbnek érzem, hogy egy olyan, nemzetközi színtéren is aktívan tevékenykedő, és a kiállítások képeit elnézve az image-re jelentős hangsúlyt fektető cégnek, mint a Heed Audio nincs egy rendes honlapja.
Azért a heed-nel legalább a honlap megvan, igaz nem igazán van frissítve
 
A legtöbb többi magyar gyártó honlapja ígénytelen, ha létezik egyáltalán valahol, nehéz meglelni stb..
 
Tudom, hogy ez a kategória igazából egy nagyon szűk piachoz szól, de akkor is érdemes lenne szerintem egy normális weblapot elkészíteni, normális domainnel stb.. Viszonylag sokba se kerül, de legalább volna egy hely ahol egy adott gyártó termékei, specifikációk, árak és kapcsolat elérhető lenne, gyorsan, két kattintással
 
Persze ilyenkor a "webdesigner" szól belőlem, de 2007-et írunk, aki a piacon meg szeretne élni, és terjeszkedni stb, annak lépnie kell ezirányba is.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


De ha már szóba hoztad ezt a honlap kérdést, azt én sokkal cikibbnek érzem, hogy egy olyan, nemzetközi színtéren is aktívan tevékenykedő, és a kiállítások képeit elnézve az image-re jelentős hangsúlyt fektető cégnek, mint a Heed Audio nincs egy rendes honlapja.
Hehe hát igen.....
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 21st »


Más, ami már végre on. Nincs a Soner cégnek honlapja? 2007et írunk, hogy akarnak megélni így?.
A választ már megadták lentebb, Zoli nem ebböl él, neki ez hobbi.
 
De ha már szóba hoztad ezt a honlap kérdést, azt én sokkal cikibbnek érzem, hogy egy olyan, nemzetközi színtéren is aktívan tevékenykedő, és a kiállítások képeit elnézve az image-re jelentős hangsúlyt fektető cégnek, mint a Heed Audio nincs egy rendes honlapja.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »

Az enigmának 21st által írt hibái sajnos megvannak, és mint lentebb volt róla szó ezt mind az obelisk de főleg a nexus nagyon nagyon jól ellensúlyozza és így egy kerek egészet alkotna, gondolom otthon andix az enigmát mindig is heed fejlesztésű erőstőkkel használta.
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 21st »


A mélyekkel kapcsolatban meg én abszolút semmilyen hibát nem hallottam, sőt. Nem lehet, hogy túl magas elvárásokkal hallgattad a hangfalat? Ez azért mégiscsak egy viszonylag kicsi állódoboz, 15ös mélyhangszóróval.

Nem hiszem, annyira azért nem olcsó doboz az, legalább is az átlag magyar hifista pénztárcáját nézve. Ráadásul a közvetlen "váltás" az Enigmára az esetemben egy "budget" szériás, bejáratós Tannoy R2-es után történt, amit akkor egy hete 89 eFt-ért vettem, bontatlan csomagolásban, és ezt is kötöttem vissza az Enigma távozása után. A kis Tannoy töredék áron sokkal kellemesebben és kiegyenlítettebben zenélt.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: balika »


Én a Soner rendszeremet fokozatosan, évek alatt építettem fel, először jött a végfok, hálózati kábel, DAC, futómű, előerősítő, közben kábelek, hálózati elosztó, és kábelek, és sicomin lapok és a sicomin lapok tüskéi alá alátétek, aztán tisztességes hangsugárzó, majd az alá a megfelelő tüskék stb. Ez egy hosszú játék, de a Soner legalább minden egyes változást megmutat aztán én eldöntöm, hogy az nekem pozitív vagy negatív irányba mutat.
 
Ezért nem szabad levonni következtetést egy rövid meghallgatásból.
 
Lehet, hogy rosszul tudom, de Revi is úgy vont le következtetést a Soner végfokról pár éve, hogy hidegen, fél óráig hallgatta egy neki is ismeretlen rendszeren. Ezt így nem szabad.

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Valahogy olyanok ezek a tényleg zenei hangú rendszerek hogy kerek egészként kell őket értelmezni. Nagyon ilyen szerintem egy komplett Naim rendszer.És ilyen a Soner is, meg a Heed is valószínűleg. Keverni őket nem túl szerencsés.
Főleg az egyikbe betenni egy másik komponensét és úgy megítélni lehet hogy tényleg nem vezet sehová. Valószínű itt volt a Soner látogatásunk egyik hibája.
A másik hogy tényleg együtt kell élni valamivel. Egy kihúzom, bedugom próba nem sokat ér.

A topicban vannak tagok akik gyártók is.
A régabbi fórumosok gondolom tudják,hogy milyen"márkát"-képviselnek.
priviben-megköszönném,hogy melyik fórumtag mit gyárt,.
előre is köszönöm.
HIGH-END.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Valahogy olyanok ezek a tényleg zenei hangú rendszerek hogy kerek egészként kell őket értelmezni. Nagyon ilyen szerintem egy komplett Naim rendszer.
És ilyen a Soner is, meg a Heed is valószínűleg. Keverni őket nem túl szerencsés.
Főleg az egyikbe betenni egy másik komponensét és úgy megítélni lehet hogy tényleg nem vezet sehová. Valószínű itt volt a Soner látogatásunk egyik hibája.
A másik hogy tényleg együtt kell élni valamivel. Egy kihúzom, bedugom próba nem sokat ér.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: csövi »


Soner audiot zenehallgatók kérésére készítette Zoli és ez nem is a fő tevékenysége. Csak hobbi. Amit talán túl nagy elánnal mivel. Ahhoz képest, hogy nincs honlap csak szájról szájra, akarom írni fülről fülre, terjed sokat eladott. Csak környezetembe tudok Kb 10 teljes rendszert. Amik korrekt módon Zoli utasításai szerint vannak összerakva (Táp, kábel, forrás stb.…)
Én is jártam úgy hogy nagy hévvel honom alatt elvittem a végfokot és nagyon gyengén produkált, amiben hibás volt a nem megfelelően kiépített rendszer is de ezt hiába magyarázza az ember, amikor ott tényleg magasba húzóan erőtlenül zenét Kész is a konklúzió. Szar a soner. Szóval érdemes ténylegesen együtt élni vele.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: andix »


No, dióhéjban ennyi, de szívesen folytatom a beszélgetés a témában.
Jókat írtál. Eltekintve attól, hogy a Soner szó egyszer sem szerepelt, így itten kicsit offba hajlunk.
 
Kezdve az Enigmával; valóban létezik egy hibája, a magasból hiányzik egy kis "élénkség". Mindössze annyi oka van, hogy a morel magas már nem szereti az ekkora döntést. Mikor nálam volt, én nem tapasztaltam ennyire vészesnek, mint ahogy így leírtad. Könnyen el tudom képzelni, hogy ezen a hibán valóban javíthat, illetve ronthat a hangfal előtt lévő elektronika.
A mélyekkel kapcsolatban meg én abszolút semmilyen hibát nem hallottam, sőt. Nem lehet, hogy túl magas elvárásokkal hallgattad a hangfalat? Ez azért mégiscsak egy viszonylag kicsi állódoboz, 15ös mélyhangszóróval.
 
A kvázi-omnidirekcionalitásról itt kár bővebben beszélgetni, szerintem egy kicsit lerágott csont. Vannak akik, felfestik a "természetellenes-torz" dolgot, szerintem őket érdemes meghagyni ebben az állapotban. A különbség egyáltalán nem ilyen drasztikus, és a nyújtott előnyök szerintem egyértelműen pozitívak. Azt, hogy az Enigmával nem békülnél ki elfogadom (nekem mondjuk megfelel, igaz eddig csak Heed elektronikával hallottam), és egyúttal ajánlom az Envoy meghallgatását, minden szempontból jobb, eltekintve az árától.
 
Nos a végén pedig, függetlenül 21st-től azért szeretném megjegyezni, hogy ez a Heed-hang, meg Soner-hang szerintem nem teljesen helytálló. Elismerem lehetnek gyártón belül bizonyos jellegzetességek a hangzásban de manapság (én legalábbis úgy érzem), hogy ez egyre többször vezet amolyan vak módon történő bekategorizáláshoz. Valaki meghallgat egy Canopust, vagy egy régi Pas80-at, neadj ION obelisket, és ebből levonja a következtetést a "heed" hangról. Hát én itt azért több ellentmondást látok. No mind1, maradjunk annyiban, hogy a Heed által forgalmazott (na jó mostmár ez megszűnt), szóval a Heed által gyártott jelenlegi termékek a kisdoboz család (Luna, Canopus, stb), illetve az Obelisk család. Ez után szerintem célszerű lenne az Obelisket összemérni mondjuk a Soner integráltjával.
 
Más, ami már végre on. Nincs a Soner cégnek honlapja? 2007et írunk, hogy akarnak megélni így?.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 21st »


Na szóval a Soner volt a visszafogottabb, elsőre nyugodtabb hatású erősítő.A Heed Nexus nagyobbakat szárnyalt, a dinamika tetejét feljebb vitte, a hangszerek hosszabb lecsengéssel szólaltak meg. Sok hangszernél nagyobb nyüzsgés, de néha izgágább is az egész.
Nagyon lerövidítve a véleményeket szerintem a Soner sokszor olyan beleszorul a zene, nem jön ki eléggé, nem hat eléggé, befékeződik valahol érzésem volt. Zoli pedig ugyanezt úgy értékelte hogy a Nexus egy csillapítatlan erősítő.
Én egy zongora szólója és éneket kísérő szerepe között nagyobb hangossági, tehát nagyobb dinamikai különbséget éreztem a Heed javára, Zoli szerint meg csillapítatlan a Heed és nem fogja meg a zongorát sem.
Ezek után érdekes volt nekem hogy a zongora és az ének mennyire nem zavarja, nem fedi egymást a Heed Nexus-on és mennyire könnyű bármelyikre odafigyelni.
A Soneren ugyanez néha kicsit egymást elfedő formában jött le.
Végülis nem győztük meg egymást, mindketten 100%-osan kétfelé szavaztunk.
Rudolf meg nagy bölcsen végig hallgatott.
Végülis nekem az a véleményem hogy a Soner hang a kimunkált, nyugodt előadást, hallgathatóságot igyekszik megteremteni, a Heed pedig a zene élő jellegét, hatását, jelenlétérzetét hangsúlyozza jobban, nekem mindenképpen valóságosabb és helyesebb dinamikai működéssel és arányokkal.


Érdeklődve olvastam az "fülelésről" írt összefoglalódat, és ez alapján összeállni látszik bennem egy elmélet/kép a "Heed hangról".
 
Kb. 2 hónappal ezelőtt nálam vendégeskedtek Blaki akkor még eladósorban lévő Heed Enigma hangfalai. Kiváncsi voltam, ugyanis korábban még nem volt szerencsém semmilyen "kvázi-omnidirekcionális" hangfalhoz. Kicsit tartottam is tőle, elég sok rémisztő dolgot halottam azt megelőzően az ezen elven működő dobozok "torz, természetellenes" zenei reprodukciójáról, különös tekintettel a térleképzésre. Így utólag azt mondhatom, hogy felesleges volt aggódni, semmiféle problémám nem volt az "omni-térrel", sőt! Megkockáztatom, hogy így pár nap együttélés után inkább azokkal értek egyet, akik szerint ez a fajta zenei színpad valósabb, hihetőbb annál, mint amit az irányított társaik jellemzően produkálnak.
 
DE!
 
Az Enigma nyújtotta zenei élménnyel mégsem voltam megelégedve, méhozzá nagyon nem. Amikor először bekötöttem, az első dolog, ami feltűnt, az a meglehetősen tompa, fénytelen hang volt. Igyekeztem ez alapján nem levonni elhamarkodott véleményt, hiszen egy ilyen, nem konvencionális hangsugárzónál különösen fontos lehet, hogy az ember hagyjon magának kellő időt az akklimatizációra. Sajnos azonban ahogy teltek a napok, az első benyomások csak tovább erősödtek. A zene fáradtan, ólom lábakon vánszorgott elő a hangszórókból, bágyadtan puffant a dob, fénytelenül szólt a gitár, egykedvűen recsegett a szaxofon. Olyan rossz értelemben vett hajnali jazz bár hangulata volt a dolognak, amikor igazából a zenészek és a maradék hallgatóság is gondolatban már az ágyikójukban járnak. Egyszerűen nem volt képes bevonni a zenébe. Hiába tettem be végül a legfrissebb, legpörgősebb lemezeimet, képtelen volt lelkesíteni, napszaktól és lelki állapottól függetlenül.
Hogy egy kicsit „hifizzünk” is: több Enigma rajongó/tulajdonos tollából is olvastam korábban, hogy milyen meglepő dolgokra képes az a hangfal mélyhangok reprodukciója terén. E tekintetben is csalódnom kellett, ugyanis kiegyenlített zenei felvételek esetén nem volt képes megadni a várt testességet, tekintélyt ott, ahol arra igazán szükség lett volna. Talán 2 napja lehetett már nálam a hangfal, amikor valami modern, elektronikus zenét (talán a Mirwais Disco Science-e ) csúsztatva a CD lejátszóba megtörtént, amiről az Enigmások beszéltek: nem kis meglepetésemre „megmozdult” a fotel. Ezután már a jelenségre koncentrálva célzottan tettem be néhány felvételt, és végül az a benyomás alakult ki bennem, hogy az Enigma mélyszekciójának hangolása egy kicsit talán „diszkósabbra” sikerült annál, mint amit én kedvelek. Tehát úgy csinál, mintha, pedig igazából nem is
 
A végső konklúzióként arra jutottam, hogy egy „kvázi-omnidirekcionális” hangfallal valószínűleg együtt tudnék élni, de nem Enigmával.
 
Ezt az egészet csak azért írtam, mivel nagyon jól ellenpontozza az általam tapasztaltakat a te Nexusról írt jellemzésed. Elképzelhető, hogy az Enigma esetében is pont erre a zabolátlanságra, élénkségre, izgágaságra és analitikusságra van szükség az erősítő részéről ahhoz, hogy úgymond pillangó legyen a bábból, avagy hattyú a rút kiskacsából (hú de baromi költői vagyok ma ). Amivel nincs is semmi baj, ha egy komplett Heed láncot hallgatva egy jól kiegyenlített, egészséges zenei megszólalást kapunk. Ugyanakkor óvatosságra int ezen lánc egyes elemeinek kiragadásakor, más rendszerekbe történő beillesztésekor, hiszen akárhogy is csűrjük-csavarjuk, ez bizonyos hibák más hibákkal történő korrigálását jelenti (egyébként a korábban nálam vendégeskedő Canopusok zenei produkciója is elég jól illeszkedni látszik „Heed-elméletembe”). Azt azért hozzá teszem, hogy nekem az efféle korrigálásról, egyes rendszer elemek egymással történő hangolásról nincs olyan lesújtó és kategórikus véleményem, mint Revinek, szerintem valahol szinte minden rendszer erről (is) szól. Talán minden készüléknek van egy rá jellemző karkatere (itt óvatosan fogalmazok, tán nem hallottam még eleget ahhoz, hogy itt bármit is magabiztosan ki merjek jelenteni), a kérdés csak az, hogy ez a karakter mennyire markáns, illetve hogy mennyire illeszkedik az adott rendszerbe, és persze hogy mit szól hozzá az aktuális zenebarát hallójárata?
 
No, dióhéjban ennyi, de szívesen folytatom a beszélgetés a témában.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: b_t »


Biginél régi-régi Nexus volt, S80-as. (Természetesen hídkapcsolás volt benne, de ez mindegy is.) Meg a trafó volt új benne. Az a nexus olyan volt, hogy várni kellett vele vagy 3 napot, hogy beálljon az egyensúly. Mikor az megvolt, akkor volt határon, hogy most kicsit túl izgága és magasba húz, vagy éppen nem...sose tudtam eldönteni, de unalmas az nem volt. Forté ehhez képest nagyobb súllyal, több tartalékkal átláthatóbban hozta a zenét. Hozzá kell tennem, hogy a dínó magasak ami az én hangfalamban van tudnak sípítani nem jó párossal, szóval persze a nexus más rendszerben más lehetett. Meg mondjuk nem hiszem, hogy sok köze lenne a mostanihoz, de még a kettővel ezelőttihez sem. (Mármint hangilag, kapcsolásilag sokat nem változhatott, talán aktuális alkatrészek, munkapont finomítások, de ez épp elég is.)
 
 
Amúgy revi javaslata a Konus DIY-re, az igen...Bár nem tudtam, hogy támogatja a DIY verziót, van is esetleg rá koordinált lehetőség? (Értsd létező és itthon beszerezhető KIT).
 
Ja, Soner-t nem hallottam.
http://carbon4copy.blogspot.com/

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”