Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Soner Audio termékek

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12177
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


De biztos elég figyelmesen olvasod és raktározod magadban az információkat.

így van. és figyelem a hozzászólások közötti összefüggéseket. ezek logikájából lehet eldönteni ezt-azt adott termékcsoportról is akár. aztán figyelem,kinek mennyire figyeljem a véleményét. neked pl vannakl jó meglátásaid,de nagyon alúl tapogatod néha a dolgokat. szerintem tehetséges hif-man vagy,de nincs kellő lehetőséged a készülékek,rendszerek kipróbálására. amikor falba ütközöl,akkor úgy csendben húzol be valamit és sajna(mint most) bele is futhastz ellentmondásba. alapvetően kitűnik, hogy a heed audion kívül nem sok helyne jártál és nem is igazán van nagy rálátásod esetlegesne azok vetélytársaira sem. de pl a heed erősítők között már tudtál értlmesen különbséget vázolni és ez arra enged következtetni,hogy nem vagyol reménytelen eset...
 
szal egy fórumot lehet többféleképpne olvasni és értelmzni. kit mi érdekel. engem a hifik nem túl erősen. nincs ingerem fejleszteni hifi terén,így nem is nagyon érdekel a téma. az se,hogy itt éppen melyik 2-3-4 cuccról van szó. van róluk véleméynem,de ebben nem kívánok nyilatkozni (igaz,nálam a lomok között csak egy Nexus van valahol,de nem is tudom a pontos nevét és elöszedni lusta vagyok. ott lapúl a Naim NAP végfok mellet valahol bedobozolva )
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mondjuk azon nem lepődök meg hogy biginek nem tetszett a nexus, valamelyest ismerve az ő általa kedvelt hangot a nexus egy teljesen más irányvonal.... 


Xerintem nem ismerheted azt, h mi az ami nekem bejön, miwel sosem woltál nálam...
Az, h mit hallottál egy kiállitoteremben, ami "kissé" xörnyü körülményekkel jeleskedett, az nem mérwado.
Wixont naon xiwesen látlak, ha épp errejárx.
 
Annyit elárulok, h az emlitett ur BT forumtárs wolt. Kérdezzétek öt, h miért cserélte le az erölködöjét a Fortéra.

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bigi, Te S80-at hallgattál tudtommal.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Tudod revi aki másnak vermet ás ...
... sírásó vagy földmunkás...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


oszt jól körbeseggberúgtuk mindet, de logika az fasorba se. kötekedek? persze. mert van mibe belekötni...
Hmmm. Valahogy ezért van az, hogy ha engem felhív valaki és megkérdezi, hogy milyen ennek és ennak a komponensnek a hangja (jellemzően akkor kérdezik, mikor el akarok adni vmit), jellemezzem már - én inkább finoman kitérek a válasz elől.
 
Sose értettem hogy a fenébe lehet egyszerűen szavakba önteni, hogy hogy szól egy komponens egy rendszeren belül (!). Még csak nem is az egész rendszer, hanem egy kifejezett komponens.. Ezt leírkálni... Lehet, hogy ehhez kell valamiféle istenadta adottság persze, ami nekem nincs.
Néha megpróbálkoztam persze vele de valahogy utólag eltekintve mindig valami közhelyes marhaságnak tűntek az ilyen hozzászólásaim.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


szerinte a canopus nem is túl jó és az obelisk sokkal nyugodtabb
Én ilyet nem írtam sehol.
A Canopus és az Obelisk között egészen másfajta különbségek vannak.
Tiszta ügy hogy szándékos kötekedés, konkrét ismeretek nélkül és az elhangzottak össze-vissza magyarázásával. Most a cél az én lejáratásom.
Tudod revi aki másnak vermet ás ...

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: nempisti »


Hogy szólt az a Nexus nálad? Írj róla valamit.

Nem. Ne hari, de nem.
 
Egyrészt azé nem, mert én is gyárto wok, másrészt azé, mert lehet, h nekem nem jön be, de nem xeretnék befolyásolni senkit. Menjen el és kérje kölcsön. Hallgatgassa, azt lehet, h neki bejön.
 
Megmondani megmondhatom, h mi az ami nem teccik, de hadd ne jellemezzem, h miért nem.
 
Nagyon sok Magyar gyárto terméke bejön. De ugyanezen gyártok más termékei wixont nem.
Ha walaki kiwi, megmondom, h melyek teccenek és melyek nem. De indok nélkül.
 
Bocs.

Bigi!
 
Szerintem nyugodtan vállalhatod a véleményed bárkinaek a termékével kapcsolatban.Felesleges homályos etikai korlátokra hivatkozva kibtérni a konkrétumok elől.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12177
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


zz7 írásaiban semmilyen ellentmondás nincsen, max a belemagyarázás általad :smile19:
no blaki. essünk neki
 
szerinte a canopus nem is túl jó és az obelisk sokkal nyugodtabb és neki tetszőbb(nemrég elhangzott). aztán a soner nyugodtabb(bár én ilyet nem tapasztaltam,sőt!!!) mint az obelisk és neki az obelisk a nyerő. erre jön a svédcsvar,hogy az obleisktől virgoncabb(ha nem nyugodtabb,akkor virgoncabb. nevezzük így) canopus mégis jobban hasonlít hangzásra az obelisktől nyugodtabb(unalmasabb, lekerekítettebb?) sonerre.
 
oszt jól körbeseggberúgtuk mindet, de logika az fasorba se. kötekedek? persze. mert van mibe belekötni...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


de lehet csak én olvasok figyelmesen és ez másnak föl se tűnt
De biztos elég figyelmesen olvasod és raktározod magadban az információkat.
Csak a felhasználás céljával vannak a gondok.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12177
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


Hol van benne hatalmas ellentmondás vagy félreérthetőség?
.

nem ebbe az egyben,hanem abban,ha ezt összevetjük a régebbiekkel
 
de lehet csak én olvasok figyelmesen és ez másnak föl se tűnt
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Szinte borítékolható volt ennek a topiknak is a sorsa.
Mi felhasználók próbálunk valami konkrétumot, tapasztalatokat cserélni, megosztani egymással, erre jön az üzleti érdekeltség és terjeszti a homályt, konkrét információk nélkül.
Akinek nem inge ne vegye magára, de akinek inge .....

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


Mondjuk azon nem lepődök meg hogy biginek nem tetszett a nexus, valamelyest ismerve az ő általa kedvelt hangot a nexus egy teljesen más irányvonal....
 
Revi te meg csak 1xüen kötekedsz , zz7 írásaiban semmilyen ellentmondás nincsen, max a belemagyarázás általad :smile19:
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Megmondani megmondhatom, h mi az ami nem teccik, de hadd ne jellemezzem, h miért nem.

Oké de akkor tényleg elmondhatnád végre, hogy mi volt az a készülék ami nem tetszett?
 
Úgyértem Nexuson belül. Régi, új? Monó, Sztereó? Heed? Ion?
 
Ez most nem amolyan provokatív kérdés, hanem kíváncsiság.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Nekem nem ilyenek jöttek le, de szerintem neked hiába próbálnám leírni, úgyis belekötnél.
szerintem meg pontosan kellene mindig fogalmazni és nem lengeni összevissza,így nem lenne az,hogy elolvasva a szösszeneted máris leírta bárki a sonert. ráéadásul mérhetelen nagy ellentmondás lapúl benne,a nemrég tett megjegyzéseiddel szemben. mint a végén viccesen megjegyeztem,engem nem éritn se ez,se az, de peched volt,hogy épp untakoztam és elolvastam amit írtál. logikátlan és az ilyen beszámolók kimenetelében érdemes erősen elgondoklkodni soxor a másik fél javára
 
tehát kedves érdeklődők, soxor sokkal többet elárúl a vélemények közti logika(ill logikátlanság), mintsem a fülelt hang pársosoros jellemzése. ahol a logikus(nem ellentmondásos) és követhető gondolatok születnek,ott lapúl a logikusan felépített rendszer és hang is.
 
persze báka veletek és jó keresgélést. ez nem soner párti,vagy heed ellenes, ill fordtíva megnyílvánulás, pusztán a "logikus fórumozára" hívom fel a figyelmet

Na akkor még kérek valakit hogy mondjon véleményt hol volt a beszámolóm logikátlan.
Hol van benne hatalmas ellentmondás vagy félreérthetőség?
Nekem eddig csak olyan kötözködésnek tűnik az egész, de revoxtól már megszoktam.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12177
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


A Merlin bibliában olvasta.

zz,
 
ha egyszer életdben beszabadulhatnál a merlinbe(ami nem csoda,csak be kell csengetni), összepisálnád magad. persze nálam is,de a merlinbe... én ezzekel vigyáznék,mert nem bölccsé tesznek és még nem is viccesek
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12177
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


OFFTOPIC:

minek beszélni olyan erősítőkről, aminek a hangját le lehet írni hifis paraméterekkel  
 


Ezt, hogy érted?

Gondolom az ember, ha már irkál, akkor keresi azt, h mi a jo benne.
Ha meg elé ül és jo hallgatni, akko minek pofázzon rola?


persze inkább apró szemétkedés volt csak...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12177
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


Nekem nem ilyenek jöttek le, de szerintem neked hiába próbálnám leírni, úgyis belekötnél.
szerintem meg pontosan kellene mindig fogalmazni és nem lengeni összevissza,így nem lenne az,hogy elolvasva a szösszeneted máris leírta bárki a sonert. ráéadásul mérhetelen nagy ellentmondás lapúl benne,a nemrég tett megjegyzéseiddel szemben. mint a végén viccesen megjegyeztem,engem nem éritn se ez,se az, de peched volt,hogy épp untakoztam és elolvastam amit írtál. logikátlan és az ilyen beszámolók kimenetelében érdemes erősen elgondoklkodni soxor a másik fél javára
 
tehát kedves érdeklődők, soxor sokkal többet elárúl a vélemények közti logika(ill logikátlanság), mintsem a fülelt hang pársosoros jellemzése. ahol a logikus(nem ellentmondásos) és követhető gondolatok születnek,ott lapúl a logikusan felépített rendszer és hang is.
 
persze báka veletek és jó keresgélést. ez nem soner párti,vagy heed ellenes, ill fordtíva megnyílvánulás, pusztán a "logikus fórumozára" hívom fel a figyelmet
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hogy szólt az a Nexus nálad? Írj róla valamit.

Nem. Ne hari, de nem.
 
Egyrészt azé nem, mert én is gyárto wok, másrészt azé, mert lehet, h nekem nem jön be, de nem xeretnék befolyásolni senkit. Menjen el és kérje kölcsön. Hallgatgassa, azt lehet, h neki bejön.
 
Megmondani megmondhatom, h mi az ami nem teccik, de hadd ne jellemezzem, h miért nem.
 
Nagyon sok Magyar gyárto terméke bejön. De ugyanezen gyártok más termékei wixont nem.
Ha walaki kiwi, megmondom, h melyek teccenek és melyek nem. De indok nélkül.
 
Bocs.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


ugyanakkor a Nexus nem érte el a kiwánalmakat. Mondom ezt ugy, h olyan is wolt a birtokomban.

Hogy szólt az a Nexus nálad? Írj róla valamit.

 
Meg azt is, hogy melyik volt?

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


OFFTOPIC:

minek beszélni olyan erősítőkről, aminek a hangját le lehet írni hifis paraméterekkel  
 


Ezt, hogy érted?

Emelkedett high-endes duma.
A Merlin bibliában olvasta.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


ugyanakkor a Nexus nem érte el a kiwánalmakat. Mondom ezt ugy, h olyan is wolt a birtokomban.

Hogy szólt az a Nexus nálad? Írj róla valamit.

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

minek beszélni olyan erősítőkről, aminek a hangját le lehet írni hifis paraméterekkel  


Ezt, hogy érted?

Gondolom az ember, ha már irkál, akkor keresi azt, h mi a jo benne.
Ha meg elé ül és jo hallgatni, akko minek pofázzon rola?

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt nem értem, h ha walaki Magyar termékek felé orientálodik, akkor miért nem mén el a Fonoba, wagy miért nem járja körbe a gyártokat?
 
Mellesleg a Fonoban nekem nagyon nem teccett a Soner. Perxe Balinál meg egéxen jo. Talán kissé hideg megxolalásu ott, de wan aki azt xereti.
Az biztos, h wolt nekem egy Nelson Pass Fortém, wagy 4éwe. Azzal nagyon partiban wolt a Soner, ugyanakkor a Nexus nem érte el a kiwánalmakat. Mondom ezt ugy, h olyan is wolt a birtokomban.
 
Lehet köwezni...

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


OFFTOPIC:

minek beszélni olyan erősítőkről, aminek a hangját le lehet írni hifis paraméterekkel

Ezt, hogy érted?
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: nempisti »


Az Etalon dolgokkal képben vagyok,de talán érdemes lenne a Heed és a Soner erősitők árait is egymás mellé állitani.
Remélem van valakinek ezekről naprakész információja.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”