Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Yamaha termékek

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Nekem volt már tengersok készülékem tengersok-féle kijelzővel, de szerintem ennek van a legízlésesebb színe. :kiraly: De sokan sokfélék vagyunk.  
Viszont a Pure Direct LED-je a fél szobát bevilágítja.

Nekem is tetszett...Íme hozzájárulok a köz épülésére,egykori RX V2600-asom kijelzőjével...


Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


nos, én annyira megszerettem a 440-em, hogyha továbblépek, úgy tervezem, megmarad a yami.
 
(na és hdtv kompatibilis is )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2004.07.28., szer. 23:47
Értékelés: 61

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: LittleL »

Jelen.
Projektor: Sony VPL -VW100 Előfok: Emotiva UMC-1 Végfok:Rotel RMB-1095 DVD : Sherwood V-768 DVD 2 : Sony DVP-S700 CD: Marantz CD-73 Medialejátszó:Dune HD Base 3.0 Front: Proson Stadium 10 Center/Rear:Proson Stadium 8 Subwoofer:Velodyne SPL 1200 Ultra Videó: Thomson VTH6400 E Kábelek: VanDen Hul C5 The Bay Interconnect, SAL OFC rézkábel, Klotz Interconnect, ProWire komponens Vinyl Player: C.E.C. DB - 6000 + HAMA PA 505 phono előerősítő + Van Den Hul The First interconnect

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Azért örvendetes, hogy Amerika után (iPod dokkoló őrület) elkezdtek egy kicsit a világ más tájékával is foglalkozni a fiúk. Beépített network player-es AVR, USB csatival az előlapján:
 
http://www.yamaha.co.jp/english/product ... xn600.html

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Nekem volt már tengersok készülékem tengersok-féle kijelzővel, de szerintem ennek van a legízlésesebb színe. De sokan sokfélék vagyunk.
 
Viszont a Pure Direct LED-je a fél szobát bevilágítja.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


- egyedül az a hülye borostyán színű kijelző zavar. Hogy lehet ilyet csinálni?
Érdekes az nekem kifejezetten tetszik. Kevésbé világít este.

Avatar
Kiten
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:34
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Kiten »


- egyedül az a hülye borostyán színű kijelző zavar. Hogy lehet ilyet csinálni?
Há' ez benne a lényeg! :kiraly:
 
Mellesleg jelentkezem én is a klubba, igaz most nincs AVR. Remélem hamarosan lesz, s akkor az Yamaha lesz! Bizony.

TV: Samsung SP46L6HX
DVD: Yamaha DVD-S1500
[ Van még cucc, csak sajna dobozban; lakásfelújítok... /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ]

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Ronin: Az MF még megvan, a Roteleket eladtam még vmikor tavaly..
 
Gandalf: RXV-2600-as van, és nagyon elégedett vagyok vele. Igazából házimozira még dinamikusabbnak is éreztem mint a Rotelt. - egyedül az a hülye borostyán színű kijelző zavar. Hogy lehet ilyet csinálni?

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »

Még Norbi31-nek: nálam fekete függöny mögött vannak, így szempont volt, hogy nagyon kicsi legyen, plusz ezek voltak elfekvőben. De szerintem bármilyen kisméretű hangfal megteszi, amit falra lehet tenni. Wharfinál ott van pl. a legkisebb 9-es gyémánt, de valószínű egy olcsóbb valami is megteszi.

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Balázs: 25 nm (~3.5 x 7). Nagyon-nagyon szobája válogatja hová lehet tenni és milyen hangfalakat. Én régen kb. 40 négyzetméteren voltam egy extra hülye geometriájú szobában. Ott is kísérleteztem, mi van az 5.1-en túl. Volt egy olyan konfig, hogy front + center + 2 pár surround + surround back (csupa ES erősítővel ), igencsak mozisan szólt, a mostaniban viszont nagyon nem futná ki magát, így itt a kevesebb több.
 
Vagy, mondok mást: korábban úgy használtam a mozit, hogy a frontok tökig ki voltak tolva a falra, egyrészt mert közvetlen a vászon mellett a sztereó hangszórók voltak, másrészt mert úgy volt jó (jobb, mint az ajánlott 30 foknál). Most jött a Yamaha, beraktam a presence-t, nem volt jó, betoltam az ajánlott helyére a frontokat és a helyére került nagyon sok minden. Szerintem érdemes elszórakozni ezzel, kb. ugyanannyi vesződség van vele, mint a stereó hangfalaknál (mert ugye a center helyzete itt is nagyjából adott).
 
Norbi: nekem elég jó hangfalaim vannak (Dynaudio motoros DIY). Saját kecskét nem dícsér az ember, de meglehetősen drágán sem hallottam olyat, amire cseréltem volna. Ehhez képest beraktam egy hulladék fos Sony surround hangfalat (még azokból az időkből származik, mikor a surround csatin fele akkora volt az erősítő kimeneti teljesítménye), amiben egy darab szélessávú hangszóró dolgozik, és egy kb. 15x15x15 centis, zárt kocka. SS-SU10 a típusszáma, de semmi nincs róla a neten. És egyáltalán nem üt el a többitől, egyszerűen azért, mert jóval halkabban szól, mint az "alap" hangsugárzók. No nem, mert kisebb az érzékenysége, hanem mert így lőtte be a prockó, és így tud "eltűnni". Tulajdonképp nem nagyon hallod, hogy most épp ők dolgoznak, 1-2 effekt van csak (pl. egy jármű a kép alja felől kihúz a teteje felé), ahol szinte csak ezek szólnak. Utánaolvastam külföldi fórumokon, és ezekkel is be lehet szopni. Nem megfelelő konfig esetén sokan panaszkodtak arra, hogy simán csak "visszhangossá" tette a center csatornát, míg mások rendre rákontráztak, hogy ott elhelyezési probléma van, és általában ez valóban segített a dolgon, de volt, aki előnyösebbnek találta a hátsó csatornákat (csak a nagyon csúcs Yamahákban lehet egyidejűleg használni a presence és SB csatornákat).
 
Egyébként a legmókásabb az a Yamaha DSP-ben, hogy egyszerűen "kihasználtabbá" teszi a hangfalakat. Az alap sávoknál majd' minden információ a centeren jelenik meg és csak néhol kavarják ki a szatellitekre, ez meg ezer mindent kitesz, és hozzáteszem, igen ügyesen csinálja.
 
Gandalf, köszi a linket, végigolvasom. Egyébként több helyen írták, hogy nagyon pipec processzor rész van ezekben. Már nem csak a DSP, hanem az egész előfok.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Úgy tudom ez a presence hangsurárzók alkalmazása yamaha sajátosság. Ha nem lenne családom, pintosabban feleségem, akit síba viszek a hobbimmal a nappaliban a házimozi szoba kialakítása miatt, akkor tuti kipróbáltam volna már. 


tavasszal átépítem a jelenlegi nappalim, moziszobává és akkor meglépem ezt a "presence speaker"-t én is.
ehhez milyen h.sugárzók kellenek? jó lenne minél kisebb, laposabb és talán zárt vagy előrenéző reflexes...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Ha a yamaha mögé tesztek pl. egy canopust, akkor igen megtáltosodik zenén. Előtte H/K volt a canopusok előfoka, de a yamahánál nem éreztem visszalépést.

Avatar
Balázs75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2006.11.28., kedd 16:18
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Balázs75 »

Sajnos ehez a presence +oldáshoz nem tudok hozzászolni mert a 450-es alap 6.1-es és még nem tud ilyet. Viszont mozihoz meglepően jól szól. Nekem 2 éve van meg és ebben az árkategoriában most is ilyet vennék. Zenére viszont hamar elvérzik a nagy gépekhez képest, úgyhogy ha lessz "normális áron" hdmi-s akkor le fogom cserélni 1 nagyobb yamahára. Ultegra! Hány nm-es a szoba ahol probálgattad a hangrendszert?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Úgy tudom ez a presence hangsurárzók alkalmazása yamaha sajátosság. Ha nem lenne családom, pintosabban feleségem, akit síba viszek a hobbimmal a nappaliban a házimozi szoba kialakítása miatt, akkor tuti kipróbáltam volna már.
 
Egyébként az, hogy kinek milyen dsp tetszik vagy sem, az izlés kérdése. Érdemes végignézni a linket amit adtam (nekem is megadta valaki), mert ott látszik, hogy az egyes dsp módokkal mi a szándék.
 
(ex)Cat milyen típusú yamahád van? (már ha nem titok)
 
Egyébként ha nem lenne arany, akkor lehet, hogy már megvettem volna azt a dsp-a1-et ami a hificityn hírdetnek.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Itt vagyok én is.
Neked is yamahád van most vagy csak volt?

Az van már egy ideje. - bár most tervbe volt véve a csere, de valahogy egyre inkább elmegy tőle a kedvem. Jó kis gép ez..
 
(Egyébként meg régebben is vol már... )

Mi lett a Rotellel, meg a MF-el? Le vagyok maradva kicsit. :kiraly:

Avatar
Balázs75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2006.11.28., kedd 16:18
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Balázs75 »

Én is jelentkezek a klubba!

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Itt vagyok én is.
Neked is yamahád van most vagy csak volt?

Az van már egy ideje. - bár most tervbe volt véve a csere, de valahogy egyre inkább elmegy tőle a kedvem. Jó kis gép ez..
 
(Egyébként meg régebben is vol már... )

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Gandalf: holnap rágyúrok erre az Adventure kérdésre, igazából csak pár percet füleltem mindet, ez alapján tetszett az a kettő, amelyiket felemlegettem.
 
Megnéztem még két filmet. Black Hawk Down-nál beszarás mit hozzátesz a két presence speaker. Néhány chaptert megnéztem így is-úgy is, a helikopterek, golyók hangja kegyetlen... Van néhány olyan hang is, ami CSAK a presence csatornán jelent meg. Persze ez nem jelent plusz információt, hiszen az első csatornákból kavarja ki valahogy, de azért merész... Szerintem akinek van fölös fél órája, két akármilyen hangszórója és egy kis kísérletező kedve, tegyen egy próbát. Más AVR-eknél is vannak amúgy csak saját DSP-re jellemző plusz csatornák, vagy ez Yamaha sajátosság?
 
Viszont azt megfigyeltem, hogy sokkal több a magas, mint volt, de legalábbis mások az arányok. Visít, mint a rohadt élet, pedig a Sony sem volt egy magasban vézna erősítő.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: klepto »

Egyelőre én is itt vagyok, de remélem csak ideig-óráig. Nem az én világom ez, megyek inkább a Marantz táborba

Avatar
Roninman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.12.10., pén. 16:55
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Penyige

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Roninman »

Ha van még hely én is jönnék!
Tv: Samsung 65" RU7402; Erősítő: Yamaha RX-A-1010; Hangfal: DALI Concept 8 frontok, DALI Concept 2 surround, DALI Concept Center; Velodyne CHT-12R sub Kábel: Taga Harmony, Taga Harmony Blue

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Itt vagyok én is.
Neked is yamahád van most vagy csak volt?

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

Itt vagyok én is.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: arty »


beköszönnék, mint a legrégebbi yamaha avr-el rendelkdző avx-es
 
asszem akkor cserélek, ha majd lesz hdmi osztás + hd hangok dekodolása valami komemrszebb áron

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én az "adventure" módot használom. Nekem az bevált. A general túl nagy teret próbál csinálni és spectacle már jobb de az adventure visszafogottabb.
 
itt érdemes megnézni, hogy mit próbálnak csinálni a dsp módok.
 
Cinema DSP
 
Sajnos a yamaha tudtommal leáll a dsp processor fejlesztéssel. Az új készülékeikbe már külső gyártó procija van. remélem pletyka, mert ebben szerintem a yamaha nagyon erős volt.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »

jelentkezem a klubba!

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”