Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Yamaha termékek

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: LCO »


ritkán használom a dsp programokat, viszont ha igen, akkor az enhanched módot..de ugye aki használja a dsp-ét, az késleltetést is beállítja ugye :D :kiraly: ?

én is csak ezt használom nem tudom minek a többi bele, csak a helyet foglalja

Avatar
toto63
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.01.18., csüt. 22:27
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: toto63 »


Sziasztok!
most sikerült szereznem egy Yamaha RX-V659-et.Ehhez Kellene nekem egy magyar felhasználói kézikönyv másolata vagy ha esetleg valakinek lenne magyar PDF file-ban akkor az még jobb lenne.köszi a segitséget
 
toto63

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


asszem lemaradtam vmiro"l :vazeg:
 
presence csatik, hangfalak? mi ez?
 
ritkán használom a dsp programokat, viszont ha igen, akkor az enhanched módot..
de ugye aki használja a dsp-ét, az késleltetést is beállítja ugye :kiraly: ?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Nekem is bejön a yamaha dsp módja úgy is használom. Az autokalibrációt nem hiányolom, mert van egy hangnyomásmérőm. Persze teszteléshez jól jöhet. Irigyellek, hogy van erre időd Ultegra.

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Hát... Én is Sonyról váltottam erre. STR-DB925-ösöm volt, ami hangzás szempontjából ugyanaz, mint a 930-940-es. Ez a QS sorozat teteje volt a maga idejében. Hangilag szerintem sokkal jobb a Yamaha RXV 650-nél. Ennek abszolút midrange hangja van. Nem azt mondom, hogy mozira nem elég, de azért túlzás jó hangú AVR-nek nevezni. Igaz, nekem elég háklis hangfalaim vannak (alacsony érzékenység, ingadozó impedanciamenet), de ezt a Yamahát nagyon karcsúnak érzem. Persze lehet, hogy normálisabb hangfalakkal szépen tud szólni, de én megváltóként várom a most készülő végfokaimat, hogy a sajátjait nyugdíjazhassam.
 
Volt egyébként Sony TA-VA8ES-em is. A legjobb hangú AVR-em volt. Fénykorában 499e forint volt, plusz 249 a hozzá tartozó DD dekóder (akkoriban nem volt DTS). Igaz, jó D/A-kkal megáldott, DTS-DD képes DVD kellett hozzá, mert nem volt benne semmilyen digitális dekóder. Plusz abban is volt már DSP, így összesen 1 olyan bemenete volt (6 csatis analóg), ahol ki is jött belőle, amit tud. 45e forintért vettem és jó hülye voltam, hogy eladtam, ideális lenne a Yami mögé is.

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


Miután megvolt a 7.1, visszatologattam mindent a helyére, és azt kell mondjam, hogy a presence csatikkal a Yamaha DSP messze túlmutat a normál 7.1 elrendezésen.
egyre kíváncsibbá teszel!

hoppá,most látom csak te is 750-es vagy :-), vélemények???

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


üdv mindenkinek!
yamahás lévén én is hozzászólnék a témához.
4 évig sony-buzi voltam, aztán a kezelőorvosom/gyógyszerészem tanácsára beruháztam tavaly áprilisban egy 750-es erőlködőre...qrvára megérte, ég és föld a difi a yamaha javára, pedig sony-ból sem az alapmodellem volt az utolsó évben...
a 7.1-et korábbról már ismertem, de így megszólalni koncert-dvd-t(iron maiden-rock in rio) még sosem, azóta is kedvenc dvd-m ez a lemez(amúgy nincs túl sok dvd-m,60-70 koncert, főleg rock/metal) :-)
 
a presence dolgot még sosem próbáltam ki, de a szobám elrendezése nem is nagyon teszi lehetővé, majd tavasszal talán átrendezem a szobát, és akkor...
 
valaki írta, hogy zenére nem jó...amit én hallgatok, rock/metal, azt tökéletesen lenyomja a pioneer frontokkal, még a woofert sem mindig használom, inkább normál sztereóban tolom, direct audióban is korrekt de ott a mélyek eltűnnek valahol, talán kellene egy olyan cd/dvd játszó, ami felkínál ilyen lehetőséget
 
yamaha dvd 659-ről tudtok valami hírt??? magyar oldalon még nem láttam, inkább a külföldön tolják

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Miután megvolt a 7.1, visszatologattam mindent a helyére, és azt kell mondjam, hogy a presence csatikkal a Yamaha DSP messze túlmutat a normál 7.1 elrendezésen.
egyre kíváncsibbá teszel!

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


A tegnapi szórakozásom konklúziója: a Yamaha DSP gyakorlatilag mindenféle forrással, mindenféle hangszóróelrendezésben jobb filmekhez, mint a Dolby és DTS módok. Bepakoltam teljesen ideális pozícióba a "szabvány" 7.1 hangfalakat, és szerintem nemhogy pluszt nem jelent az 5.1-hez képest, de nálam még EX filmeknél is visszalépés volt. Egyszerűen túlságosan a fülembe vonyít a surround csatorna, elvonva a figyelmet még a filmről is. Szó sincs homogén térről. Próbáltam lehúzni a jelszintet, de úgy meg némi hiányérzetem támadt. Szerintem többet ér az 5.1 sréhen hátulra (az ajánlás mögé) helyezett hangfalakkal, mint ez a 7.1-es játék. Egyébként érdemes néha hátra blattyogni és ráfülelni a SB csatikra: alig jelenik meg rajtuk információ.
Sajnos már eladtam őket, de valószínű, hogy dipol sugárzókkal nem lett volna ilyen szomorú az eredmény. A Yamaha ajánlás szerint dipol surroundok használata esetén a surround backeket egymás mellé kell tolni, tehát gyakorlatilag 6.1 csatorna jön létre.
 
Ami meglepetést okozott, az a PLIIx music módja. Ilyen jól szólni többcsatornás zenét még nem hallottam. Beleértve a gyárilag kevert DTS lemezeket (na azok bekap6od.gif ) és SACD-ket is. Coldplay Parachutes, Faithless Sunday 8pm abszolút élőkoncert-szerűen szólalt meg, a hangfalak jóformán eltűntek. Komolyzenével (Brandenburg Concertos) is pöpec volt, adott neki némi atmoszferikus jelleget. Nem sokkal nyomta le a DTS Neo6 Music módozatát. A kettő nagyon hasonló, de a DTS-nél megmaradtak a diszkrét hangforrások, míg a PLIIx nagyjából eltűntette őket és egyetlen, egységes teret hozott létre. A téri arányok is picit mások, a DTS néhol nagyít ("óriás énekes"), meg mintha alul emelne. A Yamaha zenei módjai ezektől jócskán elmaradnak. A fele brummog, a másik agyon visszhangosítja a felvételt az effektcsatornákon. Nekem egyik sem tetszett, bár az igazat megvallva egyik DSP megoldást sem tudnám hosszú távon hallgatni stereo helyett.
 
Miután megvolt a 7.1, visszatologattam mindent a helyére, és azt kell mondjam, hogy a presence csatikkal a Yamaha DSP messze túlmutat a normál 7.1 elrendezésen. Visszatért az élet a megszólalásba. Az némileg túlzás, hogy vertikális információt jelenít meg, de az igaz, hogy képes a vászon mögötti tér illúzióját kelteni, plusz enyhül az az ősöreg házimozis probléma, hogy a center a vászon alatt található, így hallhatóan elkülönül (minél nagyobb a kép, annál jobban) a kép a hangtól. Én korábban sokat agyaltam ezen, egyebek közt femerült a porózus vászon építésének gondolata, de kísérletképp volt olyan konfiguráció is, ahol a front sugárzók a falról, a vászon mellől szóltak és két centersugárzó szólt egyidejűleg (alatta-fölötte). Persze egyik megoldás sem olyan jó, mint a moziban vászon mögül szóló center csatorna, de messze ez a legjobb közelítés. És nem győzöm hangsúlyozni: nem csak erre való! Nem csak a center kiterjesztése, sok effekt is megjelenik rajtuk.
Emellett szól az is, hogy tapasztalatom szerint a normál 7.1 elrendezésben elég szűk a sweet point (igaz, a szobám nem erre való, 1.6m sugarú kör mentén helyeztem el a hátsó hangszórókat).
Mókás egyébként, hogy egyáltalán nem is hallottam korábban erről a presence megoldásról (Petike mutatta be úgy, hogy sokat nem ér), most meg ez tetszik a legjobban az erősítő szolgáltatásai közül. Persze csodát ettől sem kell várni, de én annyit hülyültem már azzal, mi van az 5.1-en túl, és eddig egyedül ez hozott értelmes újítást.
 
Itt egy kép, hol is vannak nálam a presence sugik (ne a kupit nézzétek, az állványok festés alatt állnak, bár amúgy sem vagyok egy rendszerető ember. Ja és tudom, hogy xar lett a kép, de lusta vagyok most újat lőni.). Légvonalban +1.1 méter a fronttól a YPAO szerint.

 
 
Teszteltem még a füles módot, ami nálam kritikus szempont, lévén elég sokat mozizok este-éjszaka, s az új helyemen ilyenkor nem lehet megrakni a rendszert, bármennyire is szeretném. Őszintén szólva azt gondoltam, hogy a Yamaha erre kifejlesztett Silent Cinema DSP programja nagyon közel áll a Dolby Headphone-hoz, csak licensz okokból nem került bele. Tévedtem. Sajnos sokkal gyengébb, mint a Dolby Headphone, egyáltalán nincs semmilyen téri jellege, megkockáztatom, hogy az ügyesen kevert stereo sávok straight módozatban jobban szólnak, mintha a Yamahával kutyulnánk ötből két csatornát. Ez a régi Sonymra nem volt jellemző. Ráadásul hallottam már a Dolby Headphone-nál jobb füles DSP-t is (pl. Cyberlink Headphone bizonyos beállításai, amit a PowerDVD szoftverből csinál).
 
Ja és egy kérdés: valahol meg lehet hallgatni Bpesten a Yamaha Sound Projectorokat? Korábban szkeptikus voltam, de így, hogy testközeli élményem van a Yamaha DSP-kkel, kíváncsi lettem mit művel egy olyan.
 
Ezekkel a filmekkel próbáltam:
Gyűrű Szövetsége (DD EX)
Star Wars III. (DD EX)
Total Recall (DTS ES)
Van Helsing (DD5.1)
Gladiátor (DTS)
Zsákolj, ha tudsz! (DD2.0)
Rambo (DD2.0-DD5.1-DTS)

Avatar
Kiten
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:34
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Kiten »


De ezt az autokalibrációt nagyon megszerettem. Tilizolizol a hangfalakkal, aztán csak nyomsz egy auto setupot, két perc és nagyjából belövi a rendszert. Mézesköcsögöcske.
Jah! Én is szeretem. Meglepően pontos a távolság mérés, már amennyire tapasztaltam. Igaz a surrondok szintjét én mindig feljebb vettem picit, de nekem úgy volt jó.

TV: Samsung SP46L6HX
DVD: Yamaha DVD-S1500
[ Van még cucc, csak sajna dobozban; lakásfelújítok... /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ]

Avatar
Kiten
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:34
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Kiten »

Ti szokatatok TVt nézni, hallgatni pontosabban az erősítővel? Gondolok itt főleg a DPLx és a Neo:6 használatára? Néha egészen meglepő dolgokat művelnek a filmek/reklámok közben! Persze lehetőleg sztereó csatornánál...

TV: Samsung SP46L6HX
DVD: Yamaha DVD-S1500
[ Van még cucc, csak sajna dobozban; lakásfelújítok... /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ]

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Ex-Yamahásokat is bevesztek? 2 ilyen erősítőm is volt, talán tudok segíteni a botladozóknak.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


norbi: jobban a szélre kell tenni a presence sugikat.
hát ha a 2.5m távolság nem elég, akkor elvetem... függöny mögé nem teszem (max a mennyezetről lógathanám le).

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Ma - tanulás helyett, persze - megint fél napot hangfaltologattam, drótoltam, füleltem. Dolby vs. DTS vs. Yamaha hangmérnök meccs volt itthon, pontosabban még zajlik. Még nézelődöm picit, aztán jön a konklúzió.
 
De ezt az autokalibrációt nagyon megszerettem. Tilizolizol a hangfalakkal, aztán csak nyomsz egy auto setupot, két perc és nagyjából belövi a rendszert. Mézesköcsögöcske.

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Utánanéztem, még a legnagyobb Yamahákban, mint az RXV 4600, vagy a 2700 sem lehet egyidejűleg használni a SB és Presence csatornákat! A DSP-Z9 manuálban nem volt erre vonatkozólag információ, de a leírásból logikailag következik, hogy egyidejűleg működnek.
 
Arra tudok gondolni, hogy ezekben 7 végfok van egyrészt, 7 D/A konverter másrészt, így fizikai képtelenség megoldani, hogy egyszerre 9 csatorna szóljon. Miután az erősítők kialakítása ilyen, valószínű a DSP procik sincsenek felkészítve a 9.1 csatornára, kivéve a Z9 esetén.
 
norbi: jobban a szélre kell tenni a presence sugikat. Próbáld ki, mielőtt elveted. Szinte biztos, hogy szobája válogatja, nálam a háttérben lévő többlet információ nem jelenik meg, hiába növelem a csatornák számát, és a tippem az, hogy ez a legtöbb szobára áll. A Sony SDDS-nél is 5 első és 2 hátsó csatorna van egyébként.

Avatar
Kiten
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:34
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Kiten »


(ex)Cat!a tiéden megy a kettő együtt? a s.back és a presence.

Azthiszem, hogy a 2500-2600-os kategóriában vannak olyan módok, amikor mind a 10 hangfal/sub megszólalhat. Használatiban le van szépen írva. Este ha lesz időm, megnézem. Én pl tudom javasolni a prescene falakat, mert pl. a Rock, Club, Hall DSP-nél jól jött. :kiraly: Lehet, hogy nálam is szólt DPLx-nél meg Neo/-nál? Lehet, de mindig lusta voltam meghallgatni. Most meg már nem is fogom tudni...

TV: Samsung SP46L6HX
DVD: Yamaha DVD-S1500
[ Van még cucc, csak sajna dobozban; lakásfelújítok... /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ]

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


De végülis nem ez a legfontosabb szempont - ha az lenne, nem is volna itt az állványon most se
(ex)Cat!
a tiéden megy a kettő együtt? a s.back és a presence.

Nem próbáltam sose.. nincs is annyi hangfalam.

én sem, de most a set menüben megnéztem... (akkor lehet hanyagolom a presence-t)

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


De végülis nem ez a legfontosabb szempont - ha az lenne, nem is volna itt az állványon most se
(ex)Cat!
a tiéden megy a kettő együtt? a s.back és a presence.

Nem próbáltam sose.. nincs is annyi hangfalam.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


De végülis nem ez a legfontosabb szempont - ha az lenne, nem is volna itt az állványon most se
(ex)Cat!
a tiéden megy a kettő együtt? a s.back és a presence.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Nekem is tetszett...Íme hozzájárulok a köz épülésére,egykori RX V2600-asom kijelzőjével...
Ha minden más komponens is ilyen lenne, én sem panaszkodnék rá. De így nagyon elüt a többitől, habár igaz, hogy kevésbé világít mint a kék színű kijelzők.
 
De végülis nem ez a legfontosabb szempont - ha az lenne, nem is volna itt az állványon most se

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


(csak a nagyon csúcs Yamahákban lehet egyidejűleg használni a presence és SB csatornákat). 


na akkor ennek még utána kell néznem.
mert sb (6.1) az tuti lesz! csak az ajtót kellene áthelyeznem... :kiraly:

na megnéztem. egyszerre nem megy a kettő (sb/pr).

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


nálam a fekete szín lesz az egyik fontos szempont.    a maszkolásban lenne az FVF-re rögzítve...
Ott nem jó helyen van! Ezt a vászon szélétől távolabbra kell elhelyezni, kb. 1.80-as magasságban.

a maszkolás (7cm) szélétől az fvf még 22cm-t kilóg oldalra, ami előtt most függöny van, de később ez is feketére lesz festve. egy síkban lenne a frontokkal.
szóval?

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


nálam a fekete szín lesz az egyik fontos szempont. a maszkolásban lenne az FVF-re rögzítve...
Ott nem jó helyen van! Ezt a vászon szélétől távolabbra kell elhelyezni, kb. 1.80-as magasságban.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Még Norbi31-nek: nálam fekete függöny mögött vannak, így szempont volt, hogy nagyon kicsi legyen, plusz ezek voltak elfekvőben. De szerintem bármilyen kisméretű hangfal megteszi, amit falra lehet tenni. Wharfinál ott van pl. a legkisebb 9-es gyémánt, de valószínű egy olcsóbb valami is megteszi.
nálam a fekete szín lesz az egyik fontos szempont. a maszkolásban lenne az FVF-re rögzítve...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


(csak a nagyon csúcs Yamahákban lehet egyidejűleg használni a presence és SB csatornákat). 


:kiraly: na akkor ennek még utána kell néznem.
mert sb (6.1) az tuti lesz! csak az ajtót kellene áthelyeznem...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”