Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Yamaha termékek

Online
Avatar
GOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2015.06.13., szomb. 18:41
Értékelés: 251

Re: Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GOB »

Imádom a letisztultságát.
Csatolmányok
20230108_200510.jpg
20230108_200510.jpg (2.21 MiB) Megtekintve 871 alkalommal
Van, hogy úgy érzed:
Mekkora egy hülye vagy. És tényleg.
 

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Volt alkalmam ismét meghallgatni a Yamaha RN 501 all-in-one erősítő, Dac, streamer készüléket.

Azt kell mondjam, hogy annak, aki nem hifista, örök darab.

Tesóm gyerekei kifejezetten élvezik a sok tekerni valót az előlapon. Ők még a TV-hez is ezt használják amúgy soundbar helyett.

Nyilván hangja ezen az árszinten értelmezve jó, de nem torzít bántóan. Ezt a meleg karakter fedi el.

Ennyi csak...

Avatar
Ghee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.06.09., szer. 11:02
Értékelés: 1

Re: Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ghee »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a mostani Yamaha sztereó erősítőkkel kapcsolatban?

Konkrétan az A-S501-el kapcsolatosan lennék kíváncsi a tapasztalatokra, az általatok tapasztalt hangra ebben az árkategóriában hasonló erősítőkhöz képest.

A másik kiszemelthez képest pl. ami egy Pioneer A-30.

Jelenleg egy Pioneer A-509-est hajtok, többnyire elégedetten, de mélyben mindig patikamérleget használ, nagyon finomkodik az AB osztályú MOS-FET-es végfok.

Szóval ehhez képest lennék kíváncsi a véleményetekre.

Persze előbb-utóbb meghallgatom mindkettőt, de nem nagyon van mindkét erősítőből hallgatható darab...

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Sziasztok
 
Örömmel látom, hogy van Yamaha topic is.
Íme az én gyöngyszemeim
Ja és a gyári távok is megvannak 

Szép kis szett. 
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Online
Avatar
GOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2015.06.13., szomb. 18:41
Értékelés: 251

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GOB »


Sziasztok
 
Örömmel látom, hogy van Yamaha topic is.
Íme az én gyöngyszemeim  
Ja és a gyári távok is megvannak 

Van, hogy úgy érzed:
Mekkora egy hülye vagy. És tényleg.
 

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szerintem egy komplett rendszer tiszta (gyöngyházfényű) fehérben, fekete kijelzőcsíkokkal jól nézhet ki együtt.
Fekete és szürke készülékek között már nem annyira. De a gyártók sohasem pepita rendszert terveznek, legfeljebb a felhasználóknál ez lesz a végeredmény a különböző időben összevásárolt elemekből.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


ha már itt tartunk igen, ami a hirdetésedben szerepel fekete én spec azt többre nézem.
 
nekem egyébként azt nem trendi mindent el kell rejteni és bezárni, sőt, had legyen kint egyrészt szemet gyönyörködtető tényleg másrészt hadd szellőzön mert akkor élettartama is hosszabb lesz

Avatar
Popi0504
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2014.02.09., vas. 17:49
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Popi0504 »



az a baj mostanában sajnos minden gyártó (onkyo, yami denon, malac stb) kijön évente újítással igaz ha kevéssel is de minden évben kijönnek egy új modellel, yami 3030 ez meg 3040 jövőre meg gondolom 3050, nem igazán tudom azt érezni ma egy készülék majdnemhogy értékálló és időtálló lenne legalább 5 évig, 10-ben gondolkodni sem merek
 
magyarul nem sok értelmét látom speciel én ezeket az öszvér szineket, ha mondjuk a forgatógombok volume és input selector fémből vagy aranyozott fémből lenne és az egész szín egységes lenne akkor azt mondom tetszik, de spec engem nem nyűgöz le, persze ez nem jelenti azt attól nem tatom jó gépnek, de ha vennék inkább full fekete vagy ezüst.
 
nekem az is fontos a többi készülékemmel hogy harmonizál hát ez cseppet sem.
 
na hk -m is csak egy volt az avr 7000, több nem is
 
azzal meg hogy 10 készült belőle attól még hangilag jobb nem lesz, persze akinek tetszik ez a szinösszeállítás hajrá, én csak megjegyeztem van akinek nem, pl nekem

 
Szerintem félreértettél.
Nem neked akarom eladni. Sőt, én sem vennék belőle, az ára miatt. Csak mint egy különlegesség tettem ide, hogy aki nem találkozott vele, tudja, ilyen is létezik. (Szerintem épp a színe miatt lehet értékállóbb, mint egy fekete.)
Ahogy figyelem egyébként, az újabb, minimalista trendi azt mutatja, hogy mindent a szekrénybe, max az erősítő maradhat kívül.
Abban igazad van: egy alufelnitől nem megy jobban a kocsi.
 
Egyébként értem mit akarsz mondani; nem tetszik, és kész.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


az a baj mostanában sajnos minden gyártó (onkyo, yami denon, malac stb) kijön évente újítással igaz ha kevéssel is de minden évben kijönnek egy új modellel, yami 3030 ez meg 3040 jövőre meg gondolom 3050, nem igazán tudom azt érezni ma egy készülék majdnemhogy értékálló és időtálló lenne legalább 5 évig, 10-ben gondolkodni sem merek
 
magyarul nem sok értelmét látom speciel én ezeket az öszvér szineket, ha mondjuk a forgatógombok volume és input selector fémből vagy aranyozott fémből lenne és az egész szín egységes lenne akkor azt mondom tetszik, de spec engem nem nyűgöz le, persze ez nem jelenti azt attól nem tatom jó gépnek, de ha vennék inkább full fekete vagy ezüst.
 
nekem az is fontos a többi készülékemmel hogy harmonizál hát ez cseppet sem.
 
na hk -m is csak egy volt az avr 7000, több nem is
 
azzal meg hogy 10 készült belőle attól még hangilag jobb nem lesz, persze akinek tetszik ez a szinösszeállítás hajrá, én csak megjegyeztem van akinek nem, pl nekem

Avatar
Popi0504
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2014.02.09., vas. 17:49
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Popi0504 »



lehet, speciel nekem nem tetszik ez az öszvér szin.
...egységes fekete, egységes ezüst, vagy egységes arany na az igen akkor lenne gyöngyszem

 
Nem vagyunk egyformák, és ez jó. Én simán bevállalnám.
A képen ugyan nem látszik, de a színe "Diamond Pearl" metál (kb. gyöngyház fehér) szín, valós 24k-s aranyozással, és 10 db készült belőle. Így értettem a gyöngyszemet.
 


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



lehet, speciel nekem nem tetszik ez az öszvér szin.
...egységes fekete, egységes ezüst, vagy egységes arany na az igen akkor lenne gyöngyszem

A kijelző előtti műanyag lap mindig fekete, csak a mérete változó.
Korábban a h/k-nak voltak ilyen megoldásai, ott senki sem panaszkodott az öszvér hatásra.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


lehet, speciel nekem nem tetszik ez az öszvér szin.
...egységes fekete, egységes ezüst, vagy egységes arany na az igen akkor lenne gyöngyszem

Avatar
Popi0504
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2014.02.09., vas. 17:49
Értékelés: 27

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Popi0504 »


Egy gyöngyszem:
 


Avatar
supermono
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2010.11.23., kedd 23:09
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: supermono »


Körülbelül egy hete tesztelem itthon az rx-a730-ast, jamo s606 és sub650 5.1 szetten.
 
Hangzásvilága tipikus yamahás, számomra kellemes.
Nagyon hasonlít az előtte szolgáló, rx-v757-re, amivel 8 évet éltem együtt. (Közben megfordult nálam pár másik készülék is, de mindig ez maradt.)
 
Teljesítményben sajnos minimális visszalépést érzek. Valószínűleg az új gépben szolgáló 140 wattal kisebb tápnak köszönhető. 
Ez számomra nem zavaró, 5.1-ben kellően megtölti hangerővel a 27nm-es szobát. Persze érezhetően sokat dob a sub. (650watt csúcs természetesen jamo hazugság, vagy ha úgy tetszik marketing fogás. Sinus 300wattot tud a szub, de ezt majd egy másik topikban...) 
 
A rendszer beállítása és finom hangolása egyébként yamahásan egyszerű.
 
Azt gondolom, hogy márkán belüli feljebb lépést az rx-v 757 után az aventage 10xx-es sorozata jelenthetne.
 
 
 
 
 
 

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Kedves yamahás fórumtársak.
 
RX-A730 teszt található a linken:
 
http://audio.com.pl/testy/yamaha--rx-a730:13
 
Tegyük fel, hogy valós ez a mérés (bár vannak kétségeim a 8 és 4 ohmos mérések eredményei közötti összefüggést tekintve).
 
8 ohmos terhelés mellett 153 wattot mértek 1 csatornán (gondolom ez lehet a a csatornánkénti határa a beépített tranzisztoroknak). 
Sztereóban 2x122 watt,  5 csatorna használata  esetén pedig csatornánként 48 watt (5x48=240 watt).
 
Kiindulási pontom, hogy 1x150 watt körüli érték reális egy 300 wattos trafóval ellátott tápegységhez.
Kérdésem pedig, hogy a gyenge táp részen kívül még valami más is okozhatja-e az 5 csatorna teljesítmény esését??
 
Tudom, hogy kérdésemre hamarabb kapnék választ egy műszerész fórumon, de hátha esetleg valaki itt is tudja a megoldást.

A trafónak nem csak a végfokokat kell hajtania, van ott a dobozban még sok minden más is.
Mondjuk kb. 60 W elmegy másra, marad 240 W az összes csatornára.
1 csatorna nem használja ki a trafó teljes teljesítményét, így 1 végfok 150 W-os teljesítménye ki tud jönni
2 csatornára jut 2x120 =240 W.
5 csatornánál is a trafó korlátoz max. 240 W-ra, a végfokok bírnának egyenként 150 W-ot is.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
supermono
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2010.11.23., kedd 23:09
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: supermono »


Kedves yamahás fórumtársak.
 
RX-A730 teszt található a linken:
 
http://audio.com.pl/testy/yamaha--rx-a730:13
 
Tegyük fel, hogy valós ez a mérés (bár vannak kétségeim a 8 és 4 ohmos mérések eredményei közötti összefüggést tekintve).
 
8 ohmos terhelés mellett 153 wattot mértek 1 csatornán (gondolom ez lehet a a csatornánkénti határa a beépített tranzisztoroknak). 
Sztereóban 2x122 watt,  5 csatorna használata  esetén pedig csatornánként 48 watt (5x48=240 watt).
 
Kiindulási pontom, hogy 1x150 watt körüli érték reális egy 300 wattos trafóval ellátott tápegységhez.
Kérdésem pedig, hogy a gyenge táp részen kívül még valami más is okozhatja-e az 5 csatorna teljesítmény esését??
 
Tudom, hogy kérdésemre hamarabb kapnék választ egy műszerész fórumon, de hátha esetleg valaki itt is tudja a megoldást.
 
 
 

Avatar
Herda
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.12.05., hétf. 16:29
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Herda »


Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
Házimozi rajongóknak!
http://usa.yamaha.com/products/audio-vi ... 0_black_u/


Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
VIKTOR-BARÁT
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011.05.23., hétf. 20:48
Értékelés: 4

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: VIKTOR-BARÁT »




 
Képkivágás.jpg
 
02.jpg

Sziasztok!
Házimozi rajongóknak!
http://usa.yamaha.com/products/audio-vi ... 0_black_u/

Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: tiha »


Sziasztok!
egy olyan kerdesem lenne h mi a velemenyetek az ax-750-es tipusrol?
Koszi elore is

Avatar
cszozo78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 17:51
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: cszozo78 »


Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Kaptam egy amerikai Yamaha RX-V757 típusú erősítőt. A tápellátása is az országnak megfelelő. Kérdésem az lenne, hogy milyen trafót lehetne belerakni, hogy itthon is működjön. Sajnos az erősítőben a trafónak már csak a helye van, ezért nem tudom az eredeti trafót multiméterrel kimérni és megfelelő 230V-os cseretrafót keresni hozzá.
Akinek van ötlete kérem segítsen. Nem vagyok nagy mágus a témában!
Köszönöm,
Üdv.:cszozo78
 

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Andromedius »

A Netdepo-ról eltűntek a Yamaha termékek
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Elképesztően gyönyörű.


 
Jó lenne, ha más gyártók is visszatérnének ez ilyen megjelenésű berendezések gyártására.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »




 

 



 
Elképesztően gyönyörű.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Voyager »



 

 


Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”