Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Yamaha termékek

Avatar
marec
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.12.23., szomb. 11:40
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: marec »


Hello! Tudna nekem mondani valaki valamit a Yamaha NS-555-ös hangfalról. Sztereó hifi rendszerbe kéne Yamaha AX-497-es erősítőhöz. Ha valakinek van tapasztalata, azt szivesen venném.
Thx

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Nem találtam ilyet, gondoltam kreálok, elvégre vagyunk páran, akik ilyennel hajtják a hangfalaikat. Én egy RXV-650-est vettem Petikétől, mert ez volt a legolcsóbb, amelyik az összes új formátumot tudja (PLIIx is), tud component video átkapcsolást és pre-outos. A jó öreg Sony STR-DB925-öst cseréltem erre.
 
Zeneileg csőd, moziban egészen jó, bár a régi Sonymban érezhetően jobb, minőségibb hangú és erőteljesebb megszólalású végfokozatok voltak. E mögé is monoblokkok lesznek egyébként kötve, pont ezért nem számított, hogy 650-es, vagy 1500-as (bár valószínű jobb a processzor része is egy magasabb osztályú gépnek, de a diffit inkább jobb monokra költöm).
 
Két felvetés: automata kalibráció mérőmikrofonnal és presence speakerek használata. Próbáltátok-e őket?
 
Én ma egész nap az erőlködővel játszottam és szerintem a presence csatorna használata kifejezetten jót tesz a térnek. Pedig igen nagy szkepticizmussal kötöttem be a plusz két hangdobozt. Ha kellően nagy a képernyő (projisok), sokkal inkább megvan a "kép-hang" egység. Igazából fel sem tűnik, hogy be van kapcsolva (pedig egész más gyártmányúak és minőségi színvonalúak a presence és a front hangfalaim), de ha kikapcsolom, egyből hiányosabbá válik az egész. Kb. ott vannak egyébként, ahová a Yamaha ajánlás szól, talán egy picit magasabban. Az "alap" hangszóróim egy 2.8m sugarú kör mentén vannak elhelyezve, a frontok ~33 foknál, a hátterek ~40-nél, a kép meg jó 3.5 méterre van (bazi nagy centersugárzóm van, plusz hátul van a reflex nyílás, így el van húzva a faltól, majd ehhez van igazítva a front helyzete). A presence-ek a falra vannak felszerelve, kis apró szélessávú, zárt dobozok, kb. 3.2m-re egymástól. A vászon 1.8m széles.
 
Próbáltam a 6.1-7.1 módozatokat is, de valószínű a szoba alakja miatt (hosszúkás, így az oldalsó effektsugárzókat nem tudom kellő távolságba helyezni) nem igazán futotta ki magát. Az oldalsók túlságosan süvöltöttek a fülembe. Még a 6.1 sávval ellátott filmeknél is többet hoz a presence csatorna a Yamaha DSP-vel, mint a hátsó csatornák használata DDEX-szel.
 
Nálam az automata kalibráció is bevált, out-of-the-box (pontosabban ahogy az előző tulaj hagyta) moziban is rosszabb volt, mint a Sony, auto setup után viszont sokkal mozisabb, homogénebb tere lett. Olvastam, hogy másoknál inkább elcseszte az egészet, nálam kifejezetten bevált. Igaz, még nem vacakoltam manuális beállításokkal (a Sonyval sokat pamacsoltam anno), így lehet, hogy még többet lehet kihozni belőle, de alapjáraton nem sokat vártam el ettől a kalibrációtól. Nem is volt szempont, mikor erősítőt vásároltam.
 
Cinema DSP módokat is próbálgattam (tudom, hogy nem divat, de én a Sonynál is használtam DSP programokat), a Movie General és Spectator kimondottan jók, a többi nekem nem tetszett. Sztereó filmmel még nem próbáltam.
 
Ami nem tetszik az erősítőn, az egyrészt a zenében nyújtott hangja (bár ez irreleváns, mert külön van stereo lánc, de akinek egy rendszer van otthon és zenél is, fontolja meg jól...), másrészt szerintem nem túlzottan felhasználóbarát a kezelése. A Sony-n számomra triviális volt minden, itt meg azért többször kellett a felhasználói kézikönyvre hagyatkoznom.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”