Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonido termékek

Online
Joke11
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2020.10.18., vas. 14:00
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Joke11 »


Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Szervusztok,
Tanácsotokat szeretném kérni. Sonido SWR-200a hangszóróim vannak. A kérdésem, hogy hangzásban van e különbség ha mdf, vagy rétegelt / nyír /, vagy tömör fából készülne a hangsugárzó doboz? Mit javasoltok?
Köszönöm a válaszotokat. 🙂

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »

tibi62 írta:
2023.06.14., szer. 10:54
Milyen kábelt javasoltok belső kábelezésre?
sonido.jpg
Jellemzően olyat amilyent használsz hangsugárzó kábelnek. ;)
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Milyen kábelt javasoltok belső kábelezésre?
sonido.jpg
sonido.jpg (6.84 KiB) Megtekintve 908 alkalommal

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

ANDS írta:
2019.11.30., szomb. 15:39
tibi62 írta:
2019.11.29., pén. 13:14
Szeretnék meghallgatni egy Sonido SFR 175a hangszórókkal épült hangsugárzót. Esetleg ha a fórumtársak közül hallgat valaki Budapesten, vagy környékén ilyen típusú szélessávút, örülnék ha elmehetnék egy hallgatózásra.
"bodnart" fórumtársat kérdezd.
Szia,
Már beszéltem vele! :)

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tibi62 írta:
2019.11.29., pén. 13:14
Szeretnék meghallgatni egy Sonido SFR 175a hangszórókkal épült hangsugárzót. Esetleg ha a fórumtársak közül hallgat valaki Budapesten, vagy környékén ilyen típusú szélessávút, örülnék ha elmehetnék egy hallgatózásra.
"bodnart" fórumtársat kérdezd.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Szeretnék meghallgatni egy Sonido SFR 175a hangszórókkal épült hangsugárzót. Esetleg ha a fórumtársak közül hallgat valaki Budapesten, vagy környékén ilyen típusú szélessávút, örülnék ha elmehetnék egy hallgatózásra.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

A 17 CM-es szélessávú hangszóróhoz tervezett új/nagyobb tölcsérről tudtok valamit?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
rewox
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 07:51
Értékelés: 7

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: rewox »



Ha rám hallgatsz akkor mindenfajta Sonido /Varga István/ terméket elkerülsz.


 
Nagyon elhamarkodott kijelentés ez részedről, hallottál már megfelelő elektronikával megtámogatott, és jól megépített sonidot? Mert ha igen akkor nem nyilatkoznál ilyen szélsőségesen.

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: theo »



Remélem kevesen hallgatnak rád, nem szabad megfosztani az embereket a Sonido-féle zeneiségtől.


 
 


Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Tristis »



Ha rám hallgatsz akkor mindenfajta Sonido /Varga István/ terméket elkerülsz.


 
Remélem kevesen hallgatnak rád, nem szabad megfosztani az embereket a Sonido-féle zeneiségtől.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
pppp
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 21:33
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: pppp »

Ha rám hallgatsz akkor mindenfajta Sonido /Varga István/ terméket elkerülsz.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »

semmi új termék?

Avatar
Eqx
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2008.11.21., pén. 22:48
Értékelés: 5

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Eqx »


Szép kis doboz.
Gondolom erősítő, de milyen?
Talán egy gyári A-Skool?

 


Rediscover music

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az Ant-hoz valóban nem biztos hogy elég a 10W-os, az a Neához, Aion-hoz és a DIY egyutas tölcséresekhez való leginkább. Ehhez táv nincs. Az ára 105e HUF. A "mini dobozban egy szélessávú" projektre még várni kell, pillanatnyilag csak aktív változatban tartom elképzelhetőnek (ezen a piacon). Nem véletlen hogy a Fostex csak japán piacra mutatta be nyáron a 8cm-es szélessávúval szerelt minijét amit nagy érdeklődéssel fogadtak: 
G850 bemutatása egy japán kiskereskedésben
 
Én nagyon kedvelem az efféle minőségi "minimál" zenehallgatást, az ember hallóközpontja nagyon hamar rááll a vékonyabb balanszra és hamar elmúlik minden hiányérzet. De ebből Európában, Mo-on profitot termelni nem lehet, az efféle zenehallgatási felfogás európai elfogadtatása (annak kísérlete) felérne egy filozófiai kurzussal :lol!:
 
Egyébként lesz olyan 20 cm-es szélessávú hangszóró rövidesen, amely reflex dobozba optimalizált, így tolerálható méretben (kb. 50 liter) tudja átfogni a 35-20000 Hz sávot, és a terhelhetősége, a hangerőpotenciálja is kellő érdeklődésre számíthat. Ennek érzékenysége 94 dB/W/m, építsd magad tervrajz elérhető lesz, és talán lesz kész változat is.

Semmi újdonság?


Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez lehet adott esetben probléma, de egyébként szerintem minden hangszórógyártónál lehet olvasni azt, hogy fenntartják a jogot a technikai specifikáció megváltoztatására, úgyhogy ez nem csak a Sonido-nál áll fenn. Itt még esetleg annyi előnye is van, hogy a gyártóval való közvetlen kapcsolat miatt lehetnek speciális igényeink.
Persze. Mint az SCW-178 speciális 12dB-s rezonanciái középtartományban.
 
A nagyobb gyártók gondolom azért használják ezt a szöveget, mert valamivel be kell takarni amikor 15-25-35%-kal mellélőnek az adatlapnak. Hogy a Szonidó miért, azt nem tudom. Pont ez a helyzet az, amikor látszólag sem lehet dobozt mérezetni a hangszóróhoz, mert nem tudjuk épp ma milyen.

A "tölcsérhang" nem tudom mire vonatkozhat...Szerintem aki akarta, megértette. Csak kaptam egy tippet, hogy kis ráfordítással hogyan tehetem jobbá a hangsugárzót. Kipróbáltam, bejött. Ennyi. Egy táguló TL rezonanciáit hogy lehet tölcsérhangnak nevezni?

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Robici »


A "tölcsérhang" nem tudom mire vonatkozhat...
Szerintem aki akarta, megértette. Csak kaptam egy tippet, hogy kis ráfordítással hogyan tehetem jobbá a hangsugárzót. Kipróbáltam, bejött. Ennyi.
 
Ismerni ismerem, de sosem lehet tudni, hogy épp milyenné "fejleszti" a gyártója.
 
Ez lehet adott esetben probléma, de egyébként szerintem minden hangszórógyártónál lehet olvasni azt, hogy fenntartják a jogot a technikai specifikáció megváltoztatására, úgyhogy ez nem csak a Sonido-nál áll fenn. Itt még esetleg annyi előnye is van, hogy a gyártóval való közvetlen kapcsolat miatt lehetnek speciális igényeink.
 
Valószínűleg sokaknak ebben a formában is megfelel.
 
Így van. A Sonido DIY közel sem tökéletes, de minél több különböző rendszert hallgatok meg, annál jobban érzem, hogy jól döntöttem.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Drága a hangszóró (meg úgy igazán nem is az én elképzeléseim szerint való, de ez most nem lényeges), a doboz, és se pénzem se időm nincs ilyen passzióra.
 
Bigi, nagyon pontosan és érthetően leírtam mit gondolok a helyzetről, nem? Mégis mit nem sikerült feldolgoznod belőle?

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: frankie- »


szerk: ha esetleg nem lenne világos, nincs kedvem a közjó érdekében venni egy pár SRF-144-et és összehozni hozzá egy új tőccsért. Valószínűleg sokaknak ebben a formában is megfelel.
Naa, azért megpróbálhatnád, engem pl. qrvára érdekelne, meg jópár barátomat is, akik a szélessáv kedvelői!

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De hix ismered a Sonido 144-es xélessáwuját.Tehát adott a hangxoro, kérjük a hozzá walo töcsér terwét.
Most wégre bizonyithacc orxág-wilág elött, h igenis tucc csinálni is walamit, nem csak a xád jár.

Ismerni ismerem, de sosem lehet tudni, hogy épp milyenné "fejleszti" a gyártója. Erre is ismerem a példákat.
 
Egyébként valószínűleg sosem tenném olyan táguló TL-szerű tölcsérbe, ahol hónapokig csak azt kell kutatni, hogy hol a rezonanciák forrása.... Más: papíron, vagy modellezve nem lehet jó tölcsért, vagy TL-t tervezni egy hangszóróhoz, ahhoz próbadobozok kellenek amiken akár percenként változtatsz, és sok-sok mérés. Szélessávban használni ezeket a doboztípusokat sajnos elég kínzó dolog, viszont a hosszú kínlódásnak jó esetben megvan az eredménye.
 
szerk: ha esetleg nem lenne világos, nincs kedvem a közjó érdekében venni egy pár SRF-144-et és összehozni hozzá egy új tőccsért. Valószínűleg sokaknak ebben a formában is megfelel.

Tuttam!
 
Nexe semmi, fogd meg jol.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De hix ismered a Sonido 144-es xélessáwuját.Tehát adott a hangxoro, kérjük a hozzá walo töcsér terwét.
Most wégre bizonyithacc orxág-wilág elött, h igenis tucc csinálni is walamit, nem csak a xád jár.

Ismerni ismerem, de sosem lehet tudni, hogy épp milyenné "fejleszti" a gyártója. Erre is ismerem a példákat.
 
Egyébként valószínűleg sosem tenném olyan táguló TL-szerű tölcsérbe, ahol hónapokig csak azt kell kutatni, hogy hol a rezonanciák forrása.... Más: papíron, vagy modellezve nem lehet jó tölcsért, vagy TL-t tervezni egy hangszóróhoz, ahhoz próbadobozok kellenek amiken akár percenként változtatsz, és sok-sok mérés. Szélessávban használni ezeket a doboztípusokat sajnos elég kínzó dolog, viszont a hosszú kínlódásnak jó esetben megvan az eredménye.
 
szerk: ha esetleg nem lenne világos, nincs kedvem a közjó érdekében venni egy pár SRF-144-et és összehozni hozzá egy új tőccsért. Valószínűleg sokaknak ebben a formában is megfelel.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tőccsért, már ha a szóbanforgó doboz tényleg tölcsér, sosem önmagában, mindig hangszóróhoz tervezünk. Nna mindegy. Én csak szóltam.... hogy van más megoldás is.
De hix ismered a Sonido 144-es xélessáwuját.
Tehát adott a hangxoro, kérjük a hozzá walo töcsér terwét.
Most wégre bizonyithacc orxág-wilág elött, h igenis tucc csinálni is walamit, nem csak a xád jár.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tőccsért, már ha a szóbanforgó doboz tényleg tölcsér, sosem önmagában, mindig hangszóróhoz tervezünk. Nna mindegy. Én csak szóltam.... hogy van más megoldás is.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valszeg nem tölcsér az. Épp itt a bajok egyik forrása. Én arra gondoltam, amit leírtam. A "tölcsérhang" nem tudom mire vonatkozhat...
Xerintem terwezz egy iilyet, azt tedd ide a rajzát.
Gondolom sokan örülnek majd neki.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Valszeg nem tölcsér az. Épp itt a bajok egyik forrása. Én arra gondoltam, amit leírtam. A "tölcsérhang" nem tudom mire vonatkozhat...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”