Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonido termékek

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az ANT szvsz. nem egy sikerült Sonido darab. A kérdés egyébként úgy kéne szóljon, hogy a 144-eshez képest milyen. És szerintem egy 144-es egy egyszerû reflex dobozban messze jobb mint az ANT ráadásul olcsóbb is.  Egyébként meg tényleg a felsõ regiszterek a gyengék, és megint szvsz beleférne ebbe egy jobb magas.
Na ilyet még senkitől sem hallottam, még a a HifiCity-n is dícsérik ezerrel. Majdnem mindenhol megemlítik, a 100eFt-os kategóriában, sőt az általában mindent fikázó Bigdewil is dícséri. Ha azt mondom, h Sonido ANT vs Quad 11L? Vagy ezt így nem lehet egyértelműen kijelenteni?
 
Moizira is menne, de azért nem írtam ezt le, mert olvastam egyszer egy olyat, h zenére válasszunk hangfalat, mert a csimbumra az úgyis jó lesz, ha már zenél a doboz. :kiraly:

Egyrészt nyugodtan eljöhecc meghallgatni, másrészt mijazhogy mindent fikázok?
Az, h walamiröl megmondom a wéleményem, és nem wok elkötelezwe egyik gyártonál, wagy kerteskedönél sem, az wéleményem xerint nem fikázás.
 
A másik dolog, h wolt és wan elég jo cuccom. Szwsz jobb, mint a nagy átlag.
Ezek hangja, elismertsége a wilágban xámomra azt feltételezi, h jo a minöség nálam.
Logice, h ami ennél drágább és xarabbul xol, azt nyugodtan kijelenthessem.
Namost miwel nem egy, hanem több rendxerem is wan, az alsobb kategoriákbol is, (azok hangzásánál is törekedtem a nagy cucc hangzása felé) ezért ami jowal eltér ezen hangzáswilágtol, azt ha megengeded, leirom.
Nem fikábol, hanem mert eccerüen nem tartom jonak.
 
Senki Alfonznak cimezwe.
 
Az ANT-ba ha tudnátok jawallani egy jobb magasat, ami teljesiti az ebben a dobozban elwárt xintet, azt gondolom Warga ur is xiwesen wenné.
De azt kijelenteni, h xar, má ne hari, de kissé "sawanyu a szölö" effektusnak érzem.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az ANT szvsz. nem egy sikerült Sonido darab. A kérdés egyébként úgy kéne szóljon, hogy a 144-eshez képest milyen. És szerintem egy 144-es egy egyszerû reflex dobozban messze jobb mint az ANT ráadásul olcsóbb is.  Egyébként meg tényleg a felsõ regiszterek a gyengék, és megint szvsz beleférne ebbe egy jobb magas.
Na ilyet még senkitől sem hallottam, még a a HifiCity-n is dícsérik ezerrel. Majdnem mindenhol megemlítik, a 100eFt-os kategóriában, sőt az általában mindent fikázó Bigdewil is dícséri. Ha azt mondom, h Sonido ANT vs Quad 11L? Vagy ezt így nem lehet egyértelműen kijelenteni?
 
Moizira is menne, de azért nem írtam ezt le, mert olvastam egyszer egy olyat, h zenére válasszunk hangfalat, mert a csimbumra az úgyis jó lesz, ha már zenél a doboz.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hallgattam bigdeilnél az Ascoolt, szerintem jó erősítő mindenféle hangsugárzóhoz, az Ant magasa nekem nem tetszett, de összességében egész jó kis doboz.
Köxi!!!!!!!! :kiraly:
 
Ezexerint jo a fülem, hix az én instrukcioimra hangolodott ilyenné.
 
Az ANT nem ebbe a xobába walo, ha meg jobb magasa lenne, akko minnyá nem ennyibe kerülne.

nana, ennyi pízé jobb jár, ecsém

Az ANT szvsz. nem egy sikerült Sonido darab. A kérdés egyébként úgy kéne szóljon, hogy a 144-eshez képest milyen. És szerintem egy 144-es egy egyszerû reflex dobozban messze jobb mint az ANT ráadásul olcsóbb is. Egyébként meg tényleg a felsõ regiszterek a gyengék, és megint szvsz beleférne ebbe egy jobb magas.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nana, ennyi pízé jobb jár, ecsém

 
Ezt kifejtenéd böwebben? Hix te is ezzel foglalkoztál.
Hogy árazol te? Illetwe mennyibe fáj a magas, illetwe középmély, mennyi a famunka, wálto, xinrefujás, üzletbérlet, telefon, sztk és egyéb millio kötség erre esö réxe?
Xal mié is kerüne ennyibe (asszem 80e ) egy sokkal jobb magassal rendelkezö dobozka, feltételezwe, h a többi nem wáltozik?
Tenálad mié wolt 120 körül az ugyanekkora kisdoboz?
 
Nem cicizés, csak érdekel.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Szerintem az ANT egész jól néz ki. Az álló meg jobban nézne ki, ha le lenne fóliázva, vagy furnérozva.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mondjátok, h élőben szebb, mert lehet listára venném.
 
schetl: ha oda jutok, h esetleg tetszik az ANT és bevállalom, késöbb vásárolhatnék egy darabot is (center) az ANT pár árának féléért? Hűha a házimozi....

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


hallgattam bigdeilnél az Ascoolt, szerintem jó erősítő mindenféle hangsugárzóhoz, az Ant magasa nekem nem tetszett, de összességében egész jó kis doboz.
Köxi!!!!!!!! :kiraly:
 
Ezexerint jo a fülem, hix az én instrukcioimra hangolodott ilyenné.
 
Az ANT nem ebbe a xobába walo, ha meg jobb magasa lenne, akko minnyá nem ennyibe kerülne.

nana, ennyi pízé jobb jár, ecsém

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hallgattam bigdeilnél az Ascoolt, szerintem jó erősítő mindenféle hangsugárzóhoz, az Ant magasa nekem nem tetszett, de összességében egész jó kis doboz.
Köxi!!!!!!!!
 
Ezexerint jo a fülem, hix az én instrukcioimra hangolodott ilyenné.
 
Az ANT nem ebbe a xobába walo, ha meg jobb magasa lenne, akko minnyá nem ennyibe kerülne. :kiraly:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

hallgattam bigdeilnél az Ascoolt, szerintem jó erősítő mindenféle hangsugárzóhoz, az Ant magasa nekem nem tetszett, de összességében egész jó kis doboz.

Avatar
Gézapala
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2005.01.12., szer. 11:20
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Gézapala »


Pioneer PD9700 CD játszó
Roksan Xerxes Rega RB300 Ortofon MC30
2x ION Systems Obelisk 3X+XPAK erősítő plusz tápegység
Heybrook HB3
Söund Organisation Z028 asztal
Infocus In72 proji

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
De azért visszakérdeznék.
Az A-skool AAM 210 az Ant-hoz, vagy az egyutasokhoz való inkább?
És a Biginél lévő nagyobb végfok melyikhez?

Ami nálam wan, az minden olyan hangfalhoz jo, amelliknek az érzékenysége nem rosszabb, mint 86dB. De a DIY Dynom is egéx jol érzi magát wele.
A kis 10Wattos, amiröl kérdeztél, az xerintem még épp jo az ANT-hoz, az egyutasokhoz pedig kiwálo.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Egy-két szó kimaradt.   
Nem lenne főképp ezért értelmes dolog erősítőt és hangsugárzót egyszerre, egymáshoz tervezni?

Dehogynem. Pl. mi is ezt tesszük;)

És ez így nagyon a helyén van szerintem is.
 
De azért visszakérdeznék.
Az A-skool AAM 210 az Ant-hoz, vagy az egyutasokhoz való inkább?
És a Biginél lévő nagyobb végfok melyikhez?

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: schetl »

Az előző én voltam...

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy-két szó kimaradt.  
Nem lenne főképp ezért értelmes dolog erősítőt és hangsugárzót egyszerre, egymáshoz tervezni?

Dehogynem. Pl. mi is ezt tesszük;)

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Csakhogy ezt legtöbbször nekünk felhasználóknak kell megtalálni. Egy két kivételes esetet kivéve.
Ez a nehéz... És ez a szép De jogos a kérdés
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Egy-két szó kimaradt.
 
Nem lenne főképp ezért értelmes dolog erősítőt és hangsugárzót egyszerre, egymáshoz tervezni?

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Én voltam.Már megint az a fránya bejelentkezés.

Tulajdonképpen igen, de kissé másképp magyarázta Laci, de erre majd inkább ö tudna wálaxolni, csakhogy most áztatja a goloit a Balcsiban. Maj jön hétfön. Wagy elöbb. Mit tom én?

Nem csak a visszacsatolás, hanem egyebek is befolyásolják a kimenő impedanciát, ezzel pedig a damping faktort. Azonban minden hangfal egy bizonyos damping esetén nyújtja az optimumot...

És ez persze nincs megadva egy hangfalnál sem hogy mi lenne az az ideális csillapítás.
Nem lenne főképp ezért erősítőt és hangsugárzót egyszerre, egymáshoz tervezni?
Már volt itt szó a szinergiáról. Gondolom egy erősítő és hangsugárzó szinergiáját főképp ez döntheti el. Csakhogy ezt legtöbbször nekünk felhasználóknak kell megtalálni. Egy két kivételes esetet kivéve.

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: schetl »



Én voltam.Már megint az a fránya bejelentkezés.

Tulajdonképpen igen, de kissé másképp magyarázta Laci, de erre majd inkább ö tudna wálaxolni, csakhogy most áztatja a goloit a Balcsiban. Maj jön hétfön. Wagy elöbb. Mit tom én?

Nem csak a visszacsatolás, hanem egyebek is befolyásolják a kimenő impedanciát, ezzel pedig a damping faktort. Azonban minden hangfal egy bizonyos damping esetén nyújtja az optimumot...

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én voltam.Már megint az a fránya bejelentkezés.

Tulajdonképpen igen, de kissé másképp magyarázta Laci, de erre majd inkább ö tudna wálaxolni, csakhogy most áztatja a goloit a Balcsiban. Maj jön hétfön. Wagy elöbb. Mit tom én?

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Én voltam.
Már megint az a fránya bejelentkezés.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


aham... akkor a dobozhoz illesztesnel van jelentosege?
Nem. Inkább egy létező erősítőhiba jobbra-balra tologatásáról.

ez gonosz volt...
Jajj, most ezzel nem azt akartam mondani, hogy a Sonido erősítője hibás.
Inkább a visszacsatolásra értettem. Azt meg ma majdnem minden rősítő alkalmazza.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


aham... akkor a dobozhoz illesztesnel van jelentosege?
Nem. Inkább egy létező erősítőhiba jobbra-balra tologatásáról.
ez gonosz volt...

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


 
de mi az hogy 3 fele hangzas? ez vmifele eq?

Nem eq, hanem beállitás a wixxacsatolásban...
 
Tulajdonképp ellenállás érték modositása megfelelö helyen.
 
Képet majd rakok be.

aham... akkor a dobozhoz illesztesnel van jelentosege?

Nem. Inkább egy létező erősítőhiba jobbra-balra tologatásáról.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


 
de mi az hogy 3 fele hangzas? ez vmifele eq?

Nem eq, hanem beállitás a wixxacsatolásban...
 
Tulajdonképp ellenállás érték modositása megfelelö helyen.
 
Képet majd rakok be.

aham... akkor a dobozhoz illesztesnel van jelentosege?

Avatar
Hypo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2005.02.01., kedd 16:55
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Hypo »


szeretnek nehany tapasztalatot megosztani veletek. a hetvegen sikerult nehany nepszeru magyar produktumot osszehozni egy fedel ala. folyamatosan RENDSZERT hallgattunk (mi mast?). csak azert szeretnem ezt nyomatekositani, mert noha szinte minden elembol tobbfelet hallgattunk, nem lehet elvontatkoztatni a tobbi komponens hangjatol - igy termeszetesen nem jelenti azt, hogy az adott termek rossz, lehet pusztan nem illik bele a rendszerbe. de errol majd kesobb  
az en szemszogembol es szempontjaim alapjan probalom bemutatni. zoli majd leirja a sajat tapasztalatait. az alapfelallas:
szgep - somogyis koax - micromega microdac - somogyis atkoto - mission cyrus two mk2 - cat7 - sonido ant + sound arts dt1600
 
egy 16nmes szobaban hallgattuk - a szelessebb fal mellett szethuzva. ez nem jo, de sajnos nem tudom mashova tenni. a korabbi fostex 206e szelessavu ebben az elrendezesben is szuper teret varazsolt, a sonidonak ez gondot okozott - szetesett a szinpad. ettol eltekintve nagyjabol rendben van. az elrendezes szerencsere mar csak par honapig lesz igy, mert utana egy nappaliba koltozik a rendszer. ez motivalja a probalkozasokat is. egy diszkret, relativ keves helyet igenylo lancot szeretnek osszerakni.
 
1. cat7 -> audiolink classic 2.5
meg elozo este leptem meg ezt a cseret, hatha zoli is ismeri. nem ismerte de mind1... a hangja kevesbe nyilt, reszletezo, tobb mely tonussal. popularisabb zenekhez talan jobb is, valahol a cat7tel nehol zizisnek hallottam a magasakat. mindketto tetszett, igazabol ha elforgatom a hangfalakat mar lehet meg se tudnam mondani egy vakteszten, hogy eppen melyik szol. korabbi rendszereimen inkabb a cat7et favorizaltam.
 
2. cyrus two mk2 -> heed obelisk pro 2005
ez volt az egyik jeloltem, igy nagyon orultem, hogy sikerult meghallgatni. ugy kulonosebb minosegbeli valtozast nem okozott, a valtozas merteket kb egy kabelcserejehez tudnam merni. a tonusok tolodtak el - nemileg kevesebb mely, tobb magas. talan emiatt nemileg tobb reszlet (a magasban). mindketto kellemes hangu, jol hallgathato. oszinten szolva tobbre szamitottam, hiszen a csere vagy 100e forintomba fajna. a cyrussal hangilag alapvetoen nincs is gondom, csak a szakattsaga es a tav hianya zavar. de az nagyon. nem a heed rossz, hanem a cyrus tul jo: azt hiszem mindenkepp meg kell hallgatnom meg mas erositoket is. bar attol tartok, hogy ebben az arkategoriaban (100-150e), nem szamithatok nagy elorelepesre a cyrushoz kepest.
 
3. somogyis atkoto -> hivox uj remenysege
a somogyi nem egy brand, mar tobb kabel is megfordult a kezeim kozott, kinabol, ilyenolyan gyartotol szarmazo darabok, kullemre es hangra is eleg elteroek. az atkotot pl nem is nagyon lattam forgalomban - gyarilag arnyekolt es selyembe huzott. ezek persze vakitasok legtobbszor, de a hangja a parszaz forinthoz kepest nem rossz. a hivox uj kabele ha jol emlexem szenalapu - meglepoen kellemes darab. persze a konkurenciat nem nehez tul lepni - az atkotokkel eddig ugy voltam, hogy 1000 fontosabb dolog van meg. de ugy latszik erdemes lesz a jovoben ezt is lecserelnem. igazabol nem tudom megfogalmazni miben is, (szamomra) ismeretlen felvetelen hallgattuk csak meg, de ketsegtelenul sokkal jobb volt egy ab tesztben.
 
4. micromega microdac -> hivox lupus
ez volt a nap csalodasa. a magasak es kozep tartomany furan csengove valt - talan ezt mondjak tranzisztoros hangnak. jopar felvetelbe belehallgattunk, de nem igazan valt hallgathatova sehol sem. ez volt az a pont, amikor nem elore leptunk.
 
5. somogyis koax -> hivox koax
hatha jobb lesz a dac... nem lett jobb. visszakerult a micromega es a somogyis koax.
 
6. sonido ant -> fostex fe206e mltl
zolinak nem tetszett a hangya (ugy altalaban egyik felallasban sem) - igy bekotottem neki a szelessavumat. epp ot valtottam le a meretei miatt. ez sokkal jobban bejott neki, de majd ir rola. amiben visszalepesnek erzem az antot a fostexhez kepest, az a preciz ter, illetve a kozeptartomany termeszetessege. egyszeruen szertartasossabb dolog leulni eleje, szvsz magasabb kategoriat kepvisel tobb tekintetbol is. a hangya nagy elonye, a meret, illetve hogy nagyon kiegyenlitetten tud szolni minden felvetelen, (ezen) a szelessavun vmi nagyon jo de nagyon rossz is lenni. hozzatennem, hogy ezek az arukhoz kepest remek dobozok (rengeteg ladat meghallgattam mielott valasztottam), de mint a tuz es a viz, nehez egy kalap ala venni oket.
 
7. sonido antot attettuk mas helyre
fentebb mar irtam a problemarol, amit igy nagyjabol sikerult kikuszobolni. igazabol ez a helyzet volt az, aminel engem a sonido kisdoboza megfogott. a szoba rovidebb oldalahoz rendezve a faltol jol elhuzva igazan remekul produkalta magat. meg tobb reszlet, kevesbe kent hang (kb ennyit arrol, hogy polcra rakom), sokkal jobb ter (sajnos meg mindig messze a fostextol). zenehallgatasra nekem mar megfelelo. johet az erosito

1- a k*rva ékezeteket használd,mert olvashattalan
2- de mennyire összecseng ez sok helyen,azzal amiért engem akasztani akartak(amikor szent tehenet rugtam seggbe pár topicon, vagy ha a drótokról dumáltam,hogy nem elég a gatyamdzag)
3- rendszered gyengélye nem készülékben keresendő jelenleg,hanem installban és drótokban.
 
 
a cyrus egyébkét pontosan annyit ér,amennyit. nem ér egy petákkal se többet(de kevesebbet se),mert 100-150körül már megjelennek jobb hangú erősítők. de még a 60-80ezres árszinten is igen megnyomorgatná az audio innovations alto erősítője,komolyabb rendszerbe illesztve pedig stabilabb/energikusabb hangjával biza jobb is lenne.
 
további hasznos hallgatózást!

JO a leiras erdekes olvasmany grat es koszi, egy apro megjegyzes, mint boldog ant tulaj, az altalatok hallottakat en nem tapasztaltam, de hat ez egy szubjektiv dolog az egesz hang ki mit hall:}
 
Nekem az ant tokeletesen bejott, sot merem allitani hogy mivel eleg sok kis hangfal megfordult nalam amelyek arabol 8-10 ant ot is lehet venni meg is az ant maradt:}}
 
utolagos thx bigdewilnek az otletert

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”