Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Rotel termékek

Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem totálisan felesleges a két végfokot hasonlítgatni.
 
Kinek mi kell. Azért a Rotel oldaláról megnyugtató, hogy ha az ember agya bedurran és le akarja bontani a házat mert ahhoz van kedve, kis dühöngés feszültséglevezetés villanyóra megpörgetés stb, akkor abban vannak erőtartalékok. Ilyen esetben gondolom a canopus már rég elvérezne, de annak nem is az a feladata.

Volt egy 2 csatornás videoton végfokom. Került vagy 20 rugóba pár éve. Azzal is lehetett falat bontani.

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Akkor bemutatkoznék: 
Gábor vagyok, 29 éves, és évekig Rotel függő voltam, de a Heed audio termékek hatására mára már tiszta vagyok. Ennek ellenére ma is, ha meglátok egy 10xx sorozatú Rotel erősítőt, kiver a hideg veríték, elfog a vágy.  :smile19:


Végre egy épkézláb hozzászólás.
 
Nekem volt egy Rotel RA-972-es erősítőm, ami a maga kategóriájában anno jó vétel volt. (állítólag)
Aztán rá kellett jönnöm fél év használat után, h mennyire nem tetszik a hangja. Utána vettem a canopus-t, de az még előfok nélkül is sokkal jobban szólt. (cd)
 
Általánosságban azt kell mondjam a Rotel-ekről, h túlárazottak, és az elért név és a design mögé bújik. Azon kívül, h szép nem igazán dobogtatja meg a szívem.
Amolyan Jedi-s márka! Az erő legyen Veled!

Szerintem totálisan felesleges a két végfokot hasonlítgatni.
 
Kinek mi kell. Azért a Rotel oldaláról megnyugtató, hogy ha az ember agya bedurran és le akarja bontani a házat mert ahhoz van kedve, kis dühöngés feszültséglevezetés villanyóra megpörgetés stb, akkor abban vannak erőtartalékok. Ilyen esetben gondolom a canopus már rég elvérezne, de annak nem is az a feladata.
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Végre egy épkézláb hozzászólás.
 
Nekem volt egy Rotel RA-972-es erősítőm, ami a maga kategóriájában anno jó vétel volt. (állítólag)
Aztán rá kellett jönnöm fél év használat után, h mennyire nem tetszik a hangja. Utána vettem a canopus-t, de az még előfok nélkül is sokkal jobban szólt. (cd)
 
Általánosságban azt kell mondjam a Rotel-ekről, h túlárazottak, és az elért név és a design mögé bújik. Azon kívül, h szép nem igazán dobogtatja meg a szívem.
Amolyan Jedi-s márka! Az erő legyen Veled!

Árad belőled a düh, ifjú padavanom

Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor bemutatkoznék: 
Gábor vagyok, 29 éves, és évekig Rotel függő voltam, de a Heed audio termékek hatására mára már tiszta vagyok. Ennek ellenére ma is, ha meglátok egy 10xx sorozatú Rotel erősítőt, kiver a hideg veríték, elfog a vágy. :smile19:


Végre egy épkézláb hozzászólás.
 
Nekem volt egy Rotel RA-972-es erősítőm, ami a maga kategóriájában anno jó vétel volt. (állítólag)
Aztán rá kellett jönnöm fél év használat után, h mennyire nem tetszik a hangja. Utána vettem a canopus-t, de az még előfok nélkül is sokkal jobban szólt. (cd)
 
Általánosságban azt kell mondjam a Rotel-ekről, h túlárazottak, és az elért név és a design mögé bújik. Azon kívül, h szép nem igazán dobogtatja meg a szívem.
Amolyan Jedi-s márka! Az erő legyen Veled!

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Nekem az a bajom velük csak, hogy a Rotel házimozi procik elcseszett drágák, csak tudnám mire föl?  


No igen, én is nézegettem és hát eléggé magasan árazottak. Az 1068 itthon vásárolva 420e.
 
Gyönyörű ez a torony!

mivel én majd a jövőben HTPC-t akarok, és már fel is van készítve a rendszer így majd a SB X-FI hangkártyáról hajtanék meg egy végfokot. Így nem lenne külön Proci hanem a hangkártya lenne a proci. Csak nem tudom meg lehet-e csinálni
 
Mit Szólna egy Rotel végfok egy ilyenhez,,, hangkártyával egyenesbe hajtani....
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nekem az a bajom velük csak, hogy a Rotel házimozi procik elcseszett drágák, csak tudnám mire föl?  


No igen, én is nézegettem és hát eléggé magasan árazottak. Az 1068 itthon vásárolva 420e.
 
Gyönyörű ez a torony!

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Ha ez nem néz ki jól akkor semmi!!  (bocs a rosszminőségű képért)
 


Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Úgy tudom az 1068-as már jobban "zenél".
 
Nekem az a bajom velük csak, hogy a Rotel házimozi procik elcseszett drágák, csak tudnám mire föl?
 
 
Kinézetről:
 
Ha ez nem néz ki jól akkor semmi!! (bocs a rosszminőségű képért)


Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Az előfokot. Ráadásul nekem külsőleg sem volt meggyőző.

Mi volt a gondod vele? Milyen láncban volt?

Élettelen volt, és nem volt elég részletes a hang. Egy bazi nagy Vincent hibrid végfok + az én Sony SCD-555ES-em, meg 2 db 70 kilós Quadral Aurum front.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Az előfokot. Ráadásul nekem külsőleg sem volt meggyőző.

Mi volt a gondod vele? Milyen láncban volt?

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »


1066-ost hallottam zenén, és egyszerűen szólva: iszonyat xar volt.
Az előfokot, vagy a végfokot?

Az előfokot. Ráadásul nekem külsőleg sem volt meggyőző.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


1066-ost hallottam zenén, és egyszerűen szólva: iszonyat xar volt.
Az előfokot, vagy a végfokot?

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »

1066-ost hallottam zenén, és egyszerűen szólva: iszonyat xar volt.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Dehogynem    kellő mennyiségű eszköz beszerzésével és használatával 

Pontosan!



Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Dehogynem kellő mennyiségű eszköz beszerzésével és használatával

Pontosan!

Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ennek ellenére ma is, ha meglátok egy 10xx sorozatú Rotel erősítőt, kiver a hideg veríték, elfog a vágy.  :smile19:
Sajnálom, ez egy nagon gyakori függőség, és nem gyógyítható.

Dehogynem kellő mennyiségű eszköz beszerzésével és használatával

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Ennek ellenére ma is, ha meglátok egy 10xx sorozatú Rotel erősítőt, kiver a hideg veríték, elfog a vágy.  :smile19:
Sajnálom, ez egy nagon gyakori függőség, és nem gyógyítható.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Akkor bemutatkoznék:
 
Gábor vagyok, 29 éves, és évekig Rotel függő voltam, de a Heed audio termékek hatására mára már tiszta vagyok. Ennek ellenére ma is, ha meglátok egy 10xx sorozatú Rotel erősítőt, kiver a hideg veríték, elfog a vágy. :smile19:

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


ergo! Megelőztél
 
Persze várjuk extulajok véleményét is, hogy miért váltak meg cuccaiktól . Tsc, Ronin, és a többiek, hajrá!

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Múlt péntek óta vagyok egy RB-1070-es sztereo végfok tulajdonosa. Nem rég hallgatom még, de egy-két dolog már kezd vele körvonalazódni. Ha egy szóban kellene leírni, az az ERŐ volna. A Denon sztereo hangján óriásit javított még úgy is, hogy hangfalaim képezik rendszerem leggyengébb láncszemét (ezek cseréjét már napirendre is tűztem).
 
Maga a gép kivülről is nagyon szép, full fém és nehéz, mint a dögség. Mindenhol szellőzőrácsok találhatóak rajta. Kívülről is magabiztosságot sugároz. Én nagyon örülök, hogy belevágtam. És nincs kizárva, hogy rendszerem egy idő után "elrotelesedik" . Egy 1066-os vagy egy 1068 előfokkal egy sokkal magasabb szintre tudna lépni. De ez a "jövő zenéje"!
 
Bővebb kritikát is írok majd később, amint jobban "megismerjük egymást".

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Megnyitom én, mert érdekel a téma és szívesen olvasnék róla
Hajrá Fiúk!
 
(ex)Cat, Cosmo és a Többiek gyerünk
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”