Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Exposure

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Exposure

Hozzászólás Szerző: Klaca »



épp' ezért kérdeztem > tehát, "őszintén, te hallgattad a Nait 1-est egyáltalán , ill. azt és a fent nevezett Ion-triót egy és azonos rendszerben, huzamosabb ideig egymás ellenében?   csak mert pl. mind webspider, mind én így, TomLeftiger kolléga pedig nagyon hasonóan tett, és ezt követően volt az a véleményünk, amit egymástól függetlenül leírtunk "

 

hm, Laca
Az első kérdésedre válaszoltam már: igen
A másodikra: nem (de hát valljuk meg őszintén, nem sok annyira tapasztalt ember van itt, mint Te, aki majd' minden valamirevaló erősítőt és hangfalat, majd' minden rendszerben komolyan és hosszútávon összevetett (pl. egy és két táppal is !!!) Persze milyen nem szakmabeli hobbistának is lenne erre ideje, kedve és komoly indíttatása? Nem lenne ez már-már beteges?

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Exposure

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Laca, mivel korábban másként nyilatkoztál, őszintén, te hallgattad a Nait 1-est egyáltalánJa, hát van egy ilyen furcsa jelenség, hogy valaki t1 időpontban még nem ismer valamit, és egy későbbi t2-ben meg már ismeri. Megismerésnek hívjuk.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


az van a dob utcában ? (nem mostanában volt)
Az az.  
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Exposure

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Az elmúlt egy évben volt lehetőségem itthoni körülmények között (többnyire huzamosabb ideig) tesztelni néhány készüléket. Nekem például egyik Ion sem tetszett igazán, mind a Naim-et, mind az Expo-t jobbnak hallottam. A Heed-ről nem tudok igazán nyilatkozni, mert csak Zsoltnál hallottam, de szívesen tennék vele egy próbát itthon. (Klaca ha esetleg az ország nyugati felén jársz a Heed-el...) Ehhez nálam tapasztaltabbak azt szokták hozzáfűzni, hogy az ion/heed erősítők, mivel egészen más rendszerűek, mint az akkori-mostani erősítők többsége (akár az expo-naim stb.), sokszor nem fogják meg azokat, akik sok zenét hallgatnak mindenféle hifin. Valszeg ez is a dolog mögött áll. (Az eladás topicban pl. árul valaki egy sp1/sam40 kombót, és azt írja, amikor meghallgatott egy nait1-et leesett tőle az álla az ion kombó után. Na ez tipikusan egy olyan reakció, mint amiről beszélek. A két erősítő nagyon nincs semmilyen szempontból egy ligában (és hát nem a naim van magasabban), de hát ezek szerint van olyan fül, amelyik ezt nem így hallja (plusz ehhez persze a váltásnál fellépő "újdonság" élmény is hozzá jöhet stb)
(Ha véletlenül arra járok, ésé véletlenül nálam van valami Heed, akkor megejtjük a meghallgatást!)

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Szerintem itt nagyon nehéz igazságot tenni. Sokat olvasgattam más fórumokat is, és rengeteg különböző véleménnyel találkoztam. Az Expoknál (hasonlóan mint a Naim-nél) a legfontosabb, hogy a régi szériának nincs túl sok köze az újabb szériákhoz. Tehát aki az újabb vasak valamelyikét hallotta ilyen-olyan rendszerben, annak biztosan egészen más véleménye lesz a márkáról azokhoz képest, akik a régi modellek valamelyikét hallották. A Roydokhoz a legtöbben Ion, Naim, Expo, Heed elektronikákat használnak, talán nem véletlenül. Az, hogy ezek közük ki melyiket preferálja, egyéni ízlés dolga. Az elmúlt egy évben volt lehetőségem itthoni körülmények között (többnyire huzamosabb ideig) tesztelni néhány készüléket. Nekem például egyik Ion sem tetszett igazán, mind a Naim-et, mind az Expo-t jobbnak hallottam. A Heed-ről nem tudok igazán nyilatkozni, mert csak Zsoltnál hallottam, de szívesen tennék vele egy próbát itthon. (Klaca ha esetleg az ország nyugati felén jársz a Heed-el...)
 
Valamit elfelejtettem. Csavarok még egyet a dolgon. Zsoltnál a Royd napon a Sorcerer nagyon tetszett az Ion obelisk 3x/x-pack-al. Itthon meg egyik Ion-nal sem tetszett a varázsló, azok közül amit volt alkalmam fülvégre kapni. (A fenti összeállítás nem volt köztük.) Szóval vagy a Ion obelisk 3x/x-pack emelkedik ki a többik Ion közül (legalábbis számomra), vagy a Sorcererel ennyire "megértik" egymást, és megvan az amit szinergiának nevezünk.  

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Exposure

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Akusztika?
 
az van a dob utcában ? (nem mostanában volt)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


én hallottam acoustic energy-vel is az egyik hifis boltban
Akusztika?  
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Az es14-et én is egy csúcs farlow-expóval (IVDR)hallottam a legjobbnak. Royd(Sintrá)hoz viszont inkább az ion-t szeretem (bár annál is van jobb (heed)). Az új expókról viszont azt hallom, hogy nem sok közük van a 'klasszikusokhoz', bár magam még ilyet nem hallottam. A csirke viszont tényleg sülten jó, a máglyával alkot igazi szinergiát.
 
Szerintem itt nagyon nehéz igazságot tenni. Sokat olvasgattam más fórumokat is, és rengeteg különböző véleménnyel találkoztam. Az Expoknál (hasonlóan mint a Naim-nél) a legfontosabb, hogy a régi szériának nincs túl sok köze az újabb szériákhoz. Tehát aki az újabb vasak valamelyikét hallotta ilyen-olyan rendszerben, annak biztosan egészen más véleménye lesz a márkáról azokhoz képest, akik a régi modellek valamelyikét hallották. A Roydokhoz a legtöbben Ion, Naim, Expo, Heed elektronikákat használnak, talán nem véletlenül. Az, hogy ezek közük ki melyiket preferálja, egyéni ízlés dolga. Az elmúlt egy évben volt lehetőségem itthoni körülmények között (többnyire huzamosabb ideig) tesztelni néhány készüléket. Nekem például egyik Ion sem tetszett igazán, mind a Naim-et, mind az Expo-t jobbnak hallottam. A Heed-ről nem tudok igazán nyilatkozni, mert csak Zsoltnál hallottam, de szívesen tennék vele egy próbát itthon. (Klaca ha esetleg az ország nyugati felén jársz a Heed-el...)  

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Az es14-et én is egy csúcs farlow-expóval (IVDR)hallottam a legjobbnak. Royd(Sintrá)hoz viszont inkább az ion-t szeretem (bár annál is van jobb (heed)). 
 
Én a Sintrát is IVDR-el hallom a legjobbnak, de elismerem mind az Ion, mind a Heed erényeit. Előbbit picit unalmasabbnak, utóbbi picit túlszaturáltnak, hűvösebbnek hallom. De, kinek, kinek ízlés szerint.  
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Exposure

Hozzászólás Szerző: GTomi »



ne csináljatok egy másik hitgyülekezetet,könyörgöm,van már elég   
 
Az új sorozatot használták Nordost prezin,System audio hangfalakkal,a forgalmazó Dyno-val párositotta,Spendor-al volt szerencsém a 3010 sorozathoz,én Tannoy-al használtam,ismerek egy srácot aki JBL-el használta...
 


 
én hallottam acoustic energy-vel is az egyik hifis boltban
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Exposure

Hozzászólás Szerző: Klaca »



Az Expo-k Royd- és Epos-mágnesek.Bár nálam a fordítva volt, egy pár ES14 rántott magára egy halom fekete dobozt

Van aki mással hallgatja?
Az es14-et én is egy csúcs farlow-expóval (IVDR)hallottam a legjobbnak. Royd(Sintrá)hoz viszont inkább az ion-t szeretem (bár annál is van jobb (heed)). Az új expókról viszont azt hallom, hogy nem sok közük van a 'klasszikusokhoz', bár magam még ilyet nem hallottam. A csirke viszont tényleg sülten jó, a máglyával alkot igazi szinergiát.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »



nem tagadtam soha sem a szinergiát,de ne misztifikáljatok..és nyugodtan megégethetsz...
 
bye

Mindent ilyen komolyan veszel?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Exposure

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Hozzátok a rőzsét, egy hitetlen szinergia-tagadó csirkét kell megégetni
 

 
 
nem tagadtam soha sem a szinergiát,de ne misztifikáljatok..és nyugodtan megégethetsz...
 
bye
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12037
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5703
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Exposure

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Hozzátok a rőzsét, egy hitetlen szinergia-tagadó csirkét kell megégetni
Én is hallgattam Dynoval meg szélessávúval is.

         a szinergiatagadó eretnekjének...    
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Exposure

Hozzászólás Szerző: pärt »


Hozzátok a rőzsét, egy hitetlen szinergia-tagadó csirkét kell megégetni

Én is hallgattam Dynoval meg szélessávúval is.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Exposure

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Az Expo-k Royd- és Epos-mágnesek.Bár nálam a fordítva volt, egy pár ES14 rántott magára egy halom fekete dobozt
Van aki mással hallgatja?

 
 
ne csináljatok egy másik hitgyülekezetet,könyörgöm,van már elég   
 
Az új sorozatot használták Nordost prezin,System audio hangfalakkal,a forgalmazó Dyno-val párositotta,Spendor-al volt szerencsém a 3010 sorozathoz,én Tannoy-al használtam,ismerek egy srácot aki JBL-el használta...
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Exposure

Hozzászólás Szerző: pärt »


Az Expo-k Royd- és Epos-mágnesek.Bár nálam a fordítva volt, egy pár ES14 rántott magára egy halom fekete dobozt

Van aki mással hallgatja?

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1170
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Exposure

Hozzászólás Szerző: goodman »


Bizony. Pedig a régiek még sorra sem kerültek.
 
Igen-igen.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Finom rendszer!
Bizony. Pedig a régiek még sorra sem kerültek.  
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1170
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Exposure

Hozzászólás Szerző: goodman »



Érdekes társaságban:
 
4596631608.jpg

 
Finom rendszer!

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Érdekes társaságban:
 

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Exposure

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Nekem ilyen volt.
 
 
Kék led,3010?
 
piros led:3010S2..
 
az S2-es sorozat egy picit lágyabb,kerekebb,barátságosabb hang mint az első szériás,megkapta a FET-es előfokot a Classic sorozatbol,amely akkortajt megszünt....


 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Proac, dyno, Infinity, de probáltam mással is.
Milyen dobozzal párosítottad? 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Nem szerettem meg.Lehet azért mert akkor azért magasabb kategoriás erősítők mellett birtokoltam és  akkor csak a gyengeségeit tapasztaltam meg azokhoz képest.
Milyen dobozzal párosítottad? 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem szerettem meg.Lehet azért mert akkor azért magasabb kategoriás erősítők mellett birtokoltam és  akkor csak a gyengeségeit tapasztaltam meg azokhoz képest.
És milyen volt?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”