Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Exposure

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Természetesen nem ég és föld a különbség. De emlékszel, a legnagyobb változást az LFD jelentette, nem az összekötők. Megkockáztatom, a közepe hasonló a két kábelnek, de alul és felül az LFD sokat hozott, a már említett tulajdonságokat főleg ezekre értettem. 
 
Igen, ez tényleg így volt. Bár az is igaz, hogy emlékeim szerint ezzel a dróttal kezdtünk. Legközelebb először az ic-ket cseréljük ki, aztán a hf. kábelt. Januárban ezt is megejtjük...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Pont most a Roydok összehallgatása során jöttem rá nagyon érdekes dolgokra, ténylegesen milyen sokat számít az ember egyéni ízlése. Az sem mellékes ki milyen zenét hallgat zömében, és a véleményét egy-egy készülékről, kábelről stb. milyen környezetben, milyen zenék hallgatás során hozta meg. Volt e egyáltalán annyi ideje hallgatózni, hogy megalapozott véleményt tudjon formálni az adott dologról. Bővebben később a Royd topikban. 
Nagyon hasonló az ízlésünk, ez már kiderült.
 
Az összehasonlításoknál sokat számít, kiben milyen zene hogyan rögzült. Nálam sokat nyom a latban egy-egy mélyebb regiszterű hangszer (bőgő, dob, stb) megszólalása: legyen nagyon megfogott, precíz és gyors. Nincs szükségem sok mélyre, a kontrollálatlan basszustól a hideg kiráz. Ezekre nagyon figyelek az összehasonlításoknál, így formálódott a korábbi Sorcerer-Sintra és most az LFD CT S3 véleményem is.
 
Várom a Roydos topikban a tiédet!   
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Én is jobbnak hallottam az LFD-t, de azért nem ég és a föld a kettő szerintem. Annyira sokáig meg nem volt lehetőségem "tesztelni", hogy messzemenő következtetéseket vonjak le. Azt is érdemes megjegyezni, hogy a két kábel új ára között nagyon nagy a szakadék. Nem tudom az a típus újonnan mennyi lehetett ami Indynek most van, de az újabb verziónak 500 font az ára. A CT S3 meg cirka 30K. Ez azért hatszoros különbség, ami azért nem kevés. Ha úgy nézzük nem egy liga a kettő. Egyébként tényleg transzparensebb, és precízebb. Kevésbé "maszatol", de ez tényleg ízlés függő, mert többeknek pont ez a maszatolás tetszik a CT S3-ban. (Többek között.)
Természetesen nem ég és föld a különbség. De emlékszel, a legnagyobb változást az LFD jelentette, nem az összekötők. Megkockáztatom, a közepe hasonló a két kábelnek, de alul és felül az LFD sokat hozott, a már említett tulajdonságokat főleg ezekre értettem. 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Jó lenne, ha írnál arról, Te mit hallottál. Én: az LFD (Expókkal) gyorsabb, nyíltabb, transzparensebb, precízebb, jobb felbontású kábel. Különösen tetszett ahogy a mélyeket mutatja be. Nálam a CT S3 maszatolt. Evv'an.   
 
Pont most a Roydok összehallgatása során jöttem rá nagyon érdekes dolgokra, ténylegesen milyen sokat számít az ember egyéni ízlése. Az sem mellékes ki milyen zenét hallgat zömében, és a véleményét egy-egy készülékről, kábelről stb. milyen környezetben, milyen zenék hallgatás során hozta meg. Volt e egyáltalán annyi ideje hallgatózni, hogy megalapozott véleményt tudjon formálni az adott dologról. Bővebben később a Royd topikban. 

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Jó lenne, ha írnál arról, Te mit hallottál. Én: az LFD (Expókkal) gyorsabb, nyíltabb, transzparensebb, precízebb, jobb felbontású kábel. Különösen tetszett ahogy a mélyeket mutatja be. Nálam a CT S3 maszatolt. Evv'an.   
 
Én is jobbnak hallottam az LFD-t, de azért nem ég és a föld a kettő szerintem. Annyira sokáig meg nem volt lehetőségem "tesztelni", hogy messzemenő következtetéseket vonjak le. Azt is érdemes megjegyezni, hogy a két kábel új ára között nagyon nagy a szakadék. Nem tudom az a típus újonnan mennyi lehetett ami Indynek most van, de az újabb verziónak 500 font az ára. A CT S3 meg cirka 30K. Ez azért hatszoros különbség, ami azért nem kevés. Ha úgy nézzük nem egy liga a kettő. Egyébként tényleg transzparensebb, és precízebb. Kevésbé "maszatol", de ez tényleg ízlés függő, mert többeknek pont ez a maszatolás tetszik a CT S3-ban. (Többek között.)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


...azóta találtam 'jobb' hfal-kábelt, ami nem csak Naim-, de Rega- ill. 'vegyes' rendszerekben is jobban teljesít, úgyhogy van azért még pálya , csak sokat kell olvasni és nem sajnálni a 'vaktábani' beruházást hozzá
Titok?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »



 
Indy Grainfree kábelje anno az enyém volt, s az én Naim rendszeremben alulmaradt a CT Symphony 3-mal szemben. 

Jó lenne, ha írnál arról, Te mit hallottál. Én: az LFD (Expókkal) gyorsabb, nyíltabb, transzparensebb, precízebb, jobb felbontású kábel. Különösen tetszett ahogy a mélyeket mutatja be. Nálam a CT S3 maszatolt. Evv'an.   
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »

Nálam az említett LFD egy sziklaszilárd pont a rendszerben. Ha valami egyszer kiszorítja, az egy Siltech lesz, a felső ligából.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »



Chord-témára: én nem csak morfondíroztam rajta (sem ); a Naim rendszeremben pedig a Chord-nak egészen a Epic Super Twin-jéig mentem föl, de nem tudta az sem azt, amit a CT Sypmhony 3 - Expo-ban viszont nem vagyok, csak irodalmilag otthon
 
Indy Grainfree kábelje anno az enyém volt, s az én Naim rendszeremben alulmaradt a CT Symphony 3-mal szemben. azóta találtam 'jobb' hfal-kábelt, ami nem csak Naim-, de Rega- ill. 'vegyes' rendszerekben is jobban teljesít, úgyhogy van azért még pálya , csak sokat kell olvasni és nem sajnálni a 'vaktábani' beruházást hozzá

 
Ez egy nagyon nehéz ügy, mint minden a mi hobbinkban. Valaki ezt hallja, megint mások meg tök mást. Mindjárt előkerül valaki aki szerint meg a NAC A5-nél nincs jobb Naim rendszerben, csak kell belőle 2x10 méter. Én a Nait1-hez próbáltam (igaz nem ekkora méretben), de engem nem győzött meg. Ettől még elfogadom, hogy valakinek ez tetszik a legjobban.
Az LFD tudom, hogy a tiéd volt, de mi akkor mindketten jobbnak hallottuk a Symphonynál, Exposure rendszerben. Emiatt nem kizárt, hogy a Chord is jobban tetszene Expo vonalon... 

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »



Mindenki csak morfondírozik rajta.Én szerintem az olcsó kategoriában az egyik legjobb kábel.Föleg az itt felsorolt rendszerekben.Hangja a sokak által használt kábelektől sokkal többet nyújt.(cable talk, van damme,dnm,naim, exposure, siren II,)
És nem sokkal drágább.
Viszont ezekben a rendszerekben csodát tud művelni.Nem véletlen volt kategoriájának egyik legtöbb díjját besöprő kábele angolhonban.A kinti ára ennek méretnek egy 100-as volt.Nem fontban hanem forintban 100 ezer.

 
A morfondírozás nálam az jelenti, hogy amint lesz egy eladó használtan már meg is veszem.
Így ha mégsem tetszik nagyjából árában el tudom adni.
És Ic-ből milyet használsz?

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »



IC-ben kipróbáltam a blogon ajánlott mikrofonkábelt, de annál jobban tetszett a van damme koax szerkezetű, eredetileg is audio célra szánt ic kábele.
 
A 8 eres kábel a csatlakozók miatt került ennyibe, mert ugye 4-4 eret már nem lehet csatlakozók nélkül csupaszon befogatni, de azt gondolom, hogy még csatlakozókkal sem számít drágának 30.000,- Ft-ért egy 8 eres kábel.
 
Biztos van olyan rendszer, ahol nyomulósnak tűnhet egy valószerű hangzást megcélzó kábel, nekem meg pont azért tetszik, mert jobban hasonlít általa a rendszerem hangja a koncerthangzásra, élőbb vele a zenehallgatás.
 
Persze ez egyrészt rendszerfüggő is lehet, mert egy nyugisabb rendszerbe hozhat életet, de egy alapból nyüzsgő, izgága rendszerben meg már sok lehet. Másrészt függhet a felhasználó ízlésétől is, mert van aki azt szereti, ha a zene lenyugtatja, elandalítja, van aki meg azt, ha felkavarja, felpezsdíti. Cable Talk 3.1-el közvetlenül összehasonlítva utóbbi színesebb, melegebb karakterű, de kevésbé dinamikus, és erőteljes.  
 
Nekem egyébként nagyon tetszik a kérdéses van damme hangfalkábel hangja mind tonálisan, mind élményszerűségét tekintve, emellett nagyon dinamikus, jó ritmusú kábel. Engem nem fáraszt, nem érzem soknak, forszírozottnak egyáltalán a hangját, amire egyébként nagyon kényes vagyok, nálam a hosszú távú hallgathatóság legalább akkora szempont, mint a hiteles, nagy volumenű és színezetlen hangzás.
 
Tisztességes hangja ellenére is csak próbára ajánlom (árát tekintve sem túl nagy kockázat), aztán lesz rendszer ahol nagyon beválik majd, és lesz, ahonnan gyorsan kikerül. Mint minden más kábel, vagy készülék, így aki nem a csodát várja, az nem fog csalódni.       

 
Majd az Ic kábel pontos számát írd meg kérlek. Persze nem drága a 8 eres kábel ennyiért, alapvetően minden Van Damme kábel olcsó, főleg ha HI-FI célokra szánt kábelek árával hasonlítjuk össze.
Csodád pedig (ami elmaradt) azért várt tőle az ember, mert elég rendesen be lett hype-olva. Az a bizonyos cikk, amit gondolom előtte mindenki elolvasott, erre engedett következtetni. (Többen százezres kábeleket cseréltek ki valamilyen Van Damme kábelre, azóta meg már vissza is cserélték, és eladták a VD-t.)
A Cable Talk 3.1 meg szerintem alapból nagyon gyenge kábel, én csak annak ajánlanám aki nem akar/tud komolyabb kábelt beszerezni. A Symhony 3as már mindenben sokkal többet tud, és még ez sem a világ közepe. (És nem kerül ez sem vagyonokba, az új ára 4.200 Ft/m, szóval feldugózva kb. ugyanannyi mint a Van Damme nyolc erese.)
Én ezzel hasonlítottam össze, és szerintem mindenben tudott annyit, mint a Van Dammme, de tette ezt úgy, hogy sokkal melegebb, barátságosabb, zeneibb volt a hangja. Ez nem ment a dinamika rovására, ez is nagyon gyors kábel.
Szóval akinek előtte jobbféle kábele volt, ami illett a rendszerébe, az szerintem csalódni fog. Persze érdemes kipróbálni, mert nincs sok vesztenivalója, és hátha... 

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mindenki csak morfondírozik rajta.Én szerintem az olcsó kategoriában az egyik legjobb kábel.Föleg az itt felsorolt rendszerekben.Hangja a sokak által használt kábelektől sokkal többet nyújt.(cable talk, van damme,dnm,naim, exposure, siren II,)
És nem sokkal drágább.
Viszont ezekben a rendszerekben csodát tud művelni.Nem véletlen volt kategoriájának egyik legtöbb díjját besöprő kábele angolhonban.A kinti ára ennek méretnek egy 100-as volt.Nem fontban hanem forintban 100 ezer.
Ezen a Chord-on már én is morfondíroztam. Szívesen kipróbálnám egyszer. 

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát a fene se tudja, de nekem annyira nem jött be a Van Damme. Pedig nem rossz kábelek, de iszonyatosan tolják a zenét, szerintem sokszor már a zeneiség rovására. Lesz egyfajta hangosítás jellege az egésznek (mert eredetileg erre is szánták), hosszú távon engem már fárasztott. Én a legvastagabb nyolc eres hf. kábelt próbáltam (268-582-000). Négy ér ide, négy oda. Ez a változat 31.000Ft-ba fájt, Z banánokkal szerelve. (2x3m) Nagyjából ennyiért Cable Talk Symphony 3-ast is lehet venni, és 2-3 hét után inkább visszakötöttem azt. Elvittem a Van Damme-ot az egyik barátomhoz, és ott is teszteltük. Egy olcsóbb réz drótot használt előtte, nála csodákat művelt. Még egy erősítő csere sem hozott ekkora változást korábban nála, ezért nála is maradt a drót. Aki előtte olcsóbb kábeleket használt, oda mindenképpen ajánlanám a Van Damme-ot, az IC kábeleik is nagyon jók ár/érték arányban. (Pár száz forint/m)
Hm..., akkor nem csak én tapasztaltam ezt.( pedig vártam a csodát   )

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »



Nekem meg van chord odyssey 2-esem:-)
Az még jobb mint a romour.
Ára 45 2x2.4 m azt hiszem.Ezek jók az expokhoz meg a roydokhoz.

 
Ezen a Chord-on már én is morfondíroztam. Szívesen kipróbálnám egyszer. 

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »



Próbáljátok ki a van damme 258-542-000 4x 2,5 mm-es sodrott réz vezetőt tartalmazó hangosításra szánt hangfalkábelét, métere kb. 1000,-Ft, tehát hatalmas kockázatot vállaltok vele. (én is ezt használom, csak nem kettős kábelezéssel, hanem terminálonként 2-2 eret összefogva) Van ennek 2x2,5 mm-es változata, és maximalistáknak 8x2,5 mm-es változata is, nyilván valamivel drágábban. Bp.-en is forgalmazzák.   
 
http://www.bluearan.co.uk/index.php?id=VDC268542000M

 
Még azt felejtettem el kérdezni, hogy IC-ból milyet használsz? A Van Damme hangfalkábel előtt milyet drótod volt? 

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »



Próbáljátok ki a van damme 258-542-000 4x 2,5 mm-es sodrott réz vezetőt tartalmazó hangosításra szánt hangfalkábelét, métere kb. 1000,-Ft, tehát hatalmas kockázatot vállaltok vele. (én is ezt használom, csak nem kettős kábelezéssel, hanem terminálonként 2-2 eret összefogva) Van ennek 2x2,5 mm-es változata, és maximalistáknak 8x2,5 mm-es változata is, nyilván valamivel drágábban. Bp.-en is forgalmazzák.   
 
http://www.bluearan.co.uk/index.php?id=VDC268542000M

 
Hát a fene se tudja, de nekem annyira nem jött be a Van Damme. Pedig nem rossz kábelek, de iszonyatosan tolják a zenét, szerintem sokszor már a zeneiség rovására. Lesz egyfajta hangosítás jellege az egésznek (mert eredetileg erre is szánták), hosszú távon engem már fárasztott. Én a legvastagabb nyolc eres hf. kábelt próbáltam (268-582-000). Négy ér ide, négy oda. Ez a változat 31.000Ft-ba fájt, Z banánokkal szerelve. (2x3m) Nagyjából ennyiért Cable Talk Symphony 3-ast is lehet venni, és 2-3 hét után inkább visszakötöttem azt. Elvittem a Van Damme-ot az egyik barátomhoz, és ott is teszteltük. Egy olcsóbb réz drótot használt előtte, nála csodákat művelt. Még egy erősítő csere sem hozott ekkora változást korábban nála, ezért nála is maradt a drót. Aki előtte olcsóbb kábeleket használt, oda mindenképpen ajánlanám a Van Damme-ot, az IC kábeleik is nagyon jók ár/érték arányban. (Pár száz forint/m)

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A cable talk meg expo meg naim, dnm kábeleknél jobb hangot lehet elérni vele mind heed,expo,ion, naim rendszerekben.
Én naim canton között használtam meg dyno elött más rendszerben.Ma már páromnál teljesít szolgálatot hm rendszerben. 

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem meg van chord odyssey 2-esem:-)
Az még jobb mint a romour.
Ára 45 2x2.4 m azt hiszem.Ezek jók az expokhoz meg a roydokhoz.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Hangfalkábel ügyben a "kézenfekvő" típusokon kívül( Naim, Expo, Cable Talk) van javaslatotok? VI-VII-VIII trióhoz keresek valami jobbfélét, nem a trió árában. Felmerült még az NVA valamely típusa. Ja, ES14 dobozokat hajtanak.
Én tennék ezzel egy próbát.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... try1708234
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Hangfalkábel ügyben a "kézenfekvő" típusokon kívül( Naim, Expo, Cable Talk) van javaslatotok? VI-VII-VIII trióhoz keresek valami jobbfélét, nem a trió árában. Felmerült még az NVA  valamely típusa. Ja, ES14 dobozokat hajtanak.  
 
Ez engem is érdekelne, én is régóta keresgélek jobbat. Indy LFD grain free kábelét próbáltuk ehhez a trióhoz, és mindkettőnk szerint jobb volt, mint a Cable Talk Symphony 3. A baj csak az, hogy az újabb generációs (Biwire) 3m-es kábel új ára körülbelül 200.000 Ft, azaz nagyjából annyi mint a VI-VII-VIII-as vasak ára. A Siltechek is jobbak lehetnek, de azoknak is nagyon borsos az áruk, még használtan is. Kíváncsi vagyok van e lényegesen jobb mint a CT3, mondjuk százezer forintig.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3404
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Exposure

Hozzászólás Szerző: pärt »

Hangfalkábel ügyben a "kézenfekvő" típusokon kívül( Naim, Expo, Cable Talk) van javaslatotok? VI-VII-VIII trióhoz keresek valami jobbfélét, nem a trió árában. Felmerült még az NVA  valamely típusa. Ja, ES14 dobozokat hajtanak.  

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Én nem nagyon hiszek az ilyen 'hangleírásokban', mindenféle idióta hasonlatok idecitálásában, de ha már így belefutottam: szval a nait1-et egy rega elával hallottam és nem on sight tudtam összehasonlítani a saját ion sp1/sam40 (2Xxpak2!!)- standart2/2 'rendszeremmel' (brrr), csak pro absente, és hát így a nait-rega olyan kis kedves aranyos tücsökzene volt az ionhoz-standarthoz képest. Persze a regát, illetve a royd apexet, korábban direktbe is összehallgattam (ugyanazon erősítő mellett) a standartal, és már maga a standart is sokkal jobbnak tűnt (minden szempontból) mint a rega, úgyhogy nem tudom mennyi volt ebből a nait sara.
 
Köszönöm, hogy ezeket leírtad. Akkor maradjunk annyiban, hogy bizonyos környezetben jobb az Ion, egy másik környezetben meg jobb lehet a Nait1. Én ezt teljes mértékben el tudom fogadni, és nem is írtam soha sehol (legalábbis azt hiszem), hogy szar lenne az Ion, csupán annyit nekem sokkal jobban tetszett a Nait1es, mint az általam meghallgatott Ionok. (Az Exposure meg még egy kicsit a Nait1-nél is jobban tetszett, illetve számomra szimpatikusabb volt a produkciója.)
Minden elektronikával relatív huzamosabb ideig éltem együtt. (Ez lehetett néhány nap, vagy bizonyos esetekben több hét, esetleg több hónap.)
Konkretizálva ezen a rendszeren:
Analóg front: Roksan Radius 3, RB300as kar, The Cartridge Man - The Music Maker III MM hangszedő, PS Audio Xstream Transcendent ic,
Hangdoboz: Royd The Sorcerer, állvány SF7, Cable Talak Symphony 3as hf. drót
Ez a néhány elem mindig állandó volt, ezekhez kerestem megfelelő vasakat.
Ezek lettek kipróbálva:
Előfok: Ethalon DIY
Végfok: Naim Nap 250 DIY
Szerettem ezt a kombinációt, de a Sorcerer-hez már annyira nem passzolt. (Korábban másik hangdobozt használtam.)
Aztán jött a Nait1es, és sokáig azt gondoltam ez lesz a végleges megoldás. Nagyon szerettem ezt a kis "cipős dobozt", és meg voltam lepve milyen hangok jönnek ki belőle. A rendszer többi eleme nem változott, jó ideig ebben az összeállításban hallgattam zenét. Tudtam a Roydokhoz még általában Ionokat, Expokat, és Heedeket használnak, ezért szerettem volna ezek közül minél többet meghallgatni itthon, hátha valamelyik jobban tetszik mint a Naim. Közben beszereztem az Exposure triót (VI, VII, VIII), de sokáig nem tudtam dönteni a Nait1, és az Expo trió között. Végül az Expo maradt.
Mindeközben meglátogatott néhány fórumtárs, különböző Ion elektronikákkal. (Vagy kölcsön kaptam meghallgatásra.)
Ezek közül mindegyiknél jobbnak tartottam mind a Nait1-et, mind az Expokat. Akik még nálam hallották ezeket a vasakat, ők is mind ezen a véleményen voltak. De ebből számomra csak az következik, hogy a Sorcerer jobban kijön ezekkel a cuccokkal, mint az Ionokkal. (Lentebb írtam, hogy volt olyan Ion amivel nagyon tetszett a Sorcerer)
A történet nagyjából így kerek. 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Exposure

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Kérlek, ezt fejtsd ki bővebben is. Kíváncsi vagyok mire gondolsz.Én nem nagyon hiszek az ilyen 'hangleírásokban', mindenféle idióta hasonlatok idecitálásában, de ha már így belefutottam: szval a nait1-et egy rega elával hallottam és nem on sight tudtam összehasonlítani a saját ion sp1/sam40 (2Xxpak2!!)- standart2/2 'rendszeremmel' (brrr), csak pro absente, és hát így a nait-rega olyan kis kedves aranyos tücsökzene volt az ionhoz-standarthoz képest. Persze a regát, illetve a royd apexet, korábban direktbe is összehallgattam (ugyanazon erősítő mellett) a standartal, és már maga a standart is sokkal jobbnak tűnt (minden szempontból) mint a rega, úgyhogy nem tudom mennyi volt ebből a nait sara.

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


 A két erősítő nagyon nincs semmilyen szempontból egy ligában (és hát nem a naim van magasabban)
 
Kérlek, ezt fejtsd ki bővebben is. Kíváncsi vagyok mire gondolsz.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Exposure

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


bocs, Expo-sok , de mivel itt is sikerült előhozni> Laca, mivel korábban másként nyilatkoztál, őszintén, te hallgattad a Nait 1-est egyáltalán , ill. azt és a fent nevezett Ion-triót egy és azonos rendszerben, huzamosabb ideig egymás ellenében?   csak mert pl. mind webspider, mind én így, TomLeftiger kolléga pedig nagyon hasonóan tett, és ezt követően volt az a véleményünk, amit egymástól függetlenül leírtunk
Ennyi emoticont, színezést, kurzíválását, kövérítést, aláhúzást, nyilazást egy néhány soros hozzászólásban!...
A szemünk láttára születik világcsúcs.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”